Keresés

Részletes keresés

azsem Creative Commons License 2006.03.01 0 0 11
Ok igazad van!
Akkor nézzük az egyen árammal való vízbontást!
Számolgass hatásfokot! A szélgeréknek is van egy hatásfoka és a vízbontó celládnak is lesz egy, ami koránt sem lesz 100% gondolom ezt tudod. Ezen kívül említitek itt azt hogy a tartályt elásni és akkor szivároghat a hidrogén. Ez annyit jelent hogy a kétes hatásfokkal megtermelt drága hidrogén felhasználási helyéig juttatása is egy bizonyos hatásfokkal üzemel, a tárolást nem is említve. A végén az lesz hogy nem tudsz majd olyan bontócellát építeni ami ellensúlyozná a veszteségeket! A tárolás: Én annyit utdok hogy a tároló edényen átszivárog, de ez nem 8 bar nyomáson teszi! Gondolom a nyomással arányos mennyiség távozik ilyenkor.
Nekem elég volt ennyi hogy szivárog mindenen és lehetetlen megfogni, és letettem róla, de nem a veszélyessége miatt. Jobban jársz ha a szélkerékről fűtőszálat üzemeltetsz, ami rádolgozhat a bojler melegvizére vagy a központi fűtésre. Hatásfoka lényegesen nagyobb!
Előzmény: Törölt nick (3)
Bazarghai Creative Commons License 2006.03.01 0 0 10
Elmondom, miért nem jó a savanyítás.
Ha sósav vizes oldatát bontod felbomlik a sósav is és klórgáz képződik. Gondolom nem akarsz tüdővizenyőt kapni.
Az említett lúgok bontásánál a nátrium vagy a kálium fémesen kirakódik a katódra és azonnal visszaoldódik a vízbe.

Azért nem kerülnek a cellák sorozatgyártásra, mert hálózati áramról bontani nem éri meg. De a szélből nyert energia azért más(ingyen van).
Előzmény: Törölt nick (9)
Bazarghai Creative Commons License 2006.02.28 0 0 8
Nátrium és káliumhidroxid (ezek naon erős lúgok). A saválló lemez úgymond kötelező.
tudom ajánlani a http://fenykapu.free-energy.hu oldalt. Mielőtt komolyan belegondolsz ezt nézd át.

Ja, és a motor valszeg fisher & Paykel. LG-t csak itthon lehet felhajtani. Nekem legalábbis így sikerült. De tökmindegy. Ugyanazok.
Előzmény: Törölt nick (7)
moonshadow Creative Commons License 2006.02.28 0 0 6

Van egy jó könyv: Elektrokémiai iparágak technológiája.

Abban részletesen le van írva a vízbontó kádak működése, számítása.

Nem kis fába vágtad a fejszéd.

Bazarghai Creative Commons License 2006.02.28 0 0 5
Hali.
Én próbálkozok. Arra jutottam, h:
1: mivel úgyis ingyé van az energia maradhatunk egyenáramnál akármilyen is legyen a hatásfoka
2: a hidrogénnek az a hatása, h átmegy a fémeken (ez sajna így van) nem gáz, ha végig föld alatt vezeted a kívánt helyig.
3: A robbanásveszély kizárva, mivel lehet h a H2 kimegy a cső falán de az O2 már túl nagy, h bemenjen. Így csak kis túlnyomást kell fenntartani és máris megoldódott a probléma.
4: a szelesben írtam, h kell NaOH vagy KOH. Ez azért van, h a kis baleseted, h nem termelődik semmi ne történjen meg újra. Vezetővé kell tenni a vizet. (ez nem drága kb. ezer forint egy kiló és nem kell sok)

OFF: Te tényleg akarsz szélgenerátort? Csak, h mennyire mélyedjünk bele a témába.
Én nagyon, csak nyárig várnom kell (államvizsgázok) amíg tudom kivitelezni. De akkor csak úgy rohannak majd az amperek!
Előzmény: Törölt nick (3)
szpsz911 Creative Commons License 2006.02.28 0 0 4

Üdv a jelenlévőknek!

 

Úgy látom, hogy ez egy összeszokott társaság lehet és egy korábban megkezdett értekezés folytatása zajlik.

Talán elnézitek nekem, ha belepofázok, mert egy olyan téma ez, ami engem is foglalkozatott régebben elég sokat.

 

Mi az iskolában, még jó régen azt tanultuk, hogy a víz 2:1 arányban bontható hidrogén és oxigén gázokká. Érzésem szerint  lapátkerekes megoldás hamvába holt, de az elektromos áram megteszi a hatást. Különösen, ha valami savval, ha jól emlékszem kénsavval is keverjük a vizet. A 2:1 O és H gázkeverék - durranógáz - egy fokozottan robbanásveszélyes keverék.

Egy képzeletbeli vízbontónak csak egy kezdeti elektromos impulzus kellene ahhoz, hogy beinduljon. A szintentartáshoz energiát lehetne nyerni a durranó gáz kis mennyiségének elégetésével.

Ha kellően heves lenne a vízbontás, akár gázturbinát is tudnánk hajtani a gázzal, csak győzzük elbontandó vízzel.

Ha ezt a szerkezetet hajók hajtására használnánk, akkor a vízzel való ellátás sem lenne probléma. Tankolni meg nem kellene a hajót :-)

 

Na bocs a sok locsogásért.

azsem Creative Commons License 2006.02.28 0 0 2
Látom ne adod fel :D
Csak hogy értelmes hozzászólás is szülessen szerintem előbb legyen szélkereked amiből tudsz kivenni megfelelő energiát. Én nem mondom hogy a nagyfrekis vízbontás hülyeség, de azt sem hogy jobb a hatásfoka, mert sajnos nincsenek szeméyles tapasztalataim. Már pedig az a döntő érvényű ilyenkor, legalább is számomra. A tuvok oldalán vannak olvasói próbálkozások, de az eredményük nem épp biztató. Ha nem találod el pontosan azt az "alharmónikust" ami pontosan a rezonanzia frekvencián rezgeti akkor asszem lőttek az egésznek. Ha mégis vagy olyan ügyes, akkor meg a hirtelen gázképződés tesz majd be. Utána olvastál részletesen a témának vagy csak elgondolkoztál a dolgon hogy "milyen jó is lenne?!"
Előzmény: Törölt nick (-)
Qqberci Creative Commons License 2006.02.28 0 0 1
Szélkerékkel nagyon nehéz vizet bontani. Olyan vékony lapát kell, hogy az esõcseppeknél pont betaláljon az éle a hidrogén- és oxigénatomok közé. És akkor a pontos célzásról még nem is beszéltem...
Előzmény: Törölt nick (-)
fokhagymabors Creative Commons License 2006.02.28 0 0 0

0

Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.28 0 0 topiknyitó

Szóval itt folytathatjuk a témát!

Nekem igazából azzal van problémám, hogy mennyi vizet tudna egy ilyen szélkerék felbontani??

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!