Keresés

Részletes keresés

de-guky Creative Commons License 2011.05.23 0 0 50152

Igen, csak a kolléga használt FMC-t , hogy gyógyuljanak a halai, viszont azt is mondta, hogy " mellékhatásként " tisztább átlátszóbb lett a vize. Erről beszéltünk. Betegség ellen FMC alga ellen pl: árpaszalma.

Előzmény: ivaan (50147)
kőmű Creative Commons License 2011.05.23 0 0 50151

Remélem azért a megmaradt állomány rendben van!

Előzmény: BodnarCs (50150)
BodnarCs Creative Commons License 2011.05.23 0 0 50150

Hidd el, én sem vagyok vegyszerpárti, nem az algagátló hatása miatt öntöttem a tavamba, az alga hidegen hagy, hanem a halbetegségeim miatt. Sztem az halállomány fele kiment. :( Köztük az egyik kedvencemmel)

Előzmény: ivaan (50147)
zsuzsu001 Creative Commons License 2011.05.23 0 0 50149

Sziasztok !

 

Néhány kérdéssel zavarnálak bennetek.

Szeretnénk a kert tavunkat felújítani.

Egy 4,5 * 6,5 m területű kb 1,5 m mély tóról van szó, amihez szeretnénk egy kis patakocskát.

A tavat gumi fólával szigeteljük alatta geotextilia.

Reményeink lesznek aranyhalaink.

Első kérdésem

a patakhoz és a szűrő berendezéshez kell-e külön szivattyú, vagy megoldható hohy ahonnan a patak indul, oda berakunk egy szűrőt és onnan gravitációsan lefolyik a víz.

Természetesen a patak meder is szigetelve lesz.

Oase termékeket nézegettünk.

Az emelő magasságot tekintve egy promax pro 30000 elegendő lenne, de  agyártó ezt nem ajánla patakok üzemeltetéséhez. Az emelő magasság nekünk kb 2,5-3 m lesz tehát nem kell optimumon működtetni a szivattyút.

Ait a gyártó ajánlott az prifimax pro (ez ne3m tetszik nekünk ;) 220000 Ft)

A kérdésem az lenne hogy ti mit ajánlanátok az optimális működtetéshez?

Nem ragaszkodunk Oasehez, de a jó minőség és hosszú használhatóság fontos lenne.

Szűrő fontos-e ?

Eddig elég jól működött a tó ,sohasem algásodott halak is voltak benne növények is.

A víz nem volt kristálytiszta, mint a katalógusokban, de le lehetett látni teljesen az aljára. A fólia ment tönkre és ha hozzá nyúlunk szeretnénk most szépen megcsinálni, ezért várnám a tanácsokat. A baráti ár fontos, mert nincsenek millióink egy kerti tóra.

Előre is köszönöm a válaszokat.

 

ivaan Creative Commons License 2011.05.23 0 0 50148

Nekem a kedvenc íróm logót ki a szájából ezért kellet mennie :D

Előzmény: ÖregMackó (50146)
ivaan Creative Commons License 2011.05.23 0 0 50147

FMC FMC ???

Az árpaszalmának is hasonló a hatásmechanizmusa és nem vegyszer, így Én elöbb azzal próbálkoznék mielött vegyszereznék.

 

 

Előzmény: de-guky (50143)
ÖregMackó Creative Commons License 2011.05.22 0 0 50146

Nálam is úgy bukott le a kecskebékánk, hogy az aranyhalamnak a farka kiállt a szájából. szerncsére kiköpte mikor megzavartuk. El kellett költöznie....

 

ÖregMackó

 

Előzmény: alias Terkó (50142)
BodnarCs Creative Commons License 2011.05.22 0 0 50145

Hát igen, a héten okozott meglepetéseket a tavam, a bogarak halakat esznek, a békák egymást, mi jöhet még? Már félek bemenni a tóba, nehogy engem is megkajáljon valami lény.

Előzmény: alias Terkó (50142)
BodnarCs Creative Commons License 2011.05.22 0 0 50144

Tegyél fel képnézegető programot a gépedre, ami alkalmas arra, hogy átméretezd a képet (azt hiszem a sima windows képnézegető erre nem alkalmas) Ilyenek pl az ACDSee, Infranview, Microsoft Offoce Picture Manager, és méretezd át legfeljebb 512 kbyte méretűvé, de legegyszerűbb ha beállítod az 1024x768-as méretet, az tuti nem nagyobb, mint 512kbyte. Vagy ha ezt a részt ki akarod hagyni, vedd le a fényképezőgépeden a felbontást alacsonyabbra, mondjuk 2-3 megapixelre és akkor azokat a képeket már hagyni fogja beilleszteni a fórum, mivel nem leszt túl nagy a méret.

Előzmény: lakiraly (50139)
de-guky Creative Commons License 2011.05.22 0 0 50143

Mert az FMC részben besötétíti  vizet ami elveszi az algáktól(gombáktól) a fényt.

Előzmény: BodnarCs (50138)
alias Terkó Creative Commons License 2011.05.22 0 0 50142

A mályi tavon láttam olyat,(kétszer is)hogy kecskebékák lenyelték a kirepülés előtt álló kis partifecskéket,amik lepotyogtak a meredek partoldalon.A béka akkora volt,mint a fecske.Mikor lenyelte,akkor még a teljes farktolla kilátszott szerencsétlen madárnak.Elég hihetetlen,de tényleg így volt.Nem is tudják sokan,miket is melengetnek tavaikban:).

Előzmény: BodnarCs (50141)
BodnarCs Creative Commons License 2011.05.22 0 0 50141

Ja, másik dolog, kis érdekesség! Bámészkodtam ma délután a tó körül, egyszercsak a nádban nagy csetepatéra leszek figyelmes, hát az egyik tavibékám elkapott egy vöröshasú unkát és szó szerint MEG AKARTA ENNI. Még próbálta beforgatni a szájába is, hogy le tudja nyelni. Persze nem sikerült neki, de szemmel láthatóan ez volt a célja. Vagy ez csak számomra nem normális dolog?

petibasszus Creative Commons License 2011.05.22 0 0 50140

Hogy az algásodás befolyásolja-e a növekedését... passz...

Én is küzdök a vízzel, elég zavaros nekem is, de attól a rózsáim úgy néz kezdik jól érezni magukat :)

Előzmény: BodnarCs (50138)
lakiraly Creative Commons License 2011.05.22 0 0 50139

sziasztok nekem nem akarja az igazat a kép feltöltés .Na mindegy .egyébként az én tavi rózyám is mire kijön a levele valami a felét megeszikint meg a vizipókok tanyáznak rajta .Ezek nem eszik esetleg?

BodnarCs Creative Commons License 2011.05.22 0 0 50138

Én kicsit régebben rendeltem a Victoria-ból, beraktam egy 25 literes ültetőedénybe, vettem előtte direkt a rózsának tóföldet (bár tisztában vagyok vele, hogy az csak parasztvakítás). 30- 70 cm ültetési mélység volt megadva, én 60 vm-re tettem, méghozzá megkerestem a tó legnaposabb részét. Amikor betettem, 3 levele volt, de azok víz alá kerültek beültetéskor, pár nap alatt feljöttek a felszínre, de el is kezdtek rohadni. Most már alig van a levelekből vmi. Ma fogok kimenni este és reflektorral levilágítok az aljára, hogy látok e új hajtást. Ha nem látok, akkor már ne is reménykedjek benne, hogy megmarad, gondolom... Algásodás visszavetheti a tündérrózsa fejlődését? Bő egy hónapja nagyon bealgásodott a tócsám, viszont 4 napja kezeltem a halakat FMC-vel és azóta lelátni 60-70 cm-re. Emiatt reménykedek, hátha beindul, most, hogy kap fényt is.

Előzmény: petibasszus (50137)
petibasszus Creative Commons License 2011.05.22 0 0 50137

Szia!

 

Én rendeltem  a Victoriából tavirózsát egy jó hónappal ezelőtt. Szép nagy levelekkel érkezett. Azóta folyamatosan hozza nekem a leveleket bár kisebbeket mint amilyenekkel kaptam. Remélem, hogy majd azért megerősödik szépen az új helyén.

 

Nem tudom, h mitől rohadhatnak a rózsáid levelei. Mibe ültetted? Sokan írják, h nem is kell semmibe sem ültetni hanem le a tó aljára ott meg az iszap... az én tavam sem olyan óriási én így jó nagy edényekbe ültettem.. azóta fejlődik. Esetleg meg lehet próbálni vmi rózsa tápoldattal. Van a sera-nak is tabletta az jó.

 

Üdv.

 

Peti

Előzmény: BodnarCs (50120)
de-guky Creative Commons License 2011.05.22 0 0 50136

Nekem egy másik programból működik a kép kicsinyítése, de

beírtam az "indafoto"-t. Bejött, majd ott egy ablak, hogy " Feltöltés" akkor bejön a " válassz képet". Erre nekem bemegy képeim közé és és ott működnek a korábban leírt lépések. ( más is segíthet) hátha valahol hibázok.

Előzmény: lakiraly (50135)
lakiraly Creative Commons License 2011.05.22 0 0 50135

kép megvan  méretezés nincs meg innentől kezdve semmi sincs meg

Előzmény: de-guky (50133)
gepesz Creative Commons License 2011.05.22 0 0 50134

de-guky Creative Commons License 2011.05.22 0 0 50133

Rá kell nyomni a méretezésre is mert csak kisebb képek tölthetők fel.

-Kép,

-Átméretezés,

-Egyéni,

-1024x768,

-Ok,

-Mentés

Nálam így működik

 

Előzmény: lakiraly (50131)
de-guky Creative Commons License 2011.05.22 0 0 50132

A katica lárvája ahogy éppen elkap egy zöld levéltetvet megevés céljából.

lakiraly Creative Commons License 2011.05.22 0 0 50131

sziasztok !valahogy nem boldogulok az indafotóval mert a képeim nagyok és nem tudom csak úgy feltenni

Előzmény: janos 77 (50116)
de-guky Creative Commons License 2011.05.22 0 0 50130

  Biztos sok oka lehet a pipálásnak, oxigén hiánynak. Éjjel az algák is CO2-t termelnek és reggelre jelentősen csökken a vízben az oldott O2.

  Nem akarlak ijesztgetni, de néhány éve sikerült behurcolnom a Koi vírust. Ettől reggelente pipáltak a halaim és minden reggelre elpusztult egy. Étvágyuk sem volt.

A vízben egyébként csak kevés alga zöldítette meg a vizet. A víz teteje azokban a sarkokban ahol összegyűltek a halak mindig "habos" volt. A baj a víz melegedésével jött elő, tehát a jelenlegi helyzettel kezdődött.

 Remélhetőleg neked csak az algát kéne kiirtani. Ehhez javaslom az UV lámpát és a perlonvattás szűrést. Az elölt algákat is ki kell szűrni, mert azok teste is bomlásnak indul és az is O2 elvonásával jár.

Előzmény: fcgjk (50119)
szabio Creative Commons License 2011.05.22 0 0 50129

CSodaszépek a tavirozsáid,nekem talán soha nem lesznek ilyenek...Hány éves tovek?Mennyi ido mig pirosasbol zoldé változik a levél szine?

Előzmény: kurdilaci (50041)
Ladybee Creative Commons License 2011.05.22 0 0 50128

Tőosztással gyorsabb, de ki lehet próbálni ezt a szaporítási módot is.Itt írnak róla :http://probalkozas.lapunk.hu/?modul=oldal&tartalom=434921

Előzmény: madar86 (50126)
ivaan Creative Commons License 2011.05.22 0 0 50127
Teljesem igazad van mindenben de másoknak is meg kell adni a lehetőséget a termeszetes megoldásra. Te is mint irtad 3évig probalkoztal. Neki sem egyből a "konnyebb" utat kell javasolni.
Nem akar senki kiutalni ;D Én is az benti halaknál néha kénytelen vagyok ha már a sozás sem segit valami kemikaliat hasznalni..
Előzmény: tescobetyar (50125)
madar86 Creative Commons License 2011.05.22 0 0 50126

nem tudja valaki ez a sárga írisz magról szaporodik?

tescobetyar Creative Commons License 2011.05.22 0 0 50125

Kedves janos77 és ivaan.

 

Ahogy ti is tudjátok az éremnek két oldala van ezért többféle vélemény létezik a  szűrés szükségességéről.Sokak szerint a szűrés és algamentesítés felesleges, mert ha megfelelő méretű egy tó akkor biológiai egyensúly önmagától is beáll.Ahogy érzékeltem ti ebbe a csapatba tartoztok de ez nem is baj mert mindenki úgy szépíti és rendezgeti a tavat és a környékét ahogy neki tetszik.Le a kalappal elöttetek, mert ti profi tógazdák vagytok és mindenre tudtok egy tuti megoldást.Nálam 5 éve van kertitó és 3 év kevés volt ,hogy kialakuljon a megfelelő egyensúly.A tó mint a spenót és a ph értékről ne is beszéljünk mert katasztrófális állapotok uralkodtak a tóban.Az algaírtást én sem viszem túlzásba csak elősegítem a tavi szűrő munkáját és ezért is írtam azoknak a felhasználoknak ("  vegyszerezős balekok ide ") ahogy fogalmaztál kedves ivaan mert sokan belevágnak a kertitó építésbe de tanácstalanok.Az is igaz ,hogy az algagátlót nincs jó hatással hosszú távon a tó biológiai egyensúlyára de ha megfelelően be van ültetve növényzettel és biztosítunk elegendő oxigént akkor nagyon szép látványban lehet részünk.Folyamatosan figyelem a víz minőségét és rendezgetem a növényzetet és a tó környezetét.Nálam van UV szűrés is és igen élvezem , hogy tiszta a víz mert csodálatos látványt nyújt egy tiszta tó.Figyelgetem a halakat és mivel tiszta a víz ezért észre is veszek minden kis változást a tóban úgy mint a növényeken.A végére már csak annyit, hogy meglehet kövezni vagy ki lehet utálni a fórumról is de ennek ellenére és csípem a fejetek és szívesen olvasgatom a hozzászólásokat.Mindenkinek jó hétvégét és legyen szép napotok....
ivaan Creative Commons License 2011.05.22 0 0 50124
felfujt zacskoba nem nagy hidegbe v. melegben siman postazhatĂł
Előzmény: szoffya (50122)
fcgjk Creative Commons License 2011.05.22 0 0 50123

Semmit.

Előzmény: szoffya (50121)
szoffya Creative Commons License 2011.05.22 0 0 50122

Nekem ebből a vízinövény kertészetből hoztak egy tő tavirózsát. Az akkor kibomlott levelei mind lerohadtak, de jöttek helyettük újak, viszont volt egy csaknem kinyílt bimbója és egy még nagyon a kezdeti stádiumban levő és egyik sem jött még fel a levelek fölé. Lehet, hogy már nem is fog, mert az átültetésnél a víz alá került?

 

Lehet, hogy nem is jól ültettem el, mert még sosem láttam ezt a növényt és voltak olyan hosszú gyökerei (legalábbis én azt hittem, hogy gyökér), amit talán nem a földbe kellett volna tenni, hanem hagyni kellett volna a vízben? Talán nem is gyökerek, hanem hajtások voltak?

 

Most aztán én is izgulhatok, mert ez már a második próbálkozásom ezzel a növénnyel. Az első egyáltalán nem indult fejlődésnek, csak eltűnt.

 

Nagyon szép fejlett növény volt sok levéllel, bimbókkal, ha ez is tönkre megy, arrol nem a bolt tehet, hanem én. Annyira érzékeny az ilyen vízinövény, el sem tudom képzelni hogy lehet ezt bedobozolva feladni, hogy ne sérüljön. Nekem úgy hozták, de így is vigyázni kellett rá.

Előzmény: BodnarCs (50120)
szoffya Creative Commons License 2011.05.22 0 0 50121

Végül is tettél valamit a tóba az alga ellen?

Előzmény: fcgjk (50119)
BodnarCs Creative Commons License 2011.05.22 0 0 50120

Hellooo,

 

jól emlékszem, hogy vki itt a fórumon említette, hogy a Victoria Regia vízinövény kertészetből rendelt tündérrózsát? Meghogy rohadnak a levelei? Ha az illető látja a hozzászólásomat, megoszthatná velem, hogy hpgy áll fejlődésügyileg a tündérrózsája, mert én már kezdek aggódni az enyémért. Teljesen el vannak rohadva a levelek és már hetek óta új levelet sem hoz. Mellette meg vízitök van, az meg szapora, szépen fejlődik.

fcgjk Creative Commons License 2011.05.22 0 0 50119

Mi az oka annak hogy ma reggelre fent pipált az összem koim és pár el is pusztult belőle?

de-guky Creative Commons License 2011.05.22 0 0 50118

  Valóban a jövő táplálékforrásának tartják, vagy tartották, de nem emészthető számunkra. Csak egy két elemét tudjuk hasznosítani.

  Én UV lámpázok és szűrök. Egy vödörbe beletettem egy erős szökőkút motort azt körbe raktam perlonvattával és szivaccsal. Innen megy a víz az UV lámpán keresztül vissza a tóba. Napi három szelet kenyérnek megfelelő méretű eledelt kapnak. Nagyjából ennyi térfogatú ürüléket kell naponta kiszűrnie a rendszernek. + szennyeződés amit a szél belefúj a tóba. Az is szépen elkezd bomlani. + elhalt bomló vízinövények.

Előzmény: ivaan (50117)
ivaan Creative Commons License 2011.05.22 0 0 50117

Arról nem is beszélve, hogy a vegyszerezés után már nem eheted meg a túlszaporulatot pedig a koiknak is finom a húsa :D

Nem kell semmi elmúlik magától persze lehet siettetni nővények betelepítésével vagy árnyékolással esetleg szűréssel vagy a túlszaporulat le halászásval illetve a gurmanok vízibolhát is rakhatnak bele és így vagy úgy letísztul 1-2 hónap.

Az alga is nővény ő is csak virágzik és a jövő táplálék forrásának tartják + egyéb hasznos energia forrás is  .

Megyek is mert reggeli idő van :D

Előzmény: janos 77 (50116)
janos 77 Creative Commons License 2011.05.22 0 0 50116

:-) Ez pontosan így van mintmár írtam az orvosos példát, hasfájásra antibiotikum és kész, kész a gyomrod, kiírtottál minden jó baktériumot és még szarabb lesz.....

 

A vegyszer ugyanezt teszi a tóval.... Ne szépítsük, ezen valaki nagyon meggazdagszik, persze hogy azt mondják hogy fasza az öntsed csak bele,jó lesz az...

Meg egy nagyobb tóba már azért elég költséges is lenne....

Előzmény: ivaan (50115)
ivaan Creative Commons License 2011.05.22 0 0 50115

Mit óltogatsz mindenkit a vegyszerezésre ? Van valami érdekeltséged a méreg gyárban :D

vagy csak szimplán tudatlanságból ajánlod ?

Anélkül is működik a tó csak türelem kéne meg hozzáértés.

Javaslatom: nyissatok egy „vegyszerezős balekok ide” topikot, de kár megfertőzni a kezdőket itt ezzel a rossz mentalitással.

Ha valami nem megy egyből szaladok a botba és amit adnak azt ész nélkül beöntöm.

A tó nem erről szól felénk ha rendesen foglalkozol vele magától is helyre állna az egyensúly, viszont vegyszerezéssel egy darabig hazavágod az ökológiát.

Aztán meg majd csak jönnek panaszkodni vissza, hogy most mit csináljak HŰŰŰ meg Háááá ”segítség mit tegyek?” 

 

Előzmény: tescobetyar (50104)
madar86 Creative Commons License 2011.05.21 0 0 50114

nekem is volt ilyen,de ki pusztult még a lila az megvan,de nem akar virágozni

Előzmény: konig1976 (50076)
madar86 Creative Commons License 2011.05.21 0 0 50113

nállam is ilyen szitakötők garázdálkodnak :)

Előzmény: idli76 (50110)
dkari74 Creative Commons License 2011.05.21 0 0 50112

Ha valakinek szüksége van erre a növényre viheti XVIII. ker-ben lakom.

 

kisszusza Creative Commons License 2011.05.21 0 0 50111

Szia IVAAN,köszönöm segítő szándékod és halgatva rátok valami kafa megoldást csak ki ötölünk  a szomszédommal karöltve,ő is most indít be egy kisebb tavat.Üdv-kisszusza

Előzmény: ivaan (50092)
idli76 Creative Commons License 2011.05.21 0 0 50110

Előzmény: idli76 (50109)
idli76 Creative Commons License 2011.05.21 0 0 50109

Sziasztok.Megjöttek a szitakötők.

anlu2 Creative Commons License 2011.05.21 0 0 50108

Szerintem ha valami elevenszülö dologról volna szó, akkor sem lesz már belöle semmi ha a levél már le van szabva. Így nem jut szerintem annyi tápanyaghoz, hogy bármi kifejlödne belöle. Ez az én véleményem, de mivel nincs tapasztalatom, így csak meghallgatom mások mit tudnak mondani a témához. :)

köszönöm

Előzmény: anlu2 (50107)
anlu2 Creative Commons License 2011.05.21 0 0 50107

Ez egy tegnapi kép, az a picurka rózsaszín. Az ö leveléröl van szó. Olyan kis nyámnyila növény, pedig nem miniként vettük. Ma már merülöfélben van :((((

 

Előzmény: talpfa (50105)
Szanki Creative Commons License 2011.05.21 0 0 50106

elevenszülők:

 

Előzmény: talpfa (50105)
talpfa Creative Commons License 2011.05.21 0 0 50105

Van egy könyvem, rákeresek benne, mintha ott láttam, olvastam volna hasonlót.

Minden esetre a képek alapján, nem elevenszülő rózsának tűnik.

A levelek alapján (már amennyi látható a képen), nem trópusi rózsáról van szó. Azoknak jellegzetes levelük van.

Tényleg, milyen fajta az a rózsa, amiről a kép készült???

Mérsékeltövi t.rózsáknál nem tudok olyan elevenszülő rózsáról, ami a levél közepén neveli a követekező generációt. :)

Csak olyat ismerek, ami a "virágok helyén" hozza a kis rózsákat. Lásd kurdilaci egyik sárga mérsékeltövi fajtája.

Előzmény: anlu2 (50096)
tescobetyar Creative Commons License 2011.05.21 0 0 50104

Szia.

 

Csak türelem mert nem 2 nap alatt lesz tiszta a tavad és a lényeg, hogy 3 naponta ismételni kell a folyamatot.Én speciel egy 12 literes kannába öntöm a szert amit 8 részrer öntök szét így 8x 12 liter bekevert oldatot öntök be a tó különböző részein.Nálam kb 10 nap alatt tisztult le a tó és igény szerint adagolom az oldatot a vízbe.Minimum 3-4 kezelést kell ismételni ami kb 3000.- ft és ez nem egy nagy anyagi megterhelést jelent.Biztosan magas a ph érték a tóban amit nem ártana semlegesíteni, erre is van Neptun termék ami ugyancsak nem drága.Fontos dolog még ,hogy legyen elegendő növény is a tóban mert ez is javít a vízminőségen.Nekem a sások szabad gyökérzettel vannak letéve a teraszokra ami igen jól segíti a szűrést.Egyszerűen beülteted egy szögletes ládába a sást homok és kövek társaságába és amikor benövi a ládát akkor kiveszem és berakom a tóba.Kellő tartást biztosít neki sűrű gyökérzet és tud terjeszkedni is.Leraktam tócsagaz hínárt is ami nagyon szépen fejlődik és egyben oxigént is termel.Tehát sok minden kell,hogy meglegyen az egyensúly a vízben.Az biztos, hogy folyamatos törödést igényel a kertitó és a környéke is.....

Előzmény: petibasszus (50099)
petibasszus Creative Commons License 2011.05.21 0 0 50102

hát nem olcsó mulatság az biztos.. de vmit csinálni kell, hogy szép legyen a vize.. :)

Előzmény: Szanki (50100)
Szanki Creative Commons License 2011.05.21 0 0 50101

Ez na Neptunos nem csinált semmit, de előnye , hogy nem is ártott ;-)))

Előzmény: petibasszus (50099)
Szanki Creative Commons License 2011.05.21 0 0 50100

Az drága mint a bűn, de nagyon hatásos az előírt adagolásban!

Előzmény: petibasszus (50099)
petibasszus Creative Commons License 2011.05.21 0 0 50099

Szia Tescobetyar!

 

Bocsi, de csak most tudok válaszolni... Köszi a tanácsot, vettem a neptunból. Öntöttem is bele tegnap este, de az eladó is azt mondta, hogy legalább egy fél órán belül össze kell rántania az algát. Mivel régebben más algaölőt is használtam így ez már nem rántott össze semmit sem a tó felszínén. Na mind1 azért 3 nap múlva megint öntök bele. A vizem még mindig zöld :(

 

Rátaláltam egy másik szerre sera pond bio crystal plus. Esetleg ismeri valaki? Használtatok már ilyet?

 

Szép napot!  :)

 

Peti

Előzmény: tescobetyar (50036)
anlu2 Creative Commons License 2011.05.21 0 0 50098

Ez kicsoda? Ez a csíbor lehet? Én nem ismerem a kártevöket annyira. Úgyhogy nem esett még le a fillér :))

A levelen az a valami viszont tényleg olyan mint gyökér, a kép lehet hogy nem adja vissza annyira a valóságot.

Előzmény: ivaan (50097)
ivaan Creative Commons License 2011.05.21 0 0 50097

Anlu2!

Akkor képekbe öntöm hátha úgy jobban lejön neked.

 

anlu2 Creative Commons License 2011.05.21 0 0 50096

Milyen kártevöre gondolsz? Mert még mindig nem találtam választ a neten a kérdésemre. Szeretném tudni mi törénik a tavamban, ezért minden ötletet megköszönnék. :)

Előzmény: talpfa (50091)
Tillana Creative Commons License 2011.05.21 0 0 50095

Szia!

 

Hol vetted a trópusi tündérrózsát? Én is szeretnék, de a csomagküldőkben már nem bízom.

Előzmény: talpfa (50091)
Jahno Creative Commons License 2011.05.20 0 0 50094

Gazzal, hallal, szél vagy madár hordja be az ikráját, akármit. Lényeg, hogy van. Nekem is lettek olyan halaim, ami nincs is, de ez a dög tényleg mindent visz.

Előzmény: Törölt nick (50088)
Jahno Creative Commons License 2011.05.20 0 0 50093

Ráadásulha lentről felfelé tornázod a vizet, akkor ahhoz megint erősebb gépkell. Miért nem felül folyik be, alulki, ahogy azt szoktuk?

 

Akkor nyomás alatt sem lesz, csak akkor ha nagyon tele van, eldugul, satöbbi. Ezt akár kis vödörből is meg bírod csinálni, vagy bármiből. Fent becsorog, telerakod rétegesen amivel kell, aztán a többit elintézi a gravitáció. Próbálkoztam levélszedő kosárral is, alá fólia, körbe követ, oldal meg follyon, ami akar. Ha tele lesz, akkor tele lesz. Innentől csak a csövet és szívattyút kell megoldani.

Előzmény: kisszusza (50084)
ivaan Creative Commons License 2011.05.20 0 0 50092

Szerintem ne ragozd agyon ezt a szűrő kérdést .

100W-150W körüli szivattyú kel 500/1000l /h 

Kis patakot zeolit mederben és ülepítés után nádason keresztül enged vissza a tavadba a vizet ha ezzel a módszerrel nem lesz tiszta a tavad akkor érdemes szűréseken gondolkozni.

 

Előzmény: kisszusza (50080)
talpfa Creative Commons License 2011.05.20 0 0 50091

A trópusi tündérrózsák között, több elevenszülő fajta van.

A kicsik a levél közepén fejlődnek, egy nyár alatt virágzó méretűre nőnek.

Saját tapasztalat is!

A kicsik fejlődését meg lehet gyorsítani, ha a levelet fejjel lefelé fordítjuk.

Nekem N.'Panama Pacific' van (ilyen is van hévizen), ez is elevenszülő fajta.

A levelet le lehet vágni, ha már a "kis rózsák" a levél közepén apró gyökeret hoztak.

(Előtte is le lehet... , de akkor lassabban fejlődnek.)

 

Bár azokon a képeken, amiket anlu2 rakott fel, szerintem a tündérrózsák egyik kártevője látható.

A trópusi rózsákon, az "anyalevélen" (szebb szót nem találtam rá :)) ) előszőr mindig a kis rózsák levelei jelennek meg, majd a "anyalevél" a hátoldalán megjelennek az apró gyökerek is. 

Előzmény: Szanki (50079)
lakiraly Creative Commons License 2011.05.20 0 0 50090

hát ez nagyon egybe van az enyém ehez képest gyerekcipőben jár . a képek meg lesz szerintem hétvégén mert ma is sötétben értem haza

Előzmény: janos 77 (50086)
szoffya Creative Commons License 2011.05.20 0 0 50089

Kurdilaci, Anlu2, félreértettetek, de biztos az én hibám, valószínűleg félreérthetően fogalmaztam. Én Anlu2-nek erre a mondatára válaszoltam: "Jajjjjjjjj, de szépek Kurdilaci képei, Kurdilaci képei után viszont én alig merem megmutatni"

de nem érdekes, ne ragozzuk. Fátylat rá.

 

Tényleg szépek Kurdi Laci képei.

Előzmény: kurdilaci (50085)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.20 0 0 50088

Köszönöm a válaszokat ! Akár milyen káros bevándorló fajról is van szó, nagyon örülök neki, hogy pont az én tavamban talált otthonra. Ma este is leskelődtem utána és sikerült is megpillantanom. Azonban továbbra is rejtély számomra, hogyan kerülhetett egy budapesti, minden élővíztől távoli tóba. A Dunától idáig át kellett volna szelnie a belvárost vagy 15 km-es távon.

delfinjudit Creative Commons License 2011.05.20 0 0 50087

Kőmű Drága!

Ma megérkeztek a növények. Még egyszer köszönöm, holnap telepítés!

janos 77 Creative Commons License 2011.05.20 0 0 50086

Hi

 

Sajnos ez egy bevándorló faj...A Dunában már tömegesen él..

Eredetileg Kínából származik,már láttam ilyet..http://hu.wikipedia.org/wiki/Gyapjasoll%C3%B3s_r%C3%A1k ha ez az...

 

Lakiraly

 

Várom a képeidet itt van pár az enyémről,ez sem fóliás

Előzmény: Törölt nick (50059)
kurdilaci Creative Commons License 2011.05.20 0 0 50085

Anlu2 már válaszolt neked,s minden sorával egyetértek!Sajnálom,hogy félreértetted a képeinket,hozzászólásainkat.Eszembe sem jut versenyezni senkivel,értelme sem lenne.Minden tónál van szebb,nagyobb,ez elsősorban pénzkérdés,s abból nekem nagyon kevés van mostanában:-((Szeretem a tavam,én csináltam,én gondozom,s büszke is vagyok rá.Örülök,ha minél több tavirózsám nyílik,hiszen ez azt jelenti,hogy jól érzik magukat nálam.Szeretek fotózni,s kivel osszam meg a számomra oly kedves felvételeket,ha nem hasonló érdeklődésű emberekkel,egy direkt erre a témára szakosodott topikban?S persze nem csak az én képeim gyönyörködtetnek,hanem mindenkié,aki képet rak fel a taváról.Sok mindent tapasztaltam a több,mint egy évtizedes tavas múltamban,s ezt szívesen megosztom bárkivel,s örülök,ha egy kérdésre,kérésre érdemben válaszolni tudok.Ám ez sem a versengésről szól.Nem vagyok a téma szakértője,csak lelkes amatőr,s bárkitől elfogadok tanácsot,helyreigazítást,ha valamit rosszul-,vagy egyáltalán nem tudok:-))

Előzmény: szoffya (50073)
kisszusza Creative Commons License 2011.05.20 0 0 50084

Igazából,tartok attól hogy tökéletes tömítést eltudok-e érni a kinti szűrésnél/szivárgás/.A vízben lévő hordó alját körbe kisebb-nagyobb lyukakat vágni,ahol a víz bőven bejut a hordóba,majd a szűrőanyag és a legtetején lenne a tető alatt a szivattyú/itt minimális tömítetlenség nem lenne gond/.Az évi többszöri takarítás nem lenne gond ha estleg eldugulna,de annyi nagy szemét nincs benne hogy eldugulhasson.A házi barkács az anyagi vonzata miatt van,nem tudok a profi dolgokra annyit szánni amennyit lehetne.

Előzmény: Jahno (50083)
Jahno Creative Commons License 2011.05.20 0 0 50083

Ezt a víz alatti hordózást sem értem. Pontosabban a működési elvét értem, de nem látni ha eldugul, aztán takarítani kell, vagy nem ott szív, ahol kellene, vagy hasonlók. Nekem volt, hogy naponta eldugult. Aztán meg lehúzott 2 szezont, miközben nem kellett takarítani. Most meg 2 éve nem is láttam, mert rájöttem, hogy minek :-)

 

Tó alján amúgy is rengeteg a mocsok, azzal nem érdemes foglalkozni, én szívattyúm nagyjából a közepéről szívta a dolgot, majd úgy ment vissza a tóba.

 

Előzmény: kisszusza (50082)
kisszusza Creative Commons License 2011.05.20 0 0 50082

Szia JAHNO!Köszönöm gyors válaszod,nagyjából erre a válaszra számítottam.Igazából a vízbe helyezés mellett az szólt,nem kell annyira tökéletes tömítés a fedőrésznél.Marad a tó mellé ásása a hordónak vagy pedig egy 2000l/h POWERHEAD/ 5000ft-kb, amit már lehet víz alá rakni a hórdóval együtt.Mégegyszer köszönöm a jótanácsot!SZÉP NAPOT!!

 

Jahno Creative Commons License 2011.05.20 0 0 50081

"amit vastagon bekennék sziloplasztal,tehát víz nem kerülhetne bele/érintésvédelme ipx4/."

 

Egyrészt IP65-től felfelé kellene gondolkozni, másrészt házilag ezt inkább ne csináld.

 

Ha mindenképpen a tóba szeretnéd, akkor vagy tószivattyú kell, ami erre van kitalálva, vagy külső szívattyú legyen, és lentről szív, tóba nyom vissza, így kész a vízesésed is. A felfúhjatós medencében lévő cuccok amúgy is játékszerek, nem erre valók, minimális vizet forgat, legtöbb a 24 órás üzemet sem bírja, satöbbi. Feltéve ha az olcsóbb árfekvésről beszélünk.

Előzmény: kisszusza (50080)
kisszusza Creative Commons License 2011.05.20 0 0 50080

Szép napot mindenkinek!Új kertitó  tulajdonosként szeretnék zavarni titeket,szűréssel kapcsolatban.Tóba süllyesztett hórdós szűrést szeretnék készíteni,a szivattyút egy felfújható szélű medence szűrőjéből gondoltam kiszerelni.Az egész elektromos rész egybe van öntve amit vastagon bekennék sziloplasztal,tehát víz nem kerülhetne bele/érintésvédelme ipx4/.Akinek van ezzel kapcsolatos tapasztalata és megosztaná velem annak megköszönném,akkor is ha kiderül nagy baromság ami terveztem.Üdvözlettel -KISSZUSZA

Szanki Creative Commons License 2011.05.20 0 0 50079

A trópusi rózsik levelét levágják, felfordítva ráfektetik a vízre, a levélnyéllel átelemben gyökeret ereszt! Ezt így láttam egy kertészetben! Szerinted?

Előzmény: Ladybee (50054)
,KÁRLÓ. Creative Commons License 2011.05.20 0 0 50078

Aszta az a nagy dög ponty 1xre egy marék kaját beszippant!!

Szerintem annak már bojlit meg pelletet kéne adnod :)     (Horgászboltban tudsz venni)

Mekkora az a potyka? Mert így ránézésre sztem súrolja az 5öst

 

Ja és köszi az infokat már kinéztem 1 helyet ahonnan szerzek sást, de mostanába nem járok arra, de majd...

 

üdv: Kárló

Előzmény: tescobetyar (50075)
alias Terkó Creative Commons License 2011.05.20 0 0 50077

A csíkbogár ragadozó,mindent megeszik és egész nap zabál.Tartottam befőttesüvegben régebben.Halat,rovarokat,lepkét mindent megevett.Ha eltudja kapni az élőt,tuti,hogy azt is eszi.Kézzel nem fognám meg az biztos,nagyot harap.:)

Előzmény: BodnarCs (50064)
konig1976 Creative Commons License 2011.05.20 0 0 50076

A tavirózs anekme sem nyílík, az írisz annál inkább:

Elcsíptem egy brekegést:

tescobetyar Creative Commons License 2011.05.20 0 0 50075

Etetés.....

 

Megvesznek a kajáért a kis csibészek....

 

http://youtu.be/ADY2qxAV2OA?hd=1

anlu2 Creative Commons License 2011.05.20 0 0 50074

Szia!

Én nem versengés miatt mutattam meg, hogy 6 db van kinyílva. Csak nálunk ilyen még nem igen fordult elö, ezért nagyon örültem neki. Gondoltam megosztom a többi tavassal, ezt is csak azért tettem mert egy levelen érdekes dolgot láttam amit nem tudtam hova tegyek.  Szerintem Kurdilaci sem versengeni akar, hanem Ö is örül neki, és ezért tesz fel gyönyörü képeket a taváról. Az övé sem ilyen volt újonnan (gondolom én). Szerintem senki sem akar versengeni, talán rosszúl értetted a dolgot. Amúgy az sem baj ha Jahnónál még mínusz fokok miatt nem virágzik, majd fog az is. Aztán akkor majd rak fel képeket.

Bárki aki felrak képet azt azért teszi mert, vagy örömét vagy akár bánatát akarja megosztani a többiekkel, vagy valami miatt érdeklödik.

(ezek után már nem is rakok fel máról képet, csak annyit mondok hogy ma 10 van!!!!!!!!!! aztán biztos 3 hétig semmi sem lesz :(((( )

 

Előzmény: szoffya (50073)
szoffya Creative Commons License 2011.05.20 0 0 50073

Csodaszép tavaitok vannak, de szerintem senkinek sem kell szégyenkeznie a sajátján. Mindenki a lehetőségei szerint próbálkozik és persze ereje és tehetsége szerint. Fontos, hogy aki ezt a kedvtelést választja, szereti az állatokat. Legalábbis én nem azért csináltam magamnak ezt a kis olcsó sk. pocsolyát, hogy a szomszédot pukkasszam vele. Nem is tudja, hogy van, mert nem lát oda. Én a magam kedvtelésére csináltam, gondolom ti is úgy vagytok vele.

 

Valakivel azért jó megbeszélni a gondjainkat.

 

Csak azért írom ezt, hogy már nehogy itt versengés legyen, kár lenne elszúrni ezt a jó kis topikot.

 

Nekem is szinte minden tó tetszik, bocsánatot kérek azoktól, akiét nem dícsértem meg, az nem azért volt, mert nem tetszett, hanem azért mert pont akkor nem volt időm visszanézni, hogy mit írtatok, így aztán lekéstem róla.

 

 

Előzmény: anlu2 (50043)
tescobetyar Creative Commons License 2011.05.20 0 0 50072

Szia Kárló.

 

A növények amiket a képen véltél felfedezni azok sás félék(Réti sás,zsombék sás,Rezgő sás,Vizi liliom,Gólyahír és buzogány nád.)Felénk rengeteg lápos, zsombékos rét található így a növények beszerzése rutin feladat.Ezek a növények megtalálhatóak a csatornák mentén is ezért biztosan felétek is van.Nagyon hálás növény és gyorsan szaporodik a kúszó gyökerek révén.Remélem tudtam segíteni és legyen szép napod.

Előzmény: ,KÁRLÓ. (50053)
tescobetyar Creative Commons License 2011.05.20 0 0 50071

Szia.

 

A szer adagolását addig kell folytatni míg el nem tünik teljesen az alga.Egy flakon 10 köbméterre elegendő és 3 naponta ismételni kell. Körülbelül 3-4 flakon kell a teljes tisztúlásig és utánna 2-3 hetente  1 flakon. Na most 770 forintba kerül felénk a szer ami nem drága szerintem és ami lényeges szép tiszta lesz a tavad.A szinten tartás már gyerek játék és a hatás az érezhető.Nincs is szebb látvány mint egy szép tiszta tó.Remélem tudtam segíteni és ha bármi kérdésed lenne írj bátran.

Előzmény: bysz (50048)
szoffya Creative Commons License 2011.05.20 0 0 50070

Hát, a szitakötő nem nagyon látszik, még nagyon picurka. A kép közepén van egy sáslevélen.

szoffya Creative Commons License 2011.05.20 0 0 50069

Az előbbihez nem sikerült csatolni a képet, egyúttal egy másikat is beteszek 

 

a legújabb háziállatomról, egy gynyörű kék szitakötőről.

 

csabapeca Creative Commons License 2011.05.20 0 0 50068

Ha megtudja ragadni az élőt (azért ennél jóval kisebb méretűt) a csápjaival hát megeszi azt is.Ha bemész fürdeni a tóba megragadja a bőrt is ami eléggé fájó.

Előzmény: szoffya (50066)
szoffya Creative Commons License 2011.05.20 0 0 50067

Szia "rozsa57"!

 

Nem látom, hogy kaptál-e választ, de nekem is csak két hete sikerült beszerezni egy tő tavirózsát és meglepődtem, hogy mekkora ültetőkosarat adtak hozzá, meg rengeteg tavi földet. Nem lehet, hogy azért nő ilyen gyengén a rózsád, mert kevés tápanyagot kap? A kerti növények legalábbis ajjor viselkednek így. Az enyémnek azóta, hogy letettem ezek új levelek egy kivételével.

 

Azt persze nem tudom, hogy ilyenkor lehet-e valamit még csinálni, de kár lenne érte, ha tönkremenne, mert borzasztó drágák ezek a növények az üzletekben.

 

 

Előzmény: rozsa57 (50022)
szoffya Creative Commons License 2011.05.20 0 0 50066

Nem lehet, hogy csak azokat a halakat kezdi ki, amelyek már elpusztultak, azaz olyan a rovarok közt mint az állatvilágban a keselyű vagy a sakál? Csak azért kérdezem, mert az ember hajlamos bármire ráfogni, hogy káros.

BodnarCs Creative Commons License 2011.05.20 0 0 50065

Ez kb 4 cm-es csíkbogár, vagy csíbor. Ugye az nem lehetséges, hogy ez elkap egy élő halat? Mert tudtommal növényevő, ugyanakkor 3 döglött halon láttam a nyomait.

BodnarCs Creative Commons License 2011.05.20 0 0 50064

Sziasztok,

 

Lehet emlékeztek, pár napja tettem fel képeket beteg halakról, az egyiket furcsa likak voltak, mellúszó tövében, fején. Megvan a tettes, nem is gondoltam volna.

 

 

Íme akció közben:

 

Ladybee Creative Commons License 2011.05.20 0 0 50063

Tartsd megfigyelés alatt és fotózd. Érdekesség!

Előzmény: anlu2 (50060)
de-guky Creative Commons License 2011.05.20 0 0 50062
Előzmény: Törölt nick (50059)
Ladybee Creative Commons License 2011.05.20 0 0 50061

Kínai gyapjasollós rák (Eriocheir sinensis )

Előzmény: Törölt nick (50059)
anlu2 Creative Commons License 2011.05.20 0 0 50060

Jó reggelt!

Akkor ez szerinted levélsarj lehet? A levél maga 10-12 cm nagy, és azon 6 db szaporulat? Lehet még így belöle valami, ha már a levél le van szabva, tehát nem él? Visszaraktam a vízbe, ha lesz belöle valami akkor lesz, ha nem nem. Még az is elöfordulhat hogy a halacskák elfogyasszák reggelire, amilyen étvágyuk van ;)

Én ilyent még nem láttam, számomra új dolog.

Előzmény: Ladybee (50054)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.19 0 0 50059

Sziasztok!

Tizenöt éve van kerti tavam, sok növénnyel, tavirózsával és aranyhalakkal.

Már vagy tíz éve, hogy nem telepítettem bele sem új növényt, sem új halakat.

Budapest kertes övezetében, mindenfajta élővíztől távol lakom.

A ma esti haletetéskor egy furcsa lényre figyeltem fel, amelyet sikerült is nyakon csípnem és lefotóznom. Egy tenyérnyi nagyságú tarisznyarák volt az illető. Eddig úgy tudtam, hogy ilyenek csak sós vízben, tengerben élnek. Hogyan kerülhetett a tavamba ????

 

  

 

  

ivaan Creative Commons License 2011.05.19 0 0 50058

Nálam csíbor lárva rágta le így a leveleket, de a teknősök is képesek ilyen galádságra.

Én kicsibe csináltam hasonló tavat kb 500l be a kertbe kiszórtam 10cm mosott homokkal a medret és nagy kule kaviccsal lesúlyoztam a homokot, így nem oldódott ki szerves anyag ezért nem volt gondom az algákkal viszont rengeteg nővényt raktam bele.

Neked is Vízi tök kellene mert árnyékol is és tisztit.

A nádat direkt iszap labda nélkül rakom a vízbe ezzel kényszerítem, hogy a csupasz gyökerein keresztül vegye fel a tápanyagot az algák elől.

Relatíve jól működött nálam 2évig, pedig azért néha tölteni kellet rá mert nem volt megfelelő a talaj szerkezet vízzárás stb.

 

Előzmény: lakiraly (50056)
ivaan Creative Commons License 2011.05.19 0 0 50057

Ennek megállapításához látni kellene, de magad is el tudod dönteni..

Ha zavaros pedig elég nővény van benne pedig forgatod is akkor sok a hal és ha pl.: látod a tó alját akkor elbírja a halmennyiséget :)

Előzmény: Bumburnyák (50050)
lakiraly Creative Commons License 2011.05.19 0 0 50056

Szia janos!Az én tavam még csak most készül.Növény még csak körülötte van .Úgy kezdődött hogy tavaj ősszel kezdtem ásni ki 30cm nél jött a víz 60-nál már gyorsabban jött vissza mint ahogy a szivattyú ki szívta volna.Tavasszal  kikotorta a markoló erre e nagyságra.A víz beáll egy szintre ha esik nől kb 20cm-t a magasság nagy melegben vissza áll az eredeti mélységre. Hal van benne de csak természetes amit kihorgászom.Vizi növény még csak elvétve .Először zöld alga volt majd lett barna alga most a fonalas alga a trendi.van két tavi rózsa de elég gázos .A levele épp hogy kijött máris ette valami lárva alúlról.Képet majd csinálok most épp sötét van .

Előzmény: janos 77 (50031)
ivaan Creative Commons License 2011.05.19 0 0 50055

Ne betyárkodj !:D

Magától is letísztúl az nem kell vegyszer.

Előzmény: tescobetyar (50036)
Ladybee Creative Commons License 2011.05.19 0 0 50054

Levélsarjat eddig csak Hévízen láttam, az ott tenyésző állományon.

Előzmény: anlu2 (50039)
,KÁRLÓ. Creative Commons License 2011.05.19 0 0 50053

Szia tescobetyar

 

Tetszik a tavad, nekem nagyon bejön ;)

 

Szép az a sok növény körbe a vbízben énis most vmi ilyesmit akarok még ültetni, tényleg mi is ennek a neve? Innen úgytűnik h valami sás féle.

Meg láttam vmi nagy fekete árnyat elsuhanni az ponty volt? mert akkor szép fogás lehetett :)

Szépek a halak és a víz is szép tiszta grat hozzá!

Előzmény: tescobetyar (50037)
kurdilaci Creative Commons License 2011.05.19 0 0 50052

Egy jól beállt,s kellően növényesített tóban 80 cm összhosszúságú hal lehet köbméterenként.Nálad ez egyharmaddal több,s ráadásul nőnek is a halak,idén akár duplájára is.

Előzmény: Bumburnyák (50050)
kurdilaci Creative Commons License 2011.05.19 0 0 50051

Nálam 22 virág volt a csúcs egyidőben,de 20 körül minden évben összejön.A nagyvirágúak nálam is 150 cm mélyen vannak,s azokon még nincs virág.

Előzmény: sammy2 (50047)
Bumburnyák Creative Commons License 2011.05.19 0 0 50050

..szép jó estét minden tavasnak..

 

..szerintetek egy két és fél köbméter tartalmú tóban sok az 50 kb 5 centis hal, és 4 olyan 12-15 centis..?

 

..eredetileg a négy hal volt (koi) de babáztak és két éve van az a kb ötven darab..de azt tapasztalom, hallatlanul éhesek, ha meghallják a lépteimet..már úsznak az etetéshez..vagy ez a természetes..?

 

..ha sok, akkor Gödöllő környékieknek ingyen is adok..

kurdilaci Creative Commons License 2011.05.19 0 0 50049

Köszi:-))Nálam sem mindennapos dolog a 15 virág,s ugyanúgy lesem az újabb virágok nyílását ,mint Te.Hihetetlen csoda ez a vízivilág!

Előzmény: anlu2 (50046)
bysz Creative Commons License 2011.05.19 0 0 50048

Milyen tapasztalataid vannak a szerrel kapcsolatban? Meddig marad tiszta a víz, kell-e ismételni, milyen összetevői vannak?

 

Előzmény: tescobetyar (50036)
sammy2 Creative Commons License 2011.05.19 0 0 50047

gyönyörűek!!!!!2 éve nyillot nálam egyszerre 41 virág,az idén tegnap jött fel az első levél.igaz 165cm ről jön.le akalappal a rózsikák elött:-)))

Előzmény: kurdilaci (50041)
anlu2 Creative Commons License 2011.05.19 0 0 50046

Nálunk össz 15 bimbó/virág van jelenleg a víz felett, ebböl a hat fehér (képen), és egy mini rózsaszin ami tényleg emlitésre sem méltó a fehérek mellett, a többi meg még nincs kinyílva. Ennyi egyszerre még soha sem volt.

Nálad a Te tavadban ez mindennapos dolog a 15!, nálunk pedig ünnepnap! Talán akkor idén végre beindul a tavirózsavilág? Már ideje lenne :)

Szeretném ha nálam is olyan sok és gyönyörü virág volna mint nálad. Irigykedni lehet a képeid láttán.

Előzmény: kurdilaci (50045)
kurdilaci Creative Commons License 2011.05.19 0 0 50045

Te is ugyanott tartasz virágzásban,mint én:-))Tegnap még csak öt virág volt egyszerre,amikor fotóztam,ma pedig már kilenc.Nagyon várom az óriás tavirózsák indulását,mert ezek még csak a színváltó törpék,illetve kisvirágú fehér és sárga tavirózsák.

Előzmény: anlu2 (50043)
kurdilaci Creative Commons License 2011.05.19 0 0 50044

Nagyon érdekes kép,ilyet még sosem láttam.Tényleg olyan,mintha gyökeret eresztene a levél,de szerintem inkább valami kártevő lehet.Az elevenszülő tavirózsánál sem a levél,hanem az elnyílt virág alakul át új növénnyé.

Előzmény: anlu2 (50039)
anlu2 Creative Commons License 2011.05.19 0 0 50043

Jajjjjjjjj, de szépek Kurdilaci képei, és most tünt fel hogy az "utolsó kép" az elöbb lemaradt.

Kurdilaci képei után viszont alig merem megmutatni :(

 

Előzmény: anlu2 (50039)
Jahno Creative Commons License 2011.05.19 0 0 50042

Nekem sehol egy rózsa, de gondolom hideg van.

Előzmény: kurdilaci (50041)
kurdilaci Creative Commons License 2011.05.19 0 0 50041

Eső,napfény,szinek és formák,nyüzsgő élet,hangzavar:Ilyenkor szép a tó!

anlu2 Creative Commons License 2011.05.19 0 0 50040

Ezt most találtam, hogy választ keresek a kérdésemre.

 

http://www.seerosenforum.de/

 

Gyönyörübbnél gyönyörübb tavirózsa képek vannak itt. Télálló, trópusi stb...... (érdemes megnézni, de nem egy óra az biztos)

Előzmény: anlu2 (50039)
anlu2 Creative Commons License 2011.05.19 0 0 50039

Ez a levél nem tetszett a halaknak, ezért letépték. Aztán ahogy kihalásztam láttam rajta ezt a furcsa "tünetet". Én nem tudom mi akar ez lenni, de talán ti ráismertek. Úgy néz ki minha a levél alúl gyökeret eresztene, felül meg minha kis cérnák lógnának ki a levélböl (szintén gyökér szerü, de nem úgy mint alúl).

Ez a levél önszaporodó, vagy mi a fene lehet ez?

Próbálam kicsit nagyitani is a képen, ezért homályos lett, de talán azért látjátok mit is akarok mondani :)

Az utolsó kép meg a mai 6 db virág.

 

BodnarCs Creative Commons License 2011.05.19 0 0 50038

Elég bátor játékos tűnt fel pár napja a tó körül. Hiába fényképezem, meg ugrálok előtte, nem repül el, csak a fejét forgatja és bámul.

 

tescobetyar Creative Commons License 2011.05.19 0 0 50037

Nekem is nagyon algás volt a tó de hála az égnek ,hogy le is van tisztúlva a víz....

 

http://youtu.be/4FP6unx3Sds?hd=1

Előzmény: tescobetyar (50036)
tescobetyar Creative Commons License 2011.05.19 0 0 50036

Szia...

 

Az alga az egy rohadt dolog, de ha elfogadod a tanácsom akkor használd a Neptun Pond Algagátlót ami nagyon hatásos és pár nap alatt letisztul a tavad....

 

http://www.gayerkert.hu/index.php?p=list@catalog&pid=817

Előzmény: petibasszus (50027)
Nina13 Creative Commons License 2011.05.19 0 0 50035

Köszönöm a gyors segítséget!Pár hete tótakarításkor az utcai vízelvezetőbe lett szivattyúzva a tóvíz és a szomszéd ráérő néninek ez szemetszúrt!Kihívta a jegyzőt,polgármestert,hogy a szennyvizet az utcára engedjük,stb.Azóta már a DRV is volt kint ők becsülték 6-8 köbméterre,ne kérdezzétek mi közük hozzá,nemtom!Ja azóta volt a cimbiéknél rejtélyes módón APEH ellenőrzés is!Egy kis koszos falucska az egész szerintem ez az egy telek ami gyönyörűen van parkosítva,gondozva!Gondolom az irigység!Ja közmű nincs a faluba,de a cimbiék most csináltattak vmi szikkasztós bugyborékolos ülepítős szennyvíz tisztító ketyerét,másnak nincs a faluba.

ivaan Creative Commons License 2011.05.18 0 0 50034

Nem kell vegyszer !

Milyen víz forgatód van ? lehet kicsi ?

Nekem 1,5m patakba megy vissza a tóba egy nádason keresztűl és rendben megszűri így is .

Rakj fel képet hátha valakinek eszébe jút valmi.

 

 

Előzmény: petibasszus (50027)
Ogon Creative Commons License 2011.05.18 0 0 50033

Mekkora egy baromság ez az engedély a tóra!

Gondolom egyikünk sem akar kavicsot bányászni.De akkor mi az értelme?

Ha valaki netán tudná ,tegye közkincsé!!!!

Jó éjszakát mindenkinek!

janos 77 Creative Commons License 2011.05.18 0 0 50032

Hi

 

Ez attól függ miért jelentették fel??

A mérete vagy egyéb apróságok miatt??

Amugy 50nm, és 1méteres mélységig bejelentés,100köbtől,100nm-től engedély köteles..

 

(amugy megjegyezném neked is hogy ha körbekérdeznél nemtom hány embernek lenne engedélye az egész fórumon talán 1-2)

Előzmény: Nina13 (50028)
janos 77 Creative Commons License 2011.05.18 0 0 50031

Hello!

 

A tiedhez nem kell...... amugy a helyi szabályoktól is függ.

Meg a szomszédoktól, itt nálunk 250-300 nm-es tavakról tudok engedély nélkül..

a többi mekkora? Kép a tiedről?

A talajvizet nem gyűjti össze az tuti, max az esővizet..

a talajvízes tavakkal az a baj hogy ahol jött a víz ott aszálykor el is megy..

A tavad nem gyűjti hanem alkalmazkodik a talajvíz szintjéhez.

Nagyon kíváncsi vagyok a tavadra...!!!:-)

Előzmény: lakiraly (50030)
lakiraly Creative Commons License 2011.05.18 0 0 50030

Sziasztok!Engedély kell a tóépítéshez?az én utcámban van 3 tó és az utcában 21 ház.az én tavam a legkissebb 36 négyzetméteres és senkit nem zavar sőt örülnek mert az enyém összegyüjti a talajvizet a szomszédok pincéjéből mivel nem fóliás

Ladybee Creative Commons License 2011.05.18 0 0 50029

49928 hsz.

Előzmény: Nina13 (50028)
Nina13 Creative Commons License 2011.05.18 0 0 50028

Sziasztok!6-8 köbméteres tóra milyen engedély kell?Tudom volt már róla szó,de most gyorsba kéne mert egy barátomat feljelentették és jó lenne tudni mik a törvények!Előre is köszi!

petibasszus Creative Commons License 2011.05.18 0 0 50027

Sziasztok!

 

Tanácsot szeretnék kérni. A tavam már egy jó ideje elég zöld... :S ok, tudom, h ilyenkor tavasszal ez normális. Van benne szűrő, sok növény, de mégis...nagyon zavar. Szerintetek milyen szert kellene beletenni, h letiszuljon? Jók ezek egyáltalán?

 

 

rozsa57 Creative Commons License 2011.05.18 0 0 50026

Nagyon rendi vagy. Amikor Szegeden kerestem a Palettába, akkor még nem volt semmilyen vizi növény, most meg jelenleg nem kell mennem, és elég gáz a tavacskám, Persze tudom, kellene neki az árnyék, de majd az is rendben lesz.

Szép délutánt! Rózsa

Előzmény: Szanki (50025)
Szanki Creative Commons License 2011.05.18 0 0 50025

Szia Rózsa! Az túlzás, hogy ilyenkor túlteng. Valamikor a jövőhéten viszek Neked süllőhanárt, meg amit találok.

Előzmény: rozsa57 (50024)
rozsa57 Creative Commons License 2011.05.18 0 0 50024

Köszi a válaszodat, bizom benne, hogy igy lesz.

Ha esetleg valamelyikőtöknek túl teng a tavacskája növénykékkel, szivesen fogadnám, a posta kőltséget természetesen fizetem.

További szép napot! Rózsa

Előzmény: janos 77 (50023)
janos 77 Creative Commons License 2011.05.18 0 0 50023

Hi

 

Ez teljesen normális, még nincs beerősödve...

Előzmény: rozsa57 (50022)
rozsa57 Creative Commons License 2011.05.18 0 0 50022

Szép napot nektek! Kérdezni szeretnék. A tavalyi szép tavirózsáimnak a levele szőrnyen apró és kevés, mi lehet az oka? Az első kép a nap miatt olyan rossz, meg telis-tele van nyárfa pihével, nem győzöm kiszedni.

Előre is köszi a segitséget! Rózsa

de-guky Creative Commons License 2011.05.18 0 0 50021

Gratula! Szűrést tettél bele?

Előzmény: bálint bácsi (50016)
de-guky Creative Commons License 2011.05.18 0 0 50020

A Neptun kht. nál felhívhatod Györki Attilát. Ő gyártja pl: a Parakill-t is. Hátha tud segíteni.

Előzmény: BodnarCs (50010)
ivaan Creative Commons License 2011.05.17 0 0 50019

Tényleg jó kis tó ! Zseniális a sziget meg a kavics ágy, de valami kis korhadt faág még jól mnézne ki a parton na meg persze sok nővény kell még .

Merre van a kis tód?:)

Előzmény: bálint bácsi (50016)
BodnarCs Creative Commons License 2011.05.17 0 0 50018

Nahát, tényleg fasza kis tó, 50k-t megért :) jók azok a szigetek a közepén. irigylem a tavirózsáidat, az enyémnek 3 levele van de az is rohad.

Előzmény: szoffya (50017)
szoffya Creative Commons License 2011.05.17 0 0 50017

Nagyon szép! Bálint bácsi nagyon ügyes, részemről gratulálok. Nagyon szép tiszta a víz is, vannak benn halak egyáltalán?

Előzmény: bálint bácsi (50016)
bálint bácsi Creative Commons License 2011.05.17 0 0 50016

 

 

 

1 hónap összes szabadideje, 50e Ft meg amit a ház körül találtam.

Ladybee Creative Commons License 2011.05.17 0 0 50014

Szerintem ezen az óvodás szinten itt már mindenki túllépett ! :-)

Előzmény: Törölt nick (50013)
Szanki Creative Commons License 2011.05.17 0 0 50012

Csak díszhalakra használom, étkezésiekre a malachit zöld és formalin miatt tilos! Az alkotóelemekegy részének beszerzése sem egyszerű mutatvány! Sokaknak segített már a bajban.

Előzmény: Ladybee (50007)
BodnarCs Creative Commons License 2011.05.16 0 0 50011

Nekem is a halpenész jutott eszembe először, főleg, hogy a betegség sorozatom azzal kezdődött márc elején, de az le lett kezelve, el is múlt a már megbetegedett halakról is. A lefényképezett halon más tüneteket (is) látok. Pl nézzétek meg az állkapcsa alját, meg az uszonyait, be vannak vérezve. Meg a halpenész elszórva jelentkezett a testen/uszonyokon, ennél pedig csak a szájban látszik.

 

Előzmény: tescobetyar (50004)
BodnarCs Creative Commons License 2011.05.16 0 0 50010

A képen lefényképezett halak nem darakórban pusztultak el, ettől függetlenül vannak darakóros halaim. Van olyan amelyiknek a kopoltyúlemezei alá is befészkelődtek azok a kis szemét darakórok.Halbetegségekben eléggé otthon lettem az utóbbi pár hónapban. Sajnos.

Előzmény: de-guky (50009)
de-guky Creative Commons License 2011.05.16 0 0 50009

Darakórosok akkor lennének a halaid, ha azokon gombostűfejnyi fehér pontok lennének.

Előzmény: BodnarCs (50003)
de-guky Creative Commons License 2011.05.16 0 0 50008

Azok a halak nem saprolegniásak.

Előzmény: tescobetyar (50004)
Ladybee Creative Commons License 2011.05.16 0 0 50007

Mert tudod, hogy az FMC nem  csodaszer, hanem formalin, metilénkék és malachitzöld keveréke, külön-külön sokkal olcsóbb ! Akváriumban hatásos, pár ml adagolással, de fenntartásaim vannak, ha több m3-be kellene adagolni a 30 ml/m3 mennyiséget. Ugyanis nem válogat, mindent pusztít !

Előzmény: Szanki (50006)
Szanki Creative Commons License 2011.05.16 0 0 50006

A kezelést másnap szoktam ismételni fél adaggal! Igaz én nem veszem az FMC-t, hanem összeállítom alkotóelemeiből.

Előzmény: BodnarCs (50002)
Szanki Creative Commons License 2011.05.16 0 0 50005

Tavi méretekben jó az FMC. Akváriumi szerekkel kicsit drága lenne!

Előzmény: tescobetyar (50004)
tescobetyar Creative Commons License 2011.05.16 0 0 50004

Penész vagy Gombásodás (Saprolegnia, Achlya)
Az akváriumban legsűrűbben előforduló gomba a Saprolegnia. Ez a gomba vattacsomó szerű kinövéseket képez a bőrön és az uszonyokon, amik a penészgomba szálaiból állnak és el is szineződik az algák miatt. 

 

Kezelése:  Sera bactopur + Sera fishtamin vagy   Dezinfekt + Parakill....

Előzmény: BodnarCs (49939)
BodnarCs Creative Commons License 2011.05.16 0 0 50003

ez az 50 ml/5m3  sztem elírás lehet, mert a 250 ml-s kiszerelés adatlapján már ez szerepel:

Adagolás:
250 ml (5 m3 vízhez)
500 ml (10 m3 vízhez)

 

De azért rákérdezek, az a biztos.. Nem akarom lenyúlni a darakór munkáját, nehogy kinyírjam a maradék halamat is :)

Előzmény: Szanki (49997)
BodnarCs Creative Commons License 2011.05.16 0 0 50002

Huhh, akkor tényleg jó drágán találtam.. Na nem baj, tanulópénzt megfizettem. Holnap megérkezik a cucc, ha minden igaz. Érdemes egy hét múlva megismételni a kezelést, vagy felesleges pénzkidobás?

Előzmény: kőmű (49996)
tescobetyar Creative Commons License 2011.05.16 0 0 50001

Sziasztok...

 

Szeretnék kérni egy kis süllőhínárt vagy tavirózsa hajtást ha van valakinek szívesen átveszem. Budapest környékén van akkor el is megyek érte.Előre is köszi ha tud valaki segíteni...

sutymák Creative Commons License 2011.05.16 0 0 50000

szevasztok.

 

nem tudom hogy rontok e vele ha ebihallal etetem a koikat és az aranyakat?

 2 naponta adok nekik de nagyon szeretik.

apro bogarakkal csigákkal együtt.

egy belvizes területről szedem nagyon sok van .

Frigyi68 Creative Commons License 2011.05.16 0 0 49999

Helló Mindenkinek!

 

Nagyon jó ez az oldal, már kaptam megnyugtató választ egy kérdésemre.

Most klenne egy másik is. A tóhoz vagy tóba hol kapható az algásodást csökkentő UV lámpa? Milyen megoldás ami jó?

janos 77 Creative Commons License 2011.05.16 0 0 49998

Hi

 

Sztm épp a meredekfalú tavak néznek ki kubik gödörnek......A csúrig feltöltött tó nem épp természethű..(tényleg ezt már kérdezni akartam hogy miért ilyen meredek a tavad fala??)Amúgy elmondanám hogy az agyagos tavaknál szinte lehetetlen a part szintjével egy szinten tartani a vizet mivel feláztatná a környéket, meg sem tudnád közelíteni.!

Ha ugy meg tudja tartani hogy max 50cm partja legyen akkor nincs gond ha elég nagy a tó..

 

A barátod tava már eleve nem jól épült,meredek falakkal nem is csoda hogy kidurták a halak.

Erre már írtam valakinek hogy a kitermelt agyagot érdemes a partba döngölni jó erősen és hézagmentesen így rengeteg víz megtartható,ugyanis az agyagos tavak a szélükön vesztik el a legtöbb vizet (tapasztalat) az aljzaton szinte 0 szivárgás..

Ha a szélét jól beülteti náddal még az is rengeteget számít..Eleinte apadni fog de ez szépen lassan lelassul majd ha  2-3 nap alatt 7-8cm megy el az már jó,fúrt kútról feldurrantani és kész.

Kerülni kell a meredek partot, valahol olvastam hogy a legjobb ha min 6méter átm. a tó, és lankásan mélyül.

Amugy rájöttem a tavamnál lévő algásodás okára: muterom virágokat ültetett a szélére és virágföldet rakott alá,mikor meglocsolta szépen beszivárgott a tóba....:(

Előzmény: Ladybee (49990)
Szanki Creative Commons License 2011.05.16 0 0 49997

A használati utasítást vedd figyelembe, habár nem értem ezt a módszert!

Adagolás:

50 ml (5 m3 vízhez)

500 ml (10 m3 vízhez)

Szerintem kérdezd meg a forgalmazót!

Túladagolással ki tudod nyírni a halaidat!

 

Amit Kőmű írt annak lehet. hogy más a töménysége!

Előzmény: BodnarCs (49994)
kőmű Creative Commons License 2011.05.16 0 0 49996

Húh  a mindenit, elég borsos ára van.Én a 0,5l max. 1500.- láttam. Ezt a fajtát úgy használd,ahogy az útmutatóban szerepel.

Írtam privit!

Előzmény: BodnarCs (49994)
de-guky Creative Commons License 2011.05.16 0 0 49995

Amíg nincs elég növényed, amelyek beárnyékolnák a tavadat és "elennék" a tápanyagot az algák elől addig csak az UV lámpa használ. Vannak vegyszerek is, de hatásuk rövid.

A többlet oxigén jót tesz az algáknak is: még jobban szaporodnak tőle.

Éjjel az algák is O2-t fogyasztanak ezért pipálnak reggel jobban a halak.

Előzmény: BodnarCs (49994)
BodnarCs Creative Commons License 2011.05.16 0 0 49994

Ahonnan rendeltem az FMC-t, azt írták, hogy az 500 ml-es 10m3-es tóhoz ajánlott. Az enyém kb 4 m3. A szűk felét terveztem beleönteni. Akkor az sok? Merthogy a javaslatod 12 ml/m3 (esetemben 48 ml/4m3). Elég akkor negyedannyi, mint amennyit javasolnak a használatin?

 

Erről a termékről van szó egyébként

http://www.kedvence.hu/428-fmc-500-ml.html

 

Levegőztető nincs a tóban, viszont van egy csobogó, ami kb 20 centi magasról esik a vízbe. Az elég levegőztetés? Az jó hír, hogy az algát is kinyomja, mert az utóbbi egy hónapban, amióta jobban felmelegedett a víz, erőteljes algásodásodik a tó.

Előzmény: kőmű (49986)
gtibi66 Creative Commons License 2011.05.16 0 0 49993

Helló Kedves tókedvelők!

 

 

 

Egy kéréssel fordulnék hozzátok! Mostanában újítottam föl a tavamat, és a megritkult növényzetet szeretném pótolni valahogy, de mivel nem vagyok nagyon eleresztve, szívesen fogadnám, ha esetleg egy Göd környéki fórumozó, aki megszaporodott növényzetének ritkítása után a fölöslegessé vált szaporulatot kidobásra szánná, ezt inkább nekem adná. Ha történelem kedvelő, egy saját kútfőből fakadó, dedikált könyvet tudnék felajánlani érte!

És, ha nem vagyok túl szemtelen, nagyobb csapatból ivarérett koipony párt (fiú-lány) is vennék nem horror áron, tavam benépesítése céljából.

 

 

               Üdv Mindenkinek!

kurdilaci Creative Commons License 2011.05.16 0 0 49992

Talált-süllyedt:-))Neked írtam:-))

Előzmény: Ladybee (49974)
kurdilaci Creative Commons License 2011.05.16 0 0 49991

Cseles:-))Így már persze hogy ismerős!

Előzmény: de-guky (49978)
Ladybee Creative Commons License 2011.05.16 0 0 49990

Ha meg tudod oldani, hogy a vízszint a környező talajjal megközelítőleg azonos szinten legyen, azaz ne egy kubikgödörnek nézzen ki, akkor szerencsés vagy. Nem kell fóliáznod, a víz állandóan cserélődik, a lebegő részek leülepednek, nem lesz ugyan kristálytiszta, de ez nem is cél. Idővel benövényesedik és ha nem telepíted túl, akkor a halak túrása miatti zavarosodás elviselhető. Itt a képen az ellenpélda látható, a part magasítása felesleges volt.

Előzmény: lakiraly (49985)
janos 77 Creative Commons License 2011.05.16 0 0 49989

Reggelente porlasztva juttasd be a vizet a tóba! Még mielőtt nem jön a meleg kb fél7 körül....

Több oxigén jut igy be, a zöldülés inkább a tápanyag miatt van..Vagy az eső mosott bele valamit...

Előzmény: baldone (49987)
janos 77 Creative Commons License 2011.05.16 0 0 49988

Hello!

 

Mi a probléma???

Istenáldotta jó dolgod van, megerősíted a partot hogy ne omoljon le majd  párnaponta töltesz rá...

 Kép esetleg van? És mekkora a tó, meddig megy fel a víz?

Nekem sincs benne fólia...

 

Előzmény: lakiraly (49985)
baldone Creative Commons License 2011.05.16 0 0 49987

Sziasztok!

 

Olyan problémám volt a napokban, hogy nagyon bezöldült a víz, a halak már a víz felszínen "pipáztak", hogy oxigént kapjanak. Nemrég vettünk bele növényeket, azok szépen nőnek, elég sok a hínár is benne. Szűrő nincs csak egy kis szőkőkút mozgatja benne a vizet, vettünk bele egy levegöztetőt, a kérdésem az lenne, hogy fog e vajon javulni a helyzet ha egy kicsit oxigén dúsabb lesz a víz? A Tavat csak délelőtt éri közveteln napfény a délután nagy részében csak szórt fényt kap. Köszönöm az információt!

kőmű Creative Commons License 2011.05.16 0 0 49986

Nem, semmi esetre sem elég egyszer. Az FMC-ből 12ml-t kell 1m3 vízhez tenni.Másnap pedig felesbe azaz 6ml-vel ismételni. A levegőzető hagyd bekapcsolva. Be fog kékülni a vized tőle,de egy hét alatt a kékség elmúlik.Az algát is lerendezi,ha van. Ha tófertőtlenítőt veszel,azon rajta van a használati útmutató.

Előzmény: BodnarCs (49984)
lakiraly Creative Commons License 2011.05.16 0 0 49985

Sziasztok!olvasom már egy ideje az irás és nagyon sokat tanultam belőlük.Nekem is készülget a tavam bár( sajnos vagy nem )talajvizből van és nem lehet fóliázni,mert a markoló szedte ki és már akkor kb 120-150cm  víz volt benne.azóta sem tünik el a víz belőle .Télen viszont nem fagyott be.

BodnarCs Creative Commons License 2011.05.16 0 0 49984

Úgy látom, otthonosan mozogsz a témában. Mit tanácsolsz, hogyan kezeljem az FMC-vel a vizet? Vagy ez csak ilyen egyszeri alkalmi dolog, hogy beleöntöm és ámen?

Előzmény: kőmű (49983)
kőmű Creative Commons License 2011.05.16 0 0 49983

Halas boltokban, nagy kerti áruházakban kapsz olyat,hogy "TÓFERTŐTLENÍTŐ" sok márka név alatt fut. Szinte ugyan az,abban is van malachit zöld és metilén kék. Jó,ha van otthon,sok mindenre jó. Most ennyi betegség után kell is nálad a teljes fertőtlenítés.

Előzmény: BodnarCs (49982)
BodnarCs Creative Commons License 2011.05.16 0 0 49982

FMC megrendelve. Azért nem semmi, hogy az egész országban egy üzletet találtam ahonnan lehet rendelni.

Előzmény: kőmű (49981)
kőmű Creative Commons License 2011.05.16 0 0 49981

Az Fmc-n nem kéne gondolkodni.Azt hittem, már réges rég beletetted a vízbe.Azzal kellett volna kezdened,szerintem nem lenne ekkora a baj.

Előzmény: BodnarCs (49975)
szabio Creative Commons License 2011.05.16 0 0 49980

Koszonom,bár még ido kell hozzá,hogy valoban olyan legyen,mint szeretném...

Előzmény: sammy2 (49937)
szabio Creative Commons License 2011.05.15 0 0 49979

Megtaláltam...Ezekszerint pont a te tavad képeit mutattam pár napja a páromnak,hogy nem hatalmas de mégis szép és mutatos.Nekem legalábbis nagyon bejon.Látszik,hogy adsz a kornyezetére is nem csak a tora.  Pár kép még tavalyrol...

Ezzel kezdodott...és igy tovább...

Előzmény: TomiRio (49970)
de-guky Creative Commons License 2011.05.15 0 0 49978

Elismerem ravasz fogós kérdés, mert direkt mkróst csináltam.

Így nagyban ismerős?

Előzmény: kurdilaci (49969)
de-guky Creative Commons License 2011.05.15 0 0 49977

Ő szerintem az egyetlen halbetegségekre specializálódott állatorvos.

Biztos, hogy segíteni fog.

Előzmény: BodnarCs (49976)
BodnarCs Creative Commons License 2011.05.15 0 0 49976

Tényleg írhatok neki e-mailt, csak így ismeretlenül? Nem fog elküldeni a bús p...ba, hogy ilyen dolgokkal zargatom?

Előzmény: de-guky (49947)
BodnarCs Creative Commons License 2011.05.15 0 0 49975

Teljesen nem tűnnek el az uszonyai, de nagy része nincs meg. Darakórom biztosan van (többek közt), ezt kezelem két hete, de nem látom hatékonynak, csak mérséklődött. Sera cyprinopourral kezeltem. Te milyen gyógyszert tudsz? FMC-n gondolkozok még. Ez kicsit drasztikusabb, de sajnos nem tudok mit tenni. Nem nagyon szeretek vegyszert önteni a tavamba.

Előzmény: noreszx (49943)
Ladybee Creative Commons License 2011.05.15 0 0 49974

(tündérrózsák:-)).........:-)

Előzmény: kurdilaci (49967)
laci121 Creative Commons License 2011.05.15 0 0 49973

Sziasztok!

 

Növényt szeretnék cserélni! Amik érdekelnének: mocsári gólyahír (caltha palustris), vízigyömbér (thalia dealbata), vízikontyvirág (orontium aquaticum), sárga lápbuzogány (lys. chamchat.), tündérhínár (cabomba caroliana), különlegesebb tavirózsa/lótusz, fehér vagy rózsaszín mocsári nefelejcs, tarkalevelű keserű csucsor, sellővirág, vidrafű, tarka nőszirom, tarka kálmos, csomorika, díszsóska, alangfű, vízikála, angol menta, vízihagyma

 

Cserére kb 70 fajta növényt tudok felajánlani, nem sorolnám most fel őket.

 

Laci

paralla Creative Commons License 2011.05.15 0 0 49972

Egy olyat szeretnék kérdezni hogy van -e köztetek pápaivagy környéki,akinek lenne egy kis hinara+vizi növénye.

Előre is köszönöm!

paralla Creative Commons License 2011.05.15 0 0 49971

Köszönöm!

Előzmény: Dogfüggő (49952)
TomiRio Creative Commons License 2011.05.15 0 0 49970

Igen vannak fennt képeim menj vissza pár oldalt....majd teszek fel frisebbeket a jövőhéten!

Én Szentgotthárdon lakom Vas megyében ez teljesen az osztrák határ mellett a csücsökben van:)

Előzmény: szabio (49968)
kurdilaci Creative Commons License 2011.05.15 0 0 49969

Gyönyörű!Az utolsó képen milyen virág van?

Előzmény: de-guky (49965)
szabio Creative Commons License 2011.05.15 0 0 49968

Koszonom szépen,orulok ,hogy tetszik.Slovákiában lakom,Dunaszerdahelyen. Ez GYortol kb30-35km. Sajnos a határ másik felére kerultem...Es te???Vannak fenn képeid?

Előzmény: TomiRio (49963)
kurdilaci Creative Commons License 2011.05.15 0 0 49967

Végre a rózsaszínű tavirózsák(tündérrózsák:-)) is beindultak,sőt a többi fajta is nyomja a bimbókat felfelé.

de-guky Creative Commons License 2011.05.15 0 0 49966

de-guky Creative Commons License 2011.05.15 0 0 49965

de-guky Creative Commons License 2011.05.15 0 0 49964

Szupi!

Előzmény: Ladybee (49960)
TomiRio Creative Commons License 2011.05.15 0 0 49963

hello!

 

Nagyon szuper lett a tavad grat, hasonló mint az enyém:) helyileg merre laksz amugy?

Előzmény: szabio (49929)
,KÁRLÓ. Creative Commons License 2011.05.15 0 0 49962

Hát igen ezek csigapeték.

Nálam is nagyon elvoltak szaporodva a csiguszok pár éve azután tettem a tóba  pontyokat és szép lassan eltűnt az összes csigusz :S

Most tavasszal szedtem össze megint pár nagyobbat hátha azokat nem eszik meg és tudnak szaporodni.

 

János grat a szép halakhoz!!

Én talán jövő 7végén megyek horgászni de akkor éjszakára :) Hátha akad vmi szörnyeteg a horog végére :)

 

Ja amúgy valakinél van már szaporulat? Én még idén nem láttam ivadékokat de asszem a vörösszárnyúknak már kellene kelni ha jól tudom.

Előzmény: Frigyi68 (49959)
Ladybee Creative Commons License 2011.05.15 0 0 49961

Bocsánat, a madarasba szántam !!!!!!

Ladybee Creative Commons License 2011.05.15 0 0 49960

Seregélyeim a napokban kirepülnek. Pár búcsúfotó, aki még nem unja, de hát a lehetőség adott, ide tettem az egyik odút az ablak elé ! :-)

Frigyi68 Creative Commons License 2011.05.15 0 0 49959

Köszönöm ezek szerint az első gondolatom volt a helyes. Megnyugodtam.

Előzmény: Dogfüggő (49958)
Dogfüggő Creative Commons License 2011.05.15 0 0 49958

Bizony, ez csigapete.

Ahogy a halikrák meg békapeték jó részéből sosem lesz kifejlett hal meg béka, ugyanúgy ezekből is csak néhány csiga éri majd el a felnőttkort. (Ráadásul a koik pl.  felnőtt csigaként is eszik őket.)

Rendben van ez így, nincs vele tennivaló. : )

Előzmény: Frigyi68 (49956)
Ladybee Creative Commons License 2011.05.15 0 0 49957

Mocsári csiga pete lesz, majd lefotózom mikroszkópon át, jobban látható.

Előzmény: Frigyi68 (49956)
Frigyi68 Creative Commons License 2011.05.15 0 0 49956

Itt van egy fotó az állítólagos csigapetékről. Ez csak egy levélen van rajta. Ez alapján jó sok csigámnak kellene lennie. Esetleg a halak megeszik a petéket?

A másik fotón a hinár virága látható. Bocs ha kicsit homályos, de telefonnal készült.

Előzmény: Dogfüggő (49953)
janos 77 Creative Commons License 2011.05.15 0 0 49955

A mai peca jó sikerült délelőtt, dévér,lapos és bagolykeszegek kerültek be a tóba...

Ja és itt a sügérem:

jverocska Creative Commons License 2011.05.15 0 0 49954

Sziasztok!

Még kora tavassszal kértem tanácsot tőletek mert kiszakadt a fólia és nem tudtam, hogy kell megragasztani.

A Pálmatex-es megoldás jól bevált, nem szökik a víz sehol. Alulról és felülről is megragasztottuk és még meleg vasalóval át is vasaltuk, hogy minden buburék kimenjen a fólia alól. Sajnos egy éjszakára a halakat egy hordóban kellett hagyni és reggelre elpusztult a naphalunk, aki már vagy 5 éve a tóban lakott, és két szép aranyhal is meghalózott.

Olvaslak rendszeresen  benneteket, köszönöm a tanácsokat!

 

Dogfüggő Creative Commons License 2011.05.15 0 0 49953

A kocsonyás dolog egy adag csigapete.

 

Előzmény: Frigyi68 (49948)
Dogfüggő Creative Commons License 2011.05.15 0 0 49952

Békakorsó.

Előzmény: paralla (49944)
anlu2 Creative Commons License 2011.05.15 0 0 49951

Csúnya, ronda esös, szeles idö van ma, ezért csak ennyire nyílottak ki :((((

 

delfinjudit Creative Commons License 2011.05.15 0 0 49950

Első virágaink. A víz még mindig gáz!

Jahno Creative Commons License 2011.05.15 0 0 49949

Csiga lesz az.

Előzmény: Frigyi68 (49948)
Frigyi68 Creative Commons License 2011.05.15 0 0 49948

Üdv Mindenkinek!

 

Egy évvel ezelőtt létesítettem a tavat. 2,5m széles és 4m hosszúságú. A mélysége általában 80-90 cm egy ponton 160cm. A halaim szépen átteleltek Növények is szépen fejődtek. Tavaj a vizijácint és a vizisaláta gyönyörűen fejlődött osztogattuk úgy mint a hinárt amit szinte ritkítottuk. Már most májusban a komposztra szórtam egy jó adagot. Idén felfedeztem, hogy a hinár gyönyörű kis apró virágokat is hozott. Majd töltök fel fotót is.

Viszont egy nagy kérdésem van. Már tavaj a tavirózsák levelein találtam jó egy néhány különös számomra ismeretlen valamit. Először arra gondoltam talán a csigák utódai. De idén nem találtam annyival több csigát benne.

A levél aljára tapadva úgy 3-4cm hosszúságú 5mm széles kis átlátszó zselés állagú anyaggal megtöltött kis tasakok. Idén azt észleltem mintha kis apró peték lettek volna benne, mert a zselés anyagban mintha apró pont szerű kis peték lennének kis barna pöttyel,de nem mindegyik, van amelyik teljesen víztiszta belűlről. Már már azon gondolkodtam, hogy lehet az aranyhalak ikrái,de a hínár ritkítása közben a vízben felfedeztem egy piócához hasonlító valamit, legalábbis a vízben valami hasonló mozgást végzett mint egy pióca. A színe világos barna, és teljesen hasonlít a formája azokhoz a valamikhez amik a levelek alján vannak.

Most nem tudom, hogy kezdjek-e aggódni vagy nyugodjak meg ez természetes.

Ha valaki tud akkor írja meg mik is ezek az átlátszó tasakok, ha kelllefotózom és közzéteszem.

de-guky Creative Commons License 2011.05.15 0 0 49947

Küldj neki egy malit:

http://www.univet.hu/sc1/user.php?id=281&lang=hu

Dr Baska Ferenc

Előzmény: BodnarCs (49939)
Daywalker1 Creative Commons License 2011.05.15 0 0 49946

Hali

 

Tavírózsát vennék batáti áron

janos 77 Creative Commons License 2011.05.15 0 0 49945

Hi

 

Menj már nálam ingyen szedték a haverok ugyanezt, és annakidején én is ingyen szereztem....2500/tő??Irdatlan sok!!

 

 

Itt nem szoktak semmit árulni, jól le lehetsz égve...:):):):)

Előzmény: szabozoo (49934)
paralla Creative Commons License 2011.05.15 0 0 49944

 

Szép napot mindenkinek!
Lenne pár kérdésem :

-Van egy növény a tavamban amit nem ismerek mi a neve... 

-A tó színe szürke,ez lehet hogy az ásott kút miatt van (erről lett feltöltve)?

egyenlőre ennyi,előre is köszönöm a segítséget.

noreszx Creative Commons License 2011.05.15 0 0 49943

Szia uszonyai nem tünek el ?? és nem olyan mint ha hámlana a börük??  olyat néz meg ameik még él  nem -e  darakór mert ara tudok jó gyogyszert

Előzmény: BodnarCs (49939)
gepesz Creative Commons License 2011.05.15 0 0 49942

Itt ne akarj eladni. Baráti társaság. Csereberélünk, ingyen adunk. Mint én is 2010-ben. 50 kg tavirozsa tövet  osztogattam szét

.

Előzmény: szabozoo (49934)
BodnarCs Creative Commons License 2011.05.15 0 0 49941

Nincs ragadozóhalam, az összes élővilágom kb 18-20 aranyhal, néhány kárász, pár tavibéka, pár vöröshasú unka. Lehet nem látszik a képen, de az első hal szájánál teljesen át van lyukadva, meg felette is van vmi seb. Az utsó képen lévő halnak meg a szájában van vmi zöld cucc, meg a hasa, meg az úszói véresek.

Előzmény: sammy2 (49940)
sammy2 Creative Commons License 2011.05.15 0 0 49940

nincs véletlen valamien ragadozó halad a tóban?az első 2 képen úgy néz ki a hal minthe megvolna rágva.

Előzmény: BodnarCs (49939)
BodnarCs Creative Commons License 2011.05.15 0 0 49939

Sziasztok,

 

remélem elnézitek nekem, ha rontom kicsit a közhangulatot mindenféle borzalmas képekkel, de sajnos tanácstalan vagyok. Már február óta küzdök mindenféle halbetegségekkel, épp egy kéthetes kúra utolsó napját taposom és ma reggelre 3 halam megint ugy gondolta kiszáll a játékból. Elég furcsa tünetekkel, csatolok képet róla. Már tényleg nem tudom mitévő legyek, meg hogy hogy lehet, hogy egy időben 3-4-5 féle halbetegség ütötte fel a fejét a tavamban. El nem bírom képzelni, hogy mit csinálhatok rosszul. Eddig már 12-14 halam meghalt sztem. Pedig megbízható forrásból szerzem be őket, összesen két helyről szoktam vásárolni halat. Van tippetek, hogy milyen betegségre utalhatnak a tünetek?

Az első két kép ugyanaz a hal

 

 

sammy2 Creative Commons License 2011.05.15 0 0 49938

inkább cserélgetni szoktunk nem árulni. "attól függetlenül szép a rózsi"

Előzmény: szabozoo (49934)
sammy2 Creative Commons License 2011.05.15 0 0 49937

grt a tavadhoz!!:-)))

Előzmény: szabio (49929)
BöPö Creative Commons License 2011.05.15 0 0 49936

Nagyon szép! Csak kicsit drága...

Előzmény: szabozoo (49934)
ivaan Creative Commons License 2011.05.15 0 0 49935

Sziasztok !

Nekem +idei fonalas algám van eladó vödrönként 1500.- + posta ha valaki saját vödröt küld annak csak 1000.- Ft ha valaki eljön érte és kiszedi annak persze olcsóba adom vagy csere is érdekel Agave- ra vagy Lotusra (V12:) .

 

szabozoo Creative Commons License 2011.05.15 0 0 49934

Sziasztok! Ha valakit érdekel van eladó rózsaszín tavirózsám  2500ft/ tő áron.Bárhová postázok utánvéttel! t:36-20-553-1070  Szabó Zoltán  Szekszárdi személyes átvétel is megoldható.

janos 77 Creative Commons License 2011.05.15 0 0 49933

Hi kárló!

 

Nálam a tekik mindig leléptek igy már nem is rakok bele egyet sem, volt ami egy-két évig is itt volt aztán lelépet...

Azt mondták rakjak bele ékszert az nem megy el..Hát nem is tom...

Annyira mondjuk nem is izgat annyira félősek voltak hogy ha már 10m-re megközelítettem a tavat akkor a vízbe csusszantak, aztán találd meg a tavirózsarengetegbe....:(

janos 77 Creative Commons License 2011.05.15 0 0 49932

Ja ennyi erővel akkor a házat meg a hátsóépületet is 3m-re kéne építeni a kerítéstől???

Amugy sztm mindenkinek van annyi esze hogy nem fél méterre épít tavat a szomszéd házától....

janos 77 Creative Commons License 2011.05.15 0 0 49931

Hi

 

Ladybee te kértél a tavaidra engedélyt?

Amúgy én is pont igy tudom a szabályzatot.

 

De valaki irta a3 métert, én semmi erre vonatkozó szabályt nem találtam hogy a kerítéstől mennyire kell lenni egy tónak, és mi van akkor ha hátsó szomszédod is van... ha minden irányban elhagysz 3-4 métert igen nagy kert kell egy 50-60nm-es tóhoz..

Az oké hogy az épülettől 3-4 méter de a kerítéstől?Az én tavam egy garázstól van 4 méterre de lakóházaktól vagy 20ra...

A hátsókerítéstől kb1,5méterre van a legközelebbi pontja...

 

Amugy ahogy nézegettem mindenki irkálja a szabályokat,DE  nem sokan tartják be, a legtöbb képen amit eddig láttam a tavak nagy része nincs 3-4 méterre a kerítéstől.

Előzmény: Ladybee (49928)
zotya10001 Creative Commons License 2011.05.14 0 0 49930

Nagyon szép tavacska!!

 

Grat hozzá!

Előzmény: szabio (49929)
szabio Creative Commons License 2011.05.14 0 0 49929

Sziasztok!

Kb.1éve találtam rátok,azota rendszeresen olvaslak benneteket és sokat tanultam a hozzászolásaitokbol.Nektek koszonhetoen ugy dontottem én is tavat építek.Az eredményt szeretném megosztani veletek,mindenkinek sok oromet a saját tavában!

Ladybee Creative Commons License 2011.05.14 0 0 49928

Pontosítva:

  • Építési engedély és bejelentési kötelezettség nélkül végezhető építési tevékenység: 50 m3-nél nem nagyobb vagy 1 m-nél nem mélyebb magánhasználatú kerti víz-, fürdőmedence, épített kerti tó építése.
  • Bejelentési kötelezettségű építési tevékenység: 50 m3-nél nagyobb térfogatú vagy
    1 m-nél mélyebb magánhasználatú kerti víz-, fürdőmedence, épített kerti tó építése.
  • Egyszerűsített építési engedélyezési eljárás köteles: 100 m3-nél nagyobb térfogatú vagy
    2 m-nél mélyebb magánhasználatú épített kerti víz-, fürdőmedence, épített kerti tó építése.
Előzmény: madar86 (49927)
madar86 Creative Commons License 2011.05.14 0 0 49927

Ugyancsak bejelentési kötelezettségünk van fürdőmedence, vagy kerti tó létesítésekor, ha annak űrtartalma 30 köbméteresnél nagyobb. A szétszerelhető medencénket is be kell jelenteni, ha az 60 köbméteresnél terjedelmesebb. A 20 négyzetméternél nagyobb alapterületű - kertbe épített - kocsi beálló tető is csupán bejelentéshez kötött az év elejétől.

 

 

ennyi amit tudni kell

Előzmény: Jájó1984 (49925)
madar86 Creative Commons License 2011.05.14 0 0 49926

3m re a kerítéstől nem lehet semmit építeni se le se fel amúgy meg semmi köze nincs hozzá.........

Előzmény: Jájó1984 (49925)
Jájó1984 Creative Commons License 2011.05.14 0 0 49925

Sziasztok!

Nekem lenne egy kis gondom,remélem ti tudtok nekem segíteni itt!

Kb 5-6 éve tavazom, és tavaly szétszedtem a régi tavamat,hogy majd nagyobbat csinálok, idén már neki is kezdtem volna csak a szomszédságomban lévő "drága"  hölgyeménnyel meggyűlt a bajom! Valaki nem tudja itt esetleg,h milyen jog vagy építési szabályzatok vannak a kertitavakra? Ha vannak egyáltalán, pl.:ilyenek,h a kerítéstől mennyire lehet tenni és stb....!

Előre is köszönöm,ha valaki tudna valami hasznos infót!!!

,KÁRLÓ. Creative Commons License 2011.05.14 0 0 49924

Szia madár!

 

Most ez nálad készült ez a kép?

Mert itt úgynézki h nem fóliás a tó vagy nemis fóliás a tavad?

Amúgy szépek a tekik, nem mennek el?

Előzmény: madar86 (49922)
Szanki Creative Commons License 2011.05.14 0 0 49923

Legegyszerűbb, ha betérsz egy elektronikai szaküzletbe és megveszed. Akkor nincs szállítási költség!

Előzmény: TomiRio (49921)
madar86 Creative Commons License 2011.05.14 0 0 49922

TomiRio Creative Commons License 2011.05.14 0 0 49921

Sziasztok!

 

Egy kis segítség kéne: hol lehet UVC-be 7w-os izzót rendelni legolcsóbban???

TomiRio Creative Commons License 2011.05.14 0 0 49920

helló

 

A békák befogására van egy egyszerű módszer: kell egy horgászbot (vagy sima bot is jó) rá damilt meg egy közepes horgot a horogra meg valami élénk sárga vagy piros virágszirmot és a béka előtt a levegőben mozgatni. Nem olyan kíméletes mint hálóval de begyógyul neki majd...

Előzmény: anlu2 (49902)
,KÁRLÓ. Creative Commons License 2011.05.14 0 0 49919

Hali

Hát nálam is van sok béka tavaly kimentünk a kiszáradóban lévő tóhoz és egy kisvödörrel szedtünk.

Erre azért volt szükség mert sztem 1 tó akkor hasonlít 1 igazira ha béka is van benne:) Sajnos az én békáim még elég csendesek bezzeg a varangyok....

De egyébként tegnap reggel (kaszálás közben) halottam az 1iket :D

Nálam a 2 tó között vándorolnak mindig (olyan 15m lehet köztük) van már köztük 1-2 jó tenyeres példány is :)

ptat1 Creative Commons License 2011.05.14 0 0 49918

Megoldás? Betont a szomszédra! :D

ptat1 Creative Commons License 2011.05.14 0 0 49917

Sziasztok

A békát nagyon egyszerű megfogni ÉJSZAKA elemlámpával meg kell világítani és ledermed..ilyenkor elég egy háló és kinnt is van!

 Lehet hogy itt sokan viccesnek találják a beton megoldást, meg nemtudják hogy miért zavar minket a kuruttyolás, de ha visszaemlékeztek kb 1 éve Mackónak vagy kinek a szomszéd a kuruttyolás miatt mérgezte meg a tavát! Sajnos nem minden szomszéd szereti a békák hangoskodását..még egy elmegy de amikor 10-15 egyszerre rázendít akkor nemcsodálkozok semmin..

anlu2 Creative Commons License 2011.05.14 0 0 49916

A mi békáink némák :-))))))) Ezt most komolyan mondom!

Előzmény: janos 77 (49915)
janos 77 Creative Commons License 2011.05.14 0 0 49915

Hi

 

 

Őt nem a békák zavarják hanem a hangjuk.....Most olyan 20-25db van a tóban..

Előzmény: anlu2 (49914)
anlu2 Creative Commons License 2011.05.14 0 0 49914

Eddig még soha nem volt ennyi békánk mint idén. Lehet, hogy azért nincs másoknak mert mind hozzánk jön ????? ;))

Én sem csipem nagyon a békákat (mint Mutterod sem), most viszont már annyira hozzászoktam, hogy nem zavarna 1-2 db. De ennyi!!!!!!!!!!!

Előzmény: janos 77 (49913)
janos 77 Creative Commons License 2011.05.14 0 0 49913

Hi

 

Nem olyan hatalmas az....:):)(valójában sztm 75 nm,nem 100,nem kötöszködésből ,ez csak számolás..)A hatalmas nem itt kezdődik..

Amúgy jó ladybee tava csak nekem az nem tetszik hogy iszonyat meredek a partja,meg olyan medence feelingje van..

Azért is tűnik nagynak mert mély,nincsen átmenet a szintek között.

Mindezek ellenére tetszik,szépek a növények, és a meglátásaink is hasonlóak pl: a hazai halakat preferáljuk.

 

A te tavad pedig nagyon szép...Igen én szerintem se lenne jobb egy ping-pong asztal..

A békákkal nem tudsz mit kezdeni mivel ha elviszel belőlük ugyan annyi vissza is jön(tapasztalatból mondom,muterom sem szereti őket,fater elköltöztette öket kb 3km-re , 2 nap mulva már volt benne....)

 

Ő hálóval  fogdosta meg őket pedig a tavam valamivel nagyobb  mint  a tied.

Előzmény: anlu2 (49910)
helenke33 Creative Commons License 2011.05.14 0 0 49912

Ha esetleg valakinek van "felesleges" békája szivesen befogadnám.... többet is!  Szentendre és környéke! Köszönöm!

helenke33 Creative Commons License 2011.05.14 0 0 49911

Köszi,sajnos messze vagy.....

Előzmény: anlu2 (49910)
anlu2 Creative Commons License 2011.05.14 0 0 49910

Sopron mellett. A probléma viszont az, hogy nem lehet öket befogni. Különben már kevesebben lennének, mert ekkora tóhoz nem kell min.9 db. Persze Ladybee óriási tavában elférnek, könnyen beszél.

Előzmény: helenke33 (49908)
anlu2 Creative Commons License 2011.05.14 0 0 49909

Marha vicces vagy!

Előzmény: Ladybee (49906)
helenke33 Creative Commons License 2011.05.14 0 0 49908

Szia! Merre laksz? Én szivesen befogadnám őket!!!!

Előzmény: anlu2 (49902)
I3EI\ICE Creative Commons License 2011.05.14 0 0 49907

Nálunk is eszméletlen sok a béka. Kisebb varangy félékből (nem biztos, hogy varangy, de engem arra emlékeztet, csak kisebb) van a legtöbb, de akad bőven unka is, meg ha a nagy tó partján végigmegyek dobják az íves fejeseket a kecske/tavi békák is. Néha kiabálnak, ami az ablakomtól 5-10 méterre kicsit hangosnak tud hatni, de még sosem zavart elalvásban sem. Képzelem viszont, hogy örül neki az a szomszéd asszony, aki a tavalyi invázió idején (akkor aztán az állandó esők miatt négyzetméterenként volt kb 5 a kerben) arra panaszkodott, hogy még a kuka alól is jönnek, nem győzi őket összetaposni. Nem hiszem, hogy érdekelte volna, hogy az általa "undorból" elpusztított állatok zöme védett volt...

Ladybee Creative Commons License 2011.05.14 0 0 49906

Miért kellett tavat ásnod ? Jobb lett volna pingpongasztalt állítani a helyére. No béka ! Megoldásként ajánlom: http://www.betonar.hu/kepek

Előzmény: anlu2 (49902)
Tó Mániás Creative Commons License 2011.05.14 0 0 49905

Egyetértünk.Tavunk éber őrei :)

Előzmény: madar86 (49695)
de-guky Creative Commons License 2011.05.13 0 0 49904

 A varangyok sincsenek veked megelégedve....:)

Előzmény: anlu2 (49902)
Daywalker1 Creative Commons License 2011.05.13 0 0 49903

Nézegettem a Ubbink AlgClear 2500 UV-C szűrőt algásodás ellen van valakinek valami véleménye róla ? Van ebben egy izó ami elég drága hozzá és az meddig birhatja ha valaki tud valamit róla kérem szépet ossza meg velem

 

anlu2 Creative Commons License 2011.05.13 0 0 49902

Hát ha nem varangy, akkor lehet felölem tavi béka is, nem vagyok én békaszakértö. Amúgy mindegy mi a neve, a név sem teszi szebbé. Számomra akkor is csak ronda.

Kicsit túl sokan vannak nálunk. Egy vagy 2 darabbal még csak ellenék, de így hogy minden lépésnél elugrik egy az ember lába elött, egy kicsit sok.

Azért csodálkozom, hogy itt idén már többen is megemlitették hogy nincs brekijük. Nekünk sajna túl sok van. Nagyon szivesen elajándékozom, csak meg kéne fogni öket (ez az ami nehéz).

Előzmény: Ladybee (49901)
Ladybee Creative Commons License 2011.05.13 0 0 49901

Miért ronda ? Miért varangy?  Tavibékák, rövidesen zengeni fog a környék !

Előzmény: anlu2 (49900)
anlu2 Creative Commons License 2011.05.13 0 0 49900

A képeket azoknak ajánlom akik békahiányban szenvednek. A ronda barna az varangy? Mert Ö azt hiszi, hogy Ö leveli béka :-)

A barnából 2 db, az aprónépböl minimum 7 db van. Annyit láttunk egyszerre, ami azt jelenti, hogy akár többen is lehetnek. Viszont csendesek, nem zajonganak!

 

pacsepa Creative Commons License 2011.05.13 0 0 49899

Mi változott tavalyra? Esetleg több hal, vagy valami miatt jobban felmelegedett a víz? Ez okozhat együtt és külön-külön is oxigénhiányt. Több éves a tavad, azt írtad. Mikor volt takarítva? Mennyi a szerves anyag gyűlt össze a tó alján? Ha melegebb a víz (nyáron) a bomlási folyamatok is felgyorsulnak, ami szintén oxigén elvonással jár.

Előzmény: pippoka (49888)
Ladybee Creative Commons License 2011.05.12 0 0 49898

Nekem az egyik örömforrás, hogy jártamban, keltemben gyűjtögetek és javaslom mindenkinek, nem csak növényt, planktont, halakat, fatörzset, köveket stb.  is.  Élmény ! Nyáron ritkítom, az iszapszivattyúzással együtt valóban sok tápanyagot el lehet távolítani.

Előzmény: de-guky (49896)
Jahno Creative Commons License 2011.05.12 0 0 49897

Valamiből ki kell termelni az alkalmazottat, ÁFÁt, BÉFát, akármit, no meg a telek bérleteket, satöbbit. A biznisz a biznisz.

Előzmény: Ladybee (49894)
de-guky Creative Commons License 2011.05.12 0 0 49896

Mert ez egy üzlet, egy kereskedés. Nem szedhet mindenki hínárt a Balatonban.

Ugyanezek a növények kaphatók a díszállat kereskedésekben is, csak még drágábban, mert azok is kereskedők.

  Szépen szaporodnak a növényeid. Ilyen ritkítások alkalmával rengeteg "káros" szerves anyagot kiveszel a tavadból amiből esetleg algák is lehetnének.

Előzmény: Ladybee (49894)
Dogfüggő Creative Commons License 2011.05.12 0 0 49895

Fekete nadálytő.

Előzmény: BodnarCs (49887)
Ladybee Creative Commons License 2011.05.12 0 0 49894

Lehet, hogy "patinás", de a tündérrózsát tavirózsának nevezni, az érdes tócsagazért 160 Ft/db árat, az átokhínárért szálanként  235-öt elkérni, tudnék jobb nevet is, mint hogy patinás. Nyáron nem győzöm a komposztra hordani...   :-)

Előzmény: de-guky (49893)
de-guky Creative Commons License 2011.05.12 0 0 49893

http://www.vizinoveny.hu/cegunkrol

Így már bejön.:)  Ez az egyik legpatinásabb magyar vízinövény kertészet.

Előzmény: k.tom69 (49891)
de-guky Creative Commons License 2011.05.12 0 0 49892

A vized valószínűleg zavaros is meg algás is. A zavarosodást a tóba tett különféle dolgok pl: sóder, "tótalaj", tápmaradékok okozzák. Ezt ki kell szűrni, mert soha sem fog leülepedni. Zavarosodást okoznak a beoldódott szennyeződések is amiket csak biológiai szűréssel lehet kivenni. Ilyenek a vízinövények és a nagyobb tavi szűrő berendezések.

  A tavad teljes napon van és csak 70 cm mély, hamar felmelegszik. Napi 2 cm víz elpárolgása teljesen normális. Pótolni legjobb esővízzel, mert a kútvíz, vagy a csap víz általában kemény és a pótlások mindig tovább keményítik a vizet. A kemény víz kiváló táptalaj az algák részére. Az oldott ásványi anyagok meg kicsapódnak, kiülnek a tó falára és a növényekre. Amíg a vízfelületet nem borítják, árnyékolják be a növények addig a vized algás lesz. Ezt elkerülheted, egy tavi UV lápa beállításával. Legjobb lenne egy UV lámpás tavi szűrőt venned.

Előzmény: anda333 (49884)
k.tom69 Creative Commons License 2011.05.12 0 0 49891

sziasztok!

érdeklödnék,hogy vásároltatok-e már az interneten a szentkirályi vizionline.hu cimen már valamilyen virágot?

érdekelne,hogy mik a tapasztalatok.

nagyon szeretnék egy törpe papiruszsást és csak ők árulnak ilyen növényt.meg elég olcson találtam náluk kisebb tavi rózsákat.

 

szoval érdekelne,hogy postán ha rendelek mire számithatok!

válaszotokat és tapasztalaitokat elöre is nagyon szépen köszönöm!

 

,KÁRLÓ. Creative Commons License 2011.05.12 0 0 49890

Sziasztok

 

Nálam most újra elkezdtek párosodni a varangyok mind a két tóban egésznap nyomatták a nászindulót :)

Nem tudom ezek 1 évben hányszor párosodnak, de ez már a második az biztos, de lehet rájuk is fér mert ebihalat már alig látok a tóban gondolom a halak örültek neki.

Tavirózsa az nekem se ártana de sajna még nem szereztem be, csak békatutajom van helyette :S

m41fan Creative Commons License 2011.05.12 0 0 49889

Nekem is kb hónapja van a vízben eddig 2 levél jött fel. Az első ami elkezdett zöldni az el is kezdett ugyan így rohadni. Sajnos nem tudom, hogy miért, de jó lenne megtudni:-)

Előzmény: BodnarCs (49887)
pippoka Creative Commons License 2011.05.12 0 0 49888

A ződ vízzel kapcsolatos tapasztalatom.

Tavaly nálam nagyon bezöldült a víz és hiába tettem bele sok hínárt kizabálták a koik, nem tudott szaporodni. Majdnem csak egész nyáron küszködtem, mire majdnem az egész vizet lecseréltem.

Többen írtátok a halakat nem zavarja. Hát én úgy vettem észre, a kánikulai napokon, igen sokszor előfordult, hogy pipáltak a halak, pedig ment a csobogó és még légpumpával is segítettem, de nagyon oxigén hiányos volt a víz a sok algától.

Mondjuk a én tavam kicsi, gyorsabban megbomlok az egyensúly, de tavalyig soha nem fordult elő a zöldülés és pipálás, pedig 95 óta van tavam.

Szóval az idén mindent megtettem, hogy ne legyen zöld, persze nem vegyszerekkel

BodnarCs Creative Commons License 2011.05.12 0 0 49887

Sziasztok,

 

van még olyan rajtam kívül, akinek így néznek ki  a tündérrózsái? Szűk két hónapja tettem be a helyére, tóföldet kapott, meg nagy kosarat. Olyan mintha rohadnának a levelei. Sera cyprynopourral kezelem most a halakat, aminél kell részleges (1/3) vízcserét csinálnom (eddig 2 volt) és a pótlás hideg kútvízzel történt. Lehet emiatt olyan csenevészek? A második képen lévő növényt ismeri vki? Folyópartról szedtem, de nekem nagyon tetszik, virágzik már hetek óta.

 

 

06PETI6 Creative Commons License 2011.05.12 0 0 49886

čauko torx :D...én már találkoztam aranyjászokkal,pontosabban volt egy pár a tavamban és még szapodotak is,csak sajnos elkapta őket valami betegség és...nah lényeg h nekem nagyon teccettek,sokkal elevenebbek a koipontyoknál pl.amugy én valamelyik akvarisztikábol szereztem őket.

Előzmény: -torx- (49830)
Jahno Creative Commons License 2011.05.12 0 0 49885

Körben látszik a lerakódott homok/föld, attól is zavaros. Gondolom a gazoktól mosódott ki. Ha föld, akkor az jó tápanyag az algáknak is. Majd letisztul, bár hosszú dolog is lehet, ha koik vannak, azok rögtön feltúrják. Jövő nyár végére már minden jó lesz.

Előzmény: anda333 (49884)
anda333 Creative Commons License 2011.05.12 0 0 49884

Sziasztok! Köszönöm a válaszokat! Fúrt kút nincs! Akkor marad az,hogy állni hagyom a csapvizet pár napig.

A növények a vízben 3 hetesek. Nagyon picik voltak amikor vettem. Tavi földben vannak.

Ma csináltam a képeket. Nem algás? De a közeli képen jól látszik,hogy zavaros a víz. Vagy ez normális? Bocsánat tényleg igen kezdő tavas vagyok :D

madar86 Creative Commons License 2011.05.12 0 0 49883

úúú itt  is voltak méhek,de tovább álltak :(

Előzmény: Ladybee (49882)
Ladybee Creative Commons License 2011.05.12 0 0 49882

Pontosan ! :-) Aznap négy raj pattant meg, egyik az almafán állt össze, szóltam a méhész szomszédnak, estére befogta őket.

Előzmény: pacsepa (49881)
pacsepa Creative Commons License 2011.05.12 0 0 49881

"Közeledben biztos van valamilyen méhészet."

Vagy egy-két szakadár méhkirálynő! :-)

Előzmény: szoffya (49878)
janos 77 Creative Commons License 2011.05.12 0 0 49880

Hy

 

Keskenylevelű van nekem az tuti,de mikor a mélyebb vízben van akkor másabb a levél alakja....Majd csinálok képet.

 

A fúrt kut vize hamarabb algásodiK?

Előzmény: szoffya (49877)
szoffya Creative Commons License 2011.05.12 0 0 49879

Látom nem rég tehetted bele a növényeket valamilyen tartóban. Milyen földdel vannak feltöltve, nem valamilyen tápanyagdús virágfölddel?

Előzmény: anda333 (49873)
szoffya Creative Commons License 2011.05.12 0 0 49878

Van olyan földrész, ahol boldogok lennének, ha ennyi méhet látnának! Na persze nem azt a fajtát, ami végig tarolja Közép- és Dél-Amerikát. Nálam is járnak, "leisszák" magukat a kifolyónál, aztán távoznak, persze nem ennyi! Közeledben biztos van valamilyen méhészet.

Előzmény: Ladybee (49872)
szoffya Creative Commons License 2011.05.12 0 0 49877

Megnéztem a neten, melyik az a nyílfű és láttam széles levelűt, meg másikat. Neked melyik van? Nekem a széleslevelű nagyon tetszik, bár már nemigen van hely a tavacskámba, de azt még lehet, hogy beszerzek.

 

Ami meg a vízzel kapcsolatos saját tapasztalatomat illeti, a vizem hosszabb ideig tisztább volt, amikor nem a fúrt kútból, hanem a közmű vízéből töltöttem utána. Ha arra gondolsz, hogy mi a különbség a kettő között, akkor rájöhetsz a megoldásra... A Google a barátod, tudod!

Előzmény: janos 77 (49865)
szoffya Creative Commons License 2011.05.12 0 0 49876

Meglátod, hogy egyre tisztább lesz, főleg ha a hínár is el kezd benne éledezni.

Előzmény: m41fan (49864)
janos 77 Creative Commons License 2011.05.12 0 0 49875

Hello

 

Hát a mélység nem a legjobb de megértelek!!

nincs nagy tapasztalatom a fóliás tavakról, de sztm normális ha a nap sütötte ,ha nem akkor sincs nagy gond 3 hét alatt ez nem sok

 

CSapvízről semmi esetre sem,mert klóros,esővíz jobb lesz, elég ha egy 2 hektós hordóba összegyüjtöd és egy slaggal belevezeted...

Ha nyáron nem lesz eső akkor engedd fel a hordót csapról és várj vele pár napot mielőtt  a tóba teszed.(a klór távozik)

Fúrt kútad nincsen?

Majd esznek azok,csak még lehet hogy van kaja meg még félnek kicsit...Ne hagyd a kajájukat a vízben.

Én nem látom algásnak a vized,vagy ez azelőtt készült?

 

Az alga ellen ne vegyszerez, csak időleges meg több kárt csinál mint hasznot....Egy levegőztető,vagy vízforgató többet érne,kicsi a tavad egy jó levegőztető jó hatással lenne rá vagy egy csobogó.

Én is most kérdeztem erre rá, olvas vissza egy kicsit ott vannak tanácsok erre a problémára..

Előzmény: anda333 (49873)
Cuki 04 Creative Commons License 2011.05.12 0 0 49874

Sziasztok!

 

Keresek vízi tököt, tavirózsát kb. 1,3 m mélyvízbe. Cserébe tudok adni Goji bogyót, Cliviát, citrom dugványt, sásliliomot, fekete hunyort, trópusi paradicsom magot, pirosló filodendrót, szívvirágot, boglárkát, mocsári gólyahírt stb.

A cserét megbeszélhetjük emailen.

anda333 Creative Commons License 2011.05.12 0 0 49873

Sziasztok!

Anda vagyok és teljesen új itt de nagyon örülök,hogy rátok találtam. Éppen egy probléma után kutattam a kis tavammal kapcsolatban a neten , amikor rátok találtam.

Egy hónapja csináltam egy kis tavat. 70cm mély mert van egy 2 éves fiam aki igen kíváncsi és nem akarom,hogy baj legyen. De! van egy 8 éves fiam is aki halakra vágyott. Így jött a köztes megoldás. Kis tó és a halak télen bejönnek :D

De problémákkal szembesültem. Algásodunk. Vettem bele szert de nem igazán használ. Ti tapasztalatotok szerint mi a legjobb?

Van a tóban hippuris vulgaris, tavirózsa, vizijácint, írisz és még valami a parton de a nevét nem tudom.

Van 4 halunk. Enni nem akarnak. Adtuk nekik(kis sárga bogyók) de nem ették és csak bomlott a vízben feleslegesen. Egy hete nem kaptak.

A másik ,hogy 3 hét alatt olyan 2 cm-t apadt. Ez normális? Mivel töltsem fel? Csapvíz vagy esővíz? Az utóbbi a tetőről lefolyt esővíz.

Teszek fel képeket. Úgy nézzétek ,hogy  a parton lévő növénykék igen szegényesek mert még picik. A tollborzfűmnek még nyoma sincs pedig tettem partra.Ráadásul a múlt heti fagy tönkre tett egy pár dolgot. Szóval a part még fog dúsulni.

Remélem tudtok nekem tanácsokat adni. Örülök ,hogy itt lehetek. Anda

Ladybee Creative Commons License 2011.05.12 0 0 49872

Kissé besokalltam ma a méhektől a tó felett. Eszméletlen, mennyi jött !

de-guky Creative Commons License 2011.05.11 0 0 49871

 Nekem sem azon jár az eszem,- amikor etetem a halaimat-, hogy azok vajon ehetők lesznek  e, ha már 5 kg- ak lesznek, mert még csak 1- másfél kilósak lehetnek a Koijaim. A halászlét azért szeretem, remélem Te is!:)

Előzmény: szoffya (49855)
janos 77 Creative Commons License 2011.05.11 0 0 49870

Hi!

 

Ok a hínármennyiség bővítése jó ötletnek tűnik,meg az árpaszalma is kössz a tippeket!!

Az árpaszalma a lebegő alga ellen is jó?Nemcsak a fonalas ellen?

 

Leo.nyeg

 

Van a tavamban sügér nem is egy! Mégis irdatlan sok ivadék van.....

 

A halak a tiszazugban vannak(jász-nagykun -szolnok). te merre vagy?

Előzmény: leo.nyeg (49868)
TomiRio Creative Commons License 2011.05.11 0 0 49869

Helló

Talicskaszám tedd teli hínárral:). Tócsagaz,átokhínár stb..holtágakba tavakban van belőle bőven bár még csak most indulnak meg igazán. Vagy   +UVC lámpás -tisztítót is vehetsz bele bár elég drágák...am szép a tó tetszik nekemis:)

Előzmény: janos 77 (49861)
leo.nyeg Creative Commons License 2011.05.11 0 0 49868

Miért nem dobsz bele pár sügért, az ritkítaná az apróhalat rendesen :D

Egyébként helyileg hol vannak az ivadékok?

 

Előzmény: janos 77 (49866)
leo.nyeg Creative Commons License 2011.05.11 0 0 49867

Szerezz árpaszalmát, az használ alga ellen. Ha most nem is tudsz, június körül aratják, szerezz be egy jó pár zsáknyit, hogy legyen jövő tavaszra is. Teletömsz 1-2 krumplis zsákot, lesúlyozod és zsuppsz, kb. 3-4 hét múlva meglátod, hogy használ.  Ősszel azért szedd ki, és dobd a komposztra. Tapasztalatból mondom :-) Sok sikert :-)

Előzmény: janos 77 (49866)
janos 77 Creative Commons License 2011.05.11 0 0 49866

"A nagy tavak" nem olyan nagy ám ez élőben másabb.... ez csak egy közepes méretű kerti tó.

Ha viszanézed akkor van kép még télről növényzet nélkül,meg olyan is amin rajta vagyok na ahhoz tudsz arányosítani....:)

Én csak a mocsaramak hívom :-)

 

Jah, ha kell valakinek esetleg ivadék razbóra,kárász,keszeg  ragadozónak vagy teknősnek

Akkor van még több 100 db.

Ma 300db körül szedtem ki hálóval,sajnos nem tehetek mást, ritkítanom kell őket túl sokan vannak...Na találtam egy képet, az asszonyság nagy munkában van a másik parton,:):)ő 160 magas, látod nem olyan nagy a tó.

Előzmény: szoffya (49862)
janos 77 Creative Commons License 2011.05.11 0 0 49865

Hello!

 

Kösszi szépen!

 

Az a növény sárga nőszirom.(amúgy fura hogy ha nincs vízközelben akkor satnya,de él és virágzik,nálam meg már most 1,6méter magas némelyik)

Rengeteg van belőle,de nemcsak a parton a vízben is van bár a képeken nem nagyon látszik..

Már a nyilfű is beindult,meg a gyékény,nád,virágkáka,sás,sulyom....

A nyílfű fura egy jószág! Ha hozzájutsz próbáld ki ,nemcsak a parton meg a sekélyesben nől..nálam most kijött kb 60cm-en és ráfekszik a levele a vízre mint a tavirózsa,nagyon tetszik :)ráadásul szép fehér virága lesz.

A tavirózsám már most kb 15nm-ert elborított...:-)

 

Engem sem zavar annyira a zöldülés,ha a halakat sem..:)

csak tipp kell hogy szoríthatnám vissza egy kicsit..

Előzmény: szoffya (49863)
m41fan Creative Commons License 2011.05.11 0 0 49864

Sziasztok!

 

A tavam tele volt zöldalgával és fonalas algával. Napról napra szemmel láthatóan tisztul a víze.  Nem tudom, hogy örüljek neki vagy ez csak egy átmeneti állapot? 40-50cm-re lehet lelátni eddig max 30cm volt. Csak egy csobogóm van meg egy "szökőkút" és egyre több növény. Ez így fog tovább haladni vagy vissza is zöldülhet?

Sima csapvízzel töltöm ritkán, mert fóliás és nem túl nagy. Várhatóan ez így marad, vagy ha belerakom a holnap érkező hínárt akkor fel gyorsulhat a tisztulás?

szoffya Creative Commons License 2011.05.11 0 0 49863

Bocs, János 77! Az előző hozzászólásom neked szólt! Szép a tavad zölden is, mi az a sárga virágú növény a szélén?

Előzmény: janos 77 (49861)
szoffya Creative Commons License 2011.05.11 0 0 49862

Bocsánat, hogy kezdőként itt okoskodom, de én az elején olvastam azt is, hogy a tó fenekén az iszapot néha meg kell mozgatni, lazítani. Arra már nem emlékszem, hogy mi a kémiája, vagy miért szükséges ez, de valamilyen szakértelemmel bíró irásban volt.  Én meg is csináltam már. Jó ronda lett a víz, cseréltem is belőle le közben egy csomót.

 

Nagy tavakba én sem tudom elképzelni mázsaszám a sózást, amit egyébként is a halak egészségéért csinálnak, nem az algák ellen. Az csak egy mellékes hatása és azt írják, hogy nem is túl jelentős.

janos 77 Creative Commons License 2011.05.11 0 0 49861

Hi mindenki!

 

Olyan problémám lenne hogy szerintetek az aljzat gereblyézése csökkenti az alga mennyiséget?Ér valamit? A tavam bevan egy ideje barnulva néha meg bezöldül...

Hallottam itt a sózásról.De most akkor én 70-80kg sót öntsek a tóba?Vagy kevesebb is elég?

Olyan valami kéne nekem alga ellen ami könnyen beszerezhető, hínaram az van a tóban aztuti de van még valami tanácsa valakinek mivel lehet visszaszorítani?? a tavam agyagos nem fóliás mint tudjátok, ezért gonoltam a gereblyézésre....Ja és a kútvíz,fúrt kútam van és ha melegbn engedek rá egy kis vizet a tóra akkor még zöldebb lesz a víz..Gondolom nem jó ha nagy eltérés van a tó és a  kútvíz höm. között?És nemlehet hogy a kútvíz miatt algásodik?Minden reggel kap kb 15 percig porlasztva friss vizet.A halakat ugy látom hogy nem zavarja a zöldülés..

-torx- Creative Commons License 2011.05.11 0 0 49860

Ahoj tavasok!

  Köszönöm az infókat, beszerzek!

zotya10001 Creative Commons License 2011.05.11 0 0 49859

Szia!!

 

Köszönöm !

 

Igen szeretem a harcsákat.Négy darab van a tóban.

Tudom hogy kicsit maceráns fajta, de eddig még nem volt velük probléma:-)

Max az hogy nagyon túrják az iszapot!

 

 

Szép napot neked!

Előzmény: ,KÁRLÓ. (49858)
,KÁRLÓ. Creative Commons License 2011.05.11 0 0 49858

Hello

 

Szép kis tavad van, látom törpeharcsa is van benne, mennyi?

Énis szeretem a törpéket de az a baj, h eléggé rossz hatással van a többi halra (ikra és ivadék evő, nagyon falánk) de aki szereti a harcsát annak biztosan tetszik (nekemis) ;)

 

Előzmény: zotya10001 (49853)
delfinjudit Creative Commons License 2011.05.11 0 0 49857

Mielőtt ezt olvastam , írtam a mailt.

 

Köszi!

Előzmény: kőmű (49836)
szoffya Creative Commons License 2011.05.11 0 0 49856

Szia! Örülök, hogy ezt írod, mert én is szeretem a cicákat és nekem is 5 van. Így hozta szegényeknek a sorsa, igyekeztem "ellenállni" de nem sokáig bírtam nézni a szenvedésüket. A legutolsót egy cseresznyefáról szedtem le, ahova a szomszéd kutyája kegette. Ő ezt meghívásnak vette és azóta peckesen sétál a többiek között, jelezve, ez az ő otthona...

 

Van úgy, hogy 2-3 macsek is ül a tó körül, de még soha egyet sem fogtak ki. A halak a közelükbe sem mennek, hiába dugdossák a mancsukat a vízbe. A próbálkozásuk sem valami lelkes, utálják a vizet. 

Előzmény: I3EI\ICE (49845)
szoffya Creative Commons License 2011.05.11 0 0 49855

Kösz a választ. Szerencsére túl vagyok a gyűjtögetésen (hal, növények), úgy hogy megúsztam a fertőzést.

 

"Pucoltál már pontyot?" Nem és ez a veszély nem is fenyeget. Amikor én a halaimat látom a vízben ficánkolni, nem az jut eszembe, hogy "de jó lenne egy horgot a szájukba akasztani, fejbe vágni, kibelezni és megsütni és megenni........."

Előzmény: de-guky (49803)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.11 0 0 49854

Sziasztok!

 

Egy kis tanácsot szeretnék kérni algásodással kapcsolatban. Kb. 4. éve üzemel a tavam és most adódott vele egy kis problémám. Eléggé elszaporodott benne az alga és opálos, zavaros a víz. kb. 10m3 a térfogata, a leg mélyebb része pedig kb 160cm. Olvadás után olyan tiszta volt, hogy simán lehetett látni a legmélyebb pontját is. Ugyan lehetne még több növény is, de két hatalmas hínárbokor van benne, tavirózsa, vízitök, gyékény stb. Van egy UV-s külső szűrő is és egy csobogó, hogy mozogjon a víz.

Koi és aranyhal van benne, néhány nagyobb és az elmúlt 1-2 éve született néhány centisek.

 

Szerintetek Mivel próbálkozzak. Valami algagátló szeren gondolkodom.

 

Vizet nem tudom jó ötlet lenne-e cserélni, mert mikor előző évben próbálkoztam úgy 1/3-adát lecserélni, még algásabb lett. Szerintem valamiből túl sok van a fúrott kutam vizében.

zotya10001 Creative Commons License 2011.05.11 0 0 49853

zotya10001 Creative Commons License 2011.05.11 0 0 49852

Bocs itt vannak:-DD

Előzmény: zotya10001 (49851)
zotya10001 Creative Commons License 2011.05.11 0 0 49851

Pár kép a tavacskámról!:-)

zotya10001 Creative Commons License 2011.05.11 0 0 49850

Szóltam egy barátomnak aki villanyszerelő,és ő megcsinálja hogy biztonságos és szakszerű legyen!!

 

Igazából amikor a tavacskát csináltam kicsit ezt a részét elsiettem (mókolt vezeték és konektort kapott)

 

Köszönöm a választ neked is!!

 

Szép napot!

 

 

 

 

 

A macsek ellen védett volna:-DD

Előzmény: pacsepa (49839)
janos 77 Creative Commons License 2011.05.11 0 0 49849

hi

Az tuti,,nálunk a gólya csinál ilyeneket hajnalban!!!Egész mélyen képes belegázolni a vízbe....De a tapasztalat az hogy a piciket ritkítja,nincs félnivaló, ha kormorán jönne na az baj lenne!

 

A légpuskáról annyit hogy egyik ismerősöm kölcsön adta az övét,mert egy görény ólálkodott nagyapáméknál és próbálgattam...

A vaslemez vödröt úgy átvitte mint a szél, egy macskát azonnal agyonlőne hacsak nem valami gyenge rugó van benne..

Egy jó szlávia még egy embert is megölhet nemhogy egy macskát....(volt már rá példa)

Pláne ha acélmagos lőszer van benne...

Előzmény: Ladybee (49848)
Ladybee Creative Commons License 2011.05.10 0 0 49848

Nem jellemző, hogy a nagyokra vadászna, az óvatlanokat kapja ki. Vígasztaljon, hogy hamar jóllakik. Viszont hajnalban ismét ott lesz, pláne, ha fiai vannak. Akkor többször fordul !

Előzmény: wolf72 (49847)
wolf72 Creative Commons License 2011.05.10 0 0 49847

Ma meglátogatta egy gém a tavamat, etetéskor alig mertek feljönni a halaim.Eddig ha közelítettem a tó felé szinte kijöttek a vízből.Nem tudom hány halat foghatott, de gondolom a legnagyobbak közül válogatott.

Ladybee Creative Commons License 2011.05.10 0 0 49846

Ne aggódj, semmi bajuk nem lesz.

Előzmény: I3EI\ICE (49845)
I3EI\ICE Creative Commons License 2011.05.10 0 0 49845

100%, hogy nem életveszélyes a macskákra? Én még kölyök koromban nyúltam egyszer kíváncsiságból villanypásztorhoz, és igen durván megrántott, mai napig emlékezetes élmény. HA ehhez hozzáveszem azt, hogy a macska elég kicsi állat egy emberhez képest... Oké, hogy az áramütés után elszalad, nem sül oda a dróthoz, de nem lehet hogy 1-2 órával később meghal?

Szintén gyerekkoromban volt egy olyan elfoglaltságom, hogy nagy kapacitású elektrolit kondenzátort egy pillanata bedugtam a konnetorba, ami aztán pár perce eltárol egy hasonló élmény, mint ha az embert közvetlenül a hálózati feszültség ütné meg, de csak egy tizedmásopercre. Na most én ezt felelőtzlenül kipróbáltam egy tengerimalacon (hangsúlyozom, a villapásztorhjoz képest ez csak egy kis bizsergetés volt, ezért sem gondoltam, hogy ekkora baj lehet ebből), aki akkor nagyon megszaladt, de kb 2 óra múlva elpusztult. Persze azóta nem kísérletezek állatokon árammal, de mindebből kiikndulva kicsit aggódom a villanypásztorozott macskákért...

Én szeretem a macskákat, nálunk most van 5 a háznál, mégse láttam még rá példát, hogy loptak volna a tavakból. Sokat ólálkodnak ugyan a parton, de egyenlőre sikertelenül...


VAlahol lentebb az is elhangzott, hogy a légpuskás lövöldözéstől nem lesz bajuk. Hát nekem nem egy macskám jött már úgy haza, hogy légpuskatöltény volt a bőre alatt, ami rendszerint pár hétig ott vesztegelt a börük alatt, aztán valami fertelmes szőrhullós gennyegdzős folt közepén egy megfelelő méretű lyukon át távozott, ahol kilátszott az állat húsa, és körülötte a bőr is kopasz volt. CSúnya látvány is volt, mormoltam magamban jókívánságokat a légpuskás perverzeknek, de azt se hiszem, hogy ha pár hétig vagy hónapig a bőr alatt vándorol pár gramm ólom, az nem durván toxikus...

Előzmény: ÖregMackó (49842)
digo00 Creative Commons License 2011.05.10 0 0 49844

Sziasztok!Nincs valakinek eladó UVC szűrője?

Ladybee Creative Commons License 2011.05.10 0 0 49843

Azért érdekel, mert télen  én is körbevezetékeztem a tavakat vidra ellen. A hóba írt nyomokból következtetve a macskák a kerítés mellett mozogtak, nem keresztezték. Vidra sem jött. Érdekes megfigyelni, mi történik éjszaka.

Előzmény: ÖregMackó (49842)
ÖregMackó Creative Commons License 2011.05.10 0 0 49842

Azt én is megtapasztaltam néhányszor, hogy ha megmarkolom a drótot akkor nem ráz csak ha finoman érek hozzá, akkor viszont rug. Valószínűleg bár óvatosan kerülgette szorosan hozzáért így nem tudott akkora feszültséget előállítani a villanypásztor. Van még 3 hasonló felvétel más macskékról, olyan is van amelyik egy hatalmas ugrással eltünik a képről. Bajt nem okoz csak megcsípi, dde ez elég, hogy elszokjanak a tó környékéről. Aztán a szomszéd lerendezte a dolgot :-( Most van egy halacskánk és aggódunk.....

 

ÖregMackó

Előzmény: Ladybee (49815)
ÖregMackó Creative Commons License 2011.05.10 0 0 49841

Nekem akkor rázott a tó, mikor a mellette lévő hosszabbító beázott az esőtől és csupa víz volt a környék. Nem is értettem hogy lehetett, mikor betettem a kínai ledes fáziskeresőt a tóba világított! Aztán megfejtettem, nem a tó rázott hanem a part és én földelődtem le a tavon keresztül. 

 

Lhet hogy nálad sem a szivattyú okozza hanem valami ilyesmi. A szivattyúd nem tudom milyen, nekem messner van az nem tudom mitől mehetne tönkre gumikábel és teljesen zárt felépítés. Talán ha valami éles eszköztől megsérül a gumikábel de a tó nem tud rázni csak levezethet esetleg..

 

ÖregMackó

 

Előzmény: zotya10001 (49820)
,KÁRLÓ. Creative Commons License 2011.05.10 0 0 49840

Megnéztem ezt a mezőhegyesi cuccost és hát azt kell mondjam nincs akkora tavam és pénzem, amennyi dolgot összevásárolnék itt :D

De amúgy nem tom megéri-e ez nekik mennyire jöcvedelmezhet ez, (végülis ha tényleg iylen nagyban csinálják akkor gondolom)

Tök jólehet a hobbiból megélni :)

pacsepa Creative Commons License 2011.05.10 0 0 49839

Igaza van Jahnonak. Két dolognak örülhetsz viszont, hogy nem ....szott meg emberesen az áram, másrészt pedig lehet, hogy megúsztad egy dugalj cserével, vagy mégsem?

 

Ez az "áthúzás" nekem kicsit képzavaros dolog. Hova húzott át? Hogy került a tó vizébe? Mekkora a áramvédelmi kismegszakító értéke? Valószínűbbnek tartom, hogy a védőföldelés nem működött. Nyilván azért érezted az áramot, mert a fólia elszigeteli a tavat, tehát a tó feszültség alá került és az áram ösztönösen tudja a fizikát, a legkisebb ellenálláson folyt keresztül amikor belnyúltál a vízbe, nevezetesen rajtad.

Én is javaslom egy fi relé beépítését, mert nekem itt nem kerek valami ezzel a szivattyúval sem. Akkora áram nem szivároghat rendes működés esetén, ami egy tavon keresztül oda tud csípni. A fóliának anyagából fakadóan ugyan nagy a fajlagos ellenállása, de a nagy felülete miatt az elméleti keresztmetszet hatalmas és a csekély vastagsága miatt néhány mA-et simán el kellett volna vezetnie.

Célszerűen egy dugaljba dugható kültéri fi relét vásárolj, mondjuk egy 30 mA-est. Ez úgy néz ki, mint egy időzítő, bedugod a gugaljba és ebbe dugod a szivattyút, tehát közbe van iktatva. Az ára nagyjából 3000-4000 Ft. Ez azonnal lekapcsol, ha a nullavezetőn és a fázison nem azonos nagyságú áram folyik keresztül, a különbség eléri a 30 mA-t.

A gugliban találtam, ilyenben gondolkozz!

http://www.luxvill.net/productlist/cpath/78

Előzmény: zotya10001 (49835)
NS68 Creative Commons License 2011.05.10 0 0 49838

Én Mezőhegyesen vettem, szépek és olcsók. Nagyon jól mutatnak a tóban mindig csapatban úsznak a felszin közelében.

http://fekete-koi.com/halak/csoportosahalak.html

Előzmény: -torx- (49830)
janos 77 Creative Commons License 2011.05.10 0 0 49837

Hi Ladybee itt a kérdésedre a válasz:http://fekete-koi.com/halak/csoportosahalak.html

Ja és valaki aranyjászt keresett az itt megtalálja..

kőmű Creative Commons License 2011.05.10 0 0 49836

Bocsika,nem felejtettelek el,de egy kis türelmet kérek még.

Előzmény: delfinjudit (49834)
zotya10001 Creative Commons License 2011.05.10 0 0 49835

Mindenképpen rajt leszek a dolgon!

 

Köszi

Előzmény: Jahno (49833)
delfinjudit Creative Commons License 2011.05.10 0 0 49834

Mikor mi a tavat építettük az Oázis áruházból szereztük be az első halainkat és ott vettünk azt is .

Előzmény: -torx- (49830)
Jahno Creative Commons License 2011.05.10 0 0 49833

Ha a konnektor vacak, akkor is kell villanyász, ÉV relé, különben a víz nem rázhatna. Más baj is lesz ott bőven, szóval óvatosan.

Előzmény: zotya10001 (49831)
de-guky Creative Commons License 2011.05.10 0 0 49832

Aqua-Pet nél kéne próbálkoznod.

Előzmény: -torx- (49830)
zotya10001 Creative Commons License 2011.05.10 0 0 49831

Na megtaláltam a hibát!!

 

A konektor bele volt széttrohadva és így átthúzott!Kicseréltem egy újra most frankó!!

 

Valami komolyabb kültéri cucc kellene mert ezt az pára,eső tönkreteszi!

-torx- Creative Commons License 2011.05.10 0 0 49830

Ahoj tavasok!

   Tud-e valaki arany orfát (aranyjászt)? Szakirodalom említi, de még sosem találkoztam vele a valóságban. Létezik valakinél idehaza, vagy külhonból kellene szerválni? Látott már élőben ilyet valaki közületek?

  Előreköszi!

kurdilaci Creative Commons License 2011.05.10 0 0 49829

Kicsi is,a színe csak sima fehér,de az első idei tavirózsám!

zotya10001 Creative Commons License 2011.05.10 0 0 49828

Igen a Bratyómmal pont ezt beszéltük!Én lehettem a föld mikor megrázott:-)

 

1-2 hete csak csípett mikor vízbe nyúltam, de mostmár tegnap este annyira megrázott hogy csak néztem:-(

 

 

Előzmény: Jahno (49827)
Jahno Creative Commons License 2011.05.10 0 0 49827

Ha van földelés akkor is ráz. Esetleg így Te voltál a földelés.

Előzmény: zotya10001 (49823)
Jahno Creative Commons License 2011.05.10 0 0 49826

Pillanatnál azért kicsit tovább tart, de kapásból kellene oda egy ÉV relét is felrakni, meg hasonlók, szóval bonyásabb a történet. Eleve ha rázott, akkor nincs ÉV, valamint beteg a szívattyú is. Ergó az jó eséllyel kuka.

Előzmény: de-guky (49825)
de-guky Creative Commons License 2011.05.10 0 0 49825

A vezeték is megtörhetett... Egy villanyszerelő egy pillanat alatt kilámpázza a hiba helyét.

Előzmény: zotya10001 (49820)
zotya10001 Creative Commons License 2011.05.10 0 0 49824

Neked is köszi a választ:-)

Előzmény: Jahno (49822)
zotya10001 Creative Commons License 2011.05.10 0 0 49823

Köszi!!

 

Éni valami földelésre gondolok!

 

Meg fogom nézetni!!

 

Még garanciás a szivattyú de már egyszer cserélve lett!

 

 

Előzmény: pacsepa (49821)
Jahno Creative Commons License 2011.05.10 0 0 49822

Ne a halakat féltsd, ott lesz a kevesebb baj, ellenben érdemes villanyásszal megfejteni, mert elég drága a temetés.

Előzmény: zotya10001 (49820)
pacsepa Creative Commons License 2011.05.10 0 0 49821

CSERE! Javítani ált. nem érdemes. Ezzel nem szabad viccelni! A dugalj ezek szerint nem földelt ahova be van dugva, vagy földvezeték szakadás van. Lehet, hogy az egész házban. Nézze meg egy villanyász!

Előzmény: zotya10001 (49820)
zotya10001 Creative Commons License 2011.05.10 0 0 49820

Sziasztok!!

 

Régóta tavacskázom:-)

 

Olyan problémám van ,hogy valószínűleg ráz a szivattyúm!

Időkapcsolóra van rakva, és amikor nem is működik akkor is csíp(enyhén ráz) ha belenyulok a vízbe:-(

 

Mi lehet a difi?Valakinek volt már ilyen gondja?

 

Megnéztem a szivattyút de semmi külsérelmi nyom ,szigetelési hibát nem tapasztaltam!Már nem is merem használni:-(Félek hogy a halak is megszívják!

 

 

talpfa Creative Commons License 2011.05.10 0 0 49819

Kicsit gáz, az első mondatban sok lett a vagy szó. Sorry!:D

Előzmény: talpfa (49818)
talpfa Creative Commons License 2011.05.10 0 0 49818

Nálam vagy 8db vagy több Kecske és vagy Tavi béka lepte el a tavat.

Olyan hangjuk van, amikor rákezdenek.:)

Nagyon jó fejek, van amelyik a bambuszból készült csobogó(képen) alá beül (jakuzi) vagy a nagy kövekre felmásznak és ott napoznak.

Viszont a varangyok nincsenek még, pedig ilyenkor már ebihallal szokott telilenni a tavam.

Úgy látszik később jönnek vagy nem örülnek a konkurenciának, akik előbb elfoglalták a tavat.

Eddig még soha ennyi tavi, kecskebékám nem volt.

El nem tudom képzleni honnan jöttek a város "közepére"? Több kilóméterre van a legközelebbi horgásztó, kanális. De még nagyon kerti tó sincs a környéken, hogy átszoktak volna hozzám. Hihetetlen, hogy megérzik a kis vízfelületet, kész oázis nekik. :) 

Előzmény: pacsepa (49794)
konig1976 Creative Commons License 2011.05.10 0 0 49817

De jó neked, én 5 gőtét kaptam, de a beleengedés ótaegyszer sem láttam őket. Előjönnek ezek valamikor?

Előzmény: BöPö (49806)
de-guky Creative Commons License 2011.05.09 0 0 49816

Üsd be a Koi vaccinated-t

pl:

"Vaccination In Koi Currently OFI is in contact with European Commission about imports of vaccinated koi. The EU is planning to forbid all imports of fish vaccinated for one of the OIE diseases, among which also koi vaccinated against KHV. A status report has been presented in an EU meeting earlier this month on this topic indicating several current problems with KHV in Germany."

Előzmény: Jahno (49804)
Ladybee Creative Commons License 2011.05.09 0 0 49815

Érdekes, hogy milyen sokáig bújkál a drótok között bántatlanul.

Előzmény: ÖregMackó (49813)
TomiRio Creative Commons License 2011.05.09 0 0 49814

Szia!

Én benntszoktam hagyni őket simán megnőnek a tóban is de pl volt olyan hogy vettem ki tócsagazt egy esővízfelfogó régi kádba  és pár nap mulva láttam, hogy telivan kisaranyhallal a kád...szóval valahogy a növénnyel vittem bele

Előzmény: atikey74 (49807)
ÖregMackó Creative Commons License 2011.05.09 0 0 49813

 

Valamikor, mikor még voltak halaink a tóban, azt vettük észre, hogy fogynak a halaink. Sejtettük, hogy macska lopkodja őket, ezért felszereltem egy villanypásztort a tó köré, majd azzal múlattuk az időnket, hogy éjszaka dvd felvevővel vettem a tó környékét rekggel meg végigpörgettem a felvett anyagot. Ez az egyik jól sikerül felvétel. a mcskák meg elszoktak a tavunktól

 

ÖregMackó

 

Előzmény: kurdilaci (49772)
TomiRio Creative Commons License 2011.05.09 0 0 49812

Most 2 éves a tó azóta folyamatosan teszek hozzá mindíg vmit ahogy időm meg pénzem van. Magát a tavat 2 hónap intenzív munkával csináltam. Még most is van amit megkéne csinálni idén pl a tó meletti kiülő lelapozása:)

Előzmény: szoffya (49785)
fcgjk Creative Commons License 2011.05.09 0 0 49811

Egy 2500literes tóba mennyi savanyú tőzeg kell ,hogy eltűnjön az alga?

Ladybee Creative Commons License 2011.05.09 0 0 49810

Szerintem ne próbálkozz egyelőre. Ezt tanulmányozd itt:http://w3.mkk.szie.hu/dep/halt/admin/UserFiles/File/tananyagok/halszap_iv_nev.pdf

Előzmény: atikey74 (49807)
janos 77 Creative Commons License 2011.05.09 0 0 49809

Hi

 

Hagyd a természetre.:)

 

De ha mindenáron ki akarod szedni őket akkor csalihalvarsa,vagy egy teszi veszi háló a legegyszerűbb, én is azzal szoktam ellenőrizni őket... nézd vissza.

A mesterséges szaporításhoz nem értek de sztm a tó vizébe kell teni őket,csapvíz nem jó.

Nemtom itt a halgazdaságban hogy csinálják,de lefejik őket azt tom majd kis üvegekben kelesztik ki ,onnan meg a kicsi 30szor 10 méteres tavakba kerülnek kb 60cm mélyek..

A többit már tudod..

Előzmény: atikey74 (49807)
BöPö Creative Commons License 2011.05.09 0 0 49808

Ezt miért szándékozod ilyen bonyolultul megoldani?? :-))

Előzmény: atikey74 (49807)
atikey74 Creative Commons License 2011.05.09 0 0 49807

Sziasztok!

 

Egy pár kérdésem lenne hozzáértőknek.

 

Aranyhal ikrákat szeretnék szedni kézi kifejtéssel.

1) mivel fogjátok ki őket?  Nálam ahogy a hálót beteszem egyből elbújnak. Addig nem jönnek elő amig nincs kiemelve a merítőháló + 2 óra.  Valami varsa szerűség + benne kaj? Éheztetéssel?

 

2) Ha megvagyok a fejéssel milyen akvárium vízbe tegyem? A tó vizébe? fertötlenítsem? sima csapvízbe? mikor adjak nekik ikrapenészgátlót? az elején?

 

Bocs hogy sok a kérdés de eddig mindig megették az ikrákat. Sok növényem van el tudnának bújni. Eddig nem jött össze.

 

Remélem sokan válaszoltok a témára.

Köszi:  Ati

BöPö Creative Commons License 2011.05.09 0 0 49806

Tavaly "beszereztem" (kaptam magyarlibától) pár unkát és tavibékát, meg néhány gőtét...idén békám egy sincs.. :-(( gőtét viszont már láttam a vízben...

Ladybee Creative Commons License 2011.05.09 0 0 49805

Türelem varangyot terem :-) A tavaszi szaporodási időszak kezdete a helyi klimatikus körülményektől függően márciustól júniusig tart. Hazánkban általában április-május hónapban szaporodik, nálunk a Gerecse lábánál még nem kezdték.

Előzmény: madar86 (49802)
Jahno Creative Commons License 2011.05.09 0 0 49804

Ez a beoltás nekem elég feketemágiának tűnik, főleg ha a legtöbb sima betegség nem vírusos eredetű.

Előzmény: de-guky (49803)
de-guky Creative Commons License 2011.05.09 0 0 49803

 

Még az sem mindegy, hogy honnan veszel még aranyhalat, vagy Koi pontyot a tavadba.  

Például a Koiknak van egy vírus betegsége, amit nem lehet gyógyítani. Néhány importőr olyan halakat árul amiket külföldön eleve oltottak különféle betegségekkel szemben.

 

A nagy vizekben egyes paraziták valóban kevésbé fertőzik meg a halakat, mintha azok

 egy sűrűn lakott tóban vagy telelőben lennének. Ezekből a vadvízi halakból csak kevés parazita vihető egyszerre a tóba ahol azután szépen elszaporodnak a jó körülmények között.

 

  Pucoltál már pontyot? Biztos találtál már a pikkelyein 1 cm körüli "kukackákat". Biztos találtál már belezés közben kunkorodó bélférgeket. Na.

 

Előzmény: szoffya (49784)
madar86 Creative Commons License 2011.05.09 0 0 49802

itt még egy petét sem nyomtak ki pedig minden kő alatt 100 varangy van de a vízbe nem teszik bele a lábukat sem

Előzmény: Bumburnyák (49800)
Bumburnyák Creative Commons License 2011.05.09 0 0 49801

..hagyjátok, azt hiszem tavi béka (Rana ridibunda) a lelkem..

Előzmény: Bumburnyák (49800)
Bumburnyák Creative Commons License 2011.05.09 0 0 49800

..érdekes..nálunk már réges régen ebihalak kúszkálnak pedig igen árnyékos, hideg a tó..idén kétféle brekkancs petézett..az egyik gyöngyfűzér alakban körös-körül a növénycsonkok körül, a másik egyrakásra, halomba..a varangyok a petarkás után eltűntek..a másik fajta maradt..

 

olyan, hogy a háta közepén élénk zöld csík húzódik végig hosszában..milyen fajta ez..?

Előzmény: pacsepa (49794)
ivaan Creative Commons License 2011.05.09 0 0 49799

Nekem félkész árúba is meg maradt a Tavi békáim csak kell neki lenni a tőba nekik hínáros résznek ahol el tud rejtőzködni a halak elől.

 

Előzmény: pacsepa (49794)
Ladybee Creative Commons License 2011.05.09 0 0 49798

Nálunk az első menet lezajlott rendben, tele vannak a tavak ebihalakkal, a halmentes tóban nagyságrenddel több van. Annakidején  én is fogtam kifejlett kecskebékákat, nálunk hírmondója sem volt. Most időnként zeng a völgy az altatózenéjüktől. Ha gyors eredményt szeretnél elérni, akkor készárut vigyél ! :-)

Előzmény: pacsepa (49794)
Ladybee Creative Commons License 2011.05.09 0 0 49797

Más az alapállás ! Százas papagájcsapat él a volierekben, szelekció nincs, időnként végelgyengül, amelyiknek eljött az ideje. A papagájnak már mindegy, megkapja a szomszéd macska, így aznap talán  egy madár megmenekül a kertben, mert kitartóan vadásznak.

Előzmény: pacsepa (49793)
Jahno Creative Commons License 2011.05.09 0 0 49796

Békák hetek óta nincsenek.

Előzmény: pacsepa (49794)
,KÁRLÓ. Creative Commons License 2011.05.09 0 0 49795

Igen ezt énis hallottam h érzékeny hal csak tudod ez asszem tavaly történt h egy fárasztó horgászat után nem volt sok kedvem már este nekiállni megpucolni azt az 1 sütyit és gondoltam mi lesz ha belezuttyantom a tóba....ígyis lett.

Azóta a tetemével nem találkoztam de azt is eltudom képzelni, h megdöglött és a macskák gyorsabbak voltak nálam :S

Abba a tóba ahol ez történt ott nincsenek aranyhalak meg eféle halak abba kérlekszépen van: sügér, kárász, keszeg, harcsa2db, ponty, asszem ennyi

Egyébként a harcsák is hasonló képpen kerültek bele de nem tom mi lehet velük mer elég sok keszeg meg kárász ugrándozik a vízfelszín közelében. Persze azóta megbántam, h beletettem a harikat de már nem tudom őket kifogni :S A vizet meg nem nagyon akarom kiszivattyúzni ez van.

Előzmény: janos 77 (49792)
pacsepa Creative Commons License 2011.05.09 0 0 49794

Nálatok hogy állnak a brekik peterakással?

Nálam csak varangyok vannak, azok emeleteztek  hétvégén, de még petecsomó (illetve esetünkben szépen sorba rendeztt szalag) nincs.

Gondolkozom rajta, hogy kimegyek itt a környéken lévő tavakhoz hálóval ebihalat gyűjteni, és betelepítem őket hozzám. Egyrész kaja a halaknak (van már néhány szebb éhes domi), másrészt 6-8 db hangosabb kecskebéka jót tenne a szomszédomnak. Van némi töleszteni valóm a gyöngytyúkjai miatt.

pacsepa Creative Commons License 2011.05.09 0 0 49793

A családi kedvenc eltemetésének egyedi formájával szembesülhettünk? :-)

Vagy recycled matrica olt a papagájon? :-)

Előzmény: Ladybee (49787)
janos 77 Creative Commons License 2011.05.09 0 0 49792

sztm a süllő nem fogja kibírni benne de próba cseresznye!:):)Még nagyobb tavakon is nehéz meghonosítani,érzékeny egy hal az tuti,pl a nyári meleg,oxigénszint csökkenés,vízmélység,vízfenék..stb.

Meg amugy is minek raksz be ragadozót??Felesleges sztm,ha sok a hal kipecázol egy párat és viszntlátás,de  a ragadozó nem válogat az aranyhalakat is kiszedi,pont amiket nem kéne....

Előzmény: ,KÁRLÓ. (49767)
janos 77 Creative Commons License 2011.05.09 0 0 49791

Hi

Nem ismerlek, látom mit irsz és hogy......

 

 

Nekem multkor egy kiscsuka próbálkozott rá a szákban levő snecikre,kb 1perc után rájött hogy nemfog menni...:)

 

Kárló

 

akkor gondolom magában nem is forgatod benne a vizet...Nem is a mélységgel szokott a dévérnél baj lenni hanem az oxigénszintel....Elég érzékeny rá! Nem olyan mint a ponty vagy a kárász azok elég jól tűrik..

Előzmény: Ladybee (49775)
hipposaurus Creative Commons License 2011.05.09 0 0 49790

Mindez persze egy nem túl jól sikerült horgászhétvége után

helyesen

Mindez persze egy nem túl jól sikerült horászhétvége után jutott eszembe :))

vmiért sz@r a gépem

Előzmény: hipposaurus (49789)
hipposaurus Creative Commons License 2011.05.09 0 0 49789

A "féloldalt" én nulláztam le, nem is igazán értem, hogy történt, még egyszer elnézést.

Mindenesetre akár ki is intézte a törlését, hálás köszönetem, azt hiszem Jahno :) keze lehetett a dologban.

 

Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek lehet-e bármiféle összefüggés a kerti tóba történő etetés kapcsán tapasztalt halétvágy és aközött, hogy aznap érdemes-e pecázni vagy nem is érdemes elindulni. Tudom, hogy számtalan egyéb tényező is befolyásolhatja, de arra gondolok, hogy legnagyobb mértékben az időjárási viszonyok függvénye az étvágyuk.

 

Mindez persze egy nem túl jól sikerült horgászhétvége után jutott seszembe:))

Előzmény: Ladybee (49775)
Ladybee Creative Commons License 2011.05.09 0 0 49788

A tiltás a nagy egyedsűrűségű halastavakra vonatkozik. A Balatonból, csatornákból nyugodtan szedhető növény, ami nem védett, planktont pedig célszerű bányagödrökből, bombatölcsérekből hálózni.

Előzmény: szoffya (49784)
Ladybee Creative Commons License 2011.05.09 0 0 49787

Nyugalom, megrendezett jelenet, a papagáj végelgyengült...:-)

Előzmény: szoffya (49786)
szoffya Creative Commons License 2011.05.09 0 0 49786

Ez komoly, hogy inkább a fényképező gépért szaladtál, ahelyett, hogy szegény kis madarat megmentetted volna?

Előzmény: Ladybee (49773)
szoffya Creative Commons License 2011.05.09 0 0 49785

Nekem nagyon tetszik a tavad és a környéke. Mikor kezdted el kialakítani?

Előzmény: TomiRio (49763)
szoffya Creative Commons License 2011.05.09 0 0 49784

Érdekes, én ezt tettem többször is különböző tavakból és folyóból(vannak aranyhalak vagy koi pontyok a tavadba szabad vízből a világért ne vigyél semmit a tavadba. se növényt se, planktont...), mert ennek az ellenkezőjét olvastam itt, és semmi baja nem lett egyik halamnak sem. Talán csak szerencsém volt?

Előzmény: de-guky (49765)
hoji Creative Commons License 2011.05.09 0 0 49783

Sziasztok én csak főleg  olvasója vagyok a fórumnak de három éve megpróbáltam magamnak is 1 tavacskát csinálni itt 1 pár kép róla:)

Ladybee Creative Commons License 2011.05.09 0 0 49782

Hasonló eset velem is előfordult, kockás sikló bement a szákba, félig elnyelte a halat, de akkor már nem volt képes kimenni.

Előzmény: pacsepa (49781)
pacsepa Creative Commons License 2011.05.09 0 0 49781

Tavaly a balatonon horgásztam és egy méretes sikló rápályázott az egyik kisebb (de hozzá képest azért nagy) kissé alélt bodorkára. Sajnos nem volt nálam még telefon sem, hogy lefényképezzem... :-) A hal a szákban, a sikló feje ráhúzva a hal fejére, de a testének a többi része a szákon kívül. Szerencsétlen tényleg nem tudta, hogy köpjön-e, vagy nyekjen? :-) Végül is köpött, de némi segítséggel... :-)

Előzmény: Ladybee (49779)
pacsepa Creative Commons License 2011.05.09 0 0 49780

Egy kis személyes adalék a rákokról:

Ezek a rákok elsősorban dögevők, de amúgy szinte mindent megesznek. Még a szalonnát is! Kipróbáltam, fogtam vele rákot! :-) Egy kerti tó talán kicsi terep lenne nekik. Mindenesetre érdekelne, hogy hol találkoztál vele, mert ha patakban volt, akkor ezek még sajnos nem túl gyakoriak. A folyami rákok az 1970-es években Európa legtöbb vizéből  (Magyarországon az évtized másodki felében) eltűntek , vagy megritkultak egy bakteriális betegség, az úgyn. rákpestis következtében. Én Nógrád megyében egy kis patakban gyerekként rengeteget fogtam belőlük, hográszbottal, kézzel a köveket felforgatva... Nagyon sok gyerekkori élményem fűződik hozzájuk. Olyan tömegben voltak, hogy fél óra alatt 15-20 db-ot fogtunk a mélyebb szakaszokon, ahol lelassult a víz és nagyobb sziklák is voltak a vízben. A helyszínen megsütöttünk (a tenyérnyieket). Fenséges húsuk van! Kenyérrel és sóval fogyasztottuk.

Nagyon jó a szaglásuk, könnyű volt őket léprecsalni. Menetrend az volt, hogy a patakparton felforgatott kövek alatt talált gilisztákkal fogtunk pár apró halat, pl. fenékjáró küllőt. Ezt kicsit megnyomorgattuk, vagy ha nagyobb volt, akkor kettévágtuk, hogy a hasüreg szabaddá váljon. Feltűztük ugyanarra a horogra, amivel megfogtuk, a vízeresztéket pedig megemeltük, hogy a hal (darab) a fenéken legyen. A rákok a szagra perceken belül elkezdtek összegyűlni és amikor az úszó elindult oldalazva, akkor lassan elkezdtük kiemelni. A ráknak van egy buta tulajdonsága, ha nem éri a lába a talajt, akkor nem engedi el (vagy legalábbis ritkán) amibe kapaszkodik, vagy csak belemerül a kajálásba, nem tudom. A lényeg, hogy kiemeltük a partra őket és láthatóan meglepődtek, amikor ott értek földet, ekkor engedték el a haldarabot (vagy a korábban említett szalonnát). Ekkor az eredményt betettük egy vödörbe és a csalit visszatettük a vízbe. Egy-két percen belül jött a következő transzport. Volt, amikor 2-3 db rák kapaszkodott ugyanabba a haldarabba és egyik sem adta fel a partig! :-)

Amikor az emlegetett betegség végigsöpört nálunk is, büdös volt a patak és a víz széle tele volt oszladozó ráktetemekkel. Valamiért mind kijött a szélére megdögleni. Mai napig emlékszem, mennyire rossz érzés volt. Jó ideig sehol nem hallottam róluk, pedig a fejembe vettem, hogy visszatelepítem őket. Szerencsére az utóbbi időben több helyről is jöttek hírek, így Tőled is, hogy ismét szaporodik az állományuk. Már abban a patakban is megjelentek, amit emlegettem, de még hírnek számít, ha találkozik velük valaki. Korábban írtam, hogy hoztam domolykót a tavamba, éppen ebből a gyerekkori álompatakból. A helybeliektől arra jártamkor soha nem mulasztom megkérdezni, hogy láttak-e rákokat, hol és mekkorákat és mennyit?

Régen az ecsegi cigányok 15-20 fős csoportjai pásztázták át a patak 4-5 km-es szakaszát és kosárszám vitték a rákokat megenni. Sose felejtem el, amikor gyerekként csodálattal néztem őket, hogy kézzel tapogatják végig a néhol méteres vízben a kövek alját és dobálták az elkapott rákokat a partra a lurkóknak, akik kosárba szedték. A húsát ők is nagyra becsülték, többre értékelték még az ürgénél is.

Az egyik falubéli rendszeresen csinált belőlük levest, afféle halászlét. Olyan 35 éve volt már, de emlékeim szerint az is nagyon ízlett! :-)

Előzmény: Fejo17 (49738)
Ladybee Creative Commons License 2011.05.09 0 0 49779

Pedig a barátom mondta, hogy a szákba tegyem, mert mindenre képes a macska, de nem hittem, hogy a magas vödörből, amiben félig volt a víz, a hal meg az alján, szóval, hogy sikerül kikapnia.

Előzmény: kurdilaci (49778)
kurdilaci Creative Commons License 2011.05.08 0 0 49778

Nagyon jó kép:-))

Előzmény: Ladybee (49777)
Ladybee Creative Commons License 2011.05.08 0 0 49777

Egyszer horgászás közben egy vemhes nőstény nézegette a tóba szánt, vödörbe gyűjtött halakat. Nem hittem volna, de úgy kikapta az ikrás dévért, hogy ámultam.

Előzmény: kurdilaci (49774)
TomiRio Creative Commons License 2011.05.08 0 0 49776

Én épp a napokban mártottam meg a tóban a kandúr bandit a sok engedély nélküli horgászása miatt...most egy darabig nem mer a vízhez menni tavaly is eljátszottam már vele ezt, az nem is lenne gond ha  a piciket ritkítaná abból van elég de pont a bátrabb nagyokat szedi ki és meguntam már, tavaly 1x megmártotta akk nem láttam ott egész évben idén ujra fel kellet frissítenem a memóriáját:)

Előzmény: kurdilaci (49774)
Ladybee Creative Commons License 2011.05.08 0 0 49775

A Tescoban én nem köszönök, nagy bolt! A kicsiben természetesen igen, az olyan chatszoba, ez a fórum "nagy bolt", itt felesleges. Nem is a "Hi"-vel, "Hello-val" van a baj, aki úgy szokta, tegye, de pálinkás jó reggelt kívánni, minden belépéskor, egy árva hozzászólás nélkül, fél oldalt lenullázva, teljesen felesleges. Ha mind az ötven fórumtárs jelezné, hogy aludt, mit kíván a többieknek, másról sem szólna a műsor. Azért kíváncsi vagyok, honnan ismersz, hogy ilyen kedves, találó jelzővel illetsz ?

Előzmény: janos 77 (49757)
kurdilaci Creative Commons License 2011.05.08 0 0 49774

Az se rossz:-))Nálunk a macskák között munkamegosztás van,a nőstény halászik,a kandúr madarászik,a szőrös négylábúakat(egér,patkány,vakond,cickány)pedig mindkettő üldözi.Tehát semmilyen náluk kisebb élőlény nincs tőlük biztonságban,kivéve a sündisznót.

Előzmény: Ladybee (49773)
Ladybee Creative Commons License 2011.05.08 0 0 49773

Nálam meg a papagájokat eszi.

Előzmény: kurdilaci (49772)
kurdilaci Creative Commons License 2011.05.08 0 0 49772

A fóliában nem tud kárt tenni a macsek,mert a legvastagabb tófóliát raktam le,de a különleges mintázatú halaimat,köztük az összes anyahalamat is már valóban kifogta.Mindíg a legnagyját vadássza,gondolom azokat könnyebb elkapni,s kiadósabb ebédet is jelentenek:-))

Előzmény: ,KÁRLÓ. (49756)
TomiRio Creative Commons License 2011.05.08 0 0 49771

Köszi az infót:) ilyen kolokánt még errefelé nem láttam senkinél de jópofa főleg így amíg a víz alatt piroslik

 

Előzmény: kurdilaci (49769)
kurdilaci Creative Commons License 2011.05.08 0 0 49770

Egy nagy trachycarpus fortunei-kínai kenderpálma,ez már több éve ki van ültetve.Idén ültettem ki mellé,illetve alá trachycarpus wagneriánust,sabal minort,valamint télálló banánt is,de ezek még nem komoly versenyzők.

Előzmény: kulcsar29 (49761)
kurdilaci Creative Commons License 2011.05.08 0 0 49769

Igazán szépen kialakítottad a tavat és a környékét,gratulálok hozzá!Kérdéseidre válaszolva:Az utolsó előtti képemen kolokánok vannak.Ilyenkor tavasszal még pirosas színűek,aztán később feljönnek a víz színére,sötétzöldek lesznek és virágoznak.Nagyon szeretem őket,vízi broméliának hívom,mert hasonló a megjelenésük.Érdes tócsagazom nekem is van,de annak csak a leváló hajtásvégei telelnek át,mostanában indulnak növekedésnek.Később azokat is ritkítani kell.A tavirózsák tényleg eléggé előre vannak,ennek oka a sok napsütés lehet,jól felmelegedett a víz.Elég mély egy része,nem tud teljesen kihülni éjszaka,néha hajnalban szinte gőzölög a felszálló párától a vízfelszín.Nyáron viszont a mély víz biztosítja a halaknak a hűvös,oxigéndús alsó vízrétegeket.

Előzmény: TomiRio (49763)
,KÁRLÓ. Creative Commons License 2011.05.08 0 0 49768

Ja itt egy kép a pénteki "ellenörzésről"

 

,KÁRLÓ. Creative Commons License 2011.05.08 0 0 49767

Én a nagyobbik tavamba olyan jó 2hetente engedek vizet egy fúrt kútból olyan (22m mély asszem, a kút nem a tó :) eddig még nem volt vele gond, a kisebbik tóba abba kicsit sűrűbben mert azon vannak kisebb lyukak a fólia felső részein.

De ha így esik egész nap akkor nem nagyon engedgetek vizet.

 

Én a nagyobbik tóba gondoltam dévért tenni mert abba nemnagyon van iszap csak nagyon kevés meg annak van 1 jó 3x3m es 140cm-es része azt gondolom ott jól ellennének, egyébként tiszai keszegek meg ha minden igaz akkor 1 süllő is kéne h legyen még benne.

Ahol voltam pecázni ott nincs semmire tilalom mert nincs pontyból természetes szaporulat, harcsából meg rengeteg van azt inkább írtani szeretnék páréve akasztottak ott egy 80kg harit benne is volt a magyar horgászba ;)

 

de-quky

Én minden növényemet tóból vagy csatornából szedtem és idáig még nem volt baj velük szoktam ellenőrizni h van -e valami bajuk de eddíg még semmi, ja koiponty az még nincs a tóban de aranyhal és koikrász az van a macskákon kívül más miatt nem fogynak még ;)


Előzmény: janos 77 (49764)
sammy2 Creative Commons License 2011.05.08 0 0 49766
de-guky Creative Commons License 2011.05.08 0 0 49765

Ha már vannak aranyhalak vagy koi pontyok a tavadba szabad vízből a világért ne vigyél semmit a tavadba. Növényt se, planktont se, mert ezekkel a legkülönfélébb parazitákat tudod bevinni a halaid részére. Planktont csak garantáltan halmentes vízből szabad  vinni az aranyhalas tóba.

Előzmény: ,KÁRLÓ. (49759)
janos 77 Creative Commons License 2011.05.08 0 0 49764

Hi

 

Mi ez hogy augusztusban, én mindig köszöntem neked még egyszer irtam is hogy elösször is szevasz ha megszólitasz valakit....nálad inkább az a probléma hogy mész ladybee után....te dolgod és hagyj is engem ezzel nem ezért jövök fel, a példád pedig nem valami jó mert pont mint a boltban itt sem mutatkozunk be de köszönünk....

 

Kárló

 

Láttam a képeket elég jól be volt zavarosodva.....

Nem tűnik nagyobbnak mint a Körös,én tegnapelőtt fogtam egy kiló körüli dévért meg pár bagolykeszeget, jó vacsi lett belőlük:-)

 

Ma csak pár keszeg,meg kárász, a pontyokat kaptam,amugy is tilalom van....

Az a baj hogy elképesztően mozog fel-le a víz egy nap alatt akár 1-1,5métert is..

Ha dévért akarsz a tavadba akkor ügyelj az oxigénszintre,nagyon érzékenyek rá!

Én is most majd azért ritkítok mert ha bejön a meleg akkor nehogy halpusztulás legyen.

Nálam a  küsz is megél meg a bagolykeszeg pedig elvileg iszapos a tavam meg elég jól begazosodott de egy sem pusztult még eddig el igaz minden nap mozgatom benne a vizet..

Te amugy szoktad mozgatni a vizedet??És miről töltöd fel?

Előzmény: ,KÁRLÓ. (49759)
TomiRio Creative Commons License 2011.05.08 0 0 49763

Pár multheti kép...egy picit zavaros még a víz itt felénk rengeteg eső esett

 

TomiRio Creative Commons License 2011.05.08 0 0 49762

Hello!

 

Csodálkozva nézem a tavad hogy mennyire be van már indulva, főleg a tavirózsák, itt nálam kb feleennyire van csak. A sok hínár szépen tisztántartja a tavad nekem tócsagazom van a hínár helyett az is bevállt:) Az utolsó előtti képen milyen növény az a vízalatt nagyonjólnézki??

Előzmény: kurdilaci (49724)
kulcsar29 Creative Commons License 2011.05.08 0 0 49761

Helló! Érdekelne hogy milyen fajta pálmafa van neked a tavad mellé ültetve?

Előzmény: kurdilaci (49724)
Jahno Creative Commons License 2011.05.08 0 0 49760

Augusztusban köszöntél is, de ha tovább akarjuk bonyolítani, akkor nem nagyon mutatkoztál be. Igen, ha boltba bemegyünk, akkor köszönünk, de ott pld. nem nagyon kell bemutatkozni. Ezért is két külön a dolog.

Előzmény: janos 77 (49757)
,KÁRLÓ. Creative Commons License 2011.05.08 0 0 49759

Hali 

Hát hallod tegnap én a méretes kispotykáknak már örültem volna, ehelyett csak ilyen 20-25cm esek jöttek meg pár kárász és bodorka :S

Dévért énis akarok a tóba de most se sikeredett fogni majd legközelebb.

Ja egyébként bácsbokodon(20 hektáros tó) voltam pecázni, de körülöttem se fogott senki semmi értelmeset (gondolom a front lehetett a ludas) mert valamire fogni kell ha nem fog az ember :)

 

Tettem fel képet a marosról csak visszább vannak láttad őket?

Előzmény: janos 77 (49758)
janos 77 Creative Commons License 2011.05.08 0 0 49758

Hi KÁRLÓ!(bár nem is tudom merjek-e köszönni)

 

Ma hozzájutottam kispontyokhoz kb 30cm-esek már a tóban pancsolnak,meg pár dévérkeszeg is bekerült,de már lassan ritkítani is kéne őket asszem már túl sokan vannak,hoztam még bele egy közeli kubikból kb 20liter vizet,bolhástul mindnestül....:)

Holnap lenézek a kubikba pecázni,ma beetettem nyüzsügtek benne...

Előzmény: ,KÁRLÓ. (49756)
janos 77 Creative Commons License 2011.05.08 0 0 49757

Jó a téma nálatok... 2 éves szint azért leszúrtok embereket mert köszönnek,ez  szánalmas...

Ja és Ladybee engem ugy tanítottak,(ellestem a nagyoktól)hogy ha bemegyek valahova és ismeretlenek vannak akkor is köszönök,csak a bunkók nem köszönnek.....

Előzmény: Jahno (49753)
,KÁRLÓ. Creative Commons License 2011.05.08 0 0 49756

Hát az biztos, hogy ugyel a szaporulatra csak pl ha van különleges mintázatú köztük akkor elég sz@rul tud esni ha a macsek szájában látja viszont az ember :S De nyugi nálam is pecáznak a macskák én újabban légpuskával szoktam rendet teremteni attól nem lesz semmi bajuk viszont 1 ideig  legalább elkerüli a tavat. Ja meg sajna a fóliára is nagyon rossz hatással vannak a cicusok tapasztalatól mondom :S

 

Nekem is van puli kutya is a háznál de őis nagy fólia szaggató hírében áll úgyhogy 2:0 a természet javára (de legalább őt meg lehet kötni)

Előzmény: kurdilaci (49755)
kurdilaci Creative Commons License 2011.05.08 0 0 49755

Szerencsére nem minden egzotikus növényt kell behurcolni,csak a dézsásokat,a többi-beleértve a pálmákat is-ki van ültetve.A macsekot annakidején berugdostam a tóba,de kitűnően úszik,s magától is belemegy a halak után.Azóta tehetetlen vagyok,s maradok a fényképezésnél.Néha akkorákat csobban pecázás közben,hogy a lakásban is hallani.Szerencsére nem mindíg jár sikerrel.Azért előnye is van a dolognak,mert így biztosan nem szaporodnak túl az aranyhalak.

Előzmény: ,KÁRLÓ. (49754)
,KÁRLÓ. Creative Commons License 2011.05.08 0 0 49754

Hali

 

Szép a tavad meg tök jók ezek a mindenféle egzotikus növények, bár biztos jó lehet ősszel mindet behurcolni :)

Már csak 1-2 dinoszauruszt tudnék oda elképzelni :P

 

Amúgy nálamis ilyen hínár is van a tóban de nagyon elvan szaporodva szegény süllőhínárt teljesen elnyomja úgyhogy majd ha lemegy az ívás ritkítás lesz 1000el.

 

Ja és nem  szoktad a macsekot ilyen pózokba amiben a képen is látszik seggbe billenteni vagy csak fényképezgeted, h halászik :)

Előzmény: kurdilaci (49724)
Jahno Creative Commons License 2011.05.08 0 0 49753

Lehet, hogy illik de felesleges hülyeség. Velünk meg a sörön vitáztak. Olvassák a topikot több 100-an, ha köszöngetni szeretnél, akkor van annak is topikja, vagy egyéb kávéházi rovatok.

Előzmény: sammy2 (49752)
sammy2 Creative Commons License 2011.05.08 0 0 49752

szerintem ezt a témát hanyagoljuk! ne nagyon szolok az eszmecserétekbe (itt mindenki mindent tud) .GYEREKEK!!!!........-most tényleg egy köszönésen vitáztok velem.....:-)))

Előzmény: Jahno (49751)
Jahno Creative Commons License 2011.05.08 0 0 49751

De. Csak ez nem olyan, hogy felkelünk, elmegyünk vendégségbe, de nem is csetes oldal, ami online, és tudni kell, ha ott vagy. Ebben a formában elköszöngetni pont baromság.

Előzmény: sammy2 (49746)
sammy2 Creative Commons License 2011.05.08 0 0 49750

ebben eggyet is értek mindanyiotokkal.DE! elég régota tavazok illetve tenyésztek halakat ahhoz hogy ha nem is szólok hozzá az információcserétekhez azért beköszönök.jelezvén ezzel hogy figyelem illetve olvasom a szakmai eszmecseréteket.

Előzmény: I3EI\ICE (49747)
Ladybee Creative Commons License 2011.05.08 0 0 49749

Nálunk nem tanították, ellestem a nagyoktól. Viszont nem tartom szükségesnek este 9- kor szép estét kívánni beszélgetőtársaimnak, továbbá a villamoson sem köszönök. De köszöngess nyugodtan, amikor nincs mondanivalód. Csááá sammy2

Előzmény: sammy2 (49746)
kurdilaci Creative Commons License 2011.05.08 0 0 49748

Igazad van,az én tavam egyáltalán nem árnyékos,legfeljebb a szélei.Szándékosan van így,mert a tavirózsáknak fény kell.Rengeteg hínárom,mocsári növényem van a tóban,s a tenyészidő nagy részében a tavirózsák is beborítják a vízfelszínt,ezért az algásodás tényleg csak kora tavaszi  átmeneti probléma.A meder alján a tófólia tetején 5 cm vastag mosott homok,ezen pedig 3 cm gyöngykavics van.A tó szélén van ugyan néhány ültetőedény,de a növények már régen kimásztak belőle,s szabadon terjeszkednek a homokban.A tavirózsákból pedig csak a mély vízben levő Attraction van egy nagy gyümölcsös műanyag ládában,a többi szintén szabadon terjeszkedik.Az elevenszülő sárga tavirózsám is a mély részben van(másfél méteres vízmélység),s annak is csak egy tégla van kötve a tövére.

Előzmény: dorottya70 (49745)
I3EI\ICE Creative Commons License 2011.05.08 0 0 49747

De mivel ez nem a chat.hu, hanem egy fórum, nem igazán ildomos egyéb mondanivaló nélküli köszöngetésekkel "szemetelni". Így is rengetegszer kell az "őstagoknak" ugyanarra a kérdésre válaszolni, mert az újak, ill. alkalmi látogatók nem olvassák végig az egész toipikot. Ha mondjuk átlagban minden harmadik hozzászólás ilyen "hellósziaszevaszmizu", akkor még nehezebb hasznos információkra bukkanni...

Előzmény: sammy2 (49746)
sammy2 Creative Commons License 2011.05.08 0 0 49746

tök mindegy hogy mien topic! ez az alapvető müveltség hez hozzátartozik.Nálatok nem tanitották a köszönést?????????????

Előzmény: Ladybee (49742)
dorottya70 Creative Commons License 2011.05.08 0 0 49745

Szia! Neked sincs sok árnyékoló növényed, gondolom a tóban lévők tisztítják a tavad vizét.

Milyen a tavad alja? Lehet hogy ott rontottam el, hogy én szinte mindent ládába ültettem , így nem tudott elszaporodni annyira és  a vízet sem borítja be .....

Előzmény: kurdilaci (49724)
de-guky Creative Commons License 2011.05.08 0 0 49744

Lehet igy is fogalmazi, meg úgy is, hogy : Amerikából behurcolt cifrarák-ról nem tudtam.

De érdekes oldalt ajánlottál...

Előzmény: Ladybee (49737)
Jahno Creative Commons License 2011.05.08 0 0 49743

Érdekes volt. Szedesd ki.

Előzmény: hipposaurus (49741)
Ladybee Creative Commons License 2011.05.07 0 0 49742

Teljesen felesleges szép estét kívángatni egymásnak, ahogy a jó reggel is mindenki magánügye. Ez a kerti tavas topic !

Előzmény: hipposaurus (49740)
hipposaurus Creative Commons License 2011.05.07 0 0 49741

bocs, ez nem volt szándékos...

Előzmény: hipposaurus (49740)
sammy2 Creative Commons License 2011.05.07 0 0 49739

szép estét mindenkinek!

Fejo17 Creative Commons License 2011.05.07 0 0 49738

Természetesen nem fogtam ki, csak kiváncsi voltam, hogy megélne-e a tóban (tudom hol található).

Előzmény: de-guky (49735)
Ladybee Creative Commons License 2011.05.07 0 0 49737
Előzmény: de-guky (49735)
de-guky Creative Commons License 2011.05.07 0 0 49736

  A tavam fala most nagyon szép algamentes, mert azt az ebihalak tisztára nyalták.

Később majd elhagyják a tavat és sok szervesanyagot kivisznek ami csökkenti az algásodást.

de-guky Creative Commons License 2011.05.07 0 0 49735

Szerintem két rákfaj él Magyarországon a folyami és a kecske rák. Eléggé hasonlítanak egymásra. Mindkettő az oxigéndús vizet szereti.(lavórban nem sokáig marad életben).

Egészséges halat nem támadja meg egyik sem, dögöt szívesen fogyasztanak.

Legjobb lenne vissza ereszteni oda ahol találtad.

Előzmény: Fejo17 (49734)
Fejo17 Creative Commons License 2011.05.07 0 0 49734

Békafogás közben az alábbi (hasonló) rákra akadtam egy csendes kis patakban.

 

http://www.majoshaza.com/html-ek/kincsek/kep/nemes%20rak,%20folyami%20rak.jpg

 

Betelepíthető a tóba, vagy kiírtja a halálományt? (aranyhalak)

 

Előre is köszi.

hipposaurus Creative Commons License 2011.05.07 0 0 49733

Spityu: bár nem ismerem a növény igényeit, neve alapján - mocsári -, mindenképp a sekély zónába tenném.

 

Dogfüggő: Megtennéd, hogy teszel fel pár képet a tavadról? Vagy inkább vizilabirintusodról? :))

BodnarCs Creative Commons License 2011.05.06 0 0 49732

Grat a tavadhoz, különleges egzotikus hangulata van ezekkel a pálmafélékkel. A teletetésük gondolom nem egyszerű. Én is hasonló hnármennyiséget tervezek az enyémbe, 1 méteres leláthatóságom lecsökkent kb 20-25 cmre. Tudom, hogy nem túl természetazonos de szeretem a tiszta vizet.

Előzmény: kurdilaci (49724)
Nina13 Creative Commons License 2011.05.06 0 0 49731

Sziasztok!Aranyhalat tudok adni ha kell vkinek!/Siófok/

Tó Mániás Creative Commons License 2011.05.06 0 0 49730

Szia!Ez csodás,mint mindíg! :)

Előzmény: kurdilaci (49724)
Ladybee Creative Commons License 2011.05.06 0 0 49729

Szinttáj ! Természetesen be lehet telepíteni a halat az idegen vizekbe is, de a tény az tény, vannak tipikus folyóvizi és tavi halak. Mocsarak a tavaink, ez viszont tény.

Előzmény: janos 77 (49727)
kurdilaci Creative Commons License 2011.05.06 0 0 49728

Ha jól tudom,akkor te veszprémi vagy.Nagyon bajos lenne oda hínárt küldeni.Miért nem szedsz a Balatonból,mindkét part sekély zónája tele van vele?Én is a déli partról hoztam.Nem védett növény,simán kihúzod gyökerestől,aztán a tó aljzatába süllyeszted homokba,vagy kavicsba.Egy-két év alatt úgy elterjed,hogy nem győzöd ritkítani.

Előzmény: m41fan (49726)
janos 77 Creative Commons License 2011.05.06 0 0 49727

Paducod is megél tóban...

A színtájas témát rem nem komolyan írod..

ha igen elég baj..

A folyók színtájai ugyanis a folyó jellegzetességire, pl a medervizsonyokra irják mint agyagos ,kavicsos,homokos...nem azt jelenti hogy ezek a halak csak ott élnek, nálunk pl a körös márna-zónába esik, egy darab márna nincs benne...

Vagy ott van az amúr, és a tok "lakhelye az ázsiai óriásfolyók.." érdekes én tavakból is fogom őket...:)

Vagy  a barátod veterán példája hogy lehet hogy a pisztrángok a tavában élnek hiszen ők egy szintáj névadói...???Nem szabadna ott élniük?

Ne a tavad 100nm-rében gondolkodj hanem a több négyzetkilóméteres,10-15méter mély tavakban,a mi kerti tavaink azokhoz képest max mocsarak, még a tied is.

Előzmény: Ladybee (49722)
m41fan Creative Commons License 2011.05.06 0 0 49726

Szia!

Gratulálok a tavadhoz nagyon szép. A hínárt amikor ritkítod szólnál nekem? Kéne a tavamba:-)

Minden költséget kifizetek csak hínárt kapjak :-)

Előzmény: kurdilaci (49724)
kislapát Creative Commons License 2011.05.06 0 0 49725

Pontosan így képzelem el én is dél körül megebédel 2 perc múlva leűl az iszap és aznap már nem is dúr többet!

Előzmény: madar86 (49710)
kurdilaci Creative Commons License 2011.05.06 0 0 49724

Hoztam néhány képet a tavamról.Gyönyörű tiszta a vize,a tavirózsák tele vannak bimbóval,napokon belül nyílni kezdenek.A balatoni hínár annyira elszaporodott,hogy kénytelen leszek ritkítani.Fonalas algám szinte egyáltalán nincs,gondolom a rengeteg hínár miatt.A macskám szorgalmasan és hatékonyan halászik,túlszaporodástól mostanában nem kell tartanom:-))Ja és persze zeng az egész környék a békanásztól.Tótechnikát ,vegyszert továbbra sem használok.

szabozoo Creative Commons License 2011.05.06 0 0 49723

Sziasztok!   Nagyon szép sötét rózsaszínű tavirózsák eladók,vagy más színűre cserélnék.  ár:3500 ft/tő. Faddon(Tolna.m-ben) Szekszárdi átvétel lehetséges. t:36205351070  Szabó Zoltán

Ladybee Creative Commons License 2011.05.06 0 0 49722

Számtalan példát lehetne hozni a folyami és a tavi halak megkülönböztetésére. Fogtál már  paducot tóban? Sőt, a folyókat is halakról elnevezett szinttájakra osztják:http://www.tankonyvtar.hu/biologia/magyarorszag-halfaunaja-080905-20

Előzmény: janos 77 (49700)
06PETI6 Creative Commons License 2011.05.06 0 0 49721

ja és a wikipédia télleg elég vicces tud lenni :D

Előzmény: janos 77 (49700)
06PETI6 Creative Commons License 2011.05.06 0 0 49720

kösz a választ,hát akkor szterintem nem lesz vele gondd :)...amugy sztem igenis van" folyami" meg "tavi" hal,csuka ponty ugyanugy elél folyoban is,de legkedveltebb helye mégis más,kecsegét is ha akarsz fogni akkor nem egy tavirozsával benőtt tóra mész hanem folyóra,igaz elél állovízben is...szoval minden halfajnak megvan a kedvelt élőhelye ahol érdemes keresni,de attol függetlenül máshol is élhet,én a kedvelt élőhelyet értem megkülömböztetésképpen a folyami és a tavi halnál,ha érted mire gondolok,mert magyarázásban nem vagyok valami jo :D

Előzmény: janos 77 (49700)
kőmű Creative Commons License 2011.05.06 0 0 49719

Akkor próbáld valamivel árnyékolni a vízfelületet.Ha mással nem állíts a tó mellé napernyőt. Tegyél a tavadba minnél több növényt.Mihelyt a növények beindulnak,megszűnik az algád.

Előzmény: Fejo17 (49718)
Fejo17 Creative Commons License 2011.05.06 0 0 49718

Köszi, tőzeg már volt benne, mérsékelt sikerrel. Azon is megtelepedett. :)

Botozok, meg kézzel is szedem, de folyamatosan "pótlódik".

Előzmény: kőmű (49715)
,KÁRLÓ. Creative Commons License 2011.05.06 0 0 49717

Hali h énis hozzászóljak a témához az én gépem nem 1 szuperszónikus fotómasina (6MP) de ha ide akarok feltenni képeket mindig sz@rrá kell tömöríteni a képeket amit ugye a minőség rontásával tudok elérni. Akkor h lehet ide szuper minőségű képet feltenni? ez lenne a kérdésem

 

üdv:Kárló

Fejo17 Creative Commons License 2011.05.06 0 0 49716

:)))))))))

 

Mint az oviban...

 

Most nem állok neki előkeresni az ominózus életlen pacát ábrázoló képet amire ezt írtam, mert az egész nem ér annyit... Az általam linkelt képeken látszik a fonalas alga, ha akarod szálanként meg is számolhatod...

Örülök, hogy ilyen hosszú idő után sikerült kiadnod magadból a dolgot, és nem emészted magad tovább... Nem lenne egészséges... :P

 

Mindenkitől elnézést az OFF-ért. Részemről téma lezárva.

Előzmény: kőmű (49714)
kőmű Creative Commons License 2011.05.06 0 0 49715

De ne csak kötekedjek,némi segítő szándék is van bennem.Tegyél a tavadba árpaszalmát,az majd idővel segíteni fog, és árnyékold a tavadat valamivel. A fonalast egyébként egy bot segítségével frankón el tudod távolítani.

Előzmény: Fejo17 (49711)
kőmű Creative Commons License 2011.05.06 0 0 49714

Nem akarok kötekedni,de elég gáz a kép minősége.Ezt nem olyan rég Te írtad egy másik fórumba.Tehát,ha legközelebb megakarsz valamit mutatni,akkor jobb képet kérünk.Bocsánat az OFF-ért,de nem tudtam kihagyni.

 

 

 

 

Én hobbi szinen fotózgatok, megnéztem a szóban forgó fotót, tényleg nem sok értelme van bemutatni, mert amit a tulajdonos meg akart mutatni vele, abból sajnos semmi nem látszik. Nem gondolom, hogy flickr-hez kéne hasonlítani az oldalt (bár mondjuk ott is van digitális szemét rendesen), de ha a feltöltött képpel az a szándékunk, hogy megmutassunk valamit, akkor próbáljunk meg odafigyelni arra, hogy azon valóban látszódjon valami. ;)

Elnézést, hogy bele dummáltam a dologba! ;)

 

Ha valakit érdekel van pár képem a tavirózsáimról, csak, hogy ne az legyen, hogy pusztán csak a szám jár... ;)

Előzmény: Fejo17 (49711)
szedni Creative Commons License 2011.05.06 0 0 49713

Szia!

 

Én úgy tudom, a fonalas alga szereti a vízminőséget, de a tőzeget nem. Áztass benne egy keveset, valamit segít, de a tutit én sem tudom.

Előzmény: Fejo17 (49711)
anlu2 Creative Commons License 2011.05.06 0 0 49712

Már többször gondoltam arra, hogy a fonalas algából fonalat is lehetne készíteni. Aztán egy szép pulcsit kötni belöle. A mai világban amennyi hülyeséget lehet kapni a boltokban, talán jó áron el is lehetne adni. Wellnessz-Pulcsi néven. Jót tesz a börnek, fiatalít, nem szárad ki a bör töle, ......stb.

Mit szólnátok egy ilyen ötlethez?

A végén még mindenki örülne neki, ha volna a tavában ;)))

Tudom ez nem válasz a feltett kérdésre, csak egy vicc volt. De azért tényleg meggondolandó, ilyesmit még nem lehet sehol sem kapni.

(persze én is utálom, ha megjelenik, de jó pénzért talán termeszteném :)))

 

 

Előzmény: Fejo17 (49711)
Fejo17 Creative Commons License 2011.05.06 0 0 49711

Segítség kellene, a télen nagyon elszaporodott a fonalas alga a tavamban. Vettem algaölő folyadékot, kevés eredménnyel. Van valakinek ötlete, hogy miként lehetne megszabadulni tőle? A víz egyébként tiszta, lelátni az aljára (1-1,2méter).

 

 

 

madar86 Creative Commons License 2011.05.06 0 0 49710

2 perc mulva meg le ül ebből nincs gond

Előzmény: kislapát (49709)
kislapát Creative Commons License 2011.05.06 0 0 49709

Szaisztok!

Van valakinek compó a tavában?

Azt írják róla felkavarja a tó fenekét és zavaros lesz a víz.

,KÁRLÓ. Creative Commons License 2011.05.05 0 0 49708

Nemegészen, az eleve illegálisan volt benn 1

2 én csak kitettem a partra h tudjunk tőle rendesen pecázni (míg más orvhalászik) :S

Azt megtalálhatta utána akié volt, de nemis nagyon érdekel h megtalálta-e....

Előzmény: yxc432 (49707)
yxc432 Creative Commons License 2011.05.05 0 0 49707

Magyarul lenyúltad valaki más varsáját?

Előzmény: ,KÁRLÓ. (49702)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.05 0 0 49706

Szia

Ha nem a kertedbe van akkor ne szedd le mert védett növény és nagyon jó árat "kérnrek" érte

Üdv: István

Előzmény: spityu) (49697)
madar86 Creative Commons License 2011.05.05 0 0 49705

j

Előzmény: madar86 (49704)
madar86 Creative Commons License 2011.05.05 0 0 49704

4 helyen haktott ki,de csak egy virágzik

Előzmény: zotya10001 (49703)
zotya10001 Creative Commons License 2011.05.05 0 0 49703

Nekem talán holnap vagy holnapután nyílik!!

 

Majd teszek fel képet!

Előzmény: madar86 (49621)
,KÁRLÓ. Creative Commons License 2011.05.05 0 0 49702

Hali János

 

Most nézegettem a képeket a gépemen és találtam pár képet a marosról, asszem ezek tavaly nyáron készültek vmikor.

Jó zavaros volt a víz asszem csak harcsát fogtunk akkor.

 

  Itt épp faterom látszik kicsit.

Ja és ezen a helyen beleakadtam 1 kib..szott nagy varsába is de sikerült kibányászni nem volt olyan 1xű........... sajna hal az nem volt benne :S         

madar86 Creative Commons License 2011.05.05 0 0 49701

:) hét igen napközbe szieszta este meg nem alaszanak :)

Előzmény: BodnarCs (49698)
janos 77 Creative Commons License 2011.05.05 0 0 49700

Hello!

 

Hát először is mekkora a tavad?Ha igen nagy akkor nem sok baj lesz...

Hát a növekedésére jó esély van ha van időd :) lassan nől...Amugy kishalakat csigákat, és növényeket is fogyaszt.

 

Azt azért elmondom hogy konkrétan ilyen hogy folyami hal meg tavi hal nincs...

Pl: a kecsege is él tavakban,és a tavi halnak tartott ponty,kárász,csuka is él folyóban..

 

Jókat nevetek a wikipédiákon mikor olvasom hogy pl lakhelye a nagyobb folyók...MIkor a zagyvában is fogtak már(kb 5méter széles nyáron az egész folyó...) :)

Előzmény: 06PETI6 (49699)
06PETI6 Creative Commons License 2011.05.05 0 0 49699

sziasztok,múltkorjában fogtam egy kecsegét és beletettem a tavamba,idáig jol elvan ahogy látom,csak arra lennék kiváncsi,hogy találhat e magának elegendő táplálékot,van mellette még egypár compo és koipontyok koikárászok,aranycompok,tudom,hogy folyovizi hal épp ezért vagyok rá kiváncsi,hogy jo esélyei vannak-e a növekedésre,de idáig mindenféle halfaj vigan eléldegélt benne,igaz etetem is őket hadd nőjjenek :)

BodnarCs Creative Commons License 2011.05.05 0 0 49698

Szépek ezek a pulik, látszik hogy gondozottak. A videón ugy látom épp a délutáni szieszta közben kaptad őket lencsevégre :)

Előzmény: madar86 (49695)
spityu) Creative Commons License 2011.05.05 0 0 49697

 

 

Sziasztok.

Szerintetek ezt a növényt ültethetem a sekély zónába?Aneve mocsári kockás liliom.

spityu) Creative Commons License 2011.05.05 0 0 49696

Köszönöm a válaszokat okosabb lettem:)))))

Előzmény: Ladybee (49692)
madar86 Creative Commons License 2011.05.05 0 0 49695

nincs nálluk jobb házőrző :)

 

 

 

nagyon nagyon okosak és ezt nem csak úgy mondják

 

 

szinte csak nem beszél :)

bocsi az off -ért

 

 

 

Előzmény: pippoka (49694)
pippoka Creative Commons License 2011.05.05 0 0 49694

Bishon havanese és egy yorki vigyázza az udvart:-) Köszi, tényleg jól mutat.

Előzmény: airzsike (49686)
de-guky Creative Commons License 2011.05.05 0 0 49693

Akkor teszek egy kis vasoxidiot a tavamba, hátha megjelenik benne az Óriáscápa:)

Előzmény: pacsepa (49672)
Ladybee Creative Commons License 2011.05.04 0 0 49692

Mondtam én, hogy Hottonia palustris, békaliliom ! :-)))))

Előzmény: spityu) (49683)
kislapát Creative Commons License 2011.05.04 0 0 49691

Van nekem is két tacskóm csak az a baj,hogy ők mindíg keresnek valamit"a föld alatt".

A hátsó udvar úgy néz ki mint egy golfpálya csak itt  jóval közelebb vannak a lyukak.

ezért nem merem leengedni őket a kertbe.

Amúgy ötletnek nem rossz.

Előzmény: pippoka (49684)
janos 77 Creative Commons License 2011.05.04 0 0 49690

Pacsepa tegyél fel képet a tavadról!!!kiváncsi vok rá:)

janos 77 Creative Commons License 2011.05.04 0 0 49689

Hi!

Hát nem hinném hogy oxigén hiány mivel napiszinten kb 5-6köbm nyomatok bele (meg azért se mert akkor a küszök már kifeküdtek volna...)reggelente,és nem is betegség.....Ma azt hallottam a ponty akkor ugrál így ha jól érzi magát..KÁRLÓNAK igaza van valszeg.A vasas víztől a tavam nem algás inkább most egy kicsit barna,de nyáron meg olyan kékeszöldes mint a balaton..Bár ez a barnaság lehet az agyag miatt is...Amúgy nemhinném hogy kiugranak a partra..:) Köszönöm mindenkinek a tippeket!

-torx- Creative Commons License 2011.05.04 0 0 49688

Ahoj!

 A réti kakukktormára adott nemleges válasz esetén a békaliliom (Hottonia palustris) kérdést tenném fel:)

Előzmény: spityu) (49681)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.04 0 0 49687

Szevasztok

 

Igen a kutya kell, de nem olyan mint az enyém, szerintem még a szomszéd macskát is ide hívja, ha ivás van. De szerencse nem fürdik a tóba.

 

Üdv:István

Előzmény: pippoka (49684)
airzsike Creative Commons License 2011.05.04 0 0 49686

Milyen kutysod van? Erről a képről nem tudom megállapítani!

Nálunk két pointer van, macska egy sem! Korábban volt egy terrierünk, az is rendet tartott az udvaron. Egyébként nagyon szép a tavad, szerintem jól fog mutatni benne a szittyó.

Előzmény: pippoka (49684)
airzsike Creative Commons License 2011.05.04 0 0 49685

Köszi!

Előzmény: Szanki (49668)
pippoka Creative Commons License 2011.05.04 0 0 49684

Neked tó őrre van szükséged, 1 vagy 2 kutya személyében. Hozzám idegen macska nem jön, pedig az enyémek csak zsebcirkálók:-)

 

 

Előzmény: kislapát (49680)
spityu) Creative Commons License 2011.05.04 0 0 49683

Köszi szépen.

Előzmény: Ladybee (49682)
Ladybee Creative Commons License 2011.05.04 0 0 49682

Szerintem a Milyen növény? c. topicban kérdezd meg, hogy réti kakukktorma-e ?

Előzmény: spityu) (49681)
spityu) Creative Commons License 2011.05.04 0 0 49681

Sziasztok.

Tudja valaki milyen növény ez?

kislapát Creative Commons License 2011.05.04 0 0 49680

Ha a te tavadból is kizabált volna a szomszéd macskája kb 5000ft értékű halat,akkor tudnád miről beszélünk.

Előzmény: szoffya (49679)
szoffya Creative Commons License 2011.05.04 0 0 49679

Nem értem mi a bajotok szegény cicákkal. Nekem több is van és eszük ágában sincs horgászni. Egyszer-kétszer próbálkoznak, de a halak ügyesebbek.

 

Igaz, az én macskáim kapnak enni...

Előzmény: kislapát (49662)
szoffya Creative Commons License 2011.05.04 0 0 49678

Én azt csinálnám, hogy feltölteném kerticsapról és beleönteném a közismert vízfertőtlenítőt a használati utasításnak megfelelően. Internetről is lehet rendelni, tudtommal 3600 Ft.

Előzmény: KoiFighter (49634)
szoffya Creative Commons License 2011.05.04 0 0 49677

Miért gond a tavasoknak a méhecske? Én örülök, hogy nem helikopterek porozzák a növényeket, mint az USÁ-ban.

Előzmény: ,KÁRLÓ. (49616)
szoffya Creative Commons License 2011.05.04 0 0 49676

Észbontóan drágák ezek a szerek. A kerti tavasokról (és az autósokról) megpróbálnak lehúzni minden réteg bőrt...

 

Van más megoldás is, ami nem ilyen drága, de én már soha többet nem adok itt ilyen ötleteket, mert csak bajom van belőle. E-mailban sem.

Előzmény: BodnarCs (49601)
madar86 Creative Commons License 2011.05.04 0 0 49675

itt vasas a kútvíz lett is algám :) de már minimális folyamatosan töltögetem

Előzmény: Ladybee (49674)
Ladybee Creative Commons License 2011.05.03 0 0 49674

Az elgondolás korrekt, de a számításba hiba csúszott. A Csendes óceán kb.165000 /ezer km2-hez képest néhány hajórakomány vasoxid oly csekély mennyiség,  mintha semmi sem történne. A vulkánkitörések, a szálló por ennek milliószorosát hordják a tengerbe.

Előzmény: pacsepa (49672)
pacsepa Creative Commons License 2011.05.03 0 0 49673

Szóba került....A legolcsóbb szűrés a vízcsere.

Feltétel egy jó hozamú kút és hely-lehetőség-megoldás, ahol szikkaszthatod a túlfolyó vizet

Másik megoldás, ezt egy külföldi kertészeti szaklapban láttam, ahol a mocsaras rész a tó után volt, ide folyt a használt és szennyezett víz. Ez nem volt fóliázva, lassan elszivárgott, közben kialakult benne egy kis mocsárvilág... Ügyes!

 

Nálam ez van, nyáron napi 8-10 köbméter vizet nyomatok bele (legalább 70-80 köbméteres a tó), ez egy ügyes kis túlfolyón megy le, ami úgy van kialakítva, hogy lehúzza a tetején összegyűlt szennyeződést. A halakat, ivadékokat nem veszélyezteti, azok ösztönösen az áramlással szemben úsznak.

A tó fürdésre is szolgál, nyáron is gyönyörű, tiszta, fonalas alga sincs benne, éppen csak egészséges mértékben zöldül be a víz, hogy működjön a biológia.

Előzmény: pacsepa (49672)
pacsepa Creative Commons License 2011.05.03 0 0 49672

A magas vastartalom az algaterhelést jelentősen növeli!

Csak érdekesség kedvéért:

egyes elszánt klímavédők felvetették, hogy a kiirtott őserdők által meg nem termelt oxigént könnyedén lehet pótolni, ha egyes területeken egy-két hajórakomány vasoxidot (tehát nem is sokat!) az óceánba engednek. Ez a magasabb rendű élő szervezetekre nincs közvetlen hatással, de az alacsonyabb rendűek hihetetlenül elszaporodnak (elsősorban az algafélék), ami egyrészt táplálék a magasabb rendűeknek, másrészt a leghatékonyabb oxigéntermelő lények éppen az algák.

Kísérleteket is végeztek és egy év elteltével a "vasazott" területeken igen meggyőző eredmények voltak, korábban eltűnt halfajok is megjelentek újra (pl. óriáscápa) és rengeteg egyéb ivadék is volt. Persze a legmegosztottabb társadalom a zöldeké, máris tiltakozik a másik felük, hogy ez is mesterséges beavatkozás és a természetrombolás!

Előzmény: sammy2 (49655)
Gabrico Creative Commons License 2011.05.03 0 0 49671

Köszi, ezt is megfogadom :) és ki is próbálom :) Valamit tennem kell a kis túrkászaim (koi-k) nem bírnak magukkal :) Válaszod, azért köszönöm :)

Előzmény: airzsike (49665)
Gabrico Creative Commons License 2011.05.03 0 0 49670

Köszönöm azt hiszem így fogok cselekedni. Most nehéz lesz az ívás miatt beszereznem nagyobb mennyiséget, de nem adom fel :) Próba szerencse, azért mégegyszer köszi a válaszod :)

Előzmény: ,KÁRLÓ. (49631)
sammy2 Creative Commons License 2011.05.03 0 0 49669

nekem is volt gömbölyű pirosam de olyan gyorsan nőtt(hizott) a tóban hogy fejjel lefele evickélt egésznap.sajna az elpusztult. de a teleszkópos fekete évek ota birja. legyen benn sok örömöd:-)

Előzmény: TomiRio (49667)
Szanki Creative Commons License 2011.05.03 0 0 49668

Tavasok topikja 37188.hsz 

Előzmény: airzsike (49666)
TomiRio Creative Commons License 2011.05.03 0 0 49667

Na akkor én is hagyom kinnt..amugy 4-et kaptam 1 teleszkópszemű a másik 3 fátyolos gömbölyű.Majd lefotózom én is, nagyon jópofa:) Köszi az infót!

Előzmény: sammy2 (49607)
airzsike Creative Commons License 2011.05.03 0 0 49666

Sajna nem emlékszem hogy ki rakta fel a fotókat, és most nincs időm keresgélni, de néhány napja láttam olyan fotókat, amin 4 db 150 literes hordóból készített szűrőt mutatott meg valaki. Ha van időd próbáld megkeresni, és a gazdájától érdeklődni a készítésről.

Előzmény: KoiFighter (49650)
airzsike Creative Commons License 2011.05.03 0 0 49665

Sziasztok!

 

Gabrico! Ha a beültetős növényekre gondolsz, én juta zsákba tettem őket. A műanyag kosarak helyett a zsákból varrtamm kicsi zsákokat. Aljára kevés kavics, bele tavi föld. a tetejét összehúztam , néhány kavicsot is tettem a föld tetejére, hogy ne tudjon kiborulni belőle. Ez elég jó mödszernek tűnik. Szeretik a növények, mert alig 1-2 hete ültettem be őket (folyamatosan mert egyszerre túl nagy meló lett volna a varrás) és már van olyan csomag, aminek az alján már kibújt a növény gyökere. Valószínüleg jól érzik magukat.

Előzmény: Gabrico (49629)
sammy2 Creative Commons License 2011.05.03 0 0 49664

tök jó neked! nekem 3 fajta rózsám van de b....nak feljönni. tavaj fullon volt vele a tavam:-(((

Előzmény: kislapát (49662)
sammy2 Creative Commons License 2011.05.03 0 0 49663

kb 1 kg de nem olyan tetszetős ahogy irod is most elég dzsuvás a tavam ezért teljesen beleolvad a szine:-)

Előzmény: ,KÁRLÓ. (49661)
kislapát Creative Commons License 2011.05.03 0 0 49662

Sziasztok!

Csináltam ma egy pár képet a tóról,a tavirózsám idei első virága közeledik a felszinhez.A halaim is szépen helyrejöttek csak a szomszéd macskájával kellene valamit csinálni.

,KÁRLÓ. Creative Commons License 2011.05.03 0 0 49661

Hát igen János ez 1 elég fogós kérdés, az én saját véleményem az lenne h rovarok után ugrálhatnak de sajna ez sem mindig állná meg a helyét szóval sztem mert jól érzik magukat v nem tom :)

 

Amúgy tegnap estefelé sokáig néztem h hogy ugrálnak, biztos a sok bogár miatt amik egész nap rajzottak.

 

sammy néztem a videódat szépek a koik meg a tó is tetszetős (bár a tükröst nem láttam) biztos nem fotogén mi :)

vagy netán 1.-je alkalmából a bográcsba támadt kedve úszkálni?

Előzmény: janos 77 (49651)
KoiFighter Creative Commons License 2011.05.03 0 0 49660

http://koiponty.lapunk.hu/?modul=oldal&tartalom=351262

 

 

 

hát én ezen besz....tam.  ilyet tényleg nem mindennap látni.

Kis vadkacsak eteti a koi pontyokat.

sammy2 Creative Commons License 2011.05.03 0 0 49659

bocs látom már irtad. kicsit bealudtam az irással:-)

Előzmény: KoiFighter (49656)
sammy2 Creative Commons License 2011.05.03 0 0 49658

nem csak attól ugrálhat.az lehet oxigén hiány illetve betegség is .

Előzmény: KoiFighter (49653)
KoiFighter Creative Commons License 2011.05.03 0 0 49657

utolsó sor ha akváruimba  vannak :-))

KoiFighter Creative Commons License 2011.05.03 0 0 49656

Több oka is lehet.Lehet a rossz vízminőség miatt(méreganyag).Lehet azért, mert megijed valamitől. Ha élősködők vannak rajtuk, így próbálnak menekülni.És vannak olyan halak is, akik jókedvükben ugrándoznak, vagy esetleg, bogarak után ugranak.Egyszóval érdemes takarni, vagy a vízszintet alacsonyabban kell tartani.A rákok és a garnélafélék, pedig kimászhatnak.

 

akár ez miatt is 

sammy2 Creative Commons License 2011.05.03 0 0 49655

hali!!! tudtad hogy a nagy vastartalmú viz kimondottan jót tesz a koik szinének? sokkal erőteljesebb ek a szinek illetve szebbek a konturok a magasabb vastartalmú vitől?...ZZkacsa ezt biztos igazolni tudja nekem.

Előzmény: janos 77 (49651)
madar86 Creative Commons License 2011.05.03 0 0 49654

de minden engedélyel nem semmi azt ne felejtsd el hozzá

Előzmény: KoiFighter (49645)
KoiFighter Creative Commons License 2011.05.03 0 0 49653

hogy miért ugrálnak ponty kárász stb ?

sztem mivel mostani időszakra tehető ívási idejük ezért is ugrálhatnak.

madar86 Creative Commons License 2011.05.03 0 0 49652

itt is ugy működik

Előzmény: KoiFighter (49641)
janos 77 Creative Commons License 2011.05.03 0 0 49651

Hi

 

Szerintem a legjobb megoldás egy kút fúratása...a miénk ami faternál van az öreg tónál kb 40méter mélyre megy le... semmi gond nincs a vizével,hálózati vízről a nagyobb tavakat de még a sajátomat is igen költséges lenne feltölteni... kb 60-70köbméter a csapból elég sok..

A fúrtkút aszályos nyarakon napi 1-2órát is mehet és alig látszik a villanyszámlán...

 

Egy baj van a fúrt kúttal hogy kicsit gázos,meg vasas de ez ugylátszik a halakat nem zavarja..

 

Nemtudjátok a pontyok és a nagykárászok miért ugrálnak ki a vízből,??? mint a delfinek..:)A küszöktől már megszoktam a legnagyobb 20cm-es....

Ma etettük őket rengetegen vannak, óvatos becslésünk szerint az ivadékokat nem számolva is több 100 db van benne,nagyon éhesek kb fél kiló kenyeret bevágták pillanatok alatt..:)

 

Ja és a fúrtkút nem keverendő össze az ásot kúttal...most asszem 120körül van egy fúrás..

KoiFighter Creative Commons License 2011.05.03 0 0 49650

mi a helyzet a tó szűrővel ?

milyen legyen vagy esetleg házilag lehet vhogy vmiből ?

sammy2 Creative Commons License 2011.05.03 0 0 49649

nálunk 10m3 viz 3500ft ba kerül.

Előzmény: pacsepa (49643)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!