Keresés

Részletes keresés

traianus Creative Commons License 2000.05.12 0 0 449
Isten nyugosztalja szegény Lindát, de van köztetek valaki, aki észlelte azt, amit ő művelt a keyboardon ?
Előzmény: Törölt nick (448)
Törölt nick Creative Commons License 2000.05.12 0 0 448
Szóval, tegnap megvolt... Remélem, látta mindenki. Jó volt, bár azért mondjuk a Let It Be-nek jobban örültem volna.
Törölt nick Creative Commons License 2000.05.08 0 0 447
Találtam egy kis friss infót chapmanről. (Forrás: Buffalo News, amcsi újság, egy egykori Attica-börtön-beli alkalmazott elmondásából) Az érdekesebb részletekből lefordítottam néhányat. Íme: (minden mondat idézet, de nem tettem mindet idézőjelbe, mert fárasztó :-) )

"Nagyon csöndes fegyenc, nem dühöngős típus, vagy ilyesmi. Visszafogott. Az őrök mindannyian kedvelik. Tipikus "átlagos Joe", mint sok más elítélt. Rettenetes dolgokat művelnek az utcán, de a cellában csak "átlagos Joe-k". El van szeparálva az elítéltek nagyrészétől. Egy olyan épületben él, a második szinten, amelyben 105 különlegesen védett elítélt lakik. Chapman 1994 óta nem tanúsított rossz viselkedést. Chapman nem élne sokáig, ha betennék a "közönséges" elítéltek közé, szerintem. Valaki kivinné óvadékért, csak, hogy hírnévre tegyen szert.

Egy 1.8 X 3 m-es cellában lakik, ágy, WC, mosogító és polc van a szobájában. Szeret egyedül lenni, ha nem dolgozik, általában a szobájában van, olvas és zenét hallgat. Napi 12 órát dolgozik a celláján kívül, mint írnok és portás a jogi könyvtárban, emellett segít az étel előkészítésében és felmossa a padlót. Nem szokott kimerészkedni a második szintről és látogatója is nagyon ritkán akad. A felesége kétszer-háromszor látogatja meg évente.
Kefehaja van, szemüveges és túlsúlyos, 172 cm magas és ~101 kg. Nagyon udvarias, senkit sem bánt, nem zavar.
Annak ellenére, hogy alkalomadtán haljandó autogramot adni, nem hajlandó beszélni bűntettéről. Véleményem szerint próbálja elfelejteni, amit tett és úgy érzi, most fizet meg érte. Amikor utoljára beszéltem vele, sajnálatot éreztem a szavaiban és azt, hogy szeretne bocsánatot kérni John családjától és a Beatles-rajongóktól.
Chapman nem válaszolt egy esetleges interjúra való felkérésre. Nagyon vallásos és amikor a téma szóba kerül, azt mondja "Isten kezeiben van az egész" "

Még vmi róla: csak a letartóztatása alatt tekintették elmebetegnek, börtönbe már úgy került, mint egy mentálisan egészséges.

Törölt nick Creative Commons License 2000.05.08 0 0 446
De a számcímek sem rosszak....

pl. Blue Suede Schubert... Ez nagyon vicces szám, úgy kezdődik, mint egy alap roki szám és felmegy félhangosan, egész röhejes...

Előzmény: Törölt nick (445)
Törölt nick Creative Commons License 2000.05.08 0 0 445
Háháááát, ez nagyon súlyos :))) Komolyan mondom, eddig fogalmam sem volt, hogy ilyen szintű baromságok léteznek Beatles-szel kapcsolatban. Most egy időre abbahagytam a nézegetését, a mai kegyelemdöfést a "Sgt. Rutter's Only Darts Club Band" adta meg :))))
Megyek gatyát cserélni...
Előzmény: Törölt nick (441)
Törölt nick Creative Commons License 2000.05.08 0 0 444
Hát, hello, hello...
Előzmény: obelixx (443)
obelixx Creative Commons License 2000.05.06 0 0 443
A szakma zenei krémjének a Beatles jelentette a fiatalságot, a bulikat. Kisebb részének a Stones, a Radioheadre intellektuális okokból illik szavazni. A lista inkább a szavazók életkorát mutatja (Hzoli). Vagy nem.
Előzmény: Törölt nick (432)
Kapsel Creative Commons License 2000.05.05 0 0 442
Figyelem! Szolgálati közlemény következik:

Az M1 tv csatorna Május 11-én (jövő hét Csütörtök) 20:30-kor vetíti a Get Back című McCartney koncertfilmet, video ON.. REC majd sokszor újra és újra PRESS (TO) PLAY!

Törölt nick Creative Commons License 2000.05.05 0 0 441
Nna most már ígérem, utoljára...

A Tragical History Tour c. weboldalon olvashatjuk a "tényeket" a "Dirk is Deaf" (Dirk süket) pletykával kapcsolatban. Idle-ék ui. a Beatles minden mozzanatáról csináltak paródiákat, ez pedig a Paul is Dead-re rímel.



A képhez a következő "tényt" mellékelték a Deaf-pletykáról:

"A Shabby Road album borítóján Dirk mezítláb megy át az úttesten. Nyilvánvalóan nem tette volna ezt, ha a hallása rendben lenne, mert meghallotta volna a többiek figyelmeztetését, hogy a forró nyári aszfalt megégeti a lábát." Ilyen és ehhez hasonló dolgok olvashatóak a megadott helyen, ha jókedvre akartok derülni, rajta...

Előzmény: Törölt nick (440)
Törölt nick Creative Commons License 2000.05.05 0 0 440
Nna még kettő, a felfokozott érdeklődést kielégítendő...





Ilyen lemezek természetesen nem jelentek meg, csak a show részei voltak. A Rutlesnek 78-ban jelent meg az 1. lemeze (The Rutles) és 96-ban a második (Archaeology).

Előzmény: Törölt nick (439)
Törölt nick Creative Commons License 2000.05.05 0 0 439
Nem véletlen. Pythonos project volt az egész, 78-ban. Idle írta a szövegeket (ha jóltom) és egy 3. fickó a zenét, Neil Innes-nek hívják. A Pythonba is beledolgozott sokat annak idején. A zene egyébként nem annyira paródia, "rendes" zene, önmagában is megállja a helyét, sőt, jónak mondható.

A (Nasty/McQuickly) névvel jegyezték a számokat.

Előzmény: Törölt nick (438)
Törölt nick Creative Commons License 2000.05.05 0 0 438
Meglehetősen balfasz fejek. Az egyik kísértetiesen hasonlít a Monthy Python-os Eric Idle-ra. Véletlenül?
Előzmény: Törölt nick (436)
Törölt nick Creative Commons License 2000.05.05 0 0 437
Surviving Beatles come together to write their story
4/3/00 source - Associated Press

LONDON (AP) - Thirty years after they split up, the three surviving Beatles have written a book setting the record straight about the "Fab Four," Sir Paul McCartney's spokesman said Sunday. McCartney, George Harrison and Ringo Starr have spent six years writing the 360-page "Beatles Anthology," to be published in Britain and the United States in the fall. The book will provide the frankest account of how the band ruled the pop world in the 1960s. "We're talking a huge volume of work, it's encyclopedic - it weighs something like two kilos (4.4 pounds)," said Geoff Baker, McCartney's spokesman. "It goes across the board, everything is in there. It is about the Beatles as a band, the music, but it deals with everything else - the tours, the drugs, the disputes," Baker said. "This book answers all the questions." No one was immediately available for comment Sunday at the offices of Harrison or Starr. The Sunday Telegraph newspaper said the book will sell for about $80.

Yoko Ono, the widow of John Lennon, the fourth Beatle who was shot to death in New York in 1980, will receive a quarter share of the profits, the newspaper said. "It will dispel some of the myths...as every Tom, Dick and uncle of a friend has been writing books on the Beatles since 1963," the newspaper quoted McCartney as saying. Among other things, the book will counter the widely held belief that McCartney wanted the band to split up. Lennon was actually the first to walk away, Baker said, leaving McCartney to make the official announcement months later. The book also says that in 1996, the three Beatles turned down an offer of $175 million to perform 17 concerts in the United States, Germany and Japan, according to the newspaper. "There's a lot of work which has gone into the book," Baker said. Much of the initial editing, he said, was done by the band's late press officer, Derek Taylor, who died in 1997. Taylor began working with the Beatles in 1964 and remained close to them throughout their career. McCartney, 57, Harrison, 57, and Starr, 59, have collected 1,200 photographs, mostly unpublished, for the book, Baker said.

Törölt nick Creative Commons License 2000.05.05 0 0 436
A Rutles egy, a Beatlest paródizáló, ebben a műfajban nagyon sikeres együttes volt.
Előzmény: Törölt nick (435)
Törölt nick Creative Commons License 2000.05.05 0 0 435
Ez meg mi a hóhér?
Előzmény: Törölt nick (433)
Törölt nick Creative Commons License 2000.05.05 0 0 434
Na még ezt az 1et... Csak a topic színesítése kedvéért...


Előzmény: Törölt nick (433)
Törölt nick Creative Commons License 2000.05.05 0 0 433
Nem tudtam megállni...

The Rutles



Törölt nick Creative Commons License 2000.05.05 0 0 432
Még mindig a Beatles a legnépszerűbb ...
2000. május 4. 17:41

[AP] A szigetországi újságírók szemében még mindig a négy gombafejű a király. Ez derült ki a Q zenei magazin által gründolt szavazásból, amelyet a szakma krémje körében szerveztek arról, melyik is “minden idők legjobb brit nagylemeze”. A legtöbb szavazatot a Beatles 1966-os Revolver című albuma kapta, s szintúgy az első tízben végzett A nehéz nap éjszakája és az úgynevezett Fehér album. A nagy rivális Rolling Stones az Exile on Main Street-tel megkaparintotta a harmadik helyet. Beszédes tény, hogy kettőjük közé ékelődött be a kilencvenes évek egyik legnagyobb rock-teljesítménye az OK Computer a Radioheadtől. Álljon itt tanulságul az első tíz helyezett, s talán nem árt egy pillanatra elgondolkodni az egymástól fényévnyi távolságra lévő stílusok úgymond békés együttéléséről sem.
1. Revolver, Beatles
2. OK Computer, Radiohead
3. Exile on Main Street, Rolling Stones
4. London Calling, the Clash
5. A Hard Day's Night, Beatles
6. Astral Weeks, Van Morrison
7. Beatles (White Album), Beatles
8. (What's the Story) Morning Glory?, Oasis
9. Blue Lines, Massive Attack
10. Never Mind the Bollocks, Sex Pistols
• Q Magazin

Törölt nick Creative Commons License 2000.05.05 0 0 431
Egyébként nem értek Veled egyet. Szerintem a Strawberry Fields mindenestül remekül megcsinált dal, a vége különösen jó. A végleges verzió jócskán túltesz a korábbi változatokon (ez nem minden Beatles-számnál van így).
Előzmény: Yogi (429)
BlueJeanBaby Creative Commons License 2000.05.04 0 0 430
Mellesleg én vagyok az új Macca-könyv társszerzője :-) , és ismét jelentkezem a szokásos meghívó-postámmal: Ha szeretitek Pault, és szívesen megtárgyalnátok szólólemezeit, dalait, szerelmi afférjait, stb., csatlakozzatok bővülő levelezőlistánkhoz! További infót ezen az oldalot kaphattok: http://www.onelist.com/community/PaulMcCartneyLista Mindenkit szeretettel várunk! Send me a postcard, drop me a line, Andi
Yogi Creative Commons License 2000.05.04 0 0 429
Az hiányozna, rapszöveg... Csak eredeti anyagból dolgozom.
Előzmény: Törölt nick (428)
Törölt nick Creative Commons License 2000.05.04 0 0 428
Keverj hozzá valami rapdumát vagy ilyesmit is, úgy érdekesebb lesz.
Előzmény: Yogi (426)
Törölt nick Creative Commons License 2000.05.04 0 0 427
Az a bizonyos cool oldal pont most ment nyári szabadságra (pedig eléggé klafa kis oldal, 320 kbites teljes bootleg albumok vannak fent!).
Ha majd beindul, szólok.

Addig is check out these:
(most lusta voltam linkelni őket...)

http://members.tripod.com/beatlemike9/mp3new.html

http://www.geocities.com/SunsetStrip/Plaza/7300/beatlesmusic.html

http://www.geocities.com/SunsetStrip/Frontrow/8410/Beatles.html

http://idt.net/~ksg1/beatmain.html

http://www.geocities.com/SunsetStrip/Basement/6363/

http://www.thegrid.net/bbe

http://www.geocities.com/beatlesboots/bootpage.htm

http://welcome.to/the_goldmine

http://www.angelfire.com/music/beatlebootlegmp3/

http://www.geocities.com/beatlegger/

Előzmény: Yogi (426)
Yogi Creative Commons License 2000.05.04 0 0 426
Kíváncsi vagyok, mit szóltok a tervemhez. Nekem az egyik kedvenc dalom a Strawberry Fields. Csakhogy a hangzásával nem vagyok megelégedve. A végére valahogy olyan idegbeteggé válik. (Jó, tudom, pont ez volt a George Martin szándéka.) Naszóval: én veszem a bátorságot, hogy a megjelent lemez és a fellelhető egyéb verziók felhasználásával újrakeverjem a számot. (Megjegyzem, hangmérnök vagyok és profi cuccal csinálnám, nem valami negyvenforintos noname számítógépen.) Ha kész lesz (ha...), megmutatom. Már ha érdekel valakit.
Magnum! Elküldhetnéd a közösbe az igazi linket MP3 ügyben! Köszi!
Törölt nick Creative Commons License 2000.05.03 0 0 424
Nem, nem szépirodalmi fikciós izé...
Nna jó, kedvcsinálónak tényleg csak az első bekezdést:
"Beatles-kvízek visszatérő beugrató kérdése: mi Paul McCartney második neve? Tájékozatlanok tanácstalanul széttárják a karjukat, bennfentesek – igazi Beatles-rajongók – habozás nélkül rávágják: “James”. Aztán a teszt javítókulcsánál derül ki, mennyire nem volt igazuk, és ahogy alaposabban utánagondolnak, bosszankodva csapkodnak a homlokukra: “Hát persze, Paul McCartney-nek a második neve a Paul!”."
Folytatás majd a könyvben.
Előzmény: Attilla (423)
Attilla Creative Commons License 2000.05.03 0 0 423
Ezt úgy kell érteni, hogy te vagy az egyik szerzője, Szabolcs?
És ez akkor ilyen szépirodalmi, fikciós izé lesz.
Írd már ide az első mondatot. Ugye nem az, hogy egy szép tavaszi reggelen....
Azért nagyon várom, jó lenne, ha igaz lenne.
Előzmény: Törölt nick (422)
Törölt nick Creative Commons License 2000.05.03 0 0 422
Elérkezettnek érzem az időt a reklámra...
Kedves kartársak, belátható időn belül napvilágot lát az első magyar nyelvű Paul McCartney-életrajz, amely a születéstől kezdve egész 2000 márciusáig követi nyomon a mi Maccánk életét. A könyv szerzője jelen topic két aktív résztvevője.
Szóval, várjátok a könyvet nagy ommal és majd rohamozzátok meg a könyvesboltokat.
Törölt nick Creative Commons License 2000.04.27 0 0 421
Nos, nem jó oldalt linkeltem be. De a helyesre már nemléxem, így elküldtem Neked mailben a jelszót.

Amúgy az én nevem nem a jégkrémtől és nem a lőfegyvertől ered. Másfajta Magnum is van...

Előzmény: traianus (420)
traianus Creative Commons License 2000.04.27 0 0 420
Kedves Magnum, jégkrémek és maroklőfegyverek legnagyobbika !
Áruld már el nekem pontosan hol találom azt a mélcímet, ahol jelszót igényelhetek !
Tudod mi egyszerű antik császárok nehezen igazodunk el ebben a virtuális világban.

Előre is kösz !

Előzmény: Törölt nick (419)
Törölt nick Creative Commons License 2000.04.27 0 0 419
Ugyanmá, Szellem, miért kéne zárni?

Még egy érdekes link, ez egy új project, az összes bootleg mp3-ban való letölthetőségére. Egy mélt kell küldeni a fickónak, hogy jelszót küldjön az oldalhoz, de megéri. Már most fönt van egy csomó teljes bootleg! És jó minőségűek az mp3-ak.

szóval itt

Előzmény: A hely szelleme (418)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!