Végig néztem minden növényt, a kecskerágot is beleértve, és csak a juniperuson van/volt. Ma rám is repult egy ilyen kata. Érdekes módón, ennek 4 piros pöttylije volt.Örülök, hogy nem sikerült kiirtanom őket, mert hasznosak. Szeretek ide a topikba belenézni, mert nagyon sok okos hozzászólást lehet olvasni, és sokat lehet tanulni. Mégegyszer kösz. Most is okosabb lettem.
Örülök, hogy már láttam őket, és ez segítségedre vált. Valószínűleg mások is szívesen elmondták volna, ha tudták volna:) Most körülvizslattam a kecskerágómat, már csak két báb és egy kifejlett bogár lakik rajta, és szinte semmi tetü. Valószínűleg az is segített, hogy kicsit megerősítettem a növényt: plusz öntözés, némi szerves trágya és levéltrágya - soron kívül és módjával. Gyógyulást, sok sikert!
elmegyek a kertészetbe, és megnézem mit tudnak adni. ma nem tudom, hogy lesz időm, és ha ma nem, akkor csak a jövő héten, szóval lehet, hogy megpróbálkozom ezzel a nikotinos lével is, hátha ez is elrendezi őket. valamit kell csinálnom, mert nem akarom, hogy elszaporodjanak a kis dögök. köszönöm a választ!
Az Actara pontosan jobb (3-4 hétig hat, nem órákig, mint az illékony szabad nikotin-bázis), és melegvérűekre nagyságrendekkel kevésbé mérgező. Különben a növényekre nézve a nikotin se káros, pont azért keztek kutatni előnyösebb származékai után. :)
azért kérdeztem konkrétan a nikotint, mert ott áll 2 félliteres flakon, félig csikkekkel meg vízzel, ha azzal a lével lepermetezem, akkor az helyreteszi a tetüket? a földre juthat - akár lecsöpögve, akár már fújás közben -, ez mennyire lehet káros a növényre nézve? van hozzám közel egy kertészet, meg ott egy obi is, szóval egy 4-500Ft-os valamit inkább megveszek, ha az jobb vagy kevésbé veszélyes.
Tanácsot szeretnék kérni. A Damisol vaspótló csak permetezésre, vagy beöntözésre is alkalmas? (A használati utasításán nincs rajta, de határtalan az emberek ötletessége, így arra gondoltam talán van valakinek tapasztalata. Vagy próbáljam ki én?)
A nikotin tényleg méreg, emberre kevéssé mérgező származéka az Actara. Abból kapsz egy 4 grammos zacsit is, nyugodtan megveheted, nem drágább egy pakli cigarettánál...és belocsolásra is alkalmas, nem kell feltétlenül permetezni.
helló, nekem is a zöld levéltetüvel gyűlik meg a bajom, az erkélyen egy sűrü kis virágon (pontosabban 3van egy ládában) jelentek meg, és szaporodnak... azt hallottam, hogy nikotinos vízzel szoktak permetezni különféle élősködők ellen, merthogy méreg... ez hatásos, vagy vegyek valami szert? a chess-t olvsatam itt a fórumban, ez jó lehet? főleg azért kérdezem ezt a nikotinos megoldást, csak ezeken a virágokon jelent meg, és nem örülnék, ha nagy mennyiségben kéne vennem a tetvek miatt permetszert. üdv
Csodálatosak a pajzstetveid. Szegény leanderem is sokat szenvedett tőlük. Az a tanács, hogy mosogassam le szivaccsal a leveleket, egy ideig ment aztán feladtam. Miután már mindenfélét kiprobáltam egyszer csak láss csodát, a Mortein segitett. Az a csótány és hangyára való és külterületre.
Inkább lefotoztam. Szóval ez az. Egy kis ágnál probáltam ki, mert nem szerettem volna ha ártok a növénynek. Használt ez még a muskátlin mászkáló hernyóra és a tetvekre is. Persze ez a módszer nem kertészetre való. A növényt nem bántotta. Probáld ki Te is előbb egy pici részen.
Köszönöm a válaszodat. Remélem, hogy a permetezéssel nem ártottam sokat. Még mindig van a fán és most, hogy tudom, csak segiteni akartak, nem szeretném ha elpusztulnának. Igy már el tudtam indulni a kutakodásban. Magyar nevük: Kétcseppes szerecsenkata.
Irtam én már mindenfelé mielött a tettek mezejére léptem volna, de válaszra sem méltattak.
köszönöm szépen a választ. megpróbálom. egyébként és különben 2-4 D Amin hatóanyagú gyomirtóra van/lenne szükségem, semmilyen más nem jó. Van ötlet forrásra?
A Fundazol elvben sokféle gombabetegségre hat, de sajnos nem kevés a rezisztencia se vele szemben. A leírásod szerint meg ha gomba, akkor leginkább rózsarozsda, az csinál sötétbarna pöttyöket. Arra inkább a réz-, és rézpótszerek a megfelelőek, pl az előbb már előkerült Manzate (Dithane M45). Meg nagyjából bármi, ami jó a szőlő peronoszpórája ellen, ezek a kórokozók szegről-végről rokonok:)
Pl. ha akad otthon Quadris (vagy Amistar, ami ugyanaz némi felületaktív anyaggal készre keverve) az is nagyon szuper.
Szia! Ezek szerintem valamiféle katicaszerűek bábjai. Az én kertemben az örökzöld kecskerágót támadták meg a tetvek, és a katicák igaz, hogy kb. két év alatt, de tisztára ették, így már egészséges. Sajnos nincs tudományos háttere az ismereteimnek, csak a tapasztalat. A tetvek nevét sem tudom, csak azt látom, hogy a Te képeiden azok az apró fehérek igen hasonlítanak azokra, amelyek az én növényemen voltak. Talán gyapjastetvek?
A vegyszerezés ez esetben nem tudom, hogy a tetveket hogyan irtja- vagy nem, de a katákat valószínű igen:(
Már feltettem pár nappal ezelött ezt a képet. A juniperusomat szivogatját hosszú tömött sorokban. Lepermeteztem BAZUDIN 600 EW -vel. Ugy néz ki, hogy nem izlik nekik, bár szívókájukkal szívósan tartják magukat. Én ilyen mini süniket még nem láttam. Most már arra vagyok kiváncsi, hogy mik ezek? Valami hasonlot találtam egy lexikonban pajszos- elónévvel, de csak hasonló és nem ez. Akit eddig megkérdeztem, nem tudták, hogy ez mi. Van ötletetek?
Fogalmam sincs, nem tudok olyan bio-anyagot, ami a rozsdagombákat irtaná. A biokertészetben erre gálicot, bordói lét használnak, de az nyáron éget, és semmivel se ártalmatlanabb a mankocebnél.