Keresés

Részletes keresés

zsanna Creative Commons License 2014.06.13 0 0 52185

Az új MT miatt már nincs tavaly aug. 1 óta nincs olyan, hogy "fizetett ünnep". Az ilyen napok ma már ugyanolyanok, mint a vasárnap. Bérpapíron - ha helyesen számfejtenek, mert szerintem sok helyen még ezt az újdonságot nem veszik figyelembe, - tehát a bérpapíron ilyenkor ugyanúgy kieső idő van, mint a többi táppénzes napon. 

(És azért megjegyezném, hogy a régi módi szerint ilyenkor táppénz járt, nem pedig fizetett ünnep.)

 

Előzmény: Berillin (52180)
zsanna Creative Commons License 2014.06.13 0 0 52184

Ööööö, ez pont hogy nem így van. (Btw: szerintem Te sem ezt akartad írni, mert így ennek nem igazán van értelme....)

Tehát helyesen: hét végére csak akkor jár táppénz, ha az orvos abba a rovatba, ahol a keresőképesség napját kell megadni, a hétvége utáni első munkanapot adja meg. Ilyenkor hét végére is jár táppénz. 

Ha azonban a szombati - vagy "hosszú hétvége" esetén az első pihenőnapot - adja meg, akkor a hétvégi napokra már nem jár táppénz.

Előzmény: Törölt nick (52183)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.13 0 0 52183

Belevau: igen, így van.

Hétvégére is jár tp, kivéve, ha a hétvégét követő munkanapon keresőképes vagy. 

Előzmény: Berillin (52181)
Berillin Creative Commons License 2014.06.13 0 0 52182

Minden hónapban 30 az osztónap vagy csak májusban és a többi hosszú hónapban?

Előzmény: zsanna (52179)
Berillin Creative Commons License 2014.06.13 0 0 52181

Köszönöm!

Hétfőtől kaptam a keresőképességet.

Hallottam egy olyat, hogy ha szombat-vasárnap a két utolsó napja a keresőképtelenségnek és az első keresőképes nap az hétfő, akkor csak péntekig jár táppénz. Te, hallottál ilyet? Köszönöm!

Előzmény: zsanna (52179)
Berillin Creative Commons License 2014.06.13 0 0 52180

Köszönöm Zsanna!

 

Ha a betegállomány időszakában volt munkaszüneti nap, akkor az a bérpapírban hogyan jelenik meg és arra a napra mekkora összeg "jár", a fizetett ünnep összege vagy táppénz összege? Hogyan számolják ezeket?

Köszönöm!

zsanna Creative Commons License 2014.06.10 0 0 52179

Megnéztem a naptárt - előbb is megtehettem volna :-))) - és az általad leírtak alapján szerintem 7 napra fog táppénzt kapni. 

(De mielőtt azt gondolnád, hogy így marha jól fog járni, elmondanám, hogy nem, hanem csak kevésbé rosszul. Ugyanis amikor a napi táppénz-alapot számolják, akkor 30 az osztónap, és nem a munkanapok száma :-((( )

Előzmény: zsanna (52178)
zsanna Creative Commons License 2014.06.10 0 0 52178

Nem az számít, hogy mikor ment dolgozni legközelebb, hanem az,hogy az orvos milyen dátumot írt a táppénzes papírra oda, ahol az "ismét keresőképes" rovat szerepel.

Ha a szombati napot, akkor szombat-vasárnapra nem jár táppénz. Ha a hétfői napot írta, akkor jár a két hétvégi napra is.

(Gyanítom azonban, hogy az orvosok már el lettek igazítva, hogy ne hétfői nappal, hanem szombati nappal írják vissza keresőképesnek a gyógyultakat.)

Előzmény: Berillin (52177)
Berillin Creative Commons License 2014.06.10 0 0 52177

Sziasztok!

Ha barátnőm táppénzen volt V. 19. hétfői naptól  ( januárban már volt beteg 3,5 hetet) és május 26-án hétfőn ment dolgozni, a betegpapírján az volt, hogy keresőképtelen napok száma 7, akkor ő 5 vagy 7 nap táppénzes napot kap? Ha a keresőképtelenség utolsó két napja hétvégére esik és hétfőtől dolgozik, akkor a hétvégi keresőképtelen napokra kap táppénzt vagy nem?

Köszönöm!

zsanna Creative Commons License 2014.06.02 0 0 52176

Egyéni vállalkozói státusznak az az előnye, hogy ott nem tudnak kapirgálni, mint a munkaviszonynál. 

Hátránya viszont, hogy valamivel  több a járulék, mint a munkaviszonynál, mert itt felszorzott járulék-alapok vannak. 

Oóóóó, hülye vagyok. Ez pont hogy jó!!! Mert a juttatást is majd a felszorzott alap után kapod!!

Naszóval, akkor megpróbálom lefordítani számokra :-)))

Most a minimálbér 101.500 Ft.  Alkalmazottként ez után 64 ezer forint adót és járulékot kell fizetni, és a 101500 Ft 70 %-a lesz majd a tgyás meg a gyed. 

Ha egyéni vállalkozó vagy, akkor a fizetendő járulék több lesz egy kicsivet 70 ezer forintnál, viszont a tgyást és a gyedet 152 ezer forint 70 %-a után kapod. 

Én azt mondom, kb egy hónap múlva legyél egyéni vállalkozó. Keress egy jó könyvelőt,  három hónapig fizesd be a járulékokat, bocsáss ki pár számlát, - nem kell hogy nagy összegek legyenek,  - aztán vonulj el táppénzre. És -28 naptól ( a szülés várható napjától visszaszámított 28. naptól) kérd a tgyást. 

Ugyan a három hónap járulékát meg kell finanszíroznod, de megéri.

Előzmény: Két csík (52175)
Két csík Creative Commons License 2014.06.02 0 0 52175

Nagyon szépen köszönöm a gyors választ. Az egyéni vállalkozói státusz milyen előnyökkel jár? Ott mi alapján számítják ki?

Előzmény: zsanna (52174)
zsanna Creative Commons License 2014.06.02 0 0 52174

Per pillanat csak az alanyi jogon járó gyes jár majd :-((

A tgyáshoz és a gyedhez mindenképpen kéne létesítened valami jogviszonyt - vagy valaki alkalmazna, vagy egyéni vállalkozó lehetnél. 

Előbbinél azért arra figyelni kell, hgoy ne legyen kamu a jogviszony, tehát nem ártana tényleg dolgoznod is, mert előfordulhat, hogy a REP majd ellenőrzil. 

A tgyás és a gyed alapja az új biztosítotti jogviszonyod kereset lesz. Tehát hiába kerestél esetleg havi fél milliót a régi helyeden, ha most minimálbérért helyezkedsz el, csak a minimálbér után kapsz ellátást.

A maximum pedig a minimálbér kétszerese lehet - többért nem érdemes elhelyezkedned.

A ha mondjuk szülés előtt 6 hónappal alkalmaznak, akkor 3 hónap után elmehetsz táppénzre, és táppénzen kihúzod szülésig. 

Ami nem tanácsos: szülés előtt egy vagy két hónappal elhelyezkedni, mert ott nagyon kilóg a lóláb....

 

Előzmény: Két csík (52173)
Két csík Creative Commons License 2014.06.02 0 0 52173

Sziasztok! A "kedves" munkahelyem január közepén 7 év munkaviszony után egy hosszabb betegséget követően megvált tőlem. Április közepén lejárt a munkanélkülim is, nemrég kiderült, hogy terhes vagyok, előreláthatólag jövő január közepén fog megszületni a baba. Mennyi gyes/gyed fog járni nekem? Egy ismerősöm esetleg tudna pár hónapig foglalkoztatni minimálbéren, akkor jobban jönnék ki a baba születése után? Hány hónapig kéne dolgoznom, hogy rendes gyes-t, gyed-et kapjak? Köszönöm szépen előre is.

zsanna Creative Commons License 2014.05.29 0 0 52172

Ez két külön igény. Az orvos is újra a kezdő táppénzes papírral indít, nem kutyanyelvet ad

Újra be kell adni minden papír, azaz új igénylés lesz.

Előzmény: Berillin (52171)
Berillin Creative Commons License 2014.05.29 0 0 52171

Sziasztok!

Mikor folyamatos a táppénz? Mi számít megszakításnak?

Két táppénzes időszakom között volt 3 nap munkanapom. Ez megszakítást jelent? Vagy ettől a 3 naptól még egybefüggőnek, folytatólagosnak számít?

Köszönöm!

léda1973 Creative Commons License 2014.05.23 0 0 52170

Kedves Fórumozók!

 

Egy kérdésben kérnék segítséget: közalkalmazotti munkaviszonyom 2014.06.30.-án lejár. Addig részarányosan ki kell vegyen a szabadságomat (ez így rendben is van), de köteleznek a teljes évre járó anyanapjaim kivételére. (3 gyerek után 7 nap). Azt a mondták a jogszabály ezt írja elő! Valóban?

 

Köszönettel:

léda73

lebhaft Creative Commons License 2014.05.22 0 0 52169

Szia Micimalacka!

van már 2 gyermekem,2012 november óta újra dolgozom

.Szeretnénk 3. babát,az lenne a kérdésem,hogy ahhoz,hogy kapjak tgyás-t és gyedet,mennyi ledolgozott órámnak kell lennie?

2012 nov-2013 dec 31-ig az előző cégemnél dolgoztam,

2013 dec.31 és 2014 március 31 között álláskeresési segélyen voltam,de ekkor is biztosított voltam,

2014 ápr.1 óta van újra bejelentett munkaviszonyom.

köszönöm!

 

monic Creative Commons License 2014.05.16 0 0 52168

Koszi szepen. Kozos megegyezessel is meg akarjak adni minden penzemet, ami jarna, szoval ezzel nincs is gond. Bele is irjak a szerzodesbe. A szabik szamitasanal van meg nemi elteres, meg nem ertes. Az lenne a fo kerdes, hogy 2006-ban, 2010 vegen 2011 elejen is voltam tappenzen. A tappenz idejere is jart akkor meg szabi? Most olvastam a torvenyi valotzasoknal, hogy 2013-tol mar csak 30 napot meg nem halado esetben jar.

 

Az lenne a kerdes, hogyha megkapok minden szabi kifizetest, meg vegkielegitest, akkor valahol masutt lehet hatranyos ram nezve, hogy nem kirugtak, hanem kozos megegyezessel jottem el? Pl. munkanelkuli segely, stb... Mondjuk most a 3 gyerek miatt foallasu anya leszek, azok nem mehetnek munkanelkulire gondolom.

Micimalacka Creative Commons License 2014.05.13 0 0 52167

*gyed első FÉL évére jár szabi, bocs, elírttam

Előzmény: Micimalacka (52166)
Micimalacka Creative Commons License 2014.05.13 0 0 52166

Közös megegyezés esetén nincs végkielégítés. Ahhoz a munkáltatónak kell elbocsájtani.

Start kártya már nincs.

Kedvezmény jár gyed-gyes folyósítás alatt illetve után, nem befolyásolja az előző munkaviszony(megszűnésének módja), időkorlát van.

 

Szabi: kor és gyerek szerint meg tudod nézni, de azt a bérpapírodon is jelölni kellene.

2011-ben változott a szabi számítás, szül.szabi(=tgyás) és gyed első évére jár.

 

Felmondás esetén beleszámít a gyerekkel otthon töltött idő is a végkielégítés számításába is.

 

Előzmény: monic (52165)
monic Creative Commons License 2014.05.13 0 0 52165

Sziasztok,

 

harom gyeremkem utan nem tud visszavenni a ceg. 6 oras munkaviszonyom volt, igy beadtam a foallasi anyasagi igenylest, jo elore, mert meg gyesen vagyok. A fonok kerdezi, hogy kozos megegyezes legyen, vagy felmondjanak? Mit javasoltok? Foallasu anyasagi mellett is jarnak a korabbi start kartyas kedvezmenyek a kovetkezo cegnel, aki felvenne? Ez jar akkor is, ha kozos megegyezessel megyek el?

 

Illetve erdekelne meg, hogy hany nap szabi jar nekem a gyerekek utan, ezt eselyem van kiszamolni, vagy bereljek konyvelot? Azt tudom, hogy a szabik szama fugg a koromtol is. Elvileg a gyerekek utan jaro potszabik a nevemre vannak irva. Az szamit valamit? Illeve mikor jar szabi, mert volt, amikor a gyerekek kozott volt fizetett szabi, betegszabi, tappnez sajat jogon, meg a szokasos tgyas, gyed, gyes. Mindezek jo zavarosan felvaltva kovettek egymast.

2006 ota vagyok itthon, vagy szabin.

 

Mikor valtozott a torveny a kiadando szabikrol? Ugy tudom csokkent a szamuk valamikor az utolso ket gyerekem kozott.

 

Illetve ha most kifizetik a szabijaimat, akkor ugye elobb a beremet kene az atlagos emelkedesre megnovelni, es utana kene fizetni, illetve felmondani is nekem, igaz?

 

Felmondas eseten a vegkielegitesbe beleszamit a gyerekekkel itthon toltott ido is?

 

Magan matek orara is szivesen beizetek, ha azt javasljatok, es koszi elore is mindenfele segitseget.

 

Szep napot nektek!

zsanna Creative Commons License 2014.05.13 0 0 52164

A "köszönöm" feletti rész a nyerő :-)))

és hát természetesen kell hogy a "Foglalkoztatói igazolás"  is  :-)))

Előzmény: LindaLina (52162)
LindaLina Creative Commons License 2014.05.09 0 0 52163

Ahogy így utólag elolvastam....hát a ragozás nem az erősségem...:(

LindaLina Creative Commons License 2014.05.09 0 0 52162

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy tudjátok-e esetleg, hogy milyen papírokat kell beadni abban az esetben, ha óvis kisfiammal kórházban voltunk...

 

először a gyerekorvos táppénzre vett....utána kórházban voltunk...utána újra itthon voltunk pár napot...

a kórházban végig vele voltam, felvettek engem is, mint hozzátartozót, kaptam ebédet és igazolást az együtt tartózkodásról 5-ös kóddal...

 

a gyermekorvos melyik  időszakra ad táppénzes papírt?

a lebetegedés első napjától addig amíg újra óviba nem ment?

 

 

vagy ad arra az időre, amíg itthon voltunk, ő ad papírt

és ő utána megszakítja a táppénzes állományt, papíron újra keresőképesnek nyilvánít, mert a kórházi igazolás alapján kell megigényelnem a gyápot a bent tartózkodás napjaira

és utána amikor hazajöttünk a kórházból, újra felvesz ő táppénzes állományba addig amíg teljesen meg nem gyógyult a gyerkőc és mehetett óviba?

 

Köszönöm!!!!!

 

toria78 Creative Commons License 2014.04.22 0 0 52161

Mi két éve költöztünk EU-n belül, én gyesen voltam. Szaki nem vagyok.

Miért kell felszámolnod? Szerintem még nem muszáj.

EU-n belül elég jó az infó áramlás. Az új országban ha igényelsz ellátást (gyes és családi pótlék), akkor a magyart le kell mondani az oepnél. Az adott országban közlöd, hogy xz nappal lemondtad Mo-on. Új országban családi pótlékot és gyest kapsz, tb-t szerintem még nem, amíg Mo-on állományban vagy. Új ország kéri biztosítási igazolást. Amíg fennáll a biztosítási jogviszonyod, hiszen munkahelyed még van ilyen szempontból, addig nem adnak új országos tb kártyát.

Amint Mo-on kilépsz a cégtől, akkor jöhetsz az igazolással adott ország oepjéhez, hogy Mo-on megszűnt, új országban pedig kérsz a férjed jogán tb-t (gondolom így mentek). Addig nemzetközi kártyával szerintem ki lehet húzni.

De majd jön valaki és megszakérti jobban :-)

Előzmény: Muci Mami (52151)
Elenaaa Creative Commons License 2014.04.21 0 0 52160

Üdvözletem!

Alapképzésen egyetemi hallgató vagyok, megvan a kötelező 2 aktív félévem. A gyermek születése előtti 365 napból még gyakornoki állással(egy vállalat rendes munkavállalója vagyok aktív nappali egyetemi státusz mellett) is rendelkezem, amely nem minimálbér összegű. Szeretnék érdeklődni, hogy ekkor is az a rendelkezés érvényesül, miszerint a bruttó minimálbér 70 %-a Gyed összegét? Valamint 1 évig jár?
Köszönettel

Elenaaa

Törölt nick Creative Commons License 2014.04.18 0 0 52159

Amennyiben munkahelyet váltottál, nem vehető figyelembe a 2013. évi béred, csak a jelenlegi jogviszonyban elért kereset lehet az ellátásod alapja. 

Ha ugyanott dolgoznál, ahol tavaly, akkor számolnák a tgyást-a 2013. év alapján. 

Előzmény: Tmarie30 (52157)
Micimalacka Creative Commons License 2014.04.18 0 0 52158

2014 dec szüléssel a 2014 decben érvényes bér az alap

Előzmény: Tmarie30 (52157)
Tmarie30 Creative Commons License 2014.04.17 0 0 52157

A cég jogutódlással szűnt meg most áprilisban, most köztisztviselő vagyok (addig munkavállaló voltam).

2013 évi bérem alapján számolják a tgyást?

Köszi

Előzmény: Micimalacka (52156)
Micimalacka Creative Commons License 2014.04.17 0 0 52156

ha addig nem változik semmi, akkor az akkor aktuális bér az irádnyadó

Előzmény: Tmarie30 (52155)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!