Keresés

Részletes keresés

KILGORE TROUT Creative Commons License 2004.06.06 0 0 1206
Antisystem! Te olyan nagy tudással kevertél össze minden félét a multkor. Te sem tudsz rajtam segíteni?
Antisystem Creative Commons License 2004.06.06 0 0 1205
Nézd, kedves shankie, a vashiány vagy egyéb mikroelem-hiány se totál kizárt klorozisban. Annál is inkább, mert pl a meszes talaj elég szépen megakadályozza a vas felszívódását...

Javalt szakirodalom:
Kiss Á.
Klorózis:a növények sárgasága
Mezôgazdasági Kiadó, 1987.

Netes rövid meg itten.

Ha tényleg vashiányos a fa, akkor a fél kulcs lereszelése a varázsige-mondáshoz áll igen közel. Köll venni vasgálicot (Fe2SO4) a gazdaboltban, feloldani egy 20-30 dekát ugyanannyi liter vízben (1% oldat) és a lombkorona alatti területen belocsolni. Emellett (vagy önállóan) gyakorlatias a Zöldítő komplex nevű (a vas mellett cinket, bórt, miegyebet is tartalmazó) lombtrágya permetléhez keverése a rajta lévő utasítás szerint - vagy azzal is lehet locsolni:)

ÜdV

Előzmény: shankie (1204)
shankie Creative Commons License 2004.06.05 0 0 1204
:-)))
Neki az a lényeg hogy ne kelljen egy petákot se kiadni. A skót felvidék az élőhelye:-)))
Nem fogod elhinni, miután valami félkegyelmű megetette vele, hogy vashiányos a növényke..., hát nekiállt és reszelt egy fél kulcsot a fa tövébe. Hmm..., No comment!
Előzmény: Veszpremi (1201)
Tozatu Creative Commons License 2004.06.05 0 0 1203
Köszönöm,de nem látok a levelén semmi különlegeset,remélem ez ennyiben is marad.Kapott egy sor gombaölőt és rovar ellenit,ossza be.Amúgy gyümölcsoltó boldogtalan asszony vagyok,mert nem maradt meg csak egy oltásom,majd jövőre megint próbálkozom.
Előzmény: cac424 (1198)
KILGORE TROUT Creative Commons License 2004.06.05 0 0 1202
Van egy nagyon buta kérédsem. Tudtok ajánlani valami szuper atom bomba mixet? Szeretnék összekeverni egy nagyon-nagyon széles hatókörű permetszert. Tetvek, atkák, tripszek, gombás, baktériumos és egyéb levélbetegségekre, amivel lefújom a paprikáimat, paradicsomomat, mentámat és izsópomat az erkélyen.

Tökéletesen elegem van belőle hogy nagyítóval bokarászom őket és hetente valami mással próbálkozom, hátha "ez" "az", vagy valamimás? Hol ez foltos "így", hol az foltos, "úgy" hol "ez" repked ide, hol "az" repked oda. A levéltetüt és a lisztecskét megismerem de most nem velük van bajom. Szóval szeretnék egy tiszta újrakezdést a kártevők és betegségek terén.

Lehetséges ez?

Gondoltam pl egy Chapmion 50 WP, Fundazol 50 WP, Sanmite 20 WP vagy Mitac 20 EC és Bi58 keverékre.

Tudtok jobbat, hatásosabbat, atomabbat? Vagy eleve hülyeség?

Veszpremi Creative Commons License 2004.06.05 0 0 1201
Faternak mondd meg, ne balhézzon, ha cseresznyét akar enni! Mi komolyan gondoljuk, vegye ő is komolyan, mert baj lesz! Regisztráltassd be ide, majd meggyőzzük. :)
Előzmény: shankie (1200)
shankie Creative Commons License 2004.06.05 0 0 1200
Köszi a választ:-))) Hiába kíváncsiskodtam, az apámtól kidőlhetnek a fák..., úgy nézem. Megesküszik, hogy vashiányos a cserkófa. Nem tudok széllel szemben...
Előzmény: karakii (1196)
kiwancsi Creative Commons License 2004.06.05 0 0 1199

Ne tudd meg, mi volt itt nálunk péntek délután! :-)

Előzmény: Zrínyis (1194)
cac424 Creative Commons License 2004.06.05 0 0 1198
A Sarka-vírusra gondolsz?Bálintgazda itt ír róla,de amit leírtál talán nem az.Hogy mi lehet nem tudom.Mennyi van belőle?Ha nem sok próbáljátok meg lepiszkálni és megpermetezni valami gombaölő szerrel.
Előzmény: Tozatu (1197)
Tozatu Creative Commons License 2004.06.04 0 0 1197
Karakii!Légyszi segíts,a szilvafán mandula nagyságú aszott szilvák is vannak.Ugye nem az a s betűs vírus?
Előzmény: karakii (1196)
karakii Creative Commons License 2004.06.04 0 0 1196
Szia!
Idén már kissé elkéstél, de szerintem egy alapos metszéssel érdemes próbálkozni. Valamikor én is örököltem pár alig-metszett fát, na azokkal fűrészes munka volt, és hozott eredményt. Fontos, hogy drasztikus legyen, szóval ne csak egy-két kissebb gallyat szedegess le róla, hanem komoly ritkítást végezz. Befele növő ágak elsősorban. Várd meg a nyugalmi állapotot! Én tél végén szoktam, de van aki más időpontra esküszik (ehhez nem sokat értek). A sárga levelekre nem magyarázat a túlzott sűrűség, arra látatlanba nincs tippem.
Karaki
Előzmény: shankie (1193)
Tozatu Creative Commons License 2004.06.03 0 0 1195
Szia,Mézillatú Mézontófű,mi is örököltünk pár horihorgas,felkopaszodott fát,szépen apránként megifjítottam őket,hogy el lehessen érni a hosszabítóval,sőt a szüretkor sem kell csimpaszkodni.Szerintem nézd meg a dobozukon mennyi az élelmezésügyi várakozási idejük és asszerint használd.Van biztos olyan,amelyiknek csak 1-2 nap,addig nem érik a ribizli,de ezt Karakii majd mögmondja.Nem tudom,hogy ha belocsolod mennyit ér ebben az esős világban.
Előzmény: mézontófű (1187)
Zrínyis Creative Commons License 2004.06.03 0 0 1194
Kezdheted. Azaz inkább várj péntek délutánig (mert állítólag addig esni fog ).
Előzmény: kiwancsi (1184)
shankie Creative Commons License 2004.06.03 0 0 1193
Sziasztok

Nem tudom melyik topicba való a kérdésem. A telken van egy kb. 6-7 éves cseresznyefa és egyre rondább szegény. Már tavasszal, amikor lombosodik sárgák a levelei (az egyik oldalon jobban, de vannak zöld területek is), mostanra meg már van olyan rész is, ahol a sárga levelek széle rozsdabarna (úgy néz ki mintha kicsit megégett volna). Tisztára mintha ősz lenne. A fa nem volt soha megmetszve (az apám csökönyös okossága miatt), pedig szerintem szükség lenne rá. Termést alig hoz. Segítsen valaki, mi lehet a baja, ez kb. 3-4 éve van.
Köszönöm

mézontófű Creative Commons License 2004.06.03 0 0 1192
Köszönöm,
akkor kis zöld tudós könyvemből keresek az őszikre valami gyorsan bomlót, Actara megy a körtére, szilvára és a díszekre...
Kontakt mellé mindig teszek szisztemikusat is, mert kicsi vagyok és öreg vagyok, mint a fáim.
:-))))))))
Mézontófű
Előzmény: karakii (1189)
karakii Creative Commons License 2004.06.03 0 0 1191
Az Actara nem való pajzstetvekre, javaslom az Applaud-ot. Azért teraszra, bárhova célszerűbb kivinni. Amúgy tiszta vizes szivaccsal mosogasd le őket, ha van rá kapacitásod, és csak utána permetezz (páran úgyis maradnak)! Sokkal hatékonyabb.
Előzmény: taramiram (1190)
taramiram Creative Commons License 2004.06.03 0 0 1190
Szobanövényekhez lehet használni az Actarat? Elleptek a pajzstetvek. Nem tudom szabadba vinni a növényeket.
Előzmény: karakii (1189)
karakii Creative Commons License 2004.06.03 0 0 1189
Kedves Mézontófű!
A kora reggeli időpont is jó, csak akkor én nem szeretek dolgozni :) Valóban a hosszabító kar lehet a megoldás, ill. ilyenkor jönnek be a felszívódó szerek (Chess, foszforsav-észterek ez utóbbiakkal óvatosabban). Az Actara élelmezési várakozási ideje hosszú, érő ribizli mellett nem javaslom, amúgy jónak tűnik - felszívódó ez is. Sajnos nem ismerem közelről. Ezért jók a piretroidok, 1-2 nap alatt általában bomlanak.
Karaki
Előzmény: mézontófű (1183)
egeresz Creative Commons License 2004.06.03 0 0 1188
Kedves kertészkedõk

kiskertemben van egy fiatal meggyfám, tavaly termet rajta 2 kilo meggy, idén számítottam tízre. Elkezdett levélfoltosodni, magam feje után permeteztem valami gombaölõvel, rá 2 napra észrevettem, hogy (jó)néhany termés penészedik (szürke). (Azóta esik.)

Meglehetõsen közel vanak a szomszéd csirkéi (3 méter) nem igazán merek durvább szerrel permetezni.

Ha tudnátok abban segíteni, hogy
- hogyan is kell permetezni ;-) beleértve a védõruha fontosságát vagy nem fontosságát
- mennyi permetlé kell mekkora fára
- mivel permetezzek
- hagyjam a fenébe az egészet majd jövõre úgy is jobb lesz a helyzet?

üdv,
egeresz

mézontófű Creative Commons License 2004.06.03 0 0 1187
Tozatu kedves,
a fáink egy részét örököltük, van amelyik 50 évesnél régebbi, az olyan amilyen, magas.
Az őszibarackot én ültettem, azt metszem rendesen, ott elég a hosszabbító. A ribizlik az őszibarackok előtt vannak, élősövényként a szomszéd telekhatárnál, ha az őszit permetezem, rácsöpög, 15 m-et nem tudok letakarni, ezért lesz a belocsolás.
10 bokor terem, azt nem tudjuk megenni egyszerre.
Gyönyörűek, majd a földig hajlanak a terméstől, imádom őket.
A cinkék most nem jönnek tetvészkedni, annál inkább a verebek. Ott tornáznak a rózsákon és szedegetik a tetveket. Jó fejek.
Mézontófű
Előzmény: Tozatu (1185)
Tozatu Creative Commons License 2004.06.03 0 0 1186
Vannak jó és kevésbé büdös szúnyog és kullancsriasztó spray,de a hatóanyag tartalom felsorolása a Te házid lesz,már túl késő van nekem ilyenkor.Nálunk bevált a Rubigán is,sőt a klemátiszt is azzal szoktam belocsolgatni,de minden kert más.Úgy tudom,hogy a Talstar jó tetűre,atkára,régebben használtuk.Hatóanyag tart:...
Előzmény: Antisystem (1180)
Tozatu Creative Commons License 2004.06.02 0 0 1185
Hallgass Karakiira,nálunk bevált mindenre a Chess különben.Ha egyszer megy a férjem,lepermetez mindent,még a dézsásakat is.Nem kell létra,ha van hosszabítótok,jó magasra lehet felfúvatni vele.A fáinkat úgy alakítjuk,hogy túl magasak ne is legyenek a szedés végett is.Inkább előbb edd meg a ribizlit,addig mosással,fahamuval gyérítsd a tetveket,aztán jöhet a permet.Hagyjál a cinkéidnek is elemózsiát.
Előzmény: mézontófű (1183)
kiwancsi Creative Commons License 2004.06.02 0 0 1184

Sziasztok!

Délelőtt permeteztem Chess-el, és Dianthe-val.
Két óra mulva esett, most kezdhetem újra?

köszi
kiw...

mézontófű Creative Commons License 2004.06.02 0 0 1183
Kedves karakii!
kÖszönöm szépen. Mindig okosodom, s addig nincs baj.
Persze én is technológiai hibát vétek, mert kora reggel szoktam permetezni, a fúvókár azonban alulról felfelé a levélfonákra, de hogy érhetem el, mondjuk a 6-7 m-es ringló tetejét?
Még létrán se nagyon, meg az én koromban ne nagyon mászkáljon az ember segítség nélkül létrára!
:-)))
Borzasztó ötlet actarát a rózsatövekhez? Őszi koronacsurgóhoz? Piroslik a ribizli, nem szeretnék adni nekik...
Mézontófű
Előzmény: karakii (1182)
karakii Creative Commons License 2004.06.02 0 0 1182
Szia!
Magyarországban kb. 400 levéltetű fajt írtak le (és azok számos változatát). Őszin valószínűleg a zöld őszibarack levéltetűt láttad, ami polifág - több mint 100 tápnövénye van, köztük sok kultúrnövény. Pl. paprikára biztos átpártolnak. Amúgy elég érzékenyek, nálam piretroid mindig bevált. Viszont idén rengeteg van gyakorlatilag az összes növényen, így én is 1,5-2 hetente permetezem a rózsákat. Haználhatsz foszforsav-észtert is, de szerintem felesleges. Egy légszállításos permetezővel elég a Chinetrin, kár mást is használni. Hagyományos kézivel macerásabb, mert az összes levélfonákot biztos nem sikerül lefújni. Szvsz a legtöbb hatékonyságbeli problémát technológiai hiba okozza, nem a szer.
Ha bejön végre a meleg (30 fok felett folyamatosan), úgy is összeomlik a tetvek tömegszaporodása. Kitartás!
Természetes, hogy ha hatástalan szerrel permetezel, és utána egy keményebbet alkalmazol, akkor növekszik a környezetterhelés. Ezért érdemes elsőre a nagyobb odafigyelés. Szert kikeresni mindenki tud könyvekből, de helyesen kell alkalmazni. Általánosságban: este, szélmentes időben permetezni, megfelelő fedésre ügyelni. Vagyis jó permetező, karbantartott fúvókákkal. Nem agyonlocsolni a növényt, de az előírt dózist kapja meg, stb.
Üdv:
Karaki
Előzmény: mézontófű (1181)
mézontófű Creative Commons License 2004.06.02 0 0 1181
Kedves Tozatu!
Biztos vagy ebben a Chessben, hogy haszonkertben is OK? Én nem. Dísznövényeimnél tökéletesen müködik, de a gyümölcsfáknál nemcsak a hasznosakat nem bántja, a károsakat sem!
:-((((
Meg is néztem a növédőszeres 2004-es könyvben: nincs ajánlás a gyümölcsfákra, talán az őszire...
Nekem meg a ringlómat zabálják és tegnap a körte is mézes lett.
Ma mehetek megint,de most actara lesz+valami kontakt, asszem chinetrin van még itthon.
Nem okozunk azzal nagyobb környezeti terhelést, ha olyannal permetezünk, ami hatástalan az adott kultúrában? Ezt komolyan kérdem, mert nem tudom.
Nem tudom továbbá azt sem, hogy hány fajta levéltetű van, mert pl. az őszin zöldek nyaralnak, a rózsán feketék+zöldek, szóval ki tudja???
És mellikre mivel célszerű és hasznos?
Mézontófű
Előzmény: Tozatu (1179)
Antisystem Creative Commons License 2004.06.02 0 0 1180
Állatpermetek is vannak,amikkel a helyüket is lehet permetezni és nem baj,ha érintkezik velük. - na ja, pl. az amitráz :))) Ezen túl vannak piretroidok is, meg szervesfoszfát is. Előbbi nem meggyőzően öli a kullancsot, utóbbit meg csak a kutya viseli, a macska nemigen. A Frontline az állatra jó (szoktam használni nyáron), viszont a kert bokrainak kullancsmentesítésére max, ha megnyerem a lottóötöst. (egy cc. másfél decis üveg spray olyan 6 rugó:() És ugye arra is kell gondolni, hogy szép-szép, ha a kutyából-macskából a Frontline kiöli a kullancsot, a gazdáikban meg ott tudnak garázdálkodni... :)
Rubigant én is szoktam használni, első körben azon szokta (- sajnos csak képletesen :) - ) halálra röhögni magát a dísztökön termő lisztharmat. Volt olyan, hogy semmi nem vitte le (inc. Rubigan, Fundazol, Buvicid, stb) csak és kizárólag a mészkénlé. Egyébként szoktam mészkénlé + Thiovit keveréket is használni a lisztharmatra, ami első pillantásra baromságnak tűnhet, de úgy tűnik, hogy nem az. Mertugyanis: a virágzó tök alacsony koncentrációban (max 1,5- 2%) viseli a mészkénlevet, a fölött leszáradnak a virágai. Viszont a mészkénlének ugye van némi gázhatása is (ölég büdös a kénhidrogéntől:)) tehát nem csak ott öl, ahova a lé eljut, hanem mellette is. A Thiovit-tal meg a virágra ártalmatlanul lehet a kéntartalmat növelni, és tartósabb a hatása... A Topas-t (penkonazol) még nem használtam, nem lehet rossz, elvégre az embernek tablettában használható mikonazol (Nizoral) - itrakonazol (Orungal) "párja". Lehet, hogy idén kipróbálom...bár eddig az időjárás nem kedvezett a lisztharmatnak...lehet, hogy megúszom?

Ha főleg a tetvekkel gyűlt meg a bajom (van pár csipkebokor a kerítés mellett, vonzza őket, mint mágnes) vagy az előbb említett Decis + Mitacot, vagy Pirimort vagy Actarat vagy Zolone 30 WP-t használtam. Régen meg a jó öreg Bi58-at.:) A piretroidokat nem komálom önmagukban, ölég hamar "megszokják" a rovarkártevők... viszont cholinesterase-gátló szerves foszfáttal (vagy pl. amitrázzal) keverve eléggé taglózóak... lásd a régi - békebeli Chemotox-ot...:)

ÜdV

Előzmény: Tozatu (1179)
Tozatu Creative Commons License 2004.06.01 0 0 1179
Állatpermetek is vannak,amikkel a helyüket is lehet permetezni és nem baj,ha érintkezik velük.Van egy Frontline nevű bigyó,amit a bőrére kenve több hónapig megvédi a külső élősködőktől.Növényi gombaölők közt is van olyan,ami felszívódik és több ideig tartja hatását és nem kell minden kütyüre külön keverni,de ehhez szakember kéne,aki megmondja Neked.Nálunk a Rubigan,Topás a menő idén és rovarölőnek hozzákeverve a Chess,tapadónak Nonit.A leírást szoktuk elolvasni,mire jó,mert sokszor örülök,hogy rávehetem a férjemet a permetezésre,nemhogy többször is csinálja.
Előzmény: Antisystem (1175)
jermij Creative Commons License 2004.06.01 0 0 1178
Bocs !!!

PIRIMOR

Előzmény: jermij (1176)
meggyfás Creative Commons License 2004.06.01 0 0 1177
Köszönöm szépen, kivárom az időt és megpróbálom kikúrálni.
Üdv
Meggyfás
Előzmény: Veszpremi (1172)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!