Keresés

Részletes keresés

cac424 Creative Commons License 2004.04.30 0 0 1023
Érdekes dolgot láttam tegnap,az egyik szomszéd a tafrinától gyötört beteg őszibarack csemetéjét körülrakta kartonpapír dobozokkal és meggyujtotta.Leégett az összes levele csak az ágak maradtak.Állítólag újra ki fog hajtani és egészséges lesz.
Valaki hallott már ilyet?
cac424 Creative Commons License 2004.04.29 0 0 1022
Nekem a permetszerek méréséhez van egy mokkáskanalam és egy kávéskanalam.Eleinte kikísérleteztem hogy melyik szerből mennyit tudok kanalazni.Mokkáskanál púposan általában kb 3g,kávéskanál púposan kb 10g.Ha 0,5g-ot akarok akkor felező módszer vagy saccolok.
Ha ennél pontosabban akarsz mérni,akkor szerintem nincs mese mérleget kell venni vagy protekciót szerezni valamelyik gyógyszertárban.
Előzmény: endru (1021)
endru Creative Commons License 2004.04.29 0 0 1021
Nincs mérlegem, hogyan lehetne fél grammot kimérni?
mézontófű Creative Commons License 2004.04.29 0 0 1020
Melyik kombit használtad?Amelyikben Buvicid K,Topsin és Zolone volt egyben
Nem, még annál korábbit...
Reggel korán túlestem a kezelésen és délutánra felhajtottam Topas-t, így a következő kezelés azzal jön.
A Score, remélem semmi bajt nem okoz a meggyfának, nem vettem most délután semmit észre, csak a csomó barnult virágot, ill. néhány ágon szép egészséges friss leveleket.
Talán megmentem.
Igyekszem injekciós adagolóval müködni, de nagyon nem szeretem a nyitott ampullákat, félek tőlük, bár egyedül én kezelem őket.
A környéken nagyon sok a fertőzött fa, most jobban megnéztem, majdnem minden kert fertőzött.
Lassan kezdhetem a tetűirtást is...
Mézontófű
Előzmény: cac424 (1015)
cac424 Creative Commons License 2004.04.29 0 0 1019
Ez Chess oldala úgy tudom.
Előzmény: Moka25 (1018)
Moka25 Creative Commons License 2004.04.29 0 0 1018
Kosz;), de majd akkor, ha egeszsegesek lesznek a fak!;)))
Hajjaj, de meg mennyire, hogy megneztem! Remek kis oldal, mar benn figyel a kedvencekben! Te szerkesztetted?
Előzmény: cac424 (1016)
cac424 Creative Commons License 2004.04.29 0 0 1017
Bocs,ez a levéltetű dolog Árpinak szól
Előzmény: cac424 (1016)
cac424 Creative Commons License 2004.04.29 0 0 1016
Moka gratulálok.
A 999-es hozzászólásomban belinkeltem egy oldalt,megnézted-e?
Igen,ismételni kell és majd meglátod hogy már az újonnan növő levelek egészségesek lesznek.
Az őszibaracknak adhatsz levéltrágyát is pl Wuxal-t.
A cseresznyén megnézted-e az összecsavarodott levelek hátulján nincs-e levéltetű?
Előzmény: Moka25 (1014)
cac424 Creative Commons License 2004.04.29 0 0 1015
Mézontófű Hát mit mondjak?Annyi vegyszert keverj amennyi szükséges.A folyadékokat injekciós fecskendővel pontosan lehet mérni,a porokat meg felezős módszerrel mint a filmekben a kábítószert.
Nem olyan drága az a Topas,5 ampulla kb 800 Ft és három évre elteheted,beoszthatod.A felnyitott ampullát sem kell egyben elhasználni,bedugod valamivel és elteheted legközelebbre.
Melyik kombit használtad?Amelyikben Buvicid K,Topsin és Zolone volt egyben?Én is ezt használtam,jó is volt az de felfedeztem a Score-t és a Topas-t.
üdv cac424
Előzmény: mézontófű (1013)
Moka25 Creative Commons License 2004.04.29 0 0 1014
Sziasztok, szia Cac,
megvolt tegnap a nagy action:)
Jol tudom, hogy 7-10 nap mulva ismetles ugyanezzel a keverekkel?
Előzmény: cac424 (1007)
mézontófű Creative Commons License 2004.04.29 0 0 1013
Cac, köszönöm. A Score megy az őszibarackra, ezek szerint, de még annyira kevés a levél, hogy csak sacc/kb tudom a szükséges mennyiséget, talán 3-4 liter, s a maradék felhigitva+Merpan.
Nem akarok vegyszert kiönteni sehova.
Teljes lombozatban 10 lit. az őszik dózisa, az könnyen kezelhető.
1 meggyfa van arra baromi drága a Topas, de megnézem, hogy mikre lehet még használni.
Remélem nem szúrom el, eddig évek óta rendben volt, csak most használok először nem kombinált csomagot és most tanulnom kell. A növényvédő könyvem igen régi, már nem használható teljes biztonsággal, ezért van gondom.
Meg a monilia miatt.
:-((
Mézontófű
Előzmény: cac424 (1011)
cac424 Creative Commons License 2004.04.28 0 0 1012
Néztem én is az összecsavarodott leveleket a cseresznyén,de még az idén nem láttam levéltetűt,és az előjelzés sem írja még.Azért nézd meg az összecsavarodott levelek hátulját,mit lehet tudni...

Előzmény: Gátszakító (1009)
cac424 Creative Commons License 2004.04.28 0 0 1011
A Score nem erre való,a Merpan jó.Merpan+Topas mégjobb.
Előzmény: mézontófű (1010)
mézontófű Creative Commons License 2004.04.28 0 0 1010
Sziasztok!
Bennünket is elért a monilia: csak Score és Merpan van itthon, a meggyet kellene permeteznem a monília ellen.
Szerintetek kombinálva merjem?
Köszönöm
Mézontófű
Gátszakító Creative Commons License 2004.04.28 0 0 1009
Árpi a cseresznyéd vszínű vírusos, ez ellen nincs permetszer. Ezt a kórokozót levéltetvek terjesztik ezek ellen Actara, Mospilan a legjobb.
Moka25 Creative Commons License 2004.04.28 0 0 1008
Szia Cac,
koszi szepen a tanacsokat! Ahogy az elorejelzest elnezem, ezt ma este meg is kell ejtenem!
Azert _annyira_ nem akarok sporolni, van ra bizonyos keret, csak nem tul boseges!;)) Merpant mindenkeppen veszek, a Score-t majd meglatom, futja-e:))
Tomenyseggel plane nem akarok sporolni, vegyesz volnek szakmamra nezve, tudom mire kepes egy kis tomenyites;))
Ahogy igy irod, lehet, hogy telleg monilias a meggyunk - a moniliat eddig csak magan a gyumolcson ismertem. Van meg mit tanulnom kerteszkedesbol.
Koszi, udv:
Moka
Előzmény: cac424 (1007)
cac424 Creative Commons License 2004.04.28 0 0 1007
Moka25,így van felszívódó és kontakt szer együttes használata ajánlott.
A Chorus erőssége hogy hűvös időben is hatásos,virágzáskor jól használható.
A Score és Topas is felszívódó szerek,mégpedig olyanok hogy a növekedés során csúcsirányban elmozdulnak, ezzel az új részeket is védik.
A Score őszibarackra és alma-körtére ajánlott,az útmutatóban említik az őszibarack tafrinát az alma varasodást meg a lisztharmatot is és ajánlják a kaptán hatóanyagú kontakt szert mellé.
A Topas sokmindenre ajánlott,megelőzésképpen önmagában is elég lehet,fertőzött állapotban kell a kontakt partner mellé.Ez jó a meggyre,cseresznyére is.
Keverésnél bele kell rakni az összes szert a csomagoláson írt teljes mennyiségben.Ha egy kicsit mégis spórolsz,lelked rajta de nem biztos hogy jól jársz.
A monília által megtámadott meggy virága barnul,a szirmok lehullanak és ottmaradnak a virágok nagyon sokáig,később megfeketednek,a lomb ritkás szinte "átlátszik",később le is hullhat.Láttam olyan elpusztult cseresznyefát nyáron nem volt rajta semmi levél csak az elfeketedett virágok meredeztek rajta.
Ha nem tudsz költeni rá,tedd rá a Chorust,semminél biztos többet ér.
üdv:cac424
Előzmény: Moka25 (1005)
cac424 Creative Commons License 2004.04.28 0 0 1006
Árpi,ez bizony az,permetezni kell ellene.
Őszibarackra Merpan+Score,cseresznyére Merpan+Topas-t ajánlom.
Előzmény: Árpi (1004)
Moka25 Creative Commons License 2004.04.28 0 0 1005
Szia Cac,
bocsanat, hogy akadekoskodom, tegnap d.u. gyorsan felmertem az otthoni keszleteket. (Kicsit le vagyok egve es olyan draga a permetszer:( )

Szoval:
van otthon Chorus 75 WG - ha ezt keverem Merpannal, az is jo? (Utananeztem, a Chorus ugyanugy felszivodo, mint a Score, csak ez a metioninszintezist gatolja es nem az ergoszterolet, mint a Score.)
Jol ertem, hogy a lenyeg az 1 felszivo + 1 kontakt keveresen van? Igy csak a Merpant kene beszereznem.

Es meg:
milyen aranyban kell keverni?
Es ugyanez a keverek mehetne a cseresznyere es a meggyre is?
Monilia altal megtamadott viragzo meggy hogy nez ki?

Elore is koszi a segitseget!
Udv:
Moka

Előzmény: cac424 (999)
Árpi Creative Commons License 2004.04.28 0 0 1004
Hozzáértők, segítsetek!
Valami megtámadta a gyümölcsfáim egy részét. Itt vannak a képek a leveleikről. Mi lehet ez, mit lehet tenni? (Őszibarack- és cseresznyefákról van szó.)
Ez ugyanaz a két fán? Esetleg ez az a betegség, amiről épp itt irtatok az előző hozzászólásban is?
cac424 Creative Commons License 2004.04.27 0 0 1003
Ez sodró gombabetegség a tafrina és Score az ellenszere,esetleg Merpan+Score.
Előzmény: endru (1001)
cac424 Creative Commons License 2004.04.27 0 0 1002
Permetezés szempontjából nem lenne különösebb probléma,mert nagyjából egyformán kell permetezni őket de tényleg közel vannak egymáshoz és valóban úgy tünik hogy a barack van rossz helyen.

Előzmény: Moka25 (1000)
endru Creative Commons License 2004.04.27 0 0 1001
cac
Az egyetlen öszibarackomat elérte az a sodró gombabetegség pedig permeteztem fakadás előtt rezes szerrel. Tudsz adni valamilyen ötletet, hogy lehet-e vele valamit kezdeni?
Előzmény: cac424 (999)
Moka25 Creative Commons License 2004.04.27 0 0 1000
Szia Cac,
koszi a tanacsokat!:))

Sajnos kicsit le vagyunk maradva (marmint infoval, igy a Nagy Tavaszi Metszes mar megvolt, minden fan (most olvasom az extran, hogy pont a baracknal nem kellett volna:( ) De talan elhiszed, ha azt irom, muszaj volt, rettenetes allapotban voltak a fak, teli vizhajtasokkal, kezeletlen sebekkel, taplogombaval... amit akarsz.

A permetezes soran nem csupan az elsodrodas a gond. Osszeernek a koronak. Keresek kepet, irrealis helyekre ultetett fakat az elozo lako:( Emiatt vszu meg kell valnunk egy isteni sargabaracktol, verzik erte a szivem, komolyan:(( A kepen a meggy es a cseresznye kozott az a kis vezna, az a sargabarack.

Előzmény: cac424 (999)
cac424 Creative Commons License 2004.04.27 0 0 999
Szia Moka25
Metszés:az őszibarackot ha nem metszettétek meg még most is megteheted.A többit nem kell metszeni,csak ha nagyon ágas-bogas ritkítani,de ráérsz vele nyáron ha letermettek.
Kukacok ellen megpermetezhetsz Zolone-val napszállta után amikor már a méhek nem járnak.
Tafrina ellen Score,esetleg Merpan+Score ha már annyira betegek,ez méhekre nem veszélyes.Én is mindíg küzdelemben álltam a tafrinával,amióta ezt használom még a beteg fákat is helyrehozta.Almára,körtére is engedélyezett szer.
Az idén nagyon támad a monília,a többi fádat is permetezd meg mindenképpen,fontos hogy azt is amelyik virágzik,erre ajánlom a Merpan+Topas-t.
Tapadást elősegíteni tegyél bele Nonit-ot is.
Igyekezz úgy permetezni hogy ne sodródjon el,de ha véletlen a virágzó cseresznyére kerül egy kis Score szerintem semmi baja nem lesz,bár még nem próbáltam.
Látogass el a nvedelem oldalra,itt kattints baloldalon a gyümölcsökre.
üdv:cac424
Előzmény: Moka25 (998)
Moka25 Creative Commons License 2004.04.27 0 0 998
Sziasztok!:)

Orulok, hogy ratalaltam erre a topikra!:)

Kezdo kerteszkedok vagyunk a Parommal, tavaly vettunk kertes hazikot, csinos kerttel, de metszes es novenyvedelem szempontjabol igen elhanyagolt fakkal (szilva, korte, oszi- es sargabarack, cseresznye, meggy).

Tavaly a fo gondot a leveltetvek es a cseresznye-meggy-szilva ehetetlensege okozta (kukacok). Ezeket meg csak-csak megoldottuk, most a cseresznye-meggy sziromhullast varjuk, hogy a kukacok ellen lehessen permetezni.

Ma reggel vettem eszre, hogy mas gond is van: tafrinas az oszibarack. Nagyon!
Azokbol az infokbol, amiket eddig osszeszedtem a netrol, azt tudom leszurni, hogy mar total keso a vedekezes. (Meg marcius vegen, bimbos allapotban lehetett volna hatekonyan vedekezni, stb, stb.) Most mar vagy egy hettel vagyunk sziromhullas utan, es nagyon sok a beteg level. A fo kerdeseim:
1, Megmenthetem-e meg?
2, Ha igen, mivel?
3, Sajnos a fak eleg szorosan vannak ultetve:(, igy amit az oszibarackra permetezek, abbol biztosan kapni fog ameg eppen viragzo cseresznye is. A tafrina elleni szer fog-e artani neki, illetve a porzo rovaroknak?

Elore is koszi, ha valamelyikotok tud segiteni!
Udv:
Moka

cac424 Creative Commons License 2004.04.26 0 0 997
Az ígéret szép szó... :) Igen, a Rubigant esős időben ajánlják,de szerintem a Score is jó és már megvettem.Ez is drága,az is drága úgy hogy mindegy.A zasszonynak meg sem mondom hogy mennyibe került.
Szomszédom meg bőszen fűrészelte az ágakat.Ő nem sokat költ permetszerre.
Előzmény: Tozatu (995)
Tozatu Creative Commons License 2004.04.26 0 0 996
Köszönöm,akkor várok,de mintha a szőlők dudorodnának.:)
Előzmény: CORTEN (993)
Tozatu Creative Commons License 2004.04.26 0 0 995
Ok,nem házisárkánykodom,legalábbis egyenlőre.:)Tavaly próbáltuk a Scorét.Most ment Rubigánnal,meg még mással,de nem kérdem meg,mert bekap.
Előzmény: cac424 (992)
csurtus Creative Commons License 2004.04.26 0 0 994
Tozatu, köszi a biztató szavakat...

BTW: nem tudtok olyan bevállalós kertészeti vállalkozást, amelynek munkatársa kiszáll a tetthelyre, megnézi, hogy mit lehet tenni, majd a szükséges lépéseket is megteszi, viszonylag tisztes díj ellenében?

Nagyon kevés a szabadidőm, este hat után érek haza, na meg alapszakmám eléggé messze áll a kertészettől. Felszerelésem sem valami profi, és hályogkovács módjára nem akarok hozzálátni a nyeséshez-vagdosáshoz-fűrészeléshez-permezetéshez.

Szóval tippek? Pár ezrest rászánnék kedvenc fáim egészségére!

Előzmény: Tozatu (990)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!