Keresés

Részletes keresés

Geddekas Creative Commons License 2010.01.04 0 0 218
Boldog Új Évet!
B. Imre Creative Commons License 2009.12.27 0 0 217
Méhészbácsi! Még nem találtam pörgrtőt. Te is érdeklődj, mert ha méhészkedni akarsz, hamar itt a május......../ Add meg a tel számodat itt a fórumon . mert nem mentettem! /

Üdv, Imre.
zsolti-72 Creative Commons License 2009.12.11 0 0 216
http://www.meheszforum.hu/
B. Imre Creative Commons License 2009.11.28 0 0 215
Fő u 18 alatt lakom.
Előzmény: B. Imre (214)
B. Imre Creative Commons License 2009.11.19 0 0 214
Nagybajom FŐ u 16. TEL 20/ 3355568.
méhészbácsi Creative Commons License 2009.11.18 0 0 213

Hát Tatán lakom de először azt szeretném mondani hogy ön bárhol is lakik én szivesen elmegyek oda!És ön hol lakik?? És ha tudnák egyezteti akkor el is mennék minél hamarabb!Köszönöm a segítséget és minden köszönök előre is! :)

B. Imre Creative Commons License 2009.11.17 0 0 212
Először is mond el hol laksz, mert imélben nem lehet méhészkedni. Ha személyesen tudunk találkozni, szívesen segítek.

Üdv Imre.
méhészbácsi Creative Commons License 2009.11.15 0 0 211

Sziasztok!

Teljesen kezdő vagyok.Van kettő db Nb 18 keretes új kaptárom. Néhány kérdésem volna hogy hogyan kezdhetném el ezt az egész méhész dologot.

Kérdések:

-Mikor érdemes méh családot vásárolnom???

    -Milyen méh családot lenne érdemes vennem???

    -Krajnai szerintetek jó választás lenne???

-Egy kaptárba hány családot lenne érdemes raknom???

 

Szeretném valakivel felvenni a kapcsolatot aki már jártas ebben a dologban.Aki szeretne segíteni kérem az e-mailomra küldjön egy üzenetet h segítene elkezdeni a méhészetet.E-mail: kadarpeterpal@freemail.hu

Még valami aki meg is tudná mutatni élőben hogy mit hogyan kell csinálni az lekötelezne.Előre is köszönök mindent.Üdv.:Peti :)

B. Imre Creative Commons License 2009.10.30 0 0 210
Hogy tenné tönkre . Vizet öntök rá. Ennek előnye csak az, hogy a nap bármely órájában lehet etetni, mig a szirupot csak este, hogy ki ne tötjön a rablás. Na meg az etetőbe belefér vagy 3 kg és 2-3 nap elhordják, mindig csak vizet öntök rá, ha száraz.
pigler Creative Commons License 2009.10.27 0 0 209
Szia Imre!A méhek szipókáját,nem teszi tönkre a száraz cukor?
B. Imre Creative Commons License 2009.10.25 0 0 208
Nekem 3 család van a kertben . Idén tavasszal adtam el tanyával eggyütt. De ha érdekel és ha kezdő vagy érdemes megnézni magát a kaptárokat ill. a takarást vagy az etetőket, mivel én száraz cukrot, nem szirupot etetek ...........Ha érdekel adok tsz-t 20/ 3355568.

Üdv Imre
Bazsa72 Creative Commons License 2009.10.23 0 0 207
Köszi Imre, de most nem vásárolok, de egyszer megmutadhatnád a méhészeted nekem Bajomban. Üdv. István
Előzmény: B. Imre (204)
B. Imre Creative Commons License 2009.10.18 0 0 206
Én ma takartam. OLdalt akkora kartonokat vágok mint a válaszdeszka kb 6 db. Ezeket ragasztó szalaggal összeragasztom. Vagy 3-4 cm -es hungarocelt vágok/ ezt akkutöltövel üködő cekásszal készitem/ és mindkét oldalra az előbb emlíátett kartont ragasztom . Tehát 6-7 kereten vannak a méhek, utána a válaszfal ezután a hungarocell, vagy a 6 rétegü katton .és végül a hanemanrács . Föléjök vagy fólia vagy nem kavicsos kátránylemez. A sarkát behajtom ,hogy néhány nc.méter szellőző maradjon Ezután ujságpai, vagy szivacs köv, Az újságpapi napilapbol készül kb 10-t egyberakok szintén összeragasztom, hogy ne hulljon szét mivel évekig használhatók. Nálunk pl a Somogyi néplapból készítem a takarót kb 4-5 köteget ,mertez pont a kaptár szélességével azonos, Nos kb ennyi.
pigler Creative Commons License 2009.10.14 0 0 205
Hali!Azt szeretném megtudni,hogy mikor kezditek a takarást,és milyen szinten csomagoljátok be a kaptárakat?
B. Imre Creative Commons License 2009.10.12 0 0 204
Nagyboconádi és attól függ ősszel vagy tavasszal. Most 30 ezer. Tavasszal kaptárnélkül.
Bazsa72 Creative Commons License 2009.10.11 0 0 203

Hali!

A bazsa72@gmail.com címre írd meg légyszíves, milyen kaptárak, meg azt is, hogy mennyit szeretnél kapni értük. Üdv. Bazsa

B. Imre Creative Commons License 2009.10.09 0 0 202
Nekem van 3 eladó családom kaptárastul. Nagybajonban.
Előzmény: Bazsa72 (201)
Bazsa72 Creative Commons License 2009.10.04 0 0 201

Sziasztok!

Valamikor 1 évvel ezelőtt láttam ezt a fórumot, mert böngésztem erre-arra, mivel megfordult a fejemben egy ismerősöm tanácsára, hogy elkezdjem a méhészkedést. Tőle vásároltam a mézet. Aztán bénaságom miatt, vagy csak nem foglalkoztam eleget a dologgal, nem találtam rá, pedig keresgéltem újra/a fórumot/. Most mikor megleltem, nagyon örültem neki, azonnal be is regisztráltam, mert az elhatározás is teljesen beérett. Aztán amióta regisztráltam alig történik valami, nem írtok, nem tárgyaltok a méhészkedésről. :(

A kaposvári fesztivált pénteken végigfutottam, ugyanis itt lakom. Úgy gondoltam, hogy több méhészettel kapcsolatos dolog lesz, igaz mézfesztivál volt. Ami jó történt, hogy megtudtam, hamarosan indul a tanfolyam, ahova jelentkeztem.

Van 1 családom a hétvégi házikómnál, aztán most kaptam még kettőt, azokat később viszem haza, mert közel laktak eddig a kertemhez, azt tanácsolták, hogy addig ne vigyem amíg mozgolódnak. Hosszan tudnék írni az elkövetett hibáimról, tanácsot kérni, de egyenlőre nem akarok, mert így is kicsit hosszúra sikerült ez a hozzászólás. Üdvözlök mindenkit. Hűséges látogatója leszek az oldalnak. Bazsa72

B. Imre Creative Commons License 2009.10.01 0 0 200
Nagyon áll ez a fórum.
Pingvin50 Creative Commons License 2009.10.01 0 0 199
Tisztelt Méhésztársak! Ha valamelyikük elvolt a Franciaországi Nagy Méhész Gyűlésen ( OPIMONDIÁN ),akkor legyen szíves pár mondatban foglalja össze a lényeget! Magyar részről volt-e hozzászólás? Köszönöm előre is. Üdv:Pingvin50
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.09 0 0 198

Sziasztok!

 

Volt valaki most hétvégén Kaposváron a Mézfesztiválon? Akár mint "kiállító", akár mint nézelődő?

 

Nekem nagyon tetszett, jól éreztem magamat, finomak voltak a mézek. :)

 

B. Imre Creative Commons License 2009.07.23 0 0 197
Ha nincs hordás, nincs élelem akkor akár 1 kg- ót naponta. Én száraz cukorral etetek .az én etetőm 24 cm széles 6 cm mély és belefér 2-3 kg cukor vizet öntök rá ha elhordjáj másnap megint felöntöm vizzel amig elnem fogy ezt a nap bármely szakában lehet csinálni, nincs rablás.
Előzmény: taffy (194)
B. Imre Creative Commons License 2009.07.23 0 0 196
Hűűvösre.
Előzmény: Chesterfild (195)
Chesterfild Creative Commons License 2009.06.27 0 0 195
Üdvözlök mindenkit.

Kezdő méhész vagyok.Mult héten vettem meg a szerszámokat.Használt kétcsaládos fekvőkaptárat vettem,elég jó állapotban.A jövő héten talán méhem is lessz.Azt szeretném kérdezni,hogy hová állitsam a kaptárat hüvös helyre vagy inkább naposra.A kaptár tetejét más hiján kátránypapirral huztam be.Ha nem tévedek a kaptárnak délkelet felé kell néznie.Kérlek javitsatok ki ha nem igy van.

Segitségeteket előre is köszönöm.
taffy Creative Commons License 2009.06.23 0 0 194
Kedves Imre!
Köszönöm a választ.
Most, hogy ennyire rossz idő van, és hordás sem volt, az egyik családom (az 5-ből) megfogyatkozott. Ilyenkor hogyan, mivel, milyen mennyiségekkel kell-lehet etetni? (NB18)
Attila
Előzmény: B. Imre (192)
Jeges84 Creative Commons License 2009.06.23 0 0 193
Jó napot!A nagypapám méhészkedik és ő kért meg hogy kérdezzem meg nincs-e valakinek itt eladó atka elleni befúvó készülék?Elöre is köszönök mindent.
B. Imre Creative Commons License 2009.06.22 0 0 192
Etetni akkor kell ha nincs hordás , ill nincs elég élelme a családnak. Propolisz gyüjtő rácsot minden méhészboltba lehet venni, vagy aház szigeteléseknél /hungarocell re ragasztják 6 HASZNÁLT HÁLÓT EZOKTAM HASZNÁLNI. Új anyát úgy szoktam nevelni , amikor van sok szép anyabölcső , akkot elteszem az anyát egy mézes egyfiasitáso és egy üres keretet, Ugyan igy egy szép bölcsövel is lehet ilyen 3 keretes kis családot készíteni. Nekem van egy ilyen kaptáram ami 3 keretekre van elosztva , a 24 keretesbe igy akár nyolc anyát is lehet nevelni , de 18 keretest is ellehet osztani 3 kóóeretenként Itt amikor bölcsőből kel és pepárzódik, vagyis már fiasit ellehet vinni bármely családhoz ahol leakaromncserélni a régi anyát,. Ugyanezt meglehet csinálni kis pici anyanevelőbe is csak ebbe kell egy maroknyi bogarat tenni ,megmézes cukor is kell bele meg egy napig pincézni kekk a kiskaptárat, hogy ne menjenek vissza a nagy kaptárba, megjegyzem ez macerásann mint az előző módszer.... Röviden enny

Üdv Imre
taffy Creative Commons License 2009.06.21 0 0 191
Sziasztok,
kezdő méhészként sok kérdésem lenne, és nagyon örülnék egy kis segítségnek.
Ti hogyan gyüjtitek a propoliszt? Hogyan, miből lehet propoliszgyüjtő rácsot, hálót csinálni?
Ti mikor, hogyan váltjátok az anyákat? Idén több méhésztől hallottam, hogy nem jön össze az új anyanevelés? Mi a tapasztalatotok?
Mikor etetitek a családokat? Most kell etetni, mertr nálunk alig van hordás. Lehet csak a gyenge vagy kölyökcsaládokat etetni? Nem okoz rablást?
Köszönettel várom a hasznos tapasztalatokat, tanácsokat.
B. Imre Creative Commons License 2009.05.23 0 0 190
A repce nem de az akác jó volt 20-30 kg, családnagyságtól függö
gergosrac Creative Commons License 2009.05.22 0 0 189
Hello! Hogy sikerült a pörgetés?
Előzmény: B. Imre (188)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!