Keresés

Részletes keresés

sajtoskenyér Creative Commons License 2006.02.16 0 0 220
 Ha már a jövő felzabálásánál tartunk.....a magyar felnőtt lakosság (tehát az öregektől a 18 éves suhancokig) megtakarítási készsége mélyen az európai átlag alatt van. A fogyasztás esztelen mértékben növekszik, a lakosság eladósodik a magas áru és személyi hitelkamatoktól, feléli szinte minden megtakarítását, csakhogy legyen betevő plazmatévéje és kamerás mobilja. A jövőt így kell felzabálni. Az ötven-hatvanezres átlagnyugdíj környékén éldegélő idősek megtakarítási hajlandősága még mindig messze nagyobb, mint a lakosság többi rétegéé (még él bennük a történelem), sokan a saját temetésükre vagy gyermekeik számára gyűjtenek. Ha láttál legalább egy Baumag-tüntetést, láthattad, hogy a károsultak többsége nyugdíjas. Kis pénzüket befektetési alapokba, értékpapírokba rakják, és nem a Tescokban és a plázákban tobzódnak. Úgyhogy ezúton szeretném a topiknyitót elküldeni a jó édes.....
NGid Creative Commons License 2006.02.16 0 0 219
Te kevered őt elvbarátoddal, Demim úrral.
Előzmény: janijani (216)
kopasznyakú Creative Commons License 2006.02.16 0 0 218

rosszul emlékszel

a feleségem volt minimálbéren (most babázik)

én bruttó 350 után adózok (főállás) + van cégem is, ami hol megy hol nem

magánba csak annyit rakok ami kötelező

a pénzt gyereknevelésbe fektetem hosszútávon, rövidtávon meg nagyobb autóra gyűjtök, hogy tudjak venni, mire a harmadik törpe megérkezik.

Előzmény: janijani (216)
lajafix Creative Commons License 2006.02.16 0 0 217
" A dolgozók egy papíron látják a az összes levonást a bérköltségükből, és ez úgy hívják bérfizetési jegyzék, amit minden munkavállalónak a bér kifizetésével egyidőben kézhez kell kapnia.

Más dolog a foglalkoztatót, vagy a munkáltatót terhelő - a bérhez kapcsolódó - különféle adók, járulékok. De ez nem tartozik a bérköltséghez, még a számviteli

előírások szerint sem."

 

Megmosolyogtatóan nézed hülyének az embert.

Előzmény: Törölt nick (190)
janijani Creative Commons License 2006.02.16 0 0 216
Mennyit adózol? A multkor még azt írtad hogy minimálbéren vagy bejelentve és a pénzedet rakod magánba.
Előzmény: kopasznyakú (214)
dez1 Creative Commons License 2006.02.16 0 0 215

Én nem sírok, 3 gyerekből egy csak odavesz majd magához, illetve lesz még annyi időm és lóvém, hogy kvázi önellátásra be tudjak rendezkedni.....

 

De egy biztos, amikor elkezdik majd emelgetni a korhatárt, akkor hirtelen nagyon nagyon instabillá válik majd a politikai rendszer.... bár németországból még nem hallok lázadásról híreket....

Előzmény: G.B.Bejja (212)
kopasznyakú Creative Commons License 2006.02.16 0 0 214

mennyi adót fizetett élete során?

 

mert gyereket és is nevelek + még adózók mint állat

Előzmény: Törölt nick (199)
kopasznyakú Creative Commons License 2006.02.16 0 0 213
így van, kiderülne, hogy az adóterhelés 70%-os
Előzmény: 1x1 (191)
G.B.Bejja Creative Commons License 2006.02.16 0 0 212

Igy jártatok.((

A munkahelyetekről visz  el benneteket a hullakocsi...((( Márha lesz munkahely.Mert ha lenne, én is dolgozhatnék. Igaz, a nyugdij mellett dolgozókat még jobban utáljátok.

Mielőtt azt hinnéd: nem örülök neki. Nekünk más rossz jutott, amit meg ti nem fogtok fel. 

Előzmény: dez1 (211)
dez1 Creative Commons License 2006.02.16 0 0 211
Most már kezd látszódni, hogy nem nyugdíjcsökketés lesz, hanem korhatáremelés, több lépcsőben gondolom szépen felmegy majd 70 évre.........
Előzmény: G.B.Bejja (210)
G.B.Bejja Creative Commons License 2006.01.22 0 0 210
Kérlekszépen mondhatok én bármit, ha te háborúzni akarsz, akkor háborúzni is fogsz.
Előzmény: Törölt nick (209)
G.B.Bejja Creative Commons License 2006.01.22 0 0 208
Szálljál szembe kérlek.
Előzmény: Törölt nick (207)
G.B.Bejja Creative Commons License 2005.12.25 0 0 205
Viszont kivánom.
Előzmény: blll (204)
blll Creative Commons License 2005.12.24 0 0 204
Boldog Karácsonyt és radikális nyugdjjcsökkentést !
dez1 Creative Commons License 2005.11.15 0 0 203
Már miért ne lenne a nyugdíj stb járulék költség. Effektvíe teljesen az....
Előzmény: Törölt nick (200)
blll Creative Commons License 2005.11.14 0 0 202
Nem utasitanak ki, hanem tovabbfejlesztem a vallalkozasomat Magyarorszagon. Megprobalom a kinti kapcsolatrendszeremet felhasznalni, s szerencsetlen romhalmazon valamit takaritani !
Előzmény: Törölt nick (181)
1x1 Creative Commons License 2005.11.14 0 0 201

 

Miértis? mindig szívesen tanulok az okosabbtól...

Előzmény: Törölt nick (200)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.14 0 0 200

Jaaaaaaaj! Bocs de nem fárasztom veled magam tovább.

Mindenesetre ne légy ezzel a tájékozottsággal vállalkozó, mert nagyon ráfizetsz.

Előzmény: 1x1 (198)
1x1 Creative Commons License 2005.11.14 0 0 198

 

Szerintem te valamit nagyon keversz

 

"

Akkor mégegyszer:

A bérköltség = bruttó bér, és egyáltalán a költség az számviteli kategória."

 

A másodikban már nem is így használtam szvsz, szóval nem tudom, mi a problémád. Amiről én tartalomban beszélek, az bruttó bér+ munkáltatói járulékok, számviteli értelemben ha jól tudom, személyi költség címen fut. (Most ne gyere azzal, hogy abban az egyéb bérjellegű kifizetések és közterheik is benne vannak, mert kekeckedésnek veszem:-)))

 

 

"A levont adók, járulékok = a magánszemély befizetési kötelezettsége amelyet csak az adminisztráció egyszerűsítése érdekében vonnak le a jövedelemből, ezért ez sohasem költség !"

 

Egyrészt a vállalatnak költség, mert befizeti. Másrészt hogy is jön ez ide?

 

"Az utolsó mondatod pedig változatlanul nem értem. Ha a havi adó-, illetve járulékbevallásokra gondolsz, akkor ez egy nagy csacsiság, és nem is szeretném megmagyarázni."

 

A kormány tervezett olyat, hogy a munkáltatói járulékokat (legalábbis az eü részt) névreszólóan kell megadni, tehát nem egy szumma összeget befizetni, hanem megadni, hogy melyik dolgozó után mennyit fizetnek be.

Előzmény: Törölt nick (196)
labrie Creative Commons License 2005.11.14 0 0 197
"A levont adók, járulékok = a magánszemély befizetési kötelezettsége amelyet csak az adminisztráció egyszerűsítése érdekében vonnak le a jövedelemből, ezért ez sohasem költség !"

1. Azért a munkaadónak csak költség, nem igaz? Csökkenti az adózás előtti nyereségét...
2. Ha csak az adminisztráció egyszerűsítése érdekében vonják le a jövedelmemből, akkor inkább legyen az adminisztráció bonyolult, bakker.
Előzmény: Törölt nick (196)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.14 0 0 196

Akkor mégegyszer:

A bérköltség = bruttó bér, és egyáltalán a költség az számviteli kategória.

A levont adók, járulékok = a magánszemély befizetési kötelezettsége amelyet csak az adminisztráció egyszerűsítése érdekében vonnak le a jövedelemből, ezért ez sohasem költség ! (ugyanilyen pl az ÁFA, amit az eladó szed be az állam helyett)

Az utolsó mondatod pedig változatlanul nem értem. Ha a havi adó-, illetve járulékbevallásokra gondolsz, akkor ez egy nagy csacsiság, és nem is szeretném megmagyarázni.

Előzmény: 1x1 (194)
1x1 Creative Commons License 2005.11.14 0 0 195

 

Azért a levonásokat mindenki igen komolyan megnézi.

Előzmény: Törölt nick (193)
1x1 Creative Commons License 2005.11.14 0 0 194

 

Nem nem érted, hanem nem akarod érteni.

 

Arról volt szó, hogy miért is van kétféle forrásból befizetés ugyan abba a kalapba, tehát munkáltatói és munkavállalói járulék. Itt használtam a teljes személyi költség helyett - formailag tényleg helytelenül, de szvsz logikailag érthetően - a teljes bérköltség kifejezést. Te ezzel kötözködtél.

 

Szóval a mondandóm az volt, hogy ha átalakítanánk a járulékfizetést és a munkáltatói terheket egy az egyben beépítenénk a munkavállalóiba (mivel ugye a számítás alapja nagyvonalakban ugyan az), a dolgozók elé táruló kép nem lenne túl rózsaszín.

 

Mivel ugye feketén-fehéren látszana, hogy annak a pénznek, amibe ők a foglalkoztatójuknak kerülnek csak a harmadát kapják kb. kézhez.

 

 

És annak ellenére nem alakítják át így a rendszert, hogy a munkáltatói befizetéseket is névreszólóan akarják beszedni a jövőben - tehát megjelenne, hogy melyik alkalmazott után mennyit fizetnek.

Előzmény: Törölt nick (192)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.14 0 0 193

Ha pedig az "egységsugarú János "-on egy átlagos magyar munkavállalót értesz, őt

két dolgo érdekli:

  • Mennyi bért kap kézhez a szerződés alapján elvégzett munka után bérfizetéskor;
  • Mennyire biztosítja munkáltatója közteherviselése az ő létének biztonságát arra az időre vonatkozóan, amikor már - életkori és egészségügyi sajátosságok miatt  - nem lesz képes a szerződésben foglaltakat vállalni (persze ez utóbbi, csak nehezen érvényesülő tudatosság, de talán ez a topic is hozzájárul)

 

Előzmény: 1x1 (191)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.14 0 0 192
Fogalmam sincs, hogy miről beszélsz. Ha van valaki aki érti, (sőt pláne, a topiccímhez képest), segítsen.
Előzmény: 1x1 (191)
1x1 Creative Commons License 2005.11.14 0 0 191

 

"

Más dolog a foglalkoztatót, vagy a munkáltatót terhelő - a bérhez kapcsolódó - különféle adók, járulékok. De ez nem tartozik a bérköltséghez, még a számviteli

előírások szerint sem."

 

Nem vagyok egy számviteli szabályzat gyűjtemény, de remélem, a logikája egy olyan szgértőnek mint te vagy, kiviláglott a sorok közül. Lehet bontogatni kétfelé, de menedzsment szempontból igazából  az összeget nézzük, és ha jól rémlik, személyi költségként a kettő együttese összegezve jelenik meg a fontosabb pénzügyi kimutatásokban is. A befektetők is ezt nézik. És ez nem jelenik meg a bérfizetési jegyzéken.

 

annak ellenére ugye, hogy mostanra találták fel a spanyol viaszt, és a munkáltatói járulékokat is dolgozóra bontva akarják befizettetni és nyilvántartani. Akkor mi is az alapvető célja az elkülönítésnek, hogy a lényegi kérdésekről is beszéljünk?

 

Csak nem az, hogy egységsugarú János frászt kapna, ha meglátná, hogy a teljes személyi költségének kb. 70%-át elvonja az állam?

Előzmény: Törölt nick (190)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.14 0 0 190

Sajnos semmit sem értesz abból amiról beszélsz:

" Ha a dolgozók egy papíron látnák az összes levonást a bérköltségükből, lázadás lenne.'

A dolgozók egy papíron látják a az összes levonást a bérköltségükből, és ez úgy hívják bérfizetési jegyzék, amit minden munkavállalónak a bér kifizetésével egyidőben kézhez kell kapnia.

Más dolog a foglalkoztatót, vagy a munkáltatót terhelő - a bérhez kapcsolódó - különféle adók, járulékok. De ez nem tartozik a bérköltséghez, még a számviteli

előírások szerint sem.

Előzmény: 1x1 (188)
dez1 Creative Commons License 2005.11.14 0 0 189
Egy radikális gazdasági programmal fellépő pártra van szükség, lassan elérjük a 24 óra 60. percét.
1x1 Creative Commons License 2005.11.14 0 0 188

 

"

csakhogy a 29 %-ot  nem a tag (leendő nyugdíjas), hanem a foglalkoztató fizeti.

Eddig az  öngondoskodásról volt szó. "

 

Ez csak ködösítés miatt van így. Ha a dolgozók egy papíron látnák az összes levonást a bérköltségükből, lázadás lenne. Felmerült, hogy bruttósításk a járulékokat is be (egyszerűbb lenne az adminisztráció), de pont ilyen okok miatt nem került erre sor.

Előzmény: Törölt nick (159)
1x1 Creative Commons License 2005.11.14 0 0 187

 

Nézd meg a munkáltatói járulékokat

Előzmény: Törölt nick (151)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!