Keresés

Részletes keresés

Fomate Creative Commons License 2022.07.04 0 0 13010

Szerintem sem lehetnek ennyire hülyék, főleg nem a hairhungary - ők azért nem ezt a "garázs hajklinika feelinget" képviselik, szakadt rendelővel és wannabe doktorokkal

Előzmény: Sickcunt (13008)
justcage Creative Commons License 2022.07.04 0 0 13009

Nem, inkább az a veszély áll fenn, hogy a hajhullás ellen ér semmit. Revita + Nizoral, esetleg Lipogaine Big 3 / 5 samponokat használd, azoknak van értelme.

Előzmény: Sickcunt (13008)
Sickcunt Creative Commons License 2022.07.04 0 0 13008

Sziasztok,

 

Voltam a hairhungary-nél, ahol ajánlottak egy sajátkészítményű, klinikailag tesztelt sampont (Follicare) a seborrea-mra, amit rögön meg is vettem mindenféle gondolkodás nélkül,  amit amúgy nem szoktam gyakran csinálni, csak szerintem a kedvességük varázsolhatott el egy kicsit, meg mondjuk az árát se közölték velem olyan hangsúlyosan de most már mindegy megvettem. Viszont azon kezdtem el gondolkodni, de lehet csak nekem van üldözési mániám, hogy egy hajklinika saját fejlesztésű, hajhullás elleni samponnál nem áll e fent olyan veszély, hogy raknak bele valami olyan szart titokban, ami pont, hogy hajhullást okoz, hogy a jövőben a hajbeültetéssel meg PRP terápia stb. még több pénzt sajtoljanak ki belőled?

Előzmény: Fomate (13005)
C_hris4 Creative Commons License 2022.07.03 0 0 13007
justcage Creative Commons License 2022.06.21 0 0 13006

A HMI-115 nevű cucc szerinted jelenthet megfelelő kezelést az androgén alopeciára? Itt egy videó erről:

 

https://www.youtube.com/watch?v=23Ian7Xl1T0

Előzmény: Fomate (13005)
Fomate Creative Commons License 2022.06.21 0 0 13005

Hát ez már ingoványos talaj, ugyanis sok olyan seborrheás ember van (több ismerősöm is), akinek a haja tökéletes állapotban van, tehát a hajhullás és a seborrhea között (bármilyen orvosi tudás nélkül) én nem tennék direkt kapcsolatot, bár lehet, hogy van. btw pont pár hete láttam egy videót egy olyan esetről, hogy a csávónak konkrétan nem látszik a fejbőre, olyan extrém seborrheája van, de közben meg nw0 elképesztő sűrűségű hajjal.

 

Ettől függetlenül én mindenképp kipróbálnám a helyedben orvosi felügyelet mellett, mert ha már csak a zsíros fejbőrt is kezeli, azzal is beljebb leszel

Előzmény: Sickcunt (12998)
justcage Creative Commons License 2022.06.17 0 0 13004

Jó hír, ha ez így történik, akkor érdemes lesz rendelni tőlük.

Előzmény: dragonkalo (13003)
dragonkalo Creative Commons License 2022.06.17 0 0 13003

Ezt írták: 

 

“We ship from india we also trans ship from dubai and we will reopen trans ship through CZ shortly.”

 

Előzmény: justcage (13001)
dragonkalo Creative Commons License 2022.06.16 0 0 13002

Most írtam nekik, még nem válaszoltak, viszont találtam egy német oldalt ahol elvileg online receptet írnak fel az orvosok és azzal lehet finát rendelni(?) redditen olvastam előbb, az oldal neve Fernarzt, nem tudom erről tud-e valaki valamit.

Előzmény: justcage (13001)
justcage Creative Commons License 2022.06.16 0 0 13001

Azt meg tudod kérdezni tőlük, hogy EU-ból vagy Indiából küldik majd az árut?

Előzmény: dragonkalo (12999)
Sickcunt Creative Commons License 2022.06.15 0 0 13000

Amúgy, valaki próbált már generikus (alternatíva, ugyanúgy 1 mg finát tartalmaz) Propeciát behozatni Pharmafutárral?

Csak mert írtam nekik, és azt mondták Németországból tudnak behozni Finasterid Dexcel-t, ami németbe kifejezetten androgén alopeciára lett kitalálva, legalábbis a német leírás alapján. Azért a német csak nem egy szar minőség, viszont ehhez is receptet kell íratni. Viszont olvastam külföldi oldalakon, hogy generikus finát házi orvos is feliírhat, mondjuk én még a sima hazai 5mg-osokkal se probálkoztam az enyémnél. Valaki esetleg járt már sikerrel így netalántán pont ezzel Dexcellel?

Előzmény: justcage (12996)
dragonkalo Creative Commons License 2022.06.13 0 0 12999

Köszi a választ, viszont most csekkoltam , amikor beírom a címem rendelésnél azt írja, hogy nem elérhető a Magyarországi kiszállítás, írtam nekik Telegramon, valamit magyaráztak, hogy egy hétig most offos az Mo-i kiszállítás , de az nem derült ki miért, remélem minél előbb tudom már rendelni :D

Előzmény: justcage (12992)
Sickcunt Creative Commons License 2022.06.12 0 0 12998

Fomate te például egy elég tájékozódott személy vagy a témában a korábbi írásaid alapján, neked mi a véleményed az előző posztomban említettekről?

Előzmény: Fomate (12988)
Sickcunt Creative Commons License 2022.06.12 0 0 12997

Sziasztok, egy roppant érdekes dolgot találtam, amiről még korábban nem igen volt szó. A történet ott kezdődik, hogy az utóbbi egy-két évbe azt vettem észre, hogy minden haj mosás után fénylik a fejbőröm, és korábban azt hittem, hogy ez azért van mert kiszárítja a sampon, de végre találtam egy oldalt, ahol leírják ennek a jelenségnek az okát (természetesen nem magyar). Röviden, annyi hogy ez nem szárazság, hanem a fejbőr védekező mechanizmusa, mely során a faggyú mirigyek egy védő réteget képeznek a bőrön, ami egy természetes és normális állapot EGY BIZONYOS MÉRTÉKIG. tehát ha azt látod hogy közvetlenül hajmosás után nem normális módon fénylik a fejbőröd, akkor szerintem te is abban szenvedsz mint én, seborreában (sebaceous hyperplasia), ami faggyúmirigy túltermelést jelent és ez még nem a dermatitis-es állapot mivel az már elvileg egy gombás felülfertőződés. Ezeket azért is jó tisztázni, mivel igazán egyértelműen elég kevés helyen van leírva gondolok itt a magyar forrásokra na de mindegy is.

Mivel a hajhagymáknak roppant káros ez a zsíros, oxigéntől elzárt állapot, biztos nagy szerepet játszik a diffúz hajhullásban (ha megnézzük a kopasz emberek fejét nagyjából az összesnek tök zsíros és fénylik).

Na most mint tudjuk a seborea nem gyógyítható csak a tünetek enyhíthetők (legalábbis a legtöbb helyen ezt olvasni), vagy talán még is. Létezik több topikális kezelés is, házilag kotyvasztott lötty receptekből is van egy pár az interneten, nyilván végig lehet próbálgatni, de a leghatásosabbnak itt is orális készítmények bizonyultak, azon belül is az isotretinoin tartalmú gyógyszerek. Ennek is vannak mellékhatásai, elég komoly és ilyesztőek, viszont azok mind a régi alkalmazások szerint vannak feltüntetve. Eredetileg ez a gyógyszer pattanás kezelésre lett kitalálva és kúra szerűen (1-3 hónap) kellett szedni emelt dózisban.

Viszont az utóbbi években több kutatás is készült, hogy kisebb dózisban, de folyamatosan szedve min. 1 év szintén hatásosnak bizonyult, persze többet kell várni a gyógyulásra, de cserébe sokkal kevesebb a mellékhatás, illetve mára már az is bebizonyult, hogy a seborea kordában tartására a leghatásosabb gyógyszer. Bizonyos felmérések szerint már napi 2,5-5 mg, (amit csak szemléltetni szeretnék, hogy mennyire minimális - pattanás kezelésre 30-40 mgkat toltak, tolnak) 64%ra képes redukálni a faggyútermelést. És ami a pláne, hogy akiket hosszabb időn keresztül (6-12 hónap), kis dózissal kezeltek a gyógyszerrel, többeknél megfigyelték, hogy a bőrük, illetve a faggyú mirigyeik megjegyezték a "helyes működést", ergo teljesen el hagyhatták az isotretinoint.

Nem mentem bele mélyebben a dolgoknak, lehet találnék akkor árnyoldalakat is, sőt biztos, de nekem személy szerint elég biztatóan hangzik és alá is vetném magam egy kúrának ezek alapján, főleg úgy hogy egy magyar bőrgyógyász már elvileg több páciensét is kezelte vele (mondjuk el is kéri az árát).

De ha valaki reflektálna az elhangzottakra, esetleg halott e már a gyógyszerről, vagy ő is küzd ezzel a faggyúmirigy túlműködéssel  meghallgatnám a véleményét a dologról szívesen, mert redditen pl nem igazán találtam olyat, aki hajhullás kezelést próbált volna ilyen oldalról megközelíteni. Minoxot meg finát még nem próbáltam de tervezem, vagy lehetséges lenne, hogy már azok magában orvosolnák a seborea, faggyúmirigy túlműködés okozta zsíros fejbőrt és pont emiatt nem próbálta meg senki az isotretinoint az egészséges fejbőr és hajritkulás mérséklődése céljából?

justcage Creative Commons License 2022.06.11 0 0 12996

Igen, rá fogják verni a 27% áfát. Szerencsére amikor por formájában rendeltem (10g) akkor nem kellett bevallani, így nem is kaptam felszólítást az áfa megfizetésére, mert az húzósabb összeg lett volna.

Előzmény: witalco (12995)
witalco Creative Commons License 2022.06.11 0 0 12995

Köszi a választ! Akkor megnyugodtam. Jól meglöki az árat, de legalább meg fogom kapni.

Előzmény: justcage (12993)
Sickcunt Creative Commons License 2022.06.11 0 0 12994

Csak nekem ilyen nehézkes már magát a nem vényhez kötött dolgokat is beszerezni. kb 2 órája szórakozok azzal, hogy normális áron, férfiaknak hazsnalatos rogaine habot találjak, megbízható helyről, de csak falakba ütközök, mi lesz itt még a finával? 😅

Valaki esetleg tudna segíteni?

justcage Creative Commons License 2022.06.11 0 0 12993

Igen tőlem is kértek pontos magyar árumegnevezést. A hajhullás elleni hajszesz megfelelő volt nekik.

Előzmény: witalco (12991)
justcage Creative Commons License 2022.06.11 0 0 12992

Merjél mindenképpen. Megbízható oldal, más topikban rendeltek már onnan (igaz nem finaszteridet, hanem tadalafilt) és megjött gond nélkül a cucc.

Előzmény: dragonkalo (12990)
witalco Creative Commons License 2022.06.11 0 0 12991

Sziasztok!
Azoktól kérdezném, akik szoktak rendelni az anageninc.com-ról, hogy járt már úgy valaki, hogy a csomag fennakadt a VÁM-on?
Én már többször is rendeltem tőlük, de eddig minden csomag simán megérkezett, de most a legutóbbit megállította a FedEx. Küldték a vámeljáráshoz szükséges nyomtatványokat, amiket kitöltöttem, visszaküldtem, de nem felelt meg nekik, kérik, hogy adjak pontos magyar árumegnevezését. Most erre mit írjak nekik? Valaki volt már hasonló cipőben?

dragonkalo Creative Commons License 2022.06.09 0 0 12990

Szóval akkor merjek-e rendelni a Gympharacy-ról vagy ne? :D Nem tudom eldönteni, ezt a Finpecia-t néztem ki onnan Finasteridenek ha már sehol nem bírtam feliratni és nagyon fontos lenne.

Norwood69 Creative Commons License 2022.06.07 0 0 12989

Nem válaszoltak lmao

Előzmény: justcage (12981)
Fomate Creative Commons License 2022.06.07 0 0 12988

Próbáld ki a bio kókuszolajat, felmelegítesz 2-3 kiskanálnyit, felviszed a fejbőrödre és hagyd rajta fél óráig - óráig. Amúgy akár samponnal is csinálhatod, csak hétköznap sztm ne, mert néha

macerás kimosni.

 

Orál minoxot én itt rendeltem mostmár második alkalommal - Goodstuffstore.net, loxidil márka. Talán ez az, ami messze a legnagyobb hatással volt a hajamra, pedig már csatában vagyok több mint 7 éve :)

Előzmény: Sickcunt (12987)
Sickcunt Creative Commons License 2022.06.06 0 0 12987

Köszi a tanácsot, az orál minoxot hol lehet beszerezni? Gympharmacy pont comon? Ott láttam 2 fajtát is 5 és 10 mg-osakat.

Illetve, ami szerintem még nálam közrejátszhat, az szerintem az, hogy a fejbőröm nagyon könnyen kiszárad konkrétan mosàs után fénylik a fejbőröm ha közvetlen a lámpa alá tartom. Nos kicsit utána mentem a dolognak és legtöbbeknél a sodium (nátrium) lauril szulfát az oka, ami viszont mind a nizoral, mind a revita samponban megtalálható. Na most a cannaderm-nek van egy sls mentes samponja, de őszintén szólva ahhoz se fűz már sok remény..Nektek nincs valami ötleteket ilyen problémára?

Előzmény: Fomate (12986)
Fomate Creative Commons License 2022.06.06 0 0 12986

minoxidilt (5%-osat) kezdj el használni még fina előtt (csak ne kirkland márkát), és nézd meg, hogy az első 1-2 hónapban van-e fokozott hajhullásod (shedding).

Ha van, akkor örülj nagyon, mert az azt jelenti, hogy működik, és megindult az új hajszálak növekedése.

 

Ha nincs fokozott hajhullásod az első 2 hónapban a minoxtól, akkor is érdemes 6-8 hónapig tolni, de akkor már kisebb az esély, h működni fog. Ebben az esetben marad a fina/duta, dermaroller és ha rendben van a vérnyomásod, esetleg a minoxidil tabletta (5-10mg / nap adagnál ne menj feljebb)

Előzmény: Sickcunt (12982)
Fomate Creative Commons License 2022.06.06 0 0 12985

Hívd fel rendelési időben a dokit (lehet, h az asszisztense veszi fel), és kérdezd meg, hogy mi kell ahhoz, hogy felírjon neked finát/dutát.

Nekem kb egy éve be kellett mutatnom egy negatív urológiai leletet, de lehet, hogy változott/szigorodott valami azóta, bár én 2 hónapja voltam, és nem kellett semmi extrát adni.

 

A hajvizsgálatot meg kérdezd meg, h muszáj-e igényelni receptfelíráshoz, hátha nem.

 

Előzmény: Norwood69 (12975)
suruhaj Creative Commons License 2022.06.06 0 0 12984

Sziasztok!

 

Rég jártam erre..

 

Honnan sikerült megrendelned? EU-n belül?  Engem is érdekelne..  gympharmacy.com ?

 

 

 

Előzmény: justcage (12979)
Sickcunt Creative Commons License 2022.06.06 0 0 12983

Sziasztok,

 

Látom egy kicsit eltüntetek, de attól független én dobnek fel új kérdéseket. Az előző posztomban már említettem, hogy új vagyok a témában. Olvastam korábban, akik érdeklődtek finát felíró kontakt iránt, amikre fomate többször is a hajdoktor.hu-t említette, de elnézve már magát a weboldalt, a nyelvezetét, + az árakat kicsit sem szimpatikus, viszont, ahogy beírtam, hogy hajdoktor kiadott egy hajdoktor.com oldalt is ami az előző tényezőket tekintve a teljes ellentétje a biztos nagy szakmai tudással rendelkező "doktor" Veres Péter honlapjának. Valaki esetleg volt már náluk konzultáción vagy próbálkozott náluk recept felírással?

Sickcunt Creative Commons License 2022.06.04 0 0 12982

Sziasztok,

 

Új vagyok itt, most bukkantam a fórumra, 24 éves srác vagyok és most kezdett el jobban foglalkoztatni a téma, hogy mostmár itt az ideje elkezdeni foglalkozni a hajkoronámmal, ha nem akarok 30 évesen radarvető homlokot. kezdő kúrának, amiket olvasgattam mindenképpen finát szeretnék egy gyulladás csökkentő samponnal, ami egyben a dht-t is csökkenti a fejbőrömben, de itt lenne szükségem egy kis segítségre.

1. Finaszteridből melyiket ajánlanàtok? Sandoz, Teva, vagy pharmacenter vagy tök mindegy?

2.nizoralt már korábban is használtam de nagyon kiszárítja a fejbőröm és utána ugyanúgy bezsírosodik, esetleg nincs valami alternatíva?

 

Illetve még szabadpálma (fűrészpálma) bogyokat tervezek szedegetni, meg dermarollerezni.

Ez így kezdésnek szerintetek elmegy vagy kiegészítenétek még valamivel?

 

Előre is köszönöm, aki szán rám az idejéből és tud segíteni egy kicsit ezekben.

justcage Creative Commons License 2022.05.30 0 0 12981

Jól hangzik, ha kapsz tőlük választ, másold be pls. Ha EU-ból küldik az árut, akkor nem lehet gond.

Előzmény: Norwood69 (12980)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!