Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 1999.11.12 0 0 207
Volt egyszer egy Beatles-topic...
Ringo új lemezét lehet kapni valahol?
JLeszter Creative Commons License 1999.11.07 0 0 206
Rózsavölgyiben összes Beatles vinilen! /kb. 4000
(Az első négy mono.)
Mind a három Anthology /kb. 6500 (triplák)

- Eredeti Apple kiadások

Törölt nick Creative Commons License 1999.11.04 0 0 205
Igen, a 3299 is jó. :)
Előzmény: Törölt nick (204)
Törölt nick Creative Commons License 1999.11.04 0 0 204
Magnum, olvasom, milyen potom áron jutottál az All Things Must Pass-hoz. S azzal együtt, hogy utána fölemelték az árat, nagyon szerencsés vagy... Én pedig az MCD Áruházban épp most vettem meg 3299 Ft-ért a Wings Over America dupla CD-t. Az se rossz, nem?
Előzmény: Törölt nick (202)
Törölt nick Creative Commons License 1999.11.04 0 0 203
Az én apámnak is van egy orsós magnója, hatórás Beatles-szalaggal, egész máshogy szólnak a számok, van patinájuk, meg ilyenek. Néha jobban szeretem, mint a digitally remastert.
Az Anthology-t épp azért találták ki, hogy kicsit hátrébb nyomják az Ultra Rare-t és az Unsurpassed-et. Szerintem utóbbiakon valamivel jobb anyag van. Rubber Soul-verziókról viszont én se nagyon tudok, úgy tudom, arra az albumra elég kevés idejük maradt a felvételekre, úgyhogy nem is készült túl sok változat a dalokból. Viszont állítólag létezik egy Rubber Soul c. szám, ami eddig sehol nem jelent meg. Az is lehet, hogy csak a címe maradt. (Más források szerint a lemezcím - szokás szerint - egy felvétel utáni beszólásból ered. Az Antholgy2-n az I'm Down után McCartney azt mondja, hogy "Plastic soul, man, plastic soul...")
Előzmény: Törölt nick (202)
Törölt nick Creative Commons License 1999.11.04 0 0 202
OK - legyen a téma: bootlegek.

Ki hogyan áll az Ultra Rare Trax-szel, Unsurpassed Masters-szel és társaival? Lehetne csereberélni, nem?

Engem pl. nagyon érdekelnének a Rubber Soul lemez verziói, sajnos nagyon kevés jelent meg bootlegben belőlük (már ha vannak még).

Egyébként érdekes, hogy régen a mono (hivatalos) lemezekre külön mixek készültek. Nemrég átvettem Apu egy régi orsós szalagjáról egy Taxmant (egy monó lemezről, '66-ban készült a rádióból a felvétel) és tök máshogy szól, a kolomp is máskor indul, mint a hivatalos kiadásban.

Előzmény: Törölt nick (201)
Törölt nick Creative Commons License 1999.11.03 0 0 201
Köszönet.
Akkor most lassan meghalunk...
Előzmény: Törölt nick (200)
Törölt nick Creative Commons License 1999.11.03 0 0 200
Na jó: I'm down
Előzmény: Törölt nick (199)
Törölt nick Creative Commons License 1999.11.02 0 0 199
Több mint 24 óra elteltével is néma csönd. Talán föl kéne adnom megint egy rejtvényt?

"We're alone and there's nobody else
You still moan: Keep your hand to yourself"

Törölt nick Creative Commons License 1999.11.01 0 0 198
De csönd van, hölgyek, urak!
Kapsel, igen, Dig A Pony.
Egy rövid értékelés a RUN DEVIL RUN-ról: szerintem jó lemez, jobb, mint a hasonló stílusó CHOBA B CCCP volt, más kérdés, hogy - Kapsellel egyetértésben - én se venném meg, ha nem Macca jegyezné. Egy jó rockandroll album, jó hangzás, jó zenészek, jó éneklés. Az új számok (amiket Paul írt) ellenben nem tetszenek annyira.
Előzmény: Kapsel (197)
Kapsel Creative Commons License 1999.10.19 0 0 197
Szabocs: a megfejtés helyes, ez a Long, Long, Long.

A te feladványod pedig vmelyik szám a Let It Be lemezről, azt hiszem, hogy a Dig A Pony.

Előzmény: Törölt nick (196)
Törölt nick Creative Commons License 1999.10.19 0 0 196
Kapsel, a rejtvényedet asszem még nem fejtették meg: LONG LONG LONG
Én is föladok egyet újra:
"Well, you can celebrate anything you want..."
(Egy igazán rövid ízelítő.)
Most én elutazom két hét nyaralásra, legközelebb nov1 körül jelentkezem, addig mindenki érezze jól magát, üdv!
Előzmény: Kapsel (189)
X polgártárs Creative Commons License 1999.10.17 0 0 195
Sp polgártárs,
a keresés funkció tökéletes a célra: Beatles-topik a kultúrában.
xpt
Előzmény: Sp (194)
Sp Creative Commons License 1999.10.17 0 0 194
Azokban az idôkben, a gimiben az osztályunk két csapatra oszlott; a Beatles és a Rolling Stones rajongókra (természtesen voltak más, pl.: Beach boys rajongók is). Sok "Mambó" meg "Crown" magnófej kopott el zenéjük hallgatása során...Szóval jó idôk voltak!!!
Carpy Creative Commons License 1999.10.17 0 0 193
Akkor mar biztos, hogy O-nal tobb Beatles-rajongo van!
Előzmény: Sp (192)
Sp Creative Commons License 1999.10.17 0 0 192
Lehet, hogy már volt itt ez téma, vagy az elôdjén, de úgy éreztem érdemes útnak indítani.
Egy CD-Rom, az ami engem erre inspirált: ezen ott van az összes nagylemezük és rádöbbentett, hogy mennyire szeretem a zenéjüket. Annak idején a SZER adásaiban Cseke László műsoraiban hallottam elôször. A "Radio Luxembourg" is ludas benne, azután jött Komjáthy Gyuri. Egyik sem tett semmit hozzá, el sem vett belôle. Kiváncsi vagyok, hogy van-e Beatles rajongó még Magyarországon? Mert 12 éves lányom kivülrôl fújja az összes Beatles nótát...
Kapsel Creative Commons License 1999.10.15 0 0 191
Kedves old shatterhand,

a Limited Edition-t nekem ismeretség útján egy nagykerből hozták ki, ezért csak nagyker árat tudok, az pedig 4005 Ft bruttó.

Ami a véleményemet illeti az albummal kapcsolatban azt kell mondjam, hogy sokkal jobb mint a CHOBA B CCCP. Továbbá sajnálom, hogy ilyen sok a feldolgozás és csak 3 nóta származik Paul-tól, mert ez a 3 dal SZVSZ frissességével kiemelkedik a feldolgozások közül, azoknál élettelibb. Lehet, hogy ez csak azért van mert a feldolgozások egy részét ismerem eredetiben is, és azt szoktam meg.

Ami a realaudios meghallgatást illetti, ha a maccacentral-on hallgattad meg akkor, hogy jobb képet kapj a lemezről ajánlom hallgasd meg a cdnow.com-on. Ott hosszabb részletek vannak.

Összeségében az album egy jó Rock n'Roll lemez, de annál nem több.

Az is biztos, hogy ha nem McCartney énekelné/jegyezné a lemezt, akkor valószínüleg nem vettem volna meg.

Előzmény: old shatterhand (190)
old shatterhand Creative Commons License 1999.10.15 0 0 190
Szia Kapsel !

Mennyibe kerül a Limited Edition ?
Nyilván meghallgattad már az anyagot, mi a véleményed róla ? (Egyébként mindenképpen megveszem, de kíváncsi lennék mások véleményére is, mert ahogy korábban írtam a real audioban hallható előzetes nekem kicsit szürkének tűnt.

Előzmény: Kapsel (189)
Kapsel Creative Commons License 1999.10.15 0 0 189
bonsay: ez meg az én nagy kedvencem az I'AM THE WALRUS

Az én feladványom:

So many tears I was searching,
So many tears i was wasting, oh.

A Run Devil Run-nal kapcsolatos újabb pontosítás:
nos megvan a Limited Edition CD, ami ellentétben a korábbi hozzászólásommal színtén műanyagtokos. A Limited Edition jelen estben azt jelenti, hogy a RUN DEVIL RUN CD mellett van még egy 40 perces CD amin Paul inerjút ad a lemezzel kapcsolatban. Elmondja a lemez születésének körülményeit, és a különböző számokhoz fűződő emlékeit. A két CD együtt egy karton tasakban kapott helyet.

bonsay Creative Commons License 1999.10.15 0 0 188
Szabolcs:

Hát az én kedvencem, az Across the universe!!! :-)))

"Expert texpert smokin' hokers, don't you think the joker laughs at you??? (hi-hi-hi ha-ha-ha hu-hu-hu)"

bonsay

Előzmény: Törölt nick (186)
Kapsel Creative Commons License 1999.10.15 0 0 187
Ponosítok: a Run Devil Run-t ma szállította ki az EMI azoknak a nagykereknek, akik előzőleg rendeltek belőle.

Két verzió van, egy spéci nem műanyag-tokos (én ennek leszek a boldog tulajdonosa egy óra múlva), és a jövő héten megjelenik állítólag a műanyagtokos is.

Törölt nick Creative Commons License 1999.10.15 0 0 186
De, ez a BEACAUSE!
S ez mi?

"Images of broken lights
that dance before me like million eyes..."

Előzmény: Kapsel (185)
Kapsel Creative Commons License 1999.10.15 0 0 185
Szabols: ez nem a BECAUSE?

A Run Devil Run-t állítólag az EMI még nem hozta ki Mo-n.

Törölt nick Creative Commons License 1999.10.15 0 0 184
Nna, gyerünk már kicsit följebb.
Ki tudja, lehet már kapni a RUN DEVIL RUN-t?
Törölt nick Creative Commons License 1999.10.14 0 0 183
Kapsel: It WON'T BE LONG

Oldshatterhand: én kedvenc Harrisonjaim: Something, Here Comes The Sun, Piggies, While My Guitar Gently Weeps, Only A Northern Song.
De igazából a többit is szeretem.

Akkor megint egy rejtvény:
"Love is old, love is new,
Love is all, love is you."

Előzmény: Kapsel (182)
Kapsel Creative Commons License 1999.10.13 0 0 182
Szabolcs: ez a Here, There and Everywhere.

Az én rejtvényem:

Every night when everybody has fun,
here I'm sitting all on my own.

Előzmény: Törölt nick (180)
old shatterhand Creative Commons License 1999.10.13 0 0 181
Ez tényleg könnyebb: Here, there and everyvhere
Én most nem adnék fel újabbat, viszont kíváncsi lennék, hogy a George által szerzett és előadott dalok közül Ti melyik Beatles számot tartjátok a legjobbnak.
Nekem pillanatnyilag a Here Comes The Sun tetszik leginkább.
Előzmény: Törölt nick (180)
Törölt nick Creative Commons License 1999.10.13 0 0 180
Hiába, mostanában nagy üzlet ez az újramegjelentetés. Én úgy vagyok ezekkel a "sose látott-sose hallott" dolgokkal, hogy annak oka van, hogy eddig nem voltak publikusak. éspedig az, hogy maguk a Fiúk (ez esetben Lennon)nem tartották olyan jónak (vagy olyan fontosnak), hogy megjelenjék.
Az én rejtvényem megfejtése Not Guilty volt. Akkor egy egyszerűbb:

"To lead a better life,
I need my love to be here"

Előzmény: thesaint (179)
thesaint Creative Commons License 1999.10.12 0 0 179
én is a Hey Jude-ra tippelek :-), bocs a korábbi rossz megfejtésért. Nemrég olvastam az alábbi hírt(MTI homepage) " Sosem látott John Lennon film 56 percben

Az 1971-ben készült Imagine című albumának felvétele idején rengeteg filmfelvétel készült, a stúdiókban Lennon otthonában és más helyszíneken is, egy 16 milliméteres kamerával. Ezek közül volt olyan, amelyet már felhasználtak Lennon számainál, például az Imagine című dal fehér zongorás klipjénél. A filmfelvételeken szerepel Lennon akkori producere, Phil Spector és régi cimborája a Beatles-ből George Harrison is. De feltűnik a filmben Jack Nicholson, Andy Warhol és Miles Davis is, mint Lennon és Yoko Ono vendégei.

Nemrég Yoko Ono hozzájárult, egy új 56 perces filmváltozat bemutatásához, Gimme Some Truth címmel. A világ televíziós társaságai részéről nagy érdeklődés nyilvánult meg a filmmel kapcsolatban, már 13 országba eladták a bemutatás jogát. Úgy tervezik, hogy a Lennon-rajongók jövő ősszel DVD-lemezen már megvásárolhatják ezt az összeállítást, valamint a kiadó azt tervezi, hogy újra megjelenteti az Imagine-t CD-n is."


Kapsel Creative Commons License 1999.10.12 0 0 178
Csak nem a Hey Jude?
Előzmény: JLeszter (176)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!