Keresés

Részletes keresés

Stickerei Creative Commons License 2016.10.27 0 0 102127

Ez a szemcsézettség az 1000 ASA miatt vagy a 15 éve lejárt miatt van? Amúgy ha nem haragszol, végignéztem őket. Ezeket te készítetted?

Előzmény: -Minarik- (102125)
Stickerei Creative Commons License 2016.10.27 0 0 102126

Neked is köszi. lehet, hogy kicsit telhetetlennek tűnök, de ennyi pénzért ráadásul valami univerzálisabb megoldásra gondoltam (ezt eddig nem írtam) amit más körülmények közt is tudok használni, utazás, születésnap stb. mint az átlag ember. Szóval a meglévő helyett gondoltam valami jobbat.

Előzmény: -Minarik- (102124)
-Minarik- Creative Commons License 2016.10.27 0 0 102125
Előzmény: -Minarik- (102124)
-Minarik- Creative Commons License 2016.10.27 0 0 102124

Ez olyan feladat, amit vagy meg tudsz oldani, vagy nem. Mivel minden szituacio masmilyen, igy nincs univerzalis megoldas. Egy 300mmes objektiv segithet. Ha kicsi a penz, egy regi f4 D verzio bepeferhet a koltsegvetesedbe. A 10 megapixeles dx-en elmegy. 

Előzmény: Stickerei (102123)
Stickerei Creative Commons License 2016.10.27 0 0 102123

Biztosan igazad van, de azért én úgy érzem, hogy mondjuk 50-200 méterről fotózni egy 2-3-4 méteres zászlót és utána kiragadni a lényeget, ehhez nekem kevésnek tűnik ez a technika.

Előzmény: Róka69 (102122)
Róka69 Creative Commons License 2016.10.26 0 1 102122

Nekem is voltak ilyen gondjaim, aztán felhívták a figyelmem a rekeszelésre, záridőre és hidd el azóta kevés gondom van az életlenséggel.

Próbáld meg más más beállításokkal elkészíteni a képet egy csak fog tetszeni.

Használj fix obit, és vágj....

Előzmény: Stickerei (102121)
Stickerei Creative Commons License 2016.10.26 0 0 102121

Köszi a gyors választ. Lehet, hogy félreérthető voltam, gépet nem szeretnék újat venni, csak objektívre gondoltam. A zászlókat általában kültéren fotóznám és természetesen amennyire tudok közel megyek, de mivel ezek általában magasan vannak, felhúzva 8-16 méteres árbócra, gyakran egy épület tetején, nem tudom őket közvetlen közelről fotózni. A szél fújja, azaz mozgó tárgyról van szó.

Katalógus, webes reklám, hírlevél, nyomtatott szóróanyag, ilyenekhez kellene.

Előzmény: -Minarik- (102120)
-Minarik- Creative Commons License 2016.10.26 0 0 102120

Milyen korulmenyek kozott fotoznad a zaszlokat? Belter? Kulter? Polc?Milyen zaszlokat? Nemzeti? Sport? Rendezveny? Milyen celbol? Katalogus? Tankonyv? Utzas?

Sok a kerdesem tudom, de a gep magaban nem megoldas a problemadra.

A tavolsagi problemadra ket megoldas van. Kozelebb menni, vagy beruhazni egy teleobjektivbe. A minosegi problemadra meg a gyakorlatod es a jovobeli tapasztalatod a valasz.  

 

Előzmény: Stickerei (102119)
Stickerei Creative Commons License 2016.10.26 0 0 102119

Sziasztok,

 

Segítségeteket kérem, mert sajnos nem értek a fotózáshoz, de szeretnék jó minőségű képeket készíteni.

Elsősorban zászlókat szeretnék fotózni és lényeges a jó minőségű kép, mert ezeket fel is használnám, de:

A zászlókat általában viszonylag messziről tudnám jól lefotózni, viszont ahol felhasználnám (weblap, katalógus, reklámanyagok), ki kellene ragadnom a lényeget, azaz a zászlót.

Van egy Nikon D80 gépem, kittben vettem egy 18-135 3,5-5,6-os objektívvel. Ezzel az objektívvel nem tudok olyan minőségű képet, amit elvárnék, tehát ha a lényeget kiveszem és felnagyítom, már egyáltalán nem szép a kép.

Legyetek szívesek ajánlani valami megoldást. Tudom, hogy csak a pénztárca szab határt, sajnos az enyém nem oly vastag, egy-két százezerig tudnék nyújtózkodni.

 

Köszönöm előre is.

 

 

Róka69 Creative Commons License 2016.09.11 0 0 102118

Mint már írtam szerintem nem az a lényege annak amit betettem, de ha ennyire irritál benneteket kivetetem.

Előzmény: OPi (102117)
nemethla Creative Commons License 2016.09.11 0 0 102116

Ugyanúgy, ahogy 6x6 cm-en

Előzmény: _attis (102110)
syssy48 Creative Commons License 2016.09.11 0 0 102115

Off:  szoktunk ezzel szórakozni baráti körökben, megy a gúgli fordította körlevél, az győz, aki kitalálja a helyes visszafordítást. Igen szórakoztató:)  On

Előzmény: Homo mirabundus (102113)
Róka69 Creative Commons License 2016.09.10 -1 0 102112

Sajnos nem ismerem az említett obikat.

Előzmény: _attis (102110)
_attis Creative Commons License 2016.09.10 0 0 102110

Igen. D7100-asom van. A Pentacon Six obijai hogyan teljesítenek 24Mpixelen?

Előzmény: Róka69 (102106)
Róka69 Creative Commons License 2016.09.10 0 0 102106

Szorzó 1,6...ha jól tudom Nikonnál 1.5.

Előzmény: _attis (102104)
ahirulez Creative Commons License 2016.09.10 0 0 102105

Koszonom a bovebb infot! :)

Előzmény: Anyám az (102102)
_attis Creative Commons License 2016.09.10 0 0 102104

Az lenne a kérdésem, hogy érdemes-e régi P6-os obikat APS-C vázon használni. Gondolok itt a Biometar 80/2,8, Sonnar 180/2,8, Sonnar 300/4-re. Jól tudom, hogy erre csak a váz miatti 1,5-ös szorzó megy?

képfaragó Creative Commons License 2016.09.10 0 0 102103

,,Mi állhat a dolog hátterében ?"

Színkezelés. Nem egyszerű tudni kell mit állítasz a gépeden, Hogyan állítod be a RAW feldolgozó programban a színkezelést, képfeldolgozáskor hogyan konvertálod a színeket, a képnézegető programodban a  színkezelés hogyan van beállítva. És tudni kell mikor mit, miért állítasz. Vicces javaslatok is elhangzottak itt, mint például állítsd át a másikra, hátha jobb lesz.

Felesleges lenne másik gépet, vagy optikát venni, mert nem ez a hiba oka.

Előzmény: Dani45! (102084)
Anyám az Creative Commons License 2016.09.09 0 0 102102

De hogy a többi kérdésedre is válaszoljak: a 2.8-s a régebbi típus, a stabilizálás sokszor jól jön, máskor meg szinte felesleges (a való életben ha pörögni kell nem fog max 2 blendét a stabi de sokszor csak 1-t), elvileg az f4-nek szebb a képe, gyakorlatban a dof-ból hamarabb mondod meg melyik kép melyikkel készült, főleg ha nem vagy pixelbúboló.

 

Előzmény: ahirulez (102092)
Anyám az Creative Commons License 2016.09.09 0 0 102101

Ugyan a két objektív egyikével sem rendelkezem, de 24-105 L-el igen, aminek a tapasztalatából kiindulva az f4 nekem kevés és az IS nem dob annyit a latba eseményfotózásnál. Egyébiránt nem is értem miért hozta ki a Canon a 24-70 f4 IS-t amikor ott a nagyobb átfogású lencse, szvsz marhaság hiába jobb a makrója, meg kisebbet torzít nagylátóba, nem érzem a differenciát amiért érdemes lett volna kihozni. Beltérben ritkán használom az obit, inkább felcsapom a 14/2.8 v. 50/1.8 v. 85/1.8 valamelyikét- kültéren, normális fényviszonyok között eseményre tökéletes, illetve aránylag jól megvilágított helyszíneken. A stabija elvileg 1 blendével jobb a 70mm-nek, gyakorlatilag rendezvényél mindegy, hogy mennyi, hiszen ott dolgok történnek, általában gyorsan-  nem lehet kihasználni azt az egy blendés előnyt, ha nem teljesen statikus a téma.

Ha az IS és az f2.8 között kéne válasszak, egyértelműen a fényerő a befutó- stúdióban ill jól megvilágított fényviszonyok között mindegy melyiket használod, de ez gondolom egyértelmű.

Keress egy jóképű 2.8-t és vigyázz rá, nem akarod majd lecserélni.

Előzmény: ahirulez (102092)
Moris721 Creative Commons License 2016.09.07 0 0 102100

Köszönöm szépen a válaszokat, és a linket!

Kimiki Creative Commons License 2016.09.06 0 0 102099
Előzmény: Moris721 (102097)
zoom03 Creative Commons License 2016.09.06 0 0 102098

10-nél elég lágy, így a rekesz nem játszik, 18 körül a 8-as rekeszel elég jól karcol az obi.

 

Előzmény: Moris721 (102097)
Moris721 Creative Commons License 2016.09.06 0 0 102097

Mi a tapasztalatotok, Canon 10-18 STM milyen rekesznél a legélesebb?

lendvaizs71 Creative Commons License 2016.09.06 0 0 102096

Sziasztok!

 

Erről az obiról van valakinek tapasztalata?

 

Sigma AF 12-24 DG HSM II

 

APS-H-ra kellene.

 

Köszönöm!

tc08 Creative Commons License 2016.09.03 0 0 102095

nézd meg milyen színtérrel van beállítva ( sRGB vagy Adobe RGB ) és állítsd át a másikra...hátha az jobb lesz

Előzmény: Dani45! (102076)
Kimiki Creative Commons License 2016.09.03 0 0 102094

Oké, értem...

Előzmény: Róka69 (102093)
Róka69 Creative Commons License 2016.09.03 0 0 102093

Mindig anyagi okokból adtam el...nem azért nem voltak jók.

Előzmény: Kimiki (102091)
ahirulez Creative Commons License 2016.09.03 0 0 102092

Sziasztok!

Nem tudok donteni ket obi kozul.. canon 24-70 f4 IS vagy 24-70 f2.8 (mk1)

az f4 az stabis és kulon macro funkcios.. viszont a 2.8 az ezeket nem tudja, de 2.8 :) 

Célom vele kint is bent is fotozni embereket (rendezveny, ovi foto stb) , bebutorozott studioban ahol napfényt hasznalnek.. és még sok mas temaban hasznalnam ..mindent kezbol .  kérdés: melyik a regebbi tipus? mennyire hianyzik a kepstabilizalas? melyik ad élesebb szebb rajzolatu kepet?

Koszonom!

Kimiki Creative Commons License 2016.09.03 0 0 102091

Ez azt is jelenti, hogy kétszer már el is adtad... :) Miért?

Előzmény: Róka69 (102090)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!