Keresés

Részletes keresés

Elektrosz Creative Commons License 2018.08.12 0 0 192

Sziasztok!

 

Van a kertünkben két meggyfa és az egyik nagyon sarjadzik. Ez azt jelenti, hogy körülötte kb 6 méteres körzetben egy évben kb 50 sarj nő. Van, amit csak simán levisz a fűnyíró, de amelyik olyan helyen nő (pl virágoskertben) azokat mi igyekszünk amennyire lehet tőből kitépni, de jönnek állandóan, mert a tápanyagot a fa gyökeréből kapják. Még a betonkerítés alatt is átmegy a gyökér.

 

A másik meggyfa nem csinálja ezt. Mivel ez nagyon zavaró és még a térkő közül is képes feljönni, úgy döntöttünk, hogy kivesszük a fát. Azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy van-e esetleg más megoldás illetve ha kiveszem, akkor lehet, hogy pár évig még több fog jönni a földből, mert próbál életre kelni a bent maradt gyökérrendszer?

Silvan Creative Commons License 2018.08.04 0 0 191

Köszönöm, remélem, hogy csak az!

Előzmény: Ali-bá (190)
Ali-bá Creative Commons License 2018.08.04 0 0 190

Lehet, hogy csak megégett a napsütéstől.

Előzmény: Silvan (188)
Ali-bá Creative Commons License 2018.08.04 0 0 189

Nem bonyolult egyik sem.     Szívesen segítek.

Előzmény: madpapa2 (187)
Silvan Creative Commons License 2018.08.04 0 0 188

Ma reggel vettem észre a Csengődi meggyfám levelein:.

Segítséget szeretnék kérni, mi lehet ez? Előre is köszönöm!

madpapa2 Creative Commons License 2018.06.14 0 0 187

Ali-bá!

Majd szeretném a tanácsodat kérni meggy és körte orsó kialakítással kapcsolatban. Teszek fel majd képeket és várnám a véleményed, hogy hogyan vágjam és nyessem. Előre is köszönöm!

Előzmény: Ali-bá (181)
poza Creative Commons License 2018.06.13 0 0 186

Nem nagy, nálam lagalábbis. Az íze sem a kedvencem. A fája jól alakítható. Elvileg moniliarezisztens, de nálam mindig kap az aktuális növényvédelemből.

Előzmény: evodia2010 (184)
poza Creative Commons License 2018.06.13 0 0 185

Tőből törd ki. A lefelé menő ostorokat én szeretem mert jó termőrészek, a szedésük a termőbogok, nyársak után egészen üdítő. Általában jól fejlett gyümölcsöt érlelnek. Ha már elég öregek, akkor vágd le. 

Előzmény: BAttila1964 (183)
evodia2010 Creative Commons License 2018.06.13 0 1 184

Feketics meggyről valaki be tudna számolni esetleg? Méret, íz stb.

BAttila1964 Creative Commons License 2018.05.31 0 0 183

A fiatal, először termett Érdi bőtermőim idei hajtásait augusztus vége felé megfelezhetem? A rosszul, vagy túl sűrűn fejlődött hajtásokat tőből kell kimetszeni? A korona alján sok olyan, idei hajtás van, ami lefelé növekszik, ezeket is el kell távolítani?

bd_74 Creative Commons License 2018.05.09 0 0 182

Mellette egy másik fajta tele van gyümölccsel. 

Ennek nem tudom a fajtáját. Ez kicsit később érik, mint a többi. Édesebb és fanyarabb az íze. (Emiatt próbáltam megmenteni, az eredeti fa törzse szétnyílt és tönkrement)

Nem kopaszodik fel. Szerintem hasonló lehet, mint a másik topikban említett cseresznyemeggy.  

Csak ez pár km-el odébb van, mint a donor. 

Előzmény: Ali-bá (180)
Ali-bá Creative Commons License 2018.05.09 0 0 181
Előzmény: Ali-bá (180)
Ali-bá Creative Commons License 2018.05.09 0 0 180

Nem történt meg a megporzás és hullik amelyik nem kötött.  (Nem jártak a méhek, fújt a szél, hideg volt esetleg nincsenek is már a környékeden. Kínában már egyes helyeken kézi erővel, ecsettel poroznak.)

Előzmény: bd_74 (179)
bd_74 Creative Commons License 2018.05.09 0 0 179

Sziasztok!

Pár éve oltottam ezt a fát. Idén nem olyan fagy, mint tavaly, mégis így néz ki; elhalnak a virágok. Mitől lehet ez? Vagy lehet , hogy önmeddő fajta. Az eredeti helyén mindig tele volt.

zsorsz Creative Commons License 2018.04.22 0 0 178

Valaki ismeri,mennyire ellenálló pl. csengődi csokroshoz viszonyitva?

 

https://www.tunderkertje.hu/gyumolcstermo-ajanlatunk/prunus-carmine-jewel-ekszer-meggy/1365

evodia2010 Creative Commons License 2018.04.19 0 0 177

Taplógombák a gyümölcsfákon: itt

Előzmény: isai (175)
Ali-bá Creative Commons License 2018.04.18 0 1 176

Tegyél fel egy fényképet az egész fáról és egyet a korhadó részről. Így nehéz elképzelni a bajt és annak súlyosságát.

Előzmény: isai (175)
isai Creative Commons License 2018.04.18 0 0 175

Egy kis segítséget kérnék. Van egy kb.12-13 éves Maliga emléke meggyfám. Eredetileg olyan katlan féle koronát akartam, hogy a földről el lehessen érni, de nem nagyon jött össze, mert két emelet ágrendszert hagytam. Három, vagy négy éve jó erősen megvágtam, a belső, karnyi vastag ágakat kivágtam. Úgy látszik, hogy rosszul kezeltem le géllel, mert már tavaly észrevettem, hogy két vázágon - ráadásul egymás mellettin - apró kis fehér gombák jelentek meg. Idén kibontottam és sajnos a vágástól lefelé a fa háncsrésze, illetve a farész rohad. Visszavágni alatta nem tudom az egészséges részig, mert ott már a törzs van. Egyébként a fa idén még rogyásig van virággal. Mit tanácsoltok? Vágjam ki az egészet?

Lasaron Creative Commons License 2018.03.27 0 0 174

Én levágnám a beteg részeket mindenképp, sőt inkább alattuk 10-20 centivel ahogy van egészséges rész. Permetezni meg nem ezerrel, hanem rézzel rügypattanáskor. :D

Aztán virágzásba 2-3 szor Folicur-soloval. Persze az időjárásfüggő, ha száraz meleg idő van elég lehet 2x.

 

 

Előzmény: vizerg (172)
hevezoli64 Creative Commons License 2018.03.26 0 0 173

Nem vágnám vissza a vastagabb ágakat semmiképpen, Letakarítanám (kikaparnám) a sebet, lekezelném fagéllel.

Tavaly csináltam magamnak is, semmi gond.

Előzmény: vizerg (172)
vizerg Creative Commons License 2018.03.26 0 0 172

Ez monília lenne?

Mit tudok tenni vele? Vissza kell vágnom az összes sérült részt, és permetezni ezerrel?

 

 

 

csehrigo Creative Commons License 2018.02.05 0 0 171

Milyenek az ilyen kérdések?

Amúgy nem találtam értelmetlennek azért kérdeztem.

Ha nem válaszolnak akkor nem válaszolnak. Legfeljebb egy idő után lekopok. Értek majd belőle.

 

Köszönöm, hogy átugrod. hatásosabb figyelmen kívül hagyni. :-)

 

Előzmény: hevezoli64 (170)
hevezoli64 Creative Commons License 2018.02.04 0 0 170

Akkor elmondom a véleményemet hosszabban, persze kehet nem egyetérteni velem.

 

A korai gyümölcsök legfőbb értelme, hogy a dömping időszak előtt, amikor már nagyon ki vagyunk éhezve a gyümölcsre, ehetünk egy kicsit gyengébb beltartalmú de már megérett finomságot.

A késői gyümölcsök nagy mennyiségben állnak rendelkezésre otthon, jobb a minőségük (savtartalom, extrakt tartalom, cukor, stb), és ha már nem bírjuk felzabálni, akkor befőzünk, hogy télire is legyen.

Ha korai gyümölcsből lenne nagyon sok, akkor a kiéhezett szomszédnak eladjuk, ha későiből neki van sok, azt lezsedhetjük a fájáról, mert már úgy sem kell neki.

A kérdés felvetését sem értem, hogy korai gyümölcsből befőttet készítsünk.:)

 

Csehrigonak

Persze van egy világ felfogás, hogy mindent lehet, de azt minek kérdezem meg?

Nyilván én vagyok a rosszindulátú, mert utaltam rá, hogy talán nem kellene állandóan ilyeneket kérdezni, különösen ha senki nem válaszol rá.

Átlépem ezután.

Előzmény: evodia2010 (157)
csehrigo Creative Commons License 2018.02.04 0 0 169

Visszanéztem aznap meg másnap és nem kaptam rá választ. Nem baj. Majd pár nappal később megint idenézek.

Erre szóvá teszed,hogy nem reagálok...

 

Úgy lehet tanulni ha az ember kérdez. Ha a válaszok számomra még több kérdést vetnek fel megint kérdezek. Ha jól emlékszem Ali-bá mondta,hogy egyszerre túl sokat is kérdezek.

De mostanában kifogytam belőlük. Keveset zavarok már

Előzmény: hevezoli64 (156)
csehrigo Creative Commons License 2018.02.04 0 0 168

Szia

A kolléga mostanában kevesebbet van itt. Mostanában más gyümölcs is érdekli a kollégát. Úgy hallotta a kolléga,hogy kérdezni nem szégyen.

PL a sose hallottam,hogy a kora meggyből nem csinálunk befőttet. Úgy tudtam pl, hogy a cseresznyénél pont ezért ajánlják a Bigarreau B-t ,mert a koraisága miatt nem kukacosodik. Azt hittem ez meggynél is megállja a helyét. A meteor ráadásul nagy szemű is.

Arról nem is beszélve,hogy az utóbbi időben elég keveset lábatlankodtam itt.

Na és nem azért vagyok itt kevesebbet, mert csak nagy ritkán válaszol nekem valaki... Néha kevesebbet lógok az interneten néha többet,de akkor sem mindig van időm idenézni vagy egyszerűen csak elfelejtem. Bocsánat.

De ha ennyi gondot okozok nyugodtan hagy figyelmen kívül.

 

Előzmény: hevezoli64 (156)
SándorTiszteletes Creative Commons License 2018.02.04 0 0 167

Jubileum, Meteor korai.

Előzmény: Good_times (166)
Good_times Creative Commons License 2018.02.04 0 0 166

Még az érdekelne, hogy a hazai fajták közül melyek a festőlevűek?

A Csengődit tudom és a cigánymeggyet. Van még?

Good_times Creative Commons License 2018.02.04 -1 0 165

Mindegy amúgy, csak kíváncsiságból kérdeztem a "nemzetiségét".

Előzmény: SándorTiszteletes (164)
SándorTiszteletes Creative Commons License 2018.02.04 0 0 164

Ukr!

Előzmény: Good_times (163)
Good_times Creative Commons License 2018.02.04 -1 0 163

Ezek szerint szlovák nemesítésű fajta? Vagy szerb?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!