Keresés

Részletes keresés

borsika79 Creative Commons License 2012.03.19 0 0 69
Ez a fásba fás oltás csak megmentés céljábol volt. Egy 13 éve kivágott othelló lugas töve hajt ki minden évben,tavaj nem próbáltam kiírtani,erre oltottam. Ennek a több méteres vesszöjéböl csinálok alanyokat. Én is ezen szeretném kipróbálni a zöldbe-fás oltást. Ali-bá szerint ha a héten eldugványozom a vesszőket,tudok még az idén oltani rájuk?
Előzmény: Ali-bá (68)
Ali-bá Creative Commons License 2012.03.19 0 0 68

Én a zöldbe-fás oltásnak vagyok a híve! Az oltványaidat hogy kezeled a továbbiakban?

Előzmény: borsika79 (67)
borsika79 Creative Commons License 2012.03.17 0 0 67
Szia. Néhai édesapám is sokat gyökereztetett vízben. A víz sűrű cserélgetés ellenére, picit néhány nap után szagosodott. De szerintem túl melegen voltak,néhány nap a hűvösebb helységben úgy látom leálította a folyamatot. Ma eldugványoztam 1 vödör jó földbe őket,jól megöntözve. Most várom az eredményét.
Előzmény: imkerei (66)
imkerei Creative Commons License 2012.03.17 0 0 66

A szőlő gyökereztethető vízben is ugyanúgy, mint a leander! Nekem is sikerült már többször.

Szerintem túl korán kezted a gyökereztetést. A most szedett vesszők simán meggyökeresednek vízben megfelelő hőmérséklet, mellett.

Szerinetem valamilyen fertőzést kaptak a vesszőid és azért hervadnak a hajtások!

Nem büdösödöt be a víz, vagy penészedtek meg a vesszők?

Előzmény: borsika79 (65)
borsika79 Creative Commons License 2012.03.17 0 0 65
Megvolt az oltás. Egy hagyományos és két nyerges ékoltás,fásba fást. Alig várom az eredményt.
Előzmény: borsika79 (64)
borsika79 Creative Commons License 2012.03.17 0 0 64
Üdv. Ma csinálok kényszeroltást némelyik vesszőböl. A többit eldugványozom,remélem megmenthetem még őket.
Előzmény: borsika79 (61)
borsika79 Creative Commons License 2012.03.15 0 0 63
Kedves Ali-bá. Akkor ezek a vesszők már menthetetlenek?
Előzmény: Ali-bá (62)
Ali-bá Creative Commons License 2012.03.15 0 0 62

Elfogyott a tartalék tápanyaga. A víz csak hajtja a rügyeket, de tápanyagot nem ad. A szőlőt nem vízbe szokták 'dugványozni' !

Előzmény: borsika79 (61)
borsika79 Creative Commons License 2012.03.15 0 0 61
Üdv mindenkinek. Tanácsot kérnék. Szöllővesszőt gyökereztetek vízben 1 hónapja,valamelyik már hajt de gyökere még nem jön. Az a problémám,hogy a hajtások már kezdenek valami okbol hervadni. Mit tegyek? Ültessem a vesszőket földbe?
Viti85 Creative Commons License 2012.02.29 0 0 60

Sziasztok!

 

A segítségeteket szeretném kérni ezzekből a fajtákból szeretnék az iskolámba lerakni Bianca, Duna-gyöngye, Pannonfrankos, Kéknyelű és Bakator.

Aki tud segíteni kérem jelentkezzen.

Ellőre is köszönöm a segítséget.

Előzmény: imkerei (59)
imkerei Creative Commons License 2011.04.04 0 0 59

Huzalos támrendszernél én inkább az ernyő vagy a Guyot művelést alkalmaznám! Sokkal egyszerűbb mint az legyezőművelés, ami végül is egy kiterített bakművelésű tőke.  A szálvesszőzés olyan fajtáknál is jó eredményt ad, amelyeknek az alsó rügyei terméketlenek. Az Otteló is jobban szereti.

Szerintem gyere át inkább a Szőlő Topicban ott sokkal többen írnak, mint ebbe a félrenevezett topicba.

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9100475&la=109089009

Előzmény: eisbaren (58)
eisbaren Creative Commons License 2011.04.04 0 0 58

A szőlő huzalos támrendszerű 120cm sortávolság és 70cm tőtávolsággal legyező művelésű

Valóban sok szakkönyvet olvastam már a témáról próbálok minél többet megtudni de a terhelését nem tudom hogy lenne jó mert a könyvek a termőcsapra 3-5 világos rügyet írnak és azért nem mindegy hogy 3 vagy 5 de arról nem találok információt hogy otelló szőlőnél milyen a rügyek termékenysége mert ugyebár hiába hogyok 5 rügyet úgyis max a felső három hajt ki és ha az alsók is elég termékenyek akkor elég a 3 is és nem kopaszodik fel  hamar azért nem egyszerű ez a szőlőmetszés:)

Előzmény: imkerei (57)
imkerei Creative Commons License 2011.04.03 0 0 57

Ez így eléggé értemetlen!

 

Milyen rendszerű a szőlő?

Gyalogszőlőnél teljesen jó lehet, kordonosnál már nem biztos!

A szőlővel a szakkönyvek általánosan foglalkoznak. Nincs külön direkttermőkről szóló könyv!

Előzmény: eisbaren (56)
eisbaren Creative Commons License 2011.04.03 0 0 56

Sziasztok

 

Nemrég örököltem egy kisebb szőlőt ami túlnyomórészben otelló idén metszettem először ezt a fajtát hosszúcsapos váltómetszést alkalmaztam a termócsapon 4 világos rüggyel ezzel kapcsolatban tud valaki tanácsot adni hogy megfelelő neki ez a metszésmód? mert a szakirodalomban a direkt termő szőlőkkel már nem igazán foglalkoznak

Balatonparti Creative Commons License 2010.06.24 0 0 55
Sziasztok! Érdekelnének mindenféle régi v. nem régi magyar nemesítésű szőlőfajták szaporításra! Köszönöm!
Előzmény: atrego (45)
4125 Creative Commons License 2009.04.30 0 0 54

Sziasztok!

 

Hátha érdekel vkit:

 

A Magyar Ökolóiai Gazdálkodásért Egyesület e-learning kurzusokat indít a következő témákban:

 

Ökológiai tejelő szarvasmarha tartás

Ökológiai húsmarha tartás

Ökológiai sertéstartás

Ökológiai gabonatermesztés

Ökológiai szőlőtermesztés

Ökológiai szaktanácsadó képzés kurzusok

 

Jelentkezni rövid életrajzzal,(iskolai végzettség bemutatásával), kurzus megjelölésével (max 2 kurzus).

 

A kurzusok ingyenesek,   zárás konferencia keretében, tapasztalatok megvitatásával augusztus körül.

 

Feltétel technikai : internet, PC, word, pdf ismeret.

Jelentkezni lehet e- mailben Dr Szalai Zita egyetemi docensnél:

magdolnazita.szalai@uni-corvinus.hu

 

Csak bizonyos létszám után indítják a kuruzoskat.

kenijiro Creative Commons License 2009.03.30 0 0 53

Üdv. !

Ha tudnál nekem küldeni  dugványnakvalót az   alábbi   fajtákból:Allichante,Génuai   zamatos,Nero,Szőlőskertek  Királynője,Gloria Hungariae,Pölöskei  Muskotály,Palatina muskotály,Fehér  és  piros  Chasselas,Napoleon  Chasselas,Ribier,Kossuth  szőlő,Halhólyag,Kocsis   Irma,Pannonia  Kincse,Cardinal,Csaba  Gyöngye,Ezeréves   Magyarország Emléke,Mathias   Jánosné Muskotály,Kék  Kecskecsecsű,Irsai Olivér akkor azt nagyon megköszönném.

Emailben várom válaszod

 

Üdv.kenijiro

atrego Creative Commons License 2008.07.30 0 0 52
azt  hiszem   ,valami  kettős   használatú  fajta
groowe Creative Commons License 2008.06.07 0 0 51

Sziasztok!

"Cegléd szeme fénye" nevű szőlőről tud valaki valamit mondani?

előre is köszönöm.

atrego Creative Commons License 2008.03.19 0 0 50
valakinek van ,Muscat'D Adda ,Attila,Thompson seedless,Crimson seedless szőlője?Mert ,ha igen kérnék szépen belőle néhány sima vesszőt...A Muscat'D Adda igen ritka fajta,de itt csak van valakinek
dithke_ Creative Commons License 2008.03.08 0 0 49

Sziasztok!

A következő hordókat és tartozékait elszeretném adni, hátha érdekelne a fórumon valakit.
2 db 220lt -es és 3 db kisebb hordó.
A hordók kifogástalan állapotban vannak. Adok ajándékba egy szölőprést.

babo90@t-online.hu

atrego Creative Commons License 2008.02.21 0 0 48
valakinek van Narancsízű,Muscat'D Adda ,Attila,Thompson seedless,Crimson seedless szőlője?Mert ,ha igen kérnék szépen belőle néhány sima vesszőt...A Muscat'D Adda igen ritka fajta,de itt csak van valakinek
atrego Creative Commons License 2008.02.17 0 0 47
A  Bianka  elég   edzett  fajta.A   kérdés,hogy   borszőlőnek,vagy   enni   akarjátok.Mert   enni   van   finomabb,ami   talán   még  igénytelenebb:A   Palatina
apilusz Creative Commons License 2008.01.31 0 0 46
 

Sziasztok!


Mi a véleményetek a bianka fajtáról?

A szüleim be vannak nagyon indulva hogy biankát ültetnek mert nem kell permetezni olyan sűrűn.A föld jó kötött.

Az egyes függönyt vagy a moser támrendszert érdemes telepíteni?Melyek az elönyei illetve a hátrányai?

Köszi!

atrego Creative Commons License 2007.11.16 0 0 45
Sziasztok!Valakinek   van   Narancsízű,Muscat'D Adda,Szultán,Attila,Favorit,Kozma  Pálné ,Teréz,Anita,Kósa  fajtájú   szőlője?Ha   valakinek   van   ,küldene   nekem  ,amelyik   van   3-3db   vesszőt   belőlük??Rengeteg   féle   csemegeszőlőm   van   ,cserébe   én  is   szívesen   küldenék   dugványnakvalót az   alábbi   fajtákból:Allichante,Génuai   zamatos,Nero,Szőlőskertek  Királynője,Gloria Hungariae,Pölöskei  Muskotály,Palatina muskotály,Fehér  és  piros  Chasselas,Napoleon  Chasselas,Ribier,Kossuth  szőlő,Halhólyag,Kocsis   Irma,Pannonia  Kincse,Cardinal,Csaba  Gyöngye,Ezeréves   Magyarország Emléke,Mathias   Jánosné Muskotály,Kék  Kecskecsecsű,Irsai Olivér
iroman Creative Commons License 2007.11.09 0 0 44
Hopsz, elnézést, közben látom,már segítettek.
iroman Creative Commons License 2007.11.09 0 0 43
Természetesen fog teremni, ugyan olyan minőséget, mint a tőke, amiről a vesszőt vágtad, hiszen gyakorlatilag klónozod az anyanövényt. Semmi extra teendőd nincs! Ültesd el a meggyökeresedett dugványt, és kezeld úgy, mint a többi eddigi frissen telepített oltványodat, és ugyan úgy termőre fog fordulni. Csemegeszőlőid beazonosítására valami szőlészetben profi emberkét kellene keresned a környékeden, vagy egy borász-sulit, és bevinni pár fürtöt és levelet, vagy fényképet esetleg ide is feltölthetsz - levél - érett fürt közelről...ilyesmi. A Szőlő topikban is tudnak tanácsot adni! Ha nem direkttermő, mit csinálj? Öööö...nem értem a kérdést. Ha direkttermő szőlőt akarsz, érdeklődj a környékbeli idős néniknél-bácsiknál, akiknek régi ültetvénye van, de pl. ma a piacon is láttam egy figurát, aki több más fajta között gyökeres Othello vesszőket árul 250/db áron. Hivatalos helyen nem biztos, hogy kapsz.
Előzmény: taormina1 (39)
taormina1 Creative Commons License 2007.11.09 0 0 42

Hát ezt sajnos most elmulasztottam; már lehullott a levelük. A legtöbbnek nem nagyon szörös, kevéssé rovátkolt, inkább matt levele van. Ez alól talán éppen az említett kedvencem kivétel, az övé szörösebb, kisebb, rovátkoltabb és fényesebb a többinél, a levélnek meg a szárának is van egy kis pirosas beütése. Épp öbelöle bújtattam le a vesszöket. Akkor, ha nem direkttermö, hiába várom a termést?

Az új tökéket, -ugyanúgy mist az anyatövet - rövidre szoktam metszeni. Csak azokat szoktam hosszúra, amik notoriusan nem teremnek, -jobbulás reményében, de eddig nem sok sikerrel. Kár, pedig nagyon finom fajták, ha néha egy-egy fürttel megörvendeztetnek; az egyik magnélküli.

Előzmény: atrego (41)
atrego Creative Commons License 2007.11.09 0 0 41
fog teremni  a  ledugott  vessződ,de 2-3  évet  várnod   kell....Lehet,hogy  az  a   baj,hogy   túl  rövidre  metszed   a   tökéket.A   legtöbb   csemegeszőlő   a  hosszúcsapos-szálvesszős   metszéssel terem.Próbáld   hosszabbra  metszeni.A   direkttermőknek  általában   kevésbé   rovátkolt   ,szőrösebb,mattabb  levelei  vannak .....Ha   mutatnál  egy  pár  féléről  képet   megmondanám  neked  melyik   direkttermő,melyik  nem
taormina1 Creative Commons License 2007.11.09 0 0 40

Köszönöm szépen az ajánlatod, okvetlenül visszatérnék rá, de sajnos olyan szamár voltam, hogy nem elég, hogy nem tudom  a szölöim nevét, legalább a termést lefényképezhettem volna a nyáron, ti biztos megmondtátok volna, hogy milyen. Mindazonáltal el tudom kepzelni, hogy van közte olyan, ami érdekel, mert igen régi nemes fajták, olyanok, amik talán mostanában mar nincsenek is. Tavasszal rengeteg vesszö szokott keletkezni a metszéssel. Hogy én milyet kérek, azt nem tudom, talán tudsz ajánlani valamit, ami betegségkkel szemben ellenálló, finom ízü és viszonylag hamar termöre fordul.

üdv

Tao

Előzmény: atrego (38)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!