RAN 19-77 Creative Commons License 2012.05.26 0 0 63
Nagy-nagy gratuláció kedvenc városom csapatának és sok sikert az NBI-ben.

Jövőre egy borozással egybekötött Eger-Fradi :)
bendeguz90 Creative Commons License 2012.05.26 0 0 62
pityoka70 Creative Commons License 2012.05.19 0 0 61
Hát már több mint 20 éve annak ,hogy NB I-és meccsen Egerben voltam. Itt az ideje ,hogy ez ujra bekovetkezzen. Hajrá Eger
vidám_sírásó Creative Commons License 2012.05.19 0 0 60

Eger - Szeged 2:1

Még két meccs...

vidám_sírásó Creative Commons License 2012.05.18 0 0 59

Az egri focira újra nagy idők köszönthetnek. Még három meccs és ősztől 25 év után újra NB1-es meccset játszhatnak a városban.

Holnap Eger-Szeged. Győzni kell!

Hajrá Eger!!

CSABEE Creative Commons License 2007.03.05 0 0 58
Ja, tényleg. És így is simán kiestek, azonnal.
Előzmény: Dr. Kecskés Elek (57)
Dr. Kecskés Elek Creative Commons License 2007.03.05 0 0 57
No meg Csank volt az edzőjük.
Előzmény: CSABEE (56)
CSABEE Creative Commons License 2007.03.04 0 0 56
Sőt, még Aranyos Imre, a késöbbi honvédos Sass János, Bodolai a kapuban, Csepregi, Szebegyinszky...
Előzmény: Dr. Kecskés Elek (55)
Dr. Kecskés Elek Creative Commons License 2007.03.04 0 0 55
És jáccott ott egy bizonyos Simon Antal, aki most a zete edzője.
Előzmény: hour (54)
hour Creative Commons License 2007.03.04 0 0 54
A nyolcvanas években még volt foci Egerben (is). Most nincs.

Wisey_ Creative Commons License 2003.01.05 0 0 52
Azóta megtudtam, hogy az NBIII-ban (ha minden igaz, ez most a 4.osztály) szerepelnek, de elég siralmasan.
Ramos_ Creative Commons License 2002.10.04 0 0 51
Hajrá Eger!!!
Mint egrit engem is érdekelne mi van a csapattal?? valaki?

bár Eger ritkán volt híres a fociról:) inkább másról

Wisey_ Creative Commons License 2002.10.04 0 0 50
Én is úgy emlékszem, hogy nem volt pénzük, de akkor most melyik osztályban játszanak? Megszűnt a csapat?

Üdv!

Szombaton megkezdődött a tavaszi szezon, ideje felébredni:)
Az első meccsen, Nyíregyházán 2:2-t játszottunk.
Következő meccs március 9-én, 14.30-tól a Monor ellen itthon. Változtak a jegyárak, a felnőtt 400, a diák 250 Ft.
Új játékosok is jöttek, akiket most nem sorolok fel, ki kell jönni megnézni őket:)

Egy érdekes link: Az egri foci története

zoleszov Creative Commons License 2001.10.03 0 0 45
Csak hogy felhozzam a topicot...
Köv. meccs itthon a Csepel ellen. Reszkess Döme!:)

NB I/B Keleti-csoport
A 10. forduló eredményei
Monor, 400 néző. V.: Veres (Fábián), (Szpisják)
MONOR: Szántai – Zila, Kerepeszki (Varró, a szünetben), Flórián, Tejnóra – Matheisz, Gubucz, László S. (Csőke szünetben), Szabó Z. – Petyán (Pászti, 90.), Siklósi. Edző: Varga Károly.
EGER: Molnár – Katona, Kellner, Horváth T., Vidakovics – Szabó J., Zahorecz (Horváth Cs., 78.), Filó, – Kasza, Szarvas (Truczka,55.), Nagy G. (László T. 66.). Edző: Szentes Lázár.
A gólok története: a 28. percben egy hosszú indítással Nagy G. középen lefutotta a védőket, első lövését a kapus kiütötte, aztán egy csel után a jobb sarokba lőtt az egri csatár, 0–1. A 35. percben László S. futott el a bal oldalon, szélmagas lövése a beadásra kimozdult Molnár mögött a rövid sarokba vágódott, 1–1. A 44. percben Vidakovics beadását Kasza közelről fejelte a kapu közepébe, 1–2. A 72. percben László T. bal oldali szögletét Filó a hosszú sarokba fejelte, a labda a kapufáról perdült a hálóba, 1–3.
Sárga lap: Kasza az 56., Zahorecz a 70. percben.
Kiállítva: Kasza (második sárga lap miatt) a 87. percben.
Szögletarány: 5:7 (4:4).
Kacskaringós úton jutottak a Pest megyei településre az egriek, némi helyi tekergés után a sporttelepre is rátaláltak. A monori pályán nem rendeztek szombaton sörmeccseket, mint az ősszel már második alkalommal Egerben, így jó talajú játéktér fogadta a csapatokat. A vendégeknél az eddigitől eltérően 4-3-3-as rendszerrel kezdett Szentes Lázár.
Az első negyedórában felváltva lőtték a szögleteket a csapatok, ez egyben azt is jelentette, hogy változatos volt a játék, bár az Eger már akkor is tervszerűbben futballozott. A hazaiak ötletszerűen játszották a labdarúgást, inkább a vendégek mutatták azt nyilvánvalóan, hogy mit akarnak megavalósítani. Persze nem minden sikerült elsőre, Nagy Gergely is csak másodjára tudta a hálóba továbbítani a labdát. Az egriek vezetése már akkor megérdemelt volt. Az első gól után még inkább mezőnyfölénybe kerültek a vendégek, ezért váratlanul esett az hazaiak egyenlítő gólja. László Sándor tökéletesen hajtotta végre szándékát, becsapta Molnárt. A gólra helyzetekkel válaszolt az Eger, Nagy Gergely többször is került kapu közelébe, de rendre fölé lőtt. A pontatlanság miatt sokat birkóztak a csapatok, de egyébként sportszerű volt a találkozó. Benne volt a gól az egriek játékában, szerencsére még a szünet előtt jött az újabb vezető találat. Szántai kapus Szarvassal volt elfoglalva, Kasza azonban jókor érkezett.
Fordulás után újabb szögletek következtek, egyelőre igazi gólveszély nélkül. Több esetben egyénileg próbálkoztak az egriek, pedig az összjáték olykor eredményesebb lehetett volna. Az akarat azonban feltétlen dicsérendő. A monoriak számos szabadrúgást végezhettek, ám azokból legfeljebb egy volt veszélyes, Molnár viszont jól öklözött. Enyhe mezőnyfölényt harcoltak ki a hazaiak, az egri védelmet azonban nem tudták átjátszani. A harmadik egri találatot ugyancsak szöglet előzte meg, Filó fejese most is védhetetlen volt. A kétgólos előny birtokában sem lehetett teljesen nyugodt az Eger, mert a Monor támadott, noha igazi gólhelyzet kialakítására nem volt képes. Egri részről az volt fölösleheges a hajrában, hogy Kasza tovább gurította a labdát a bírói síp után, így két sárga lappal kiállították. Szerencsére mindez az eredményen már nem változtatott.
Taktikus játékával teljesen megérdemelt győzelmet aratott az Eger, ha a befejezések pontosabbak, már az első játékrészben biztosítható lett volna a három pont. Ha az edző szempontjából kulcsfontosságú mérkőzésen az egri játékosok jobbra fordították a nyílászárót.
Egyénileg Molnár a gól előtt ugyan elmozdult, de egyébként magabiztos volt. A védelem úgyszintén, a jó átlagból talán Horváth T. emelkedett ki, Vidakovics jól segítette a támadásokat. Szabó J. sokat robotolt, Filót ujabb fejesgólja dicséri. Mindenekelőtt a találatok okán említhető Nagy G., és Kasza neve is, noha a mezőnyben is sokat dolgoztak. Az igyekezettel egyik játékosnál sem volt probléma.
Varga Károly: – Gyengén, motiválatlanul futballoztunk, így csak ilyen eredmény születhetett.
Szentes Lázár: – Csak egy részét használtuk ki a helyzeteknek, de így is magabiztos győzelmet arattunk.

Vezette: Kassai (Eros, Nyilas)
Eger: Molnár 6 - Földvári 5, Kellner 4, Horváth T. 5, Vidakovics 4 - László 4, Szabó 5 J., Zahorecz 5, Filó 5 - Truczka 5, Kasza 5
Vezetoedzo:
Szentes Lázár
CSERE
Kellner helyett Katona (5) a szünetben, Vidakovics helyett Herold (-) a 71., Zahorecz helyett Nagy G. (-) a 80. percben
Nyírség: Téglási 5 - Deák 4, Kocsis M. 4, Balogh I Z. 5, Karkusz 5 - Turóczi 4, Szatke 5, Hleba 5, Fórián 5 - Csernijenko 6, Kocsis I. 5
Vezetoedzo:
Sándor István
CSERE
Hleba helyett Kondora (4) az 55., Kocsis I. helyett Gubacsi (-) a 71., Fórián helyett Göncz (-) a 74. percben
GÓLSZERZO
Csernijenko a 25. percben a balról érkezo labdát tíz méterrol, jobbal, félmagasan pörgette a hálóba (0-1). Filó a 36. percben László szabadrúgását követoen fejelt a bal sarokba (1-1). Kocsis I. a 41. percben 11 méterrol vetodve fejelt a jobb sarokba (1-2). Nagy Gergely a 88. percben ballal 12 méterrol lott a bal sarokba (2-2)
SÁRGA LAP
Filó (megrúgta Hlebát) a 38., Deák (elhúzta Truczka lábát) a 44., Kocsis M. (lerántotta Truczkát) a 84., Földvári (buktatta Gönczöt) a 87. percben
SZÖGLETARÁNY: 6:3 (0:1)
A találkozó elején mindkét csapat sok hibával futballozott, így folyamatos játék nem igen alakult ki. Az elso félido közepétol kerültek mezonyfölénybe a vendégek - a hazai védok megingásait kihasználva szerezték mindkét góljukat. Közben az egri egyenlítésnél a nyírségi védok is elnézték László Tihamér szabadrúgását, a hazaiakat persze az is megzavarta, hogy Filó Tamás fején irányt változtatott a labda. Nagy akarás, görcsös erolködés jellemezte az egriek játékát az elso félidoben - a vendégek valamivel tervszerubben futballoztak, és így megérdemelten vezettek a szünetben. Fordulás után folyamatosan átvette a mérkozés irányítását az Eger, kapuja eloterébe szorította a nyírségieket. Meddo volt azonban az egriek támadójátéka, noha László elott két esetben is adódott gólhelyzet, o azonban elobb rossz megoldást választott, majd a kapu mellé bombázott. Szögleteknél többre nem futotta a derekasan küzdo hazaiaknak, ám fáradozásukat mégis siker kísérte az utolsó pillanatokban. A csereként beállt Nagy Gergely elso NB I B-s góljával kiegyenlített. Alacsony színvonalú mérkozésen igazságos eredmény született.
MESTERMÉRLEG
Szentes Lázár: - Sokat tettünk a gyozelemért, a küzdoszellem kituno volt, de ez csak egy pontot ért.
Sándor István: - Az elso félidoben elszórakoztuk a helyzeteket, a másodikban feljavult az ellenfél, és megérdemelten egyenlített.
Így bíráskodott (8): Kassai Viktor nem volt könnyu helyzetben az ütközetek megítélésénél, de legfeljebb csak apróbb hibákat vétett az egyébként sportszeru mérkozésen
A mérkozésrol tudósított: Fesztbaum Béla

TOMcat Creative Commons License 2001.09.18 0 0 43
Ja! Már töröm az agyamat, csak most nem érek rá ilyenekre! Összecsaptak a hullámok fölöttem! A goltotó is nemtudom mikor lesz kész... a múlt héten is péntekre csináltam (meg az asszony) meg! Valami eredetit akarok - "minőségi különbséget ellensúlyozandóan" :))

Tomcat
Fekete hét volt az előző:
-Amikat megtámadták veszteség > 5000 fő
-Az amik háborút hirdettek (armegeddon???)

Sajna mi is kikaptunk.

A minőségi különbséget ellensúlyozandóan a téma címét kicseréltethetnéd valami tetszetős bannerra a wagnerur-ral.

TOMcat Creative Commons License 2001.09.17 0 0 40
"Meglátszott a minőségi különbség

Az MTK fiókjából szerzett közlekedési gólokkal: BKV Előre – Eger 4–1 (2–1)

Sport utca, 400 néző. V.: Juhos (Székely, Horváth).
BKV: Lippai – Kovács N., Szekér, Varga – Herczku, Buzsáky (Kovács A., 67.), Filipovics, Vincze, Megyesi (Török, a szünetben) – Szilveszter (Tóth, 75.), Balaskó. Edző: Pölöskei Gábor.
EGER: Molnár – Domán, Földvári, Keller, Filó – László, Szabó J., Zahorecz (Horváth Cs., 67.), Herold (Truczka, 55.) – Kasza (Nagy G., 83.), Szarvas. Edző: Szentes Lázár.
A gólok története: a 10. percben a cselező Megyesit buktatta Domán a 16-oson belül, a 11-est a sértett ballal félmagasan lőtte a bal sarokba, 1–0. A 12. percben Domán húzott el a jobb oldalon és éles, magas középre ívelése a jobb belső sarokban kötött ki, 1–1. A 18. percben Vincze kilépett a védők közül és éles szögből a bal alsó sarokba lőtte a labdát, 2–1. A 76. percben jobb oldali akció végén Balaskó 12 méterről a lábak között lőtt a jobb alsó sarokba, 3–1. A 83. percben Balaskó a 16-os vonaláról kilőtte a bal alsó sarkot, 4–1.
Sárga lap: László a 38. percben.
Szögletarány: 5:4 (2:0).
A sérült Truczka nem vállalhatta a játékot, de közvetlenül a kezdés előtt kimaradt a csapatból Horváth Tibor is, aki váratlanul belázasodott. Domán először volt kezdő az átszervezett védelemben.
Nem sokkal az első sípszó után főszereplővé is vált az egri hátvéd. Domán rossz ütemű belépéssel büntetőhöz segítette a hazaiakat, majd lövésszerű beadásával feliratkozott a góllövőlistára. Nem sokáig örülhettek az egyenlítésnek az egriek, mert egy villámgyors akcióból ismét vezetéshez jutottak a fővárosiak. A továbbiakban a vendégek kissé hátrább vonultak, átadták a pálya közepét az MTK fiókcsapatának, de szünetig már nem változott az eredmény. Ami mindenkit megzavart: az első félidő közepén eleredt az eső, jött egy kiadós zápor, ami csúszóssá tette a játékteret. Ezzel összefüggésben az is meglepő volt, hogy pihenőre már szikrázó napsütésben vonultak a csapatok.
Fordulás után meleg pillanatok adódtak az egri kapu előtt, Szilveszterék időnként alaposan megkeverték a védőket. Ezt követően Truczka mégis pályára lépett, az indiszponált Herold jött le, Szarvas pedig balra a helyére húzódott. Egyre inkább látszott, hogy megilletődöttségéből nem ocsúdik az Eger, talán túlságosan is tisztelte a sok korábbi NB I-es játékost felvonultató Előrét. A labdakezelés tekintetében is pontosabbak voltak a hazaiak, talán csak az esetenkénti lelkesedéssel nem maradt adós a vendéggárda. A második játékrész felénél újabb cserék következtek mindkét oldalon. Az egriek távoli lövésekkel kísérleteztek, de eredménytelenül. Sokat csúszkáltak a játékosok, sok volt az üresjárat, ezzel együtt a fölösleges mozdulat a síkos talajon. Látszólag kiegyenlített volt a küzdelem, de az Előre veszélyesebben támadott, mert pontosabban adogatott. Érdekes eset volt, amikor a felfutó Lászlót lebirkózták, mégis a hazaiak végezhettek szabadrúgást... A harmadik hazai góllal eldőlni látszott a mérkőzés, Domán és Truczka távoli lövésekkel próbálkozott szépíteni, de a kapus rendre jól hárított. A negyedik gól után Molnár védett bravúrosan, s erre akkor nagy szükség volt. A továbbra is bátran támadó egriek mellett sorra alakultak ki a hazai gólhelyzetek, szerencsére minden Balaskóéknak sem sikerült. Ezzel együtt teljesen megérdemelten szerezte győzelmét – ilyen arányban is – a BKV.
Ezúttal nem volt esélye a pontszerzésre az Egernek, s ezt mintha már a pályára lépéskor is érezték volna a vendégcsapat játékosai. Hiányzott a kellő önbizalom, a határozottság, ismét korán kerültek hátrányba Földváriék, jött a menetrendszerű 11-es is. A BKV Előrébe tömörült NB I-es játékosok érvényre juttatták a minőségi különbséget, s ezt ellensúlyozni kevés volt a jelenlegi Eger.
Ez alkalommal jobb eltekinteni az egyéni értékeléstől, mert igazán jó teljesítményt, az átlagtól többet egyik egri játékos sem produkált.
Pölöskei Gábor: – Ilyen különbséggel is megérdemelten nyertünk, mivel rengeteg helyzetet alakítottuk ki.
Szentes Lázár: – Gyáván és gyámoltalanul játszottunk.