Keresés

Részletes keresés

B. Imre Creative Commons License 2009.05.21 0 0 188
Nálunk jó volt. Pénteken pőrgetés. Ja és közben egyszer esett az eső, de ez jó is volt.
fapeter Creative Commons License 2009.05.21 0 0 187
Somogyban milyen volt az akác? (Vasban az idöjárás nem nekünk dolgozott... :-( )
Előzmény: B. Imre (184)
fapeter Creative Commons License 2009.05.21 0 0 186

ok, ok..

 

szóval:

berakáskor

két család (2x10) keret + rostaszövetes elválasztó + zárókeretek.

 

kétanyásításkor:

anya 3 kereten+

anyarács+

méztéri keretek (kiegészítve, hogy a méztér tele legyen)+

anyarács+

másik anya 3 kereten

 

talán így egyértelmübb

 

bocs, nem akartam senkit félretájékoztatni, használjuk mi is ezt a technológiát,

nem voltam elég figyelmes, mikor leírtam.

Előzmény: B. Imre (185)
B. Imre Creative Commons License 2009.05.20 0 0 185
2x 10+ 2x3 az 26
B. Imre Creative Commons License 2009.05.20 0 0 184
Úgy ahogy fapater leirta. Itt azonban elég hamar kezdenek rajozni hiszen csak tizen kereten van egy család Egyébként fapater leírása nem stimmel ,mert 10+ 2x 3 keret az 26 , nem 24. Egyébként a mi viszonyainknak a 18 keretes felel meg. Mi akácrol 25-30 kg-ot pergetünk, Pénteken lesz a pörgetés.
Előzmény: gergosrac (180)
fapeter Creative Commons License 2009.05.20 0 0 183

mivel a két anya között jelentős távolság van, nem feltűnő nekik a két anya.

anyarácsos rakodóban jártam már úgy, hogy egy család nem váltotta le az öreg anyát, hanem az valahogy átmászott a rács mellett a méztérbe, és ott petézett tovább, közben a lentiek anyabölcsőt húztak a fiasításos lép élére, és nem rajzott meg, hanem az új anya lent petézett, a régi pedig felül...

aztán egyszer csak (ősszel) elvettem az öreg anyát, és alsó fiókra zártam a méheket.

 

Előzmény: gergosrac (182)
gergosrac Creative Commons License 2009.05.20 0 0 182
hello!
és nem ölik meg az anyát? nem veszik észre hogy két anyjuk van? egyépként nekem nagypapám méhészkedik észak borsodban, van 24család méhe és én fogom majd átvenni a méhészkedést. csak még 18éves vok igy a suli miatt nem naon van rá időm. multhét szombaton pergettünk 150kg vegyesmézet, most szombaton pedig az akácot fogjuk pergetni. Én mennék velük vándorolni is de nem naon van rá lehetőség mert a kaptárak nagyon régiek nehezek és nagyon. (dupla családos NB) fejleszteni kéne! Én 15keretes NB szeretnék venni. Csak nekem nincs pénzem nagypapám meg már nem mer ekkora beruházásba fogni. Ti egyépként átlagosan hány kilot pergettetek egy családtól? Jártok vándorolni?
Előzmény: fapeter (181)
fapeter Creative Commons License 2009.05.20 0 0 181

bár nem nekem szól a kérdés, de ez fekvö NB24-esben szokás, mégpedig úgy,

2x10 kereten két családot telepítünk a kaptárba, rostaszövetes elválasztófalat alkalmazva a két család között,hogy a méhek illatának homogenizálására megtörténjen, annélkül, hogy elkezdenék öldösni egymást.

Miután azonos illatú mindkét család, a kaptár két szélén 3-3 kereten lesznek anyaráccsal korlátozva az anyák, így mindkét anya ugyanabba a méztérbe "dolgozik"

Előzmény: gergosrac (180)
gergosrac Creative Commons License 2009.05.19 0 0 180

Hello! Egy családban hogy tudnak 2anyával dolgozni?

Előzmény: B. Imre (177)
fapeter Creative Commons License 2009.05.16 0 0 179

Nem is gyűjteniük kell, foglalkozzanak csak a belső munkákkal...

a helyükre van szükség.

Előzmény: B. Imre (178)
B. Imre Creative Commons License 2009.05.15 0 0 178
Egyébként somogyban . Itt annyi az akác virág, hogy letörnek az ágak a virág alatt de a méhe idén még a 16 keretet is csak most töltik meg, de tudod hogy a napokban kikelt bogarak még nem mennek gyüjteni.
B. Imre Creative Commons License 2009.05.15 0 0 177
A 24 keretesben mint írtam 2 anyával dolgoznak, mert 1 képtelen akácra megtölteni kijáró bogárral a 24 keretet föleg idén mikor a természet 2 héttel a méhek előtt jár.
fapeter Creative Commons License 2009.05.13 0 0 176
Az ország melyik tájékán méhészkedsz? itt Vasban egy ismerősömnél az erős családok az NB24est úgy meghordják akáckor, hogy a gyengékhez tesszük át a teli kereteket, onnan pedig üressel pótoljuk az erősnél. az anya 4 keretre lezárva akác előtt két héttel. (repce közepetáján) az első akácillatú este után repce és más "koratavaszi" pörgetés.
Előzmény: B. Imre (175)
B. Imre Creative Commons License 2009.05.12 0 0 175
Én nagyboconádi 18-assal. Gyűjtéskor az any a 6 keretre zárva., a méztét 12 k. A mai viszonyoknak ez a méret felel meg a legjobban .
Előzmény: fapeter (169)
fapeter Creative Commons License 2009.05.12 0 0 174

végülis igen! :-)

csak van az extrudált (golyókból álló) és az expandált (zártcellás) sztirolhab.

a zártcellás szerintem alkalmasabb lehet kaptárgyártásra, csak még nem tudtam olyan méhésszel eszmét cserélni, akinek iilyen van...

gyári, vagy házi kivitelezés, igazából mindegy, de a házinál tudnék tanácsot is kérni a megvalósításhoz!

Előzmény: szega (173)
szega Creative Commons License 2009.05.12 0 0 173

"...ha van magyar neve, miért ne használjuk azt??..."

 

Igazad van! Számomra ez az anyag mindig "Hungarocell"! :)))

Előzmény: fapeter (172)
fapeter Creative Commons License 2009.05.12 0 0 172

sztiropol... styropor... :-D

ha van magyar neve, miért ne használjuk azt??

(a szakirodalomban fellelhetö, tehát nem én magyarítottam!)

 

 amúgy a kereskedök sem tudják mit forgalmaznak... :-(

Előzmény: szega (171)
szega Creative Commons License 2009.05.11 0 0 171

"...találtam "sztiropol kaptárakat..."

 

Styropor. Nagyon jó hőszigetelő, az tény. És könnyű, ami rakodónál nagy előny. Viszont a strapabírása, háááát... nem tudom. Idehaza nem igazán terjedt el, pedig világszerte sokfelé használják. A sérülékenység miatt talán csak ott éri meg, ahol hamar megtermelik az új kaptár árát. 

Előzmény: fapeter (170)
fapeter Creative Commons License 2009.05.10 0 0 170

Most, hogy kaptárügyben jobban túrom a netet, találtam "sztiropol kaptárakat"

ez ugyan rakodó, de nincs vele (a habbal) semmi tapasztalatom. nem rágcsálják szét a méhek?

Amiket eddig olvastam róla, tetszik.

(kicsit drágább, mint amire számítottam, de nem rossz)

fapeter Creative Commons License 2009.05.10 0 0 169

Többnyire, örökölt, javítgatott kaptáraim vannak.

Hunor rakodó, és NB10 fészek+2 x hízlalt félkeret rakodó...

Egy méhész barátomnak viszont NB24esek vannak, és lényegesen egyszerűbbnek tűnik azokkal a méhészkedés... Nem kell egyedül nehéz méztereket emelgetni.

Megtetszett, ilyeneket szeretnék készíteni. pont ma leméreteztem :-)

csak én nem tennék bele bakhátas keretfedőt, hanem simát (vándorolni nem akarok)

 

Te milyen kaptárakban méhészkedsz?

Előzmény: B. Imre (168)
B. Imre Creative Commons License 2009.05.09 0 0 168
Most nézem neked már vannak méheid... ki csinnálta a kaptáraidat?????
Előzmény: fapeter (166)
B. Imre Creative Commons License 2009.05.09 0 0 167
Először is én 18 keretest javasolnék mert a mi jelenlegi viszonyainknak ez a méret felel meg . A 24 keretesben álltalában 2 anyával dolgoznak . Kezdőknek az előbb emlitett felel meg. Ugy állnék neki, hogy megnéznén egy méhésznél és levenném a méreteket . Aztán meg el kell dönteni , hogy sima deszkafalut készítek , vagy belül szigetelem stb.......................
fapeter Creative Commons License 2009.05.08 0 0 166

Kedves Méhésztársak!

 

Ti vásároljátok, vagy magatok állítjátok elő a kaptáraitokat?

Én most egy bővítés keretein belül szeretnék pár kaptárt készíteni,

lehetőség szerint NB24-eket akarok.

 

Ti hogy állnátok neki?

Álmos user Creative Commons License 2009.04.26 0 0 165
"A sajátságos klíma eredményeként az itteni méz és virágpor zamata, az itt gyûjtött propolisz különleges állaga az erdélyi méhészetet igen vonzó foglalatossággá tette, az ebben rejlô lehetôségek azonban távolról sincsenek kihasználva."

Na, mondat második részével nagyon egyet tudok érteni. Olyannyira, hogy magam is kacérkodok a méhészet gondolatával, lévén Nagybánya környékén egyetlen méhész szakit sem tudok. Ez egyben meg is nehezíti a dolgomat, mert az "inaskodást" elfelejthetem, ergo magad uram ha szolgád nincsen.
Ezokból is szeretném kérdezni az itteni tapasztalatokkal rendelkező olvtrársaktól, hogy leírásokat, /terv/rajzokat, hol merre találok a neten. Itt szakirodalom nem nagyon van. Igaz könyvesbolt sem. :))) 7
Kösz a segítséget.
Előzmény: Mad árka (96)
B. Imre Creative Commons License 2009.04.15 0 0 164
Most már tudom. 25-30 ezer 10 kereten kaptár nélkük.
fapeter Creative Commons License 2009.04.15 0 0 163
Ez érdekelne engem is, szeretnék bővíteni!
Előzmény: B. Imre (162)
B. Imre Creative Commons License 2009.04.12 0 0 162
Mennyiért mennek idén a méhcsaládok?
fapeter Creative Commons License 2009.03.24 0 0 161
Hát,én szoktam adni a szomszéd(ok)nak mézet, és akkor nem zavarja a méhek tisztuló kirepülése... valahogy megoldja, hogy ne okozzon neki problémát, és nem is panaszkodik :-)
Előzmény: liebherr356 (160)
liebherr356 Creative Commons License 2009.03.22 0 0 160

Üdvözletem

 

Nem vagyok méhész! Csak a szomszéd telken van 43db méh kas! (ez kb 60méter) Sajnos a gazdájuk egy kicsit agyas és nem lehet vele szót érteni. Az a problémám,hogy a méhek kb 1-2 hete ha süt a nap kirepülnek és mindent össze piszkitanak (kiteregetett ruhák, autó,stb )és nem lehet kint meglenni olyan sokan vannak. A Jegyzőnél is jártam de Április 25.ig engedi neki ,hogy itt legyenek.

 

Nem szeretném irtani a méheket mert ugye nem ők tehetnek a problémáról!!!!

 

Az érdekelne, hogy van e megoldás arra hogy elkerüljenek minket.

Vagy ,hogy a kas körül maradjanak!

 

Köszönöm

 

\'Tomi\' Creative Commons License 2009.03.15 0 0 159
Köszönöm szépen a segítséget.:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!