Keresés

Részletes keresés

Daeril Creative Commons License 2019.11.11 0 0 71408

Erre mondják, hogy nem lehet fából vaskarikát csinálni? Vagy jelen esetben fordítva :)

Előzmény: BZoltan (71407)
BZoltan Creative Commons License 2019.11.11 0 1 71407

Meg nem erősített forrásból azt a hírt hallottam, hogy a svágerék ezer hektárszámra telepítenek  fúrót.

Ebben a kérdésben én nem értek egyet az Imrével. A furmint mint későnérő és szárazságot jól tűrű, valamint a botritiszesedéssel csak nyerő fajtaként szerintem a klímaváltozás egyik nyertese lehet.

Az egyetlen ok ami miatt én nem vagyok fenntartások nélküli híve a furmintnak az az, hogy egy neutrális fajtáról van szó és a trend egyre inkább az aromásabb, zamatosabb fajtáknak kedvez.

A furmint bukta oka szerintem nem más mint az, hogy a teljes érettséget, nagyobb testet, koncentráltságot, némi maradékcukrot jól integráló és a mikrooxigenizációt, vagyis hordós érlelést igénylő fajtaként nevetséges betli volt tokajban acéltartájos, éretlen, vékony, álkapocsig fogakat maró híg lét csinálni belőle.

Amúgy érdekes, hogy Tokajból pont a Balassa Villő Mézes-Mály Furmint 2011 volt az a bor ami elkezdett engem meggyőzni, hogy nem mindenki teljesen elmebeteg ott a Hegyalján sem :) Mert ez a száraz furmint pontosan olyan volt amilyennek egy furmintnak lennie kell. Testes, koncentrált, gazdag, zamatos, ízekben gazdag nagyon fasza bor. Ilyen borokat kell csinálni és nem rátérdelni a ner makkos-cipőjére.

Előzmény: kifli (71406)
kifli Creative Commons License 2019.11.11 0 0 71406

mindig kritikusan szemléltem az írásait, de az alábbi kijelentésével egyet kell értenem (régóta motoszkál e gondolat bennem is)

"És valószínűleg a furmint mint meghatározó szőlőfajta is problematikus. "

Előzmény: BZoltan (71405)
BZoltan Creative Commons License 2019.11.11 0 0 71405

Nagyon érdeke és tanulságos interjú: http://www.borsmenta.hu/beszelgetunk/tompa-imre-interju

Bár ezt a "nem írok negatív kritikát,mert azzal megaláznám a borászt" toposzt én mindig is problémásnak tartottam.

Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2019.11.10 -2 1 71404

Sudafrica Cabernet Sauvignon pinotage 2018.

Sotetbordo lilasba hajló szín

Megy és fekete ribizli, finom sav, kerek és nagyon sűrű haraphato korty.

Semmi nem lóg ki.

1000 Ft az aldiban, veszek meg belőle.

Hepci Creative Commons License 2019.11.09 0 0 71403

Bezony, a pocakos, térdkalácsig lógó csöcsű háziasszonyoknak is jogukban áll lecumizni a főnöküket. :)

Előzmény: Jocó0423 (71398)
Jocó0423 Creative Commons License 2019.11.09 0 0 71402

Marad az unalom :(

Előzmény: BZoltan (71400)
kifli Creative Commons License 2019.11.09 0 0 71401

a diszkrimináció alapjog

Előzmény: BZoltan (71400)
BZoltan Creative Commons License 2019.11.09 0 0 71400

Márpedig a diszkrimináció az csúnya dolog... szóval szépen hozzászoksz a borostához :D Vagy továbbra is száraz unalommal fognak a reggeleid telni :D

Előzmény: Jocó0423 (71398)
BZoltan Creative Commons License 2019.11.09 0 0 71399

https://bgr.com/2019/11/06/wine-in-space-iss-nasa/

Mókás... felviszen bort az űrállomásra, de nem ihatják meg. Ez azért aljasság :D

Jocó0423 Creative Commons License 2019.11.09 0 0 71398

Letettem az ötletről. Sajnos csak két munkavállalómtól tudnám jó néven venni a dolgot és ügye az a munkahelyi diszkrimináció iskolapéldája lenne.

Előzmény: Hepci (71397)
Hepci Creative Commons License 2019.11.09 0 0 71397

Szerintem két helyiséget rendezz be erre a nemes reggeli célra - nem lenne helyes, ha a dohányzó munkavállalóid nem gyújthatnának rá, közvetlenül a (le)pippantás(od) után. :)

Előzmény: Jocó0423 (71391)
BZoltan Creative Commons License 2019.11.08 0 0 71396

Az egy szabadtéri, fedett terasz bár. Na annak a sarka van kinevezve dohányzónak. Hegyekben áll a csikk, ocsmány és visszataszító az egész. Zárt térben tudtommal nincsen dohányzó. Bár én nem is kerestem :)

Előzmény: Jocó0423 (71395)
Jocó0423 Creative Commons License 2019.11.08 0 0 71395

Bocsánat de Ferihegyen biztos van büfé a dohányzóban. Voltam benne idén mert a barátaim nagy bagósok.

A borosta még csak csak de a szőrös mell az kiakaszt :)))

Előzmény: BZoltan (71394)
BZoltan Creative Commons License 2019.11.08 0 0 71394

A német reptereken sokkal több ilyen krematórium van mint máshol. Ezen én is csodálkozom... A skandináv reptereken már jobban el vannak dugva a bagósok sarka. A lisztferihegyi  reptéren meg arcpirítóan balkáni módon van ez megoldva.

Annyi közös van egyébként az európai repterek krematóriumaiban, hogy szervíz egyikben sincsen.

Előzmény: altimus (71390)
BZoltan Creative Commons License 2019.11.08 0 0 71393

Persze, hogy a pincért védik. Ezt mondom az elejétől fogva, hogy ez egy munkajogi kérdés és nem a vendégekről szól.

De ez nem egy magyar specialitás, minden EU tagországban ugyanez a rendszer. Pontosan nem tudom, hogy melyik országban kezdeményezték, de EU szinten kezdődött a szabályozás és azért az EU-ban vannak olyan országok ahol nagyon kemény érdekvédelmi szervezetek nyomulnak a munkavállalók jogainak védelmében.

A térdeplős dologgal akkor kell vigyázni, ha finnyás vagy a borostás arcra :D

Előzmény: Jocó0423 (71391)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2019.11.08 -5 0 71392

Lelkesen mert a nikotin erősebb függőséget tud okozni, mint a hernyó.

Azok ott ugy szivhatjak, mintha ezen múlna az életük. Ha belegondolunk ehhez képest a büdös ruha teljesen jelentéktelen és mellekes.

Előzmény: altimus (71390)
Jocó0423 Creative Commons License 2019.11.08 0 0 71391

Tehát nem a vendéget védik, hanem a pincért? Te egy kicsit túlértékeled törvényhozásunkat :) A rabszolgatörvény óta én semmi ilyen dolgozót védő dolgot nem hiszek el nekik.

Ezen a térdeplős dolgon elgondolkozom :)))

Előzmény: BZoltan (71388)
altimus Creative Commons License 2019.11.08 0 0 71390

En leginkabb repulotereken latok dohanyzo szobakat. Pl. a zurichi repuloteren vannak ilyen uvegfallal korulvett 10-15 szemelyes terek. Jol lathatoan fuggetlen szellozorendszerrel, elszivassal. Neha szemmel lathato a fust ezekben, ugyhogy gondolom jo budos lehet utana annak a ruhaja aki eltolt bent 10-15 percet, de ez a bent levoket szemmel lathatoan nem zavarja, lelkesen pofekelnek.

Előzmény: BZoltan (71389)
BZoltan Creative Commons License 2019.11.08 0 0 71389

Elvileg amúgy megvan a törvényi kerete annak, hogy dohányzó helységet létesítsen egy vendéglátóhely. De szervíz ott nem lehet és a vendég nem vihet be oda poharat/tányért, meg adott szellőztető rendszernek kell lennie.

Előzmény: altimus (71387)
BZoltan Creative Commons License 2019.11.08 0 0 71388

Ne fogalmazzad át :) Az amit írtam az a frankó és vegytiszta igazság.

Figyusz, az építőiparban pontosan azért vannak azok a szabályok és azért vannak az ellenőrzések, hogy a melósok nehogy olcsóbb, kényelmesebb és egyszerűbb _DE_ saját magukra veszélyes módon dolgozzanak.

Ez a lényeg!!! A munkavállalót lényegében saját magától védi a törvény.

Illetve egészen pontosabban azt a munkavállalót védi aki nem akar veszélyes kompromisszumokat kötni.

Gondolj bele... te is munkaadó vagy. Ha azt mondanád, hogy mostantól minden alkalmazottadtól elvárod, hogy a munknapot egy pippantással kezdjék. Hidd el, lesz aki azt mondja, hogy hát neki kell ez a meló és szépen rátérdel a cipődre minden reggel. Namost... az a munkavállaló aki erre nem hajlandó ezáltal hátrányba kerül. Ezért neked tilos ilyen elvárásokat szabnod a munkavállalónak.

Ez van... a munkavállaló nem vállalhat bizonyos kockázatokat a munkahelyén.

Ezért nem lehet dohányzó helység egy étteremben... mert ha lenne akkor az éttermes az állásinterjún azzal a kérdéssel kezdené, hogy hajlandó-e a jelentkező dohányfüstben is dolgozni. Ugyanis neki nyilván az a jó ha egy pincér minden helységben felszolgál. Vagyis az a jelentkező aki nem akar cigifüstben dolgozni az hátrányba kerül. 

Ezért, és csakis, csakis és csakis ezért inkább meg van tiltva a vendéglátó helyeknek a dohányos helység üzemeltetése.

Mondom, ez az egész egy munkajogi ügy. Semmi más. Mondom Jocó, én itt nem a véleményemet írom le, hanem frankón ez a törvény szándéka és értelme.

Előzmény: Jocó0423 (71385)
altimus Creative Commons License 2019.11.08 0 0 71387

> Mert ne tévedj, vannak dohányzó részek sok helyen.

en jopar mo-i vendeglatohelyen megfordultam az utobbi evekben, de meg csak jelet se lattam annak, hogy lennenek dohanyzo reszek. ez alol sajnos kivetelt kepeznek a kerthelyisegek, ahol altalaban elturik azt, hogy a kerthelyiseg egy reszen dohanyozzanak. annak ellenere, hogy az engem mint vendeget pont ugyanugy zavar, mintha zart terben engednek a dohanyzast.

kifli Creative Commons License 2019.11.08 0 0 71386

dolgoztathat-e fajélesztővel egy munkaadó? ez itt a kérdés

Jocó0423 Creative Commons License 2019.11.08 0 0 71385

Akkor én is átfogalmazom:

Az építőipari munkaadó nem választhat! Csak védőfelszereléssel együtt dolgoztathat, különben megbüntetik mert jön az ellenőrzés.

A vendéglátós választhat ha két terme van. Az egyik a dohányzó. Szerinted oda melyik pincért veszi fel? Mert ne tévedj, vannak dohányzó részek sok helyen.

De kár ezen rugózni, mindketten máshonnan közelítjük meg a kérdést.

Én növelném az egyén szabadság jogait, utálom az agyonszabályozott állami gondoskodást.

Nyilvánvaló, hogy ha valaki ittasan vagy betépve balesetet okoz, arra rohadjon rá a műanyag lakat. Azonban a túlszabályozás mindig ellenállást vált ki.

Előzmény: BZoltan (71384)
BZoltan Creative Commons License 2019.11.08 0 0 71384

Mégegyszer leírom, kicsit átfogalmazva.

A törvény szándéka az, hogy a munkavállalók ne versenyezhessenek abban, hogy melyikük hajlandó jobban megszopatni magát, mert az ilyen versenynek csúnya vége van.

Nem mehet oda egy munkakereső az építőipari vállalathoz, hogy ő ugyanazt a munkát bevállalja védőfelszerelés nélkül és ez olcsóbb lesz a munkaadónak.

Ahogy nem mehet oda a dohányfüstöt elviselni hajlandó pincér a kocsmároshoz, hogy hát ő szívesen bemegy poharat szedni meg asztalt törölgetni a dohányzó helységbe.

Mindkét esetben arról van szó, hogy a munkavállaló nem vállalhat egészségkárosító kockázatot azért, hogy ezzel a munkaerő-piaci versenyben előnybe kerüljön.

Ez van... ez nem az én véleményem. Ez a frankó igazság.

Előzmény: Jocó0423 (71381)
Hepci Creative Commons License 2019.11.08 0 1 71383

Ezek a szerencsétlen, jólétben megdunnyadt svájciak a zéró toleranciát se vezették be.

Így aztán olyan faca fehérbort ittunk Bernben autózás előtt a fondühöz, hogy ihaj.

Valamint nem járt náluk két héten belül két olyan nemzetközi kiválóság, mint V. Putyin és R. Erdogan.

Mondom, hülyék ezek a svájciak és seggek. :)

Előzmény: altimus (71375)
BZoltan Creative Commons License 2019.11.08 0 0 71382

Az EU-ban sok országban épphogy a gazdasági válság közepén vezették be a korlátozást és mindenhol pozitív hatással volt a forgalomra. Egyszerűen a nemdohányosok korábban nem kocsmáztak annyit. A dohányosok száma pedig folyamatosan csökken.

Előzmény: Jocó0423 (71378)
Jocó0423 Creative Commons License 2019.11.08 0 0 71381

Látom nem akarod érteni :)

A védőfelszerelés nem tesz különbséget cigiző és nem cigiző között. A nem dohányzó munkahely igen, hacsak nem biztosít lehetőséget a dohányzónak is.

Ezt sok cég és munkahely felismerte egyébként és biztosít külön helységet.

Előzmény: BZoltan (71379)
altimus Creative Commons License 2019.11.08 0 0 71380

Persze, nyilvan sok osszetevoje van a forgalom novekedesnek. Az biztos, hogy en korabban nem nagyon jartam olyan helyekre ahol cigarettaztak, es nem volt kulon nem dohanyzo helyiseg.

Előzmény: Jocó0423 (71378)
BZoltan Creative Commons License 2019.11.08 0 0 71379

Nem, a védőfelszerelés az pontosan ugyanez az ügy. Munkahelyi, biztonsági és környezeti körülményekről van szó. Egyszerűen munkajogilag nem vállalható, hogy a nagyobb egészségügyi kockázatot vállaló munkaerő munkaerő-piaci előnyhöz jusson.

Erről szól a dohányfüst mentes munkahelyhez való jog. Nem a kocsmákról szól ez a törvény. Irodai munkahelyen is betiltották a dohányzást, egy gyárban a gépsorok mellett sem lehet dohányozni. Egyszerűen munkahelyen nincs dohányzás... a kocsmák pedig a személyzetnek munkahely, ezért a járulékos veszteség, hogy bizony a kedves vendég sem dohányozhat.

Mondom, nem a vendégekről szól ez a történet, hanem a pincérek jogairól. Minden pincérnek joga van a füstmentes munkahelyhez.

Előzmény: Jocó0423 (71377)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!