Keresés

Részletes keresés

genyanya Creative Commons License 2010.02.17 0 0 644

sokkal többet eszel meg a kelleténél

 

és hogy mennyi az, amit ebből (kábéra) eléget

Előzmény: genyanya (643)
genyanya Creative Commons License 2010.02.17 0 0 643

hát, én megnézném, hogy mit, és mennyit eszel. A sport magában nem elég, ha a pár óra alatt lemozogható energiamennyiségnél sokkal többel eszel többet a kelleténél.

a legtöbb ember azt nem tudja, hogy (hozzávetőleg) hány kalóriát tartalmaz a napi kajája, hogy mennyi az, amit ebből (kábéra) eléget.

 

220 kilóval az ember már nem viccel, és mivel látszik, hogy önerőből nem tudsz megbírkózni vele, még én is megértem (ez nagy szó!:), hogy így döntöttél. Sok sikert és kitartást kívánok!

Előzmény: RingTones (642)
RingTones Creative Commons License 2010.02.15 0 0 642

Sziasztok!

 

Belenéztem a hozzászólásokba, és találtam pár olyan véleményt miszerint sok mozgással és pici odafigyeléssel az evésnél, le lehet fogyni és azt meg lehet tartani.

 

Ezzel én nem értek egyet.

 

Én kisgyerekként is hízékony voltam, de aztán elkezdtem sportolni mindennap és az esti edzés után már nem ettem semmit. Ezzel megoldódott a súlyprobléma, de nem voltam boldog.

 

Aztán a sportolás olyan jól ment, hogy élsportoló lettem, napi két edzéssel, naponta úgy 3-5 órát edzettünk. Emellett már azt ehettem amit akartam és egy deka zsír nem volt rajtam.

 

De a főiskola és az élsport már nem volt összeegyeztethető, így az élsportból hobbi lett, heti 3-4 alkalommal. Ekkor eszembe sem jutott, hogy én meghízhatok, a kövérségem gyermekkori rossz emlék volt csupán.

 

Eleinte nem is vettem észre, hogy gyarapodni kezdtek a kilók. Amikor feltűnt akkor vad sportolásba és fogyókúrába kezdtem, aminek meg is lett az eredménye.

A kilók persze idővel visszajöttek, és valamivel több mint ami a kúrák előtt volt rajtam..

Ez így ment sokáig, évente egyre kövérebb lettem. De mivel folyamatosan mozogtam továbbra is, olyan kövér ember lettem aki elbír a súlyával, mindig hozzáerősödtem az éppen aktuális súlyomhoz.

 

Ám amikor először 200 kg-ot mutatott a mérleg komolyan elgondolkodtam.

Gyorsan megcsináltam 3 mayo-t egymás után, lement 35 kg.

Ezután elhatároztam, hogy megtartom a súlyomat, úgy ahogy régen, azaz rengeteg sporttal. Azóta minden hétköznap reggel úszom egy órát (gyorson és pillangón), plusz régi sportágamban van heti egy edzésem és meccsem a harmadosztályban.

Nem hagytam ki egy napot sem.

 

Január 4-én 220 kg voltam.

 

Úgyhogy holnapután bevonulok a Péterffy-be, gyomorgyűrű műtétre.

 

 

 

 

 

 

 

Titike77 Creative Commons License 2010.02.06 0 0 641
Szia! :)
Gratulálok, Te is csodás eredményt értél el! :)
A hasam nekem nem olyan vészes, nem volt még műtétem, nem mondom, hogy nem férne rá, de ha így marad sem gáz!
Az evést én nem tudom megutálni! Még mindig imádok enni! :)
Üdv
Előzmény: mézesmackó (639)
mézesmackó Creative Commons License 2010.02.02 0 0 640
lemaradt a kép
Előzmény: mézesmackó (639)
mézesmackó Creative Commons License 2010.02.02 0 0 639
nagyon nagy gratula, fuuu de csini lettél :)

én sem bántam meg, annyira de annyira jó hogy megcsináltattam. persze voltak nehézségek gondok, (gyomorégés, hányás) de még mindig a pozitiv oldala sokkal de sokkal több. ja és nem gondoltam volna, hogy ÉN utálni fogok enni... nekem akinek az evés állt az élete központjában már nem :)

Titi,
neked a hasadon ne maradt bőr? teljesen simának látszik... vagy plasztika?

nekem olyan -75-80 ment le

Előzmény: Titike77 (623)
Titike77 Creative Commons License 2010.01.23 0 0 638
Hivatalosan 40-es BMI fölött teszik be a gyűrűt, de szerintem mindenképp menj be a Bende főorvoshoz egy beszélgetésre! :)
Előzmény: HEX 67 (634)
Titike77 Creative Commons License 2010.01.23 0 0 637
Sziasztok!
Kitartást kívánok az újaknak! :)
Nekem sikerült, nektek is fog!!!!
Én hitelre csináltattam, www.medicredit.hu !!!
Pusz mindenkinek! :)
Előzmény: ducibia (636)
ducibia Creative Commons License 2010.01.18 0 0 636

Sziasztok!

Nem tudja valaki véletlenül lehet-e részletfizetéssel rendezni a gyűrű árát?

HEX 67 Creative Commons License 2010.01.15 0 0 635
HEX 67 Creative Commons License 2010.01.15 0 0 634
  Sakefaf78


Köszönöm a választ, fel fogom hívni a dokit. Egyébként el írtam a test magasságomat ugyanis

167cm magas, és így vagyok 110kg.

További szép napot.

Előzmény: sakezaf78 (631)
Süsüné Creative Commons License 2010.01.15 0 0 633

Szia

Szerintem kérdezz rá Bendére nyugodtan de ő nem fogja ennyire drasztikusnak gondolni a súlyodat.

Nekem egyik ismerősőm tetette be magának 117kg-osan,most 65 kg és tartja

Igazából mivel a TB nem támogatja és fizetni kell érte az teteti be aki akarja

Én csak támogatni tudlak mivel nagyon komoly eredményeket értem én is el

De azért egy konzultáció nem kerül semmibe!!

 

Előzmény: HEX 67 (630)
Docspeter Creative Commons License 2010.01.14 0 0 632

Sziasztok !

 

Örülök, hogy megtaláltam ezt a fórumot!

2009.12.12-én nagy és radikális váltás történt az életemben!

Egyenleg: - 1 feleség

                 - 1 előre eltervezett élet vége

 

Így alakult!

(A súly nagyban közrejátszott! 204kg voltam)

 

Elkeseredettség és tettvágy!

Cél: 110-120kg lenni és jól érezni magam a bőrömben!

 

2009.12.14 Konzultáció Dr. Bende Jánossal

2009.12.12. Fogyókúra kezdete a műtétig (saját elhatározás!)

segítség:  - idegeskedés

                 - változni akarás

Eredmény: 2010.01.14-ig:   -16kg

 

2010.01.20. Műtét

Féltem tőle de Ti segítettetek!

Visszamenőleg elolvastam a fórumot és megválaszoltátok a kérdéseimet, félelmeimet ! Még mindíg tartok tőle hisz meg kell változtatni minden eddigi szokásomat, de a cél ott lebeg előttem!

 Bízom benne, hogy sikerül!

Köszönet Nektek a személyes információkért melyeket megosztottatok másokkal is !

 

sakezaf78 Creative Commons License 2010.01.12 0 0 631
Szia! Kérdésedre csak azt tudom mondani kerezsd fel Dr. Bende Jánost a Péterfi Sándor utcai kórház sebészeti osztály főorvosát.
Előzmény: HEX 67 (630)
HEX 67 Creative Commons License 2010.01.09 0 0 630
Sziasztok, nem rég találtam erre a fórúmra, érdekel engem is a gyomorgyűrű, mivel 167cm és110kg vagyok. Nekem lehet e gyomorgyűrűt felrakni?
Süsüné Creative Commons License 2010.01.03 0 0 629

Sziasztok!!

Én is gyomorgyűrűs voltam"vagyok" és nekem is 80 kg-tól sikerült megszabadulni.

Voltak nehéz napjaim de a mai napig úgy vagyok vele hogy ismét végig csinálnék mindent és semmit sem bántam meg.

Sajna az én gyűrűm gyártási hibás volt és ki kelett venni 1,5 éve de azóta már babám is lett és semmi nem jött vissza pluszba.

Ha vissza tudná rakni a dokim a gyűrűt visszatetetném de sajna már nem lehet és a súlyom sem indokolja a műtétet.

Aki tényleg pufi és máshogy nem megy a fogyás és az egészsége miatt kell a műtét annak csak javasolni tudom.Nekem soha nem volt akaraterőm a fogyókúrákhoz ezért rakattam be a gyűrűt.

Azóta új ember lettem és boldog vagyok hogy kaptam egy lehetőséget

Kitártast mindenkinek!!!

sakezaf78 Creative Commons License 2009.12.28 0 0 628
Abban én is egyetértek, hogy nem a kinézet a legfontosabb, hanem az életminőség nagyfokú pozitív változása. Szemléltetés képen, amíg 226kg volt a testsúlyom 300m-ert 2 szeri megállással tudtam megtenni most 110kg-os testsúllyal a 6km megtétele sem okoz gondot mindezt megállás nélkül. Bár a kinézet sem utolsó szempont, hiszen melyik elhízott emberrel ne fordult volna elő az utcán vagy bárhol máshol, hogy megbámulják, suttognak, róla mintha valami űrmanó lenne! Személy szerint, aki pici korától fogva kövér volt jólesik úgy végigmenni az utcán, hogy ott nem én vagyok a fő látványosság! Igen kell hozzá akarat meg elszántság, de leginkább kitartás és lemondás. Lemondás nem az ételről, mert azt a gyűrű megoldja, hanem az evés élvezetéről mert szerintem az evés élvezete a kövér ember szoros társa! Én kívánom minden elhízott embernek, akiben felmerült, hogy le kéne fogyni gyűrűvel vagy anélkül, hogy legyen kitartása és ereje hozzá!
Előzmény: Titike77 (627)
Titike77 Creative Commons License 2009.12.28 0 0 627
Igen ez így van és itt nem csak a kinézetről van szó!!!!
Tény hogy abban is nagyon drasztikus a változás, de nem ez ami igazán számít!!!
Régen max az első emeletre bírtam lépcsőn felmenni és még abban is elfáradtam, most simán fel bírok jönni akár az 5.-re is!
Az egész élet könnyebb vékonyan!!!
Aki valóban le akar fogyni az gyomorgyűrűvel le tud fogyni, viszont azt tudomásul kell venni, hogy a gyűrű egy nagyon nagy segítség, de NEM old meg mindent! Ahhoz, hogy valaki lefogyjon vele igenis tennie kell érte!!!
Szerintem nagyon fontos az elhatározás, hogy a kis agyában eldöntse az illető, hogy én márpedig le fogok fogyni!!! Nem azon kell rágódni, hogy jajj vajon nekem sikerülni fog-e! El kell határozni és TENNI KELL ÉRTE!!!
Én megtettem, nekem sikerült! :) (vagyunk még így jó páran) :)
Pusz mindenkinek és BÚÉK
Titike
Előzmény: sakezaf78 (625)
sakezaf78 Creative Commons License 2009.12.27 0 0 626
http://imgfrm.index.hu/imgfrm/1/6/3/0/THM_0006921630.jpg
Előzmény: sakezaf78 (625)
sakezaf78 Creative Commons License 2009.12.27 0 0 625
Mint már mondtam nekem az életem adta vissza a gyűrű!
Előzmény: Titike77 (623)
sakezaf78 Creative Commons License 2009.12.27 0 0 624
Gratulálok nagyon csinos lettél! Örülök, hogy te is úgy gondolod, hogy az élet így soványabban egész más élet!
Előzmény: Titike77 (623)
Titike77 Creative Commons License 2009.12.27 0 0 623

Szerintem magáért beszél! :)
Titike77 Creative Commons License 2009.12.27 0 0 622
Sziasztok!
Nagyon nagyon régen jártam erre!
Nekem is van gyomorgyűrűm! :)
Az eredményem -65 kg!
Ez egy új élet!:)
genyanya Creative Commons License 2009.12.26 0 0 621
nem kell fogyóznom, az elmúlt két évben gyakorlatilag semmit sem szedtem vissza. Jellemzően ésszel eszem (a karácsony kivétel:), és nagyon sokat mozgok. Heti 1-2 cardio edzés, 1-2 alkalom futás, plusz 1-2 alkalom torna, valamint gyakori hegymászás. Soha nem leszek nemhogy 200, de 130 kiló sem mégegyszer. Egy örökölten problémás szervi bajomat leszámítva makk egészséges vagyok, és elég jó a kondim, hiába vagyok 100 kiló.
Örülök, hogy neked bevált a gyűrű, nagyon jó, hogy neked a tisztán pozitív kimenetel jutott.
Én nemrég találkoztam egy nővel, akinek gyűrűje van. Ő azt mesélte, hogy ezernyi gondja volt vele, pl mert elfordult a port, és túl szűk volt a gyűrű, de így nem tudták tágítani... meg hogy valami csúnya gyulladása lett tőle, ami nemigen akart elmúlni... közben persze fájdalmai, és mindenféle emésztési gondjai voltak... már jól van, és így sem bánta meg, de neki azért nem fenékig tejfel a dolog. (ellentétben a testvérével, akinél az elejétől nem volt semmi gond.)

a gyűrű egyes emberek életét megmenti, másokét megkeseríti. Nagyon-nagyon meg kell fontolni a műtétet!
Előzmény: sakezaf78 (620)
sakezaf78 Creative Commons License 2009.12.26 0 0 620
Én elhiszem neked, hogy lefogytál magadtól. gratulálok hozzá! Nekem is sikerült már úgy is leadni 73kg-ot másfél év alatt akkor elértem az áhított 100kg-ot. Csak utána jött a feketeleves a bejgli két pofára, ahogy te fogalmaztál. A következő 4 évben a mérhetetlen zabálások miatt 126kg-ot szettem vissza! Egy életen át nem lehet fogyókúrázni, ha ezt még nem, tudod, hidd, el rá fogsz jönni! 226kg-al az élet nem élet. Most újra 110kg vagyok köszönhető Dr. Bende Jánosnak és az általa beépített gyomorgyűrűnek.
Előzmény: genyanya (619)
genyanya Creative Commons License 2009.12.25 0 0 619

nincs. én inkább anélkül fogytam le hordozható méretűre. (és roppantul élvezem ilyenkor, hogy ha kedvem tartja, két pofára zabálhatom a beiglit. nem csak pépesítve.)

 

ha azt gondolod, hogy ítélkezni akarok, tévedsz. Nem ítélem el a gyűrűvel élőket, csak azt szeretném, hogy ez itt ne reklámtopic legyen. A gyűrű egy életreszóló döntés, és egyáltalán nem nyer mindenki, aki melette dönt. Kellenének a vélemények, tapasztalatok pro és kontra.

Előzmény: sakezaf78 (617)
sakezaf78 Creative Commons License 2009.12.25 0 0 618
120kg-ot fogytam eddig !!!!! NEM BÁNTAM MEG MŰTÉTET az életem adta vissza!!
Előzmény: Wragx (607)
sakezaf78 Creative Commons License 2009.12.25 0 0 617
Szeretném tudni neked van-e gyomor gyűrűd?
Előzmény: genyanya (610)
mézesmackó Creative Commons License 2009.12.07 0 0 616
hajrá!!!!

én lassabban fogytam, mint mások, mert sokáig annyira kövér voltam h egyszerüen nem találta a doki a portot és nem tudott teljesen beszorítani, de így utolag örülök neki, mert így is nagyon nagyon sok ment le és lötyög a böröm, de korántsem annyira mint akiknél jóval gyorsabban ment.

persze vannak negatív dolgok (hányás, gyomorsav, gyomorégés) de ha oda figyelünk és óvatosak vagyunk ezeket el lehet kerülni és az eredmény :)

én azt mondom, nekem megérte, nagyon, és megváltoztatta a teljes életem minden tekintetben. persze ehhez sok minden más is kellett, önmagában a gyűrű kevés, kell hozzá akaraterő, így akinek "csak" 20-30 feleslege van, szerintem az probálja gyűrű nélkül...

érdekes: étkezés terén a legnagyobb változás nálam szerintem, hogy annyira de annyira finnyás lettem és mindenből kiérzem ha bármi "furcsa", "mű" van benne.
Előzmény: Wragx (614)
Wragx Creative Commons License 2009.11.30 0 0 615

 

 

 

     - 11 kg

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!