Keresés

Részletes keresés

Hami66 Creative Commons License 2005.03.10 0 0 25

Szia Szkítia

Ha most jártok először a Biharban, akkor ok Barakka, de saját szervezésben tényleg kb. fele pénzből kijön. Elsőre azért jó ha van valaki , aki ismeri a környéket.

Komoly étteremre azért ne gondolj, én a Glavoj környéken nem is emlékszem ilyenre, csak a Pádisi háznál. Nem nagy távolság, de van egy "kis" emelkedő is.

Ha Pietrosa felől mentek fel akkor azért a Köves-Kőrösben még úszni is lehet, ha sikerül a pingvineket elhesegetni a parttól. ( szerintem sok az a 15 fok ).   

Előzmény: szkítia (24)
szkítia Creative Commons License 2005.03.09 0 0 24

szia

Köszi a gyors választ, természetesen én is csak mosakodásra gondoltam, úszkálni nem állt szándékomban.Sajnos csak ketten megyünk és nem tudok semmit a környékről, persze elolvastam mindent amit találtam de ez szerintem ahhoz édes kevés hogy bejárjak minden barlangot.Legközelebb már biztos önállóan oldjuk

meg, és valóban , úgy a felébe fog kerülni.

Olvastam, hogy a kempingben van egy étterem féle, milyen messze van a Glavoj erdészháztól? Érdemes-e átmenni?

Előzmény: pacorro (23)
pacorro Creative Commons License 2005.03.09 0 0 23
Mekkora a patak? Attól függ mennyi eső esik :-). Fürödni nem lehet benne, mosakodni igen (Mondjuk nem is mennék bele, mert 15 foknál soha nem lesz melegebb). A sok sátor azt jelenti, hogy relatív sok ember van ott, aki a csendesebb helyeket kedveli, annak érdemes máshol táboroznia, de hely az bőven van.

A Barakában az a jó, hogy mindent megszerveznek, de elég drága. Ha vagytok páran, és van egy kis kalandvágy bennetek, akkor el lehet menni vonattal Nagyváradig, onnan meg taxival, vagy helyi busszal valamelyik faluig, onnan gyalog a fennsíkra (esetleg fát szállító kocsik felvisznek). De nem akarom rontani az üzletüket :-).
Előzmény: szkítia (22)
szkítia Creative Commons License 2005.03.09 0 0 22

     Szia

De, lehet hogy egy kicsit sokat kérnek. Most megyünk előszőr és autóm még nincs, ezért kezdésnek ez marad." sok a sátor" remélem azért elférünk!!!!!

Mekkora a patak , amibe fürödni lehet?

Előzmény: pacorro (21)
pacorro Creative Commons License 2005.03.08 0 0 21

Szia!

 

Megszállni nem szálltam ott meg, de jártam arrafelé többször is. Kicsit zsúfolt (sok a sátor), de jó hely, mert fent van a fennsíkon, és minden könnyen megközelíthető.

Van büfé, lehet kapni pár kaját+sört (de az nem hideg, mert áram nincs).

Barakával nem drága?

Előzmény: szkítia (20)
szkítia Creative Commons License 2005.03.05 0 0 20

Sziasztok

Nagyon jó kis topic, csak kár hogy most kicsit alszik, szerintem érdemes felhozni.

Júliusban megyünk 8napra sátorozni a Glavoj erdészházhoz.[Barakával]

Járt már valaki ott? Érdekelne miket tapasztaltatok.Írhattok bármiről.

                                                                   köszi

pacorro Creative Commons License 2004.09.15 0 0 19

Nagyon jó hely a Pádis, mindenkinek csak ajánlani tudom. Az út, ha nehezen is, de járható (azért mindig van fent jópár Dacia), régen még buszjárat is volt a fennsíkra.

Amit még érdemes megtenni: ha lehet, vegyetek egy jó térképet, hagyjátok az autót és menjetek mindenhova gyalog. Megéri!

Hami66 Creative Commons License 2004.09.09 0 0 18

Sziasztok !

Mi most aug 20. környékén voltunk Bogán. Az utólsó faluig ( Pietrosa ) relatíve jó az aszfalt, aztán meg nincs ! Csak lépésben lehet menni, a 30km/h már őrült száguldás.

Rengeteg magyar volt , minden szállás foglalt volt.  Pádison van egy étterem féle, és néha más kaját is lehet venni. Pénz Blényesen is lehet még váltani, de ha nem akartok le-fel mászkálni...

S.Zola Creative Commons License 2004.09.08 0 0 17

Hát van 1-2 :)

 

itt
Előzmény: nacky (16)
nacky Creative Commons License 2004.09.08 0 0 16

Miért, több is van?;-)

A La Mamában, ha minden igaz. Kicsit nehézkes volt a foglalás...

Előzmény: S.Zola (15)
S.Zola Creative Commons License 2004.09.06 0 0 15

Hát most jön a hétvégére egy hidegfront, lehűl majd az idő, nem tudom, a jövő héten milyen lesz.

A Boga-völgyben hol szálltok meg ? Melyik panzióban ?

Előzmény: nacky (14)
nacky Creative Commons License 2004.09.06 0 0 14

Szia!

Egy hétre megyünk. A rossz idő mennyire biztos? Remélem, azért lehet majd túrázni. A Boga-völgyben szállunk meg.

          Nacky

Előzmény: S.Zola (13)
S.Zola Creative Commons License 2004.09.06 0 0 13

Hali !

 

Én úgy hallottam, hogy a Boga-völgytől már inkább csak terepjáróval járható, de persze ezt inkább látni kellene, lehet hogy személyautóval is lehet, csak nagyon lassan. Hol lesz a szállásotok ? Csak hétvégére mentek ? Nem lesz túl jó idő most.

Mi is mennénk valamelyik hétvégén.

Előzmény: nacky (12)
nacky Creative Commons License 2004.09.06 0 0 12

Hét végén mennénk, és lenne pár kérdésem azokhoz, akik mostanában jártak arrafele:

- kocsival mennyire járhatók az utak? Suzuki Swiftről van szó, de jó sofőrrel (nem én lennék az ;-)), jártunk már necces utakon. A Boga-völgyig gondolom OK, de a többi út (Szamos-bazár, Galbina felé) mennyire járható autóval?

- fenn mennyire lehet kaját beszerezni, mire készüljünk? Kenyér, tej? Vm. étterem-féle? És milyen árakon?

- pénzt váltani érdemes-e még lent előre, és ha igen, mennyit? Nem szeretnénk sok lejt hazahozni, de éhezni se emiatt.

Előre is köszi a segítséget!

               

S.Zola Creative Commons License 2004.08.08 0 0 11

A mai híradóban volt, hogy eltűnt egy magyar koma a Bihar-hegységben. Eltévedt, aztán lemerült a telefonja. Már keresik. Mo-ról is mentek mentőcsapatok.

Ilyen könnyű ott eltévedni ? Ha van turistatérkép, meg jól jelzettek az utak, nem nagyon lehet eltévedni, hacsak nem tér le az útról.

Hami66 Creative Commons License 2004.08.04 0 0 10

Ha Pádisról indulunk, akkor :

Szamosbazár

Csodavár

Galbena

Nagy-Kojba barlang

Ezek térkép alapján is jól követhető utak.

 

Bogáról : észak felé egy jelzetlen úton fel a gerincre és onnan É-ÉK Tolvajos-kő - Bocsásza vagy Ny Istenek havasa- Bohogyő vízesés 

vagy akár a Szamosbazár is

 

Aló-völgy : Bohogyő -vízesés

 

 

 

S.Zola Creative Commons License 2004.08.03 0 0 9
Ti honnan szoktatok menni, melyik útvonalon ?
Előzmény: Hami66 (8)
Hami66 Creative Commons License 2004.08.03 0 0 8

Sziasztok !

Csak a ti kedvetekért ragadtam egeret, mert csak olvasgatni szoktam az Indexet,

de a Bihar szívem csücske.

Mi általában Bogánál táborozunk le , odáig még türhető az út. Innét a Pádisra vezető szerpentin bizony csak a Monarchia idejében látott aszfaltot. Személyautóval is fel lehet menni, de nagyon lassan és óvatosan. Bánfihunyad felől is érdemes próbálkozni, viszont ott sokkal több a jelzettlen elágazás. Ezen a szakaszon nincsenek akkora nagy gödrök, cserébe néhány vízátfolyás (10-30cm, csapadéktól függően ). A legjobb út Biharfüredre vezet , de innét meg lényegesen messzebb esnek a nagy látnivalók.

Ha van még kérdés, lehet sorolni....

 

 

boles Creative Commons License 2004.08.03 0 0 7

Ugyan, ki emlékszik már arra?

Nagyváradig biztos...

:)

 

Előzmény: S.Zola (6)
S.Zola Creative Commons License 2004.08.02 0 0 6
Ti honnan mentetek ? Melyik útvonalon ? Hol volt a szállásotok, a Boga-völgyében ?
Előzmény: boles (5)
boles Creative Commons License 2004.08.02 0 0 5

Mi kb 4-5 éve voltunk.

Azóta persze változhatott a dolog, de hátha mégsem.

Szóval teljesen jó úton lehet menni egészen a Bihar hegységig.

Fenn a Pádison viszont borzalmas. A túristaháztól kb 10-20 kilométereket kellett volna autózni a kirándulóhelyekig. Első nap gyanútlanul nekiindultam, aztán szépen leparkoltam az autót a ház elé.

Kátyús-köves földutak 15-25 centi mély gödrökkel.

Viszont lehet stoppolni, mi is kihasználtuk.

Viszont a hely gyönyörű!

Előzmény: S.Zola (4)
S.Zola Creative Commons License 2004.07.25 0 0 4
Valaki meg tudná mondani, milyenek arrafelé az utak ? Nem terepjáróval mennénk :)
S.Zola Creative Commons License 2004.07.25 0 0 3

Én épp most néztem ki a helyet, nemrég tudtam csak meg, hogy létezik. Egyébként van honlapja is: www.padis.ro

Aug. 20 körül akarunk menni, vagy ide, vagy a Szlovák Paradicsomba. Én inkább a Pádisra mennék, mert szerintem nincsenek annyian, mint a szlovákoknál, vagy igen ?

boles Creative Commons License 2003.08.06 0 0 2
A Pádis-fennsík egyszerűen egy kurva jó hely. Punktum.

Jó szórakozás lehet betanulni a látnivalók román neveit, mondjuk a Csodavár valahogy úgy van, hogy cetatilé ponorului vagy valami hasonló. Mindig beletört a nyelvem, ami nem meglepő, ha minden reggelt egy deci konyakkal kezd az ember (ami viszont szükséges a fertőtlenítéshez, nehogy betegségbe essen)
:)

Előzmény: zsolti_77 (1)
zsolti_77 Creative Commons License 2003.08.05 0 0 1
A Bihari-hegységben található Pádis fennsík a jelenlegi magyar-román határtól kb. 100-120 km-re található közúton. A terület egy nagy karsztfennsík tele mindenféle tipikus karsztformákkal. Karsztjelenségek egész tárházát nyújtja a vidék, mind felszín alatti, mind felszíni formákkal. Ezek mind közel vannak egymáshoz, így 1 nap akár több is megnézhető.

A terep sok helyen nagyon nehezen járható, sok életveszélyes helyet lehet találni a környéken.
100 méter mély zsombolyok (függőleges falú "gödör"), felhőkarcolónyi, 150-200 m magas sziklafalak, patakkal illetve anélküli barlangjáratok. Mindehez páratlan természeti szépség járul. Persze vannak üde zöld rétek melyeken szabadon legelésző lócsoportok legelésznek birkanyájak és tehéncsordák társaságában. A kijelölt vadkempingező helyre gyakran betérnek az állatok kaját kunyerálni, illetve a sátrak között legelészni.
Vízben nincs hiány, iható forrásokat néhány kilométerenként találni.
A hely olcsó (a románoknak persze nem), de nem bővelkedik kiépített szálláshelyekben, így nyáron a sátrazás, télen a kevés szálláshely igénybevétele javasolható.
A hegység útját állja az Alföld felől érkező Ny-i szeleknek, ezért a trópusokhoz hasonlóan csaknem mindennaposak a záporok, zivatarok. Persze kilehet fogni 3-4 napot is, amikor nem esik (inkább aug vége, szeptember eleje). Ekkor van a szezon is.
Sokan járnak ide túrázni Magyarországról is, ezért mindig hallani magyar nyelvet.

Szóval érdemes kipróbálni, csalódni senki sem fog. A látvány kárpótolja azt is, aki nem bírja a nehezebb terepen való túrázást.

Előzmény: raDDar (0)
raDDar Creative Commons License 2003.08.04 0 0 0
Nekem 0 infom van róla!
zsolti_77 Creative Commons License 2003.08.04 0 0 topiknyitó
Érdekes módon még nem találkoztam ilyen című topikkal az index oldalain, pedig a Pádis fennsík természeti képződményekben az egyik leggazdagabb, és legszebb terület.
Én most voltam ott, és nagyon megfogott a terület sokszínűsége és szépsége.
Írjon nyugodtan, aki járt már itt, vagy érdeklődik a terület iránt.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!