Keresés

Részletes keresés

laleeeee Creative Commons License 2012.04.20 0 0 12639

használj panotour pro-t,sokkal jobb..  átküldtem

Előzmény: zsolt [HUN] (12636)
laleeeee Creative Commons License 2012.04.20 0 0 12638

:)

Előzmény: Solt (12637)
Solt Creative Commons License 2012.04.17 0 0 12637

Licence file-t innen tudsz szerezni

Előzmény: zsolt [HUN] (12636)
zsolt [HUN] Creative Commons License 2012.04.16 0 0 12636

Sziasztok!

Keresek a krpano Tools 1.0.8.14 -hez licence file-t.

 

Esetleg egy másik programot amit ajánlanátok, csak sík panorámaképeket (kör és részlegest) szeretnék megjeleníteni és ezeket "összefűzni" virtuális túrává.

A gondom ott van, hogy a képek összefűzésénél tapasztalható torzítást a megjelenítésnél nem tudom kiküszöbölni, egyedül a krpano-nál sikerült viszont beletette a vízjelét ami így nem tökéletes. 

Aki használt már krpano-t és tudna segíteni az elindulásban azt nagyon megköszönném, fontos lenne számomra.

    
Előre is köszönöm a segítséget.

jaky Creative Commons License 2012.04.15 0 0 12635

Köszi az infót :) , válasz ment mailban.

Előzmény: Kroy Prince (12631)
Kroy Prince Creative Commons License 2012.04.14 0 0 12634

Természetesen bárki kérdezhet itt is és privátban is. Én a költségmentes megoldást kerestem és találtam a panorámafotó készítéséhez. A 100 ezer forintos nagyságrendű berendezések nem nekem a hobby fotósnak, hanem a profiknak való.

Írjatok bátran, amit tudok segítek.

Azzal viszont nem értek egyet, hogy valaki egy korábbi bejegyzésben leócsárolta a kezdő fotós gyengébre sikerült első próbálkozását, hisz gondolom a profik is kezdték alapszinten valamikor.

A hibákból lehet a legtöbbet tanulni.

 

Üdv.: Kroy

Előzmény: laleeeee (12632)
kocsi Creative Commons License 2012.04.14 0 0 12633

Nodal Ninja 5L minden tartozékával eladó. 85eFt (Nodal Ninja 3 beszámítása értékegyeztetéssel esetleg elképzelhető, más csere nem érdekel.)

Samyang 8mm halszem Nikonra szintén eladó. 65eFt

 

Érdeklődni mailben lehet.

laleeeee Creative Commons License 2012.04.14 0 0 12632

én is kérdezhetnék privátban ?

Előzmény: Kroy Prince (12631)
Kroy Prince Creative Commons License 2012.04.13 0 0 12631

Helló jaky!

 

Én még elég kezdő vagyok a panorámafotózásban, de már túl vagyok az első sikerélményen. Harmadik nekifutásra sikerült egy tökéletes panorámafejet készítenem és a PTGui programmal a gömbpanorámát. Amit Te keresel, az pl. a Kolor Ponotour Pro 1.8, amivel és is kísérletezem.

Ha érdekel privátban tudok segíteni.

Előzmény: jaky (12630)
jaky Creative Commons License 2012.04.13 0 0 12630

Sziasztok!

 

Virtuális séta készítéséhez melyik programot ajáljátok?  (séta a városban, nyilak a képernyőn, térkép - tehát a szokásos funciók kellenének) 

Előre is köszi!

Laci_photo Creative Commons License 2012.04.05 0 0 12629

Rosszul van meglőve a zenit. Amikor fotózod meg kell bizonyosodni róla hogy lesz e rajta kontrol pont. Ha nem akkor nem pontosan felfele kell lőni hanem 30 fokkal elfordítva a gépet, majd a panofejet 180 fokkal elfordítva még egyet.

Előzmény: Kroy Prince (12628)
Kroy Prince Creative Commons License 2012.04.04 0 0 12628

Kedves Fórumozók!

 

Én is most kezdtem kisérletezni a gömbpamoráma fotózással. A képek összerakásához a PTGui 9.0 verziós programot használom és ezzel kapcsolatosan fordulok segítségért hozzátok, mármint aki jártas ebben a programban. A gömböt összerakja, viszont az égboltal nem boldogulok, mivel vagy teljesen egyszínű, vagy sűrű felhős és a kontroll pontokat nem tudom megadni. Ezért, ha creáltatom a panorámát, akkor az égbolt helyén egy fekete kör látszik, ami a kontroll pontok hiánya miatt van, de azt manuálisan sem tudom kialakítani, mivel az egyszínű kék képeken nem találni kijelölhető pontokat.

Valahol olvastam, hogy ilyenkor kézzel lehet a képeket a helyükre tenni, de a gyér PTGui programismeretem miatt erre nem jöttem még rá. Ezért fordulok hozzátok, hogy tudtok-e ebben nekem segíteni.

Minden megoldás érdekel, mivel teljesen amatőr kezdő vagyok és az összes tudásomat innen a netről csipegetem.

 

Köszönettel várom segítő válaszaitokat.

Gyurci... Creative Commons License 2012.04.01 0 0 12627

http://megaswf.com/serve/2312311

Biztosan van benne sok hiba ,de kezdentnek gondolom nem rossz.

 

Gyurci... Creative Commons License 2012.03.22 0 0 12626

Sziasztok kedves fórumozók.

 

Én kb 1 hónapja  kezdtem foglalkozni a fotózással és rögtön megtetszett ez a gömbpanorámás dolog.

Be is szereztem hozzá mindent kivéve a panoráma fejet ami ugye elengedhetetlen kelléke.

Kicsit sokalltam a 80e Ft tól induló árú fejeket.

 

Ezért csináltattam ami közel nem 80e Ft

Csináltam vele pár gömbpanorámát és tökéletesen teszi a dolgát.

Nyilván viszonyítási alapom nincs ,hogy milyen lehet  pl a nodal ninja mert élőben ilyet sosem láttam , sőt mint említettem a fotózást is csak 1 hónapja kezdtem el.

 

Csak azért osztottam meg veletek hátha valakinek hasznos vagy lát benne fantáziát.

Üdv mindenkinek.

 

scarabaeus Creative Commons License 2012.03.12 0 0 12625

A 360tacticalvr-tól én is rendeltem, amikor más EU-stól nem tudtam, a T-adapter még tőlük jött, irgalmatlan nagy árréssel. A többi dolgot, nadír adaptert meg egy N-CP2 talpat már Berlinből (Pano-Store) illetve Hollandiából (CameraNU.nl) rendeltem meg, jóval olcsóbbak voltak az angolnál, mostanában, úgy nézem, az angol is lejjebb vitte az árait, ahogy lett konkurenciája EU-ban is.

Előzmény: Davidon (12624)
Davidon Creative Commons License 2012.03.12 0 0 12624

scarabaeus & mp3player!

 

Én tavaly kezdtem a gömbpanorámázást. NN3 MKII Starter kit-et rendeltem az ebay-ről. Előtte leveleztem a gyártóval, mert Ámérikából sokkal olcsóbb lett volna, csak a szállítási költség horror.

Így az ebay-en (EU) rendeltem végül a 360tacticalvr eladótól. Ti biztosan jobban tudjátok, de úgy rémlik van vmi közük egymáshoz, mindenesetre egy 20-assal volt drágább, és ez azért még mindig sokkal olcsóbb volt az artwork-nél. Nem kellett idegeskedni, hogy lesz-e vám+ÁFA.

 

Erre egyébként csisszesen pont felmegy a K-7 + Samyang 8mm kombó.

Előzmény: scarabaeus (12610)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.05 0 0 12623

Kicsit off: Peleng 8mm-est keresek, Nikonra. Mail publikus és köszönöm.

scarabaeus Creative Commons License 2012.03.04 0 0 12622
Előzmény: Kulombos (12621)
Kulombos Creative Commons License 2012.03.04 0 0 12621

Ezt hogyan készítik? Léggömbről?

Előzmény: csle (12618)
Kulombos Creative Commons License 2012.03.04 0 0 12620

Na mégegyszer, az előző elszállt...

Szóval (szerintem) a Standard csomag elegendő, abban vannak ún. detent-ring-ek, amik meghatározzák, hogy a fej hány fokonkénk kattanjon. Azt látom, hogy van az oldalon egy Manfrottó forgatófej, ami precízebb lehet, akinek van, majd elmondja, mivel ad többet az alapnál.

http://store.nodalninja.com/products/NN3-MKII-Starter-Package.html

Egyébként előző hozzászólásomban összekevertem a neveket és az EZ-leveller-re gondoltam, ami nem szükséges gömbfej esetén.

Én Nikon D80-al és Nikon 10-24-el (10 mm-en) készítem kisszámú gömbpanómat (azok nagy része is műszaki alkalmazás), ezzel vízszintesen 8 képet készítek, majd +45 és -45 fokonként már csak 4-4-et, ez elegendő.

Mindezeket 3x, brackettelve (szép magyar szóval).

Ha Orosházához közel vagy, szívesen megmutatom a cuccost.

Előzmény: mp3player (12616)
scarabaeus Creative Commons License 2012.03.04 0 0 12619

Döbbenet amúgy. Őket már régebben megfigyeltem, elképesztő dolgokat hoznak össze ezek az oroszok (a többi projektjük is elragadó).

Előzmény: csle (12618)
csle Creative Commons License 2012.03.04 0 0 12618

Ehhez vajon milyen magas állványra volt szükség? 

http://www.airpano.ru/files/Angel-Waterfall-Venezuela/start_e.html

:DD (Csak vicc volt. )

mp3player Creative Commons License 2012.03.03 0 0 12617

Én nem érzem korrektnek az Artwork árait, így inkább veszek külfödről, más módszerrel, más terméket. Ha jobb áron lenne, Nodal Ninja lett volna.

Előzmény: scarabaeus (12614)
mp3player Creative Commons License 2012.03.03 0 0 12616

Mármint én UWA obival Canon nem full frame-es vázzal fogom használni. Tehát portré állásban kb 45 fokonként, 8x kell képet csinálnom körbe, legalább 2 körben + lent + fent fotózás. A rotátor nem arra jó, hogy pontosan x fokonként körbe tudjam forgatni?

Előzmény: Kulombos (12612)
scarabaeus Creative Commons License 2012.03.03 0 0 12615

A 228 GBP az 191 GBP, csak átszámoltam volna euróra, de mégis úgyhagytam:-)

Előzmény: scarabaeus (12614)
scarabaeus Creative Commons License 2012.03.03 0 0 12614

ÁFA akkor is rájönne. De mindegy, úgyse szállítanak. Mondják, a helyi kereskedőktől vegyük. Az Artwörktől vettem a Nodal Ninját, a többi kiegészítőjét, mint pl. a múltkor említett T-adaptert angol-német-holland kereskedőktől, és már náluk sem az amerikai árakkal kell számolni, természetesen. Nemhogy az akciós amerikai árakkal. Megnéztem most két helyen, 228 GBP vagy 199 EUR a NN 3 MKII.

Előzmény: Kulombos (12613)
Kulombos Creative Commons License 2012.03.03 0 0 12613

Nem vagyok vámos szakfinesz, de szerintem nem kell(ene) vámot és áfát fizetni, mert 210 dollár az kevesebb, mint a vámmentes 150EUR.

Ha tévedek, javítsatok ki.

Előzmény: Kulombos (12612)
Kulombos Creative Commons License 2012.03.03 0 0 12612

Ha gömbfejed van az állványon, akkor szerintem nincs szükség a rotátorra...

Előzmény: mp3player (12611)
mp3player Creative Commons License 2012.03.03 0 0 12611

Igen, igaza van scarabeus-nak. 210 USD a NN3 starter kit, ami 223 Ft USD-vel számolva 46830 Ft. Ha veszem a 27 %-os áfát akkor 59474 Ft, ha még a 8%-os vámot, az 64232 Ft, ha még szállítási költséget... Az artwork-nél most 78222 Ft a NN3 starter kit... Igen, nem 100 ezer, de rotátorral már annyi... Ha kínából küldenék ezt, 50 ezer alatt lenne...

Előzmény: Kulombos (12609)
scarabaeus Creative Commons License 2012.03.02 0 0 12610

Én 2010-ben vettem Nodal Ninja 3 MKII-t. Először a gyártó webes boltjából rendeltem volna, de már akkor is az az üzenetet fogadott Magyarország célország megadására, mint ami a pár perccel ezelőtti "tesztvásárlásomra":

"Unfortunately one or more items in your cart can't be shipped to your location. Please choose a different delivery address."

Így hát az Artworktől jött meg, akkoriban 77 ezerért, ha mostani árat nézek, akkor 78 ezer lenne.

Előzmény: Kulombos (12609)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!