Keresés

Részletes keresés

katafa Creative Commons License 2007.06.11 0 0 302

Mártanéni!

 

A behajtogatósba én még tavaly augusztusban azonnal beleszerettem. De mikor kiderült, hogy kb. 10 ezer Ft, akkor rögtön rájöttem, nem varrok én annyi edényfogót.

Előzmény: Márta néni (298)
36évi Creative Commons License 2007.06.11 0 0 301
Bocs az előbbi nyelvtani ámokfutásomért, úgy tűnik, még nem voltam teljesen magamnál. :)   
Előzmény: 36évi (300)
36évi Creative Commons License 2007.06.11 0 0 300
:))
Amúgy aztalűgyben meg még azt tudom hozzáteni, hogy az ipari gépeken (lockokon)is ki van vágva az asztal, az elején van egy felhajtható rész (az asztallap szélétől a gép széléig), ami a gép jobb oldalán zongorazsanérral hajlik fel. Ez a módszer it is remekül alkalmazható lenne. A térdemelő meg valszeg tényleg alatta van, nm ütközik semmivel.
Csakhogy legyen még egy ötletem libaügyben... :))))
Előzmény: Márta néni (298)
violini Creative Commons License 2007.06.11 0 0 299
:-))
Előzmény: Márta néni (298)
Márta néni Creative Commons License 2007.06.08 0 0 298

Én meg arra jöttem rá, hogy csak az egyik videót néztem meg, és van ott több is. Azzal a talppal, ami szépen behajtogatva szegi be a munkát, el tudnék bibirkélni.

A térdemelés nekem is időbe telt, míg rutin lett, mert mindig egyszerre nyomtam a pedált, és az emelőt.

 

Ezzel a süllyesztéssel csak a szivem fájdítom, de az uram már kivágna ha még előjönnék vele, mert egy asztalt már kivágattam vele, a régi gépemnek,aztán leszedettem a kivágottat, és csináltattam kivágatlant a Berninának, ha most előjönnék az újabb ötletekkel, azt hinné én vagyok a rabbi.

 

Ez off, de nyári punnyadásban elfér. Áldott emlékű Terikém kedvenc vicce volt,:

 

A zsidónak döglik a libája. Megy a rabbihoz, mit csináljon

 - Meszeld ki az ólat frissen oltott mésszel.

Kimeszeli, csak döglenek, visszamegy.

 - Keverj lenmagot a tápjukba

Ad nekik, csak döglenek. ( végtelenségig mondogattuk az ötleteket egymásnak, aztán a zsidó visszamegy, hogy megdöglött az utolsó liba is.

 - Megdöglött? Jajj de kár, pedig még rengeteg jó ötletem lett volna.

 

Na mi is így vagyunk a rengeteg jó ötletünkkel.

Előzmény: violini (297)
violini Creative Commons License 2007.06.08 0 0 297
Most tudtam csak belenézni a videókba,mert rájöttem,hogy csak explorerrel nem tudok videózni,mozzillával igen,és ha az asztalt jobban megnézed,nem csak a gép körül van kivágva a lapja,hanem kb.20 cm-rel odébb körben is.Szerintem ezt a darab asztallapot emeli le,ha bármit matat a gép körül.Térdemelőre továbbra sincs ötletem,pedig látom,téged ez izgat leginkább.Bár ha jobban belegondolok, a t.emelő luka lejjebb van az asztal síkjánál,tehát ha nem látjuk,attól még lehet alatta.És ott meg nem muszáj alsó lapnak lenni,amin a gép van ugye.
Sue,jók ezek a videók!
violini Creative Commons License 2007.06.08 0 0 296
Márta néni! nem úgy értettem,szoktam én is használni,bár nehezen szoktam meg,hogy ne nyúlkáljak mindenfelé. Úgy értettem,hogy a süllyesztett asztalba való beépítés mikéntjének kiagyalása haladja meg a képességeim.
Előzmény: Márta néni (289)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.06.08 0 0 295

Szia Margit,

 

ez az főoldal linkje: http://www.thequiltshow.com/os/ 

A bal odalon fönt egy hirdetésnek tűnő valami. Ha erre kattintasz feljön egy felsorolás és ezek azok a videok, amik a különböző talpakat mutatják be. Sajnos még nem mindegyik van fent, gondolom idővel bővítik majd a listát.

 

Sue

Előzmény: eper margit (292)
Márta néni Creative Commons License 2007.06.08 0 0 294

A linken amit Sue feltett.

A talpat nem kivántam meg, mert az egy elég vastag anyag, ritkán varrunk olyan vastaggal. Selyemnél nemigen mőködne.

Előzmény: eper margit (292)
eper margit Creative Commons License 2007.06.08 0 0 293

lean

Jól tetted, hogy belezúgtál! Engem 1 évig győzködtek. Nagyon jó felsőkelme- továbbítós gépem volt (van), mégis rászántam magam erre is. Nem bántam meg. Ám még sok mindent ki kell tanulnom, mert a gép fantasztikusan sok lehetőséget tud.

Előzmény: lean (290)
eper margit Creative Commons License 2007.06.08 0 0 292

Márta néni

Kinek a gépe volt lesüllyesztve? Hol láttad?

Ha már a vendégeim miatt nem érek rá varrni, legalább hajnalban olvasgatok, beszélek a számítógép segyítségével.

Előzmény: Márta néni (285)
eper margit Creative Commons License 2007.06.08 0 0 291

Sun

Nekem nem sikerült a főoldalt elővarázsolnom! Segíts kérlek!

Neked van ilyen terelőtalpad? Hol vetted?

Más gépemhez volt, s nagyon hasznosnak tartottam.

Előzmény: sunbonnetsue (284)
lean Creative Commons License 2007.06.07 0 0 290

Sziasztok!

 

Nemsokára nekem is lesz egy ilyen csodagépem, és majd nyaggatlak benneteket mindenféle kérdéssel! 

 

Nemrég kipróbáltam, és bármennyire is mondogattam magamnak, hogy megfelel a régi is, nem használt, teljesen belezúgtam!

Márta néni Creative Commons License 2007.06.07 0 0 289
Tündérem, a térdemelő a legjobb az egészből (a többi mellett) roppant meggyorsítja,  pláne a finom vagy íves haladást, vagy ahol nagyon aprólékosat csinálsz. Sőt ha kihúzod, a hátad is megvakarhatod vele.
Előzmény: violini (288)
violini Creative Commons License 2007.06.07 0 0 288
Ja,én  csak az orsócseréig tudtam gondolkozni,a térdemelő kérdése meghaladja képességeim :-)) az a luk nem is rossz ötlet.
Előzmény: Márta néni (287)
Márta néni Creative Commons License 2007.06.07 0 0 287

Hát ezt kevéssé tudom elképzelni, mert ha az orsót csak ritkán szedi ki-be, akkor is a térdemelőt milliószor használja az ember. Lehet, hogy van neki lyuk az asztalon, csak én nem láttam?

 

Még mindig nem írt senki, hogy milyen volt a délelőtti foglalkozás.

Előzmény: violini (286)
violini Creative Commons License 2007.06.07 0 0 286
Lehet hogy megnyom egy gombot,meghúz valami kallantyút,és a gép az asztal színére emlkedik.Úgy értem az asztallapból kivágott darab nem a kukában landolt,hanem ott van a gép alatt,és az alsó asztallapból géppel együtt följön,ha kell.Nem tudom máshogy elképzelni.
Előzmény: Márta néni (285)
Márta néni Creative Commons License 2007.06.06 0 0 285
főleg azt néztem rajta, hogy le van süllyesztve a gépe,  csak nem tudom, hogy az orsócserét, és a free hand-et hogy oldja meg.
Előzmény: sunbonnetsue (284)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.06.06 0 0 284

http://www.thequiltshow.com/bernina/2.html

 

itt van pl. egy video , ahol az egyik talp használatát mutatják be.

Sajnos, nem tudom, hogy regisztráció nélkül is működik-e. ( amúgy a basic csomag ingyenes!!csak regisztrálódni kell)

De a főoldalon ( bal felül) egy képre kattintva feljön egy lista és több video is van....

 

Sue

Márta néni Creative Commons License 2007.06.06 0 0 283
Na ugye, hogy nem én fedeztem fel a meleg vizet. Különösen varrógéptémában, ahol a vevőknek nagyobb fele amatőr, nem képzett varrónő, ha számítógépet vesz valaki, az is elvégez valami tanfolyamot, hogy megtanulja. Meg kivánósabbak is vagyunk az újabb talpakra, és egyéb ketyerékre, ha működés közben látjuk.
Előzmény: sunbonnetsue (282)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.06.06 0 0 282

 A tengerentúlon bevett szokás, hogy vagy a vásárlás előtt vag utána , de részt vesznek egy tanfolyamon. Itt megtanulhatják az alapvető dolgokat erről a masináról. Ami az eladónak is jó, mert nem zaklatják majd őket butábbnál butább user problémákkal.

Sue

Előzmény: violini (281)
violini Creative Commons License 2007.06.05 0 0 281

Lehet,hogy nem érdeke a régi vásárlók okítása,de az új vevőknél jó plusz pont lehetne a gép mellé kilátásba helyezett "betanítás" .

Márta néni! Még te sem tudod rávenni a csop.társad hogy kicsomagolja? 

Előzmény: Zsuzsuci (280)
Zsuzsuci Creative Commons License 2007.06.05 0 0 280

, akkor meg se érdemelte:-)

De az biztos hogy olyan sok mindent ki lehet hozni ebből a gépből, hogy talán nincs is mindenkinek ideje elég tapasztalatot szerezni.

A VG centrum nem hiszem hogy érdekelt a régi vásárlók szimpla továbbképzé

sében, hacsak nem akar újabb dolgokat eladni nekünk.De ügyes taktikával talán csőbe lehet őket húzni:-)

Nagyon benne lennék.

Előzmény: Márta néni (279)
Márta néni Creative Commons License 2007.06.05 0 0 279

Azt nem tudom, de hímzőgépet nem az tuti.

 

De azt változatlanul jónak tartanám, hogy ha mondjuk 10 Bernina eladása után értesítenék a vevőket (címeket összeírtuk) és csinálnának egy kis oktatást, mert nem minden vevő képzett ilyen területeken. (van egy csoporttársam, akinek egy éve áll becsomagolva, és varr a régi gépével Mondjuk ajándékba kapta a férjétől)   

sunbonnetsue Creative Commons License 2007.06.05 0 0 278

Azért kíváncsi lennék, ? db aurorát sikerült eladni Szekszárdon??

 

Sue

Előzmény: Zsuzsuci (277)
Zsuzsuci Creative Commons License 2007.06.05 0 0 277
Én mindkét(sőt 3)gépemet szeretem, mindegyiket másért. A 3.at(Neumann) pl. azért, mert a kerti házamban van és akár ott is tudok varrni:-)
Előzmény: sunbonnetsue (274)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.06.04 0 0 276

Márta néni,

 

de legalább tudtam volna néhány keresztkérdést feltenni nekik...

Sőt az is lehet, hogy még újat is tudtak volna mutatni...

 

Hát ez van!

 

Sue

Előzmény: Márta néni (275)
Márta néni Creative Commons License 2007.06.04 0 0 275

Meg ne haragudj, de nekem meg az volt az eszemben, hogy de jó, hogy nem vagy itt, mert akkor az a kicsi idő is, ami maradt a varrógépre, a hímzéssel ment volna el. De Brigiék biztos örültek volna, hogy van érdeklődő, csak te már erre a témára is kifogott hal vagy.

Előzmény: sunbonnetsue (274)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.06.04 0 0 274

Engem pl. érdekelt volna a hímzőegységes móka, de én meg nem tudtam megnézni. Bizti lett volna néhány kérdésem. Az egy egész más világ...na majd egyszer arra is sort kerítek.

Látom nagyon ragaszkodsz a pfaffhoz, de ez tényleg csak megszokás kérdése...

 

Sue

Előzmény: Zsuzsuci (273)
Zsuzsuci Creative Commons License 2007.06.04 0 0 273

Nekem az is új volt, hogy a tű le-fel indítással az alsó szálat is a munka színére tud om hozni.

Engen nagyon zavar egyébként, hogy az első öltéseknél annyira kell figyelni, különben a sor eleje egy össze-visszaság a hátoldalon.

Más gépek nem ennyire hisztisek az indításnál.Ezt az alsószál felhúzást meg lehet ugyan szokni, de pl a Pfaffom sokkal jobbán áll hozzá a munkához:-)

Bár egyéetelmű, hogy a Briginek komoly marketinges feladata volt, azért elég sok apróságot meg lehetett tudni.A hímző egységre én sajnáltam az időt, nem hiányzik az nekem.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!