Keresés

Részletes keresés

m61019andras Creative Commons License 2006.02.05 0 0 10

Köszi a választ. De mi az, hogy "nagra"?

 

Ha jól vettem ki a válaszodat, akkor az MP3-diktafon kombinációt javaslod inkább?

Előzmény: süketkoma (9)
süketkoma Creative Commons License 2006.02.05 0 0 9
Ha az a diktafon nem nagra, akkor valószínűleg jobb. Azt nem tudom, hogy a konkrétnál jobb-e? :)
Az meg direkt szerencse, higy mikrofon kimenet nics rajta. Bemenet lehetne, de a diktafont nem bemikrofonozva szokás használni.
;-)

CsŐ!
Előzmény: m61019andras (8)
m61019andras Creative Commons License 2006.02.05 0 0 8

Sziasztok.

Most szeretnék venni egy digitális diktafont és ki is néztem két típust, de nem tudom melyik legyen.

Az egyik egy Olympus VN-480, a másik pedig egy AZ-EV márkájú MP3 lejátszó, mely tudja a diktafon üzemmmódot is. Ez 512 MB, csak annyi a kérdésem, hogy vajon tudja-e azt a minőséget, mint egy konkrét diktafon. Illetve még az, hogy nagy gond-e ha nincs rajta mikrofon kimenet?

Törölt nick Creative Commons License 2005.10.25 0 0 7
Sziasztok. Nekem van egy feleslegessé vált Olympus VN-120-as új, garanciális diktafonom.

Bővebben a http://www.olympus.hu/consumer/2581_VN-120.htm linken

Érdekéődni e-mailben, vagy nevemre keress rá Skype-ban.
Axel" Creative Commons License 2005.06.19 0 0 6
Nekem Trend usb 12 van a Media Markt-ból(vannak ennél jobbak is de lényegében mind 1forma.) meg 1 Sony szalagos, utóbbit jobban szeretem. Azért rosszabb a legtöbb digit mert eleve kisebb a mikrofon, és digitálisan megvágják a hangot a jobb tömörítés végett. Ha mindenképp digit-el akarsz konferenciát rögzíteni akkor az olympus DW-360-ast ajánlom de az 40 Mátyás. Szvsz. ne kapkodd el nehogy úgy járj mint én.
Előzmény: vumurt (5)
vumurt Creative Commons License 2005.06.19 0 0 5
Hm, ez rossz hír, ha így van. Te melyik(ek)et próbáltad?
Előzmény: Axel" (4)
Axel" Creative Commons License 2005.06.18 0 0 4
Őszinte leszek hozzád: SZERINTEM MINDEN DIGIT DIKTAFON ALKALMATLAN!
-abban az esetben ha pl 1-etemi előadásokon akarod használni-. Kivétel Olympus DW 90,360. A többi digitális készülék csak a közeli vagy igen hangos beszéd rögzítésére alkalmas. Előadásra én a jó öreg szalagost ajánlom. Hangos jegyzetre azonban a digit is tökéletes.
Előzmény: vumurt (3)
vumurt Creative Commons License 2005.06.17 0 0 3

Köszi, még azért nézek mást is...

 

Az Olympus WS-100-ról pl. nem tud vki vmit? Nekem elég profinak tűnik - az 5 számjegyű kategóriában -, de pl. furcsa, hogy a mikrofonja nem a végén van, hanem a készülék közepén...

Előzmény: quad (2)
quad Creative Commons License 2005.06.15 0 0 2

Itt találsz elfogadható minőségű diktafont.

 

http://www.nagraaudio.com/pro/index.php

 

Egy apro gond van vele az ára: kb félmillió forint 

vumurt Creative Commons License 2005.06.14 0 0 1

Nem bizony. Azt tudom, hogy lehet diktafonként használni telefont, mp3-lejátszót, meg még nem tudom, mi mindent, de itt elsősorban a profi, semmi másra nem használható diktafonokra gondoltam, amiket lehet pl. terepmunkára, adatgyűjtésre is használni.

 

Illetve, ettől még hasznos, ha más eszközökről is esik szó....

Előzmény: kuutamolla (0)
kuutamolla Creative Commons License 2005.06.14 0 0 0

Nokia 9500 jo. Pl telefonbeszelgetesnel ha valaki hosszan magyaraz valamit, igy nem kell jegyzetelni. Amikor targyalsz, alapbol ugyis nalad van, nem kell mast vinni.

bar lehet h nem ilyenre gondoltal:-)

Előzmény: vumurt (-)
vumurt Creative Commons License 2005.06.14 0 0 topiknyitó

Az indexen nem találtam olyan fórumot, ami erről a témáról szólt volna, de használható fórum máshol sem nagyon van. Talán érdemes lenne összeszedni erről a kütyüről is, amit tudni érdemes.

 

Úgyhogy, akinek van valamilyen információja az egyes típusokról, ne habozzon ide írni! Természetesen itt elsősorban személyes tapasztalatokra gondolok, pl.:

  - milyen minőségű felvételt lehet csinálni;

  - milyen távolságból;

  - mennyire logikus/egyszerű a kezelése;

  - hasznos/haszontalan funkciók;

  - zajszűrés a gyakorlatban;

  - stb...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!