Keresés

Részletes keresés

atlanta Creative Commons License 2001.11.15 0 0 1209
Nos, talán van benne némi szubjektivitás, nem tagadom:) Kuttort becsülöm, azért amit Debrecenben csinál, Juhár pedig számomra mindig az a játékos marad, aki azért került be először 29 éves korában a válogatottba, mert Bicskei segíteni akart eladni. Gelleinél meg tudjuk miért. Bár egy Vasas-drukker biztos másképp látja.
Előzmény: fz_d (1207)
SAGA Creative Commons License 2001.11.15 0 0 1208
mennyire másképp látjuk! Sebők szerintem értékelhetetlen teljesítményt nyújtott, mint általában. Teljesen kilógott a csapatból. Labdaérintéseinek a fele rossz volt, vagyis az ellenfélé lett a labda; az első félidőben kb. összesen 300 métert tehetett meg futva, bár a második féidőben már többet futott - el is esett.
Nem kéne a Sebők Vilit játszatni egyáltalán. Nincs agya, alibi passzokat ad 2-3 méterre lévő társaihoz (ha eljut egyáltalán oda a labda) és ezt is csak akkor teszi, ha már nem tud semmi mást kitalálni azalatt a 3-4 másodperc alatt amíg nála van a labda. Ha Böőr Zoli kezdett volna a helyén, több helyzetünk lett volna és kevesebbszer tudtak volna a macedónok támadást vezetni. Mert Böőr Z:
1. sokkal gyorsabb
2. sokkal ügyesebb
3. van esze a focihoz
4. sokkal többet fut, és azt is tudja, hova kell futni.

Ha máshogy látja valaki, szívesen olvasom ellenvéleményét.

Üdv,

HAJRÁ MAGYAROK

Előzmény: fz_d (1202)
fz_d Creative Commons License 2001.11.15 0 0 1207
Ha a megkérdőjelezésnél tartunk, mindenképpen KUTTOR aki leginkább kilóg, utána Szamosi és Juhár. Lendvai típusú játékosból kell a keretbe, de Urbán 33 évesen is ezerszer jobb, mint Lendvai, az tény.
Előzmény: atlanta (1203)
fz_d Creative Commons License 2001.11.15 0 0 1206
Azt gondolom, a tegnapi meccs után érdemel egy külön hozzászólást az irányító kérdés.

Jelenleg szerintem 7 olyan magyar játékos van, aki egyáltalán szóba jöhet az irányító poszton

Lisztes, Illés, Vincze Ottó, Miriuta, Sándor Tamás, Böőr, Dvéri

Nézzük egyenként:

Dvéri: rengeteget látom, mivel Újpest szurkoló vagyok, és ez alapján azt mondom, bár technikás, legfeljebb kiegészítő emberként jöhet szóba, védekezése csapnivaló, sokszor feleslegesen kéri a labdát, máskor meg keveset vállal

Böőr: alkatával egyszerűen nem alkalmas a középső középpályás posztra, inkább valamelyik szélen hasznos, még nem érett be igazán

Sándor Tamás: inkább hátravont közőpcsatár mint irányító, Izraelben elszürkült, sajnos lassan le lehet írni

Miriuta: bűn lassú, öreg, nem is akar igazán válogatott lenni, örökre el kell felejteni, nálam a 7-ből a 7.

Vincze Ottó: képességei alapján Lisztes egyetlen komoly vetélytársa lehetne, ha játszana a csapatában, és komolyan venné a footballt. Haza kellene jönnie, vagy valahol máshol játékba lendülnie

Illés: ő is inkább hátravont közőpcsatár mint irányító, a válogatottságot lemondta, korábban rengeteget szidtam már, ő szerencsére visszavonulásával megoldotta, hogy ne merüljön fel újra

Lisztes: azt hiszem most már egyértelmű, hogy ő a megoldás, nemcsak tegnap, de az olaszok ellen itthon is pl. remekül játszott. Nem szabad kihagyni, Király és Dárdai mellett ő az, aki nemzetközi szinten értékelhető játékos.

Szóval a sorrend nálam:

1. Lisztes
2. Vincze O.

3. Illés
4. Böőr
5. Dvéri
6. Sándor T
7. Miriuta

SAGA Creative Commons License 2001.11.15 0 0 1205
Szerintem Ferenczi játékaval (most) nem volt baj. Több gólt is rúgott volna, ha:
-jobb passzokat kap
-kap egyáltalán labdát- több helyzet azon ment el, hogy ahelyett, hogy bepasszolták volna neki a labdát egyedül próbálkoztak.
-nem bánik olyan nagyvonalúan a kapott labdákkal-átlépett, tovább fejelt, tovább passzolt labdákat amikből ő is eredményes lehetett volna, sajnálatos módon ezt a nyagyvonalúságot nem kapta vissza (Pl. Tokodytól, bár neki szerencséje volt és betalált; Egressytől)
Előzmény: erdély (1201)
atlanta Creative Commons License 2001.11.15 0 0 1204
dr.Füzi szerinten "12 egy tucat focista". Mindössze volt két jó meccse az Újpest ellen.
Előzmény: fz_d (1202)
atlanta Creative Commons License 2001.11.15 0 0 1203
Szamosi, Bodnár, Juhár és Lendvai. Pont ezeket a játékosokat kérdőjeleztem meg a meccs alatt. Egy kicsit erősebb csapat ellen a Juhár-tengely biztos nem működne.Igaz, hogy gyengébb csapat volt az ellenfél, de legalább tegnap ez az eredményben is tükröződött, ami nem volt gyakran elmondható a Bicskei-csapatról, ahol a veretlenség őrzése volt az elsődleges cél.
Előzmény: Törölt nick (1199)
fz_d Creative Commons License 2001.11.15 0 0 1202
Az ellenfék ibolya szerény képességű volt, de korábban hasonló csapatok ellen is szenvedtünk időnként, pl itthon Livánia ellen.

Nagyjából egyetértek H30, korábban én is minden meccs után osztályoztam egyenként, most is megteszem:

Babos (4): rendkívül bizonytalan volt, kifutások katasztrófa, reméljük Király már felépült, és Babosra nem lesz többet szükség

Bodnár (6): jól mozgott, próbált a támadásokba bekapcsolódni, lendületes volt

Kuttor (6): sok labdát elfejelt, de őt szerintem egyáltalán nem kéne erőltetni, Sebők jobb a posztján sokkal

Juhár (5): szürke volt

Füzi (5): nagyon szürke, ezt Mátyus is tudja. Egy sorral feljebb jobb lett volna

Pető (5): ez nem az ő meccse volt, de van benne fantázia, a posztján nemigen van jobb

Lisztes (9): azt hiszem, az irányító kérdés hosszú távon megoldott a válogatottban, ilyen teljesítményt ezen a poszton Détári óta nem nyújtott senki egy meccsen sem. Legalább 75% egyből tette a labdát, jó helyre, labdákat is szerzett, két gól, egy gólpassz, és a második gól előtt is ő futtatta Tökölit. (Az irányítókról külön is írok egy hozzászólást)

Dárdai (8): ő a modern foci modern játékosa, kétlábas, küzd, fut, de építeni is tud, kéne belőle még egy vagy kettő.

Sebők (5): nem volt rossz, de nem az ő posztja a középpálya, meg is sérült

Tököli (6): van benne fantázia, de másokat is ki kell próbálni

Ferenczi (7): rám cáfolt, mivel jól mozgott, előre játszott ha tehette, és lábbal szerzett egy nagyon technikás gólt

Tokody (7): góllal bemutatkozni nagy dolog, de még kettőt rúghatott volna, ha jobban koncentrál

Lendvai, Egressy, Szamosi, Böőr nem volt eleget a pályán, hogy osztályozni lehessen

Nem tudom, hogy ez a meccs mennyiben Gellei érdeme, még legalább két jó meccs kell, hogy dícsérjem. A téli felkészülés alatt Csehország meg a spanyolok ellen megmutathatjuk, hogy ez az 5-0 nem volt véletlen.

Előzmény: Giovanna (1192)
erdély Creative Commons License 2001.11.15 0 0 1201
Kintről így tűnt:
Babos 7- mikor kellett résen volt, de volt egy-két hibája
Bodnár 7- harcos volt, jól játszott, viszont egy-két rosszul eltalált lövése is volt
Kuttor 6- jól szervezte meg a védelmet, stabil volt, volt egy nagyobb hibája
Juhár 6- jól beilleszkedett a védelmi koncepcióba, bár a támadásokat nem nagyon segítette
Füzi 6- jól zárt hátul, néha –főleg a második félidőben- a támadójátékot is segítette (az utolsó percekben középpályásként játszott)
Pető 5- volt egy-két jó megmozdulása, de sokat dumált és sokat rontott
Lisztes 8- ő volt a legjobb, s végre felvállalta a karmesteri feladatot
Sebők 4- csak zavarta a többieket, kiállása után kezdtünk el igazából focizni
Dárdai 7- jó teljesítmény, sok futással és szép passzokkal
Tököli 6- hasznos volt, de nem volt eléggé hatékony, ha tud fejlődni, ott a helye a csapatban
Ferenczi 6- jól játszott, bár a végére statikussá vált, a kombinatív játék nem erőssége
Egressy 5- próbálkozott, de lelkileg még nem elég erős
Böőr 6- jól játszott, gyors, ötletes, nemsokára megérdemli a válogatottságot
Lendvai 5- önmagához képest gyengébb volt, ami a rossz belépésekkor is érződött
Szamosi 5- harcolt, hibája nem volt, de önmagában ez még nem elég
Tokody 6- jól helyezkedett, a gólnál szerencséje is volt
Dvéry 5- önmagához képest gyenge volt, bár nem volt ideje a beilleszkedésre

A stadion szép lett, bár még van amit tenni rajta, de mindenesetre kellemes hangulatot biztosított. Legalább 10 ilyen stadion kéne az országban.

karesz4 Creative Commons License 2001.11.15 0 0 1200
Üdv!

Azért ez a 21. századi világszinvonalú stadionról szóló áradozás elég fura volt...
Akkor mondjuk a néhány hónapja fölavatott Schalke stadion minden bizonnyal a már 23. század stadionja... szóval azért jobb lett volna kicsit visszafogni a jelzőket...

Karesz

Előzmény: Törölt nick (1199)
karesz4 Creative Commons License 2001.11.15 0 0 1198
Üdv!

A győzelemhez gratulálok!
Nagyon az út elején vagyunk még sajnos...

Karesz

Dugó Creative Commons License 2001.11.15 0 0 1197
Ez a kép önmagáért beszél:

Zolaa Creative Commons License 2001.11.14 0 0 1196
ehez a kulonbseghez egy meccs is eleg lett volna, csak azt mondjuk vizipoloban kellett volna jaccani :)
Előzmény: Ernesto Serra (1195)
Ernesto Serra Creative Commons License 2001.11.14 0 0 1195
a próféta szólt belőlem:

"Ernesto Serra válasz erre | adatok | e-mail 2001-11-14 20:31:44 (1138)

kösz! jó lenne, ha folytatódna a szép magyar hagyomány: 5-öst a macedónoknak! :) "

bravó Magyarok! ma 3 csapatunk játszott a macedónok ellen a mérleg 15-1...

mash Creative Commons License 2001.11.14 0 0 1194
nagyjából egyetértek, de ez a Bodnár gyerek inkább ne próbálkozzonm a kapura lővéssel, mert kész rőhej!

Pető és Sebők nevét szinte egyáltalán nem halllottam a meccs alatt!

Előzmény: h3o (1193)
h3o Creative Commons License 2001.11.14 0 0 1193
Szerintem kb jordán képességű volt a makedon csapat, de egész jó meccs, volt, kár, hogy semmit sem ér az eredmény.

szerintem:
Babos 4 - egy nagy védés, + 2 nagy hiba (majdnem gól lett belőle) nagyon bizonytalannak tűnt.

Bodnár 7 - egész jól játszott

Kuttor 5 - próbált jól játszani, de több óriási hibát vétett

Juhár 6 - közepes, nem biztos, hogy elég lett volna a taljesítménye, ha a vendégek rendes kezdőjéből csak hatan hiányoznak

Füzi - 6 nem nyújtotta, amit vártam, de ennek oka az is lehet, hogy kp-sként tudna igazán jól játszani egy gólpasszt azért adott.

Pető 4 - sokadszorra nyújt minősíthetetlen teljesítményt, el kéne már felejteni

Lisztes 8 -igen jó játék, 2 szép gól, kezd belejönni

Sebők 4 - nem neki találták ki ezt a sportot

Dárdai 7 - jól játszott. szerintem a magyar játékosok többsége, ha rendesen megerőltetné magát, tudna hasonló teljesítményt nyújtani.

Tököli - 6 - őt is le kéne cserélni... lekésik a labdákról, rossz ütemben adja, abba kéne már hagyni, hogy mekkora klasszis lett volna, ha külföldön születik. kiharcolt és berúgott egy (jóindulatú) 11-est, és adott egy tényleg szép gólpasszt

Ferenczi 7 - elég jól játszott, a gólja fantasztikus volt, a helyzetkihasználása viszont borzalmas.

Egressy 6 - önmagához képest jó volt, de sokat hibázott

Böőr 6 - bemutatkozásnak nem rossz

Lendvai 5 - legalább lelkes, de még magyar szinten is rettentő ügyetlen + fölöslegesen durva

Szamosi 5 - nekem továbbra is érthetetlen, ezer ilyen focista van

Tokody 6 - szép gólt lőtt és sokat hibázott

Giovanna Creative Commons License 2001.11.14 0 0 1192
Azt szoktam mondani legyen motiváció!!!
És hajtsanak szívvel lélekkel,haljanak meg a pályán!!!!
Előzmény: Grof (1189)
zizi Creative Commons License 2001.11.14 0 0 1191
Bizony, a litvánokat is elgázoltuk a kinti meccsen, akkor is jött a duma az mlsz vezetőktől, hogy fény az alagút végén, stb., aztán kiderült, hogy mennyit ér az egész...
Előzmény: Giovanna (1187)
Grof Creative Commons License 2001.11.14 0 0 1190
Az is lényeges, amit valamelyik riporter mondott, hogy legyen harc a csapatba kerülésért, ne lehessenek bérelt helyek.
Előzmény: Grof (1189)
Grof Creative Commons License 2001.11.14 0 0 1189
A Bicskei-csapattal az volt a problémám, hogy pont ezt a tüzet nem láttam bennük, amit ma igen. Fontosabb lenne, hogy ezt sikerüljön állandósítani, mint az egyéni képességek és a taktika.
Előzmény: Giovanna (1187)
Tutenko Creative Commons License 2001.11.14 0 0 1188
Igy van!
Előzmény: Giovanna (1187)
Giovanna Creative Commons License 2001.11.14 0 0 1187
Nagyon jók voltak,de most nem kéne elszállniuk!!!
Ez nem a legnehezebb ellenfél volt!
De el kell ismerni ezeknek a játékosoknak voltak elképzeléseik!
Csak igy tovább!
Ne feledjük Bicskei is valami ilyennel kezdet!
Aztán pedig nem tudtak fejlődni!!!!
Grof Creative Commons License 2001.11.14 0 0 1186
Az osztrákokat, vagy Svájcot talán megvernénk, de Szlovénia és Románia még messze van sajnos.
Előzmény: mash (1180)
Tutenko Creative Commons License 2001.11.14 0 0 1185
TSz csirkék ellen könnyü focizni!
De azért szép volt!
GRATULA!
Degec007 Creative Commons License 2001.11.14 0 0 1184
Huh
nagyon fasza volt a mecs
végre láttam tűzzel játsuzani a játékosokat
nagyon büszke vagyok a csapatra!!!!
Grof Creative Commons License 2001.11.14 0 0 1183
Ja, de az tény, hogy a macedónok nem nagyon erőlködtek, hogy elrontsák a szép akcióinkat.
Előzmény: redsquadkerékpárszervízRt (1182)
redsquadkerékpárszervízRt Creative Commons License 2001.11.14 0 0 1182
Tökmindegy, ki volt az ellenfél, remek meccs volt és tényleg nagyon jól ment a játék mindenkinek. TÁMADÁSOKAT láttunk végre.
redsquadkerékpárszervízRt Creative Commons License 2001.11.14 0 0 1181
meg a románokat:)
Előzmény: mash (1180)
mash Creative Commons License 2001.11.14 0 0 1180
én majd csak akkor örülök, ha egy szlovén, osztrák, svájci válogatottat simán 2-3 góllal verünk itthon!

Törölt nick Creative Commons License 2001.11.14 0 0 1179
Nagyon nagy szűkség van /volt egy ilyen eredményre már. Elég lehangoló volt ez az év eddig.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!