Keresés

Részletes keresés

Thomas Creative Commons License 2002.03.01 0 0 324
Jelentem ez a felbarna kenyer keverek amit a Metroban vettem, csak viz hozzaadasaval kicsusszant reggel a sutobol, es tok jo.
Mallory Creative Commons License 2002.02.28 0 0 323
"Még van ember, akinek nem küldtem el a receptjeimet? " Van bizony!
Tisztelettel szeretnék esedezni a recipe-gyűjteményért! :o) Az emilmre jöhet, ha alkalmasint ráérsz és van kedved bajlódni vele.
Köszi előre is.

A teljes rozsliszttel én csúnyán befürödtem, de ezek szerint érdemes kísérletezgetni...

Előzmény: GPF (320)
raistlin Creative Commons License 2002.02.28 0 0 322
Nekem az 5ker jobban bejött, mint a francia, de ki-ki próbálja ki magának. Egyedül üdvözítő megoldás szerintem nem létezik.

A fűszeres francia eredeti recepje a kapron kívül még vagy 2 féle zöldfűszert tartalmaz, de ha kihagyod, az se baj. A fokhagymás só önmagában is izgalmassá teszi.

Előzmény: julian7 (321)
julian7 Creative Commons License 2002.02.28 0 0 321
Az a régi Hauser sosem volt kikenve (általam), nem is volt tapadásgátlós, sem teflonos, és mégis milyen remekül kijött a kenyér belőle! Azért örülök, hogy sikerült.

Ebből a franciakenyérből szerinted mennyire lehet kihagyni a kaprot?

Egyébként most sikerült beszereznem 3 fajta élesztőt: a budaörsi, az 5ker és az eladó által csak "német"-nek titulált francia eredetű, 11g-os csomagot. Ő erre esküszik. Melyik milyen? Az 5kerest sajnos egy az egyben beleraktam egy kalácsba, de szerintem nyugodtan megtarthattam volna a felét. A budaörsivel ennyire nem mernék szórakozni, de a francia élesztőről szerzett tapasztalatok érdekelnének.

Előzmény: raistlin (318)
GPF Creative Commons License 2002.02.28 0 0 320
Még van ember, akinek nem küldtem el a receptjeimet?

A búzaliszt nem olyan csúszós mint a rozs, mert magasabb a sikértartalma, az pedig tapad.

De ráadásul az a diós szezámos rozsból is volt. Kb. fele fehér búzaliszt, fele teljes rozsliszt. Először a búzaliszttel kovászt csináltam. Jó lett.

A kovászt is a gépben csinálom mostanában:
1 pohár langyos víz, 1 pohár liszt, kb. negyed-harmad friss élesztő, kis cukor. Ezeket a tészta programmal összekeverem, de két-három perc után kikapcsolom a gépet. Ha van kedvem, akkor a keverést egy fél óra múlva megismétlem. Ha nincs akkor a második keverés kimarad.

Ezután jön bele a többi alkatrész.

Előzmény: Mallory (319)
Mallory Creative Commons License 2002.02.27 0 0 319
"Sütöttem diós-mákos-szezámos barnakenyeret."
Barnakenyeret hogy? A teljesőrlésű búzaliszt nem olyan tapadós-csúszós, mint a teljesőrlésű rozsliszt?
Követelem a barnakenyered receptjét! ;o)
Előzmény: GPF (307)
raistlin Creative Commons License 2002.02.27 0 0 318
Halleluja testvéreim! (Alternatívoknak: HareKrisna! stb.) Éljen a vaj!

Az én háztartásomban disznózsírt még nagyítóval sem találni. A vajazás viszont bevált (hja, könyékig olyan voltam!).
Most vettem ki egy gyönyörű fűszeres franciakenyeret (3,5 deci víz, 52 dkg BL65-ös Komáromi fehérliszt, 8 dkg durumliszt, 1kk cukor, 1kk fokhagymás só, 1kk vaj, 2kk morzsolt kapor, 1/2 csomag Dr Oetker poélesztő - az egész 1h58min-es gyorsprogrammal sütve)
Az egész lakást betölti az illata. Szédületes.

Hogy milyen apróságoknak is tud örülni az ember? 8-)

Thomas Creative Commons License 2002.02.27 0 0 317
Igy igaz,
a Mi uj Clatrionicunkbol csak ugy kicsusszan a kenyer, igaz jo kis disznozsirral leapoltuk az elejen, meg az ezelotti sutesnel a keverolapatokat, es most a lapatok sem maradtak benne a kenyerben.

Szerintem csak kellemes gondolatokkal szabad puha talpu papucsban labujjhegyen megkozeliteni a tepsit. Ecet stb. Isten és Clatronic elleni vetek...:-(((
Ha egyszer a cementporral es nem elesztovel sutott :-))) kenyered kijott,. javaslom, hogy probald meg Zsirozni.

Most a METRO-ban kaphato sutokeverekkel megy igaz egy kis poreleszto rasegitessel, de lehet, hogy anelkul is jo.

Amugy en is kivancsi vagyok, hogy meddig birja a jelenlegi....

Előzmény: GPF (314)
bigabatka Creative Commons License 2002.02.27 0 0 316
Köszi Raistlin a bókot, egész elpirultam.

Keverőedény:
És ha vékonyan kivajazod?
Újra teflonozás?

Azt tudjátok, hogy a tapadásgátlosokat nem szabad olajozni csak vajazni? Én már több tepsit tönkretettem mire megfogadtam a tanácsot.

Sütöttem krumplis kenyeret, de úgy, hogy van itthon egy csomó krumplipüré por és azt raktam a kenyérbe. (valamire el kéne hasznélni, mert k.pürének nem szeretem, abból nekem az igazi a jó) A barnába nem volt tökéletes, behorpadt a kenyér teteje, a fehér jó lett, de hát az meg fehér.

bigacsiga Kata

Nanó Creative Commons License 2002.02.26 0 0 315
KelemenGy! Köszi, ezt is meg fogom próbálni, csak lenne már kész a gép. Leghamarabb péntekre igérik. Az már két hét, mióta beadtuk. Már eléggé hiányzik. Ma rászorultam a bolti kenyérre, annyira nem volt időm dagasztani.
Nanó
GPF Creative Commons License 2002.02.26 0 0 314
Szerintem a szervízzel!
Előzmény: raistlin (313)
raistlin Creative Commons License 2002.02.26 0 0 313
Nekem is gondjaim vannak. Az elmúlt két hétben egymás után 3 adag is ehetetlen lett: beleragadt, szétmállott, morzsákra szétpergett. A legutolsó (tönkölybúzás) úgy beleragadt, hogy kimosni sem bírom. Áztatom ecetes, mosogatószeres vízben már napok óta (reggel beáztatom, este hazamegyek, dörgölöm egy kicsit szivaccsal, káromkodok, lecserélem a vizet, áztatom, reggel felkelek, dörgölöm, káromkodok, stb.) De csak a szivacs puha részével merem dörgölni, így meg sziszifuszi a vállalkozás. Nagyon el vagyok keseredve. Még csak 3 hónapos ez a gép Thomas-é egy fél évig bírta és csak aztán ragadt.

Ötleteket kétek, mivel tisztítsam még ezt a szerencsétlen tapadásgátlós tartályt?

KelemenGy Creative Commons License 2002.02.26 0 0 312
Nanó! Ha megjavult a géped, esetleg próbálj meg a száraz élesztő helyett cukros vízben v. tejben felfuttatott friss élesztőt (1,5-2 dkg) használni. Nekem ez vált be.
KelemenGy
Előzmény: Nanó (304)
rouhun Creative Commons License 2002.02.26 0 0 311
Érdekelne hogy lehet-e sütöporral késziteni a kenyeret?(élesztőt lehet-e sütöporral helyettesiteni?)Ha igen...mennyi liszthez mennyi sütöport használjak?
piripocsi Creative Commons License 2002.02.25 0 0 310
A konyv cimere nem emlekszem, mindenesetre egy kis alaku konyv, a boritojan egy Funai geppel, nehany jokepu kenyer tarsasagaban.
Tehat a konyv szerint a rozs- vagy teljes kiorlesu lisztbol keszult kenyeret nem tudja a gep rendesen atsutni, amit magam is megtapasztaltam: "legdarkabb" fokozatban is nyers maradt a teszta:(
GPF Creative Commons License 2002.02.25 0 0 309
Milyen szakkönyvben és miért?
Előzmény: piripocsi (308)
piripocsi Creative Commons License 2002.02.25 0 0 308
Sziasztok,

Uj vagyok a mukedvelo pekek taboraban. Egy hasznalt, a rokonsagban "kiselejtezett" Funai tipusu gephez jutotunk hozza a nemregiben, egyelore kiserleti szakaszban vagyunk. Magam barna kenyer parti vagyok, ezert a hagyomanyos feherrel nem is probalkozunk, habar ez lehet, hogy hiba.
Egy szakkonyvben azt olvastam, hogy sotetebb kenyeret erdemes gazsutoben sutni. Van valakinek tippje, hogy hol lehetne sutoformat (lehetoleg cserepbol) kapni? Van valakinek ilyennel tapasztalata?

GPF Creative Commons License 2002.02.25 0 0 307
Kézzel vagy fakanállal besegítek elkeverni, nem várom meg, hogy ott marad-e.

Sütöttem diós-mákos-szezámos barnakenyeret. Nagyon jó lett. A diót csak összeaprítottam.

Ma megpróbálok diós-sajtosat.

Ezek már majdnem sütemények, önállóan is eszem néha egy-egy szeletet.

Előzmény: Mallory (306)
Mallory Creative Commons License 2002.02.23 0 0 306
Severin-tulajdonosoktól szeretném megkérdezni: Ti is rendszeresen tapasztaljátok, hogy a dagasztás során a tepsi két sarkában marad kb. egy-egy teáskanálnyi liszt (és ez meglátszik a kész kenyéren is)?
raistlin Creative Commons License 2002.02.16 0 0 305
Bigabatka!

Szuper ez a gyűjtemény. Zseni vagy!

Előzmény: bigabatka (303)
Nanó Creative Commons License 2002.02.16 0 0 304
Köszi, a gyors módot tényleg ki fogom próbálni, csak tegnap este sajnos kipurcant a pont egy hete vett gépünk. Teljesen ki vagyok bukva :(((
bigabatka Creative Commons License 2002.02.15 0 0 303
Felcsigázta a kedélyemet újra a más kenyerének a kipróbálása találtam hozzá egy pár oldalt:

http://pekmester.hu/pekmester/
http://pekmester.hu/pekmester/200104/rozskenyer.htm

Funai sütőre receptek
http://e-iroda.titasz.hu/ugyfelsz/musz_taj/keszulekek/kenyersuto.htm

kenyérreceptek
http://www.vegetarianus.hu/receptek/nagyzsuzsa/kenyer.html

KENYÉRSÜTÕ ISKOLA
http://www.profeciak.hu/taplal3.htm
KENYÉRFÉLÉK
http://www.profeciak.hu/taplal4.htm
KOVÁSZTALAN KENYEREK, POGÁCSÁK, KEKSZEK
http://www.profeciak.hu/taplal6.htm

294. Graham–kenyér
http://yikes.exabit.hu/szakacskonyv/szaky295.html
295. Graham–zsemle
http://yikes.exabit.hu/szakacskonyv/szaky296.html

Mulan, Krumplis kenyér
http://www.tar.hu/frameset.phtml?path=/mulan/netszak/recipe/kelt_1.html

raistlin Creative Commons License 2002.02.15 0 0 302
Nanó!

Tudtommal burgonyás kenyérhez a gyors programokat szokták használni. A vaj szerintem is sok hozzá.

Előzmény: Nanó (300)
Mallory Creative Commons License 2002.02.15 0 0 301
Még nagyon kezdő "pék" vagyok, de azért beleszólok: a tojás és a vaj tulajdonképpen folyadékként viselkednek a tésztában (főleg a tojás). Esetleg próbálj meg nélkülük kísérletezni.
(Én nem használok se tojást, se vajat a kenyérhez, max. pár csepp étolajat.)
Ja, és tulajdonképpen nálam bevált a "vízmennyiség * 1.5" grammnyi liszt arány (víz: ml, liszt: gramm). Pl. 400 ml víz, 600 g (sima)liszt.
Sok sikert!
Előzmény: Nanó (300)
Nanó Creative Commons License 2002.02.15 0 0 300
Főleg a burgonyás kenyeret szoktam csinálni, azt imádjuk. Köv. képpen: 54 dkg liszt, 1 tojás, 2-3 ek vaj, (de mondjuk ezt sem tudom pontosan, mit takar 1 ek vaj), 1 tk só, 2 ek cukor, 1/3-1/2 csomag élesztő (attól függ, milyen van éppen itthon), és 250 ml víz. Ezt 300 ml-vel kezdtem, de már ennyire lecsökkentettem. Viszont a gyors programot még nem próbáltam, legközelebb megteszem.
raistlin Creative Commons License 2002.02.15 0 0 299
Nanó!

Pontosan mennyi vizet teszel fél kiló liszthez? Sok múlik a liszt fajtáján is, van amelyik több vizet felvesz, van amelyik kevesebbet. Egy pici ecet is jót tesz neki.

3dl víz + 1/2 evőkanál ecet + 50dkg liszt + 1/2 csomag szárazélesztő 2 órás gyors programmal jó kiindulási alap. Persze kell bele só és cukor, de ezt majd kitapasztalaod, hogy ti hogyan szeretitek.

Előzmény: Nanó (298)
Nanó Creative Commons License 2002.02.15 0 0 298
Ezt már próbáltam. Az eredmény csak kicsivel lett jobb.
Száraz élesztőből (40 g frissnek megfelelő) csak egy harmadot rakok a kenyérbe (kb. fél kg lisztbe). Próbáltam több féle élesztőt is.
A folyadékból is elég sokat kispóroltam már, többet nem nagyon merek.
Ráadásul ma, miután kivettem, mintha még utána is összébb esett volna.
Nem értem. :(
GPF Creative Commons License 2002.02.15 0 0 297
Kevesebb élesztő és sűrűbb tészta!
Előzmény: Nanó (296)
Nanó Creative Commons License 2002.02.15 0 0 296
A mai kenyeremnek is beesett a teteje, kezdek teljesen elkeseredni, nem tudom, mit próbáljak meg még. Ötlet?
GPF Creative Commons License 2002.02.14 0 0 295
Itt már sok szó volt a kovászról.
Volt első kovász is, az nem aratott nagy sikert, De ha kovász alatt azt értjük, hogy lisztes vízben van kelesztve az élesztő, esetleg több óráig, vagy napig, akkor én pl. készítek kovászt.
Meg azt hiszem többen is.

Régen az első kovászhoz meg a kaparékhoz, meg ilyesmikhez használtak komlót.
(Nem a kaparékhoz, de elfelejtettem, mihez.)
Valahol leírtam ebben a topicban egy régi, hagyományos kenyérkészítést. Ott háromféle dolgot használtak.

Előzmény: B37 (294)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!