Keresés

Részletes keresés

kaviat Creative Commons License 2004.10.21 0 0 1793
a legjobbak a szövegek. nem is gondoltam volna, hogy ennyire kevés vasmeteor hullik a kövekhez képest

.kav]4t reneofittnesspop spacegéza
Előzmény: fokhagymabors (1792)
fokhagymabors Creative Commons License 2004.10.20 0 0 1792
itten vala egy érdekes weblap, mely kárpát medencei meteorithullásokról szól.
JFEry Creative Commons License 2004.10.20 0 0 1791

na. Még egy!

 

hajrá pánik!

 

http://index.hu/tech/urkutatas/aszt041020/

fish12 Creative Commons License 2004.10.18 0 0 1790
fokhagymabors Creative Commons License 2004.10.17 0 0 1789

hogy az indiánok... az hagyján.

De hogy az idióta "környezetvédőket" miért zavarja egy távcső?????? Biztos, hogy ők környezetvédők?

Előzmény: JFEry (1788)
JFEry Creative Commons License 2004.10.17 0 0 1788

Ezt olvastátok?

Kalssz lehet. Talán rövidesen láthatunk a neten képeket idegen csillagrendszeri bolygókról!

 

Érdekes!  A Vatikán is beszállt a programba! Talán Istent , vagy valami angyalt keresnek?

 

http://index.hu/tech/urkutatas/graham1016/

fokhagymabors Creative Commons License 2004.10.14 0 0 1787
(ööö... ki az a Manuell :-))
Előzmény: csillagasz.at (1786)
csillagasz.at Creative Commons License 2004.10.14 0 0 1786

Szia manuell!

Én itt vagyok, csak Németországban voltam egy hétig. Jobb lenne ha emailban vennénk fel egymással a kapcsolatot! :) Kíváncsi vagyok, hogy honnan ismersz...

Üdv: Alex  - [csillagasz.at]

fokhagymabors Creative Commons License 2004.10.08 0 0 1785

kis 50/540-es Zeiss? - dehogynem komoly! Nekem kis 80/500-as:-)

Tiszta eget!

Előzmény: kaviat (1784)
kaviat Creative Commons License 2004.10.08 0 0 1784
hát az első teljes meteor évfolyamom az talán a 83as? még kék emlékeim szerint [vagy szürke].. aztán jópár év kihagyása után a 90valahányas évektől megint rendszeresen olvasom [persze tagság, évkönyv szinte minden évben megvan.. van amikor kettő is, mivel türelmetlenül megvettem, aztán az egyesület is megküldte - mondjuk nem baj, mert egy példány lent a telken ahol távcsövezek /kis 540es zeiss, nem komoly cucc/ egy meg itthon]

köszi, megnézegetem a linkeket

.kav]4t reneofittnesspop spacegéza
Előzmény: fokhagymabors (1781)
fokhagymabors Creative Commons License 2004.10.07 0 0 1783

egyszerű, de nagyszerű kép innen. Lefényképezte a Holdat Földközelben és -távolban.

 

szazharminchet Creative Commons License 2004.10.07 0 0 1782
Szerintem az astro.elte.hu-ról (ELTE TTK Csillagászati Tanszék) elérhető Cserepes-Petrovay: Kozmikus fizika jegyzettel is meg tudsz te birkózni, ahogy ismerlek.

Üdv,
137
Előzmény: kaviat (1780)
fokhagymabors Creative Commons License 2004.10.07 0 0 1781

Olyan irdatlan mennyiségű csillagászati site lapul meg a neten, hogy bárhova lépek, mindenütt újabb "linkgyűjteményre" lehet kattintani. Itt van rengeteg cikk, köztük témába vágó, de mégis milyen mélyre akarsz "süllyedni" a témában?

sok link

Ismeretterjesztés címszóra kell reákattintani.

 

(Meteor? Tagtárs?:-)))

Előzmény: kaviat (1780)
kaviat Creative Commons License 2004.10.07 0 0 1780
ugorgyunk pósalakibácsi

más : uraim tudtok ajánlani főleg magyar nyelvü ismeretterjesztő szájtot, ahol a mostani [tehán nem a 70es években elfogadott] csillagfejlődés elmélete van leírva [relaív kevés képlettel?].. egyre nagyobb hiányosságot érzek a fejemben s kiderült, hogy minden ismeretterjesztő könyv pár évtizedes kiadásu amit itthon fellelhetek.. jó a meteor, mindig örömmel lapozgatom, de itt inkább csak mazsoláznak

.kav]4t reneofittnesspop spacegéza
fokhagymabors Creative Commons License 2004.10.07 0 0 1778
utolsó-szó-mániás vagy? Mert most se mondtál semmit. Ha az vagy , oké, nem válaszol egyikünk se!
Előzmény: sniffí (1777)
sniffí Creative Commons License 2004.10.07 0 0 1777

         :((  

"szinte semmi" -hiba%   :((

lehet csak filozofikusnak nevezni a problémám persze.  :(

Én csak korrekt precizitást kérnék.

Nem is tudom már ki, de itt írt a kis hibák halmozódásának hátrányosságáról. :(

Nem vagy te kicsit megszállotja, elfoglaltságodnak, hogy hajlandó vagy elfogadni a pontatlanságot,csak hogy felmutathas valamit.

Igaz még csak szavakban,de ráutalás szempontjából kockáztatni mások életét a pontatlanság védelmének értelmében,a tudomány lejáratásához vezet.

A tudomány nem bizonyítás,alkalmas eszköz az élet müködtetésére.

S ha ez valóban hiba% -okon áll,nem csoda ha nem tud-sz többet.

 

Előzmény: fokhagymabors (1773)
fokhagymabors Creative Commons License 2004.10.07 0 0 1776

Természetesen nem szabad összemosni!

 

Javaslom visszakanyarodni mostmár a topik címéhez méltó témákra.

Előzmény: bináris (1775)
bináris Creative Commons License 2004.10.07 0 0 1775
Azért a zagyva agyat és a humán beállítottságot ne mossuk össze, (stílszerűen) fényévekre vannak egymástól. Hagyjuk az ürgét a falnak fordulni, teljesen olvashatatlan ez a topik.
Előzmény: fokhagymabors (1773)
kaviat Creative Commons License 2004.10.07 0 0 1774
tagadhatatlanúl sajátos mondatszerkezetek használ a kolléga

.kav]4t reneofittnesspop spacegéza
Előzmény: fokhagymabors (1773)
fokhagymabors Creative Commons License 2004.10.07 0 0 1773

nem kell félremagyarázni, amit mondasz, most idézek szó szerint:

 

Te attól félsz ha igaz,jön egy bolygó ami a kinem probált eszközeink értelmében, nem tudhatón fogunk eltéríteni,szétrombolni.

Én meg attol félek,a kiprobálás értelmében,az eltérítés a szétrombolása értelmében.Gravitációs anomáliákat(!) idézünk elő a volt bólygó pálya környezetben,ill. az új pálya környezetben.

 

Ezek nemcsak a magyar nyelvtan szabályait súlyosan alázó mondatok, (miáltal egyikét-másikát tényleg nem értem) de még egy rakás hagymázas zagyvaságot is tartalmaznak. Miféle gravitációs anomáliák? Mik azok? Milyen anomáliái vannak egy 5 kilométeres aszteroidának? Mert gravitációja a belső bolygókhoz képest szinte semmi. Hol idézünk elő mit? Miről beszélsz? Ki mondta ezeket? Egely? Uri Geller? A Vajákos Mari néni? Csak úgy hozzávetőlegesen tisztában vagy alapvető csillagászati és fizikai paraméterekkel? Mert szerintem nem. Sőt, biztosan nem.

 

Amit itt összemagyarázol, az valami mélyenszántó filozofálgatás egy humán beállítottságú valakitől, a realitások és a szakértelem szikrája nélkül.

Előzmény: sniffí (1770)
sniffí Creative Commons License 2004.10.07 0 0 1772

Hogy mejönknek van átnem gondolt véleménye,azt az élet fogja bizonyítani,én szurkolok a kompromisszumért.

Szafarira,is van néhány ötletem hogyan ússzam meg.de ez off..

A tudományt nincs miért nem elfogadnom,csak mint írtam abban is tartok aktuális rangsort. Spec,az elektron gyorsítót előrébb tettem, nem véldelmi szempontok szerint .  De,a feltárt eredmények hasznosítása értelmében talán mégis, élet védelmi szempontokból :)

Szászról meg annyit,talán nem lessz igaza abban, lessz aki meglátja az össze omlását,csak a változását,fejlődését. 

üdv.

sniffí

Előzmény: szazharminchet (1771)
szazharminchet Creative Commons License 2004.10.07 0 0 1771
Ne haragudj, de nalad nem az elniakaras az eletstilus, hanem az at nem gondolt velemeny ismetelgetese. Gondold vegig a kovetkezo peldat: kirandulni mesz Afrikaba. a) verzio: nem toltod meg a puskadat, mert lehet, hogy elsul kozben, es kepenlovod magad. Ekkor mondjuk 50% esellyel megesz az oroszlan. b) valtozat: megtoltod a puskadat. Ekkor 10% esellyel kepenlovod magad, de ha tamad az oroszlan, akkor 50% esellyel megveded magad.
Lassuk csak, melyik esetben mekkora az eselye, hogy otthagyod a fogad. Az a) esetben egyszeru, 50%. A b) esetben 10% + 0,5 . 50 % = 10% + 25%=35 % (ugyanis egyreszt 10% esellyel a sajat puskad vegez veled, de ugyanakkor annak az eselyet, hogy megesz az oroszlan a felere csokkentetted).
Latod, latod: volt hibalehetoseg (hogy kepenlovod magad puskatoltes kozben), de megis akkor eled tul nagyobb esellyel a kirandulast, ha megprobalkozol a puskatoltessel.
Szerintem itt is hasonlo a dolog lenyege, csak masok a szamol. A masik pedig az, hogy kisbolygo elobb-utobb biztosan jon, mig a szafarirol hazajohetsz, a Foldon legalabbis erdemes meg maradni egy kicsit.
A masik, amit irni akartam: azt irod, nem akarsz csillagasatra kolteni. Am legyen. Csak Leon Lederman (Nobel-dijas fizikus) egy mondatara szeretnelek emlekeztetni. Szoval, amikor reszecskegyorsitot akartak epiteni Amerikaban, megkerdezte tole egy kisse szuklatokoru kepviselo, hogy hamar ennyibe kerul ez az ize, akkor mennyiben fognak a kutatasok hozzajarulni az USA vedelmehez, biztonsagahoz. Erre o azt felelte, hogy a vedelemhez semmivel, de a tudomanyhoz, ahhoz, hogy meltoak legyunk a vedelemre mar sokkal.
Persze az sem feltetlenul baj, ha sokan lesznek a te allaspontodon. Arra is van idezetem, azt hiszem Szasz Endretol. O azt mondta egyszer, hogy "nem mindenkinek adatik meg elteben, hogy lassa egy 2000 eves kultura osszeomlasat."

Udv,
137
Előzmény: sniffí (1770)
sniffí Creative Commons License 2004.10.07 0 0 1770

Te most vagy nem érted amit írok,vagy szánt-szándékkal félre akarod magyarázni.

Így ez nem vita,csak kötözködés,provokálás a mellébeszélés értelmében.Ebből is sokan megélnek(míg rá nem jönnek mit csináltak,a sok hibás döntés már kikezdte szervezetük, feladják),akár a hibaszázalék elmismásolásából, a károk eltüntetéséből.

Én meg reménykedem hamarabb,szünik meg ez a hozzálás, mint a világ!Így én sem teszek mást mint a károkat igyekszem csökkenteni :)

Csak úgy tünik más szellemben

Te attól félsz ha igaz,jön egy bolygó ami a kinem probált eszközeink értelmében, nem tudhatón fogunk eltéríteni,szétrombolni.

Én meg attol félek,a kiprobálás értelmében,az eltérítés a szétrombolása értelmében.Gravitációs anomáliákat(!) idézünk elő a volt bólygó pálya környezetben,ill. az új pálya környezetben.

Ezért tartom szükségtelennek az eszközök ilyen szintű kipróbálását!

 

Még az is lehet a végén nem lenne már munició a földön,vagy egyedüli bolygó maradna,vagy csak ily modon szigetelnénk el magunkat a világtól jó nagy üres teret húzunk magunk köré.Ne halják a szomszédok hogyan pusztítjuk egymást is.

Tényleg nem látom értelmét a billentyű "koptatásnak",de az élni vágyás nálam élet stilus. bocccs

igyekszem ezt is  csak reklámnak tekinteni a "csillagászatról".  :(

Lehet nem kaptok "elég" pénzt,de míg az életfeltételek sem biztosítottak,csak a szellemi harmoniátlanság értelmében.Én sem erre költenék,első sorban.

Előzmény: fokhagymabors (1769)
fokhagymabors Creative Commons License 2004.10.06 0 0 1769

"Nekem a veszély azt jelenti, jön látom."

 

nem akarok annyira szókimondó lenni, mint az előttem szóló, ezért csak annyit mondok: ez a megjegyzés mókás:-)

 

(most persze elkezdhetnénk filózni azon, mi a fészkes fenét csináljunk, ha már látjuk, hogy jön :-))) azon kívül, hogy imádkozva, átkozódva, vagy sztoikus nyugalommal nyiffanunk ki... asszem filozofálgatással senkit sem nyugtatnál meg... "Ó ez a sorsunk, a természetbe nem szabad beleavatkoznunk, el kell viselnünk a ránk szabott sorsot..."  Köszi, ezt én nem várom meg, és szerencsére vagyunk még így egypáran.)

Előzmény: sniffí (1767)
A Tudomány maga Creative Commons License 2004.10.06 0 0 1768
Időnként próbálj meg esetleg gondolkodni is. Nem annyira fájdalmas, mint hiszed.
Előzmény: sniffí (1767)
sniffí Creative Commons License 2004.10.06 0 0 1767

Nekem a veszély azt jelenti, jön látom.

Nem azt jött,meg biztosan jönni fog.

 

A KOLLÉGÁTOK MONDTA jelenesetben nem veszélyeztett az aktuális kisbolygó,de kiakarják egy másikon probálni az eszközeink hatásosságát!!!!!!!!!!

Az FM rádióból le kell kérni a hang anyagot mert biztos,az írásom olvashatatlan.

Nem hiszem,hogy álmodtam,mert M7-en haladtam.

 

Mire válaszoljak? Leírtam a válaszom a hibaszázalékot elfogadókról.

Ahogy így olvasgatom soraitokat,megértem a hívőket,lehet megtérek én is.

Ezt a parát amit rendeztek,nehéz lessz túlélnünk!

Bocsánat,hogy erre jártam.

Előzmény: fokhagymabors (1766)
fokhagymabors Creative Commons License 2004.10.06 0 0 1766

eddig felderített becsapódási kráterek a Földön:

 

egy kis információ:

http://www.unb.ca/passc/ImpactDatabase/

 

ennyit a veszélyről, és az ő nemlétezéséről.

Előzmény: sniffí (1763)
fokhagymabors Creative Commons License 2004.10.06 0 0 1765

kifogááás? ki beszél itt kifogásról?? nem teszem föl a kérdést mégegyszer, válaszolj rá!

 

Veszély nincs? Javaslom, el kell ilyenkor merülni egy kicsikét a szakirodalomban. VAN veszély. Ha nem látod át ennek a dolognak a veszélyét, akkor nincs miről vitatkoznunk. Olvass utána.

 

Amit írsz, azt néha tényleg nem értem, de ezen nem segít a szótagolás, nyelvtanilag is elég nehéz elemezni.

 

Előzmény: sniffí (1763)
A Tudomány maga Creative Commons License 2004.10.06 0 0 1764
Mert, hogy veszély ugyan nincs,de azért próbáljuk már ki.

Ez egy méretes baromság.

A kolléga elég egyértelműen leírta neked, de megismétlem röviden, ha akarod, szótagolva is:

Nem az a kérdés, hogy lesz-e nagy becsapódás, csak az, hogy MIKOR?
Előzmény: sniffí (1763)
sniffí Creative Commons License 2004.10.06 0 0 1763

"Méér, van már olyan terület, ahol nincs hibaszázalék?"-evolució :)

Elég érdekes kifogás ....... :)

Azt te sem gondolod igazán,hogy hibás döntés nem pszihés,- érzelmi alapú elfogadás . :(   Akár ki, akárhányan, akár hányszor.

Orosz rulettet játszon egyedül aki akar, eszköz már van.

 

A riport meg arról szólt,meg van az eszköz,kiprobálásra vár, ezen rágtam be.Mert, hogy veszély ugyan nincs,de azért próbáljuk már ki.

Szerintem nem értetted amit írtam,ezért ismétlem röviden,de szótagolhatom is.

Előzmény: fokhagymabors (1762)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!