Keresés

Részletes keresés

atrego Creative Commons License 2015.11.29 0 0 136403

delelőtt felhívlak.Szerintem az enyémekből is   hagyj majd vérfrissítésnek.Ellenálló,erős darabok és  szépek

ha   akarod ,kakast is  viszekEzek  agyonverhetetlenek

Előzmény: Adam18 (136402)
Adam18 Creative Commons License 2015.11.29 0 0 136402

0630/650-2892

Előzmény: atrego (136400)
Adam18 Creative Commons License 2015.11.29 0 0 136401

Nem szüntetem meg az állományt, csak az idei szaporulatot adom el. ;) Valamennyit meghagyok és ezeket, amiket hirdetek adom el. 

Előzmény: atrego (136398)
atrego Creative Commons License 2015.11.29 0 0 136400

adj telószámot,holnap de. felhívlak

Előzmény: Adam18 (136399)
Adam18 Creative Commons License 2015.11.29 0 0 136399

15 párt beszéltem meg vele, amiatt nem akarok variálni már. Ha gondolod, holnap este meló után talán betudom vinni őket. ;) Megbeszélünk egy időpontot és akkorra haverommal bevisszük kocsival. Ha neked így jó. Sztem olyan 9 körülre lefixálhatjuk. Még vissza írok, hogy mit mond a haverom.

Előzmény: atrego (136398)
atrego Creative Commons License 2015.11.29 0 0 136398

nekem  nincs   autóm.Holnap   6-tól     18-ig   dolgozom.azt  a  kettt  miért  ne   tarthatnád  meg?a  két  tyúkért meg  menjen  el:)

te   megszünteted  az  állományt?

Előzmény: Adam18 (136397)
Adam18 Creative Commons License 2015.11.29 0 0 136397

Mikor írtam az előző üzit, akkor még belefért volna. Azt hittem nézed a fórumot utána. Holnap este fél 8-ig dolgozom. Kedd délelőtt jön a manus, vagyis délelőttre beszélem meg vele, mert déltől meló. Csak holnap tudjuk max nyélbe ütni, ha szeretnél a kakas mellé egy bubi tyúkot. Vagy kijössz hozzám ide Pilisvörösvárra kedd délelőtt, mert én akkor itthonról nemtudok elmenni. Mi legyen?

Előzmény: atrego (136396)
atrego Creative Commons License 2015.11.29 0 0 136396

holnap  este    nem  lehet  jó?Már  nem  tudok   kimenni.Vagy   kedd    délelőtt  mégjobb lenne

Előzmény: Adam18 (136395)
Adam18 Creative Commons License 2015.11.29 0 0 136395

Hali! 

Megvannak, de kedden jön értük a fickó. A kakast mindenképp félre teszem neked, de a tyúkot odaadom neki, ha addig nemtudjuk összehozni a találkát. Mert darabszámot beszéltem meg vele és más tyúkot nemtudok odaadni helyette. Ezért is volt jó ötlet, hogy kicserélünk egy tyúkot és jut neked egy búbos. Mindkét nap ráértem így délután. Ha gondolod bevihetem most Pestre, mert van aki elvigyen, csak mond meg hányra tudsz kijönni Nyugatihoz. ;) A hirdetésben ott a telószámom.  

Előzmény: atrego (136394)
atrego Creative Commons License 2015.11.29 0 0 136394

megvannak  még?Most   végeztem   a   melóval

Előzmény: Adam18 (136393)
Adam18 Creative Commons License 2015.11.29 0 0 136393

Oké, akkor ezt megbeszéltük! :) Ha gondolod, akkor délután bevihetem őket a Nyugatihoz. Mondjuk 5 körül találkozhatunk ott. Igazából nekem ma lenne jó. Nagytestű tyúkom nincs olyan, ami neked kéne. 

Előzmény: atrego (136392)
atrego Creative Commons License 2015.11.28 0 0 136392

szia!Akkor viszek neked  2 kistyúkot/vörös,az egyik  gatyás/te  pedig hozod nekem  a "citrom" kakaskát,meg egy  búbos tyúkocskát.Bármikor hozhatod,nekem nem lóverseny.Egyébként normál méretű búbosod,esetleg normál méretű szürke,vagy  fekete tyúkod nincs eladó?

Előzmény: Adam18 (136391)
Adam18 Creative Commons License 2015.11.27 0 0 136391

Ha adsz helyette másik tyúkot akkor benne vagyok! ;) Mert aki viszi, az nem látta őket mind, csak a hirdetéses képekről, így neki mindegy nagyjából, csak tyúk legyen. :) A kakas egy ezres, viszont ha már beviszem neked a Nyugatiba, akkor vagy elkérném a vonatjegyem árát is, vagy adj mèg egy akármilyen tyúkocskát. :) Holnap jó nekem vmikor délután. Szép kis búbost hozok neked. ;)

Előzmény: atrego (136390)
atrego Creative Commons License 2015.11.27 0 0 136390

egy  búbos   tyúkot"kilophatnál"  a   csapatból:)

hozolk   helyette    gatyás   rtörpepipit.Holnap?

Kp.-ért   mennyiért    adod?

Előzmény: Adam18 (136389)
Adam18 Creative Commons License 2015.11.27 0 0 136389

Sajna nemtudok adni, mert mint lentebb írtam, az összes tyúk levan már foglalva. Kedden viszik el őket. A kakast odatudom adni. ;) Csak kérdés h mikor vigyem be és h cserés vagy kp.-s megoldást akarsz? :)

Előzmény: atrego (136388)
atrego Creative Commons License 2015.11.27 0 0 136388

akkor   adj mellé   egy   búbos   lányt:)

 

Előzmény: Adam18 (136385)
samy76 Creative Commons License 2015.11.27 0 0 136387

Kakas már 97 deka, a kiscsaj maradt 47.

 

Előzmény: samy76 (136363)
samy76 Creative Commons License 2015.11.27 0 0 136386

Eladva.

Előzmény: samy76 (136368)
Adam18 Creative Commons License 2015.11.26 0 0 136385

Szia! Azok a fogolyszínű Holland törpe tyúkjaim. :) Ők nem eladóak, ill. még néhány madár azon a "csoport" képen. :) Mi legyen akkor? És persze mikor, ha kell a kakas?

Előzmény: atrego (136384)
atrego Creative Commons License 2015.11.26 0 0 136384

az utolsó előtti képen   a  szürke kacsa feje felett,illetve  a  kép jobb oldalán ,a  zsemle színű tyúkocska alatt

Előzmény: Adam18 (136382)
imihb Creative Commons License 2015.11.26 0 0 136383

Sziasztok!

 

Ha valaki szeretne felkerülni honlapjával vagy blogjával,híreivel a megújuló honlapomra,akkor annak várom jelentkezését a gaalimi@gmail.com címen.

Adam18 Creative Commons License 2015.11.25 0 0 136382

Benne vagyok egy ilyen cserében. :) De hol látsz kávébarna citromsárga kistyúkot? :) Egyébként az a kis probléma merült fel, h ma lefoglalták az összes eladó tyúkomat kakassal párban. Szóval kakasok fognak csak maradni nagyrészt utána. 

Előzmény: atrego (136381)
atrego Creative Commons License 2015.11.25 0 0 136381

rendben.Akkor kapsz 2   tyúkocskát én meg  kapom  a  citrom-kakast,meg  egy  kávészínű-citromsárganyakú  kistyúkot.Így  neked  stimt?

Adam18 Creative Commons License 2015.11.25 0 0 136380

Szia! 

Kakasom van így is bőven, így köszönöm az nem kell! :) Hétvégén tudom csak max bevinni, de akkor a Nyugatihoz. Odáig még bemegyek vonattal. Ha neked megfelel. A kép kicsit régebbi, akkor szinte teljesen hiányzott a faroktolla, most már kezd szépen visszanőni neki. ;) Üdv.

Előzmény: atrego (136379)
atrego Creative Commons License 2015.11.24 0 0 136379

az  ötödik  képen   lévő   "citromsárga"nyakú   kakaskát  megvenném,ha   budapesti   átvétel   lehetséges,vagy   tudok  érte    adni  hófehér   ,vagy   vad  bankíva  színű   ugyanilyen    törpekakaskát.

Előzmény: Adam18 (136378)
Adam18 Creative Commons License 2015.11.24 0 0 136378

Sziasztok! Idei japán tyúkok és kakasok eladóak, mindenféle színben és formában. Tyúkot külön NEM adok, csakis párban. Ha elfogynának a kakasok, akkor adok külön tyúkot is. Nagyjából 14-15 pár van, ha mind elviszed, mondok rá egy kedvezményes árat. Egyébként 2500 Ft/pár. Tel. 0630/650-2892. Pest megye, Pilisvörösvár.

 

 

Valamint eladó 8 db idei tarka vadkacsa. 2 fekete-fehér tojó, 1 fekete-fehér gácsér, 3 kék-fehér tojó és 2 fehér tojó. A képeken van néhány olyan kacsa, ami nem eladó(Szász kacsa színű gácsér, meg a barna-fehér tojó). 2500 Ft/db.

Törölt nick Creative Commons License 2015.11.20 0 0 136377

Minap hallgatom a rádiót, és érdekes rövid beszámoló volt a Kossuth rádióban.
Dr. Mátray Árpád, homeopata állatorvos ... 2006 óta a Kossuth Rádió Hajnal – táj című reggeli műsorának naponkénti szaktanácsadójaként válaszol a hallgatók ...
(Sok adását halottam már, mert amikor hajnalban megyek
 dolgozni, hallgatom a rádiót, és pont az ő műsora megy.
Hallottam már sok jót, de néha egy-két (szerintem legalábbis) elnagyolt dolgot, vagy tanköv szagú féligazságot is. De általában elég jó.

Nos most arról volt szó, hogy időnként miért kellemetlen szagú, vagy néha miért büdös a tojás.
Mivel erről már itt sokan írtunk minden félét, a rádióban hallotakat megosztom veletek.
Szóval ezt a dolgot egy vegyület váltja ki, amit trimetil-aminnak hívnak.
Bár bizonyos gyomnövények is tartalmazhatják, és onnan is bejuthat a tyúk szervezetébe.
De ami biztos, hogy egyes tápok (általában az olcsóbbak) extrahált szója helyett
repcemagot tartalmaznak. A repcemag nagyon jó tápanyag, sok benne a fehérje.
És ha jól tudom gmo-mentes is. Szóval kiválló fehérjeforrás lenne, olcsóbb is a szójánál,
mivel a szója főtermék, a repcemag meg csak a repceolaj gyártásának a mellékterméke, tehát
újra felhasznált értéktelenebb melléktermék.
Csak hát az a fránya trimetil-amin. (Nagyon kis mennyiségben tartalmazza, egészségre ártalmatlan, de büdös lesz tőle a tojás).

És a megoldás: a nagyüzemek rájöttek, hogy a tyúkok fajtájaként másabbak picit az emésaztő-rendszerük, és az emésztőenzimek is.
Ebből kifolyólag vannak tyúkok, akik repcemag evése után sem produkálnak szagos tojást, mert genetikájuk folytán a kiváltó anyagot a szervezetük lebontja.
Néhány üzem már erre if figyel, és csak ilyen típusú tyúkokat tart.
Igy jóval olcsóbb takarmányozást tudnak csinálni, és ezzel lent tartani a tojás és a hús árát is. Ráadásul még gmo-mentesen is.
Házi tyúkoknál az erre való érzékenységet csak próbaetetésekkel lehet megállapítani.
Nos.
Hát valami ilyesmi volt a műsorban.

Törölt nick Creative Commons License 2015.11.18 0 0 136376

Kedves Hajnalka!

Nahát, tényleg mennyire gyönyörűek ezek a pici kis selyemtyúkok, annyira elbűvölőek.

És milyen picik is, a kezedhez mérten olyan kis dédelgetni valóak, oltalomra szorulónak látja az ember.

Nem is csodálom hogy félted őket, nekem is biztosan a kedvenceim lennének. (Az enyémek azok is.)

Nálam egyébként az infulenza szerű tünetek elég enyhék szoktak lenni, és többnyire elmúlnak maguktól.

De mivel sokszor olvastam a fórumokon, hogy van akinél az állomány felét is elvitte, komolyan kell venni.

Ilyen vergődő melléktünettel meg biztosan, mert ez akkor nem az enyhébb, hanem a súlyosabb változata.

    Arra is gondoltam még, hogy a válladék, infulenza mellett (ami biztosan vírus) a vergődést okozhatja még mérgezés is.

A mérgezésen átesett (sokszor a kimúlófélben lévő) madarak is gyakran vergődéses tüneteket produkálnak.

Néz szét, nincs -e mérgező növény, amit megesznek a tyúkudvaron, vagy nem juthattak - e hozzá valamiképp ilyesmihez.

A kakasok bátrabbak és sokszor bevállalósabbak is, ezért is gondolom.

Esetleg K-vitamint is adhatsz neki, ha van otthon. (A tyúk a mérgezett egeret is megeszi.)

Sajnos nem tudom behatárolni pontosan a betegséget, de az antibiotikumot is mindenképp adnám neki, ezek mellett is.

(Betegségek esetén szoktak még használni erőnlét javítására fokhagymapor/nyomón átnyomott fokhagymát -ételbe keverve-,

aktív szenet -faszenet etetve kis darabkákat az ételbe keverve szintén-, vitaminokat, almaecetet kicsit a vízbe,

és bélférgesség esetén akár többször néhány naponta csípős paprikát is. De ezek komolyabb betegségek esetén nem csodaszerek, csak erőnlétet javíthatnak.)

Mindig tiszta vize legyen, és lehetőleg ne keveredjen az ételük a fekáliával, ne is tudják kiszórni-túrni a földre,

majd a koszos (fekáliás) földről felcsipegetni.

Ha nem tud nyelni, akkor a légcső/tüdőférgesség is lehetne, de ez nagyon ritka.

Sajnos ha az, azt csak állatorvos által felírt szerrel lehet elmúlasztani. Azzal viszont hosszú hetekig/hónapokig kihúzza, lesoványodva.

 

A selyemtyúk esetében a nemek megállapításával én is bajban vagyok... és sem tudom nálam melyik a fiűú, és melyik a lány,

csak saccolom.

A kis japán kakasok pedig nagyon heves vérmérsékletűek. :-)

Nekem egyszer volt ilyen kakasom, és annyira látványosan szenvedett szegény a sóvárgástól...

Mindig körbevették a nagy termetű (gondolom) számára igen vonzó tyúkok, akikhez ha közelített, jól fejbevágták a csőrükkel.

Ennek ellenére állandóan, kitartóan és intenzíven udvarolt.

Szerintem forrt a vére a sok tesztoszterontól, amúgy is heves vérmérsékletűek.

A nagy kakas is elpüfölte őt sokszor, meg a tyúkok is, akiket soha nem tudott magáévá tenni, pedig állandóan próbálkozott.

A végén teljesen megbolondult, és annyira oltalmazta a tyúkokat , (akik meg rá se hederítettek), hogy még nekem is nekemtámadt

gyakran, illetve minden közeledővel fenyegetően viselkedett.

Szóval ismerve eme kis japán kakasok vérmérsékletét, valamint hogy mennyire felajzva és felspanolva élnek a tyúkudvarban, álmaik tyúkjai között (akik mindig visszautasítják, kész pokol lehet)

a japán kiskakasod egyszerűen túlfűtöttségében csak tyúknak nézte a selyemkakasodat, és örült hogy talált végre egy termetében

hozzá illő tyúkot, akivel el is bír....

Mivel mi is alig tudjuk megkülönböztetni a selyemkakast a selyemtyúktól, lehet hogy ő sem...

Vagy úgy volt vele, hogy már minden mindegy alapon....

:-):-):-)

Viccet félretéve, féltem én is a kiskakast, mert leírásod elég súlyos állapotra utal.

Drukkolok neked meg a kakasnak is  a betegség leküzdéséhez, hogy még sokáig örömöteket lelhessétek bennük.

Igazán csodás kis pár, békések mint a galambok, és nagyon az ember szívéhez tudnak nőni...

Előzmény: Hajnalka Lénárt (136375)
Hajnalka Lénárt Creative Commons License 2015.11.18 0 0 136375

Köszönöm szépen neked is a segítséged!:) De viszont tegnap meginogtam képzeld megugrotta a törpekakasom az állitolagos selyem kakast én meg néztem furán... :D Lehet,hogy a kakasom tyúk lenne?Most van életembe másodjára selyem párom,az előzőket egy ismerőstől vettem  hófehérek voltak sajnos ők is hasonló fertőzésbe pusztultak el,ezért ijedtem meg nagyon,anno hetelősen dolgoztam anyum gondozta őket így sajnos nem tudtam semmit csinálni 1hétenbelül elvitte őket a fertőzés..

Előzmény: Törölt nick (136373)
Hajnalka Lénárt Creative Commons License 2015.11.18 0 0 136374

Köszönöm a tippet!Sokat segítettél!:)

Előzmény: KP2014 (136372)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!