Keresés

Részletes keresés

nixon70 Creative Commons License 2019.01.15 0 2 3592

Diszperziósból a poli-farbe inntalert ajánlom, nagyon jól takar, nincs az a jellegzetes diszperziós falfesték szaga.

A másikról nem tudok véleményt mondani, mert még nem használtam. :-)

Előzmény: Kara_kán (3591)
Kara_kán Creative Commons License 2019.01.15 0 0 3591

Beltérre melyik festékeket ajánljátok?

Sima fehér diszperziós kellene a szobákba, és akrilát latex alapú a fürdőbe és a konyhába.

Olvasgatom az egyiknek a csomagolásán az összetételt. Elég lelombozó, mert olyanokat látok vinil-acetát, sőt, „1,2-benzisothiazol-3(OH)-ON”, ami valszeg helyesen (angolul) Benzisothiazolinone. Nem egy lányregény, amit ott írnak róla a káros hatásoknál. (Félek, hogy a többi gyártó terméke sem egészségesebb.)

SolnesMM Creative Commons License 2019.01.14 0 1 3590

 Így van. De azért az enyvesfesték már réges régen elavult.

 

 Elég komoly előkészítést igényelt a feleület. Az itt tárgyalt kaparás /hántás /, glettelés  és még timsóval is kezelték.

 Egyre ritkábban lehet  találkozni ezzel a festékkel.

Előzmény: gyzozo (3587)
SolnesMM Creative Commons License 2019.01.14 -1 0 3589

 Azért  a vizezés kevés. Melegvíz legyen és kell benne lenni pl.  valamilyen mosószernek, talán   biopon.

Előzmény: Fereeeeenc (3582)
Fereeeeenc Creative Commons License 2019.01.13 0 0 3588

Nagyon köszönöm a segítséget! 

Előzmény: gyzozo (3587)
gyzozo Creative Commons License 2019.01.13 0 0 3587

Enyvesre régen enyvest festettek. Úgy tudod megállapítani ,hogy enyves -e , hogy bevizezed és ha kopik és   megfogja a kezed akkor enyves.  Lehet, hogy lemélyalapozta valaki és úgy festett rá és szerencséje volt mert megállt rajta a festék. Volt mikor a diszperzios festékhez kevertek praktikolort , hogy egy rétegbe elvigye vagyis jó legyen. Ezt a trehány festök alkalmazták. Akkor szívott az ember, mikor ment erre festeni és a következő réteg elkezdett száradásnál visszagyöngyözni. Én is jártam így sajnos, de nem sokszor. 

Előzmény: Fereeeeenc (3586)
Fereeeeenc Creative Commons License 2019.01.13 0 0 3586

Értem! Nagyon köszönöm a segítséget! Lenne még egy kérdésem! 

Megneztem a konyhát és kicsit megkapargattam a festéket és alatta ugyanolyan enyves festék van mint a szobákban amivel most szenvedek!!! Viszont a konyhában az enyvesre festve van és nem puposodik vagy repedezik vagy nem dobta le a festéket!!! Minimum 5 éve volt festbe a konyha mert én akkor vettem a lakást! Szóval minimum 5 éve fent van a festék! Persze egy két kisebb hiba latszodik! Akkor ez h lehet ? Ugye mert enyvesre nem lehet festeni!

Előzmény: gyzozo (3585)
gyzozo Creative Commons License 2019.01.13 0 0 3585

Nem tudod csok spaklival. Kimondott kaparospaklival csináld. Kicsi a pengéje nem hajlik nagyobb eröt tudsz kifejteni vele. Lehet, hogy tettek az enyves festékbe diszperziót azért jön nehezen.

Előzmény: Fereeeeenc (3584)
Fereeeeenc Creative Commons License 2019.01.13 -1 0 3584

Köszönöm a választ! Pönt azt csináltam amit irt nekem! Sajnos semmi eredmény! nagyon nehezen akar jönni a festék! arra gondoltam hogy esetleg géppel lecsiszolni? (Zsiráffal) 

Előzmény: gyzozo (3583)
gyzozo Creative Commons License 2019.01.12 0 0 3583

Ha enyves van rajta akkor csak vizezd minél vastagabban, esetleg permetezőkanával lócsóld és jól megtudod ásztatni. Ha lekapartad utánna mindenképpen mélyalapozó. 

Előzmény: Fereeeeenc (3582)
Fereeeeenc Creative Commons License 2019.01.12 0 0 3582

üdv! 

Enyves festék leszedésében kérnék tanácsot! 

Több festő is azt mondta nekem

hogy vizezzem be és után simán lejön spaklival! 

Na most nálam az van hogy egyáltalán nem jön le vagy csak nagyon nagyon nehezen! (kb 1óra/nm)

Próbáltam egymásutáni többszöri vizezést is, szappanos vizet, hideg vagy meleg vizet! Stb!

valaki esetleg tud segíteni? 

 

Törölt nick Creative Commons License 2018.12.19 0 1 3581

nekem beltéren a trinátok nagyon sárgulnak pár év után. a tikkurila tizenvalahány év alatt inkább picit szürkült, "antik" lett, de nem sárgult. igaz, a szín, amit haszáltam eleve nem vakító fehér (egérszarnyi szürke és okker színező van benne.)

Előzmény: Sárgamacska (3580)
Sárgamacska Creative Commons License 2018.12.19 0 0 3580

Csak érdekességként !

 

 A fehér festékek idővel  sárgulnak. Pár év és krém színűvé válnak !

Törölt nick Creative Commons License 2018.12.19 0 0 3579

Köszi, közben kiporóbáltam a trinátot, nem jött be, nekem túl fényes még a selyemfényű is és túl fehér.

Végül egy harmadik lett, amit már többször használtam és tökéletes nekem, sajnos árban a duplája: enyhén piszkosfehér színre kevert tikkurila empire.

Előzmény: Luxusfestes.com (3578)
Luxusfestes.com Creative Commons License 2018.12.16 0 0 3578

Szia!

A Trinát erősebb fehér színű. Az Astralin nem annyira fehér, viszont van matt változata is ha a visszafogottság a cél.

Előzmény: Törölt nick (3577)
Törölt nick Creative Commons License 2018.12.04 0 0 3577

Üdv!

Beltéri nyílászáróhoz selyemfényű fehérben a trinát oldószeres v. astralin ajánlott? Korábbi réteg trinát volt.

Az astralin színét nem ismerem, hidegfehéret nem szeretnék.

Hírfigyelő Creative Commons License 2018.12.02 -1 0 3576

A következő színkikeverés-technikai kérdés csak vizsgázott és gyakorlott festőmestereknek szól!

 

Az alábbi két fotón egy autó látható, amelynek a pirossal bekeretezett területen lévő szín az eredeti színárnyalata. Én ezt a színt megközelítőleg eltaláltam, de nem biztos, hogy teljesen tökéletesen.

 

Kérdés: Ha nitróbázisú zománcfestékből kell kikeverni ezt a kevert gyári(!!) színárnyalatot, akkor milyen színű festékkomponensekből és milyen arányban kell kikeverni?

 

 

((Az én kísérletezésem eredménye:

Okkerbarnás-sárga:       23/12 rész (18,85 %)

Citromsárga:                 35/12 rész (28,69 %)

Fehér:                          58/12 rész (47,54 %)

Fekete:                            6/12 rész (4,92 %)

_______________________________________

Összesen:                 122/12 rész (100,00 %)

 

Mennyire találtam el jól az eredeti színárnyalatot? Egy gyakorlott festőmester melyik komponensen igazítana, és mennyit? -- [!!]Megj.: Az eredeti szín napfényes időben lett lefotózva.))

Vestax Creative Commons License 2018.11.21 0 0 3575

Helló. Melóhelyen nálunk akkor volt ez a szitu amikor vizes volt a fa.

Rendesen le lett alapozva  , rovar és kártevő ellen is kezeltük , majd jött a lazúr. 

Ugyan az volt mint nálad. Cserébe még a fa is elkezdett penészesedni egy két helyen.

Meg tele lett barnás foltokkal.

Én itthon használtam jedynkát a fatárolónál .

4 éve ugyan úgy néz ki mint amikor lefestettem.

Vékony lazúrt vettem

 

 

 

Előzmény: mumor09 (3570)
gyzozo Creative Commons License 2018.11.21 0 0 3574

Nem kell tapéta alá mélyalapozni.

Előzmény: conrat (3572)
conrat Creative Commons License 2018.11.21 0 0 3573

Ja, az alapozó bontott, már pár éves, de nem fagyott meg soha. használhatom azt? ( kis felület, ablakkáva)

conrat Creative Commons License 2018.11.21 0 0 3572

SziasztoK Egy kérdésem lenne. pár napja glettelt fal és gipszkartonra szeretnék majd tapétázni. Van itthon Intaller diszperziós alapozó. Ezzel lekenhetem tapéta előtt? ( lehet hogya tapéta csak hetek múlva kerül fel. vagy tapéta előtt nem muszáj alapozni?

blablalab Creative Commons License 2018.10.17 0 0 3571

Milesi viaszos vékonylazúr, legalábbis felénk ezt tartják a legjobbnak. 

Előzmény: mumor09 (3570)
mumor09 Creative Commons License 2018.10.17 0 0 3570

Sziasztok!

 

Kerítésfestéssel kapcsolatban kérnék segítséget. Tavaly teljesen szűz kerítésdeszkákat raktunk fel (tölgy), alapozóval lett lekenve először, majd követte 2 réteg Xyladecor vékonylazúr. Azt mondták ez a legjobb a tölgyfához. Jó pár éve festek már, de ilyen még nem láttam, 3 hét alatt az eső lemosta a festéket, tiszta festék lett a kőkerítés alatta és hát elég gányul néz ki most a fa. Édesapám festő, ő mondta, hogy a Jedynkát próbáljam ki, a boltban teljesen le akartak beszélni róla, mivel a Xyladecor a legjobb választás, az a legkitartóbb, nem hitték el hogy jártam. Kérdésem az lenne ti melyik festéket ajánlanátok erre a célra?

Válaszokat előre is köszönöm.

nixon70 Creative Commons License 2018.10.17 0 0 3569

Simán el kell állnia, fagyásra érzékeny.

Szvsz a hígító ült ki a tetején.

Előzmény: Törölt nick (3568)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.16 0 0 3568

Már minden ilyemit megcsináltam, úgy értem, csiszoltam stb.....A festés után mindent portalanítottam, de mivel tavasszal, azaz, amikor már nem fűtők szeretném festeni, akkor fogom ismét letörölni a csőveket. Akkor már nem csiszolom. Jó ötlet ez a tejfölös pohár. Kerestem füles, műanyag bögrét a festékosztályon, de nem volt semmi ilyesmi. Nem kavartam fel, csak belenéztem, és nem értettem, hogy miért ilyen áttetsző rózsaszín egy fehér festék. Olyan ronda trutyi lett. Agusztusban lett véve, úgy tudom, hogy ezek elég hosszú ideig elállnak. Nem kell hígítani, a festő panaszkodott, hogy túl híg.

Előzmény: nixon70 (3567)
nixon70 Creative Commons License 2018.10.16 0 0 3567

Bocs, látom hőállót írtál.......

Portalanítsd, mosd le mosószeres vízzel, fimomszőrű ecsettel tudod festeni.

Ha csíkoz, hígíts rajta kicsit.

Próbáltad most felkavarni? Kevésbé láttszó helyen kipróbálhatod.

Vastagabb tejfölös dobozból is festhetsz pld.

Előzmény: Törölt nick (3565)
nixon70 Creative Commons License 2018.10.16 0 0 3566

A festék sárgulása miatt.

Előzmény: Törölt nick (3565)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.16 0 0 3565

Lapradiátorok. Úgy 60- 70 fokra lehetnek beállítva. A gázos szokta beállítani, éppen most jön csütörtökön a cirkó szokásos karbantartásra. De miért érdekes ez?

Előzmény: nixon70 (3564)
nixon70 Creative Commons License 2018.10.16 0 0 3564

Milyen radiátoraid vannak és milyen hőfokú vizzel fűtesz?

Előzmény: Törölt nick (3563)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.16 0 0 3563

Sziasztok! Radiátortort sem festettem soha. Egy radiátort a festő még lefestett a trilakk radiátor hőálló zománccal,szép lett, tavasszal folytatni szeretném. Felnyitottam a dobozt (1 literes), hogy megnézzem a festéket. Hát a fehér festék ilyen rozsaszín trutyi. Tudom, hogy fel kell keverni, de így kell ennek kinéznie? Milyen eszközöket kell beszereznem a festéshez, mert ebből a nagy dobozból nem lehet, vagy nem tudok festeni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!