Keresés

Részletes keresés

Tutu7030 Creative Commons License 2007.02.25 0 0 58
Villámoknáál max. a fókuszt szoktam manuálisan valahová a "végtelenbe és kicsit tovább":D állítani,a többi beállítás auto.Sorozatexpora kapcsolok(utolsó 3 kép megtart opció),és adj neki!:) Az s5500 kb 1perci bírja a sorozatot,utána pihen picit(természetesen sok villám pont a pihenőben produkálja magát).
Előzmény: Cz.Dávid (56)
f.tom Creative Commons License 2007.02.25 0 0 57

Sziasztok!

 

Gyönyörű virágfotókat készítettetek! Érdekelne, hogy milyen eszközt használtatok a virágokhoz?

 

Feltettem a Galériába 3 képet - Erdély, B.Füred, tavasz.

 

Milyen túrákat tartasz Albi? Természetjárós vagy fotós, teljesítmény vagy családi, kezdő vagy haladó? Van valahol ütemterv, amit meg lehet nézni?

 

 

 

 

Cz.Dávid Creative Commons License 2007.02.25 0 0 56
Kár hogy nincs exif. A 4. meg a 7. nagyon jó.
Hosszú záridővel dolgozol vagy villámkioldóval?
Előzmény: Tutu7030 (55)
Tutu7030 Creative Commons License 2007.02.25 0 0 55
"Alany" hiányában nekem csak régi képeim vannak..
égkép&villámok
O.Zsé. Creative Commons License 2007.02.24 0 0 54
Albert!
Ez szett nélkül is ve-szett yoooo :o))))
Előzmény: bak-ancs (52)
O.Zsé. Creative Commons License 2007.02.24 0 0 53
Hi

Ma Én is nekifeszültem a szélnek és sétáltam kicsit...
Azért a szobából szebbnek tűnt a napsütés :o))

Ha már kint jártam kattintottam is párat...

bak-ancs Creative Commons License 2007.02.24 0 0 52

Nem rossz 5let. Már most is szinte tavasz van. A mai túrán pl. láttunk odvas keltikét, májvirágot, ibolyát, hunyort és pettyegetett tüdőfüvet virágozni, de a mandulafák is virágba borultak.

Eddig is előfordult már közös fotózás - csak az időpont egyezetetés macerás, helyszínt tudok ajánlani többet is :-)))

Ez ma készült (persze a szokásos módon nem volt sok időm, mert menni kellett a csoport után - és egyébként se volt ott a "macro szett"-em):

 

 

Előzmény: Cz.Dávid (50)
Tutu7030 Creative Commons License 2007.02.24 0 0 51
Én a zivataros éjszakákat várom..:D Villámfotózás a kedvencem,csak sajnos a múlt év elég fukar volt ebből a szempontból(is).:)

ha valakinek van elfekvőben működőképes powershot(nem baj,ha csak adapterről müxik) és nagyon-nagyon baráti áron megválna tőle,az jelentkezzen a pontos típus megjelöléssel!
Előzmény: Cz.Dávid (50)
Cz.Dávid Creative Commons License 2007.02.24 0 0 50
;) jól tetted

Valamelyik hétvégén most hogy lassan tavaszodik nem rendezünk vmi közös fotózást a környéken? Azok is megismerhetnék egymást akik keddenként nem érnek rá.
Előzmény: Tutu7030 (49)
Tutu7030 Creative Commons License 2007.02.24 0 0 49
Ha jár erre paksi fotós az mindenképpen szóljon hozzá, hogy tudjunk róla!
Akkor hozzászólnék,bár én csak "műkedvelő" szinten kattintgatok..:D
Sziasztok.
Előzmény: Cz.Dávid (2)
f.tom Creative Commons License 2007.02.23 0 0 48

Szia ba-kancs!

Most már minden rendben :) Bocs, hogy nem esett le elsőre.

 

Ha időm engedi és bírom, akkor még írok majd néhány sort. Na és teszek még fel két képet: 1 erdélyit és 1  füredit.

Most sajna dolgoznom kell.

Üdv,

Előzmény: bak-ancs (45)
kisülés Creative Commons License 2007.02.23 0 0 47

Igazad van Albi, valóban nincs még rajta, de ami késik nem múlik.

Simán be tudtam lépni, ellenőrizni a képeimet, de később kiderült hogy felfüggesztették a nicket, mert már régen írtam be.

Most talán sikerült újra aktivizálni magam.:-)

Előzmény: bak-ancs (46)
bak-ancs Creative Commons License 2007.02.23 0 0 46

Szia!

 

Nem találtam Kimi-t a fotózz.hu-n. Esetleg Kémi?

Előzmény: kisülés (44)
bak-ancs Creative Commons License 2007.02.23 0 0 45

Szia!

 

Azt hittem kitalálható, hogy ki vagyok :-), és te is ismersz :-)

Ha azt mondom a túraszakosztály vezetője...

Előzmény: f.tom (41)
kisülés Creative Commons License 2007.02.23 0 0 44

Elfelejtettem mondani, hogy a fotózz.hu oldalra én is feltettem pár képet, Kimi nicknév alatt.

Ha érdekel megnézhetitek.:-)

Előzmény: kisülés (43)
kisülés Creative Commons License 2007.02.23 0 0 43

A túlzó utómunkának megmondom, én em vagyok a híve, de néha sajnos szükséges.

Van hogy valami zavarót ki kell vágnunk, esetleg a képkivágást kell megváltoztatnunk, de a keret is sokat emel.

Szerintem a kattintáskor dől el, hogy a kép  igazából milyen lesz.

 

Előzmény: O.Zsé. (42)
O.Zsé. Creative Commons License 2007.02.22 0 0 42
Szia Tom!

Nagyon köszönöm, h időt szakítottál a véleményezésre.
Válaszoltam is a tárhelyen.

Utómunka...
Egyetértek, h időigényes...
Kedden egy fotós feladatom Bpre szólított és este hazaérve még vagy másfél órát igazgattam a fotókat.
Reggel meg nem bírtam felkelni :o))) akkor Én is azt gondoltam sutba az utómunkálatokkal..:o))

De továbbra is az a véleményem, h nem csak a készítés esetleges hibáit lehet eltűntetni, korrigálni vele, de egy képnek gyökeresen más tónust, hangulatot lehet adni...
Persze ha van rá idő...

Keret ügyben szelidültem már... de szeretem ha koncentrált egy kép tőle...
Előzmény: f.tom (41)
f.tom Creative Commons License 2007.02.22 0 0 41

Sziasztok!

O.Zsé képeihez megírtam a véleményemet. Nem tudtam mindenhez írni, de remélem szívesen fogadod a véleményemet.

Utómunka. Ha lenne időm, ami nincs, akkor szívesen hoznék ki én is többet a képeimből. Ehhez meg kellene tanulni a PS-t, sokat kell vele bajlódni, próbálkozni. Ez sajnos nem fér bele a napomba. Addig meg marad a számomra tökéletes kép megalkotása.

Fotó-poézis. Most már tudom :) Voltunk és láttuk a családdal. Tényleg volt néhány olyan kép, ami nagyon megfogott.

ba-kancs! Benned kit tisztelhetünk? Lehet, hogy csak elkerülte a figyelmemet, de nem látlak "kibontva" a fórumon.

Mára ennyit. Jóccakát

bak-ancs Creative Commons License 2007.02.22 0 0 40

Mondjuk több helyen láttam már éles vitákat az utómunkával kapcsolatban, nem mindenki gondolja így... Szerintem, mint általában mindenben, itt is érdemes megkeresni az "arany középutat" :-))) (Kivéve, amikor más a cél... :-))

 

A magam részéről egyszerűen nincs annyi időm, (pontosabban nem szánok rá annyi időt), hogy ezzel mélyebben foglalkozzam. Mer inkább túrázom :-))) Általában csak az alapokig jutok (sötétítés-világosítás, kontraszt, élesítés, esetleges vágás), pedig a kereteidet pl nagyon "irígylem". :-)

Ettől függtelenül én azt gondolom, hogy addig amíg a kifejezést segíti, addig jó. Nekem akkor nem tetszik az utómunka, ha egy képen már tolakodó és az látszik előbb és nem a kép... ha érted mit akarok itt kinyögni :-))) Ilyenkor már káros is lehet. Korábban a látott képeid között egy-két képeden érezetm ilyet - de nem mondom , hogy ez a jellemző... :-)))

 

A körön belül a digitális utómunkát rajtad kívül még Vajna Zoli alkalmazza erőteljesen , de ő mostanában eléggé eltünt, a galériájában a 4. kép érdekes kísérlet.

Előzmény: O.Zsé. (39)
O.Zsé. Creative Commons License 2007.02.21 0 0 39
Az utómunka...

elvárásod magaddal szemben, h egyből tökéleteshez közeli képet készíts régi, 36 kockával gazdálkodó időket hoz elő...

Ott nem volt hibázási lehetőség... DIN, blende, záridő... és katt...
max kevesebb lett jó a 36ból...

A digitális világban erre már nincs igazán szükség...

persze rohanó turista csoport tagjanként nehéz szöszmötölni...
De ha van idő, kedv és ideális körülmény akkor érdemes több féle képpen exponálni...

Utómunkázni pedig öröm s szórakozás...

Mint láthatod (majd) előszeretettel nyesem szűkre képeim, alkalmazok igen erős belenyúlásokat a képekbe... vagy épp színtelenítem...
Épp azért, h kicsit más, kicsit eltérő lehessen egy egyszerű családi fotónál.

Itt a pfbkban sok ilyen emberke van azt hiszem, aki próbál többet adni a nézelődőknek, mint amit a világ alapból mutat :o)

Érdemes időt szánni arra, h kiaknázd az elkészült képben rejlő lehetőségeket.

És persze korrigálni amit kell...

Nem okoskodni akarok ezzel, csak kicsit elmondani Én miként ügyködöm...

A fotózás nem objektív dolog... ahány ember annyi féle képen lát...

Akkor lehet az ember "sikeres", ha eltalálja mások ki nem mondott gondolatát-akaratát...

üdv

Előzmény: f.tom (36)
O.Zsé. Creative Commons License 2007.02.21 0 0 38
Ha belépsz a pfbk2 névvel írni is tudsz... asszem

Tettem fel pár képet, h tudj pár szót szólni :o)))
Ezek még a Fuji gépemmel készültek...
De nyitok majd egy Pentax albumot... ég és föld..:o)

Itt a VMKban volt kiállítva... pár hete volt a megnyitó, de sejtésem szerint már zárva.

Volt pár roppant ütős kép.
Előzmény: f.tom (36)
f.tom Creative Commons License 2007.02.21 0 0 37

Szia O.Zsé!

Sajnos nem láttam az említett kiállítást. Internetes oldal vagy tárlat? Hol látható? A képek egyébként csak úgy jönnek- belülről.

Ellenben nem régen láttam Pécsett Moholy-Nagy László, Robert Capa, Barsai, André Kertész kiállítást - lenyűgöző volt!

Üdv, Tamás

Előzmény: O.Zsé. (34)
f.tom Creative Commons License 2007.02.21 0 0 36
Szia O.Zsé!
Mivel nincs accountom a kep.tar.hu-n, ezért itt válaszolok. Az ablakról készült kép tök eredeti: szemből, normál izzós fehéregyensúly, semmi utómunka. Magad is megnézheted, ha elmész a Deák Ferenc házhoz :) A lépcsőnél majd a nyakamat törtem, hogy így nézzen ki :)
Erdély az csodálatos! Csak kár, hogy csoporttal voltunk és mindig rohantunk. Örülök annak, hogy ezek a képek megszülettek és (remélem) hűen tükrözik Erdélyország varázsát. Ráadásul tönkrement egy kártyám, ezért nagyon kellett spórolni :(
Nincs időm utómunkára, ezért arra törekszem, hogy a kép már elkészültekor jó legyen. A harangnál pl. azért kell szükre vennem, mert a harangláb teljesen zárt volt, és csupán egy kis ablakon keresztül jött be fény. És mivel nem tudok a képekkel túl sokat foglalkozni, úgy kellett belőni, hogy a túl világos és a túl sötét részek is jók legyenek.
Sokat tanultam a véleményetekből! Nagyon köszönöm! Holnap én jövök :)
Üdv, Tamás
Előzmény: O.Zsé. (30)
O.Zsé. Creative Commons License 2007.02.21 0 0 35
:o))) ennek örülök! :o)

Végre van újra gépem... meg pár új objektívem.

a 7végén vadasparkban tesztelgettem egy 75-300 zoom-ot.
Manuális, de jól dolgozik...

Akadt pár portré tanulmány 300on a lencsém elé...:)



Előzmény: bak-ancs (33)
O.Zsé. Creative Commons License 2007.02.21 0 0 34
Soraid olvasva gondolom megnézted a Fotó-poézis című kiállítást...
Ahol vesrrészletekhez készülhettek képek...

Ha ilyen beállítottságú vagy az remek!

Ha a PFBKban lesz rá lehetőség, h többen útra keljünk valamerre nagy örömmel csatlakozom majd!

Előzmény: f.tom (31)
bak-ancs Creative Commons License 2007.02.21 0 0 33

hm érdekes, tényleg egészen hasonló vélemények - egymástól függetlenül --> talán ezért is tetszenek annyira a fotóid     :-)))

Előzmény: O.Zsé. (30)
f.tom Creative Commons License 2007.02.21 0 0 32
Nagy örömömre szolgálna :)
Előzmény: O.Zsé. (30)
f.tom Creative Commons License 2007.02.21 0 0 31

Szia bak-ancs!

Hálásan köszönöm! Tulajdonképpen ez az első, hogy vki, aki fotózik véleményt alkot a képeimről. Csupán két észrevételedre válaszolnék.

Tavaly voltam először Erdélyországban. Egyik legmegrázóbb versélményem Reményik Sándor Atlantisz harangoz című műve. Ennek a versnek a megfogalmazása született meg bennem, amikor kiderült, hogy Mezőkeszüben a harangozónál fogunk megszállni.

A másik az ablak. Olvasd el József Attila Külvárosi éj című versét. Ez a kép is vers alapján született.

Mégegyszer köszi :)

Előzmény: bak-ancs (29)
O.Zsé. Creative Commons License 2007.02.21 0 0 30
:o)

Én is épp végeztem a képek elemzésével...

Én a képtáron írtam minden képhez egy egy gondolatot...

Sokban egyezik Albert véleményével!

Remélem a "fotósszezonban" tudunk pár komoly sétát tenni közösen, h minél többet tanuljunk, lessünk egymástól.

Üdv
bak-ancs Creative Commons License 2007.02.21 0 0 29

Szia Tamás!

 

Megnéztem a képeid és ha már kértél, elmondom a véleményem. Nekem a 2., 3. és a 8. tetszik igazán, ezek magukért beszélnek:

A 2-en az ablak nagyon jó és az árnyék is hozzátesz a képhez, igazi hangulatkép.

Talán a 3-hoz kellett, hogy tavaly én is voltam Torockón, és szép emlékeim vannak, a kép pedig eszembe juttatta - itt a beállítás nagyon jó, a fények lehetnének a háttérben melegebbek...

A 8-on a "semmiben" lebegő csónak nagyon eltalált. Ritkán ilyen nyugodt a Duna, jókor jártál arra, no és jó, hogy észrevetted a témát.

 

A többinél nekem kisebb-nagyobb észrevételem van, de lehet, ezek csak engem zavarnak:

Az 1-en nekem hiányzik a táncosok lábfeje, de egyébként nagyon jónak találom ezt a képet is, jól kifejezi a táncot - csak a tánc lényegéhez nekem hozzátartozik a láb mozgása is.

A 4. megint egy mozgást jól visszaadó kép, szinte hallom a harangot, csak a "ferdeség" zavar egy kicsit.

Az 5. szépen megfotózott kép, de ennek az ablaknak már közel sincs akkora hatása, mint a 2-nek. Valami még mintha hiányozna a képről.

A 6. képet csak azért nem emeltem előre, mert Miklós lépcsője lebeg a szemem előtt és az "veri" ezt. Az persze egy egész más lépcső, de az annyira eltalált...

A 7. képet őszintén kilógónak érzem a gyűjteményből, nem értem, miért van itt.

A 9-es szintén határeset volt, hogy előre soroljam. Itt nagyon szépek a lenyugvó nap színei, és a kompozíció is jól visszaadja a "vizet", mégis nekem valami hiányzik a képről (pl egy közeli sirály az égen bomba lenne :-))

A 10. szintén jó, de ebben a témában is láttam a klubon belül jobbat.

 

Röviden ennyit láttam én - tudom, teljesen szubjektíven - a képeidben...

Előzmény: f.tom (28)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!