Keresés

Részletes keresés

Chess Creative Commons License 2003.06.03 0 0 701
A kép sajnos nem jön a gépemen,de a sárgulás és levél potyogás lehet éppen vírus is. Levéltetű mint a vírusok szállítója ellen legjobb a Chess.
:-)
De lehet túlöntözés okán is, mert ugye szárazság van és a gondos gazda locsol amennyit csak bír. A talajt levegőztetni azaz kapálni többet kell ilyenkor. A levegőtlenség, csökkent gyökérműködés, plussz savanyodás gátolja a tápanyagok felvételét is, pl. kalcium és a többiek.
Előzmény: KILGORE TROUT (698)
CORTEN Creative Commons License 2003.06.03 0 0 700
Miért pont a kukorca rezisztens az ecettel szemben?Vagy valami speciális módszerrel juttatták ki az ecetet? Valamint miért cask a biológiai erjesztésű jó? (Mert az jóval drágáb?)

Ha mégis jó a módszer akkor elég vennem 10 liter 10%-os ecetet és lepermateznem vele a gyomokat? Vagy kell valamit állítanom a töménységen?

Előzmény: rferi (699)
rferi Creative Commons License 2003.06.03 0 0 699
Ezt most kaptam emilben, megosztom veletek:

Gyomirtás ecettel

Néhány külföldi biokertész már régóta használ ecetet gyomirtáshoz, de
tudományos kísérletetekkel csak most támasztották alá az ecet gyomirtó
hatását. Az USA Mezőgazdasági Minisztériumának Mezőgazdasági Kutató
Szolgálata (USDA Agricultural Research Service, ARS) jelentésében
potenciális gyomirtóként említi a biológiai erjesztéssel előállított ecet
5-10 százalékos oldatát, és alternatív megoldásként ajánlja a biogazdálkodók
számára.

Az ARS szakemberei szabadföldi és üvegházi kísérleteik eredményei alapján a
számba jöhető gyomok közt említi a közönséges libatopot (Chenopodium alba),
a muhart (Setaria faberi), a sárga mályvát (Abutilon theophrasti),
disznóparéjt (Amaranthus hybridus), mezei aszatot (Cirsium arvense). Az ecet
hatékonysága ellenére, a gyomok néhány százalékos újrakelése minden
gyomfajnál megfigyelhető volt.

Kézi permetezéssel végzett kísérleteik során az ecet 5-10 százalékos oldatát
alkalmazták (az étkezési ecet 10-20%-os töménységű). A gyomok az alkalmazást
követő két héten belül elpusztultak. A 10 százalékos ecetoldat a gyomok
minimum 85 százalékát elpusztította. A fiatal növények ellen az alacsonyabb
koncentráció is hatásosnak bizonyult, míg az idősebb egyedeket csak magas
töménységű ecetoldattal lehetett kiirtani.

Érdekes fejleménye volt a kísérletnek, hogy az egyébként nagyon ellenálló
mezei aszat bizonyult a leginkább ecetérzékeny növénynek, holott ez az egyik
legellenállóbb gyomfaj. Már az 5 százalékos ecetoldat is az aszat 100
százalékos pusztulását okozta, míg 20 százalékos oldattal permetezve két óra
alatt pusztultak el a növények.

A kísérletben az is bebizonyosodott, hogy húsz százalékos ecetoldattal
gyommentesíteni lehet a kukoricatáblát anélkül, hogy a kukorica károsodna.

KILGORE TROUT Creative Commons License 2003.05.30 0 0 698
Nagyon nagyon nagyítóval megvizsgáltam és szerintem nem "dögény". Valami gombásodásnak gondolom. Vészesen gyorsan sárgulnak és potyognak a levelek!
Előzmény: Frint (697)
Frint Creative Commons License 2003.05.30 0 0 697
Csak hümmögök, jó a kép, de nem szoktam ilyet látni az én paprikáimon. Ha ez valami gombabetegség v. baktérium lenne akkor réz+Kasumin a javaslatom, Fundazol helyett Sumilex. Ha valami "dögény" (gyermekeim után szabadon) akkor nikotint neki (cigaretta v. csikk meleg vízbe áztatva, és lepermetezve.) Óvatosan, bőrön keresztül is felszívódik. Nagykönyvet azért megnézem.Frint.
Előzmény: KILGORE TROUT (690)
KILGORE TROUT Creative Commons License 2003.05.29 0 0 696
köszi, köszi, köszi!
Tozatu Creative Commons License 2003.05.29 0 0 695
A Nonitot sem mondtam.:)
Előzmény: CORTEN (694)
CORTEN Creative Commons License 2003.05.29 0 0 694
Már csak a gyomirtó maradt ki ;)

Az izék elhelyezkedéséből vetettem fel a tripszek támadásának eshetőségét, sajna egy digitális kép (ráadásul jpg) nem ad sok támpontot.

Küzdj meg a gonoszokkal! Mi majd buzgón imádkozunk.... :)

Előzmény: Tozatu (693)
Tozatu Creative Commons License 2003.05.29 0 0 693
Szerintem keverjél koktélt,rovarírtóval és gombaölővel,biztos találat.A tripszre szavazok.
Előzmény: KILGORE TROUT (692)
KILGORE TROUT Creative Commons License 2003.05.29 0 0 692
CORTEN, köszönöm a segítséget. Elhiheted órákon át nézegetem nagyítóval, nagyító nélkül, de nem leszek okosabb. Hiába, aki amatőr az amatőr :(

Azért próbálok még valamit pontosítani a dolgon.

Előzmény: CORTEN (691)
CORTEN Creative Commons License 2003.05.29 0 0 691
Dohánytripsz nem lehet? Szerezz mán egy jó nagyítót!

Addig is itt is körülnézhetsz

Paprikás dolgok

Viszont ha állati kártevőről van szó akkor más fegyvert kell választani.

Előzmény: KILGORE TROUT (690)
KILGORE TROUT Creative Commons License 2003.05.28 0 0 690
Igazán nagyon sajnálom, hogy mindig a paprikáimmal nyavajgok, de hát, ha mindig valami bajuk van. Most több példány levele elkezdett sárgulni foltokban. Erezete zöld marad. A képen is látszik, hogy a főér mentén szürkés ezüstös kis pontik vannak a levél szinén, a fonákon nem látok semmit. Ezek a pontok rossz esetben a levél más részén is kezdenek megjelenni. 1,5 héttel korábban permeteztem le Fundazollal.

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

rferi Creative Commons License 2003.05.28 0 0 689
Na akkor méginkább be kellene telefonálni...
Előzmény: endru (688)
endru Creative Commons License 2003.05.27 0 0 688
Azt hallottam, hogy az önkormányzat a vadgesztenye permetezés költségének felét kifizeti. De hogy ez mindenütt igaz-e, nem tudom.
Előzmény: Cirfandlia (684)
rferi Creative Commons License 2003.05.27 0 0 687
Szerintem az önkormányzat környezetvédelmi osztályához kéne fordulni, és vagy ők megcsinálják pénzért, vagy megadják a vállalkozó nevét.A szert ui. szerintem mi földi halandók meg sem kapjuk, nálunk a XVI-ben is hasonlóan ment.
A fa a tiétek, csak védett, tehát a tiétek a költség is sajnos.
Előzmény: Cirfandlia (684)
cac424 Creative Commons License 2003.05.27 0 0 686
Köszi a segítséget,valóban azt írják hogy nem olyan veszélyes dolog a dió gubacsatka,de azért majd adok nekik valami atkaölő szert mert nem szeretném ha az egész fát ellepnék.
Előzmény: Cirfandlia (685)
Cirfandlia Creative Commons License 2003.05.27 0 0 685
a dión az vszinű gubacsatka lesz, nem olyan veszélyes, h. ezért "letépd" a lombot:)
Bővebben itt: A dió növényvédelme
Előzmény: cac424 (682)
Cirfandlia Creative Commons License 2003.05.27 0 0 684
Sziasztok!

Következő kérdésem lenne: Társasházunk udvarán (IX. Mester u.) tekintélyes méretű és korú platán, vadgesztenye fák vannak amiket az önkormányzat védett ősfáknak nyilvánított és az építkezés alatt sem engedett kivágni. (szerencsére)
Namost a vadgesztenyén megjelent az aknázómoly, és attól tartok szépen lekopaszodik a nyár közepére végére ahogy ez máshol is előfordul.
Kérdésem, h. ki az illetékes ezek védelmében (az udvar a t.ház tulajdona, de asszem ezek az ősfák önkormányzati védelmet és tulajdont? képeznek, legalábbis remélem)
Van e vmilyen szerv akinek bejelentve ezt, a nagy értéket megóvandó védekeznek, ill. házunkra maradna a feladat? Emlékeim szerint nem egyszerű mivel parkban nem permetezhet az ember akármivel, a kitinszint. gátlók pedig nem olcsók főleg 2 db "égig érő fa esetében"...
Mit javasoltok, kihez forduljak ill. mivel védekezzünk?

onobody Creative Commons License 2003.05.24 0 0 683
A szomszéd bácsi (képzett mezogazdász), aztmondja , hogy a mézgásodás a kalciumhiány miatt van.
Szereztem is mészkolisztet , , de még nem tudok véleményt alkotni , osszel csináltam.
Próbáld ki , persze ha meszes a föld felétek ,
akkor máris bukott az elmélet.

Onobody

Előzmény: myofibrillum (679)
cac424 Creative Commons License 2003.05.23 0 0 682
Segítség!
15 éves diófám levelein apró sárga foltok jelentek meg a levél erezet mentén,amik a fonák oldalon rücskök formájában tapinthatók.
Kb 15...20 hajtáson az összes levél fertőzött volt /ezeket a hajtásokat letördeltem/,míg a többi hajtáson nem találtam beteg levelet.Tehát valószínűleg már a rügy fertőzött volt amiből nőttek a fertőzött hajtások.
Ijedtemben megpermeteztem a fát rézoxiklorid + merpán + Bi58-cal.
Aki tudja mi ez segítsen.
myofibrillum Creative Commons License 2003.05.23 0 0 681
Köszike. Akkor nem vágjuk le az ágakat...
Előzmény: Chess (680)
Chess Creative Commons License 2003.05.23 0 0 680
A mézgásodás nem mindig betegség jele. A csonthéjasok, különösen amelyek nem teljesen kompatibilisek a mi klímánkkal, a rossz közérzetüket is ezzel jelzik. A rossz "közérzet" vége persze valami kórság. Most pl. a téli fagyok utóhatása is okozhat mézgásodást.
Előzmény: myofibrillum (679)
myofibrillum Creative Commons License 2003.05.23 0 0 679
Újabb HELP!

Az őszibarackfánk ugyan nem tűnik betegnek, de az ágain gyantásodik elég sok helyen, Nos, szerintem ez betegségre utal. Mit tegyek? Egyéb nem látható.

Köszönöm,
myo

kgy2316 Creative Commons License 2003.05.21 0 0 678
Köszönöm, kipróbáltam, volt eredménye! Remélem nem lesz több rágcsálgatás...
Előzmény: Frint (660)
Chess Creative Commons License 2003.05.21 0 0 677
Akinek őszibarackfái vannak jó lesz ha figyelnek, mert 15 C alá ment a napi középhőmérséklet és nedves a zöld felület. A tafrinás levélfodrosodás veszély különösen a kopasz fajtáknál újra előjött. Én a Score-t használom ellene és nem árt valami levéltetű pl. Chess :-) és gyümölcsmoly elleni anyagot is hozzátenni. Üdv Chess
myofibrillum Creative Commons License 2003.05.20 0 0 676
Köszönöm, majd beszámolok..
myo
Előzmény: cac424 (674)
Frint Creative Commons License 2003.05.18 0 0 675
Szia, köszi a tanácsot, próbáltam, de azt be kell dolgozni a talajba, és még nincs rotakapám. Legközelebb óvatosabb leszek, amúgy foszforsavészter ügyben próbálom mélyebb ismereteket beszerezni, abban valahogy jobban bízom.
Előzmény: Chess (671)
cac424 Creative Commons License 2003.05.18 0 0 674
myofibrillum
Permetezd meg a kajszit sürgősen Merpan,Orthocid,Kaptán vagy Buvicid-K szerek valamelyikével,ajánlom tegyél bele Topas-t is.Emellett öntözd bőségesen a fa alatt a földet, akkora kört amennyi a lombkorona.
Minél ha marabb cselekszel,annál több az esély a famegmentésére.
Találsz egy jó cikket erről a http://www.origoplaza.hu/gazdabolt/ oldalon a felécen Publikációk,itt Növényvédelem,itt Kajszi-gutaütés
Sok sikert üdv cac424
Előzmény: myofibrillum (673)
myofibrillum Creative Commons License 2003.05.18 0 0 673
HELP!

Van egy sárgabarackfánk, és elkezdtek az ágain szép sorban lekókadni a levelek. Nem minden ágon, csak páran. A gyömölcsök is esnek össze, és nem tudjuk, mi az oka. Én nem vettem észre semmi kórokozót, de nem értjük, mi történhetett vele.
Tud valaki segíteni?

Köszönöm:
myo

Chess Creative Commons License 2003.05.18 0 0 672
Erre jártam éppen. A paprika lisztharmat nem szabadföldi betegség hanem zárt térben lép fel inkább. A boltban vásárolt üvegházban nevelt paprika terméssel is érkezhetett némi spóra a lakásba. A sárguló foltok szögletesek ha lisztharmat okozza és végül finok penészgyep jelenik meg a fonákon, ez fertőz tovább. De színen foltokat, fonákon apró dudorokat, amelyek végül parásodnak, túlöntözés is kozhat.
Üdv Chess
Előzmény: KILGORE TROUT (669)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!