Keresés

Részletes keresés

balu1374 Creative Commons License 2008.10.29 0 0 320
szevasztok szeretném megkérdezni töletek ez a kecsu mijen fajta 
vitorlasede Creative Commons License 2008.10.28 0 0 319
Hol található,és mit kérsz érte!
Előzmény: parlagi (317)
Sakyyra12 Creative Commons License 2008.10.28 0 0 318
szép jószág...ő mennyi idős?, és nem sérti fel magát valahogy hogy így van kikötve..tudom így is kilehet kötni, én még nem próbáltam, mert eddig csak az egyik anyám volt szarvalt, a többi nem....és ha így kötöm ki(tudom ott a szrvától nam jön le) de ha mégis? vagy mégsem..?nem próbáltam még..e téren még tapasztalatlan vagyok
Előzmény: parlagi (317)
parlagi Creative Commons License 2008.10.28 0 0 317
Hol volt, hol nem volt...
Nem ott volt, itt van:






Előzmény: parlagi (316)
parlagi Creative Commons License 2008.10.28 0 0 316
Bakcseréből kifolyólag van itt egy eladósorba került tincses bak:

Sakyyra12 Creative Commons License 2008.10.26 0 0 315

miért? az apja az volt... akkor félig az..ha már látszik rajta is , igaz hogy csak kicsit...nembaj de legalább az ényém...és örülök hogy találtam bakot.....lessz is jövőre kicsi :)

Előzmény: balu1374 (313)
Sakyyra12 Creative Commons License 2008.10.26 0 0 314
miért? az apja az volt... akkor félig az..ha már látszik rajta is , igaz hogy csak kicsit...nembaj de legalább az ényém...és örülök hogy találtam bakot.....lessz is jövőre kicsi :)
balu1374 Creative Commons License 2008.10.26 0 0 313
hát ez nemigazán tincses !!
Előzmény: Sakyyra12 (283)
balu1374 Creative Commons License 2008.10.26 0 0 312
SZERETNÉK ELADNI 2 DB KECSKÉT ELLÖSEK MIDKETÖ HA TUDTOK SEGITENI AZT MEGKÖSZÖNÉM
Braccianese Creative Commons License 2008.10.23 0 0 311

Köszönöm az értékes információt!

Üdv: baraccianese

Előzmény: zabfaló (309)
khirke Creative Commons License 2008.10.23 0 0 310

Nem szúrom be újra a képeket, mert fél délután :)

őshonosállatok

zabfaló Creative Commons License 2008.10.23 0 0 309
Mifelénk a hmvhelyi juhtenyésztési ellenőr jön évente kétszer, nála kell bejenteni és hoz krotáliát a bárányokba vagy pótolja az öregekét. Ha eladják a támogatott tenyészállatot,azonnal értesíteni kell az MVH-t, pótlólag max. 10 napon belül jelenteni kell, hogy kikerült a gazdaságból. Gondolom, a kecskéket is hasonlóan, mert ua. az ENAR, csak támogatást kecskére 3000-et fizetnek/anya, anyajuhra meg 1240ft/anya, regisztrált mg.termelőnek, aki a támogatásban szereplő állatokat tenyészti-tartja. A kamarai tanácsadónál, falugazdásznál érdeklődj, felétek ki az a személy, aki ezzel a melóval foglalkozik.
Előzmény: Braccianese (308)
Braccianese Creative Commons License 2008.10.23 0 0 308

Sziasztok! Nekem van egy kecském melynek a fülében van krotália. Már ezzel vetem. Kérdezném, hogy az azóte születet kecskéimnek hogyan kerül a fülébe krotália. Magyarul? hol kell bejelentenem az erre való igényemet, és mit érek vele. Mire jogosít fel engem. Miért jó az nekem ha el vannak látva krotáliával, a 3000 ft-n túl?

 

 Köszönettel:

Braccianese

Előzmény: zabfaló (303)
.szivar. Creative Commons License 2008.10.22 0 0 307
Pajtás, inkább te adj telefonszámot különben tényleg eltotojgunk novemberig...

Sz
Előzmény: krezidiesel (304)
ca-kó Creative Commons License 2008.10.22 0 0 306

Az igaz, hogy jogában áll leszarni a rendeletet. De a nagy leszarásnak a következménye 200 ezer ft.-tól 2 milláig terjedhet. Akkor mi az olcsóbb tisztességesen bejelöltetni vagy 3-4 kecske miatt fizetni akár 200 ezret?

Előzmény: andreja (301)
zabfaló Creative Commons License 2008.10.22 0 0 305
Nem is nagyon járok a multiba, ne félj. De a nyers tejért se ugrálok. Van a kettő között számos megoldás.
Előzmény: krezidiesel (304)
krezidiesel Creative Commons License 2008.10.22 0 0 304

Egy multiban vásárolt élelmiszernek sokkal nagyobb a kockázata, mint a forralatlan kecsketejnek...

A forralt kecsketejet meg akár direkt is beöntheted a budiba, felesleges a tápcsatornádban megjáratni...:-))

Előzmény: zabfaló (303)
zabfaló Creative Commons License 2008.10.22 0 0 303
3000ft/db támogatást kap az, aki ENAR-tag, a kecskékre. Ez nem sok. De akármennyi, az nem szereti az embertársait, aki ismeretlen állományból való tejjel veszélyezteti az életüket. Ha vizsgált, akkor is lehetnek bajok, de legalább annyi esély megvan, ogy a legfőbb bajok kiszűrhetők. A forralás jó dolog, de csak az egyik fele a megelőzésnek! A másik fele a gazda kezében van!
Előzmény: andreja (301)
andreja Creative Commons License 2008.10.21 0 0 302

Manapság csak a halál és a sanyarú szegénység jut ki a magyar embernek.

 

Biztos, hogy és?

Mer akkor mi minnyájan nem is vagyunk magyarok, hiszen élünk.

Előzmény: Ronnja (300)
andreja Creative Commons License 2008.10.21 0 0 301

Namég 1x.

 

Olyan, hogy kecskeszövetség nincs.

A krotáliát az ENAR rendelet írja elő, egy jogszabály, amit a FV Minisztérium jegyez.

Mint minden egyéb jogszabályt, természetesen ezt is jogában áll bármelyik állampolgárnak magas ívben leszarni, akár józan paraszti ésszel gondolkozik, akár mégse.

 

Előzmény: krezidiesel (279)
Ronnja Creative Commons License 2008.10.21 0 0 300

Sziasztok!

nem kenyerem beleszólni a mások magasröpptű eszmecseréjébe, főleg, ha enyhén laikus vagyok a témában...de elmondanám a nézetemet.

 

"valamitől meg kell pusztulni"- lehet hallani innen is, onnan is. És ha a kormányunk a legfőbb hóhérjelöltünk, akkor én személy szerint más halál-figurát választanék.

 

Bár én forralva iszom a tejet, mert még szopiztatom a lányomat, viszont, én minden félelem nélkül meginnám nyersen is. Mert abban pl mi a biztos,amit a "boltban,közértben" vesz az ember?

Manapság csak a halál és a sanyarú szegénység jut ki a magyar embernek.

 

Ha nagyon ferde a nézetem, akkor javítsatok ki bátran, én nem ismerem azt a szót,hogy megsértődni(és lehet,hogy sok más szót sem ismerek-ezért is mondja rám anyósom,hogy bunkó.).

de fel a fejjel....

 

üdv

zabfaló Creative Commons License 2008.10.21 0 0 299
Jobb félni, mint megijedni. Nem vagyok katolikus, rám az őseim szellemei vigyáznak, nem a Jézuska.
Előzmény: krezidiesel (298)
krezidiesel Creative Commons License 2008.10.21 0 0 298

Igen van.

De nem Mo-gon.

Napi kontaktusban vagyok a jószágaimmal, észre veszem rajtuk, ha megbetegszenek.

Beteg állattal nem gyakorlatozom, hanem vágás és ásó.

Idáig egyetlen egy ilyenem volt, állatorvos is csak bökdöste mindenfélével, meg a vállát vonogatta...

Ehhez nem kell állatorvos, és olcsóbb is, ha elkülönitem, azt ha rendbejön megnyerte, ha nem javul akkor meg fejbelövöm, ne szenvedjen.

Nálam nagy területen, kevés jószágom van, sokkal kedvezőbb körülmények között mint úgy általában. Nem is engedem a létszámot egy szint fölé, hogy ez igy is maradjon.

Kislányommal(6 éves) gyakran járunk állatvásárokba, és pl most vasárnap is megkérdezte a felhozatalt nézve, hogy ezek az állatok miért ilyen csúnyák.

Nincs szokva ahhoz hogy egy jószág csatakos, szaros, stb legyen amilyen a nagyüzemi állattartásban lévők általában...

Fertőző agyhártyagyulladást a kullancs csipte kutyádtól ugyanúgy kaphatsz amúgy mint pl a metrón, mert cseppfertőzéssel, vagy nyállal is terjedhet. Mégse riogatják ilyennel az embereket, csak a forralatlan kecsketejjel...

Ha valaki tőlem tejet visz el elmondom neki, hogy ez nyers tej.

Ő maga dönti el otthon, miképp fogyasztja...

Gyerekkoromban tanyán nőttem fel, sőt anyámnak kevés anyateje volt, igy rengeteg nyers kecsketejet ittam. Még élek...

Az átlag közúti közlekedés szerintem sokkal nagyobb rizikót rejt.

Arról nem is beszélve, hogy én pl napi rendszerességgel járok (valós!)200km/h felett, és soha nem csatolom be magam, max ha közúti ellenőrzést látok.

És még ezt is túléltem...

No para!!

A jó emberekre vigyáz a Jóisten!

Vagy Te ezért félsz?

Előzmény: zabfaló (294)
krezidiesel Creative Commons License 2008.10.21 0 0 297

Szakirodalom szerint tbc-s kecsót nem láttak Mo-gon 100 éve.

Bruccellózistól mentesek vagyunk mint irtad.

Chlamydia embereknél szexuális úton terjed, gondolom kecsóknál is hasonló.

Mivel nem dugom a kecsóimat gondolom ez nem fenyeget...

A Leptospira durva tüneteket produkál, úgyhogy azt észrevenném.

CAE emberre veszélytelen.

Akkor most miről is szól az, hogy elmondhatom: "ötös mentes " az állományom?

 

Előzmény: khirke (295)
zabfaló Creative Commons License 2008.10.19 0 0 296
Végül is, ha a saját családját nem sajnálja megfertőzni-tegye. A többiekért esetleg kár lenne. Bár, 3-4 kecskével az ENAR rendszerben nem sokra jut..:)
Előzmény: khirke (295)
khirke Creative Commons License 2008.10.19 0 0 295

Bár igen ritkán, de előfordulhat a fertőzött tejjel való fertőződés. De nem ez az általános.

 

No. Nem azt állítottam, hogy felesleges a vérvizsgálat. Csak kis állományokat felesleges ezzel baxtatni. Ha nem termel piacra.  Mert a 3-4 tehenes gazdát ki fogja ellenőrizni, hogy a háztól eladott tej milyen? Nincs-é benne antibiotikum, szteroid stb? Hát senki.

 

Az "ötösmentesség": Tbc, Brucella, Chlamydia, Leptospira, Cae.

Tbc egy az hogy ritka, elfogadott diagnosztikai módszer nincs kecskére. Csak diagnosztikai vágás gyanu esetén. A szarvasmarhánál alkalmazott bőrpróbát az Eu nem fogadja el.  

Brucellózistól elvileg mentesek vagyunk. Bár ezt az EU nem fogadja el.

Chlamydia bár zoonózis, de a madarak inkább a fertőzési források, nem a kecske. Itt max a vetélések miatti veszteség miatt jelentős.

Leptospira szintén zoonózis, de nem csak kérődzőktől eredhet. Csatornákból, patkányoktól, sertésektől gyakoribb. Elvileg szarvasmarhában ürülhet tejjel, így valszeg kecskében is. De ilyenkor durva tőgygyulladás is van. Ilyen tejet normál ember nem iszik... :)

Cae nem zoonózis.

 

Éés most jön /sőt már itt van/ az új egzotikum, a bluetongue...

Előzmény: krezidiesel (292)
zabfaló Creative Commons License 2008.10.19 0 0 294
Nincs a fenét. Sőt, olyan is van, hogy brucellózis. Meg van még pár, de majd megtanulod, ha egyszer elkapod.
Előzmény: krezidiesel (292)
krezidiesel Creative Commons License 2008.10.19 0 0 293

"Szerintem egyébként kis pénzéhes f@szkalap lehet... Vérvizsgálat, oltások, mani-mani-mani..."

Jól látod. Nem szól ez másról.Holnap hivlak, ma besokaltam, de küldtem mailt is.

Előzmény: .szivar. (291)
krezidiesel Creative Commons License 2008.10.19 0 0 292

Nincs olyan hogy fertőzött tejtől agyhártya gyulladást kapsz.

Ugyanolyan átbaszás mint a tej pasztőrözése.

Vagy mint a madárinfluenza...

 

Előzmény: zabfaló (288)
.szivar. Creative Commons License 2008.10.18 0 0 291
De jó kis eszmecsere alakult...:)
Amikor történt, pontosan 34-en voltak. Volt több 10, ha nem is 100:) Tejet sajtot tényleg csak ismerősöknek, nem is ez volt a lényeg. Lovakat jött csekkolni, akkor látta meg őket. Akkor volt először nálunk. Szerintem egyébként kis pénzéhes f@szkalap lehet... Vérvizsgálat, oltások, mani-mani-mani...

krezidízel mi van veled? nem hílsz...

Sz
Előzmény: khirke (289)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!