Keresés

Részletes keresés

Tozatu Creative Commons License 2002.09.06 0 0 508
Festékboltban is van,gazdabolt esetleg.
Előzmény: rönci (506)
bd Creative Commons License 2002.09.06 0 0 507
Kenőszappant ha nem találsz Bpesten, ahol az azur a zur, meg a rosszman es a DM, az elso "vidéki" vegyesboltban kérdezd.
bd
Előzmény: rönci (506)
rönci Creative Commons License 2002.09.06 0 0 506
Köszi, most már csak egy háztartási boltot kell találnom, de azok is mintha kihalófélben lennének...
r
Előzmény: bd (505)
bd Creative Commons License 2002.09.05 0 0 505
kenőszappan háztartási boltban a legkisebb mennyiség is elég a kertedre, környezetbarát + még lemoshatod vele a falad festés előtt (a régi becsületes festők ennek oldatával mosták le a falat).
bd
rönci Creative Commons License 2002.09.05 0 0 504
Köszönöm a választ. Kissé tapasztalatlan vagyok növényvédelem ügyben, de mi az a kenőszappan? Hol lehet kapni? Hogyan kell alkalmazni?
Előzmény: Tozatu (503)
Tozatu Creative Commons License 2002.09.04 0 0 503
Hetente kell permetezni,hogy minden újabb kikelt tetű elpusztuljon.Biosect?Kenőszappanos lemosás?
Előzmény: rönci (502)
rönci Creative Commons License 2002.09.03 0 0 502
Sziasztok, nagy bajra keresek megoldást, segítsetek! A szobanövényeimen a levelek tövénél kis vattacsomók jelentek meg, valszeg gyapjastetű vagy mifene, és hiába mostam le, és permeteztem először Fito-Insecttel aztán Biolával, nem múlik. Ráadásul valami környezetbarát (értsd: én) módszer kellene, mégiscsak egy lakásban élünk. Köszi!
Tozatu Creative Commons License 2002.09.02 0 0 501
Nálunk is sok mindennek lehullott a levele,bár előbb fele megbarnul,aztán lehull.Zöldpöttyöt nem tudom,mi lehet.Kicsi,nagy,fonákán van-e,letörölhető-e?Szerintem az avart égesd el és majd csinálj lemosópermetezést az ősszel,tavasszal.
Előzmény: nefes (500)
nefes Creative Commons License 2002.08.29 0 0 500
Segíccséééégg!

A másfél méteres barackfám leveleinek majdnem fele két nap alatt sárga lett, valamennyi le is hullott már. A leveleken méregzöld pöttyök vannak itt-ott.
MI ez?
Mivel védekezzek ellene?

Kösz a válaszokat.

Biggieboj Creative Commons License 2002.08.14 0 0 499
Hi Tevemadár!

Én is csak most kezdem megunni a pumpálásokat, ezért keresek motorosat. Én is költségérzékeny beszerzést preferálom, csak nem szeretnék belefutni 1-2 éves élettartamú gépbe. Ha megtudsz valami hasznosat írj l'szi.
Ha kell a pontos cím Soroksáron, akkor megírom az emiledre.

Üdv,
Biggieboj

Előzmény: Tevemadár (498)
Tevemadár Creative Commons License 2002.08.14 0 0 498
Hali Biggieboy!

Kösz az infot. 75e huf, az már nem rossz (eléggé mérvadó az ár:-( ). Igazság szerint nekem nem kellene túl nagy teljesítmény, főként nem (csak) fákat akarok permetezni.
Olaszt már nekem is ajánlottak boltban, mondván, hogy olcsó - mármint a többihez viszonyítva (pl.STIHL - huhh). De nem tudok róluk semmit. Mikor annak idején rotakapa után szaladgáltam, akkor legalább találtam használható infókat, és kb. 1 hónapnyi kajtatás, mérlegelés után döntöttem/vásároltam. De most még egyelőre nagyon az elején tartok... :-(

Biggieboj Creative Commons License 2002.08.13 0 0 497
Helló Tevemadár!

Engem is érdekel a téma, elsősorban háti permetezőt keresek. Soroksáron van egy hely, ahol olasz és német-török permetezőt árulnak. Az olasz paraméterei: 2,5 LE, 11,5 kg, 7-8 m magasra szór kb 75 000 Ft.
Az másik: 5 LE, 13 kg, 9-10 m magasra szór kb. 85 000 Ft. Igaz, az ár nem mond sokat, mert ugyanezeket a permetezőket 90 - 100 e-ért láttam máshol.

Találtam még Stihl gépet is de az már magasabb kategória, 135 000 Ft.

Üdv,
Biggieboj

Előzmény: Tevemadár (494)
Tevemadár Creative Commons License 2002.08.13 0 0 496
Kedves Tozatu,
köszönöm az infot! Máris rohanok a kertlap.hu -ra!
(Mert a neten nem igen sikerült még eddig ilyesmiről infot találni, azért is kértem segítséget errefelé!)

Még1szer: kösz!

Tozatu Creative Commons License 2002.08.12 0 0 495
Biztos érdemes venni,ha olyan sokat akarsz permetezni.A kertlap.hu- n vannak olyan áruházak,ahol ajánlgatnak ilyeneket.Vagy az üzletekben összehasonlitani az árat a tudással.A munkahelyemen annak idején meszelni is vitték a kismotorost,igy hamar elromlott.
Előzmény: Tevemadár (494)
Tevemadár Creative Commons License 2002.08.10 0 0 494
Sziasztok,
nos nem olvastam még végig teljesen a topicot, de azért szeretnék Tőletek tanácsot kérni. Ráadásul csak közvetve érinti a növényvédelmet. Egy technikai kérdésről lenne szó. Tudtok -e valamit a motoros háti permetezőkről? Ilyesmi vásárlásán gondolkodom, csak nem tudom, hogy meg szabad-e venni, érdemes -e, van -e valami "gyerekbetegségük", milyet érdemes venni /nekem nem kellene 12L -esnél nagyobb/, mennyiért, esetleg hol? Előre is köszönöm, ha segíteni tudtok!
Tozatu Creative Commons License 2002.08.09 0 0 493
Szerintem gomba lehet.Ha már eszitek a barackot,majd utána permetezz,ha nem sok szedd le kézzel a fertőzött levelet. Estleg a tövét locsold meg a szerrel.
Előzmény: Biggieboj (492)
Biggieboj Creative Commons License 2002.07.30 0 0 492
Ide is felteszem a kérdést, valszinű itt a helye!

Tavaly ősszel ültetett kis egres bokrom levelei elkezdtek nagyon sárgulni (biztos, hogy nem az irigységtől). Egyes leveleken barna pöttyök jelentek meg. Ha permetezni kell, akkor valami természetes módszer kellene, mert barack érik mellette.

Köszi,
Biggieboj

Tozatu Creative Commons License 2002.07.13 0 0 491
Kedves Redrose!
Amig nyaralnak a szakemberek,utána nézek én is,bár amivel kezelted,hatni kell,ha gomba.Bár a pókhálószerű valami atkára utal.Mondjuk ez a meleg megvisel mindent.
Előzmény: RedRose (490)
RedRose Creative Commons License 2002.07.12 0 0 490
Kedves Topic lakók!

Még nem volt időm végiglvasni az összes hozzászólást (csak 2001. júliusiaknál tartok), de remélem most soron kívüliségel tudtuk nekem segíteni.

A paradicsomokat valami (gomba? ) megtámadta. A levelek fonákján kis pókhálószerű valamik vannnak. A levelek sárgulnak, majd elszáradnak.
A paradicsomok szépek és még inkább csak zöldek. Egy kettő pirosodik már.
Egy növényvédelemmel is foglalkozó könyv ajánlása alapján rézokxikloriddal fújtam le. Már nem is egyszer, de még mindig nem látok javulást. A teljesen sárga leveleket már leszedtem,
de nem akarnám megfosztani az összes levéltől.

Van valami javaslatotok? Hogy tudom megmenteni a parikat?

Rozi

Vidovszky Creative Commons License 2002.06.19 0 0 489
Köszi!
Nagyon kedves vagy, de sajnos én fél ötig dolgozom Pesten.
Szomorú vagyok. :(
szia
Vid...
Előzmény: Chess (488)
Chess Creative Commons License 2002.06.18 0 0 488
Akit érdekel pénteken Szeged mellett Szőregen Rózsafesztival lesz. Chess sajnos most nincs több időm
Előzmény: Vidovszky (487)
Vidovszky Creative Commons License 2002.06.17 0 0 487
sziasztok!
Hála a sok növényvédelmi tanácsnak, és segítségnek(ezúttal köszönet is mindenkinek akinek része volt benne) a rózsáim eddig soha nem látott pompában díszelegnek.
Ez azért is nagy szó, mert a három évvel ezelőtt(márciusban) vásárolt kertünkben egy szál virág sem volt.
Ami most benne van, mind az én művem, és a Ti segítségeteké. Ezt azért állíthatom, mert az előző helyünkön egy társasház kertjében 15 évig garázdálkodtam, de sosem voltam ilyen sikeres.

Vid...

frimi Creative Commons License 2002.06.06 0 0 486
Hát akkor szia! :-)
És köszönöm.
Bye!
(Fr)imi
Előzmény: Vidovszky (483)
frimi Creative Commons License 2002.06.06 0 0 485
Hi!
Köszönöm. Majd jelentkezem.
Bye!
Frimi
Előzmény: Áfony (484)
Áfony Creative Commons License 2002.06.06 0 0 484
Jó utat neked Frimi:))))
De azért gyere vissza közénk.
Előzmény: frimi (482)
Vidovszky Creative Commons License 2002.06.06 0 0 483
Hát akkor szia!

És ahogy montam már Jó és élvezetes utazást.
Mi meg várunk vissza.
bye
Panni

Előzmény: frimi (482)
frimi Creative Commons License 2002.06.06 0 0 482
Szia!

Igazán nincs mit köszönni, mert ahogy Chess mondta volt - ugyan egy picit másként, korábban - az emberre az évtizedek során ragad rá valami és megpróbál képességei keretein belül, tapasztalatai alapján - ahogy valaki más egy másik helyen fogalmazott - "észt osztani".

Még egy pár nap és egy jó időre elköszönök e helyt Tőled és mindenkitől. Jó nyaralást és kertészkedést kívánok mindenkinek e topicban - és egyúttal másokban is, ahová belekontárkodtam!
Bye!
Frimi

Előzmény: Vidovszky (479)
Tozatu Creative Commons License 2002.06.05 0 0 481
Kedves Chess!
Remélem tegnap csuklottál,mert a Te segedelmeddel idén rengeteg meggy van a fán,mióta idejöttünk nem volt ennyi.A férjem,ha morogva is,permetezett,mikor mondtad,igy faljuk a fát.Sajnos az utcában elég sok fa pórul járt,igaz annyira nem mint tavaly.Most csak az ágak vége száradt el és nincs meggy.
Előzmény: Chess (480)
Chess Creative Commons License 2002.05.29 0 0 480
Actara várakozási idők a tasak szerint paprika, paradicsom, uborka 3 nap, őszibarack 14 nap, almatermésű 21 nap, káposztaféle, borsó, burgonya 7 nap
Üdv
Chess
Előzmény: mollaci (476)
Vidovszky Creative Commons License 2002.05.28 0 0 479
Szia!

Köszönök mindent!
Olvastam már ezt-azt(gondolom kiderült) majd folytatom, ha van időm. Aztán várjuk a következőket!
Most meg, "biztos, ami ziher" jó utat!

Vid...

Előzmény: frimi (478)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!