Keresés

Részletes keresés

Magdi60 Creative Commons License 2020.01.15 0 0 6849

Budapest, XV. Árvavár u. 30. nyáron érdemes megnézni, most kopár.

Előzmény: Dezodoros Ede (6848)
Dezodoros Ede Creative Commons License 2020.01.14 -3 0 6848

Ha ez komoly...ilyet még nem is láttam :)

Előzmény: Magdi60 (6847)
Magdi60 Creative Commons License 2019.10.17 0 2 6847

Ezt minek neveznétek? Kakukktojás? Élősködő? Rátelepedő, Befurakodó?

Az alany akácfába belenőtt egy bálványfa és még egy ostorfa is:

 

kozso1 Creative Commons License 2019.10.15 0 0 6846

Sziasztok.

Fagyal ültetéskor elég-e ha a szűz talajt felásom, megkapálógépezem és ebbe ültetem bele?
Vagy ássak, rakjak ki egy ásónyomot és a második ásónyomot is lazítsam ássam fel?

Köszönöm.

Törölt nick Creative Commons License 2019.10.09 0 0 6837

Sziasztok. Ez a fagyal beteg vagy ilyenkor így kell kinéznie? Kiszedték el van vermelve eladásra.

http://keptarhely.eu/view.php?file=20191009v00q7z34y.jpeg

 

Köszönöm.

geda1 Creative Commons License 2019.09.05 0 0 6844

Sziasztok!

Az alábbi fákat keresem 200-250cm méretben a Dunántúlon 1-2 db-ot mindegyikből:

Bibircses nyír

Madárberkenye

Nyugati ostorfa

Virágos kőris

Mézesfa.

 

Anemophilosz Creative Commons License 2019.08.31 0 0 6843

Köszönöm.

Előzmény: CBNora (6842)
CBNora Creative Commons License 2019.08.30 0 0 6842

Valószínűbb. Szerintem akkor az.

Előzmény: Anemophilosz (6841)
Anemophilosz Creative Commons License 2019.08.30 0 0 6841

Úgy értettem, hogy akkor papíreperfa, ha van neki tejnedve?

Előzmény: CBNora (6840)
CBNora Creative Commons License 2019.08.29 0 0 6840

Ha letépsz egy levelet, a sebnél fehéres lé folyik. Mint a pitypangnál, persze lehet, hogy annyira nem. Vagy a fügénél.

Előzmény: Anemophilosz (6839)
Anemophilosz Creative Commons License 2019.08.29 0 0 6839

Nem tudom, hogy van-e, de megnézem. Mit jelent, ha van neki?

Előzmény: CBNora (6838)
CBNora Creative Commons License 2019.08.28 0 0 6838

Szerintem papíreperfa. Tejnedve van?

Előzmény: Anemophilosz (6835)
Anemophilosz Creative Commons License 2019.08.28 0 0 6837

Kedves Magdi!

Köszönöm a válaszát, de mindhárom kép ugyanazt a fát ábrázolja, nem eperfa és nem mézesfa, azokat ismerem.

Előzmény: Magdi60 (6836)
Magdi60 Creative Commons License 2019.08.26 0 0 6836

A harmadik képen a levele alapján eperfának mondanám.

Az első kettő meg talán fiatal mézesfa?

Előzmény: Anemophilosz (6835)
Anemophilosz Creative Commons License 2019.08.25 0 0 6835

Sziasztok!

A segítségeteket kérem. Valaki meg tudja mondani, mi a neve ennek a fának?

 

kígyószisz Creative Commons License 2019.07.25 0 0 6834

Azért azt hozzáteszem, hogy földcsere is volt: kapott a gödörbe homokkal és virágfölddel kevert oltott meszet (nagyon szereti a szilva), és rendszeresen metszve is van tavasszal. Persze, lemosópermetezni is kell. 

Addig kell kipucolni az ominózus részeket, amíg nem látszik a vörös szövet, azt kell utána gombaölőzni és végül jól befedni fagéllel.  

Előzmény: kígyószisz (6833)
kígyószisz Creative Commons License 2019.07.25 0 0 6833

Nem elég, sajnos, emiatt kellett megismételni egy év múlva az egészet. Rendes réztartalmú gombaölővel, mi a Cuproxatot használjuk.  

Előzmény: QQ (6832)
QQ Creative Commons License 2019.07.24 0 0 6832

A fasebkezeleo nem eleg? milyen gombaolovel kemtetek?

Előzmény: kígyószisz (6831)
kígyószisz Creative Commons License 2019.07.24 0 0 6831

Nálunk is volt. Ki lett kaparva a belseje kicsit és oldalt is, amíg egészséges részhez nem értünk, majd bekenve gombaölővel és úgy rá a fagélt. Következő évben megismételtük, mert nem akart szépen fejlődni. A harmadik évre rendbejött a fa és már szövi be szépen azt a részt. Próbáld ki, sok veszítenivalód nincs. De ne számíts túl gyors eredményre, ez elég lassú folyamat.    

Előzmény: QQ (6830)
QQ Creative Commons License 2019.07.24 0 0 6830

Koszia valaszt. De a repedesbol adodo gombasodast (mert gondolom az) lehet valamit kezdeni vagy megoli lassan a fat? es a 3 napos elsargulast is ez okozza?

Előzmény: Magdi60 (6829)
Magdi60 Creative Commons License 2019.07.24 0 0 6829

Télen szokott megrepedni a kéreg mikor süti a nap és már nem divat lemeszelni a törzset védekezésképpen.

Előzmény: QQ (6828)
QQ Creative Commons License 2019.07.24 0 0 6828

Egy masik fankkal ezt tortent Par nap alatt, most nyar kozepen besargultak a levelek. megvizsgaltam a fat es nagy kereglevalast tapasztaltam es tobb repedest. A multkor kerdezet agrakos szilva fank is van igy azt hittem az jelent meg ezen a fan is. Az agrak fertozo egyebkent?
Letisztitottam a levalt repedt reszeket es a fotokon lathatoan nez ki alatta a torzs. Megmentheto meg ez a fa? tobb foto a linken talalhato https://photos.app.goo.gl/2UGrVBiE1PqiuygC7

robida Creative Commons License 2019.06.14 0 0 6827

Nagyon meleg van, ezért sok lombhullató (meg örökzöld is) megválik jónéhány levelétől. Ezen nem kell aggódnod, ha gondolod, adhatsz neki vizet. 

A fenyőnek kutya baja, az a fehér gyanta.

A vérszilva már idősnek látszik, lehet, hogy ők már nem sokáig bírják.

Előzmény: QQ (6826)
QQ Creative Commons License 2019.06.12 0 0 6826

Sziasztok, lenne par fas kerdesem.

1. van egy kb 20 eves szep nagy nyirfank. Masodik eve lakunk itt de eddig ilyet nem produkalt. tavasszal ugy nez ki a kert mint lombhullaskor. Ez normalis viselkedes vagy lehet aggodni? annyi volt hogy most tavasszal megcsapoltuk egy also kb 5cm-es agat levagtunk.

2. bordo levelu szilvabol van 5 db amibol kettonek a torzse ilyen ha jol emlekszem agrakot mondtak ra. ebbol az egyik mar majdnem kipusztult de ebben az evben megis hoz termest. A gond hogy hasonlot kezdtem ezrevenni egy ecetfan is. ezt meg lehet allitani vagy ez vegigmegy az osszes fankon?

3. Egy fenyo torzsen fura feher folyas van vagy valamiert az enyv befeheredett, de eddig ilyet nem lattumk rajta. Plusz a kozepen nem hozott uj hajtasokat es elszaradni latszik azon a reszen. mekkora a baj es orvosolhato?

 

 

 

robida Creative Commons License 2019.05.29 0 0 6825

Gondolom, az alapfajra a taxus baccata-ra gondolsz. A gyökerével nincs gond, de nem biztos hogy szeretni fogod a teraszon a rengeteg piros termését. 

Előzmény: Főnix44 (6824)
Főnix44 Creative Commons License 2019.05.24 0 0 6824

Sziasztok!

 

A tiszafának, - annak a fajtának, ami megnő 6-10 méter magasra - kb meddig terjed a gyökere? Szeretnék a teraszom elé ültetni, de ott van egy járda (beton), kb 50 centire, aztán egy nagy terasz. Ha a gyökere alá megy ( majd valamikor jó sok év múlva :D ) felfeszíti vagy kikerüli?   Mivel irgalmatlanul nagy meló volt innen az elődök által ültetett és brutálisan, agresszíven elszaporodott akácot kiirtani, inkább előre óvatos vagyok. Az akác felfeszített mindent még a betont is megrepesztette. 

Olci83 Creative Commons License 2019.05.07 0 0 6823

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni nyírfa kérdésben. Elhatároztam, hogy ültetek 3 nyírfát egy csoportba, közel egymáshoz, a kertem egyik szegletébe, ahol sok a napfény. Első körben a közönséges nyírfára gondoltam, látva, hogy a szomszédnál milyen szépen cseperednek. Később rátaláltam a himalájai nyírfára is, és annak fehér törzse nagyon megtetszett. Ez valahogy különlegesebbnek tűnik. Kerestem irodalmat a fáról, de annyi mindent írnak, hogy gondoltam megkérdezem hátha van itt valakinek konkrét tapasztalata ezzel a ragyogóan fehér törzsű fával kapcsolatosan. (fejlődik-e ugyanolyan szépen, előnyök-hátrányok..stb) Szeretnék nagy fákat és nem az unokáknak, ezért gondoltam a közönséges nyírfára, de a himalájai nyír is szépen megnő, ha jól olvasom. Bármilyen nyírfával kapcsolatosan tapasztalatot szívesen fogadok. Előre is köszi. Üdv, Olivér

wieder Creative Commons License 2019.05.07 0 0 6822

Nyugodtan metszheted a galagonyát is. Nekem egy paul scarlet galagonyám van, és mivel a villanyvezeték alatt van, gömbformára metszem évek óta, évente többször. Szép dús a lombkoronája, semmi baja.

Nyugodtan visszavághatod az ágait most is, legalább könnyebben elbírja a törzsét  még a viharos szélben is. Idővel meg úgy is megerősődik.

Előzmény: lavanda (6821)
lavanda Creative Commons License 2019.05.06 0 0 6821

Robida,  azt hiszem, a gingko bilobával tényleg nem a metszőolló végzett. Amikor feltornásztam magam a létrán, láttam, hogy a metszett részen két kis gally megindult...  Hogy a gyökerénél támadta-e meg valami, majd kiderül, ha kiássuk. Nagyon sajnálom szegényt, valahol már szép fa lehetne. De igazad van, el kell engedni.

 

Ami a meggyfát illeti, talán van még remény. Tegnap láttam rajta pici ágakat levelekkel. Az idén csak virágzott.

A tarka levelű galagonyát kezelésbe veszem, amint lehet. Napok óta, szinte megszakítás nélkül esik.

 

A segítséged köszönöm szépen!

Előzmény: robida (6819)
lavanda Creative Commons License 2019.05.06 0 0 6820

Magdi60, igyekszem én utána olvasni, de az ilyen tanácsokkal, hogy metszheted nyugodtan, mert jól bírja ( Botanikaland, Megyeri ), nem érek semmit. A tarka levelű galagonyánál már nem nyúlhatok mellé. Ebben az esős időben az oszlopos tiszafáim egyik-másik ága  alaposan megindult felfelé. Aztán olvasom, hogy "megcsipegethetjük".  Ez épp olyan, mint amikor sütök/főzök és a receptben olvasom, hogy "egy kevés sót adj hozzá". Legfeljebb ehetetlen lesz az étel, jegyzem meg ilyenkor.  A földünk agyagos, az egyik oszlopos galagonyám emiatt már harmadszor fut neki. Olvasok a talaj javításáról. Föld, homok, marhatrágya komposzt kell. Milyen föld, meg miből mennyi? Hát ezt majd megtanulom, szegény kis galagonya vesszőm lesz a kísérleti alany.

Az a baj, Magdi, hogy ezen a területen ( is ) járatlan vagyok. Nálunk nagyapám kertészkedett és semmit nem tanultam tőle.

Köszönöm, hogy írtál!

 

 

Előzmény: Magdi60 (6818)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!