Keresés

Részletes keresés

Norbert 67 Creative Commons License 2019.09.22 0 0 241

Ecowater Evolution boost 400 , szerintem jó megoldás lehet, mivel kevesebb sót használ a regenerálásnál mint a többi készülék. Több éves tapasztalat alapján kevesen tudják, főleg azok akik most vásárolnak először. hogy a vízlágyító évente kb 150 kg sót (6 zsák) használ fel és regenerálásonként 100 liter vízzel öblíti a gyantát (2 hetente). A szerviz szerint 6 évente a gyantát is cserélni kell (25 liter 22000,-Ft) melyből csak a fele kell. Tehát egy takarékosabb vízlágyító még ha elsőre drágábbnak látszik is, idővel mégiscsak megtérül. Nálam is a csapok vízkőrtelenítése és a wc tartályok folyása feledett dolog, ami szintén idő és pénz megtakarítás. Ajánlom mindenkinek a családi házakban, főleg mint pl. Pécsett ahol a víz 21 keménységű. Norbert

gabo011 Creative Commons License 2019.09.21 0 0 240
A 200e-hez már nem kell sokat tenni és kapsz egy ecowater comfort-ot. Mi ezt választottuk mert az evolution nekünk nem érte meg az ártöbletet.
https://bolt.agroviz.hu/ecowater-comfort-400-vizlagyito-berendezes-447
Előzmény: Sutee111 (236)
-Memme- Creative Commons License 2019.09.21 0 0 239

Király! Gratulálok az új géphez!

Előzmény: thamasz (230)
-Memme- Creative Commons License 2019.09.20 0 0 238

A Prominent egy jó kis cég. Főleg ipari vízkezelésben és szennyvízkezelésben kínálnak megoldásokat. Fő profiljuk a különböző méretű vegyszeradagoló szívattyúk gyártása.

A háztartási lágyítóberendezéseiket úgy tudom nem ők gyártják csak részegységekből ők szerelik össze. A kabinet Olasz, a vezérlőfej vagy Fleck, vagy GE. Azt nem tudom milyen gyantát használnak.

Előzmény: Sutee111 (234)
thamasz Creative Commons License 2019.09.18 0 0 230
Ecowater Evolution boost 400 mellett döntöttem.
Itt olvashatsz a működésről: http://viztisztitos.lapunk.hu/?modul=oldal&tartalom=1206475
Innen van: https://bolt.agroviz.hu/evolution-400-boost-vizlagyito-berendezes-425#
Előzmény: Sutee111 (236)
Sutee111 Creative Commons License 2019.09.17 0 0 236
Szia. 200.000 Ft.

Egy Győri cég forgalmazza nálunk.
2 köbméter / óra a tisztítása.
Melyik márka mellett döntöttél és milyen típus honnan rendelted?

Előzmény: thamasz (235)
thamasz Creative Commons License 2019.09.17 0 0 235

Hol nézted, és mennyiért? Nem sok leírást találtam róla hirtelen. Végig olvastam nemrég a fórumot, mert én is vízlágyító vásárlás előtt álltam, de nem emlékszem, hogy valaki is ajánlotta volna ezt a márkát. Végül én az itt nagyon dícsért megoldást választottam. 

Előzmény: Sutee111 (234)
Sutee111 Creative Commons License 2019.09.17 0 0 234
Sziasztok.

Most vennénk vízlágyító berendezést
Prominent dulco soft maxi 100


Szerintetek ez jó?
Norbert 67 Creative Commons License 2019.09.14 0 0 233

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy van egy Bluesoft k70 vr34 es vízlágyítóm, és 9 év után sok helyen megrepedt illetve kilyukadt a sótartálya, elengedve a sós vizet a kazánházba. Van valakinek esetleg defektes de még megfelelő tartályú berendezése eladó?

Sajnos a gyár ca. 50 ezer forintért árulja ami egy kicsit irreális ahhoz képest hogy az egész 120 e be került. Evvel azt is jelezném hogy mindenki gondolkodjon el azon hogy mit vesz a saját hibámból. Persze mindenki az olcsóbbal kezdi, de előbb utóbb (9év után) rájön hogy nem ezt kellett volna.

Üdv.: Norbert

östermelő Creative Commons License 2019.09.10 0 0 232

Már rendeltem lengyelből 10 zacsi tisztítót amit lentebb linkeltem.

Előzmény: -Memme- (231)
-Memme- Creative Commons License 2019.09.10 0 0 231
Előzmény: östermelő (212)
thamasz Creative Commons License 2019.08.30 0 0 230

Üdv mindenkinek, szép kis spirálba kerültem, most épül a házunk, vízlágyító vásárlásnál tartok, az euro clear elba 100-tól eljutottam a bwt aqua perla bio 75-ig, azt hittem ha kifizetem a dupla árat egy nagyon szuper masinám lesz, erre most olvastam csak el ezt a fórumot, és a hozzászólások elbizonytalanítottak rendesen. Azt szűrtem le, hogy vagy euro clear ha olcsót szeretnék, vagy egyből az ecowater evolution boost 400, az árban köztes bwt szinte felesleges termék a piacon, mert nem sokkal jobb az olcsóbbnál, de meg sem közelíti a drágábbat. Most azon gondolkodom, hogy visszaküldjem-e a bwt-t...

östermelő Creative Commons License 2019.07.24 0 0 229

Őszintén nem nehéz bekötni-adott a dolog legalábbis egy vízszerelő be tudja.Én magam csináltam.

A vízkeménység beállítás szerintem le van írva a készülék használatijában,átolvasod párszor és megvilágosodsz milyen egyszerű.Le van írva régebbi hozzászólásban.Ha mégse megy írjál,akkor hosszabban leírom.

Az,hogy miért nem veszi fel a telefont ezer oka lehet,úgy tudom egyedül csinálja történhetett vele valami.

Előzmény: gzoli86 (227)
zsigusz83 Creative Commons License 2019.07.24 0 0 228

Szia!

 

Már értem mit szerettél volna mondani elsőre. Nem hiába írtam oda a végére, hogy "Jól számoltam?". Ez egy fórum és nem gond ha vitatkoznak az emberek :)

A számolásomat a kolléga adataiból tettem amiket én is megtaláltam a gép leírásokban, így ha jól számoltam sajna ennyit enne egy olcsó gép nálunk 26nk°-ról 0nk°-ra lágyításkor, ezért írtam meggyőződve amit írtam, lehet a gyakorlat mást mutatna, ezért jó lenne ha valaki akinek van ilyen nem ECO fejes gépe, leírná a fogyasztását.

Mindenki olcsó és olcsón fenntartható gépet akar vásárolni, nekik akartam egy kis számolással segíteni, hogy szerintem ez nem fog menni :( vagy olcsó gépet vesz magas fenntartási költségekkel vagy drágát alacsony fenntarthatósággal, és ami tartósabb is. Ez amúgy más területekre is igaz, nemhiába tartja a mondás, hogy "olcsó húsnak híg a leve" csak ezt sokan elfelejtik... Ezért is pont jó lenne ez az összevetés, de össze lehetne hasonlítani egy másik ECO fejes géppel is az Ecowatert itt inkább az élettartamra lennék kíváncsi.

Előzmény: heabcd (226)
gzoli86 Creative Commons License 2019.07.24 0 0 227

Sziasztok! 

Szeretnem a segitsegetek kerni a vizlagyitonkkal kapcsolatban. Iden marciusba vasaroltuk az ecowater compact 200 tipusu gepet, de meg nem szereltuk be akkor. Kesz lett a haz es eljott az ideje, hogy elkezdjen mukodni. Kertem volna segitseget Herics Nandortol, aki a viztisztitos.lapunk.hu oldalt uzemelteti. Hetek ota ki van kapcsolva a telefonja, a szamlan megadott vezetekes telefon is es meg az e-mailekre sem valaszol. Ha valaki tudja, hogy tudnam elerni, azt megkoszonnem, ha jelezne felem. Ha megsem sikerul elernem , akkor keresnek valakit, aki tudna nekem segiteni e gep beuzemeleseben

koszonom

heabcd Creative Commons License 2019.07.24 -1 0 226

Üdv!

 

Köszönöm válaszod!

Gondoltam hogy mért adatot közöltél a EcoWater evolution 300 boost-ról, nem feltételeztem mást. Mindenki csak dicséri ezt a gépet, valószínűleg oka van annak is.

A mondandód második felére reagáltam, idézem:"Ha az olcsóbb gép 5kg só / regenerálással többet fogyaszt, akkor ~540 kg (550kg) sót fogyasztana el nálunk 9 hónap alatt... 1 év alatt 720 kg, ami tetemes mennyiség amit tárolni is kell és mivel 25 kg zsákokban van postázni sem nagyon szeretik :( és ez 55200 Ft plusz kiadás évente (2300Ft/zsák áron) az evolution 300-hoz képest. "

Ez is általad mért adat? 

Mivel nem kérdezted, ezt egy határozott kijelentés volt részedről. Le is vontad a következtetést: "Szerintem jól döntöttem ezzel a géppel."

Ha valaki ezt elolvassa, azt hiszi hogy ez egy megalapozott kijelentés. 

Ráadásul bármelyik gyártó termékét akarnád összehasonlítani, legalább kategóriájában próbálj hasonló "súlycsoportot" összehasonlítani, legyen az egy autó, mosógép, stb.., vagy ezen a fórumon taglalt vízlágyítók.

Lehet degradálni az ironikus mondatokat. Biztosan jobban örültél volna ha valaki csak simán leírja hogy ......... vagy. Én biztos szőke vagyok, hogy nem jött át elsőre, hogy milyen szuper döntést hoztál, elnézést érte. Kutyáidtól is elnézést hogy viccesre vettem. Itt csak a száraz tények kaphatnak helyet.

30-40 évig nem szeretnél újat vásárolni, az igazán nemes gondolat. Erre most nem reagálnék egyebet, még utóbb megint megsértődsz, már így is nem győzök elnézést kérni. 

Előzmény: zsigusz83 (225)
zsigusz83 Creative Commons License 2019.07.22 0 0 225

Szia!

 

Én is meglepődtem, mikor kiszámoltam mekkora a különbség, mivel a tied is eco vezérlésű nyilván kevesebbet fogyaszt...

 

Az ironikus megjegyzéseidre csak az a vicc jut eszembe amikor megkérdezik a szőkét, hogy mit szól az üzemanyag áremeléshez, mire ő azt válaszolja, hogy nem érdekel, mert mindig 5000-ért tankolok :) Ha megkérdeznénk ezt a szőkét mennyit fogyaszt az autója pontosan rávágná a meggyőződése szerinti gyári adatot... persze biztosan nem annyi...

 

Én mért adatokat közöltem és amit a vízlágyító mért. És hidd el a miénk sem tudja éhes-e a kutya stb stb cserébe nem tervezek másikat vásárolni az elkövetkezendő 30-40 évben...

Előzmény: heabcd (217)
szotyika77 Creative Commons License 2019.07.18 0 0 224

Sziasztok!

 

Szeretnénk beruházni a feleségemmel egy vízlágyító berendezésre, hogy ne legyen mindenünk csupa vízkő, és abban kérném a segítségeteket, hogy milyen vízlágyítóban érdemes gondolkodnunk? 

 

A következők a paraméterek:

-most építkezünk, és lesz a házban egy háztartási helyiség, oda gondoltam betenni a kis készüléket, de ha van jobb helye is, szivesen fogadom az ötletet :) 

- ketten vagyunk, de két éven belül négyre bővül a család létszáma tervünk szerint. 

- havi vízfogyasztás 8-10 m3 körüli, nagyon max 12 m3. 

- tudomásom szerint elég kemény a vezetékes víz a környéken.

- ívóvíz készítése is fontos lenne. 

 

A mostani lakásunkban BWT aqua perla van, de lehidaltam az árán. 

 

Van-e valami tuti tippetek, amit megéri beépíteni, olcsó és olcsón üzemeltethető, vagy csak a neves gyártók a legjobbak? 

 

Előre is köszönöm a segítségeteket! 

 

Üdv! 

östermelő Creative Commons License 2019.07.12 0 1 223

Nyavaja,hogy nem lehet módosítani.

Szóval egy ismerősnek bwt-je van szerencséjére külön épületben,néha olyan hangja van mint egy repülő csészealjnak.

Régóta működik neki eddig hibátlanul viszont a sót azt zabálja.Össze számoltuk ki mennyi vizet használ keménység különbséget stb.És úgy jött ki a végére,hogy számolva a plusz só árát a végén az eco water az olcsóbb.

Előzmény: östermelő (222)
östermelő Creative Commons License 2019.07.12 0 2 222

Nekem külön gépházam van ott van minden herkentyű és a lágyító is,de simán be merném tenni a konyha pultba így utólag.Olyasmi hangja van mint mikor a mosógép engedi a vizet magába,de az se folyamatos közben teljesen csendes.

Előzmény: gabo011 (221)
gabo011 Creative Commons License 2019.07.12 0 0 221

Az ecowater gépek mennyire hangosan regenerálnak? Csak mert van itt a cégnél 2 vízlágyító illetve a régi házamban is volt egy régebbi bwt és ezeknek azért van hangja!

A földszinti fürdőben volt a gép és ha nyitva volt az ajtó akkor az emeleten felébredtem rá és le kellett mennem becsukni az ajtót! 

Előzmény: -Memme- (219)
-Memme- Creative Commons License 2019.07.12 0 0 220

Ez szerintem is egy teljesen jó kis gép! Teszi a dolgát ahogy kell.

Előzmény: heabcd (217)
-Memme- Creative Commons License 2019.07.12 0 0 219

Az ecowater berendezés és a hagyományos teljesen másképpen regenerál! a hagyományos teljesen "lemeríti" a gyantát és teljesen regenerálja. Ez miatt ritkábban regenerál mint az ecowater.

Az ecowater kiszámolja hogy mikor milyen mértékben a leghatékonyabb a regenerálás így akár minden nap is regenerálhat egy kicsit. Összességében ez a hatékonyabb.

De a sófogyási számítást amit írtam ebben az esetben nem lehet alkalmazni!

Előzmény: heabcd (217)
-Memme- Creative Commons License 2019.07.12 0 0 218

Van mikor lehet.

Előzmény: -csövi- (215)
heabcd Creative Commons License 2019.07.12 0 1 217

Üdv!

 

Ezt a só kérdést nem igazán tudom szó nélkül hagyni. 720kg évente???

Euro Clear gép van nálunk kb. 8 hónapja.

Nem méricskélek semmit, viszont nincs vízkő. (A beüzemeléskor 5nk lett beállítva. 20-25nk volt a csapvíz előtte)

Kb. 10m3 víz megy el egy hónapban. A második zsák sem fogyott még el a kabinetből. Le nem mértem, de nincs túl sok jelentősége. Legyen mondjuk 40-45 kg.

 

Hogy hova öntöm a megmaradt (meg nem vett) 600kg sót azt nem tudom?? Sehova, mert 8-10 év alatt fogyasztanám el.

 

Itt valami nem kerek. Vagy nálunk nincs 20-25nk, vagy beállított érték nem 5nk. Lehet, de most nincs vízkő, korábban meg szenvedtünk tőle. Fürdés után még a bőrünk is száraz, viszkedős volt. Most nem az. Lerakódások szivaccsal, csapvízzel könnyedén eltávolíthatóak.
Biztos a többi gép is tudja ezt, olcsóbb is drágább is. Ez egy ECO K75 VB1. Nem tud felhívni, és megkérdezni, hogy telik a napom. Azt se tudja megmondani, éhes-e a kutya otthon. Nem is szoktam megsimogatni, ha haza érek. Nem is nagyon érdekel, hogy ott van. Néha öntök bele sót, ha látom hogy ürül. Egyszer egy évben ősszel átnézetem majd. Ha pár év múlva meghibásodik, veszek másikat. 

 

 

Előzmény: zsigusz83 (213)
-Memme- Creative Commons License 2019.07.12 0 1 216

Tudomásom szerint, a hagyományos berendezéseknél a gyanta liter x 0.24 képletet használják a sófogyás kiszámítására. Tehát egy 100-as gépben van 25 liter gyanta akkor 25x0.24 = 6kg. Sosem számoltam utána de mindenhol ez van megadva. 20nK és 10m3/hó vízfelheasználás mellett 2hónap/1zsák a fogyás. ez szerintem átlagos minden hagyományos berendezésnél!

Előzmény: zsigusz83 (213)
-csövi- Creative Commons License 2019.07.12 0 0 215

Tulajdonképpen lehet közvetlenül a kutat is fertőtleníteni, nem?

östermelő Creative Commons License 2019.07.11 0 0 214

Jó a kérdés,vissza nézve nekem egy alkalommal kb 1 kg só megy el ESM 15-ös

Előzmény: zsigusz83 (213)
zsigusz83 Creative Commons License 2019.07.11 0 0 213

Szia!

 

Kíváncsi lennék ez a 6 kg só / regenerálás mennyi lágyított víz után értendő?

 

Nekünk EcoWater evolution 300 boost van. 2 felnőtt 3 kicsi, napi ~400l vízfogyasztás. 0-ás vizet csináltam eddig (26 nk°-ról), így a gép 1-1,2m3-nként regenerált (~3 naponta), ha így hagytam volna, 9 hónapra lett volna elég 100kg só, ami 1,1 kg só / regenerálást jelent. Ha az olcsóbb gép 5kg só / regenerálással többet fogyaszt, akkor ~540 kg (550kg) sót fogyasztana el nálunk 9 hónap alatt... 1 év alatt 720 kg, ami tetemes mennyiség amit tárolni is kell és mivel 25 kg zsákokban van postázni sem nagyon szeretik :( és ez 55200 Ft plusz kiadás évente (2300Ft/zsák áron) az evolution 300-hoz képest. Szerintem jól döntöttem ezzel a géppel.

 

Jól számolok?

Előzmény: -Memme- (210)
östermelő Creative Commons License 2019.07.11 0 0 212

Köszi,akkor kivárom.

Előzmény: -Memme- (211)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!