Keresés

Részletes keresés

claas patrol Creative Commons License 2017.08.08 0 0 4348

Köszönöm Mester, igyekezni fogunk bele tanulni a" mekk" fogásokban is jártassá válva...  (minden kezdet először nehéznek tűnhet.   üdv. 

Előzmény: ez-Ben (4346)
claas patrol Creative Commons License 2017.08.08 0 0 4347

Szia, postagalamb kirepült a sziriuszra...  ,-))  üdv.

Előzmény: khirke (4332)
ez-Ben Creative Commons License 2017.08.05 0 0 4346

 

 :)) Felséges Arthúr király atya !

 

   Kitűnő nevet adományoztatok a hírességnek, remélhetőleg sok kis kecsót is "varázsol" majd és...ha felhangzik a Meeeeerlin hívó szó felkapják fejüket a környék menyecskéi ! A trakesz meg kaphatná az Excalibur nevet. És ha ezek után gyengélkedne csak, annyit kell mondanod " Excalibur hol marad varázserőd"...és már pörög is tovább !

  Nem kétséges, hogy a fórum résztvevői pedig, mint a kerekasztal lovagjai foglalhatják el méltó helyüket...kezdetként mindjárt lovagiasan bekebelezve G-G-Grisztina ünnepi tortáját...

 

 ui : Az általad bemutatott videó szerint gondozzuk ám az eper ültetvényünket a brigivel és hát, talán mondanom sem kellene, hogy azóta az eperpályinka a király, melyből most egy ezüst kupával az egészségünkre ! (...és, hogy a tortra meg ne akadjon a torkunkon :)

 

 

 

Előzmény: claas patrol (4341)
khirke Creative Commons License 2017.08.04 0 0 4345

Örülök, hogy sikeresen hazaértetek, aminek persze Rozsdás Merlin(ke) örülhet a legjobban, mert mégiscsak jobb 4 kecskelány társasága, mint a hasonsorsú röfivel szoros barátságot kötni a füstön :))))

Remélem az első nap megrázkódtatásai után (mikoris a hazai pályán versenyző menyecskék elcsépelik az újonc sihedert) estére talán már helyreállt a béke és beengedték a fedett ólba. :)))

Előzmény: claas patrol (4341)
claas patrol Creative Commons License 2017.08.04 0 0 4344

:-))  Egy pár óra még hiányzik... de úton leszek (így nem tolakodva) !...

Névnapodra mondok száz jó kívánságot
legyen ez a napod szép.. boldog és áldott !
Kedves képed a  szívemben ragyog ,
névnapodon veled együtt én is boldog vagyok

Legyen egészséged , tudjál boldog lenni..
és a szívedet soha ne bántsa meg senki
Napod is legyen örömnek napja
kívánjuk , hogy a sors ezeket megadja...

Szív. üdv.  ( a kisleányom is Christina)    :-))

Előzmény: krisztina.mexico (4340)
claas patrol Creative Commons License 2017.08.04 0 0 4343

:-)) Amikor a mennyeknek országában majd szerte széjjel tekintünk és ,mély sóhajtással konstatáljuk miszerint:

 - a szakácsok franciák  ,addig  a rendőrök angolok -.... az autószerelők németek - a szeretők olaszok - a bankárok svájciak . A Pokolban viszont : - a szakácsok angolok  - a rendőrök németek - az autószerelők franciák - a szeretők svájciak - a bankárok olaszok ...        ,-)))  üdv.

Előzmény: ez-Ben (4336)
claas patrol Creative Commons License 2017.08.04 0 0 4342

 Ez most a ffias kihívás...(szerelés).. , hogy legyen télirevaló' hami-mammi' majd. Sajnos ezek az 50-éves vasak, akkor adják be az unalmast amikor éppen meló lenne...   :-((

Előzmény: claas patrol (4341)
claas patrol Creative Commons License 2017.08.04 0 0 4341

Kedves Cilli mama, tisztelettel jelentem, hogy hazaértünk. 'Szegen' 5 percre megállva ugyan, ...de ez nem jelentett extra időveszteséget. Kicsit elzsibbadt a lába," Merlinkénekek"... de 5 perc masszírozás után már talpra állva bemenekült a sarokba. MGP fiam elnevezte útközben így. (nekem marad csak rozsdácska...a színe miatt.. ) A csajszik meg csak nézik...kukkolják...akár csak a pulykák a lucernásban.  xDD  :-))  Remélem reggelre össze barátkoznak majd. (15-20 percig volt időm kicsit istápolni öket),...most megyek hunyni 1-et....reggel "jelenés van" Kanizsán, hengerfej sikoltás végett. Az MTZ...megállt... :-(( Szív. üdv. Patrol-papa 

Előzmény: khirke (4332)
krisztina.mexico Creative Commons License 2017.08.03 0 0 4340

Kedves EZ-BEN!

Köszönetképpen, nagybetűkkel írva, - minthogy eben a lelket-testet-legelőt fonnyasztó hetekben még erre is van figyelmed. Az erdei iskolákból nyári táborok lettek, de már azokon is túl vagyunk. Arccal az őszi kihívások felé tekintgetünk.

A bakos előzményekhez: az idei csekély mennyiségű bála-hányad miatti létszámleépítés, ill. emelkedés megelőzés folytán nálunk is két bakunk már csak "baklott" :))

Előzmény: ez-Ben (4336)
claas patrol Creative Commons License 2017.08.03 0 0 4339

Szeme sárga.... Füle hét
centiméter is elért..
bár mi fület, gidát is,
láttunk már nagyobbat is .
Hogy hol ..? Falun , múlt nyáron..
a vízhordó szamáron .
És még ? Ejnye , ne tarts föl...
itt van , nézd meg , egy tükör ..     :-))

Előzmény: ez-Ben (4336)
claas patrol Creative Commons License 2017.08.03 0 0 4338

   Van szerelni való is, ezekkel a régi vasakkal elég.. és mindig akkor amikor a meló ideje lenne..  :-(( 

Előzmény: claas patrol (4337)
claas patrol Creative Commons License 2017.08.03 0 0 4337

 Ezt a képet a neten találta a Kis-patrol. Akkor még középiskolások voltak a 2 ezres elején. Még a mai napig emlegetik a fiúk ,mert szinte kiköpött ilyen volt. Mind a kettő "bundáska" csodéjára jártak a közeli kisiskolások környezet órán. Fekete racka juhok között kész ékszerként tündököltek. Sajnos jött a nem várt betegség és Békésbe kerültek egy kályhás mesternek adtam oda. 

A mostaniak nem olyan esztétikai jószágok, de annál kedvesebbek, a szívünkhöz nőtek. Készülünk a télre és megy a kis bála begyűjtés.  :-))

Előzmény: ez-Ben (4336)
ez-Ben Creative Commons License 2017.08.03 0 0 4336

 

 :)) Igen...akár lehetne a kecsó neve : cserebogár.

 

                                                 É l e t k é p !

 

 G-G-Grisztina tanárnő éppen az erdei iskola nebulóival sétál, mikor megpillantja a nevezetes kecsót.

- Nézzétek gyerekek, ott van Cserebogár.

- Melyik az, Kriszta néni ?

- Az a sárga színű. A jó tanuló azonnal rávágja :

- Cserebogár, sárga cserebogár" - ahogy a költő mondja. Magyarból, máris kapott egy piros pontot.

 Ezért is van szükség a természetbeni

 sétákra, hiszen sok olyat láthatnak a gyerekek, amit a tankönyvek egysíkúan másképpen ábrázolnak. Uzsonnakor- mert jól viselkedtek a gyerekek- Mexicói Krisztina elmesélte Cserebogár kalandos történetét.

 Mindenkinek nagyon tetszett. A rossz tanuló is tett egy megjegyzést, hogy manapság a királyok már nem fehér lovon, hanem fehér skoda combin járnak.

 G-G-Grisztina erre elismerően nyomott egy bióbarackot a leendő természettudós fejére...

 

 G-G-Grisztinának pedig mi is kivánunk közelgő névnapja alkalmából sok szerencsét és boldogságot, hasznos erdei sétákkal színesítve.

 

 Itt a vége fuss el véle.

Előzmény: claas patrol (4335)
claas patrol Creative Commons License 2017.08.03 0 0 4335

,-)) Szóval "lebuktam" ??   xDDD

A bogarak fociznak a réten
Odamegy a hős !!...cincér a padon ülő bogárhoz, megkérdezi
Te miért nem jössz játszani ?
- Nem látod , én vagyok a cserebogár ...   :-))

Előzmény: ez-Ben (4330)
claas patrol Creative Commons License 2017.08.02 0 0 4334

,-)) Szóltam a Makó-i "csajoknak, hogy lehet rúzsozni és körmöket kifesteni, mert holnap estére egy "csörgös-tökü" udvarló érkezik.Erre megették a vödör körtémet.  xDD  :-))   üdv.

Előzmény: khirke (4332)
claas patrol Creative Commons License 2017.08.02 0 0 4333

Szerbusz , hívlak hamarosan. üdv.

Előzmény: khirke (4332)
khirke Creative Commons License 2017.08.02 0 0 4332

De amúgy van ennek a baknak egy fél éves múlt fia (küllemre kiköpött apja, de ő papír nélküli). Eredetileg húsvéti pecsenyének lett szánva, az anyja alatt hízlaltuk jó sokáig, majd a vágásával kicsit elkéstünk. :) Most átminősült kolbász alapanyaggá. De ő is menthető :) :)

Előzmény: khirke (4331)
khirke Creative Commons License 2017.08.02 0 0 4331

Most akadt egy jelentkező még a bakra, úgyhogy kérlek tényleg jelezz, ha kell, mert addig függőben tartom az utóbbit is.

Már ki kellett kötni Őuraságát, mert fedezett a nagy nyájban, így ott sem maradhatott. De így azért sajnálom, soha nem kötünk ki kecskét, még bakot sem. De ezzel egyszerűen nem tudok mást kezdeni... :/

Előzmény: claas patrol (4326)
ez-Ben Creative Commons License 2017.08.02 0 0 4330

 

 :)) KIRÁLY ! ( MGP személyében :)

 

 Kérlek szépen... az idén októberben lesz ippeg 10 éves a topic. Így mondhatjuk, ez az évtized adás-vétele !...és az évtized jó cselekedete, hiszen nincs annál nemesebb tett, mint megmenteni valakit a heréléstől.

 A 10 éves jubileumra való tekintettel valami hozzáillő szép nevet adj neki, mivel igen lírai lelkületről tettél eddig tanúbizonyságot, biztosan királyi lesz.

 

 Ui: Az áldomásról, nehogy megfeledkezzetek, vigyél sofőrt, vagy menj lóháton. 

      ( ÜDV. és jó kedélyt !:)

 

Előzmény: claas patrol (4326)
booerang Creative Commons License 2017.08.02 0 0 4329

Innen szép nyerni!Sok sikert az újjáépítéshez,és persze az új bakhoz is!:-)Örülök,hogy jó helyre kerül a rosszaság,már éppen gondolkodtam rajta,hogy meg kéne menteni a golyózástól,de így lesz a legjobb.

Előzmény: claas patrol (4327)
khirke Creative Commons License 2017.08.02 0 0 4328

Oké, jelezz, ha menetkész a járgány. :)

Addig kaphat haladékot a baksi. :) Most már a nagy nyájban van, inkább odatettük, gondolván, hogy az anyákra kevésbé veszélyes, mint a lányaikra. :)

Tel: 70/9301095 vagy e-mail is nyilvános.

Előzmény: claas patrol (4326)
claas patrol Creative Commons License 2017.08.02 0 0 4327

 Holnapra kész van !... Nem vicc... Tegnapi kép.  (tényleg ne vegyél komolytalannak...)  Ez csak a a minőség miatt ... én is valami "ócsoó" telefonal csináltam a ke-

csókat...  üdv.

Előzmény: khirke (4325)
claas patrol Creative Commons License 2017.08.02 0 0 4326

Szerbusz. Váljuk csak be, hogy a Te képeid minősége az én 60 feletti "szódás szemüvegeseimhez" képest, már HD minőségiek.  xDD  :-))

Röviden,..a 4 kecsót Tripla Pisti barátunktól kaptam Makó-i utcai vegyes. Ez tavaly tavasszal volt.Semmi gond vele, mert csak a nomád túlélésünk célját szolgálják. Illetve mi inkább ...az övékét. :-)) Nincs szül. any .kiv. De a lényeg, hogy valaki segít azért, némi tapasztalattal és iránymutatásokkal. Ezt a villany madzagos "ugrí-bugrit" ismerem sajnos, már feladtam, igen szabadon "garázdálkodnak", hiszen oly mindegy, hogy az őzek, szarvasok rágcsálnak vagy a négyek bandája. 

A Hetésben vagyok és eljönnék a kis rozsdásért a héten. A gondom az, miszerint adva van egy skoda kombi, de megpróbálok egy futót szerezni hozzá (horog van rajta)..és az esti órákban nem kapna hőgutát a kis "legényke".

Egy kis árpám és búzám van ami teljesen permet és műtrágya mentes, valamint kis bálám is. Természetesen a buxámat sem hagyom idehaza.  :-)) Jó volna fecsegni egy kicsit is...mellette, azért . (nincs TV-ém... így a szó, szavak értékét is becsülöm.)   üdv. Mg Petis...Patrol-papisan. 

Előzmény: khirke (4325)
khirke Creative Commons License 2017.08.01 0 0 4325

Ő az. 2015-ös születésű. Nem a legjobb kép, gagyi telefonnal készült. Épp eléggé ledobta a szőrét, de amúgy soha nem teljesen hosszúszőrű. A 2. kép tavalyi, ott kb 1-1,5 éves, de talán jobban látszik.

Előzmény: khirke (4324)
khirke Creative Commons License 2017.08.01 0 0 4324

Szia! Van egy nagyon jutányos áron (napról-napra jutányosabb) eladó parlagi törzskönyves bakom! Még kb 4 napja van, (1 hetet adtam neki, hogy legyen gazdája), utána herélem.

Annyi bűne van, hogy kiugrik a villanypásztoron és megy át a csajokhoz (a 6 hónapos gödölyékhez).

Helyileg Sümeg

Sárga színű. Mindenből sárgát csinál :) (szinte bármilyen anyától sárga gida lesz)

Előzmény: claas patrol (4318)
claas patrol Creative Commons License 2017.07.30 0 0 4323

 Ezek a "szűz csajszik" ... utcai vegyes.

Előzmény: lyuko (4321)
claas patrol Creative Commons License 2017.07.30 0 0 4322

:-((  Juújj ! ... Gondolom egy kicsit "vérzett a szíved" is...  üdv. majd legközelebb sikerül időben...  xDD

Előzmény: lyuko (4321)
lyuko Creative Commons License 2017.07.29 0 0 4321

Levágtam! Hűtőládában vannak! Pedig tényleg szépek voltak!

Előzmény: claas patrol (4320)
claas patrol Creative Commons License 2017.07.29 0 0 4320

:-)) Üdv. Azért jó látni, hogy arra felé is vannak bőségesen "lombkedvelő" négylábúak .  xDD      ,-))

u.i. Egy hét múlva Sárospatakon leszek, technikai okok miatt .  

Előzmény: lyuko (4319)
lyuko Creative Commons License 2017.07.19 0 0 4319

Hát én az országkeleti végén élek, szó szerint a fizikailag elképzelhetú legkeletibb végén.

Előzmény: claas patrol (4318)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!