Keresés

Részletes keresés

Total-brutal Creative Commons License 2006.11.11 0 0 8

Én sem ingyen gondoltam.

A levélbeli megkeresés mindössze a célszerűség kapcsán jutott eszembe, hiszen annyi mindent olvas ma össze az ember a műkincspiacról, hogy azt hittem nem árt egy kis előzetes érdeklődés, hogy pld "ezt a festményt amit mondjuk Z festett, mi a módja, hogy eladhassam kb a piaci realitások igényével.

Most meg eladnék 2 Munkácsyt, (Egy nagy eleddig a piac elött ismeretlen olaj, és egy passztell vázlat) egy Barabás Miklóst, és egy Lotz Károlyt.

Igen ám, de ki az az őrült aki a kocsijában így kvázi 100millóval rohangál össze vissza.

Én igazából azt szeretném, ha lenne egy hely, ahova bevihetem őket, ők mindent megcsinálnak, aztán majd ha szólnak megyek a léért, vagy utalják a számlámra.

Itt Németországban ez így megy. Ám a képek, festmények Magyarok. Ott kell eladnom őket, amely kultúrához kötődnek.

Előzmény: schpenoth (4)
schpenoth Creative Commons License 2006.11.11 0 0 7
...Balaton u. sarok.
Előzmény: schpenoth (6)
schpenoth Creative Commons License 2006.11.11 0 0 6
Ha már a Falk Miksában jársz, azzal a lendülettel a Nagyházinál is érdeklődhetsz
Előzmény: rendjel (5)
rendjel Creative Commons License 2006.11.11 0 0 5
Mű-Terem Galéria, Virág Judit, Falk Miksa utca. Ha a kép elég kvalitásos, ergó ő beveszi a saját árverésére, akkor vagy ő, de ha bizonytalan, ő maga megnézeti, biztos lehetsz a dolgodban. Azonkívül a Mű-Terem árveréseinke az ad még kellő bájt, hogy gyakorlatilag soha nincs visszamaradó tétel. Javaslom vidd oda.
Előzmény: Total-brutal (3)
schpenoth Creative Commons License 2006.11.11 0 0 4
Bocs, neked nem volt gyanús, hogy fotó alapján ajánlottak szakvéleményt? Először is nem szoktak ingyér, másodszor meg nem igazán lehet. [Nekem sokszor küldenek fotókat, amire úgy kezdem a választ, hogy "ha az, ami a képen látszik...". Egy közepes hamisítványt már nem (mindíg) lehet kép alapján kiszűrni.] Szerintem fordulj a Szépművészeti Múzeumhoz, ők adnak hivatalos szakvéleményt. (Velük szemben sem árt óvatosnak lenni, mert hajlamosak saját zsebre dolgozni.)
Előzmény: Total-brutal (1)
Total-brutal Creative Commons License 2006.11.11 0 0 3

Én is erre gondoltam!

Egy galériára! Van jópár ami ráadásul egyben árverezési ház is.

A laikus azt gondolná, hogy egy ilyen helyen vannak olyan művészettörténészek, tehát szakártók, akik megnézik, és ha éppen nem ők a legavatottabbak a témában, akkor az avatottabb kollégától segítséget kérnek, lévén, hogy pld ők tudják ki az avatottabb egy egy művész esetén, illetve, hogy pld ki ad, adhat ki írásos szakvéleményt az adott festő munkájáról.

Ki ne tudná, ha ők nem?  Hiszen ebben dolgoznak. S ha tőlem is kérték a szakvéleményt, gondolom mástól is kérik.

Szerintem abszolut kézenfekvő lenne nem?

Beviszem a mázolmányt, és ha megbízom őket az árveréssel akkor leszakér(te)tik.

Na de nem!

?

Előzmény: tongue (2)
tongue Creative Commons License 2006.11.11 0 0 2
Sajnos nincsenek olyan festményeim, amelyekhez árszakértő kell!
De ha lenne, bizonyára megtalálnám a "kijáratot"
Laikusként valami képtárat keresnék meg szakértő ügyben!
Előzmény: Total-brutal (1)
Total-brutal Creative Commons License 2006.11.11 0 0 1

Akkor most már csak pár jobb válasz kéne. ;)

 

A viccet félretéve:

Úgy egy évvel ezelőtt felkerestem emailben 2 szakembert aki azon festőnek voltak a legavatottabb ismerői, akitől nekem volt egy festményem. Azzal a kéréssel, hogy szakértsék már le legyenek szívesek, mert el szeretném adni.

Pillanatokon belül jöttek a válaszok, miszerint azonnal küldjek jobb fotókat, és akár fél óra alatt megmondják valóban ő festette e, az egyébként szignálatlan képet!!!!

Elküldtem pár 5millió pixelest mindkettőnek, és vártam.

10 napig, de egyre türelmetlenebbül.

Írtam nekik, nem válaszoltak.

2 hét múlva pedig felhívtam őket telefonon. Köpni nyelni nem tudtak a meglepetéstől, és mindkettő eröltetetten unott szöveggel lerázott.

A festményt természetesen így jóval az ár alatt eladtam egy ismerősöm ismerősének az ismerősének.

Azóta a festményről kiderült, hogy mégis csak az festette, akire gondoltam, vagyis akire utaltak az egyébb adatok a festmény hátulján.

 

Nem akarok mégegyszer így járni, ezért nyitottam ezt a topikot.

Szép nagy antik gyűjteményem van, és köztük pár világhíresség munkája.

A minap felkerestem telefonon az egyik legnevesebb árverési házat, miszerint van egy LOTZ festményem amit eladnék. Mire a válasz, szakvéleménnyel beveszik.

Kicsit ledöbbentem, hogy nekik talán nincs szakértőjük????????????

... és most tanácstalan vagyok.

nagyon, hiszen még pld. Munkácsym is lenne, hogy csak a Magyarokat említsem.

 

Előzmény: tongue (0)
tongue Creative Commons License 2006.11.11 0 0 0
J0 kérdés!
Total-brutal Creative Commons License 2006.11.11 0 0 topiknyitó

Ti hova viszitek szakértésre, ha éppen el akartok adni egy festményt ?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!