Keresés

Részletes keresés

RJancsi Creative Commons License 2013.11.05 0 0 12513

Egy darabig a padkán majd az árokban hevert. Végül valakik eltörték, két-három darabban pár napig még ott volt, utána veszett nyoma. Illetve addigra jött meg a bátorság elvinni a MÉH-be :(

Előzmény: Törölt nick (12512)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.05 0 0 12512

Csinálnak  csinálnak, de valamit nagyon nem jól, hogy hosszú hónapok óta nem végeznek vele.

Valami nagy gebasz lehet amit nem tudnak megoldani.

Mennyi, de mennyi bosszúságot okoznak a hozzá nem értésükkel az itt közlekedőknek.

Azon felül a Szovátai út egy nagy kaki!!!

 

Ami a Tárnoki utat illeti, elintézték rendesen az amúgy is rossz utat.

Szánalmas dolognak tartom, hogy nem képesek pótolni egy kis fedlapot.

Természetesen más kérdés, hogy hová lett?

 

 

Előzmény: nagydajab (12509)
nagydajab Creative Commons License 2013.11.05 0 0 12511

Valojában ez fotshop... A felső kép készült magyarországon :) Én ma még egy kátyut nem láttam. ( mondjuk még ki sem mozdultam itthonról) XD

Előzmény: RJancsi (12510)
RJancsi Creative Commons License 2013.11.05 0 0 12510

 

No comment...

nagydajab Creative Commons License 2013.11.04 0 0 12509

Ott legalább csinálnak valamit. ATárnoki uton kb 2 honapja hiányzik egy aknafedlap, kitettek egy terelőtáblát. Azóta ott egysávos az út. Mert rohadt nagy kaland lenne egy fedlapot pótolni

Előzmény: Törölt nick (12508)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.04 0 0 12508

Megint a Szovátai u-Egervári u.  találkozásánál bohóckodnak a csatornával:(:(

 

Hónapok óta egy feltúrt terület, mirt nem csinálják már meg normálisan?

 

Nehéz feladat?

RJancsi Creative Commons License 2013.10.27 0 0 12507

KRESZ 28§. (2) bek. c): 

 

28. § Az útkereszteződésben ... a járművel elsőbbséget kell adni: 

c) földútról érkező járművel a szilárd burkolatú útról érkező jármű részére;

Megjegyzés: a szilárd útburkolatú úthoz csatlakozó földút a kereszteződés előtt kaphat pár tíz méter hosszú szilárd burkolatot, hogy ne hordják fel a járművek a sarat a szilárd burkolatra. Ettől a 10-20 m-től még földút marad...

A fő gondot abban látom, hogy a végig szilárd burkolatú úton haladó jármű vezetője nem tudhatja előre, hogy a kereszteződés egyenrangú (azaz egy másik szilárd burkolatú úttal találkozik), vagy egy alárendelt (föld-, murvás-, kőporos-, mart aszfaltos stb.) utca "sárrázóját" látja jobbról becsatlakozni. 

 

A KRESZ erre is ad egy gumiszabályt (28§. (3) bek):

 

(3) Útkereszteződést járművel csak olyan sebességgel szabad megközelíteni, hogy a vezető eleget tehessen elsőbbségadási kötelezettségének és e tekintetben másokat a jármű sebességével ne tévesszen meg.

 

Továbbgondolva ez jogos, mert ha pl. a földútról, dűlőről, ökörcsapásról egy megkülönböztetett jelzést használó jármű kanyarodik ki, akkor még az autópályán is elsőbbség illeti meg. 

Előzmény: Törölt nick (12506)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.26 0 0 12506

Nem kellene elsőbbségadás kötelező táblával kitáblázni a Szendrői utcára merőleges utcákat?

Jobbkéz szabály van jelenleg érvnyben, de rohannak az autósok egy része mint a birkák.

Traffipaxot uraim!!!!

riminyák Creative Commons License 2013.10.26 0 0 12505

Amikor a maffia (állam, cégek, csoportok) kénye úgy adja akkor mitsem ér a törvény!

 

Nem bántva tisztelt törvényalkotóinkat hiszen a 2/3 jogán a törvényeket maguk rugták fel, írták át...

 

De...ki nem emlékszik a parkolócégek törvénytelen követelésein. A bíróságok sokszor alkalmazott állásfoglalására?

 

Ugye!

 

Az adóhatóg azonban köteles betartani! Be is tartja!

rámenős Creative Commons License 2013.10.26 0 0 12504

Nem vagyok szakember, de tudom, hogy 5 év az stimmel. Csak a számításod nem. Az első évet / 2011 / 5 évig lehet ellenőrizni. Tehát 2016-ban is.

Előzmény: ÖregMackó (12502)
RJancsi Creative Commons License 2013.10.24 0 0 12503

Ha új stadion nem is épül Érden, kell a pénz a sportcsarnokra.... :(

Előzmény: ÖregMackó (12502)
ÖregMackó Creative Commons License 2013.10.24 0 0 12502

Nem teljesen idevaló csak talán a közlekedéssel, autóval való kapcsolat miatt.

 

Megkaptam a második féléves adókivetést auto és ház tekintetében és vele együtt egy plusz csekket is késedelmi kamatokat tartalmazót. Érdekes módon tavasszal még az előző évi tartozás 0 Ft volt. Most 331 Ft lett az előző évi hátralék. Persze nem értettem, hogy mitől lett egyszerre előző évi hátralékom ha tavasszal még nm volt.

 

Írtam az adócsoportnak ahol második nekirugaszkodásra elmagyarázták, hogy mivel idén lejebb vitték a tartozás lehetséges határát 500 Ft-ra így a korábbi késedelmi kamatok az idei dacból be nem fizetett súlyadó késedelmi kamatával együtt átlépték az 500 Ft-ot így már be kell fizetnem.

 

Amit nem értek: hány évig visszamenőleg kell adót fizetni? Én úgy tudtam 5 évre. Most nekem hozzá csapták a 2007. évet is de az már 6 év. Valamelyikőtök tud ebben tanácsot adni? Képesek évi 30 meg 70 forintokat most 6 évre összeadni, hogy 500 fölé menjen a tartozás és fizettesék meg. em ettől leszek szegényebb csak az eljárás kicsit furcsa.

 

ÖregMackó

ÖregMackó Creative Commons License 2013.10.24 0 0 12501

Hide az nem egészen ide illik :-) ez hideg akart lenni.

ÖregMackó Creative Commons License 2013.10.24 0 0 12500

Hát nálunk semmi ilyen katyvasz nem volt egyszerűen leszórták a hide mart aszfaltot aztán végigmentek rajta hengerrel. fél nap alatt megcsinálták a Bakonyitól talán egészen a Cserhalmiig.

 

Aztán kedden az összes csatornafedelet kiemelték és ujra betonozták, aminek nagy részét még aznap eltörték az arra járó autók, hiába volt póznával jelölve.

 

Ennyi

 

ÖregMackó

 

RJancsi Creative Commons License 2013.10.24 0 0 12499

Na mégegyszer, hátha összejön a link.

Előzmény: RJancsi (12498)
RJancsi Creative Commons License 2013.10.24 0 0 12498

Egy rövid ismertető erről...

Előzmény: Törölt nick (12495)
bugadoktor Creative Commons License 2013.10.24 0 0 12497

Ligeten már több utca készült el így. Reménykedjünk!

Előzmény: Törölt nick (12495)
RJancsi Creative Commons License 2013.10.24 0 0 12496

Nem akarom védeni a kivitelezőt, de a cementtel kevert talaj "stabilizáció" nagyon régi találmány. Az útépítésben CTh a becsületes neve (Cementtel stabilizált Talaj, helyszínen keverve). A mai bürokratikus világban ezt az alapvetően jó megoldást már betonüzemekből szállított sovány betonnal helyettesítik (annak CKt a neve, methogy Cementtel stabilizált (homokos)Kavics, telepen keverve). Autópályák alatt akár 40 cm vastag is lehet, belterületen 20 cm körül. És Érden? Tippelni sem merek...

Előzmény: Törölt nick (12495)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.24 0 0 12495

Ma láttam:

 

Utca legyalul......a földet öszekeverték cementtel......aztán tolólapos gép......

 

úthenger.......

 

A kivitelező szerint, erre jön majd rá a 5-8 cm aszfalt.....

 

Ez meddig lesz tartós így?

 

Nem mellékesen említeném meg, hogy az összes csatornatető lejebb lesz az aszfalttól.....szóval olyan érdies lesz ez is   :(:(:(

 

Ezeket amunkákat nem kontrollálja senki, aki egy picit is ért hozzá?

 

 

 

Lütyő1 Creative Commons License 2013.10.23 0 0 12494

Természetesen vannak anyagi oldalai is a dolognak( illetve főképp csak az)...Nade ha belegondoltok, az összes pestkörnyéki településre megy BKK buszjárat, és épp Érdre nem, pedig ha jól tudom MJV....Diósdról se tartana meghosszabbítani a vonalat, és a 33-as is igen közel van...Persze akik ebben döntenének azok szolgálati kocsival járnak,így Pató Pál úr esete forog fenn..Annyi minden másra szórnak el nagy összegeket, erre valahogy sose jut...

Előzmény: bugadoktor (12481)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.15 0 0 12493

Maximális az egyetértés!!!!

 

Amit itt munkának neveznek, az sok esetben egyenlő a nullával.

 

 

Ami még elszomorító ebben a városban, hogy a központon kívűl, az egész település a szemétben úszik:(:(:(:(

 

Miért nem szólítják fel az ingatlantulajdonosok azon részét, akinek a portája előtt térdig ér a gaz, az udvarában a mocsok található...stb.

 

Miért csak a központban próbálnak rendet tartani?

 

 

Előzmény: riminyák (12492)
riminyák Creative Commons License 2013.10.14 0 0 12492

Az EU sokmindenben hibás!

Hibás mert felületes, nem jár a dolgok után. Az amit elkövettek itt Magyarországon 

az sok esetben bün, átverés, silány munka.

 

Nekem mindig az jut eszembe, nem véletlenül, a párttitkárunknak megszünt a független státusza. 

Faragtak belőle nagy főnöket (válasz Orbán semmit sem ért a diploma anno, mostsem ! ilyen alapon)

 

Összeült a stáb. Komolyan mondom mintha a ma okostojás fejeseket hallottam volna. A fölényes

beképzeltség, hozzánemértő de magabiztos duma!

Oszt mi a területi vezetők megoldottuk.

Igen. Azonban abban az átkosban nem Orbán dirigált, nem mindent akartak uralni, nem úgy mint ma!

 

Oszt jónapot elvtársak!

ÖregMackó Creative Commons License 2013.10.14 0 0 12491

Sziasztok!

 

Beszélt a feleségem ma az önkorinál valakivel, aki a közutak kezelésével foglalkozik vagy közel van hozzá. Szószerint azt mondta, hogy "nem vagyunk olyan jóban az Aigner Szilárddal, hogy 40 fokos kánikulát csináljunk." Ugyanis megkérdezte a nő, hogy mi értelme van ennek a hidegen való szórásnak. Meg azt is mondta, hogy meg kellett csinálni sürgősen, mert elveszi az EU a pénzt. szerintem így kellene igazán elvenni mert így elszórni szemétség. Azt mondta az úriember, hogy majd jövőre ha meleg lesz... Megjegyezte nejem, jövőre már nem lesz mi összeálljon, erre az volt a lakonikus válasz, hogy majd kikátyúzzák!

 

Rohadékok!

 

Ezekkel kellene lehengerelni az utat.

 

ÖregMackó Creative Commons License 2013.10.12 0 0 12490

Meg tudjátok mondani, mi az értelme ennek a fekete hideg porszerű mart aszfalttal való lehengerlésnek, amit sok érdi utcában végeznek el? Nálunk a Mecseki utcát két hete szórták fel, mára nyomvályús, keresztbe redős, szétrázza a futómúvet az út, nem beszélve arról, hogy ebből soha a büdös életbe nem lesz semmilyen burkolat az őszi esők szétáztatják az autók elhordják rövidesen az egészet.

A mai felmosáskor olyan fekete víz ment le a klotyóba mint a tinta. Milyen lehet a tüdönk? Néhányan arról beszélnek fel kellene locsolni fáradt olajjal, de félek ez még rosszab eredményt produkál, nem lesz semmi haszna viszont a mocsok mindenhová behordásra kerül gumin és cipőn egyaránt.

Ez az út csak a Google műhoédjáról fog útnak kinézni. Ilyen mocsok módon szórni a pénzt még nem láttam sehol.

És miért engedi ezt az Önkormányzat? Kinek a zsebét tömik tele ezért?

 

ÖregMackó

 

riminyák Creative Commons License 2013.10.08 0 0 12489

Remélem ez ellenőrzés volt! Miután láttam egy-két árajánlatot, ott felsoroltak minden elkézelhető munkát irdatlan költségekkel.

Oszt.

Több helyen a gondos csatornaágy meg hasonlók elszámolt de nem elkészített valósága azt eredményezte a csatornák összetoldása szétnyilt!

Ha kutatkodtak az jóirányba mutat!

Előzmény: Macimedve (12487)
RJancsi Creative Commons License 2013.10.08 0 0 12488

Egyáltalán nem biztos, de lehet, hogy a "kamerázás" során fellelt hibákat próbálták orvosolni. Már ha igaz a hír, hogy átadás előtt végigkamerázzák a vezetékeket.

Előzmény: Macimedve (12487)
Macimedve Creative Commons License 2013.10.07 0 0 12487

Nem hinném, hogy vízvezeték. Ástak pont a csatorna nyomvonalán 100 m-en belül 3 helyen egy kb. 3-4 méter hosszú gödröt, majd betemették. Néhány óra alatt végeztek. Ugyanez törtent pl. a Martinovics utcában is pár nappal korábban.

Előzmény: xy333 (12486)
xy333 Creative Commons License 2013.10.07 0 0 12486

De az is lehet, hogy nem, most, hogy végiggondoltam, ezen a részen nem biztos, hogy van fővezeték. 

Doktor úr, teljesen bizonytalan vagyok...

Előzmény: Macimedve (12483)
xy333 Creative Commons License 2013.10.07 0 0 12485

Úgyolvastam, hogy elkezdődött a svájci alapból a vízhálózat, a főnyomócsövek felújítása, és ez az egyik fő hely, ahol elágaznak a 600 mm-es vezetékek (vagy valami ilyesmik, nem vagyok vízügyi szaki). Valami 6 km fővezetéket fognak kicserélni, és ez újból útfelbontással jár, sajnos.

Előzmény: Macimedve (12483)
RJancsi Creative Commons License 2013.10.07 0 0 12484

Amíg a gúgli térkép nem jelzi, hogy kinek a kije hol lakik, addig nem lesz megfejtve :(

Előzmény: ÖregMackó (12482)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!