Keresés

Részletes keresés

Carpy Creative Commons License 1999.10.17 0 0 193
Akkor mar biztos, hogy O-nal tobb Beatles-rajongo van!
Előzmény: Sp (192)
Sp Creative Commons License 1999.10.17 0 0 192
Lehet, hogy már volt itt ez téma, vagy az elôdjén, de úgy éreztem érdemes útnak indítani.
Egy CD-Rom, az ami engem erre inspirált: ezen ott van az összes nagylemezük és rádöbbentett, hogy mennyire szeretem a zenéjüket. Annak idején a SZER adásaiban Cseke László műsoraiban hallottam elôször. A "Radio Luxembourg" is ludas benne, azután jött Komjáthy Gyuri. Egyik sem tett semmit hozzá, el sem vett belôle. Kiváncsi vagyok, hogy van-e Beatles rajongó még Magyarországon? Mert 12 éves lányom kivülrôl fújja az összes Beatles nótát...
Kapsel Creative Commons License 1999.10.15 0 0 191
Kedves old shatterhand,

a Limited Edition-t nekem ismeretség útján egy nagykerből hozták ki, ezért csak nagyker árat tudok, az pedig 4005 Ft bruttó.

Ami a véleményemet illeti az albummal kapcsolatban azt kell mondjam, hogy sokkal jobb mint a CHOBA B CCCP. Továbbá sajnálom, hogy ilyen sok a feldolgozás és csak 3 nóta származik Paul-tól, mert ez a 3 dal SZVSZ frissességével kiemelkedik a feldolgozások közül, azoknál élettelibb. Lehet, hogy ez csak azért van mert a feldolgozások egy részét ismerem eredetiben is, és azt szoktam meg.

Ami a realaudios meghallgatást illetti, ha a maccacentral-on hallgattad meg akkor, hogy jobb képet kapj a lemezről ajánlom hallgasd meg a cdnow.com-on. Ott hosszabb részletek vannak.

Összeségében az album egy jó Rock n'Roll lemez, de annál nem több.

Az is biztos, hogy ha nem McCartney énekelné/jegyezné a lemezt, akkor valószínüleg nem vettem volna meg.

Előzmény: old shatterhand (190)
old shatterhand Creative Commons License 1999.10.15 0 0 190
Szia Kapsel !

Mennyibe kerül a Limited Edition ?
Nyilván meghallgattad már az anyagot, mi a véleményed róla ? (Egyébként mindenképpen megveszem, de kíváncsi lennék mások véleményére is, mert ahogy korábban írtam a real audioban hallható előzetes nekem kicsit szürkének tűnt.

Előzmény: Kapsel (189)
Kapsel Creative Commons License 1999.10.15 0 0 189
bonsay: ez meg az én nagy kedvencem az I'AM THE WALRUS

Az én feladványom:

So many tears I was searching,
So many tears i was wasting, oh.

A Run Devil Run-nal kapcsolatos újabb pontosítás:
nos megvan a Limited Edition CD, ami ellentétben a korábbi hozzászólásommal színtén műanyagtokos. A Limited Edition jelen estben azt jelenti, hogy a RUN DEVIL RUN CD mellett van még egy 40 perces CD amin Paul inerjút ad a lemezzel kapcsolatban. Elmondja a lemez születésének körülményeit, és a különböző számokhoz fűződő emlékeit. A két CD együtt egy karton tasakban kapott helyet.

bonsay Creative Commons License 1999.10.15 0 0 188
Szabolcs:

Hát az én kedvencem, az Across the universe!!! :-)))

"Expert texpert smokin' hokers, don't you think the joker laughs at you??? (hi-hi-hi ha-ha-ha hu-hu-hu)"

bonsay

Előzmény: Törölt nick (186)
Kapsel Creative Commons License 1999.10.15 0 0 187
Ponosítok: a Run Devil Run-t ma szállította ki az EMI azoknak a nagykereknek, akik előzőleg rendeltek belőle.

Két verzió van, egy spéci nem műanyag-tokos (én ennek leszek a boldog tulajdonosa egy óra múlva), és a jövő héten megjelenik állítólag a műanyagtokos is.

Törölt nick Creative Commons License 1999.10.15 0 0 186
De, ez a BEACAUSE!
S ez mi?

"Images of broken lights
that dance before me like million eyes..."

Előzmény: Kapsel (185)
Kapsel Creative Commons License 1999.10.15 0 0 185
Szabols: ez nem a BECAUSE?

A Run Devil Run-t állítólag az EMI még nem hozta ki Mo-n.

Törölt nick Creative Commons License 1999.10.15 0 0 184
Nna, gyerünk már kicsit följebb.
Ki tudja, lehet már kapni a RUN DEVIL RUN-t?
Törölt nick Creative Commons License 1999.10.14 0 0 183
Kapsel: It WON'T BE LONG

Oldshatterhand: én kedvenc Harrisonjaim: Something, Here Comes The Sun, Piggies, While My Guitar Gently Weeps, Only A Northern Song.
De igazából a többit is szeretem.

Akkor megint egy rejtvény:
"Love is old, love is new,
Love is all, love is you."

Előzmény: Kapsel (182)
Kapsel Creative Commons License 1999.10.13 0 0 182
Szabolcs: ez a Here, There and Everywhere.

Az én rejtvényem:

Every night when everybody has fun,
here I'm sitting all on my own.

Előzmény: Törölt nick (180)
old shatterhand Creative Commons License 1999.10.13 0 0 181
Ez tényleg könnyebb: Here, there and everyvhere
Én most nem adnék fel újabbat, viszont kíváncsi lennék, hogy a George által szerzett és előadott dalok közül Ti melyik Beatles számot tartjátok a legjobbnak.
Nekem pillanatnyilag a Here Comes The Sun tetszik leginkább.
Előzmény: Törölt nick (180)
Törölt nick Creative Commons License 1999.10.13 0 0 180
Hiába, mostanában nagy üzlet ez az újramegjelentetés. Én úgy vagyok ezekkel a "sose látott-sose hallott" dolgokkal, hogy annak oka van, hogy eddig nem voltak publikusak. éspedig az, hogy maguk a Fiúk (ez esetben Lennon)nem tartották olyan jónak (vagy olyan fontosnak), hogy megjelenjék.
Az én rejtvényem megfejtése Not Guilty volt. Akkor egy egyszerűbb:

"To lead a better life,
I need my love to be here"

Előzmény: thesaint (179)
thesaint Creative Commons License 1999.10.12 0 0 179
én is a Hey Jude-ra tippelek :-), bocs a korábbi rossz megfejtésért. Nemrég olvastam az alábbi hírt(MTI homepage) " Sosem látott John Lennon film 56 percben

Az 1971-ben készült Imagine című albumának felvétele idején rengeteg filmfelvétel készült, a stúdiókban Lennon otthonában és más helyszíneken is, egy 16 milliméteres kamerával. Ezek közül volt olyan, amelyet már felhasználtak Lennon számainál, például az Imagine című dal fehér zongorás klipjénél. A filmfelvételeken szerepel Lennon akkori producere, Phil Spector és régi cimborája a Beatles-ből George Harrison is. De feltűnik a filmben Jack Nicholson, Andy Warhol és Miles Davis is, mint Lennon és Yoko Ono vendégei.

Nemrég Yoko Ono hozzájárult, egy új 56 perces filmváltozat bemutatásához, Gimme Some Truth címmel. A világ televíziós társaságai részéről nagy érdeklődés nyilvánult meg a filmmel kapcsolatban, már 13 országba eladták a bemutatás jogát. Úgy tervezik, hogy a Lennon-rajongók jövő ősszel DVD-lemezen már megvásárolhatják ezt az összeállítást, valamint a kiadó azt tervezi, hogy újra megjelenteti az Imagine-t CD-n is."


Kapsel Creative Commons License 1999.10.12 0 0 178
Csak nem a Hey Jude?
Előzmény: JLeszter (176)
Törölt nick Creative Commons License 1999.10.12 0 0 177
Valaha én is nap mint nap hallgattam Lennont (azaz gondoltam rá), most átugrottam McCartney-ra.
Eszter, a rejtvényedről - akárhogy is koncentrálok - mindig egy Illés-szám jut az eszembe, bocs. S kinek van az enyémhez megfejtése?
Előzmény: JLeszter (176)
JLeszter Creative Commons License 1999.10.12 0 0 176
Nos, velem ugyanaz a helyzet, mint veled.
De már-már infantilis rajongásom miatt kénytelen voltam utólag megemlíteni.

Rejtvény:
Na na na na na na na
na na na na...

Na?

Előzmény: old shatterhand (175)
old shatterhand Creative Commons License 1999.10.11 0 0 175
Kösz JLeszter az emlékeztetőt !
Borzasztóan restellem, de én valóban elfelejtettem a dátumot.

Mentségemre szolgáljon, hogy mindennap hallgatok John-tól valamit, tehát minden nap gondolok Rá. (Csakúgy mint a többiekre.)

Előzmény: JLeszter (174)
JLeszter Creative Commons License 1999.10.11 0 0 174

Október 9.


Kettős Beatles születésnap!
Ezt most elfelejtettük?
Törölt nick Creative Commons License 1999.10.11 0 0 173
Thesaint, pár hozzászólással lejjebb rossz címet írtál: nem You Know What To Do, hanem THAT MEANS A LOT!
A Te rejtvényed: LOVE YOU TO.
Akkor lássuk a következőt:

"I am not trying to be smart,
I only want what I can get.
I'm really sorry for your aging head,
but like you heard me said"

Előzmény: thesaint (172)
thesaint Creative Commons License 1999.10.09 0 0 172
ez a Cry Baby Cry.

még egy rejtvény:
Each day just goes so fast
I turn around it's past
You don't get time to hang a sign on me.

old shatterhand: köszi az info-t, biztos érdekes lesz a könyv

Kapsel Creative Commons License 1999.10.09 0 0 171
Ez a Got to Get You into My Life, egyébként az egyik legjobb Beatles-feldolgozás is ebből a dalból született az Earth Wind & Fire előadásában.

Az én rejtvényem:

The king was in the garden
picking flowers for a friend who came to play.
The queen was in the playroom
painting pictures for the children's holiday.

Előzmény: thesaint (169)
old shatterhand Creative Commons License 1999.10.09 0 0 170
Hátha valakit érdekel:
Átnéztem az előbb az Internettóra, ahol most indult egy pályázat a Beatlessel kapcsolatban.
Nem is ez az igazán érdekes, mivel szerintem elég egyszerű kérdések vannak benne, hanem hírt ad egyúttal egy új, magyarra fordított Beatles könyv közeli megjelenéséről.
Itt a - szerintem - sokat ígérő előzetes:

"A szerző, Ian MacDonald a Beatles igazi lényegére, a dalokra összpontosítva festi meg az együttes pályaképét, s a háttérben kirajzolódik a hihetetlenül izgalmas, reményekben és indulatokban gazdag, lendületes optimizmust és filozofikus befelé fordulást hozó évtized: a huszadik század hatvanas évei. MacDonald összegyűjtött és felhasznált minden fellelhető, az egyes Beatles-dalokkal kapcsolatos adatot, a szerzői munkát befolyásoló társadalmi és zenei eseményektől kezdve az együttes tagjainak személyiségváltozásain és a stúdiótechnika fejlődő lehetőségein keresztül a tudatállapotot módosító szerek hatásáig.
Ian MacDonald páratlanul szerteágazó zenei, történelmi, szociológiai, pszichológiai ismeretanyaggal fölfegyverkezve vállalkozott a 241 dal "olvasatának" megírására, az első, amatőr szintű kísérletektől, az 1957-ben készült "Real Love"-tól az "utolsó utáni", 1995-ös felvételekig. Munkája nehezen felülmúlható: ilyen felkészültségű szerző ilyen mélyrehatóan még nem foglalkozott populáris zenével. "

thesaint Creative Commons License 1999.10.08 0 0 169
ez a You Know What To Do.

az én rejtvényem:

Ooh, you were meant to be near me,
Ooh and I want you to hear me,
Say we'll be together every day.

Törölt nick Creative Commons License 1999.10.08 0 0 168
Old shatterhand, így van, WHAT'S THE NEW MARY JANE
A Te rejtvényed megfejtése pedig: YOU KNOW WHAT TO DO
Bár eddig is így csináltuk, szerintem fixáljuk, hogy csak Beatles-szerzemény és csak a Fiúk által rögzített dal szövege lehet a rejtvény (azaz semmi Songs That Lennon and McCartney Gave Away, illetve ugyanígy kiesik a Please Mr Postman, Twist And Shout stb.).
Akkor én is mondanék egy újat:

"A friend says that a love
is never true.
And you know that this
don't apply to you."

S még valami - néhány sajtónyilatkozat:

Beethoven figures in one of your songs. What do you think of him?
R: He's great. Especially his poems.

What do you think of the criticizm that you are not very good?
G: We're not.

Would you like to walk down the street without being recognized?
J: We used to do this with no money in our pockets. There's no point in it.

Paul you look like my son.
P: You don't look a bit like my mother.

What did you think when your airliner's engine began smoking as you landed today?
R: Beatles, women and children first!

Where would you like to go if all security wasn't necessary?
J: Harlem.

What do you do when you're cooped up in a hotel room between shows?
G: We ice skate.

Why do you think you get more fan mail than anyone else in the group?
R: I dunno. I suppose it's because more people write me.

When you do a new song, how do you decide who sings the lead?
J: We just get together and whoever knows most of the words sings the lead.

Is your popularity beginning to taper off?
P: I agree that our popularity has hit a peak. But I also agreed with a man who said the same a year ago. And we were both wrong.

Were you worried about the oversized roughnecks who tried toinfiltrate the airport crowd on your arrival?
R: That was us.

Girls rushed toward my car because it had press identification and they thought I met you. How do explain this phenomenon?
J: You're lovely to look at.

Do you mind the fans ripping up your sheets for souvenirs?
R: No I don't mind. So long as I'm not in them while the ripping is going on.

Do you like being the Beatles?
J: Yes, or we'd be the Rolling Stones.

Why are your speaking voices different from your singing voices?
G: We don't have a musical background.

Would you ever accept a girl in your group if she could sing,play an instrument and wear the Beatle haircut?
R: How tall is she?

What excuse do you have for your collarlenght hair?
J: Well, it just grows out yer head.

Why aren't you wearing a hat?
G: Why aren't you wearing a tie?

Is it true none of you can read or write music?
P: None of us can read or write music. The way we work is like,we just whistle. John will whistle at me and I'll whistle back at him.

Do you have any special advice for teenagers?
J: Don't get pimples.

Why don't all four of the Beatles ever sing together?
G: Well, we try to start out together anyway.

Does your hair require any special attention?
J: Inattention is the main thing.

Who in the world would the Beatles like to meet more than anyone else?
R: The real Santa Claus.

Do you have any special messages for the Prime Minister and your parents?
J: Hello Alec.
G: Hello Muddah.
R: Hello fellas...

Előzmény: old shatterhand (163)
fabfour Creative Commons License 1999.10.07 0 0 167
Köszi old shatterhand! Írj ha kapható...

Valaki keresett Beatles mp3 oldalt. Itt van egy pár:

http://beatles.miningco.com/entertainment/music/beatles/msub36.htm

bonsay Creative Commons License 1999.10.07 0 0 166
bonsay kedvenc Beatles-feldolgozása Fione Apple dala, az Across the Universe, ami a Pleasentville c. film betétdala.
old shatterhand Creative Commons License 1999.10.07 0 0 165
Ma még nem kerestem, de holnap benézek egy-két prominens helyre, mert úgy hallottam, hogy ezen a héten már idehaza is kapható lesz. Utána tájékoztatlak.
Előzmény: fabfour (164)
fabfour Creative Commons License 1999.10.07 0 0 164
Szevasztok...lehet már kapni Pesten a Run Devil Run-t? Ha igen, hol?

Előzmény: old shatterhand (163)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!