Keresés

Részletes keresés

Minna Creative Commons License 2005.02.04 0 0 230
Szia Buksi!

A csatornával már rendben vagyunk, itt a Sport utcát kivéve mindenhol van. A Honfoglalás utcában azt hiszem eleve úgy adták el a telkeket is, hogy ha az utcában 70%-ban felépülnek a házak, akkor kötelesek aszfaltozni. Most kb. 1 telek üres már csak, ez már nyáron is így volt. Én már azzal is beérném, ha valamivel feltöltenék a gödröket.

Baba-mama klubba nem járunk, gondoltam rá régebben, de most pl. Tücsökzenére járok a lányommal a Campona mellé (az új "kultúrházba"), keddenként a Gekko képességfejlesztőbe viszem a fiamat a XI. ker-be, úgyhogy ezzel most elvagyunk. Szeptembertől meg már a kicsi is megy oviba, én meg dolgozni. A szomszédunkban hasonló korú gyerekek vannak, velük járunk össze "babázni".
Kik vannak a klubban? Én bevallom, a védőnővel még 2 mondatot nem beszéltem, mióta itt lakunk (ő sem keresett bennünket soha, pedig 5 hónapos volt a kicsi, mikor ideköltöztünk - ez fura is volt kicsit) A doktornéninket is leváltottuk a tavalyi 2 hét kórház óta. Az új dokinéni ugyan nincs közel, viszont kevesebbet beteg a gyerek és én is megnyugodtam végre :)

Meg tudnád adni a La Notte számát? Mennyiért hoznak pizzát?

Üdv, Minna
Előzmény: Buksi (229)
Buksi Creative Commons License 2005.02.02 0 0 229

Szia Minna!

 

Jó újra látni!:)

 

Pizzát mi is Érdről szoktunk rendelni a La Notte-ből. Az jó szokott lenni.

 

Mindig azt mondják, hogy akkor aszfaltoznak, ha már van csatorna, csatornázni meg akkor tudnak, ha pályázaton nyernek pénzt hozzá és itt be is zárul egyelőre a kör...:(

 

A mi utcánkat már leszórták kövel is tavaly, de a sok nagy teherautó (építkezéseknél), teljesen kikátyúsítja, tiszta hepe-hupa, főleg az utca eleje a be- és kikanyarodásnál.

Tavaly tavasszal hoztak követ és a lyukakat betömködték vele, s bízom benne, hogy így lesz ez idén is, mert ha nem kapaszkodnék a kormányba, lehet kiesnék a kocsiból és kikerülni sem lehet a gödröket.

 

Nem szoktatok baba-mama klubba járni???

Előzmény: Minna (228)
Minna Creative Commons License 2005.02.02 0 0 228
Sziasztok!

Igazad van teljesen, én is benézek néha és sehol senki.
Mondjuk túl sok újdonsággal nem tudok szolgálni. A focipálya környékén az új utcák - így a miénk is - kapott utcanévtáblát végre. Ez mind nagyon szép is, csak elpbb rendes út kéne hozzá, annak jobban örülnénk. Gyakorlatilag elmerülünk a sárban, a gyerekekkel képtelenség akár sétálni is elmenni, mert nyakig sárosak leszek.
Még csak halvány ígéretünk sincs, hogy mikor lesz utunk.
Szerintem az is szégyen, hogy az Önkormányzat előtt, a Sport utca sarkán is egy óriási gödör virít, áll benne a víz meg minden. Kocsival is szinte kikerülhetetlen.
Biztos fontos volt a Szőlőhegyre megépíteni a "sztrádát", gondolom valami fontos ember lakik arrafelé...
Rendelt már valaki pizzát a cukrászdából? Milyen? Már hiányoltuk, hogy nincs semmi a környéken, persze Érdről hoznak ki felárért, de egyszer nagyon megjártuk, mert totál romlott volt a sonka rajta, az egész ment a kukába, a család meg itt állt farkaséhesen. A nevezetes úszónőnkről elnevezett intézményből rendeltük - persze azóta sem!

Na jól kipanaszkodtam magam!
Üdv mindenkinek, aztán írjon már valaki tényleg!

Minna
Előzmény: Buksi (227)
Buksi Creative Commons License 2005.02.01 0 0 227

Kedves tárnokiak!

 

É B R E S Z T Ő!!!!!!

 

Eltelt egy hónap és senki sem járt erre?  Ennyire azért nem vagyunk elhavazva!:)

Senkivel nem történik semmi sem???

Buksi Creative Commons License 2004.12.31 0 0 226

Minden kedves tárnokinak örömökben és sikerekben gazdag boldog újesztendőt kívánunk!

 

 

Buksi, Mojo, Peti, Dávid

 

 

 

 

Buksi Creative Commons License 2004.12.24 0 0 225

Úgy szép a Karácsony,

ha szeretet övezi,

ha minden ember egymást

szeretettel öleli.

 

Úgy szép a Karácsony,

ha az angyal hozza,

ha a gyermek arcán ott

a tiszta fényű csoda.

 

 

Minden kedves topiktársnak békés Karácsonyt kívánunk:

 

Buksi, Mojo, Peti, Dávid

 

 

 

 

+ egy kis vidámság! :)

 

 

Klikk a szarvasokra!:))

molnartiby Creative Commons License 2004.12.22 0 0 224

Sziasztok!

 

Karácsonyi ünnepségek a szokott helyen lesznek (rendelő előtt), a híresztelésekkel ellentétben.

Menjünk el minél többen!

 

 

Tiby

 

Buksi Creative Commons License 2004.12.19 0 0 223

Sziasztok!

 

Kellemes vasárnap délelőttöt Mindenkinek!  Nagyon el vagytok veszve!! :(

 

 

Buksi

Buksi Creative Commons License 2004.11.26 0 0 222

Most olvastam a Tárnokhírben, hogy a vasúton túl lakók is befizették tavaly tavasszal az előleget és mai napig még mindig nem történt semmi sem. Az illetékes elvtárs azt mondta, hogy ha minden jól meg talán jövő tavasszal elkezdik a telepítési munkákat. :(

 

Előzmény: molnartiby (221)
molnartiby Creative Commons License 2004.11.26 0 0 221

Köszi az infót!

 

Na látom +érte volna várni vele :-(

 

Nálunk 20ropi volt a bekötés és most is 8000 a havidíj a 384/128-ra.

 

 

Előzmény: Buksi (220)
Buksi Creative Commons License 2004.11.25 0 0 220

Szia tiby!

 

Most az összes díj (bekötés, szerelés, a modem vagy mi, a kábel) volt 3.000,- Ft. Az internet havi díja 6.875,- Ft 24 órás korlátlan hozzáféréssel, mind időben, mind letöltött adatmennyiséggel.

 

 

Buksi

 

Előzmény: molnartiby (218)
molnartiby Creative Commons License 2004.11.25 0 0 219

A legelső nagy vihar alatti áramszünet kicsit +hülyítette a kábelmodemet, resetelni kellet, hogy újra szinkronizáljon...

 

(ezt csak mellékesen mondom)

 

molnartiby Creative Commons License 2004.11.25 0 0 218

Szia Buksi!

 

Akkor elég jól lementek a bekötési díjjal.

Annó 20ropi volt a csatlakozás.

Internetre mennyi a havi díjad? (8000.-?)

/mintha emelkedett volna valamit a sávszélesség, de lehet, hogy csak érzéki csalódás/

A Fibernet állítólag nem emeli, szemben a többi ADSL-szolgáltatóval.

 

 

Előzmény: Buksi (217)
Buksi Creative Commons License 2004.11.24 0 0 217

Sziasztok tárnokiak!

 

 

Régen jártam erre, és örülök hogy nem süllyedt el nagyon.

 

 

Egy ideig nem volt netünk mert a fibernet akciójára mi is átpártoltunk a kábeltévéhez. Az AM mikrót, meg az axelerot lemondtunk, és most már van kábeltévénk és azon tudunk internetezni is. Kb. két hét alatt kötötték be, összesen 6.000,- Ft-ot fizettem, 3.000,- Ft volt a csatlakozás és 3.000.- Ft volt az HBO dekóder (ha visszaadom, visszakapom). Ez elég baráti, szerintem. :)

 

Havonta kb. ugyanannyit fizetünk, mint eddig, csak most néhány csatornával több van, + HBO, és korlátlan az internet.

 

 

Szebb, szélcsendesebb napokat!

 

Buksi

 

 

 

 

H.László Creative Commons License 2004.10.21 0 0 216

 Szevasztok tárnokiak!

 

 Nagyon nagy a csend mostanában errefelé. Senkinek nincs semmi közlendője.

 

 A korábbi hozzászólásomban gázszerelőt kerestem Tárnokon, végül sikerült szerezni, és már vígan megy a fűtés.

 

Most más tárgykörben keresek szakembert:

 

 Tud valaki Tárnokon olyan építészmérnököt, aki foglalkozik családi ház tervezéssel.

Szeretnénk bővíteni a házunkat, esetleg tetőtér beépítés lesz, ehhez keresek olyan szakembert, aki ezt meg tudná úgy tervezni, hogy az önkormányzat műszaki irodája elfogadja, és megadja az építési engedélyt.

 

Valamint valószínüleg szükségem lesz egy statikusra is, mert meg szeretném nézetni vele, hogy elbírja a ház alapja a tetőtér beépítést. Használt családi házat vettünk, nem tudom, pontosan milyen az alapja.

 

Egyelőre ennyi.

 

Kösz,

H.László Creative Commons License 2004.09.24 0 0 215

Sziasztok,

 

A fűtési szezon előtt szeretném átvizsgáltatni, megtisztittatni a gázkonvektorokat.

 

A segítségeteket kérném, mert nem találtam Tárnokon gázkészülékek karbantartásával foglalkozó szakképzett céget. Ha tudtok ilyen vállalkozást Tárnokon, estleg Érden, osszátok meg velem.

 

Köszönöm.

 

L-Gee Creative Commons License 2004.09.24 0 0 214

Sziasztok,

 

nem tudja valaki, hogy Ófaluban a Fő u-ban milyen elektromos fejlesztések lesznek, ahol felállítottak ilyen bazi nagy betonoszlopokat ? Milyen vezeték lesz ott ? Nagyfeszültésgű ?

molnartiby Creative Commons License 2004.08.19 0 0 213

Sziasztok !

Sajnos csak ma tudtam kimenni a Summerfestre, tegnap a 6hetes babánk rendetlenkedett és kellett a segítség a páromnak.

 

Szóval:

Lehettek volna többen is. Úgy hirtelen max. 150 embert számoltam meg.

És itt Tárnokon még belépőt sem szednek a buliért, mint Szbattán.

 

Holnap is lesz műsor bőven. 15órától kezdődik és szintén 19:30-tól lesz táncelőadás.

 

Emberek szedjük össze kicsit magunkat.

Nem hiszem, hogy az 5000fős településünkről ne lehetne 2-300embert összerezzenteni 1ilyen előadásra!

 

Tiby

 

molnartiby Creative Commons License 2004.08.08 0 0 212
Sziasztok népek! Tegnap lapozgattan a Tárnokhírt és a sok érdekesség mellet felfigyeltem a Summer Fest rendezvény tárnoki viszonylataira. Nagyon érdekes programnak ígérkezik. Most nincs kéznél az újság, de a Tabánban kezdődik világzenei bemutatóval (USA,Peru stb.) Mindenkinek ajánlom figyelmébe! (Főleg, hogy tavaly még ezek a dolgok ingyenesek voltak itt Tárnokon.) Szóval használjuk kis, hogy 1kis kimozdulással új dolgokat tapasztalhatunk meg az életben. Tiby
molnartiby Creative Commons License 2004.06.10 0 0 211
Most nézegetem, a

http://www.tarnok.hu/
honlap előnyére változott.
Mintha több infó is lenne rajta, vagy csak a rendezettség miatt látom így, de tetszik.

molnartiby Creative Commons License 2004.06.10 0 0 210
Nálunk a (nem futó)muskátlikat tördelte kicsit.
Szerintem Tárnok még egészen jól megúszta a dolgot. Itt az Ant.H-nál volt nem kis kapkodás és idegeskedés az elcsavart antennák és leálló GSM állomások miatt.

Előzmény: H.László (209)
H.László Creative Commons License 2004.06.10 0 0 209
Üdv mindenkinek!

A tegnap esti vihar kicsit durva volt, igen tépkedte a szél a fákat meg a vezetékeket.
Nálunk szerencsére nem okozott károkat, de a ház közelében levő nagy fenyőfa szép kilengéseket pródukált. Csak azt figyeltem az ablakból, nem dől e a házra. Szerencsére kibírta.
Remélem, mindenki megúszta jelentősebb károk nélkül. Több helyen, így Pesten is jelentős károkat okozott.

Szép napot mindenkinek.

felpillantó küllő Creative Commons License 2004.06.03 0 0 208
Sziasztok!

Én is úgy veszem észre, hogy lassan, de biztosan, a falunk egyre jobb hely lesz.

Nem tudja valaki, mi épül az M7 felőli falutáblánál? Nagyon komoly munkálatok folynak ott.

A másik kérdés, ha esetleg van valaki, aki a horgászatban jártas... bármikor, minden további nélkül lehet napi horgászjegyet venni a tónál?

Előzmény: H.László (207)
H.László Creative Commons License 2004.06.03 0 0 207
Helló, Tiby!

Már én is éppen azon voltam, hogy írok ide, hogy ne hagyjuk elsülyedni a topicunkat. De megelőztél.

Mi a helyzet a kábel tv ingyenes belépési akciójával? Én eddig erről semmit nem hallottam.

Kevesen és keveset írkálunk ide, pedig biztosan történik mindenkivel közérdeklődésre számot tartó esemény.

Mi a párommal most már fél éve lakunk Tárnokon, és elmondhatom, hogy nagyon jól érezzük itt magunkat. Ha éppen jó az idő, nagyokat sétálunk, a kertben dolgozunk, vagy csak üldögélünk, és mindez olyan, mintha egy hosszú nyaraláson lennénk. Pesten dolgozunk mi is, de alig várjuk minden nap, hogy hazaérjünk. A korábbi pesti élet után egy felüdülés itt lakni. Nagyon örülök, hogy a házvásárlásnál végül Tárnok mellett döntöttünk. Az hozzánk látogató vendégeknek, a környéket csak fényképekről megismerő emberkéknek mind nagyon tetszik ez a kis település.

Tárnok utcáinak nagy részét már gyalog bejártuk (inkább besétáltuk), nézegetjük mások portáját, szép kerteket, ötleteket gyűjtünk. Nagyon sok szép ház és kert van. A tárnok.hu-n is van most pár szép kert és utcafront, érdemes megnézni.

Szép napot mindenkinek ( az eső ellenére).
Üdv.
Laci.

Előzmény: molnartiby (206)
molnartiby Creative Commons License 2004.06.03 0 0 206
Sziasztok tárnokiak!

Nem történik sehol semmi érdekes?
Közeledik a nyár, mégha keveset is láttunk belőle eddig. Mindenki már a nyaraláson töri a búráját.
Itt a XI. ker-ben (ahol melózom) folyamatosan esik az eső. Szerintem ezzel találkozom majd otthon is.
Legalább nem kell locsolni a kertben, de ez már túlzás.
Majd lehet jót gazolni az eső után pár nappal.

Na látom, jól elvagyok itt magamban...

üdv.:
Tiby

molnartiby Creative Commons License 2004.05.12 0 0 205
Hali!
Amint pontos infóim lesznek, reflektálok.
Az ügyfélszolg-os 'néni' vmit engedett sejtetni, de biztosat nem tudott.
Vmikor a nyáron várható akciójuk.
Figyelem a www.fibernet.hu-t.

Előzmény: H.László (204)
H.László Creative Commons License 2004.05.11 0 0 204
Sziasztok!

Én nem hallottam róla, de ha igaz, tegyétek itt közzé, engem is érdekelne.

Előzmény: molnartiby (203)
molnartiby Creative Commons License 2004.05.11 0 0 203
Sziasztok!

Azt hallottam, a Fibernetnek lesz majd hamarosan akciója, amiben elengedik a belépési díjat.
Tud erről vki bővebbet?

meronna Creative Commons License 2004.05.01 0 0 202
Sziasztok!

Most találtam rá erre a topicra, gyorsan végig is olvastam. :o)

Mi nyár közepe felé fogunk kiköltözni Tárnokra, innen Bp.-ről. Van egy 11 hónapos kislányunk, így most megakadt a szemem Minna hozzászólásán, ugyanis próbálok minden fontos infót beszerezni kérdezősködés ill. a net útján Tárnokról.

Minna, sajnálom, hogy a Húsvétot "így" kellett eltöltenetek. :o(((
Én úgy tudtam, három gyermekorvos van Tárnokon - az egyik doktornőnek a tarnok.hu-n még külön linkje is van. Nem jut eszembe a neve... talán vmilyen Katalin. Ról tud esetleg valaki valamit?

sziasztok: M.

Előzmény: Minna (201)
Minna Creative Commons License 2004.04.27 0 0 201
De igen. Viszont az oviban a másik lehetőségről sem hallottam túl sok jót. Így, nem tudom mit tegyek.
Többek között az említett személy áldásos tevékenységének köszönhetően (na nem teljesen, de nagy szerepe volt benne) 2 hetet töltöttünk kórházban a 1,5 éves lányommal(középfül + tüdőgyull.), úgyhogy emlékezetes húsvétunk volt!
Előzmény: molnartiby (200)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!