Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2000.06.23 0 0 497
Jah és persze azért tettem föl a netre és linkeltem be ide, mert kíváncsi vagyok a véleményetekre. Ne kíméljetek... :-)
Előzmény: Törölt nick (496)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.22 0 0 496
Sziasztok,

Csináltam egy kis feldolgozást a Norwegian Woodból, ha valakit érdekel, ide kattintva letöltheti ZIPelt MP3ban.

A mérete nem vészes, kb 870 kB. Mindenen én játszom benne (bass + ak.git + waldorf szinti + ének (duplázott))

Törölt nick Creative Commons License 2000.06.22 0 0 494
Pedig a Lucy igazán remek szerkesztésű: tulajdonképpen öt hangra épül, ez az öt hang egymásal váltakozva ad nagyon érdekes hangzatot. Egyszerűségében zseniális.
Előzmény: pinde (493)
pinde Creative Commons License 2000.06.21 0 0 493
Az Obladi-Oblada szerintem egy tök jó szám. Viszont jó pár másik Beatles dal akad, amit nem igazán tudok élvezni: Wild Honey Pie, Why Don't We Do It In The Road (igazi tucatszám), Lucy In The Sky (a dallamok szerintem nem illenek egymáshoz), Birthday (tucatszám), az összes indiai szám, Glass Onion, Winding Road, Drive My Car, Revolution No9, Taxman, Ballad of..., továbbá egy csomó számomra szürkécske számocska a korai albumokról (pl Miss Lizzy, Happy Just To Dance With You, From Me To You). A Twist And Shout-ot azóta nem kedvelem, amióta láttam egy TV-felvételt róla: azok a sikoltozások a sírba tudnak vinni. Persze van egy csomó szám, amit kedvelek. Az albumok tekintetében a Sgt Pepper az első, amelyet képes vagyok végighallgatni. A korábbiakat vagy nem hallgatom, vagy a felét átugrom.
A hely szelleme Creative Commons License 2000.06.20 0 0 492
Ez már volt régebben, top10 kivitelben, lapozz csak vissza...
Előzmény: Törölt nick (490)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.20 0 0 491
Asszem már erről volt szó, de azért ideírom, mégpedig úgy átfogalmazva a kérdést, hogy én a legkevésbé szeretem a Beatles-számok közül a következőket:
What You're Doing
Kansas City/Hey Hey Hey
Long And Winding Road - LP-változat (kalózlemezeken stb., ahová Spector nem kevert vonósokat meg vokált, úgy viszont nem rossz. S hallgathatatlan az Across The Universe LP-s változata is - a máshol megjelent verziók /pl. Past Masters/ viszont csodálatosak!).
Előzmény: Törölt nick (490)
BlueJeanBaby Creative Commons License 2000.06.18 0 0 489
HAPPY BIRTHDAY PAUL! :-))
Azt mondja a kedves, hogy négy Scotch & Coke, és ő már bárkié... Nálam az első pohár, ki csatlakozik, hogy koccinthassunk? : )

Emlékeztetőül it a gyarapodó magyar Maccalista címe: http://www.egroups.com/community/PaulMcCartneyLista
Az új, szülinapi Maccakönyv bemutatója pedig: júni 21, szerda, 17 óra, helyszín a Szervita téri Fotex Records emelete. Mindenkit sok szeretettel várunk!

Andi

Törölt nick Creative Commons License 2000.06.16 0 0 488
A McCartney-könyvet ma délelőtt leszállítja a nyomda, a kiadó délután elkezdi a terjesztést. Remélhetőleg legkésőbb hétfőn már a boltokban lesz.
Természetesen ennek a könyvnek is vannak hibái, tévedései, hiányosságai. Minden építő észrevételt örömmel és köszönettel veszünk, az esetleges újranyomáshoz várjuk a Ti segítő kritikáitokat is!
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.14 0 0 487
Így már tökéletes, köszönjük.
Előzmény: fab4 (486)
fab4 Creative Commons License 2000.06.14 0 0 486
§%/%+!+"'%//==(())-ját neki!!!!

Már félig fel volt töltve a file...ment mint az örült 7K-val...ekkor a MATAV úgy döntött hogy valamit vakerál és mostanáig nem engedett be a rendszerbe...

..ámde most már minden OK...:0)

2,4MB a végleges verzió...

Előzmény: Törölt nick (485)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.14 0 0 485
Nálam valami problema van. Miután letöltöttem, nem nyitja ki: "Unexpected archive".
Előzmény: fab4 (484)
fab4 Creative Commons License 2000.06.14 0 0 484
Szevasztok Beatlemániákusok!
Készítettem néhány cuccot, amivel Beatlelizálható a PC-tek.

Innen letölthető az egész 3MB-os csomag:

- Beatles Tapéta
- Beatles WinampSkin
- Beatles képernyővédő

Tapéta: 768x1024


Skin: ha van winampod allor csak rá kell kattintani a .wsz fájlra kétszer és kész


Képernyővédő: futtasd az .exe-t és kész...

Törölt nick Creative Commons License 2000.06.13 0 0 483
Új információ a McCartney-könyv bemutatójáról:
az időpont, helyszín változatlan (Fotex Records, Szervita tér, 2000. június 21, 17 óra), újdonság: a könyvet Göbölyös N. László rockújságíró fogja bemutatni.
holdkölyök Creative Commons License 2000.06.09 0 0 482
na, jó, akkor leírom a beatles-ről is a mondanivalómat:

az első zenei hatásom! 10-12 évesen kezdtem hallgatni, a mai napig óriási géniuszoknak tartom őket! a lennon-mccartney szerzőpáros képes volt arra, amire a jagger-richard nem, folyamatosan magas színvnalú, változatos számokkal megtölteni az összes lemezüket.
hihetelen hatással voltak és vannak a mai napig a zene világára, mindenki lop tőlük, van aki bevallja, van aki nem. viszont ezt a vissza a beatles-hez retro britpop szart úgy utálom, ahogy van, ennek semmi köze a beatles-hez!
2 beatles szám van, amit utálok: az obladi-oblada és a twist and shout (bár tudom, ezt nem ők írták)
ja, meg még azt bírom, hogy őket tartották régen a 'jófiúknak' (a stones-szal szemben), közbe' úgy kábítószereztek, mint az állat!

Törölt nick Creative Commons License 2000.06.09 0 0 481
Ajánlom a figyelmetekbe a Beatles Rumour Mill-t. Rengeteg rajongó, gyűjtő, fanatikus írogat ide és teljesen friss híreket is benyögnek gyakran + bootleg infókat, pl most írnak egy ruszki Let it Be-filmes mp3-siteot.
szerencsefel Creative Commons License 2000.06.07 0 0 480
Na még egyszer.

Előzmény: szerencsefel (479)
szerencsefel Creative Commons License 2000.06.07 0 0 479
Kedvenc együttesem kedvenc tagja.


Törölt nick Creative Commons License 2000.06.07 0 0 478
Hát a Rock And Roll Music azért elég dogos - illetve dögös. Nem csak a klasszikus rock and roll számok vannak rajta (Long Tall Sally, Matchbox, Slow Down, I'm Down, Everybody's Trying To Be My Baby stb.), hanem olyanok is, mint a Hey Bulldog, a Birthday, a Revolution és így tovább. Igazán kiadhatnák CD-n. Annak idején, talán 1977-ben, dupla LP-n jött ki.
Előzmény: Törölt nick (477)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.07 0 0 476
Azért a hetvenes-nyolcvanas években elég sok hivatalos válogatás is megjelent, igaz, ezek CD-n nem férhetők hozzá. S akkor létezett a tematizálás, pl:
Rock And Roll Music
Love Songs
The Beatles' Ballads
Rarities
stb.
Előzmény: Törölt nick (475)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.07 0 0 475
"tul sok Beatles valogatas van mar a piacon"

Ez csak a kalózkiadású dolgokra igaz, ami hivatalos (Apple-EMI-kiadvány) és manapság cédén kapható, az csak a piros és kék dupla album, semmi más.

Előzmény: Törölt nick (474)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.06 0 0 473
FIGYELEM!
A már többször emlegetett
Benedek Sz.-Bárány A.: McCARTNEY
c. kötet bemutatója (és premierje)
2000. JÚNIUS 21-ÉN (szerdán) 17 ÓRÁTÓL A SZERVITA TÉRI FOTEX RECORDS-BAN LESZ.
Gyertek minél többen!
Azonkívül aki arrafelé lakik, lesz bemutató 23-án 17 órától Szolnokon, a megyei könyvtárban is, de szívesen veszünk minden vidéki meghívást!
Köszönjük.
A hely szelleme Creative Commons License 2000.06.05 0 0 472
Nos, ezt nem tudom - egy webpage-n találtam valahol, már nemtom, hol.

Viszont most kaptam egy Karinthy könyvet "Egy nőt szeretni", a Szukits nevű szegedi kiadónál jelent meg és a benne szereplő ajánló kiadványjegyzékükön találtam 2 érdekességet:

Meglepetés könyvek

Jane Asher: 101 dolog, amit tudnom kellett volna, mielőtt megházasodtam

és

Jane Asher: 101 dolog, amit tudnom kellett volna, mielőtt gyermekem született

Előzmény: Gyíkkirály Barkácsboltja (457)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.02 0 0 471
Én még mindig Rutles-lázban égek...
Lenne egy kérdésem-kérésem: Nincs itt meg vkinek ez a bizonyos film (Rutles-All You Need Is Cash, 1978.) ? Sajnos itthon nem forgalmazzák, de külföldön is ritka. Nagyon-nagyon szeretnék belőle egy copyt, de meg is venném, ha eladó...
Törölt nick Creative Commons License 2000.05.30 0 0 470
Az új, remastered Yellow Submarine (Songtrack 99) ellenben kegyetlenül jól szól. Pillanatnyilag a legjobb hangzást produkáló Beatles-lemez.
Előzmény: A hely szelleme (469)
A hely szelleme Creative Commons License 2000.05.30 0 0 469
Komolyra fordítva: szerintem mindenképpen kénytelenek lesznek egy technikailag felújított, újrakevert verziót kiadni, mert a világratörő eladási terveik csakis így sikerülhetnek. Ma, a tényleg igen jó hangzású hifik korában bizony már igen gyengén muzsikál egy-egy (ha nem mind) Beatles-lemez, de különösen a korai monók. Úgyhogy szerintem érdemes lesz megvenni a hangzás miatt is...
Előzmény: Törölt nick (464)
ANtoiNettE Creative Commons License 2000.05.24 0 0 468
E'mmár igaz!! :o)))))

Na mindegy. Reagálva korábbi üzenetekre: a Strawberry Fields Forever szerintem úgy jó, ahogy van, és nekem különösen a végén felcsillanó "gitárfutam" csal borzongást a gerincembe... (Fis - E - A - D - CisDCisDCisDCisDCisDCis :o)) De azért kíváncsi lennék, mit lehet vele kezdeni a meglévő vége-változatok alapján.

Michelle

Előzmény: A hely szelleme (467)
A hely szelleme Creative Commons License 2000.05.23 0 0 467
Lehet, persze. A közönség szerintem még egy 13-féle Boys- és 13-féle Wild Honey Pie-remixeket tartalmazó Dolby Digital 5.1 Surround digital remaster digital albumot is megvenne hétszáztrilliárd pld-ban, ha ráírják, hogy Best Of Beatles. :-)
Előzmény: Törölt nick (464)
ANtoiNettE Creative Commons License 2000.05.23 0 0 466
WOW!!! Gratulálok!!! Aki meg szereti a Paul McCartney-t, jöjjön az eGroups-ra, a www.egroups.com/group/PaulMcCartneyLista címre, és legyen már a kilencedik-tizedik-tizenegyedik-stb. tag!! Bárány Andrea a moderátor, a McCartney-könyv egyik szerzője!!!

Michelle

Előzmény: Törölt nick (458)
traianus Creative Commons License 2000.05.23 0 0 465
Kis túlzással behunyt szemmel rá lehetne bökni 26x a diszkográfiára, az eredményt ki lehetne adni The Beatles: Greatest Hits címen.
Előzmény: Törölt nick (464)
Törölt nick Creative Commons License 2000.05.23 0 0 464
Lehet 26 számból Beatles-válogatást csinálni?!..
Előzmény: Törölt nick (463)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!