Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 1999.12.23 0 0 267
Semmi érdeklődés...

Szomorú vagyok... :(

Előzmény: Törölt nick (264)
Törölt nick Creative Commons License 1999.12.22 0 0 266
Mi az, hogy örök ellenfél? Szerintem ez egy többszörösen lejáratott, elavult, soha érvényben nem lévő frázis.
Előzmény: Újlaki (265)
Újlaki Creative Commons License 1999.12.22 0 0 265
Ha megengeditek, hogy az örök ellenfél, az Antikrisztus képviselője is hozzászóljon...

Rolling Stones rajongó voltam világéletemben. Egy jó darabig majdnem minden számukat el is tudtam játszani; játszottam is, hajaj! Beatles-t soha nem játszottam, kivéve kettőt, amit senki sem ismert. Az egyik a Norwegian Wood:

I once had a girl,
Or should I say
She once had me.

She showed me her room,
...

Tovább már nem emlékszem.

Ha küldtök innen valakinek egy képeslapot, mellé tehetitek a midi-változatot:


Törölt nick Creative Commons License 1999.12.22 0 0 264
http://members.tripod.com/sui/india.rm
Innen letölthető egy India c. Lennon-szám. Érdekessége, hogy a Free as a Bird-höz és a Real Love-hoz hasonlóan egy demó, amihez hozzájátszottak utólag dobot meg a többit. De ezúttal nem a Beatles-túlélők, hanem "névtelenek". A szám aranyos, kedves és talán jobb is, mint a fenti 2. Afféle Lennon-standard.

http://www.cbarratt.demon.co.uk/beatles_bootlegs_4.htm
Itt meg 1-2 érdekes bootleg leírása található.

Apropó bootleg: korábban már gondoltam rá, hogy lehetne csereberélni (leginkább másolni) bootleg-CDket. Engem speciel csak stúdió-outtake-ek és demók érdekelnek, koncertek és szólóévekbeli anyagok nem. Nekem ezek vannak CD-n:

Unsurpassed Masters 1
Unsurpassed Masters 2
Unsurpassed Masters 4
Unsurpassed Masters 5
Unsurpassed Masters 7
Ultra Rare Trax 1
Hodge-Podge

Ezek mindegyike stúdió-outtake-eket tartalmaz. Ha vki érdekelt a témában, akkor vegye fel velem a kontaktot akár itt, akár emilben.

+ még vmi:

Nem tudja vki, hol lehetne megvenni John Lennon: Milk and honey c. lemezét?

Törölt nick Creative Commons License 1999.12.21 0 0 263
Egyébként a Rózsavölgyiben lehet kapni vinilen a Devilt, kb 4-5 ezerért.
Kapsel Creative Commons License 1999.12.20 0 0 262
bagojj: persze, hogy D. Gilmour volt az, mert ő jáccik a lemezen is (Run Devil Run címűn).
Előzmény: Törölt nick (261)
Törölt nick Creative Commons License 1999.12.20 0 0 261
És igen, megtaláltam! :)
http://www.macca-faq.com/macca-faq7.html#rundevilrun
Itt van néhány keresetlen mondat a dologról. Valóban, Gilmour-t láttam a TV-ben. A dobok mögött pedig egy bizonyos Ian Paice nevű "favágó" ült. Hehh, nem semmi banda.
Törölt nick Creative Commons License 1999.12.20 0 0 260
Láttam egy kb. fél perces tudósítást a Cavern-beli McCartney dologról. Aztán olvastam is róla pár sort. Annyi derült ki abból, hogy egy "Run Devil Run" névre keresztelt zenekarával játszott. Ami megütötte e szemem a TV-s snittben, az a képen tőle jobbra játszó gitáros volt. Villanásnyira látszott csak, de arcról és az ütött-kopott Telecaster-ről ítélve Dave Gilmour volt az a Pink Floyd-ból. Tud erről valaki pontosabbat?
Törölt nick Creative Commons License 1999.12.20 0 0 259
Kerestem, de csupán annyit találtam, hol adták le élőben, amúgy fölpakolva szerintem nincs rajta.
Előzmény: old shatterhand (258)
old shatterhand Creative Commons License 1999.12.18 0 0 258
Nem tudja valaki, hogy hozzáférhető-e valahol a neten Macca Cavern koncertje, vagy legalább valami ízelítő belőle ?
Törölt nick Creative Commons License 1999.12.18 0 0 257
Let Mozart be, Beatles top millennium pops
From an AFP correspondent in London

The Beatles the band of the millennium? John Lennon and Paul McCartney more influential than Mozart?

Those are some of the findings in what organisers claim to be Britain's biggest survey of popular musical tastes to date.

The Beatles notched up most of the top honours in the poll of 600,000 people, conducted by a record store company and Channel 4 television.

Mozart came in seventh in the list of influential musicians behind Lennon, Elvis Presley, Michael Jackson, Jimi Hendrix and McCartney. Bach was 10th.

The Beatles finished top for best band – ahead of Queen, the Rolling Stones and U2 – and in the best album category for Sergeant Pepper's Lonely Hearts Club Band. Michael Jackson's Thriller was runner-up best album.

Lennon and McCartney were the top two songwriters, but they missed out on the best song category, where top spot went to Queen's Bohemian Rhapsody – although Lennon's Imagine was second.

Best male singer was Presley and best female was Madonna. Best jazz musician was Louis Armstrong.

In classical music, Vivaldi's Four Seasons was the best piece, followed by Holst's Planets Suite and Beethoven's 9th symphony.

Törölt nick Creative Commons License 1999.12.18 0 0 256
Let Mozart be, Beatles top millennium pops
From an AFP correspondent in London

The Beatles the band of the millennium? John Lennon and Paul McCartney more influential than Mozart?

Those are some of the findings in what organisers claim to be Britain's biggest survey of popular musical tastes to date.

The Beatles notched up most of the top honours in the poll of 600,000 people, conducted by a record store company and Channel 4 television.

Mozart came in seventh in the list of influential musicians behind Lennon, Elvis Presley, Michael Jackson, Jimi Hendrix and McCartney. Bach was 10th.

The Beatles finished top for best band – ahead of Queen, the Rolling Stones and U2 – and in the best album category for Sergeant Pepper's Lonely Hearts Club Band. Michael Jackson's Thriller was runner-up best album.

Lennon and McCartney were the top two songwriters, but they missed out on the best song category, where top spot went to Queen's Bohemian Rhapsody – although Lennon's Imagine was second.

Best male singer was Presley and best female was Madonna. Best jazz musician was Louis Armstrong.

In classical music, Vivaldi's Four Seasons was the best piece, followed by Holst's Planets Suite and Beethoven's 9th symphony.

Törölt nick Creative Commons License 1999.12.18 0 0 255
Meg hát arról is lehetne beszélgetni, hogy a Sir Macca megint a Cavernban...
Törölt nick Creative Commons License 1999.12.16 0 0 254
No, hát az IMAGINe lett az évszázad dala, vagy mifene. A címosztók úgy látszik, megelőlegezték, mondván, jövőre úgysem lesz ennél jobb dal.
Törölt nick Creative Commons License 1999.12.15 0 0 253
Vegye meg mindenki az IMAGINE single-t, mert állítólag a világon mindenütt listavezető számot akarnak belőle csinálni.
Kérdés: nálunk már kapható? S pontosan mi van rajta?
Törölt nick Creative Commons License 1999.12.13 0 0 252
S még mondhatnánk tovább:
Old Brown Shoe
Piggies
It Won't Be Long
No Reply
Not A Second Time
Only A Northern Song
I've Got A Feeling
You Never Give Me You Money
I'm So Tired
és így tovább...
Előzmény: Csülök (251)
Csülök Creative Commons License 1999.12.13 0 0 251
Nem szeretem a 'leg' kérdéseket, ezért ne is tekintsétek annak, csak eszembe jutott pár dal amit eddig senki nem említett...

Strawberry Fields Forewer,
Oh, Darling!,
Twist and Shout,
If I Fell,
Rock And Roll Music,
While My Guitar Gently Weeps,
Get Back,
Taxman,
Here Come The Sun,
She Loves You (yeah, yeah yeah...)

Törölt nick Creative Commons License 1999.12.13 0 0 250
Írtam Neked, remélem, megkapod...
Előzmény: Kiss Márton (247)
Lunatic Creative Commons License 1999.12.11 0 0 249
Üdv Mindenkinek!!!

Már régóta tervezem a hozzászólást a topikhoz..merhogy ez egy örök téma..:-))

Nekem a piros és a kék album volt meghatározó...
ezzel ismerkedtem, utána meg már az összes megszerzése volt a cél (az ominózus 1 cd-n).

Ennek segítségével megnyertem egy "kitudtöbbbitliszdalszöveget" című versenyt egy kiránduláson..:-))) nagyon büszke voltam magamra...

Nemtom, hogy volt-e már ilyen jellegű szavazás a topikban, de ha ki kéne emelni a top7 dalt..melyiket választanád?

Nálam
1, Hey Jude
2, Long and Winding Road
3, Till there was You
4, Yesterday
5, Let it Be
6, Across the Universe
7, Dont let me down


Lunatic

Lunatic Creative Commons License 1999.12.11 0 0 248
Üdv Mindenkinek!!!

Már régóta tervezem a hozzászólást a topikhoz..merhogy ez egy örök téma..:-))

Nekem a piros és a kék album volt meghatározó...
ezzel ismerkedtem, utána meg már az összes megszerzése volt a cél (az ominózus 1 cd-n).

Ennek segítségével megnyertem egy "kitudtöbbbitliszdalszöveget" című versenyt egy kiránduláson..:-))) nagyon büszke voltam magamra...

Nemtom, hogy volt-e már ilyen jellegű szavazás a topikban, de ha ki kéne emelni a top5 dalt..melyiket választanád?

Nálam
1, Hey Jude
2, Long and Winding Road
3, Till there was You

Kiss Márton Creative Commons License 1999.12.11 0 0 247
Sziasztok

bocs, hogy ide irkalom a szemelyesebb jellegu dolgot, de sajnos mailben nem tudok kapcsolatba lepni Szabolccsal ugy latszik... Szoval Szabolcs, ha olvasod ezt es latsz valami eselyt arra, hogy megis valahogy lemasoljuk a filmet es valamilyen modon kapcsolatba lepnel velem, nagyon halas lennek. Allat lenne karacsonyra megszerezeni...
Koszi
Kiss Marton

Előzmény: Törölt nick (242)
Törölt nick Creative Commons License 1999.12.11 0 0 246
Én csak öt éves voltam akkor, de megrázott, mert - persze a szüleim révén - már szerettem a Beatlest akkor is (persze nem ismertem annyira még). Emlékszem arra is, hogy sokat mutatták a TV-ben a Central Park-környéki embertömeget, akik 1-2 napon belül összegyűltek emlékezni.
Előzmény: old shatterhand (245)
old shatterhand Creative Commons License 1999.12.10 0 0 245
Nem tudom, ki hogy van vele, de én ma is emlékszem arra a napra.
Gimibe jártam, reggel a rádióban még nem hallottam a hírt, de a suli kapuban találkoztam két Beatles rajongó lánnyal. Fekete szalagot viseltek a kabátjukon és könnyes volt a szemük.
Amikor elmondták, hogy miért, köpni-nyelni nem tudtam.
Délután, mikor hazamentem, betettem a magnóba az akkor még vadiúj Double Fantasy-t, meg a többit és órákig csak futkosott a hátamon a hideg.
Mint ahogy most is ...
Csülök Creative Commons License 1999.12.09 0 0 244
Hát igen...
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
Előzmény: thesaint (243)
thesaint Creative Commons License 1999.12.08 0 0 243
nagyon szomorú nap ez a mai, 1980.december 8-a óta.
"And we all shine on".
Törölt nick Creative Commons License 1999.12.08 0 0 242
Szia, nekem megvan videón, viszont meglehetősen gyatra minőségben, és nem tudom, hogy átélne még egy másolást...
Előzmény: Kiss Márton (241)
Kiss Márton Creative Commons License 1999.12.07 0 0 241
Sziasztok

Evek ota keresem a Let it be c. filmet, ha valakinek megvan esetleg es hajlando lenne nekem lemasolni, nagyon halas lennek... Tudtok segiteni? Mondanom se kell gondolom, hogy nem ingyen kerem termeszetesen... :)

Törölt nick Creative Commons License 1999.12.06 0 0 240
Akkor mielőtt elsüllyednénk, kihirdetem a végeredményt.
A szavazatok összeszámlálásakor csak a sorlemezeket vettem figyelembe, azaz nem kapott pontot a Yellow Submarine 99, az Anthology és a Past Masters.
Vagyis a topic albumlistája:
1-2. Abbey Road
Sgt. Pepper 21-21 pont
3. Rubber Soul 12
4. Revolver 10
5. White Album 8
6. Magical Mystery Tour 6
7. Let It Be 4
8. A Hard Days Night 3
9-10.Beatles For Sale
Help 2
11. With The Beatles 1
thesaint Creative Commons License 1999.12.03 0 0 239
Szia Old Shatterhand !

Igencsak egyezik az ízlésünk, ezek nagyon jó lemezek....

old shatterhand Creative Commons License 1999.12.03 0 0 238
1. Rubber Soul
2. Sgt. Pepper
3. Magical Mistery Tour
4. Abbey Road
5. A Hard Day's Night
Előzmény: Törölt nick (237)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!