Keresés

Részletes keresés

manitounickfree Creative Commons License 2014.08.12 0 0 346

guriga sajt

 

syssy48 Creative Commons License 2014.08.12 0 0 345

50x zoommal is csak alig felismerhető valami. De szép fényes:)

Előzmény: Törölt nick (341)
syssy48 Creative Commons License 2014.08.12 0 0 344

Most nem értek veled egyet. Magyar Csillagászati Egyesület:  augusztus:

 

10.  20óra Telehold (a Hold a Vízöntő csillagképben), a 2014-es év legnagyobb teleholdja.

Előzmény: telescoper (343)
telescoper Creative Commons License 2014.08.11 0 0 343

Ez nem szperhold, csak normál. Tele van a hócipőm ezzel a firkászok által kreált marhasággal, hogy szuperhold.

 

syssy48 Creative Commons License 2014.08.11 0 0 342

Próbáld meg éjszakai felvétel módban, csak úgy meg nehéz megkeresni. Vagy videót csinálj, és abból vágj képeket. Ne te:):):) Ja és ha véletlenül be lenne kapcsolva, a digizoomot kapcsold ki.

Még van rá pár napunk:)

Előzmény: Törölt nick (341)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.11 0 0 341

Nekem is hasonló pacák vannak,ki is töröltem,mert minősithetetlen.Sony HX 200V.Sorozatfelvétellel.Szerintem már a fokuszálás sem jó,pedig 4X10 sorozatot löttem rá.Kétlem h ilyen géppel lehet viszonylak kivehető képet lőni róla.

Előzmény: Törölt nick (340)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.11 0 0 340

Nekem ilyen lett 2,5x zoommal:

Sony ILCE3000k, 18-55mm kitobi, élesség végtelenen, 4/5 expo time, ISO 400, f5,6

Előzmény: Törölt nick (339)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.11 0 0 339

Én láttam,löttem mint az orosz,de csak fénypaca:(10kép/mp-el.Majd legjözelebb.

syssy48 Creative Commons License 2014.08.11 0 0 338

Pont befelhősödött nálunk. Na majd 10 után talán.

Előzmény: Törölt nick (331)
Pityu... Creative Commons License 2014.08.11 0 0 337

Na igen pont ilyet szeretnék, köszi :)

Előzmény: Törölt nick (327)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.11 0 0 336

Köszi,Majd megpróbálom.

Előzmény: Törölt nick (335)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.11 0 0 335

Nem én fotóztam, de ilyet egy ultrazoommal lehet majd lőni. Komolyabb gépekkel, obikkal pedig már ilyet: (vagy jobbakat)

 

Előzmény: Törölt nick (334)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.11 0 0 334

Szia,és ezt mivel fotóztad?Ultrazoom bridgevel meg lehet igy fotózni?(30Xzoom)Vagy csak sötétben?9-kor még világos van kicsit.

Előzmény: Törölt nick (328)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.11 0 0 333

Órákig tudnám nézni, csodálatos!

 

nem saját kép

syssy48 Creative Commons License 2014.08.11 0 0 332

Talán jó idő is lesz hozzá:)

Előzmény: Törölt nick (331)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.11 0 0 331

Vényes lesz, mert a nap meg fogja világítani és a napelemek nagy felületűek, visszaverik rendesen a fényt. A gond inkább az, hogy nyugaton jön be és északon fog átvonulni, innen nem jó nekem az irány, lehet most kihagyom. A következő 3-4 nap is jó lesz, elvileg a 16.-án 21:44-től 5 percen át lesz a legfényesebb.

Előzmény: syssy48 (330)
syssy48 Creative Commons License 2014.08.11 0 0 330

Kicsiben felhőnek néztem:D Jó lett az a helikatoper::)  Köszi az infót. Este 9 körül itt még világos van, de 10 után már biztosan szépen látszik.

Előzmény: Törölt nick (329)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.11 0 0 329

A tegnap esti Szuperhold a Fradi pályáról:

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.11 0 0 328

Készítsétek a felszerelést, mert ma este kiválóan lesz látható az ISS, azaz a Nemzetközi Űrállomás!

Budapesten: 20:59-21:05 és 22:36-22:40 között lesz látható, állítólag az elsőnél majdnem a fejünk felett fog áthaladni.

 

Amennyiben pontosan szeretnéd tudni mikor és hol: http://heavens-above.com/

Configuration pont alatt beállítod a földrajzi helyed, majd alatta az ISS-re kattints.

 

 

Tiszta estét kívánok!

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.11 0 0 327

Fotózd le a tájat megfelelően, majd a holdat is ugyanabból az állásból, HDR-ben pedig összerakod a képet ha valami ilyesmit szeretnél.

Előzmény: Pityu... (325)
tempel Creative Commons License 2014.08.11 0 0 326

Szerettem volna én is a tájat bele komponálni, de felhős volt az ég alja. Mire kilépett a felhők mögül már csak alapobival ment volna. Az meg nem tetszett. Így maradt a cső.

B.

Előzmény: Pityu... (325)
Pityu... Creative Commons License 2014.08.11 0 0 325

Arra gondoltam hogy van egy táj és én nem csak a holdat fotóznám hanem a tájat is egyben ,de ha a tájat is akarom akkor a hold kiég és csak egy fényes folt,ha meg a holdat fotózom akkor nem látszik a táj.

tempel Creative Commons License 2014.08.10 0 0 324

2014 legközelebbi Teleholdja.

DIE_ROBOTER Creative Commons License 2014.08.10 0 0 323

Én minden új felszerelésemmel (obi, konverter) lefényképeztem a Holdat, de már szégyellem picit...

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.10 0 0 322

Szerintem arra gondol, hogy elmosott vagy túl fényesre sikerül.

Előzmény: syssy48 (321)
syssy48 Creative Commons License 2014.08.10 0 0 321

Mi az a más, amit látni szeretnél a holdon kivül?

Előzmény: Pityu... (319)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.10 0 0 320

Nem, lehet kompakt géppel is.

Előzmény: Pityu... (319)
Pityu... Creative Commons License 2014.08.10 0 0 319

Holdat csak szűrővel lehet úgy fotózni hogy más is normálisan látszódjon a képen?

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.10 0 0 318

Tegnap esti 97százalékos szuperhold:)A repülő nem jött össz:S

manitounickfree Creative Commons License 2014.07.24 0 0 317

az álcák :)

Előzmény: spiderator (316)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!