Keresés

Részletes keresés

libazzoli Creative Commons License 2008.01.09 0 0 2895
Szerintem (még) nem. Csak feltűnt a kamera + túrakenu + korosztály együttállás, azért gondoltam Veled kapcsolatban a Kékszalag filmre.
Előzmény: Törölt nick (2894)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.09 0 0 2894
ismerjük mi egymást?
Előzmény: libazzoli (2893)
libazzoli Creative Commons License 2008.01.09 0 0 2893
Ühüm.
Előzmény: Törölt nick (2891)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.09 0 0 2892

Eddig ez volt a megoldás, mivel nagy kenukban túráztunk, viszont most valóban kompromisszumot kell kötnöm a technika és a leendő kajak csomag kapacítását illetően. Van egy kis kamerám is, aminek szintén jó minőségű a képe, ezt viszont be tudom dugni a deck alá is egy vízhatlan kis zsákban. A statívot meg akár a gumipók alá is betehetem egy nylon tasakban.

Előzmény: Ozekimester (2887)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.09 0 0 2891
Joe ?
Előzmény: libazzoli (2886)
kotoc Creative Commons License 2008.01.09 0 0 2890
Nem csak tankap fog örömtelten morogni, hogy pörög a fórum. ;-)
Előzmény: Arza (2875)
kotoc Creative Commons License 2008.01.09 0 0 2889
Pörnyeszi tervezi a kajakjait. Nyilván koppint, ha szép/jó megoldást lát, de dolgozik vele.
Hallomásból úgy tudom, Bakóék licenc alapján gyártották a Nelo hajókat. Nem tudom, milyen konstrukcióban fizették a terveket, de nyilván ott is fizetett a vevő a fejlesztésért. Azóta talán ők is saját tervekkel dolgoznak, amik egy része a Nelokon alapul, más részük régebbi magyar hajókon.
A többiek. Hmm. Valóban. Nem tudom, a miskolciak mennyit fizettek az RTM-nek az Izsák sablonért. A TK-1-esek terve pedig már rég be kellett hozza az árát.
Előzmény: szőrmók (2862)
kotoc Creative Commons License 2008.01.09 0 0 2888
Én is úgy tudom, ez a helyes fogási pozíció. De hogy a mancsodtól milyen messze van az evező tolla, azzal még lehet játszani.
Előzmény: Emdzsí (2850)
Ozekimester Creative Commons License 2008.01.09 0 0 2887
viszont ezt nem fogod tudni be teni a kajakba.
ez menyire számit??
Előzmény: Törölt nick (2884)
libazzoli Creative Commons License 2008.01.09 0 0 2886
Igen, arra gondoltam.

Egyben akarod megcsinálni? Mivel tervezed? Irigyellek az egybe-szabadidődért. Nekünk tavalyelőtt majd' 3 hetünkbe telt Giorgiuból a torkolatig a Kiliai ágban. Egyébként ugyanazzal a vezetővel mentünk mi is. Idénre a Felső-Tiszát tervezik végigforgatni.
Előzmény: Törölt nick (2885)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.09 0 0 2885

Az "Európa kék szalagja a Duna" című sorozatra gondolsz?

A túravezető megkeresett, hogy leforgatnám-e az al-Duna-i szakaszt, de nekem sajnos nem volt jó az időpont. Azóta is fáj érte a szívem. Viszont tervezem, hogy idén vagy jövőre megcsinálom egyben az egészet.

Előzmény: libazzoli (2881)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.09 0 0 2884

Köszi a választ!

A kamerát vízitúrán műanyag hordóban tartom.

Előzmény: Ozekimester (2880)
kotoc Creative Commons License 2008.01.09 0 0 2883
Evezőválasztás a "régi iskola" szerint: http://vizvonal.hu/evezovalasztas.php
Bár én még kicsit hosszabbra emlékszem.

A magán véleményem, hogy a rövidebb evezők dinamikusabbak. Nagy csapásszámhoz mindenképp ez ajánlott, akár végigviszi az illető a mozdulatot, akár túl hamar kikapja a vízből. Ezen kívül ha szűk helyen kell két szikla között elevezni, szintén a rövid előnyösebb.
Viszont aki alacsonyabb csapásszámmal és hosszú mozdulatokkal evez, annak túrára előnyösebb a hosszabb. Különösen egy nem idegeskedő, nem túl dinamikus hajóhoz. Nekem legalábbis eddig ez a tapasztalatom. De a Tisza-tóra Egerből érkező Sanyi is akkor bizonytalanodott el, mikor kipróbált a 3-4 evező közül egy hosszabbat. Előtte logikusan végigvezette magának, hogy miért jobb minden szempontból a rövidebb. De "séta" tempóhoz hirtelen nagyon jól esett neki a kicsit hosszabb.
És a kajakos méreteit mindenképp vegyük figyelembe. Tehát a te "csöpp" termetedhez szerintem az átlagos hosszú evező rövidnek számít. De természetesen érdemes lenne azonos típus különböző hosszaival kísérletezned, hogy kiderüljön, a te evezési stílusodhoz, hajódhoz és adottságaidhoz mi a legmegfelelőbb. Nyunyóéknál tavaly még volt egy állítható /talán/ Escape. Bár azon is csak kb. 15cm-t lehet nyújtani és nem lesz túlméretes teljesen kihúzva se, de a tendencia saccolásában talán segít, ha hajtasz vele egy 10-est miniben és egyet maxiban. Lényeges viszont, hogy a hosszú távú evezés nem tesztelhető pár 100m-en és ami rövidtávon nagyon jó, lehet, hogy hosszútávon lemarad. Ezt sokan mondják, de közülük is sokan mégis hajlamosak 5m után beleszeretni egy típusba/hosszba és nem gondolkozni tovább.
Ja, és még egy dolog. Egy dinamikus evezőt viszont "megöl" a túlzott hossz. Elveszti a dinamizmusát /tehát az értelmét/, mivel nem tudsz nagy csapásszámmal evezni.

Szóval túrára, túra lapáthoz, teherhajóval magam részéről a nagyobb hosszt javaslom, dinamikus hajóhoz, dinamikus evezővel és dinamikus kajakossal a rövidet.
Előzmény: Goosnargh (2846)
Emdzsí Creative Commons License 2008.01.09 0 0 2882
Most biztosan, ha találsz még megfelelőt, a választék kicsi, de ami van az ilyenkor olcsóbb.
Előzmény: Törölt nick (2879)
libazzoli Creative Commons License 2008.01.09 0 0 2881
A Duna-filmhez nincs közöd esetleg?
Előzmény: Törölt nick (2873)
Ozekimester Creative Commons License 2008.01.09 0 0 2880
ha valahol találsz kajakót most olcsobb
www.muontex.hu budaörsi bolt vagy obuda
www.kajakshop.hu csiky utca budafoki sarka.
és egy turán mibe tárólód a kamerát???
Előzmény: Törölt nick (2879)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.08 0 0 2879

nem vagyok grafomániás, de már korábban is szerettem volna megkérdezni, hogy hol és mikor lesz legközelebb kajak teszt lehetőség, és milyen hajókat lehet majd kipróbálni?

a másik kérdés, hogy a mostani árak hogyan alakulnak egy ilyen teszt alkalmával, illetve általában mi várható a kajak árak terén tavasszal. lehet hogy olcsóbban vehetek meg most egy hajót mint pl. március-áprilisban?  

szőrmók Creative Commons License 2008.01.08 0 0 2878
Ja és a karbon nyél nem hideg ! Jobban esik fogni.
szőrmók Creative Commons License 2008.01.08 0 0 2877
Az is jó csak igazán az a lényeg hogy az anyaga azért vizálló legyen. lehet versenybicikli kormánybetekerő szalag is . Én amikor uj lapátot gyártottam  mielőtt a tollat felragasztottam volna zsugorcsövet huztam a csőre és azt mindenki oda tette ahol neki jó. Egyébbként versenyzők a stabilabb fogás érdekében a forgató kéz alá mielőtt betekernék egy fa háromszőgletü profilt is rak némelyik és erre tekernekugy hogy ez a mutató és hüvelykujjközé essen  ez biztosabb fogást  adhat mint a kör keresztmetszet. Karbonból láttam már olyant amiben gyárilag  benne volt a dudor.Egyébbként kapható karbon nyél is kb 10-15eHuf.  Egyébbként én is Wing lapátot használok , mondjuk a vizre támaszkodni  nem olyan jómint a hagyományos, de menetben sikvizen a hatásfoka jobb .Azok a kis örvények nincsenek mint a hagyományos lapátnál és nem jönnek a menetirányra merőleges kicsi rezgő mozgások sem. Viszont a   vállizületet jobban terheli mivel nagyobb erőt lehet vele a vizre átvinni , ez fóleg a régi nagyon csavart tolluaknál volt,
Előzmény: Arza (2876)
Arza Creative Commons License 2008.01.08 0 0 2876

Ja, kérdés: az utolsó kajakvásárlásomnál, egy alu nyelű wing lapát jött a kajakkal, és a tengeren nem nagyon jött be nekem, mert csúszott a nyele. Kovács Kati foóin láttam, hogy a jobb kéznél (jobbos lapátnál) egy Spartan teniszütőnyélre való "grip" szalag van rátekerve, a bal kéznél, meg szigetelőszalag. Tavasszal kipróbálom - épp van itthon két spartan grip-em :)

 

Van jobb ötlet

Arza Creative Commons License 2008.01.08 0 0 2875

Van itt egy cikk a lapáthosszról:

 

http://vizvonal.hu/evezovalasztas.php

 

Nem tudom mennyire helytálló.

 

Nekem 3 féle lapátom van, mind a három picit (5-10 cm-vel) rövidebb, mint a cikkben leírt méret és nekem megfelelnek (én 178, lapátok 210-215 cm) - hozzáteszem, egyiket se méretre vettem, jöttek a kajakokkal együtt :)

Előzmény: Goosnargh (2846)
Arza Creative Commons License 2008.01.08 0 0 2874

>Jó lenne ha az összes aktív fórumtag el tudna jönni arra tavaszi tesztnapra ...

 

Pontosan melyikre, és hova? Ha lesz pontos helyszín, időpont, szóljatok ...

Előzmény: Goosnargh (2868)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.08 0 0 2873

Az biztos hogy egy wing lapáttal hatékonyabban lehet kavarni. A nagyjából sík tollakról lefolyik a víz nagyrésze, így a befektetett energia jelentős része is. Én sokáig idegenkedtem ettől az újmódi evezőtől, de most nem cserélném le semmiért.

más...

-bocs az elöbbi off intermezzoért!

 

csak egy megjegyzés, - szerintem amikor összeverődik egy közös érdeklődésü csapat, óhatatlan hogy valakiről ne derüljön ki valamilyen személyes dolog. Ez lehet azért mert felmerül a téma, vagy rákérdeznek, vagy csak egyszerűen jól érzi magát ebben a közösségben. Aki a szabad ideje egy részét arra használja hogy evezhessen, az már pozitívum....nem is folytatom :-))

szőrmók Creative Commons License 2008.01.08 0 0 2872
Egyszer arról ,hogy ki hány évesnek érzi magát  jól elbeszélgettem az egyik szomszédommal aki kaszkadőr (talán ismered : Menyus, Balog Dotumbé Menyhért)és igazán sportos alkat  kb korunkbeli,na ő mondta hogy mennyire fiatalnak érzi magát. Aztán  pár nap mulva mesélte ,hogy semmi kedvet nem érez ahhoz ,hogy a harmadikrol kiugorjon ,ugorjanak a fiatalok. Namost én is igy vagyok vele  a vágyaim  maradtak azok mint fiatal koromban ,de az eszem már megjött és tudom a korlátaimat. Én meg ugy vagyok hogy minden érdekel( a nők már nem ) utálom a kerti munkát, és még egy házat nem akarok sajátkezüleg épiteni. Érdekelnek a hajók ,a motorok , csónakmotorok ,modellezés, horgászat . régebben egészen jól sieltem , csak az a lumbágó meg a reuma betett annak is .  Na mára kisirtam magam , mostmár jöjjön más:  szőrmók
Előzmény: Törölt nick (2866)
Ozekimester Creative Commons License 2008.01.08 0 0 2871
láb azt mek hogz mennyi a neten meg találod
Előzmény: Emdzsí (2852)
szőrmók Creative Commons License 2008.01.08 0 0 2870
Bocs akkor kevertelek valakivel aki Fóti ,de az ajánlatom attól függetlenül áll. szőrmók
Előzmény: Goosnargh (2864)
Goosnargh Creative Commons License 2008.01.08 0 0 2869
Hogy fog nézni (örülni) Tankap, hogy mennyi új hozzászólás van !
Goosnargh Creative Commons License 2008.01.08 0 0 2868
Jó lenne ha az összes aktív fórumtag el tudna jönni arra tavaszi tesztnapra és utánna csinálhatnánk egy borozgatós sütögetést mert engem ez a zeneszerzés is érdekelne. Már megvettem Kesztler Lőrincz Öszhanzgattan című könyvét.
Na de nem akarom szét-offolni a topicot bármennyire családias hely is.

Most ezeket véletlenül tudtuk meg, talán ki sem derült volna.
Lehet, hogy azt kellene kérnünk az új hozzászóloktól, akik többet szólnak hozzá a topichoz 1-2 hozzászólásnál, hogy pár szóban meséljeneek az érdeklődési körükről ? Csak egy gondolat.
Előzmény: Törölt nick (2866)
Goosnargh Creative Commons License 2008.01.08 0 0 2867
A híres Szörényi-Bródi rockopera itt játszódik két utcával feljebb.
( OK, csak a fele )
Előzmény: Goosnargh (2865)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.08 0 0 2866

Szia!

Nekünk találkoznunk kellett volna, amikor még építettél hajót, de ami a lényeg:

AMIG MEG VAN BENNED A VÁGY ARRA HOGY VÍZRE SZÁLLJ ÉS EVEZZ, NEM LEHET AKADÁLY A POCAKOD, LEGFELJEBB AZ IGAZÁN AKARÁS HIÁNYA...! :-))

 

Én 51 múltam, de bármelyik fital kollégát "megszégyenítem" ha a helyzet úgy kívánja, márpedig az én hivatásom közben szinte csak hekyzetek vannak, de ebből nem csinálok sportot. Egyszerűen vannak olyan hivatások, amit csak teljes erőbedobással érdemes csinálni.

Az én életem és az álmaim 3 dolog körül forognak (persze első a Család),

film (készítés), zene (szerzés), evezés (bárhol, folyón, tavon tengeren a legkisebb pocsolyában - csak víz legyen és legyen partja...)

Előzmény: szőrmók (2862)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!