Keresés

Részletes keresés

feketefelhoo Creative Commons License 2023.01.01 0 0 10980

Ez még nem is nagy ennél a kandallónál. Bemelegítéskor a égőtér tetejét verdesi.

Előzmény: KissJozias (10979)
KissJozias Creative Commons License 2023.01.01 0 0 10979

Szerintem nagy a láng , de ez csak az én véleményem,  nekem nem jön ki az egetőből , csak nagyon ritkán .

Előzmény: feketefelhoo (10975)
dress82 Creative Commons License 2023.01.01 0 0 10978

Amúgy vele milyen paramétert állítassz? 

Előzmény: balogh0211 (10976)
dress82 Creative Commons License 2023.01.01 0 0 10977

Szia. 

 

50. 

Az a baj, h begyujt, elkezd adagolni és 2. ráadagolásnál elveszi a lángszimbólumot és viszzaadja kb fél perc után de már nem adagol tovább. S úgy gyujt be h 2 perc után kifúj, adagolja ismét a kezdő gyujtást és a ki nem fujt pici parázzsal begyujt s akkor adagol ismét tovább... 

 

Előzmény: balogh0211 (10976)
balogh0211 Creative Commons License 2023.01.01 0 0 10976

Szia!

 

Parázsnál még nem érzékelhetne lángot. Megnéznéd, hogy a paraméterek menüben a t22 értéke álló(nem működő égőfejnél) mennyi?

Előzmény: dress82 (10970)
feketefelhoo Creative Commons License 2022.12.31 0 0 10975

Nem az ajtó peremén lévő, vastag tömítéssel "játszottam", hanem ez üveglap és az ajó közötti tömítéssel, mert ott kell légfüggönynek lennie - elvileg.

 

Kipróbáltam azt is, hogy csak az üveg sarkaihoz tettem tömítést, az összes oldalán szabadon levegőzött, de úgy sem lett jobb. 

 

Vicces, ahogy a légfüggönyben lebeg a hamu :-) 

 

https://photos.app.goo.gl/b5xyMrS6gobxsWzb6

Előzmény: ksanci (10972)
feketefelhoo Creative Commons License 2022.12.31 0 0 10974

Ez ? Ebéd után bekapcsoltam, estére ilyen lett. Minden gyári érétekre vissza van állítva.

 

 

 

 

Előzmény: ksanci (10972)
ksanci Creative Commons License 2022.12.31 0 0 10973

Mindent visszaállítottál gyári értékekre?

Előzmény: feketefelhoo (10969)
ksanci Creative Commons License 2022.12.31 0 0 10972

Ez hány begyújtás után ilyen?

Korábban írtál a tömítésmizériákról. Most szépen látni körben a gyári fehár tömítést, ezen kívül sehova nem kell semmilyem más tömítés!

Előzmény: feketefelhoo (10969)
KissJozias Creative Commons License 2022.12.31 0 0 10971

Lehet már nem a levegővel van a baj, inkább a pelletben keresném. Az üveg nekem csak barnás lesz, ami le is jön könnyen,nem ilyen fekete korom szerű.

Előzmény: feketefelhoo (10969)
dress82 Creative Commons License 2022.12.31 0 0 10970

Sziasztok!

Ferroli p7n.

2 év után kiment a gyujtóelleneállás. Cseréltem egy másikra. Külföldről rendelt kerámia. Volt egy lyuk rajta a két kábel bemenetnél. Visszajött a hő. Kinyomtam tűzálló szilikonnal.
Namármost.
Eddig 2 évig jól üzemelt.
Most pedig az új gyujtóval hamar begyujt. Már a parázsnál lángot érzékel. Viszont 2xi utánnadagolásnál elveszi a lángjelet s megáll az utánadagolás. Ahogy valóban láng képződik visszaadja a lángjelet de már nem adagol hanem kiáll hibára és ujraindul...
2 begyujtás után álltalában elindul. De ez nyilván valami gond.
2 évig normálisan üzemelt.

Lehet valahogyan a begyujtási ciklust elnyújtani valamelyik paraméterrel?

Tudom, hogy érzékenyek a nem gyári alkatrészekre de 50ezer lett egy gyujtó bele... 

S volt olyan tél, h kettő is kiment.

Ez a kerámia 15 ezer egy itteni kollégától kaptam a tippet.

De tul gyorsan gyujt be s nem adagol ujjra a p7n  égőfej 

feketefelhoo Creative Commons License 2022.12.31 0 0 10969

Beépítettem 125-ös csövet a 40-es helyére égési levegőnek, most már jobb értékeket ad a légtömegmérő, viszont a kormolás még durvább

 

KissJozias Creative Commons License 2022.12.28 0 0 10968
KissJozias Creative Commons License 2022.12.28 0 0 10967

Az nekem kb 2,5 óra utazás. Alkatrészek vannak a kalyhához? Elvileg Micronova vezérlő van benne  azokon szokott lenni külső termosztát csatlakozás. De csak akkor fog működni  ha az ECO üzemmód ki van kapcsolva , a Stand by meg be . Ha van esetleg kérdésed keress nyugodtan.  

Előzmény: Zsoccca69 (10966)
Zsoccca69 Creative Commons License 2022.12.28 0 0 10966

Salgótarjánban.

 

Előzmény: KissJozias (10965)
KissJozias Creative Commons License 2022.12.26 0 0 10965

Szia ! Nekem van szobai termosztátom levegős kalyhán , 3 is . Ha érdekel tudok segíteni.  Pontosan mere vagy ?

Előzmény: Zsoccca69 (10959)
Jacktwoo Creative Commons License 2022.12.25 0 0 10964

Nem vettem én még meg semmit. :)

Biztosra megyek :)

 

Ráadásul a két panel lehet el is lesz forgatva egymáshoz képest kicsit, párhuzamosan kötném őket, hogy hosszabb időszakot lopjak a naptól, ahogy találóan fogalmaztál. Délkelet és talán Dél összejön.

Igen lassan áll össze a fejemben, sajna jobb helyen lenne a háztetőn, de a diófát ez miatt biztos nem fogom kivágni, nagyon ráárnyékol, pláne ilyen lapos napjárás mellett.

Előzmény: Puding19 (10962)
Puding19 Creative Commons License 2022.12.25 0 0 10963

...még annyit, hogy a "belső" oldalak alatt a kettő elem találkozási, másképpen egymás melletti oldalát értettem. 

 

Persze minden érvénytelen, ha egy szakboltban bevásárolsz gyári cuccokat. Ott a rögzítésekre, leszorításokra kitalált cuccok vannak.

 

Én egy szöget se vettem, ami a ház körüli "vasudvarban" és a műhelyben volt, azzal megoldottam.

 

Már tudod, hogy voltak "U" profil rigips cuccok - ezek a súlyuk miatt is beváltak, - amúgy nálam talajon van.

 

Tetőn a szél nehezebben "nyúl" alá, de ezt akkor se becsüld le....láttam már vitorlát elszabadulni. :D

Előzmény: Jacktwoo (10956)
Puding19 Creative Commons License 2022.12.25 0 0 10962

(Az ellentétet az ízlések vonalára értettem, azon vitatkozni nekem értelmetlen.)

 

A tetőszerkezet a leírásod alapján előttem van, - a középsuliban bár a szakmában nem burtyáztam, kellő mélységben foglalkoztattak a tárgyban.

 

A paneljaid méretei?

 

(Enyém h:178 sz:105 v:3cm. Súly 20kg. Aluminium keretben, alulról gyári furatok a kereten a csavaroknak, - ez gondolom nálad is így van.)

 

A 70 centis szarufa kiosztáshoz igazítanám az elemek rögzítési irányát, - értsd, hosszában, vagy széltében, - nem tudván, hogy véletlenül valamelyik méret hogyan igazodik ehhez.

 

A két elem között - szerintem - hagynék 20 centit, hogy az elemek és az azokat tartó mindenképpen U profilhoz való rögzítésnek az egymás melletti részén tudjam a csavarokat "kezelni". 

 

Előre megyek, a panel méretek ismerete nélkül.

Három szarufa távolsága 210 centiméter. Az elemek általában hasonló méretűek, - ennek mentén a kettő elem mérete (2x105) ebbe belefér, feltételezve a hosszirányú rögzítést. 

 

Tehát.

 

1./ Feltennék kettő darab tartót a nyeregtető hosszában - 2xpanel szélesség, plusz egymástól a távolság 20cm, - említettem, a csavarozást a "belső" oldalaknál, - ha a széles egy kedved úgy hozza, akár kicsit túllógással.

Mert említetted, a furatok okán a víz beszivárgását, a csavarokra méretezve gumitömítéssel. (Pl. a trapézlemezek rögzítésénél ahogyan.) 

 

2./ Ezekre a tartókra tenném "keresztben", az elemek tartóit, - egymáshoz a kapcsolatot a helyzet adja - ebből 4 darab.

Persze lehetne egyszerűbben, rögtön a szarufához rögzített tartókra rögzíteni az elemeket, de már említettem.

"mániám", hogy a levegő jól járjon a panelok alatt és úgy, hogy közvetlenül alattuk keresztben ezt ne akadályozza semmi.

 

3./ Nem maradt más hátra, minthogy a panelok a helyükre kerüljenek.

 

Én a talajon lemodellezném ezt, még akkor is, ha amúgy ez nem egy komplikált eset. Viszont előjön az esetlegesen megbúvó rendellenességek, inkább itt, mint menet közben már a tetőn.

 

Ha úgy tűnne, hogy bonyolultan, vagy dedósan írtam, - nem ez állt eredendően a szándékom mögött. 

 

A magukat profinak mondók könnyebb helyzetben vannak. Elmennek a bótba, minden rögzítőelemet megvásárolnak mint a legót és ennek költségét tovább hárítják...én pedig a tanya körül levő rigips, meg egyéb anyagokból "jóleszazúgy" gazdálkodtam. Figyelembe véve az önsúly, hó-, szélteher, meg egyéb járulékosságot, plusz a biztonsági hányad. :D

 

Nyírásra, törésre, csavarásra, szakításra, nyomásra, húzásra, plusz, ha az aktuális csajom azon akarna napozni. Nem tudni náluk sosem...szép sima felület.

Előzmény: Jacktwoo (10956)
Zsoccca69 Creative Commons License 2022.12.25 0 1 10961

Mivel nem vagyok szakember, ezért nagyon keveset tudok róla.
Ezért is fordultam ide segítségért.


 

Előzmény: ksanci (10960)
ksanci Creative Commons License 2022.12.25 0 0 10960

Boldog karácsonyt mindenkinek! :)

 

Azt, hogy szükség van a termosztátra, senki sem vitatta, hogy pontosan miért, az mellékes is :)

Olyan termosztátot veszel, amilyen tetszik, a működési módjuk ugyanaz mindegyiknek. Persze azt is tudni kell, melyik az a két pin, amire csatlakoztatni lehet.

 

Előzmény: Zsoccca69 (10959)
Zsoccca69 Creative Commons License 2022.12.25 0 0 10959

Először is minden megújuló energiával, (pellettel) fűtő embernek nagyon boldog karácsonyt kívánok!!!

A szobatermosztátra azért lenne szükség, mert a Edilkamín point légbefújós kicsi 8 KW-os kandalló egy sarokba van berakva. Így a saját termosztátja körül nem igazán jár a levegő.
A nyáron körbe lett szigetelve a ház. Ami egy kis alapterületű, a 80-as években épült hétvégi ház.
A fala salakblok, vagy csúsztatott salak.
A nyáron kapott egy 150mm-es nikecel szigetelést.
Tehát a sarokban ahol a kandalló áll, most már nem hűl át a fal.
Tehát a saját termosztát sokkal hamarabb felmelegszik mint a ház levegője. Durván más értéket mutat. S így nem tudom a készenléti állapotot megfelelően működtetni. Csak a programozás működik jól.
Ezért szeretnék egy termosztátot feltenni.
Egy olyan szakembert keresnék aki a megfelelő termosztátot, hajlandó lenne B.P. -130 km-re elhozni s beüzemelni. S ha már itt van akkor az adagoló csiga alján és tetején lévő bronz gyűrűt, perselyt is kicserélni.

Előzmény: ksanci (10885)
espace.hu Creative Commons License 2022.12.25 0 0 10958

Köszönöm (Rézműves kollégának is) a visszajelzést , akkor a probléma indián neve "hosszú szál"  :-)

Amúgy észrevettel a gegecső leszerelése és a garat kipucolása közben , hogy van egy kis akármilyen lerakódás a 45-fokos részben , és ahogy írtad lapos csavarhúzóval le is kotorásztam , de drótkefézés nem jutott eszembe , ha legközelebb előfordul akkor megfogadom tanácsod és szép tisztára drótkefézem .

Előzmény: kovipepe (10957)
kovipepe Creative Commons License 2022.12.24 0 0 10957

Hello

A 6 év alatt jó párszor nálam is előfordult, a hoszabb pelletek mellett a garaton lerakódó kb. 0,5mm vastag réteg is rontja az anyag lecsúszását, segíti az elekadást. Szemre nem jelentős, de szivatós...

Lapos csavarhúzóval érdemes levakarni a nagyját, mert elég kemény, utána, drótkefével, csiszolópapírral minél tisztábbra kell a garatot fényezni, annál kevésbé akad el.

 

Előzmény: espace.hu (10935)
Jacktwoo Creative Commons License 2022.12.24 0 0 10956

Miért lenne ellentét? Azért kérdezek mert nem tudom, gumis alátét kéne a csavarhoz amivel fentről rögzítek?

Nem vagyok benne biztos, hogy ez elég lesz, mivel a zsindely felülete nem túl sima és a víz meg szereti megtalálni ezeket a helyeket. Ha 14 éve beázásmentes akkor ne most rontsam már el. :)

 

Illetve ahogy haverom szokta mondani, nem kell segítség köszi, egyedül is el tudom rontani... Az állat :)

 

Szóval akkor hogyan?

 

Ez egy 6*6-os nyeregtetős garázs, aminek a felhasználandó oldala, pont délkeletre néz, a mestergerenda 15*15-ös, a szarufák 7.5*15-sek,70cm-es osztással, nem volt a véletlenre bízva. Oldala nincs, csak kettő. Szomszéd és kert felől.

 

 

 

Előzmény: Puding19 (10954)
Puding19 Creative Commons License 2022.12.24 0 0 10955

...oppá. és ha átfúrnám a garázs héjazatát, alulra a csavarok alá nagy alátéteket szerelnék, hogy a széltestvér ha emelni szeretné, - ne csak egy csavarka felületével küzdjön.

 

Ha már vinni akar a szél, ne vigye tetővel együtt. Alulról esetleg még az autóhoz lehet rögzíteni...mittudomén, drótkötél, lánc, láncfűrsz.

Előzmény: Puding19 (10954)
Puding19 Creative Commons License 2022.12.24 0 0 10954

A zsindely, lambéria kombóra való szerelésről, vedd úgy, hogy csak hangosan gondolkozok.

 

Mivel garázs és a héjazat ezek szerint "csak" védelemre szolgál, én a lejtés irányában rögzítenék először "U" profilú hossztartókat - például a rigipsnél használt erősebb fajtát - és nem a cserépre szokásos a panelokra keresztben szerelném.

 

Az "u" profilnak azért van jelentősége, mert az alsó felével tudod a tetőhöz rögzíteni, - elméletileg én átfúrnám a héjazatot és úgy.

A profil másik felére - vagyis a profil nyitott részei néznek a panelok alatt egymással szemben - pedig az elemeket csavaroznám.

 

Ennek azért van jelentősége, mert míg a cserepek alatt tud szellőzni a panelok alatt, addig ha zsindelyen van a panelok tartói akadályozzák a melegebb levegő fölfelé való kijárást, mert a fizika olyan, hogy a melegebb levegő sokkal jobban szeret fölfelé szállni, mint lefelé kényszerítve.

 

Ugyanis a panelok túlmelegedése csökkenti a termelést, ez ugyan anomáliának tűnik, de nem az. Tehát a panelok alatt legyen egy levegő átjárás, mozgás és minden kereszttartó ezt akadályozza. 

 

Nem sok panelt akarsz használni, inkább besegítésnek. Ennek tükrében megéri hogy figyelembe vedd ezt, - szerintem.

 

De ez is olyan, mint a zenei ízlés. Ellentét esetén fölösleges róla vitázni. :) 

 

Csőváz.

Előzmény: Jacktwoo (10951)
Puding19 Creative Commons License 2022.12.24 0 0 10953

A kész és az "összeszedett" rendszerre reagálok. Örömmel olvasom, hogy ti fiatalabbak ott hajoltok le a forintért, ahol megtaláljátok és az eszmecserékből szűrök le okosságokat.

 

Nekem - egyrészt mert félművelt vagyok a témában, de ennél lényegesebb, hogy az időmet már másra kell fordítanom, - ennek mentén nem akarok tapasztalatokat szerezni, akár tanulságosakat is. A messze jövőre nézve.

 

A céltopikban ebből is vitám volt. Nem értették meg, hogy a megtérülési idő lényeges. 

Az volt a válasz, hogy a gyerekekre, unokákra hagyják...persze, mert majd biztosan ott akarnak lakni, - az eladási árat pedig nem feltétlen emeli.

 

Erről az a véleményem, hogy aki ilyesmiben gondolkodik és ezzel nyugtatja magát, -  az műtárgyat vegyen, vagy aranytömböt.

 

Nálam nagyon zsenánt arra hivatkozni, hogy a drágán telepített napelemrendszer mennyire megtérülős műfaj. Nem ellene, hanem a megtérülés és az örökség szempontjából. 

 

A szétszórásom után ebből nem lesz nagy vita, - a falon azért van egy-két festmény....nézegetésük közben az internetet már fölborítottam a szolár rendszerekről és nem a hivatalos lózungokra adok, hanem a lakossági fölhasználók véleményeire.

Az igazság ott van.

Előzmény: Jacktwoo (10945)
Puding19 Creative Commons License 2022.12.24 0 0 10952

(Sokan mások mellett a Joe-val is sok dolgom volt a színpaddal kapcsolatosan...a road már csak ilyen. Ott dolgozik ahol olyanokkal dolgozhat, akiket fölvállal.)

Előzmény: Jacktwoo (10947)
Jacktwoo Creative Commons License 2022.12.24 0 0 10951

Isten hozott szintén garázs-szoláros barátom!!! :)

 

Szintén külön akarom megvenni ami szükséges, bár ez nálam ha minden igaz akkor az alis inverter és 2 napelemmel ki is merül. Persze apróságok biztos lesznek.

 

Ha már garázs akkor van tapasztalat, hogy zsindely-lambéria kombón mivel lehet normálisan rögzíteni?

Előzmény: ksanci (10949)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!