Keresés

Részletes keresés

zlotyi11 Creative Commons License 2002.09.07 0 0 2641
Pedig én már majdnem az hittem!:))
Előzmény: Ciani (2638)
jakka Creative Commons License 2002.09.07 0 0 2640
Miszlikre szedjuk a Svedeket.Olyan verest kapnak,hogy.....pssssszt jon Ciani,egy szot se...:)))
jakka Creative Commons License 2002.09.07 0 0 2639
OK nem vonunk le semmit.
Előzmény: Ciani (2638)
Ciani Creative Commons License 2002.09.07 0 0 2638
Csak nehogy azt a következtetést vonjuk le ebből az eredményből, hogy a svédek ellen is van esélyünk.
zlotyi11 Creative Commons License 2002.09.07 0 0 2637
Majd a Svédek ellen meglátjuk mit tudunk!
Előzmény: Grof (2636)
Grof Creative Commons License 2002.09.07 0 0 2636
És amennyire rádión lehet hallani, jól is játszottunk (helyzetek, kapufa, stb), a fiatalok is, leginkább Gyepest dícsérte a riporter.
Előzmény: imago mundi (2634)
zlotyi11 Creative Commons License 2002.09.07 0 0 2635
Engem is meglepett!:)
Előzmény: imago mundi (2634)
imago mundi Creative Commons License 2002.09.07 0 0 2634
A mindenit, nyertek a magyarok!:)
zlotyi11 Creative Commons License 2002.09.07 0 0 2633
Közben 2-0!
Dárdai
Előzmény: zlotyi11 (2632)
zlotyi11 Creative Commons License 2002.09.07 0 0 2632
Vége?
Akkor grat!
De ez persze nem jelenti azt hogy nem lesz nehéz dolgunk a Svédek ellen!
Előzmény: ChrisRea (2631)
ChrisRea Creative Commons License 2002.09.07 0 0 2631
Iceland 0-1 Hungary

Goal scorers '79 - Low

nana...

Grof Creative Commons License 2002.09.07 0 0 2630
---
A rutinra szavazott a kapitány
Hírforrás: www.BORSODILIGA.hu

Reykjavík, szeptember 6., 22.00

Gellei Imre kezdőcsapatában helyet kap Urbán, Lipcsei és Miriuta is.

Nincs meglepetés a válogatott névsorában, hiszen például azt, hogy Lipcsei Péter tagja lesz a kezdő tizenegynek, előre lehetett tudni. Gellei Imre holnap este, magyar idő szerint 18 órakor a Király - Urbán, Dragóner, Gyepes - Fehér Cs., Lipcsei, Miriuta, Dárdai, Lőw - Fehér M., Kenesei összeállításban küldi majd pályára a csapatot Izland ellen.
Közben az izlandi kapitány is kihirdette tervezett csapatát, amely vélhetően így áll fel: Arason - Gunnarsson, Sigurdsson, Hreidarsson, Vidarsson - Gudjónsson, R. Kristinsson, Ingimarsson, Jonsson - Dadason, Gudjohnsen.
(Forrás: mlsz.hu)
---

mondial Creative Commons License 2002.09.06 0 0 2629
Dombi miatt vagy miért?
Előzmény: fz_d (2627)
fz_d Creative Commons License 2002.09.06 0 0 2628
Korsós Györgynél Lőw jobb, még a fénykorában lévő Mátyus is. Korsósnak nem volt momentuma sem a válogatottban.

Bár Újpest drukker vagyok, mégis kicsit védem Lipcseit. Neki a képességeivel soha nem volt gond, sét, ha a Portóban akkor, mikor ment neki, nem sérül meg, most jóval előrébb tartana. A Fradiban most jól megy neki, tapasztalt, de még a következő EB-n is 32 éves lesz, ki lehet próbálni újra.

Igaz, a válogatottban sosem ment neki, bár emberfogót játszott sokszor, ami nem az ő posztja. Egyébként Lipcseivel kapcsolatban is az a baj, mint Korolovszkyval, az edzők nehezen találják meg a posztját a csapatban.

Előzmény: Büyük (2609)
fz_d Creative Commons License 2002.09.06 0 0 2627
A Debrecenben baloldali középpályást játszik
Előzmény: mondial (2626)
mondial Creative Commons License 2002.09.06 0 0 2626
Böőr nem jobb oldali középpályás?
Előzmény: fz_d (2624)
fz_d Creative Commons License 2002.09.06 0 0 2625
Lisztes egyértelműen a legjobb magyar mezőnyjátékos, talán Dárdai vetekedne vele. A középpályán kettejük mellé kell megtalálni a másik két embert.
Előzmény: mondial (2589)
fz_d Creative Commons License 2002.09.06 0 0 2624
Gelleinek a végére kicsit megjött az esze, és elfelejtette Kuttort és Juhárt.

Viszont elkezdte ezt az ötvédős szisztémát, és még két védekező középpályást eléjük.

Így eleve a döntetlenért harcolunk mindig?
Emellett Gyepest nem értem, miért favorizálja. A másik talány Miriuta, azzal együtt, hogy a Spanyolok ellen volt két megmozdulása, képességei alapján LIsztes ezerszer jobb. Lisztesnél legalább az esély megvan, hogy jól játsszon.

A jelenlegi kerettből én a

Király
Fehér, Dragóner, Urbán, Lőw
Dárdai, Lisztes, Lipcsei, Böőr
Kenesei, Tököli

csapatot favorizálnám. Böőr remek játékos lenne, ha egy fejjel magasabb és 15 kilóval több lenne, ezzel együtt, ha nem Tóth Norbi, akkor ő lehet a megoldás a bal oldalon.

HT Miskolc Creative Commons License 2002.09.06 0 0 2623
és fogja vmelyik adó adni ezt a rendkívül érdekfeszítőnek igérkező izland-magyar meccset?
Előzmény: mondial (2622)
mondial Creative Commons License 2002.09.06 0 0 2622
Végül is, azt hiszem mindenben egyetértünk.:)
Előzmény: Grof (2621)
Grof Creative Commons License 2002.09.06 0 0 2621
"Én a magam részéről azon az állásponton vagyok, hogy a fiatalok ne élvezzenek igazságtalan előnyt a válogatásnál. Játszanak a mindenkori legjobbak."

Ebben egyetértünk.

"Januárban még védekező középpályásként játszott a válogatottban! Nekem egy kicsit olyan érzete van a dolognak, hogy mindenképpen be kell tenni egy-két fiatalt a csapatba."

Csakúgy, mint Sebők, nekem nála volt olyan érzésem, hogy mindenképp be kell tenni a válogatottba. Amikor védőként nem ment neki (pl. grúz-meccs), védekező középpályás lett belőle.
Abban igazad van, hogy Gelleinél is azt lehet érezni, hogy mások elvárásai alapján válogat, de hogy mikor kik azok, azt nem tudom pontosan.

"Ami Lipcseit illeti, itt inkább a kapkodást nem értem. Az egész tavasz folyamán szóba sem került még a bővebb keretben sem a beválogatása"

Szerintem Gellei eldöntötte, hogy most már nem játszatja Sebőköt, az ő helyére hozta Lipcseit, de így tényleg kapkodás-jellege van a dolognak.

Előzmény: mondial (2618)
Ciani Creative Commons License 2002.09.06 0 0 2620
Az volt a gond, hogy a 30 postaládámat mindig nézegetni elég időigényes dolog, és pont azt hagytam ki ma este :-)
Előzmény: Grof (2619)
Grof Creative Commons License 2002.09.06 0 0 2619
Nem csak magyar focis cikkeket, de egészségtelenül sokat foglalkozom a témával, ez igaz. :-)
Te meg olvashatnál leveleket is néha, mert mennék aludni (na jó, nemsokára :-) ), csak várom a választ.
Előzmény: Ciani (2617)
mondial Creative Commons License 2002.09.06 0 0 2618
"Állandóan panaszkodtok, hogy a fiatalokat kéne játszatni, de a konkrét esetekben mindig megállapítjátok, hogy még nem elég érettek. Ha nem játszanak, akkor nem is lesznek."

Én a magam részéről azon az állásponton vagyok, hogy a fiatalok ne élvezzenek igazságtalan előnyt a válogatásnál. Játszanak a mindenkori legjobbak. Persze 2 azonos képességű játékos esetén lehet, hogy célszerűbb a fiatalabbat játszatni. Gyepes pedig egy évvel ezelőtt még a Fradiban sem volt standard játékos, most Garami megtalálta a posztját a védelem baloldalán. Januárban még védekező középpályásként játszott a válogatottban! Nekem egy kicsit olyan érzete van a dolognak, hogy mindenképpen be kell tenni egy-két fiatalt a csapatba. Szerintem ez nem jó. Gyepes játszon a Fradiban sokat, fejlődjön és ha már kész játékos lesz belőle, akkor lehet kezdőként számítani rá.

Ami Lipcseit illeti, itt inkább a kapkodást nem értem. Az egész tavasz folyamán szóba sem került még a bővebb keretben sem a beválogatása(még a ligaválogatottban sem volt benne), erre 1 meccsel a svédek előtt már biztos kezdő.

Én a magam részéről valahol megértem Sebők csalódottságát. Már a keret kihirdetésekor sem értettem a beválogatását(azelőtt pár nappal került ki a Cottbusból), de gondoltam lelkileg próbálja erősíteni a játékost Gellei azzal, hogy behívja. Erre pár nappal a meccs előtt lemond róla, mondván Sebők nem kap játéklehetőséget. Ezt a kerethirdetés pillanatában nem tudta? Ez az én szememben öngól és megértem Vilit, amikor a csalódottságáról beszél. Főleg amilyen lelkiállapotban lehet mostanság. Sebőknek azért volt biztos helye BB-nél, mert megérdemelte. Dragóner volt az egyetlen vetélytársa azon a poszton amin ő játszott.

Előzmény: Grof (2616)
Ciani Creative Commons License 2002.09.06 0 0 2617
Te tényleg magyar focival foglalkozó cikkeket olvasgatsz abban a rövid időben, amíg neten vagy? :-)
Előzmény: Grof (2616)
Grof Creative Commons License 2002.09.06 0 0 2616
---
Lipcsei tudta, hogy lesz ő még válogatott

2002. szeptember 5., csütörtök, 15:37

Négy év után került vissza a válogatott keretbe Lipcsei Péter, a Ferencváros csapatkapitánya. A 30 éves futballista a szombati, izlandi fellépésen ráadásul a kezdőcsapatban kap helyet, sőt Gellei Imre kapitány az őszi Eb-selejtezőkön is számít az utóbbi időben ismét remek formába lendült középpályásra.

Lipcseit csütörtök délben, útban Reykjavik felé, a frankfurti repülőtéren értük utol egy rövid telefonbeszélgetés erejéig.

- Négy év mellőzés után mennyi esélyt látott arra, hogy visszakerüljön a válogatottba?
- Ha hiszi, ha nem, biztos voltam abban, hogy leszek én még válogatott. Amikor először léptem pályára a nemzeti tizenegyben, azt a célt tűztem ki magam elé, hogy 25 fellépésig meg sem állok, majd az 50 válogatottság lett a nagy álmom. Jelenleg 39 szereplésnél tartok, vagyis az álomból könnyen valóság lehet, aminek pesrze nagyon örülök, s ha rajtam múlik, meg is lesz a félszáz fellépésem.

- Újbóli kerettegságában mekkora szerepe van annak, hogy a Fradiban úgy tűnik, Garami József megtalálta a képességeinek megfelelő posztot, ráadásul a zöldeknél Kapic sok terhet is levesz a válláról a középpályán?
- Egyértelműen ennek köszönhetem a visszatérésemet a válogatottba, hiszen míg korábban rendre visszavezényeltek a hátsó sorokba, s leginkább védekeznem kellett, addíg Garami Józsefnél a játékomban 60-40 százalék az arány a támadások javára. Mondanom sem kell, ez igazán testhez álló feladat számomra, s való igaz, Kapiccsal is remekül megértjük egymást a Fradiban. Remélem, mindezt a válogatottban Dárdai Palival párban szintén meg tudjuk valósítani.

- Vagyis hasonló taktikai feladatot kap Izlandon is, amit a Fradiban megszokott?
- Igen, s bízom abban is, hogy sikerrel járunk Izlandon, ezáltal a svédországi Eb-selejtezőn is pályára léphetek. Tisztában vagyunk azzal, hogy nem lesz könnyű a reykjavíki meccs sem, hiszen az északi stílus ellen végig koncentrálni kell, s mindez fokozottan igaz az izlandinál képzettebb svéd együttesre.

- Elsősorban miben bízhatnak a magyar szurkolók az Eb-selejtezőkön?
- Abban, hogy végre állandósul a keret, kialakul az alapcsapat, s ha kinevetnek, ha nem, én úgy érzem, sikeresen szerepelünk majd az Eb-selejtezőkön. Reményeim szerint már a stockholmi kilencven percen is, igaz, előbb Izlandon kell bizonyítanunk, hogy nem a levegőbe beszélek.

Bánki József

[origo]
---

Lipcsei 30 éves? Azt hittem több, így még lehet pár jó éve.

Lőw szerintem a posztján már most van olyan jó, mint Mátyus, és nekem Gyepes beállításával sincs problémám. Állandóan panaszkodtok, hogy a fiatalokat kéne játszatni, de a konkrét esetekben mindig megállapítjátok, hogy még nem elég érettek. Ha nem játszanak, akkor nem is lesznek.
Lehet választani a (Ti szavaitokkal) "sokszor leszerepelt" idősebb játékosok és a "még éretlen" fiatalok között, más lehetőség sajnos nincs, nem nagyon rajzanak itt az Owen-szerű fiatal tehetségek...

mondial: (mivel leginkább Te szoktál Sebők-párti lenni) Sebők talán a képességei alapján még beférne, de az ő hozzáállásának szerintem nincs helye a válogatottban. Bicskeinél behízelegte magát és rajta éreztem leginkább azt, hogy bérelt helye van, ezért is lehet már most 50-szeres válogatott, ennyire azért messze nem jó. Ha pedig valaki megsértődik azért, mert nem válogatják be úgy, hogy nincs csapata és a válogatottban is régóta nem volt jó meccse, az is elmond valamit.

mondial Creative Commons License 2002.09.05 0 0 2615
Tehetséges játékosnak tartom, de még életkorának köszönhetően kevés tapasztalattal rendelkezik. Ez az a dolog, ami nagyon fontos a védőposzton, főleg a magyar válogatott esetében. Ezenkívül nekem nem tűnik kiforrott érett játékosnak, eléggé szeleburdi a srác. Van még hova fejlődnie.

Azon a poszton amit a válogatottban és a Fradiban játszik tökéletes megoldás lehetne a Juhár Tamás.

Előzmény: Ciani (2614)
Ciani Creative Commons License 2002.09.05 0 0 2614
Gyepes beválogatása egy rossz vicc. Na jó, talán a keretbe befér, de azért kezdőként számítani rá... Nem sok jót ígér.
Előzmény: mondial (2613)
mondial Creative Commons License 2002.09.05 0 0 2613
Sajnos úgy érzem kapkod Gellei. Urbánt még csak csak megértem, a magam részéről már régen betettem volna a válogatottba. De Lipcseit nem tudom...Nem vagyok Fradi ellenes, de én Gyepesen sem érzem azt, hogy biztos kezdőnek kéne lennie. A többiekkel úgy ahogy egyetértek.
Előzmény: Grof (2610)
mondial Creative Commons License 2002.09.05 0 0 2612
Emlékszem a magyar-román meccsre. Ott az első félidőben Korsós valami hihetetlenül indiszponált teljesítményt nyújtott, Gellei le is cserélte ba szünetben. Szerintem ott az öltözőben történhetett valami, amit nem akarnak a nyílvánosság előtt kiteríteni. Mondjuk ez csak spekuláció és tán nem is kéne ezzel foglalkozni.
Előzmény: Büyük (2609)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!