Keresés

Részletes keresés

halaloszto Creative Commons License 2009.09.14 0 0 11653
a gipszkarton tok jol birja a tuzet es hot, de kozben tonkremegy.

a gipsz ugye annyirol szol, hogy a termeszetben kristalyos kalcium szulfatot banyasznak, amit megorolnek, es melegitve eltavolitjak belole a viz nagy reszet. amikor hasznaljuk, akkor ujra vizet adunk hozza, amitol ujra kristalyos, szilard format vesz fel.

a poen, hogy a gyarban a viztelenites 150 fok korul tortenik. tehat elvileg ha gipszet tartosan 150 fok felett tartunk, akkor abbol eltunik a kristalyviz, es szet fog esni.

vajk
Előzmény: sanyooo (11651)
sujgojo Creative Commons License 2009.09.14 0 0 11652
hat nem tudom. az biztos, hogy teljesen mas anyagokbol vannak, igy nem lepne meg ha mas lenne a hoturesuk is.
Előzmény: HegyenVolgyon (11650)
sanyooo Creative Commons License 2009.09.14 0 0 11651
A gipszkartont tűzvédelemre, hő ellen, is használják, például acélgerendákat burkolnak vele, hogy megvédjék, bizonyos ideig a szilárdság csökkenéstől! Azt mesélik a hozzáértők, hogy a New York-i tornyokban tizedannyi ember sem veszett volna oda, ha anno rendesen elvégezték volna a vasszerkezet gipszkartonos védőburkolását! Egyes gipszkarton burkolatok 2 óra teljes tüzet kibírnak!
Előzmény: HegyenVolgyon (11650)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.09.14 0 0 11650
Hát ugyanannyira biztos, mint a gipszkarton. És ezen legalább nncs kétoldalt papír.
Előzmény: sujgojo (11649)
sujgojo Creative Commons License 2009.09.14 0 0 11649
szerintem az, hogy nem egheto meg nem feltetlenul jelenti azt is, hogy jol birja a hoterhelest.
Előzmény: HegyenVolgyon (11648)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.09.14 0 0 11648
Nem is értem, hogy nem került szóba itt még egyszer sem.
Előzmény: bbfeco (11647)
bbfeco Creative Commons License 2009.09.14 0 0 11647

Cementkötésű faforgácslapok


Építőlemez, mely fenyőfa forgácsok cementtel történő összeragasztásával készül, nagynyomású préselési eljárással.

A termék nedvességtartalma 8 - 12 %, időjárásnak jól ellenáll, nem éghető. Minőségét magyar és nemzetközi minőségellenőrző intézetek tanúsítják.

Gyártott lapvastagságok: 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 24, 28, 40 mm.

Gyártási lapméretek: 3200 x 1250 mm és 2800 x 1250 mm.

A famegmunkálásnál alkalmazott szerszámokkal megmunkálható. Fő felhasználási területei: könnyűszerkezetes épületek építése, térelhatároló falak szerelése, padlóborítások, födémborítások, zsaluzatok, tűzvédő burkolatok készítése.

forrás: nypan.hu

Ez szombathelyen van, pár éve vettem tőlük maradék lapokat kilóra, ill a 125x70x1 -es 300-ra jött ki darabja
Előzmény: HegyenVolgyon (11644)
Lud Creative Commons License 2009.09.14 0 0 11646
a gond az hogy nem a 95-ös benzin árait veted össze egymással.
1m3 fa súlya függ a nedvességtől, a fútőértéke pedig méginkább. aztán lehet sakkozni vele ki mennyiért szállít házhoz, összerakja-e stokiba, mérhető-e a mennyiség stb.
legideálisabb ha kalodában van a cucc (nem ömlesztve!) és szükség esetén tujuk tárolni otthon 1-2 évet a szükséges mennyiséget ami legalább akkora, hogy a szállítási költség 0 vagy elenyésző. aztán ha valaki időmilliomos és van gépe fűrészelni hasogatni, pakolgatni az nyilván még olcsóbban hozzájuthat, de ez sem szükségszerű. közel kétszeres árkülönbségeket is tapasztaltam már kalodás fák között.
Előzmény: HegyenVolgyon (11639)
Lud Creative Commons License 2009.09.14 0 0 11645
nekem Orea58 tűzterem van. gépkönyv szerint 14centis szögletes kémény megfelel neki (150-es a füstcső) ezért is döntöttem mellette. névleges teljesjtmény 10kW. folytonégő üzemmódban kb 3kw. hétvégén lett beüzemelve, az elején már-már úgy volt hogy visszafüstöl mivel kinn melegebb volt mint benn de aztán beindult és szépen égett 4,5 órát félig megrakva.
kandallós mondta hogy hivatalosan 2009-től csak bélelt kéménybe köthető kandalló, a kéményseprő telefonban úgy nyilatkozott ha jó a kémény tömörsége akkor nem szükséges béleltetni.
Előzmény: sanyooo (11602)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.09.14 0 0 11644
Na utánanéztem kicsit jobban és a specifikációja szerint lángálló.
Így kicsit több bizodalmam van benne, mint a g.k.-ban.
Előzmény: HegyenVolgyon (11643)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.09.14 0 0 11643
Lehet, hogy úgy a helyes, én láttam minkét verziót neten.
Lényeg az, hogy a faforgács mennyire szeret kandalló lenni :-)
Előzmény: rferi (11641)
rferi Creative Commons License 2009.09.14 0 0 11642
Előzmény: HegyenVolgyon (11640)
rferi Creative Commons License 2009.09.14 0 0 11641

Nem betonyp az véletlenül? Én arról hallottam.Évtizedes cucc egyébként.

Előzmény: HegyenVolgyon (11640)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.09.14 0 0 11640
Hallottatok-e már betonit lapról, mint kandalló építőanyagról. Egy itteni kandallóépítő cégnél azt mondják, már évek óta ebből építik a kandallókat, és semmi baj vele.

Ez valami cementtel összedolgozott faforgács lap. Hasonló táblákban van a tüzépeken, mint a g.k., de vastagabb (2-3 cm), és drágább is. Meg persze jó nehéz.

Megnézegetve jó masszívnak tűnik, de nem tudom, a faforgács és a cement mennyire bírja a hőt...
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.09.14 0 0 11639
Jól van na, nem kell leharapni a fejem. Ne akartam rosszmájúskodni, csak elcsodálkoztam, hogy ebben is milyen árkülönbségek vannak.
Előzmény: legirepa (11638)
legirepa Creative Commons License 2009.09.13 0 0 11638
imádom az ijen hozzászólást. a kecskemét budapest fuvar mennyi lenne? nekem ennyiért kihozták, behordták a fát, hozá se nyúltam. kitörölhetem a micsodám a kecskeméti árral, mert nem ott akarok fűteni hanem otthol a kandallómmal.
Előzmény: HegyenVolgyon (11612)
sujgojo Creative Commons License 2009.09.13 0 0 11637
szerintem annyira nem kell izgulni, ugyis onnan szivja a levegot, ahonnan a legkonnyebb. tehat ha jol csinalod meg a levegobeomlot es kozel is van a kalyhahoz, akkor nem hiszem hogy egy masik kemenybol szivna vissza a levegot.
Előzmény: rferi (11636)
rferi Creative Commons License 2009.09.13 0 0 11636

Ennek a rizikója olyan kicsi, hogy bevállalom.

Mostanában fogok próbafűtéseket csinálni vele, még kitárhatóak az ablakok, amíg beég a festék.

Ha azidőalatt nem reped meg, olyan kicsi a valószínűsége az anyaghibának, hogy az már nem érdekel.

Annál sokkal inkább érdekelne, hogyan lehetne külsősre megoldani.

Előzmény: misbelief (11634)
kicsiati Creative Commons License 2009.09.13 0 0 11635
Köszi!
Most télre kell. Akkor nem kockáztatom meg, inkább akácot veszek.
Előzmény: HegyenVolgyon (11620)
misbelief Creative Commons License 2009.09.13 0 0 11634
Az öntvény megrepedhet pl. anyaghiba miatt.
Előzmény: rferi (11633)
rferi Creative Commons License 2009.09.13 0 0 11633

Na látod, ez egy fontos infó volt, hogy az elsődleges levegő csak rövid ideig kell, utána gyak. lezárható/lezárandó.

Hmmm.....

A másodlagoshoz viszont érdekesebb elvezetni és megoldani.....

 

A gyártói jótállást meg lexarom, szerinted mi romlik el egy ilyen cuccon?

Az üveg eltörhet, de arra tutifix, hogy úgyis ráfognák, hogy én törtem el.

Az öntvényen mi romlik el amúgy?

Nagyon hülyének kell lenni, hogy ezt a "masinát" tönkre tudjam tenni.  :))))

Előzmény: misbelief (11630)
(M)Ákos Creative Commons License 2009.09.13 0 0 11632
Elszívózni csak akkor, ha valahol ablakot nyitok, legalábbis nekem ez egyértelmű.
Előzmény: HegyenVolgyon (11629)
(M)Ákos Creative Commons License 2009.09.13 0 0 11631

Ja, a Temporist néztem, csak az nekem nagy.

Kéne egy mini Temporis. :-)

Előzmény: HegyenVolgyon (11628)
misbelief Creative Commons License 2009.09.13 0 0 11630

Nem egyszerű feladat, nekem is ez a Ferlux C20-as tűzterem van, immáron 2 szezont használtam. A gyakorlati tapasztalat, hogy miután a tűztér eléri az üzemi hőmérsékletet, az elsődleges levegőt - ami a hamuláda elején található rácson jön be - szinte teljesen elzárom. Az égést utánna 80-90%-ban a másodlagos levegő (ami a tűztér tetején az ajtókeret és az üveg között jut be) táplálja. A külső levegőbevezetést közvetlen a tűztérhez, ha csak az elsődleges levegőellátáshoz tudod megoldani, nem ér szinte semmit. Ebben a tűztérben a tűz intenzitása igazán nagyon pontosan nem is szabályozható (olcsó konstrukció). Másodsorban ha átalakítod a tűztered elveszted a gyártói jótállást.

Előzmény: rferi (11624)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.09.13 0 0 11629
Egy ideig fog, aztan meg depressziot csinal a hazban es ha sokaig ugy van hagyva es jo legtomor a haz, akkor fejfajas, rossz kozerzet lesz a vege, neadjisten fuldoklas, elelvas, halal.
De szerintem ilyen hulye ember nincs...
Előzmény: rferi (11627)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.09.13 0 0 11628
Epp ez ennek a dolognak a nehezsege, hogy olyan betetet nem nagyon csinalnak, amin nincs masodlagos levego nyilas folul, vagyha csinalnanak, akkor az olyan hitvany lenne, hogy nem lehetne vele normalisan futeni, mert csak pazarolna a fat, meg kormolna.
A Temporison ugy van megoldva, hogy a csatlakozas helyetol egy kisebb atmeroju cso megy fel a tuzter oldala es a konvekcios burkolat kozott, ami vegul az uveg folott kerul bevezetesre. Ezert teljesen hermetikus a beepites helyetol, ha be van kotve.
Előzmény: (M)Ákos (11626)
rferi Creative Commons License 2009.09.13 0 0 11627

A másodlagos égési levegő szerintem olyan kevés, hogy az komoly gondot nem okoz.A konyhai elszívónak még akkor is  meg _kell_ oldanod ha nincs kandallód egy olyan légbeömlési kapacitást, ami teljesen kiszolgálja.Mert ha nem oldod meg, nem fog rendesen szívni.

 

Előzmény: (M)Ákos (11626)
(M)Ákos Creative Commons License 2009.09.13 0 0 11626

Épp tegnap akartam kérdezni valami hasonlót, hogy nem lehetne-e valahogy átalakítani egy "hagyományos" tűzteret a lakás levegőjétől teljesen függetlenre?

Vagyis nem átalakítani, hanem a levegő beáramlási helyére tömítetten illeszteni a légbevezető csövet.

Ha esetleg megoldható, akkor is olyan betét kéne, amin nincs másodlagos és harmadlagos égési levegő bevezetés, mert ezek a lakótér felé nyitottak.

(A gondom ugye a konyhai elszívó.)

Nagyon ökör gondolat?

mozo01 Creative Commons License 2009.09.13 0 0 11625
Nézd meg van-e huzat. :)
Előzmény: kardhal01 (11622)
rferi Creative Commons License 2009.09.13 0 0 11624

Segítenétek nekem?

Némi ötletelés kéne.

Adott a kandallóbetétem, ami így néz ki:

 

A fotóhoz kivettem a hamuláda fölül a rostélyt, meg a fatartót (vagy minek hívják) előlről, hogy jobban látszódjék mit is akarok kérdezni.

Szóval a levegő elől a hamuláda elején tud bejönni, majd a rostélyon át felmenni a tűztérbe.

 

Ilyen a hamuláda belülről nézve, láthatóak a rések.

 

És ilyen a kandalló alja. Azt szeretném megoldani, hogy az égési levegőnek legyen egy külső bevezetése, ne a szoba levegőjét használja. Kéne valami frappáns megoldás.

 

Elsőnek arra gondoltam, hogy a hamuláda mögötti hátsó öntvényfalon vágok hasonló réseket, mint ami elöl van, és onnan jöjjön a lég. Kézenfekvőnek tűnik, de hogyan oldjam meg a nyitást-zárást elölről?

A gondom az vele, hogy a hamuládán lévő nyílás elég komolyan elzárható.A bakelitgombot forgatni lehet, és így egy csavarral rögzíti a helyzetét.A csúszólemezek között tömítés van, ha berögzítem zárt állásban, olyan szinten zár, hogy ihaj! De hátul ezt a tolom és csavarozom megoldást hogyan lehetne kivitelezni?

A másik, hogy vajon elég-e az a rés, ami a hamuláda hátsó oldalának felső széle és a rostély között lenne arra, hogy ott jöjjön be a levegő, vagy a hamuláda hátsó falán is kéne ugyanilyen réseket vágni?

És még egy harmadik dolog, ami most jutott eszembe: vajon a tűz égésének _irányultságát_ befolyásolja-e, hogy elölről vagy hátulról érkezik a levegő az égéstérbe? Nem fogja-e előrenyomni a lángokat, neki az üvegnek?

 

A gond az, hogy a hamuládát csak kivehetőre kéne hagyni.Ha ez lehetne fix, simán rácuppantanám a légbevezetést az első résekre, azt hadd szóljon!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!