Hát ez mekkora?! Hogy lehet valaki ilyen elvetemült? Ilyen topicot nyitni?! Komolyan mondom beszarás... 3 órája folyamatosan csak ezen röhögök. Köszönöm Néked kedves Thoughts, hogy megnevettetél. Háh :))))
na látod, felismerte ő, hogy a gyógyszer-kúrával az ő drága egészségét akartad ápolni.Szerintem ők ezt az adott pillanatban is átlátják, csak mivel érzékeny lelkek, protestálnak egy picit a rideg beavatkozás ellen.
Az én macskám is ilyen, tegnap reggel, amikor ráébredtem a hétvégre, sugárzó tekintettel fogadott a konyhában (saját érdekből persze, édesanya már főzte az ebédet és az illatok gyökeret vetettek lábába)és ez olyan jó esett. Szeretettel üdvözölt és elfelejtette azt a lidércálmot, amikor is allergiától könnyező szemét azelőtt nap hideg kamillás vattával kenegettem...
A cicám csak egyszer volt komolyan megsértődve( amire emlékszem), amikor igen beteg volt, és tablettát kellett legyömöszölnöm a torkán. A többi gyógyszert porrátörve májkrémben adtam, de ezt direkt egyben kellett megennie. Mivel naponta többször is ismétlődött a tortúra, már a végére megfogni sem engedte magát( persze ekkorra már jobban volt..). Na a gyógyulása után alig akart szóbaállni velem, de hogy ez csak sértődés volt azt az bizonyítja, hogy éjszakára mindíg az ágyamhoz jött aludni, és dorombolt,berregett egész éjjel. Jó két hétbe telt mire már nem fordult félre, ha a szemébe néztem, és újra dörgölődzős , követelődzős lett.
Leginkább az tetszett, hogy amikor a munkából megjöttem kivágtázott elém üdvözölni, majd amikor hirtelen eszébejutott, hogy haragban vagyunk, hirtelen lefékezte az üdvözlési ceremóniát és szégyenlősen arrébbhúzódott, tisztán éreztetve velem, hogy na azért nem "bratyizunk"...
Eddig még nem értem rá, hogy leskelődjek utána mit csinál. De nem is egyszerü, mert ez nagyon gyanakvó fajta. Soha nem rohan le az udvarra azonnal, hanem megáll a nyitott ajtóban, a farkát bennhagyva, és hosszasan körülnéz! Nagyon félti az életét!
Úgy,hogy a nem nálunk született macska,amelyik felnőtt korában került hozzánk,gyorsan megtanulja a többitől a jelzéseket,azt,hogy hova nem szabad telepednie,meg ilyesmit.Ezek közt roppant érgekes dolgokat is meg lehet figyelni,hogyan zárkóznak fel a többihez.
ez relativ. Bár pihepuha szivük a miénkével tud igazán együtt tamtamozni, saját érdekeiket mindig is előnyben fogják részesiteni. Külön egyéniségek:-)))
Hát sztm rászoktattad macsekot h. mikro fürdesz akkor neki menni kell.))) Az én macsekom meg sztm csak hülye az érzelmekhez, nem csinál igazából semmi különöset, ha éhes eszik ha álmos alszik, ha vmit akar akkor kimegy.
akkor nem igazán figyeltél rá eddig. Ha mérges, akkor később pukkad is, csak lehet, hogy nálad jól álcázza.
Esetleg lehet, hogy korrekt, racionálisan gondolkodó macsek,hi !
Engem nem hagy zuhanyozni! Ahogy kinyitom a zuhanyt, azonnal el kezd nyávogni, szünet nélkül.
Ha nem akarom, hogy mindenkit felverjen, ki kell szállnom a kádból, álmosan, vizesen, szappanosan, és ki kell engedni a lakásból.
Nagyon vissza kell tartanom magam, mert nem akarok hozzá méltánytalan lenni, de már egyszer ugy rávágnék egyet.....
hohohooo, erről könyvet lehetne irni...
pl. igyekszik látványosan hátatfordítani (közben a fülei lazán hátrafelé állnak) ill. ver a szemével, de hogy ...!
Amikor a dühös, szerintem azért "hisztizik" mert nem látja megtörténni azt, amit Ő előtte megtörténni képzelt...
Ez nem feltétlen sértődés, csak "idegesség"!
A macska tapasztalatom szerint könnyen megsértődik. Bármitől megsértődhet, ha valami olyan történik vele, ami nem tetszik neki. Ilyenkor vagy méltatlankodó nyávogásokat bocsát ki, vagy elvonul és nem hajlandó előbújni. Tapasztalatom szerint ez legfeljebb néhány óráig, szélsőséges esetben 1-2 napig tart, aztán elmúlik anélkül, hogy bármit csinálni kellene. A kiengesztelésre nem vevő, a macskát nem lehet lekenyerezni. Például amikor egyszer elutaztam 10 napra, akkor mikor hazajöttem, a macskám persze nagyon örült, mégis egész este méltatlankodva nyávogott, akármit csináltam vele. De ez másnapra elmúlt. Ellenben ha a macska valamitől megijed, azt sokáig nem felejti el. Az én macskám pl. egyszer nagyon megrémült, amikor egy automata esernyőt kinyitottam a közelében. Az esernyő láttán még fél év múlva, talán még egy év múlva is elszaladt.
Olyan is előfordul, hogy a macska kifejezetten dühös lesz, pl. ha elkergetem valahonnan, ahova nagyon oda szeretne menni. Ilyenkor képes megtámadni is a gazdáját dühében, pl. belemar a bokájába. Ez is egyfajta sértődés.
De mindent egybevéve a macska nem haragtartó állat.