Legyen ez a topik a Minolta/Sony felhasználók közössége. Ide várunk minden olyan hozzászólást, amely Minolta hagyományokon nyugvó fotóeszközzel kapcsolatos. Beszélgetések, viták és közös problémák.
Ha már volt sok kép, akkor hadd kérdezzek én is. Ezt a fajta hátteret hogyan tudom úgy használni, hogy a láb is látszódjon? Vagy ennél inkább felejtsem el? Ha OFF szóljatok nyugodtan!
Hümm.... én január óta fotózom néptáncosokat A58-al, 1500-2000 kép is lehet/ alkalom. Gyors mozgások dögivel, ritkán tévedett a gép, akkor is inkább az én hülyeségem volt. Én fenemód elégedett vagyok vele. össz kb. 30 000 expo, szóval volt tesztelve..:)
Minden esetre szerintem, belepo szinten a sony adja a legtobbet a penzedert. Ha majd beleugrasz mas rendszerbe meglatod. Amit meg javasolhatok,de ez csak en vagyok. Megelegszem az egyel elobbi technologiaval. Kevesebb mint egy eve vettem ket a99-et meg egy rx1-et 1db a99 eredeti araert megtoldva picivel. Nekem tokeletesen megfelel eskuvokre, rengeteg baba/kismama/csalad fotozast nyomok vele es nem kivanok jobbat. Vartam amig raakadok egy hibatlan alig hasznalt peldanyra es kesz. Az a7II-bol nekem hianyzik a dupla memoria foglalat, meg pocsom akar adapterrel bohockodni egy eskuvon. Biztos jo meg minden, de nekem nem munkagep. Ha kicsit akarok arra meg ott az rx1, mindig velem van, mert hiaba van franko dslr-ed husz lencsevel ha nincs nallad. Erre mar rajottem amikor megvettem az elso rx100-at. Gyakorlatilag szinte minden nagyobb eletesemenyen azt vettem elo, mert belefert a zsebembe. Parom szult gondoltam nem viszek be egy a99+cz24-70 kombot. :)
Minden rendszerrel vannak egyedi konstrukciós nyűgök.
Legmeghökkentőb legutóbbi számomra a kollégám méregdrága Nikkor FX 17-35-re adott gyári szervíz válasz.
Kollégám említett obija AF motorja nyikorgó, nyekergő hangot ad 2-3 év használat után.
Felment a fórumokra és kiderült ez típus hiba a 2,8/17-35-nél de a többi Nikkor FX zoom betegsége is. A gyár alulméretez mindent, alapvető konstrukciós hiba is van a belső AF motorral és ő örüljön mert sokaknak teljesen be áll az AF. Amíg csak nyikorog addig semmi baj, ált évre rá áll be :-((
Felhívta a Nikon Magayr o. nagyszervízt, ahol közölték -tudnak erről, de semmi gond bárkinek bejátszik kicserélik az AF modult. Már már örült, mikor folytatták 1 éves garin belül ingyen amúgy 180 ezer Ft-ot készítsen össze az AF modul cserére ami talán újabb három évig jó lesz :-(
Mondta erre -a gyár mit lép ha tömegesen szar ez a konstrukció és tudnak is róla?-
Semmit ez egy jó obi, egy profinak megéri 3-4 évenként ha beáll egy AF modult cseréltetni!
Majd ha lesz újabb verziója az obinak biztos javítanak rajta.
Azért gáz egy fél mila feletti obira ilyen hivatalos szervízreakciót kapni!
Na a sötétoldal is tele meglepetésekkel ha a hozzáállást nézzük :-)
Az én CZ24-70 vagy 16-35-öm 7 év napi szintű nyúzás után nem produkál semmi hibát, siklik az SSM motor és pipec minden, pedig szegényeket nem kímélem.
Nyilván sokkal több gépet érint ezt a probléma, de az esetek döntő többségében észre sem veszik az emberek. Aki csak kattogtat és utána csak megnézi, nem nagyít, szerkeszt, az valószínűleg soha nem veszi észre, hogy baj van...
Pillanatok alatt lehet találni egy csomó olyan hozzászólást, bejegyzést ahol problémáznak ezzel, volt aki visszaküldte kicserélték a fél gépet és jó lett, volt akinek nem.
Volt ahol az otthoni microadjust nem segített.
Csak ezzel kapcsolatban ismerem már a sony hozzáállását, a régebbi gépeknél nem is reagálnak semmit, mert akkor el kéne ismerni, javítani nem javítják csak utazik a gép hónapokat a szervizbe... Az A58-nál otthon is beállítható, de az A65-nél szét kell hozzá borítani a gépet, mert megbonyolították a vaku alatti műanyag takarónak a rögzítését.
Ahogy Noxin írta másnál is van gond bőven. Canonnak a lencséi szarakodnak amit tudok. A nikon vadi új gépein olajos volt a szenzor. Amikor a canon 5d mk3 kijött a felső lcd világítás belezavart a fénymérőbe ami egy egymillás gépnél elég gáz. Ahhoz képest én használtam 2xa700-at évekig, a77-et vagy 4 évig és most két a99-et minden gond nélkül. Obijaim sose romlottak el pedig használom öket rendesen.
Ha valaki tobbet ki szeretne hozni egy halszemobjektivebol, akkor ajanlom, hogy probalja ki csak kezzel odatartani a kamera ele. Meglepoen jo szeleslatoszogu makrokent fog szuperalni (mar ha a kamera tamogatja az objektiv nelkuli fotozast). Irtam rola egy blogposztot (angolul) de sok fotopeldaval:
Aztán majd rájössz hogy ez más gyártóknál is probléma... Amúgy az A77-ben VAN korrekció, tehát kb. egyszer kell beállítani objektivenként. Nekem az A850-nél a fixobikkal semmi bajom nem volt, -10 álláson ment mindegyik. Vagy épp váltasz E bajonettre, ahol a kontraszt alapú élességállításnál nincs ilyen gond :-)
Lassan döntenem kell.... De egyre jobban azt hiszem, hogy hagyom a fenébe a sonyt és a baromságaikat és eladok inkább mindent, mintsem, hogy vegyek egy A77 II-öt... A 58 rengeteg hibás focus, A65 rengeteg backfocus probléma amit a sony nagyjából le sem szar, erre most mit olvasok , az A77 II-vel is rengeteg a focus probléma...
Joaron ha lat kifuto nex modellt (nex-5 szeria vagy nex6). Az ujak kozul az a5000 a legolcsobb, itt Lipcseben mar 300 euro alatt van kit objektivvel. Az a5100 persze jobb, de akkor mar inkabb egy a6000, ami szerintem most a legjobb AR/ertek kamera. (Bar ez nem fer bele a koltsegvetesbe)
A kit zoom melle kesobb kell egy 55-210-es zoom, ennyi. Nem kell ezt tulbonyolitani. Ha nem lesznek jok a kepei, akkor menjen el egy fototanfolyamra.
A mosolyjelet ugyan láttam, csak nem tudtam, miért kell széttrollkodni egy feltett kérdést... Sebaj, ettől szép az élet, hogy mindenki hozzászól, én meg összegzem a végén a sok infót, válogatom az ocsút a búzától :)
Az hogy nem vagy jo matekboll, hagyjan de nem latod a ket hozzaszolasomban a mosoly jelet? Nem hulye aki rx1-et vesz csak tudja mire kell neki es tudja mit csinal. Ebay-on mar £800-900 :0 hajra
Amirol te beszelsz az esemeny fotozas nem portre, szerintem. Hidd el nagyon jo portrekat lehet fix 35mm-el
csinalni, sot meg szelesebbel is. Kell hozza egy bizonyos latasmod, meg tudas, de mukodik. Ha gondolod majd rakok fel ide par 35mm-en lott portret. Gyermekfototol a modellfotoig.
Ezzel sajnos teljesen egyetértek (mint általában az írásaiddal) :)
Ezért is dobtam be ide a fórumba, próbálom "továbbhárítani" a felelőséget :D Amikor igent mondtam a felkérésre, még nem tudtam, hogy ez a világ teljesen más, mint az általam jobban ismert DSLR/SLT, kínálatban, árban, stb.
Mindegy, gyűjtöm az infókazt, aztán majd lesz, ami lesz, köszönöm mindenkinek, aki hozzáad ehhez.
Lehet, nem vagyok jó matekból, ezért kérlek, magyarázd el nekem, hogy a maximum 200.000 Ft (kétszázezer) összeghatárból hogyan is tudna megvenni egy 1.000.000. Ft-os (egymillió) gépet - feltéve, hogy lenne olyan hülye is, hogy megteszi - még ha ez teljesen meg is felelne az igényeinek... :)
(Oké, van, ahol már 850-ért adják, de nem ez a lényeg most)
Részemről az a tanácsom saját sok rossz tapasztalat révén:
-nem szabad más igényére nekünk segítség képpen ilyen kritikai pontokkal gépet, rendszert választani, tanácsolni
miért?
engem mondhatom tucat ember kersett meg rokonságból, baráti körbből, kollágákon át hasonló igénnyel.
-nem akarok oylan komolyan fotózni mint Te, de ne legyen kompakt képminőség, komoly gépnek nézzen ki, de azért ne legyen túl nagy, útálok objektívet cserélni, de Nikon vagy Canon kell amilyet láttam a ballagáson másik apuka nyakában, bocsánat 70-90-nél többet nem szánnék rá-
a másik tucat engem kereső sokszor kolléga akik szerintem már nálam is technikailag jobban ismerik a fotó ipart
- válatnék, de nem tudom mire, Nikon - Canon?, de Te hogy hogy 30 éve nem váltottál N/C-re, MILC?, jaj mit csináljak a drága FX vagy L-es obijaimmal?, DSLR-nek hány éve van még, hiszel a 3D fotózásban?, melyik prémiumos obit vegyem meg?, tesztelhetünk együtt műtermedben?, stb. stb.-
Mind két esetben évekig próbáltam mindenkinek tanácsot adni saját gyakorlatom szerint!
Hiba volt! Rendre végül azt vették meg ami érzelmileg őket megfogta vagy a többségi felhasználóknál látott eszköz volt. Rendre azt láttam igazából a kérdezők 99% ponotsan nem tudja definiálni mi is az igénye a fotózással szemben. A többség nem értette a komolyabb amatőrfotózásnál is egy rendszerről kell gondolkodni nem egy váz a lényeg, hisz a PC-én át monitorig, adattárolásig, de még táskáig, tárolő szekrényig mindennek igazodnia kell a saját igényünkhöz! Különben semmi értelme egy rendszer elem beszezésén ennyit nyűglődni!
Napjainkra feladtam! Nagyon udvariasan mindig megmondom nem vállalok más dilemmájában döntési felelősséget! Tehát már senki ne keressen mit vegyek címszóval Te - "komoly gyakorlott fotós vayg".
Nam és Nem!
Mint előttem szóló jól kifejtette, nem vagyok elzárkózó szemét, ha valaki már konkrét felhasználási területén és választott kategóriáján belül van egy-két konkrét termékkel kapcsolatban dilemmája, akkor szívesen adok tanácsot, mindig hozzá téve - a saját gyakorlatom és referenciám szerint!
Alapvetően meg javarészt csak az általam hosszan használt eszközökről alkotok gyakorlati felhasználásszintű véleményt, saját minősítést. Amit nem használtam, újabban már kerülöm értékelni!
Tehát én azt javaslom neked, udvariasan mond meg ismerősödnek nem igazán tudsz neki segíteni!
Ő maga tisztázza mit akar a fotózásban?
Ellenkező esetben Te ajánlasz neki valamit megveszi és Te leszel a bűnbak 1-2 éven belül ha csalódás éri, mert nem erre gondolt! Én annnó X-er így jártam és jobb a békesség!
Azóta csak saját magam beszerzéseivel foglalkozom behatóbban!
De mint sokan mondták ezzel sem túl sokat, engem maga a fotográfiai termék a megrendelőim felé vagy saját készülő anyagaim amik 95% az elmémben lekötnek!
Imádom a fotótechnikát, félreértés ne essék, ezért is vagyok itt, de ne a bicajcsengő döntse el merre és hogyan halad a kerékpáros :-)
Hogy érted hogy nem lehet az rx1-el szép portrékat készíteni?
Színpadon szerel a gyermeked, és meg szeretnéd örökíteni az arcát ahogy szaval. Nem tudsz olyan közel menni. Csak kivágni tudod a nagy képből. Igaz hogy a FF képből jól lehet vágni de nem olyan mintha egy kis telével csak az arcocskája látszik .
Valami ilyesmire gondoltam, szerintem nagyon lekorlátoz a széleslátó.
Hogy érted hogy nem lehet az rx1-el szép portrékat készíteni? Lehet azzal csak kicsit tágabbat és belekomponálsz a háttérből. Nem csak 200mm-en létezik portré. Én nagyon szeretm a 35mm-t, elvagyok vele.
Minden nyaralásra vihetem magammal a tisztító felszerelést.
Ha elmegyek fotózgatni akár egy ünnepségre a gyermekemmel az iskolába előre tudnom kell mire számítsak. Milyen messze leszek, zavarok-e a vaku villogtatásával, akarok-e egy arcképet ahogy szerepelnek stb. Amit így leírtam rögtön minimum 2-3 obi meg egy vaku, esetleg állvany távirányítóval.
Szóval aki a kis zsebgépről akar váltani nagyon nehéz tanácsot adni. Nem lesz tisztában a legalapvetőbb fotós dolgokkal. Ha a legdrágább masinát adod a kezébe azt is az automata módban fogja használni. Nem is érti a használati utasításban leírtakat.
Sajnos, ennél bonyolultabb a helyzet, mert mint írtam is az elején, nem saját részre kellene. Nekem A65 van, pár objektívvel, stb, én megvagyok, köszönöm :) Egy közeli ismerősöm szeretne kitörni a kompakt világból és kért véleményt, hogy milyen MILC-et vegyen (Sony sem kizárólagos), max 200e van rá, általános használatra. A technikai részletek nem mondanak neki semmit, ezért érdekelne a tapasztalat/meglátás a MILC ismerők részéről. Nem (csak) konkrét típus érdekel, hanem minden olyan info, ami segíthet neki a választásban.
Azt ne várd hogy itt valaki neked pontosan megmondja,hogy mit vegyél azt neked kell tudni,hogy :
-mennyit költhetsz
-milyen obik vannak az előző gépedről és cserélni akarod-e őket
-mire kell a cucc (profi-amatőr fotózás)
-mit szeretsz fotózni
-Sport
-Természet (állatok madarak)
-Tájképek
-Macro
-Koncert,rendezvény ,tánc
-Ember,Portré,Akt
-Milyen bajonettet szeretnél(A, E, FE)
-milyen AF rendszert szeretnél (kontrasztérzékelős vagy fáziseltolásos esetleg Hibrid)
-milyen rendszerű gépet szeretnél (tükörreflexes DSLR, fixtükrös DSLT ,vagy tükörnéüli MILC)-Cserélhető objektíveset vagy nemHa így letisztáztad magadban és az adott gépet jól megfogdostad mondjuk a Médiamarktban és a listádon maradt két három gép és pár obi Na ezekről mint konkrét termékekről és használatukról tudsz itt tanácsot kérni és kapni mivel szerintem itt laknak az ország legtöbbet tapasztalt Sony- Minolta szakértői.Ezekkel a sorokkal nem szeretnélek megbántani, tudom mennyi gond probléma van egy új gép vásárlása előtt , itt én a saját gépvásárlás előtti szempontjaimat írtam le.végül is én Amatőr létemre az A 58 mellett döntöttem első sorban anyagi megfontolásból de eddig nem bántam meg!Jó keresgélést!
Ez is az a feature amiért cserélném. A Nex 5-öt is kedvelem, de nincs az az igazi fényképezőgép érzésem amikor a kezemben van, ahogy Te is írod. Minőségre egyáltalán nincs vele gond, de elgondolkodtam, hogy cserélném.
Erről jut eszembe: le kéne cserélnem az 5n-t egy a6000-re. Mennyi lehet a reális különbség a kettő között, feltételezve mindkettő hasonló jó állapotát?
Köszönöm, ezt a kettőt néztem, én is, csak nem tudom, mi lehet a gyakorlati különbség, egy most induló user számára. Tudom, túl sok kérdés - de mit tegyek, ha az A65 sem győzte meg, kicsit akar :D
"Ehhez itt a fórumon pedig NAGYON ÉRTÉKES SEGÍTSÉGET KAP"
Tudom, most troll vagyok, de a feltett kérdésre, miszerint MILC 150-200e Ft- határig, eddig kaptam, hogy vegyen az ismerősöm SLT-t meg kb 3x anyiért RX10-et :D
Nem akarok senkit bántani/támadni,stb... szarkazmus ez, nem beszólás ;) Tényleg mindenki segít amúgy, de ebben a kérdésben full tanácstalan vagyok, MILC-et még csak képen láttam :)
Minden feladatra egyformán alkalmas obi vagy váz nincs manuális obi használatához jó lenne egy mérőékes mattüveg
vagy egy dögnehéz Hasselblad kofferral nem megy az ember hegyet mászni pedig portrézni verhetelen
tehát Porschéval sem lehet szántani pedig kevés jobb autó van tőle. Igy hát mindenki a fotós szokásaihoz válogassa a felszerelését. Ehhez itt a fórumon pedig
"Az objektív üvege sosem kopik el ,ha vigyázol rá egy obi nagyon sok gépet kiszolgálhat, de a fényképező gép fejlesztésben 4-5 év rengeteget számít." Akkor ha pontosan tudod mit akarsz, de egy kezdőnek hosszú az út. És nekem is sok év után ahogy az érdeklődési köröm változik, úgy cserélem a felszerelést. Én arra gondolok hogy az ember hamar rájön ha a szett nem mindenben felel meg az igényeinek. Vázban feljebb lépni mondjuk NEX5-ről 6-ra sokkal nehézkesebb és költségesebb. Az EVF megléte többet ér annál hogy helyette egy olyan objektivbe invesztáljon amit később mégis eladna. Mig egy üveg tartja az árát (bár erre is van rossz példa, adtam el néhány éve 100-300APO-t 80.000 Ft-ért, most 25 ezer) addig a gépek ára durván zuhan. Objektivet cserélgetni minimális veszteséggel jár, ha használtat veszel, hasonló áron eladható.
Jó a MILC, azonban ha speciális dolgokat akarsz fotózgatni (gyors mozgások, nagytele..) a gyárban összehangolt rendszerek sokkal használhatóbbak. Gondolok itt természetfotózásra /egy rétisas kiemel egy halat a vízből/.
Természetes ezt is meg lehet fotózni lassú géppel, de a másodpercenkénti sok kép között biztos lesz nagyon jó. Ezért születnek a mai gépekkel olyan természetfotók amik az analóg korszakban szinte lehetetlen volt. Gondolj csak a film árakra.
Az analog korszakban is a z MinoXD7 vagy Can AE1 volt a természetfotósok álma. A középformátumról mint professzionélis dolgokról ne is beszéljünk. Hasselblad gépek cserélhető hátfallal, keresővel. Azonnal tudta állítani a fotós az érzékenységet. Kicserélte a hátfallal együtt a filmet. Sőt a gyors filmtovábbítást is megoldotta egy fotós kolléga mikor először fotózta le a lovat vágta közben. Igaz nem a filmet rángatta, hanem sok fényképezőgépet használt.
Szóval nincs új a nap alatt csak egyszerűbb minden ha újaabb és újabb technikákat használsz.
Szóval én inkább komolyabb vázzal indulnék neki, mert azt később már nehezebb cserélni mint az objektiveket.
Az objektív üvege sosem kopik el ,ha vigyázol rá egy obi nagyon sok gépet kiszolgálhat, de a fényképező gép fejlesztésben 4-5 év rengeteget számít.
Ezért jó választås egy MILC mert olcsó adapterekkel bármit fel lehet rá pakolni. A mostani kedvencem egy orosz Jupiter-3 távmérős objektiv 1,5/50mm-es. Drágább mint egy m42-es, de jóval kisebb.
A múltkor a vaterán már csak 15000 Ft volt egy 24mm-es objektiv MD véggel, nevetséges.
Cserébe kézzel kell élességet állitani, de ha 50 évig sikerült AF nélkül fotózni akkor nem lehetetlen.
Szóval én inkább komolyabb vázzal indulnék neki, mert azt később már nehezebb cserélni mint az objektiveket.
Igen, egyetértek az előző hozzászólásomra adott válaszokkal. A technika előrehaladottságával / elérhetőségé válásával iszonyatos mennyiségű fotó készül, ráadásul azonnal láthatja más is. Nyilván nagyon sok olyan kép készül, ami rossz ilyen, v olyan szempontból, a legalapvetőbb hibákat sem veszi észre készítője. Hála az égnek, ennek ellenkezőjére is rengeteg példát találunk, amiket akár órákat is elnézegetne az ember. Jómagam a képminőséget, elkészítés módját is figyelem (ez azért akárhogy is, de javuló tendenciát mutat), viszont egyre jobban előtérbe helyezem a kép tartalmát! Kreatívság, elkapott jó (szerencsés) pillanat, kiváló ötlet alapján készített, de akár a más szemszögből való bemutatott esemény, ami igazán nyerő nálam. Lehet, van közte olyan, ami nem tökéletes technikai szempontból, viszont a kegyetlen megragadó. Talán elértük azt a szintet, hogy nem feltétlenül a gépünk belbecséről kell beszélni mindenáron, hanem annak jó szemmel való használásáról. Nyilván jobb technika, több lehetőség, de egy gép tulajdonsági szintet meghaladva (ami tendenciózusan egyre kisebb kategóriákra is igaz) már sok esetben a felhasználón múlik! Az említett oldalakon én sok esetbe nézem a technikai adatokat, a fényképezőgép típusát, és egyre több esetben ámulok! Nekem sokat segít ez is, hisz próbálom memorizálni a beállításokat, a saját azonos témájú képemhez. Nyilván a kellő alázattal megfogalmazott kritikákat, tanácsokat is jó szível veszem, de saját elbénázott képeimből is próbálok építkezni.
A Pentax fórumon most megy hasonló vita... Nekem csak egy megjegyzésem van: ha valaki intarziás, faragott bútort készitene akkor egy kinai szárszámkészlettel igen nehézkesen fogja megvalósítani az elképzeléseit. Nyilván ha ért hozzá akkor lesz belőle valami, de megfelelő szerszámokkal gyorsabban, precizebben, szebben tudná kivitelezni. Egy fényerős fix obi háttérmosását nem lehet egy kitobival produkálni, mert a fizika közbeszól. van amit képtelenség megoldani vele. Néha kell a megfelelő felszerelés. Persze tudás és koncepció nélkül bármilyen objektivparkja lehet valakinek... Mostanában én is egy fixobjektives sétákat teszek:
Az általad említett oldalak jó iránymutatók ötletet is lehet onnan szerezni de ezeket nem kell kötelezö érvényűnek tekinteni .
Van olyan E-Mafosz/G és AFIAP címeket elért fotóművész barátom aiknek a mai napig egy darab zeiss vagy G üvege nincs (tudomásom szerint ) és egy 10Mpixeles alphával fotózik és utálja a Rawot de egy mezőn a sony 18-70es alapboival egy perc alatt készít olyan fotót hogy leesik az ember álla. Én az ő szintjét szeretném megközelíteni amit nagyon sok tanulással még több fotózással egymás képeinek kritizálásával a kritikákból való tanulással (nem megsérődéssel) jó látásmóddal szerintem minden fotózást szeretőnek elérhető.
Egyébként nekem is A58-am van és nekem bejött. előtte egy a200-at hajtottam de az 58-asegészen más világ!
Úgy csináld ahogy leírtam, mert ha magas az ISO, vagy kézből exponálsz, nem todod megítélni az élességet teljes pontossággal.
Csak ha kiiktatsz minden lehetséges hibaforrást akkor lesz megbízható az eredmény és tudod megítélni a gép fókuszpontosságát.
/Amikor a Minolta telém fókusztesztjét csináltam, csak egy kis egyszerű állványra szereltem őket. A fókusznagyításnál látszott, hogy a lencse akkorát "ütött" mikor befókuszált, hogy még három másodperc után is remegett a kép. Igaz, hogy ezred felett exponált a gép, de a pontosság megköveteli hogy minden paraméter állandó legyen és csak a gép fókusza változzon. Én még azzal egészítettem ki az egészet, hogy közben le fel tettem az objektívet hogy teljesen szimuláljam a valóságot. /
Semmi gond! Csak egy pillanatra (még ha kétkedve is) megörültem, hisz minden relatív. 260, v 520 nem kevés különbség, ami már látható. Amúgy a MM-ba 180-ér van A58 2db obival, szerintem nem rossz alternatíva. Én is hasonló képen vagyok, veszélyes dolog belemerülni hobbi szinten a fotózásba. Kicsit pironkodva, szégyenkezve érzem magam, hogy csak 150, 200, 250- ért szeretnék / tudok fényképező aparátot vásárolni. Az az érzés támad bennem, mind ha olcsójános lennék ettől, és ezáltal nem kapom meg a minőségi kép elkészítésének lehetőségét. Persze van felszerelés és felszerelés között különbség, de a humán faktort sem szabad elfelejteni a felhasználási kör mellett. Ilyenkor megnézem pl.: a flickr, vagy a 500px weboldalra feltöltött képeket, és a reménysugár felcsillan bennem, hogy sok gyakorlással, odafigyeléssel talán nekem is sikerül ezen gépekkel! :)
Ezt nem vitatom, de a 150-200e Ft keretbe nem fér bele. Tudom, "spóroljon még", meg "ennyiért nem lehet rendeset", stb., de ha ennyi van rászánva, akkor nem számít a mi lenne ha :)
Lehet, ha nem lesz új/garis megfelelő gép jó ideig, akkor lejjebb adja az igényeit, vagy emeli a kerete, esetleg nem Sony lesz - de egyelőre ezek a keresési feltételek.
Tényleg csak érdeklődési szinten kérdezem, hogy merre láttál 260.000.-Ft körül RX10 II? Bevallóm, én nagyon szeretnék egy ilyet (ha meg is köveztek érte) , de 520.000.- Ft (!!!) láttam csak! :( Kérem szépen, ennyiért NEM! Még úgyse, hogy számomra egy ideális gép lenne, és gondolkozás nélkül megfizetném a reális árát!
Az elso rx10 is tokeletes gep ha nem kell a 4k. Szerintem tenyleg mindenre alkalmas szinte es tenyleg nagyban segit a kreativkodasban hogy nem kell obit cserelni ha meglat valami uj temat. Videoban odaver mindent ennyi penzert. A slt-ket szinte csak munkara hasznalom amiota megvan.
Köszönöm szépen, de ez 260e körül van, ami bőven túllóg a rászánt összegen. Illetve tisztában van az objektívcsere macerájával, neki a nagy gép nem szimpatikus inkább, mint a cserélgetés.
Sony A58 vagy A77 a gép? Nem lehet, hogy csak AF területen kívül van a tárgy és a legközelebbi AF pontnál valami közelebbire tud fokuszálni a váz? (ez így érthető? )
Próbáld meg, hogy kiválasztod a középső, jobb és bal legszélső af pontot. Ha ezekkel jó, akkor valószínűleg nem FF/BF a váz, obi.
Ha ezekkel gond van, akkor szervíz, ha garis a gép!
Rumos: igen, én is örülök a MILC váznak. Pedig itt van AF finom állítás, de még sosem volt rá szükségem, pedig nagyon háklis vagyok erre :)
Állvány, 2 sec késleltetés, 100 ISO, legnagyobb blende, 5 m távolságra fekete-fehér A4 papír a célpont Center AF. Először a széles végen, majd a tele végen próbalövés (3 db) . 1 cm-enként a célpontot előre és hátravinni (5 előre 5 hátra) . Minden fényképnél leírni mennyit mozgattál.
A fényképek elemzése a számítógépen.
mennyire jellemző ilyen hiba erre a típusra?
Nem jellemző,
inkább a régi Minolta objektívek igényelnek korrekciót.
A gép nincs fél éves, így nem célszerű buherálnom szerintem.
A széles AF esetén vettem észre, mint ha hátra fókuszálna, de nem mindegyik képen és a 18-30 mm obi állásban (Sony SAM II 18-55).
("Tesztelés": kb két lépés hátra, egy 60*40cm tárgy egy garázsajtó előtt (a kettő között kb 80-100cm). Az obi kb 18-24mm közötti állásban, nem egyértelmű számomra, hogy hátra fókuszált vagy csak máshová mint kellett volna.)
Hogyan lehet ezt tutira letesztelni és mennyire jellemző ilyen hiba erre a típusra?
Nem biztos. Az AF modult DSLR vázban 3 csavar tartja. Ha ez rosszul van beállítva, és az AF sík elcsúszik lehet olyan, hogy a középső pontnál jó az AF jobb oldalon back bal oldalon front focus van. Persze normál esetben csak FF vagy BF a váz. És ugyanígy sajnos objektív is lehet decentralizált...
Ha esetleg magad akarod megbuherálni, ez jól jöhet:
Amennyiben egy gép (vagy az obi) back fókuszos, minden képen jelentkezik a hátra fókuszálás, függetlenül az "AF széles" vagy "AF terület", vagy "AF pont"-ra fókuszálok?
Közel 2 milliónyi okom lenne rátenni UV szűrőt a lencséimre, de isten ments.Egyik-másik kapott már annyit egy év alatt mint másnál egy élet alatt, de speciel a frontlencséim makulátlan állapotban vannak.
Valaki elmagyarázná nekem közember számára is érthető módon, hogy miként hat a képre régebbi lencséknél, ha egy SLT gépen használom az első elektronikus redőnyt? Egyszer korábban már feljött ez a dolog, és valamelyikőtök el is magyarázta, de az számomra teljesen érthetetlen volt.
Azok táborát erősítem akik nem védik UV szűrővel a frontlencsét. Optikus mondta nekem hogy egy frontlencsén olyan komoly bevonat van ami igencsak ellenáll sok mindennek. Talán egy marék homokot ne dörgöljünk bele. A legjobb szűrők is némileg lerontják a képminőséget. Én ezért csak CPL-t és ND szűrőt használok oda ahova ezek kellenek, de egyébként meg semmit. Soha nem volt semmi sérülés amit okoztam volna. Két baleset! Egyszer a táska leesett a vállamról, egyszer elborult a gépem állványostul. Egyik esetben sem lett volna jelentősége a szűrő védelmének. Van Noxintól vett Minolta halszemem ami öreg és nagyon apró karcokkal van a frontlencséje. (Nem Noxint piszkálom ezzel) Szóval semmit nem veszek észre a képen mint hibát. Kifogástalan. Továbbá bármelyik frontlencsén bármilyen szutykot egy grafitos lenspennel 10 másodperc alatt lehet megtisztítani. Ha sár fröccsen fel akkor a karcolós szemcsék miatt először leoblögetem a lencsét mielőtt lenspenezném. Szóval én UV-re nem költök :)
- vagy higyjek az emberiség másik felének és tényleg kibír mindent a frontlencse? (azaz, spórolok kb. 5eFt-ot és bevállalom a matematikai esélyét egy balesetnek).
Rendben, az első tétel bizonyosságát elfogadjuk, bizonyítását későbbre halasztjuk ;)
A szűrő márkáját illetőleg azt nem vonom kétségbe, hogy ami drágább, mint a Hoya, az (valószínűleg) jobb is :) Azt szeretném megtudni, hogy a nála kedvezőbb árú (pl. Polaroid, Kenko, esetleg Hama) szűrők már megelelő alternatívák lehetnek-e. Ha "muszáj", akkor természetesen marad a Hoya - a kérdés, kell-e.
Én annak idején 70-400-hoz kerestem uv szűrőt. Külföldi fórumokon hetekig olvasgattam hogy ki mit javasol/ használ Hozzá. Többen állították hogy sony/carl zeiss a legjobb mert a t* bevonat kontrasztot ad a képnek és az autófókusz is pontosabb lesz a növekedett kontraszt miatt. Gondoltam marhaság, de erre az egy lencsére mondom megveszem. Feltekertem és minden igaz volt amit írtak. Ha megnézitek a cz uv szűrőknek van egy kis sötét árnyalata ha összehasonlítom egy akármilyen szűrővel. azóta a cz24-70 is kapott és egy másik obim is. Nem veszem meg mindenre egyszerre mert ku*va drága de a jobb obikra bizony megéri. Szerintem jobb mint a b+w. A minolta 80-200-on nem használok semmit mert elég bent van az üveg és ellenzővel együtt elég biztonságosnak tűnik, amíg be nem törik :)
Ez az felvetődött UV/CPL téma most bennem is kétségeket ébresztett a meglevő, noname szűrőimet illetően. Ami kérdésem volna: ha csinálok tesztképeket és nincs látható különbség a képek között, akkor is lehet valami - általam nem észlelt - különbség egy noname és egy márkás megoldás között? Illetve, a Hoya az egyetlen út, vagy pl. Polaroid, Kenko, stb. kategória is értelmes alternatíva lehet?
UV szűrő mindig van fent, frontlencse védelem okán, a CPL értelemszerűen csak alkalmi. Nincs pro felszerelésem, a hobbifotós halmazba tartozom (A65+Sigma 18-125HSM a fő összeállítás, 35/1.8 és M100-400 még a repertoár, UV mindegyikre került, CPL is van).
Egy kis segítségre lenne szükségem, elsősorban RX10 tulajdonosokhoz szólnék. Idén szeretnék vásárolni egy ilyen (vagy M2 verziót) gépet. Annak ellenére, hogy nem igazán motivál a nagy zoom, de mégse lenne alkalmanként hátrány egy kicsit növelni a meglévő 8,3X optikai zoomját. Még tavaly év elején, 2014-be vásároltam két optikát a réges régi gépemhez, mivel szemtelenül olcsón, bontatlan, újat tudtam beszerezni. Igaz nem is használtam ezt követően, mivel vettem egy új fényképezőgépet. Most viszont eszembe jutott, hogy létezik és kipróbáltam egy megfelelő méret átalakító gyűrű segítségével dsc-hx400v n . Szóval, az lenne a terv, hogy szívesen letesztelném az RX10 gépet ezekkel az optikákkal, így növelve az optikai zoomot 8,3 X1.7= 14.11. Persze a széleset is, mert arra is kíváncsi volnék. Talán lenne olyan személy köztetek, akit szintén érdekelhet, hogy mit tud vele? Amit tapasztaltam, az nagyon tetszetős eddig, hisz kevesebb zommal (azaz több fény megtartásával) elláttam ugyan oda, vagy messzebb. A széles is nagyon tetszett, hisz egész közelről tudtam a téma teljes terjedelmét lefotózni. Erről a két lencséről lenne szó: VCL-DH1774 tele és VCL-DH0774 széles!
Az egyiken a bal oldali tűzfal téglái elmosódottabbak sokkal.
Valóban szarrágásnak tűnik de az egyik jobb. (A filmes korszakban nem láttuk volna a különbséget.)
Szerintem akkor jön ki a kölönbség a szűrők közt ha nyitott blendénél fotózol.
Tegnap én is próbálgattam a 80200 Minoltát sem a fókusz állításban sem a minőségben elsőre nem volt különbség szűrő és szűrő nélküli képeken. (200mm F2.8).
Lesz egy kis időm a hétvégén a kíváncsiság kedvéért lövök néhány precízebb tesztképet állványról.
Kifényképeztem az ablakon, az egyik képen fent volt a Cokin rendszer polárszűrője:
de nem sok minőségi különbséget sikerült felfedeznem, pedig nem egy drága és egyébként régi, használt szűrő... A képek a 24mpixelből lettek kivágva ez 100%-nak felel meg.
Jogos, én is - de sokan nem használják! Vajon miért?! Hányszor vertem azt már oda, hámlik a festése a 70-200-nak! Tényleg, ezért sem jut eszembe a szűrő...
Nekem az alap CZ zoom-on és a 70-200G van minőségi protector szűrőm a többin nincs.
Nekem minimális a képkontraszt vagy ellenfényben történő képrongáló hatása, ahhoz képest mikor egy koncerten beverik a frontlencsém (már megtörtént egy esernyővel végrehajtva véletlen) vagy leöntenek gépestül sörrel, vagy véletlen iszapos sár fröccsen rá lepucolhatatlan karcoló homokszemekkel és tűrán véltlen sziklának ütődik.
Mindenki felhasználása szerint dönti el. Tény minőségi, ultravékony zafír üveges 10-16 rétegű tükrözésmentesített darabokra igazak a fentiek. Egy több mint fél millás objektív frontelncséjének védelme megér egy 12-16 Ft-os minőségi BW protector szűrőt és 1,2% -nyi képromlást.
Természetesen a műtermben vagy macro obijaimon és a 300-as fix telén e féléket nem teszek fel.
Műtermeben kell az elérhető legjobb képminőség és nevezhetjük biztonságosnak a környzezetet, utóbbiakon meg baromi nagy a napellenző és a frontlencse mélyen ültetve és cikis ipartelepeken, az említett tömegrendezvényeken nem makrózik vagy nagytelézik az ember fia :-)
A CP néha viszont felugrik bármelyikre.
Azért van szűrőmenet az objektíveken mert sok felvételi helyzetben sokféle plussz segítséged ad a szűrő használata!
Valóban állnadóra viselni egy szűrőt döreség, bár egy hobbystának nem árt semmit egy protector, sőt.
maximális egyetértésem - csak akkor teszek szűrőt az obira he akarok kell. :-)
Csak CPL van, 55/72/77 mm és semmi más - bármi a frontlencse előtt csak rontja az optikai teljesítményt - soha nem értettem az UV/Protector/clear és egyéb szűrők létjogosultságát... OK, még az UV a magas hegyekben OK de egyébként...
ha segít vékony Hoya-t használok, a kék alapot ( nem Pro1 vagy HD ) és semmi ilyet nem tapasztalok - igaz APS-C-n és nem FF-en. Merem ajánlani, tuti, főleg olcsón evilbéjről...
Közben kölök némi eredményt a 80-200-as canossajárásomról.
Szűrő nélkül egyértelműen jobb a dolog! Még a Hoya nem ment fel rá hogy az is rontja-e a minőséget. Amit meg tudtam állapítani hogy 80-tól 160-ig tökéletes a minőség még f2.8-on is. 160-tól 200-ig f4 felett OK, de f2.8-on nagyon nagy nagyításban némi lágyság látható. Nos ennek örülök mert mégiscsak tudom használni az obit!!! A160-200 közötti kis kellemetlenséget be lehetne tudni annak hogy ez ilyen és kész, de én azért törekszem a megoldás megkeresésére. Szóval ha van valakinek ötlete akkor hajrá! Én egyenlőre állítgatom, próbálgatom. Lehet szakemberrel kap egy szervízt, meg egy tisztítást hogy minden Ok-e odabenn.
Igazad van , ha még nemnagyon csináltál akkor kárt is okozhatsz.
Egyébként a 35f14 se sokmaban különbözhet a minolta 35f14-től mechanikailag.
Én is csak azért merem szétszedni mert sok manuál obit szedtem már szét..
Szerintem mindenki mással keni, nekem a fehér zsírspary vált be mert a normál zsírtól nagyon tapad egymáshoz és nehéz a fókusz.
Nem tudom mennyire vágot , a minoltánál mielőtt leszeded a bajonettet, előtte csavarozs ki az érinkezősort és utánna a matt betétet vedd ki amire felvolt csavarozva. És utánna a bajonett.
Sajnos én nem merem szétszedni, pedig a finom mechanikákat szeretem szerelni, telefonokat, kompakt fényképezőket is szedtem már szét. Most mondjuk van 2 hetem a következő munkáig, lehet megpróbálkozom vele. Csak igazából azt sem tudom mi kell hozzá, vagy hogy mi a baja. Csak simán elfogyott a zsírzás? Milyen zsírral kell kenni? Csak koszos lehet + zsírhiány? Vagy valami fogaskerék ment tönkre?
A Minoltának nekiesek, de ez a 35mm F1.4 azért elég drága obi, nem tudom okozok-e kárt?
Igen, gondoltam hogy kb. 3 hét (ha szerencsém van).
Nem ejtettem le, egyszercsak eljutott eddig a szorulós pontig a kopás. Már korábban is észrevettem valamit, de annyira fokozatosan romlott az állapot, hogy most tűnt fel igazán.
Persze most, a szezon kellős közepén izgulhatok, hogy kibírja szeptemberig. Akkor már elvileg tudom nélkülözni 3 hétre. :/
Ugye videózok és csak manuális fókusszal használom az optikákat. A Minolta 50 F1.4-es rendben lesz, egyik kedves fórumozó emailben segített, hamarosan szétszedem és megcsinálom.
Ami nagyobb dolog az viszonz a SAL35F14-em, aminek a fókuszgyűrűje két dologt csinál. Az egyik, hogy érezhetően szorosabb mint eddig. Illetve ha kissé megfeszítem kifelé és úgy tekerm, gyakorlatilag elforog. Amint nem felszítem kifelé (értsd: a frontlencse felé) akkor megszűnik és rendesen működik, leszámítva hogy szorul.
Használható, tehát nem szorult be nagyon, viszont úgy érzem hamarosan megadja majd magát. Vagy marad így. nem tudom hogy működik a mechanika.
Azt hiszem hamarosan írok az egyik Sony szervizbe, hogy mennyibe kerül, mennyi idő, stb.
Van német ebay is, de a .com-on vannak a legjobb árak. Kell hozzá egy virtuális számla, ami a legtöbb banknál dijmentesen elérhető, annak van egy kártyaszáma. Azzal a kártyaszámmal be kell regisztrálni a paypal.com-on, levonnak 1 eurot ellenőrzésképpen és aztán elsőként a tranzakció azonosítószámával hitelesíteni kell a paypal felhasználót. Innentől kezdve már gond nélkül lehet vásárolni az ebay-on, oda természetesen szintén kell egy regisztráció.
Köszönöm szépen! Megnézem, hogy hogyan megy ez a rendelés külföldről, mert még sohasem csináltam.....Általában az árakat tekintve nagyon komoly eltérések vannak az itthoni és a kinnti között, érdemes belefogni (Sajnos én németes voltam mindig is, az angollal hadilábon állok.)
Elfelejtettem írni, hogy ez még Pentax, 1/125-el, de ennél kisebb záridővel már nem megy neki. A gyors mozgásoknál 1/320, vagy rövidebb kell. illetve a zenészek már nem "befoghatók" ennél a fényviszonynál.
Gondolkodtam én is a NEX rendszeren, de nem tudtam igazán össze vetni az A58-al. Nem is volt igazán bizodalmam hozzá. Most már nem fogok átállni, van négy "hosszú" obim, ha nem tudom használni a Sonyhoz, akkor megy a Pentaxra. A 300-as a Pentaxon mondhatni bevált (zenészeket kellett fotóznom a színpad mélyén, akik gyakorlatilag nem mozogtak, a fény se volt túl sok, de vannak azért ennél sokkal brutálisabb helyzetek is.
Ha regebbi manualis objektiveket akarsz hasznalni, akkor inkabb a tukornelkuli sony rendszert kene hasznalnod. Az gyakorlatilag tokeletes erre a celra.
Megpróbálom még egyszer, hátha valaki nem olvasta. Van Sonyhoz (SLT 57) olyan program amivel a laptopon látom az élőképet fotózás közben? Mélységélesség, pontos fókusz stb céljából. Előre is köszi!
Van mindenféle a gyűjteményből kifolyólag, de amit aktívan használtam, az M42 és Pentax-bajonett filmesre. Pentax-K-m-et néha használom (ha nem merem magammal vinni a Sony-t), de nincs versenyben az A58-al, ezért oda adtam a lányomnak. Itt viszont 300-ig van obim.
Különösen a Praktica izgatna, K-m-en már járt, akkora fényereje van, még a sötét szobában is, hogy szó szerint majd kiégette az érzékelőt...:)
Abban viszont szomorú vagyok, hogy a filmes korszakomból van még egy zsáknyi nagy fényerejű obi (még használatlan is), most csak gyűjteményi darabok....
Érdekes művészi megvilágosítás, itt viszont elég lassú volt a mozgás. Ezen nem állítottam semmit, csak egy kis élesítést kapott. Az A58 toronymagasan jobb, mint a kispentaxok....
A vágás azért ilyen, mert oldalt-alul belógott egy mikrofonállvány, azt leszedtem.
Azért a Duna Karneválon lenyomtam 9500 fotót, nem sok ment a kukába...:). Már egy éve fotózom a Hagyományok Házának is.
Az index szarrá rongyolja a képeimet, de ha megnézitek a Vadrózsák, Corvinus, Fáklya facebook lapját ott vannak a fotóim...
Szóval az A58 nekem - az anyagi korlátaimat tekintve - bevált, felüdülés a Pentax után. (ISO 1600, de a ISO 3200 is használható zavaró zajosodás miatt)
Előtte másfél évig A850 optikai keresővel, ott nem volt belenagyítás :-) szemre ment a félhomályban... Azért a szinházban is van mozgás és váratlan ugrándozások.
Én szinházban fotóztam optikai keresővel, most meg a Sony A7-tel. Nem fekete mágia, hanem rutin és érzék kérdése. Az EVF-hez meg jár a focus peaking és a belenagyítás is. Az viszont egy más kérdés hogy a 2,8-as obit rekeszelnem kellett hogy elég legyen a mélységélesség, de még a Beercan 4-es rekesze sem adott eleget a fullframe vázon.
Az érdekes lesz..vele fókuszálni...táncosokra. Nekem pl nem megy a58+135/2,8-al jó fényviszonyoknál. Azért kell kézzel, mert a kuplungos obikkal pontatlan. (Sigma 18-200-al meg pontos!)
Aztán, ha ez meglesz rájössz,hogy gyönge a váz :DDD.
Viccen kívül, ez már komoly technikát kívánó "sportág". El kell gondolkodni, hogy egyáltalán van-e értelme "jobb" képekre törekedni? Megéri-e belefektetni 300ezret? Vagy akárcsak 75-öt..
A másik, hogy anno a300-al iso 800 még elég jó volt nekem, most ez a gép tudja uazt iso3200-őn? Mert akkor ugyanott vagy most 5,6-os rekesszel, mint ahol 6éve 2,8-al....
Miért nem próbálod meg egy 85/2,8 sam-al? 20mpixelből tudsz vágni. Ha nem fog beválni, legfeljebb lesz egy portréobjektíved.. Vagy eladod.
Üdv! Érdeklődnék, hogy lehet-e adapterrel feltenni A58-ra Pentacon 135-os objektívet? Én nem makrózni szeretnék vele, hanem távolról közelebb hozni a (általában mozgó) témát, de rossz fényviszonyoknál (amikor már az ISO sem segít)
Egyáltalán érdemes megpróbálni?
Nézegettem a netet, de mindenhol, NEX-ről volt szó... Ha van ilyen adapter, hol kapnék ilyet?
Néztem a gépemen a beállításokat. Azt régóta tudom hogy az AF-et lassúban használom azért hogy pontos legyen! De az AF követést nem értem. Te írod hogy 1-esen használod. Nálam az A99-en alacsony-közepes- és -magas beállítás van. Ez mit takar pontosan? A folyamatos fókuszkövetésnél van szerepe?
Az enyém az ominózus fehér cső ami rosszalkodik (rosszalkodott) Nos elég behavazott vagyok ezért írok most. Holnap tudom jobban kipróbálni élesben egy fotózás keretein belül. Noxinnak köszönöm a hozzászólást! A CPL tuti odavágott a minőségnek. Szintén köszi mrrr74-nek a téma felvetését. Övé az első és jól működő üveg. A poén az hogy azt is CPL-el használgattam és kezd kikristályosodni hogy miért javult meg nála a kép. Amikor visszakerült a vázamra egy pár kép erejéig, azért lehetett jó, mert akkor az esti kevés fények miatt nem tettem fel rá a CPL-t.
A kérdés!!! Ennyire leronthatja a CPL egy obi nagyított képén a részleteket? Szinte minden obimon van CPL, és eddig egyiken se tapasztaltam ezt. Pl a régebbiek közül Minolta 85 f1.4, vagy Minolta 100 f2.8 macro. Volt egy Sony 70-200 G-és csövem is amire legelsőre sikerült egy vacak kétezer Forintos CPL-t rátenni. Nem csinált ilyet! Pedig szabad szemmel is látni lehetett a szűrő hibáit. Az ominózus 80-200-on Tianya szűrő volt. Ráadásul a pro változat. Tudom hogy kínai, de azokból ez a legjobb! És sokan dicsérik. Persze Kalocsai mester nem szerette a nevet! :)
Nos elsőre holnap bevetem szűrő nélkül! Majd azért hogy okuljunk mindannyian hamár így összejöttünk kipróbálom hogy a szűrőket megcserélgetem. Van pl Hoya CPL is! Az gondolom már csak jó lehet! Megírom majd az eredményeket. Milyen opciók lehetnek?
Van egy hibás Tianya szűrőm!
A Tianya mint márka hanyagolható a profi üvegekre!
A nagy fehér 80-200 G-és üveg nemszereti ha CPL-el butítják. Neki jobb ha szűzen marad!
Noha jobb szűrő nélkül az eredmény, mégis icipici beállításra szorul az obi (pl a harmadik lencsénél)
Kiderítem, mert az enyémen nincs, a másikon van (volt). Mindenesetrr olyat ne használjon senki. Nekem Hama és Soligor van, ezen nem volt fent, de amin igen, ott nem volt gond, bár f4.5 a vége.
Én telére 82-es méretben kerestem valami olcsóbb CPL szűrőt anno, volt eladó Green-L jó árban. Utánanéztem, találtam egy tesztet, amiben különböző gyutávokon teszteltek egy márkás és egy Green-L szűrőt. Nagylátón, de még 50mm-es sem volt érzékelhető különbség, de 200mm-en katasztrófális eredményt mutatott az olcsó Green-L. Ergo ezek szerint a gyutáv fokozottan beleszól a végeredménybe, és hamar kiderül, mi a jó szűrő-rossz szűrő.
AF élességállítási hibák: "Nem megfelelő polárszűrő használata. A nyelvrepesztő Cirkuláris polárszűrőt használjuk tükörreflexes gépeknél, ugyanis ők a gépünkbe jutó fény rezgési síkját 90°- al elforgatják, így nem zavarhatják meg a kontrasztmérést az összeadódott (már a gépben eleve polarizált) sarkított fények a szenzorokon, ellenben a lineáris polárszűrőkkel."
Köszi Neked is (én most ránéztem és nem bejelentkezve is megnyitotta). A beállítások nálam is hasonlóak, azt nem tudom, hogy A77/99-en is ilyenek-e, de azokon a vázakon nem működik jól az obi. Vagyis, talán már történt előrelépés. CPL nélkül rettentő sokat javult a minőség. Azt nem gondolta volna senki, hogy egy polár így befolyásolja a képalkotást (vagyis mi nem), de most mintha jó lenne. Hétvégén teszt lesz azért.
Az tény, hogy nekem nem volt a gépemen még 70-200, de ez nagyon jó kis üveg :)
Én is hasonlóan jártam, a Minolta 80200 objektívemmel. A tesztképeidet nem tudom megnyitni, de mielőtt megindulsz javíttatni , állítsd át a gépen a fókusz meghajtó sebességet lassúra, és a követést 1 re az 77M2 a menüben.
Nálam mielőtt ezt így állítottam volna F4 alatt mindig kézzel kellett korrigálni -finomítani- az élességet. Már azt hittem hogy a hosszú végen csak manuálisan lesz jó nyitott rekesznél. (El akartam cserélni egy 70200G -re)
Miután így beállítod a gépen a fókusz sebességet következik a finomhangolás -20-+20 ig ötösével lépkedve. Csináld ezt meg mindkét oldalon (80 és 200 mm).
Amikor ezzel megvagy képernyőn kinagyítva kielemzed mindkét oldal korrekcióját. Válassz egy kompromisszumot és állítsd be. (ha szerencséd van mindkét végen ugyan az a korrekciós lépcső).
Miután így beállítottam olyan jó lett, hogy nem is akarok 70200G-t.
Köszönöm a tippet, ma már beszéltünk Vele, a topikba meg benézek. Azt mondta kár, hogy nem volt ott a tesztnél. Jelen esetben szerencsére a jó obi az enyém, de ha már így belekezdtünk, akkor csak a végére kéne járni. Amit írsz, akár jó megoldás is lehetne, viszont ebben az esetben nem értem, hogy mitől javult meg egy másik vázon...
Most a legújabb ötlet, hogy az UV szűrő kavar be, majd meglátjuk. MIndenesetre beszámolok majd mire jutottunk.
Üdv! Szvsz. az egyik lencse nincs az optikai tengelyben (szerintem belülről a harmadik), akkor van a baj, amikor csak kis körmöcskék tartják a lencsés, ütődéskor esetleg elmozdulhat. Beállításához hagyományos optikai pad kell, szerintem érdeklődj a "Távmérős oldtimerek" topicban. Ha jól emlékszem, a Kalocsai nevezetű úr évtizedek óta foglalkozik ilyesmivel. Bár ő analógot javít, de esetünkben tök mindegy.
Köszi, hogy megnézted. Igen, végül alaposabb vizsgálat során nekem is az lett a véleményem, hogy a másodiknál inkább fókusz gond van. Azt lehet le is veszem, hogy ne vigyen félre. De attól még sajnos nem jó :(
En vegigneztem a kepeket de tan az elso ami eletlen tenyleg a masodik back focus-nak tunik mert a haja eles a tarko reszen a holgynek, de a tobbi kep jonak tunik. Nekem is van 80-200-am es ket a99-en hasznalom minden gond nelkul.
Az alábbi feladat megoldásához keresek tapasztalt kollégát/tippet/segítséget.
Adott egy 80-200 f/2.8 APO G HS obi. Vagyis kettő.
A hiba a következő: A77-en, 77II-n és A99-en is 2.8-on, f4-en a végeredmény egy mosott, részletek nélküli kép lesz. Fókuszbeállítás (ábrán és vázos is) megtörtént (obi2).
Mi lehet az ok? Másik obi (obi1) a fenti vázakon tökéletes eredményt ad. De: obi1 is ilyen hibát produkált, majd miután felkerült egy A77II-re, megjavult. Obi2 nem akar megjavulni, pedig volt azon a vázon.
Tud-e a váz szoftveresen beavatkozni egy objektív életébe (mint az autóknál az ECU tanulás). Mi lehet a baj? Mindkét objektív az Ebay-ről jött, kitűnő állapotúak, előző életükben (elmondás alapján) nem volt velük ilyen gond, ráadásul nem lehet az ember ennyire - mi a jó szó? - szerencsétlen, hogy 2x belefusson egy hibás darabba.
Mintaképeket itt találtok, köszönöm ha ránéztek. Gondolom nem nehéz kitalálni, hogy melyik a "rossz" objektív (ismétlem: obi1 is obi2-höz hasonló módon "kente" a képeket, de az inkább csak 180-200mm között f2.8-on).
Jómagam Pentaxon próbáltam a Tamron 70-300-at. Ez volt az az obi, amitől viharos gyorsasággal szabadultam. Szinte életlenül lágy képe volt, eszméletlenül nagy CA-val, tényleg élvezhetetlen képpel...Pedig én szeretem a Tamront. :-) Gondolom, hogy az optikai építése bajonettfüggetlen, tehát hasonlóan pocsék lehet Sonyra is.
Szia! köszönöm a válasz Neked is. A lassúság az aggasztó ,mert időnként, amikor a táncos ugrik, gyorsnak kell lenni. A fény szempontjából tudod viszonyítani a 200-as végéhez?
A képminőséget ne nézzétek, szerintem elrongálja az index.
Szervusz! Én korábban használtam, hááát... Meglehetősen lassú, hangos (mondjuk ez népitánc esetében nem bír túlzott jelentőséggel), erős a CA-ja, 300-as végen láthatóan lágyul, és hát gyenge fénynél nem túl hatékony. Ezzel együtt szerettem, tanulónak jó volt. Most az USD-s változatát használom.
Senki nem kérdőjelezi meg hamarosan minden kategóriában a MILC átveszi a szerepet.
Én csak azt okoskodom mi értelme egy jól fogahtó nagyobb vázon az E csatlakozásnak.
Néztem az új FE prime CZ obikat. Szépek, jól is karcolnak, de ugyan úgy nehezek, nagyok és drágák attól, hogy egy kompakt váz elé helyezik. Másrészt a kisebb bázistávolság miatt a sarkokon gyengébben muszikálnak A-s társaiknál. Persze majd a homorú szenzorok ezt is megoldják.
Kíváncsi leszek a kézzelfogható 9 (99)-es sorozat SLT vagy MILC megoldás lesz e?
Igen, fejlesztik még a DSLT vonalat és az SLT vázaknak van még néhány előnyük, mint a hosszabb akku élettartam, jobb fogás, és a teljes működésük olyan mint a DSLR-eké.Hisszük, hogy vannak erre vevők és ők szeretni fogják ezeket a DSLT vázakat.
Ami miatt eszembe jutott ez, az egy legfrisebb interjú a Digitális Képalkotás Üzletág japán vezetőjével és a Sony US vezetőjével, amiben meg ez a mondat hanzott el:
DSLR advantage over mirrorless: That advantage is getting smaller and smaller. I dont know when we will [surpass] that technology but we will do our best.
Azaz:
A DSLR előnye a tükörnélküliekkel szemben: Az előny egyre kevesebb és nem tudom, hogy mikor jutunk odáig, hogy túlhaladjuk ezt a szintet, de mindent megteszünk.
Azaz dolgoznak erősen azon, hogy a Mirrorless utolérje sőt leelőzze az SLT-t - ezt persze nem tudjuk, hogy mikor lesz, de őket ismerve...
mi lenne ha össze gyűlnénk amennyien csak tudunk és, összeraknánk a vakuinkat távkioldókat mi mivel működik és végre letisztázódna a dolog.. erre én nagyon kíváncsi vagyok ....szivattyús ez a sok netes infó...az odin ttles hss kioldója visz mindent.
elnézést, majd megy a HSM funkció kérdése tovább amiben sajnos nekem csak gépvázra rakott vakuval van tapasztalatom, de érdekes lehet sokunk számára egy Sony nagy vezér friss válasza az A vonal jövőjével kapcsolatban:
A-mount future: Sony answered that yes they are still developing the DSLT line and: SLT cameras still offers some advantages like longer batter life, better grip, and whole functionally is still like DSLRs. We believe customers are still there and that they will love these DSLT cameras.
röviden: dolgoznak a DSLT vonal fejesztésén. Ez a vonal igényel pár előrelépést pl. hosszabb életciklusra, jobb markolatokra és totál funkcionalitással mint egy DSLR.
Mi hisszük felhasználók vannak rá és szeretni fogják ezeket az DSLT masinákat.
Ebből az jön le, noha szeretnék, de egyenlőre nem lehet még altatni ezeket a fejlesztésket a teljes váltás még több év.
A magamfajtát nem elégíti ki egy 7-es szériájú marok kamera. Ha meg kézbefogható A77, A99 méretű gépet fejlesztenek nincs értelme az FE bajonettnek azokon, mivel a kamera test bőven kielégíti a szokásos obi-szenzor bázistávolságot A üvegekkel.
Szerintem működhet 10 méteren lásd 65. oldal. a kézikönyvben, de én csak tapogatózok a témában (nemrég vettem ezt a csodavakut). Logikus hogy szabadtéren tudjon ilyen messziről, de a biztos a rádiós kioldók. Az ebyn nem drágák a kínai gyártmányok.
Bigben kollégának ha jól emlékszem van több ilyen vakuja ha beolvas a Fórumra biztos tud segíteni.
Egyébként találkozhatunk megint ha tesztelni akarsz valamit. A nyáron a Balatonon leszek.
HSS módot nem tudsz távvezérelni, így mert a távvezérelt vaku nem "tudja " meddig kell villognia. Csak akkor működik a HSS ha rajra van a fényképező gépen, és az adja az expozíciós adatokat. Ha nem kötöd össze a fényképező géppel inteligensen csak egyszer tud villanni.
Most garást kell pakolnom de délután kipróbálom...
A lényeg egy 3 vakus felállás. HSS mód kellene. egyetlen triggert találtam ami sonyval működik HSS és TTL módban is, de nagyon drága, a TTL nem is érdekel, csak a HSS. A HVFL 43 ha gépvázon van akkor Tud vezérelni akár egy YN 560-at is HSS módban. Azt sajnos nem Tudom hogy ezt 2 darab vakuval is meg tudja e tenni? Tehát ha nincs más megoldás, és nem létezik megfizethető vaku vezérlő, vagy nem Tudom a vázról kioldani vezeték nélkül a 3 vakut akkor az egyik mastervakunak folyton a gépen kell csücsülni? ez csak így működik? Van bárkinek tapasztalata ezzel ? Bármilyen felállás érdekel.
a 3 vakus felállásnak A900 és A7 vázon is működnie kellene.
Nem tudtok valami olyan szolgáltatásról, hogy objektív bérbeadás? Németországban pl. A Sigma csinál olyat, hogy berelhetsz 1-4 hét időtartamra mondjuk egy nagy telet.. Kis hazánkban van ilyen valahol?
Véletlenül eltekerted: a Menü-Mappanév-Normál form. ekkor egy kupacba gyüjti a gép, ha "Dátum form."-ot adsz meg akkor fogja Neked naponként különszedni.
Egy kis technikai segítségre lenne szükségem, ami előtt értetlenül állok. Képek/ videók mentése fényképezőgépről, számítógépre témakörbe. A múlt hétig rendbe is ment minden, hisz csatlakozáskor mappák jelentek meg (dátum szerint), melyből kiválaszthattam a még lementeni váró képeket/ mappákat. Pár napja ilyen formába eltűnt ez, és egybe minden képet betölt, mid ha az össze egy mappa lenne. Semmit nem állítottam, módosítottam a sz.gépen, vagy a fényképezőn. Azóta próbálkoztam a nézet és a rendezés módosításának lehetőségével, de ugyan úgy egy kupacba tölti be fotókat. Ez elég bosszantó, hisz a 32Gb. kártyán, kb.: 20-22 Gb. felvétel van, így elég hosszadalmas és felesleges betöltéssel jár, főleg ha közepes / nagy ikon nézetre van állítva (de csak ekképpen látom melyik az aktuális kép). Lenne valakinek ötlete az orvoslásához? Köszönöm!
Köszönöm szépen! :-) (A képen természetesen nem én vagyok, én a gombot nyomtam.) Mutatok még egyet a sorozatból. Ezeket a fényeket általában 3-4 vakuval csinálom, fekete szívószálból épített méhsejt előtéttel. Szigorúan hobbista vagyok.
- Alacsonyabb a zajszintje és jobb a dinamikája, mint a 7R-nek, de hivatalos teszteredmények még nincsenek,
- a magasabb érzékenység NEM megy a zajszint rovására mert az új konstrukció jobban hasznosítja a fényt ill. a diódákat a többi elektronikával összekötő anyag változása ( megj. tőlem: réz alu helyett ) is segít ebben
- az A7rII NEM fogja leváltani érzékenység tekintetében az A7S-t, inkább azoknak ajánlják akik fotóznak és néha akarnak 4k videózni is; filmkészítéshez rossz fényviszonyoknál továbbra is az A7S-t ajánlják
- valamilyen beépített módszernek köszönhetően nem kell halott pixelekkel számolni a jövőben
- félmillió(!) kattintásra méretezték a zárat
- ellenállóbb és erősebb, komplett magnézium a váz
- Hosszú expók alatt továbbra is bekapcsolva marad az LCD kijelző de dolgoznak rajta, hogy esetleg kikapcsolják
- megerősíti, hogy a Sony objektívek felbontása megfelelő az ilyen nagy felbontású szenzorokhoz is, ezt már azok tervezésénél is figyelembe vették
- a Canon obik jóval gyorsabbak mint voltak ezen a vázon részben firmware-updatelt Metabones Mk IV adapterrel már majdnem olyan sebességet értek el, mint Canon vázakon. Az A-bajonettes obik is nagyon gyors autofókusszal működnek, kicsivel lassabbak csak mint az A-bajonettes vázakon - új életre kelhetnek ezáltal
A valódi nívós újságírás mint szakma rég elsikkadt hazánkban, de az elektronikus médiában mindenképp.
Biztos még tucat elírás van benne :-) A lényeg calódtak, mert fotózás nem volt és pogácsát nem kaptak szegények. Pedig angliába utaztak a cikk megírásáért :-)
Kis elírások vannak ebben is: A prezentációban azt is megtudtuk, hogy 2016 elejéig 20 további objektívvel bővül majd az FE bajonettes rendszer - ezzel szemben az eredeti azt mondja, hogy 20 objektív lesz addigra...
Magyarországon sehol nem alkalmaznak már lektorokat? Rengeteg pocsék fordítással találkozok mostanában...
"A fázis-különbség érzékelő pontok miatt a korábbi LA-EA1 A bajonettről E bajonettre átalakító adapter immár tovább egyszerűsíthető, azaz kihagyható belőle a féligáteresztő tükör és a fázis-különbség AF, hiszen maga a gép is képes a gyors autofókuszra A bajonettes objektívekkel is, ráadásul a képmező sokkal nagyobb területén."
tehát csak a motor marad majd a csavarhúzós változatban.
íme az egész átfogó Pixinfó report. Nagyon teljes, bőszen mutigatják az ultra gyors SSM A CZ2,8/24-70,16-35 és 70-200G-t. Nem hinném at A-val nincs tervük!
Én egy kézben jól fogahtó és kezelhető gépet várok nekem már tök mindegy A vagy E bajonettel.
Az A7IIr műszaki tartalma elsőre már tetszik.
Ezt csak beetudják tenni egy nagyobb vázba a nagyobb akkukkal!
A régi Minolta obikkal művészkedek és FP-vel és 10x-es belenagyítással gond nélkül használom majd AF motor nélküli adapterrel akár őket.
Az akció optikáim szerencsére mind SSM-ek (3db a sorban) tehát nekem ez nem lenne korlát, pláne az A900 alapvetően nem erőteljes AF működése után :-) Pontos, de lassú és nagyon keskeny sávban működik.
Amúgy várható egy tucat adaptert fog a gyártó kihozni, melyek már megoldást adnak a problémáinkra. Ez az érdekük is.
Pl. egy adapter, mely már nem tartalmaz SLT tükröt csak egy apró fókusmotort és sw-el illeszkedik az új szenzor AF algoritmushoz és min. hozza az A700/A900-on egyeben megszokott szintet.
Egy látszik, fejlődik, újabb és újabb változatokkal megszűnik a DSLR külön AF-modulos világ és MILC szenzorba integrált AF szizstéma közötti különbözőség használatban. Sőt a jövőben mindenképpen utóbbi lesz gyorsabb, pontosabb, szofisztikusabb.
A válasz szokásos, A DSLR tech, saját korlátja saját maga, elérte csúcsát a fejlesztésekben. A MILC tech, digi verziója még csak most indul be igazán és szabad teret ad sok műszaki fejlesztés lehetőségének és ki is fogják használni az látszik.
Tehát egy gépet kérek ami kézzel fogható és kezelhető a szokott akkuimat fogadva és tökös mákos A vagy E lesz. Valószínű E.
Egy két fényformáló még jól jöhet (nem csak lágy fényekre van mindig szükség), meg a képen nem látok vakufénymérőt az is egy alap eszköz a jó munkához.
Gratulálok!
Jó munkát a stúdiódban!
Időnként megköszönünk ott készült képeket itt publikálva!
Ő is arról beszél, hogy az "alap ISO fölött" lőtték a képeket, de nem tud pontos értéket. A valós felhasználás mutatja majd meg, hogy mennyire zajosodik magas ISO-n, meg hát mennyire méretezi le valóban a képeket az ember... Beszélgettünk már erről, hogy sokunknak elég lenne valós 6-10 MP is - csak lehessen azt ISO 6.400-on vagy akár 12.800-on meglőni szemcsésedés/minőségromlás nélkül... :-(
Jó, jó nagy újdonságok, például itt van ez a ,,hátulról világítom a szenzort" dolog, de hol van az a fene nagy érzékenységnövekedés? Mert ugye 25.000 ISO eddig is volt. A nagy érzékenység még mégis akkor van, amikor kevés a pixel, és nagy a szenzor mint az A7s esetében.
azt ne feledd, hogy az LA-EA3 adapterrel és A bajonettes obikkal AF csak SSM/SAM obikkal lesz - bizonyára neked is van pár csavarhúzos A obid, oda továbbra is LA-EA4 kellene, az összes hátrányával (fényveszteség, kevés AF pont, videónál csak f3,5 mellett van AF). kellene egy LA-EA akármennyi adapter, motorral, de SLT tükör nélkül.
nagyon kiváncsi vagyok rá, hogy a gyakorlatban hogyan működik az AF a tükrös obikkal. használható folyamatos AF, videó közben AF van? Canon obikkal az AF az Rebel belépő szintű, vagy mondjuk 5D Mark II szintű? mindenesetre egy pár Canon obi igencsak érdekes kezd lenni: 35/2, 50/1.4, 85/1.8... a meglévő/érkező natív obik olcsóbb változatai.
vagy mondjuk ott a még mindig referencia 70-200/4 USM, a stabi nélküli változat használtan nem is tudom, 120-130k, ezek után ki venne SEL70200-at?
az A mount obik is érdekes kérdés. a csavarhúzós Minolta örökség obik ugyebár nem lesznek használhatók az EA3 adapterrel (nincs motor az obiban), a Sony SSM obik meg drágák, akkor már jobban jár az ember a Canon USM változatokkal, vagy akár Tamron/Sigma obikkal.
és lehet, hogy eretnek gondolat, de még a SEL aps-c obiknak is lehet értelme, még mindig 18 mpixel megmarad a 42-ből, sőt, videónál jobb minőséget ígér az aps-c crop (ha jól értem, a FF mérettel ellentétben itt a teljes érzékelőt kiolvassa), a SEL18105 motoros obi videóra kvázi kiváltja a méregdrága SEL28135-öt.
és akkor még nem is beszéltünk a várható A7s II-ről - bár most sztem páran, akik beruháztak az első kiadásra, most fogják a fejüket az A7r II láttán (belső 4k videó, stabi, ...). ja, és a Canon 5Ds, az eoshd.com-os csóka írta le jól: a Canon belerakott "4 Rebel szenzort", tehát kaptunk egy szép nagy számot, de a szenzor technika az semmit sem fejlődött.
na lényeg a lényeg, én várom az A7R II aps-c változatát
Még januárban faggattam a társaságot stúdiózás terén hogy mit hova merre.... ez lett belőle! Köszönöm a segítségeteket a hozzá értő szavakat! Jó fényeket!
Valószínűleg az emberek igen kis része fotóz hasonló módon, mint én. :-) Ennél a képnél jobban nem tudom illusztrálni a mondanivalóm és az eredeti felvetésem. De köszönettel választ kaptam a problémámra, ezért a gép marad.
Tudok mondani jót is a Sony-ról: tegnap ballagás, a hivatalos fotóst figyeltem kajánul persze... Ahhoz, hogy a 14 éveseket szemből fotózza a maga 190+ centijével vagy néha alacsonyabb nézetből fotózzon szinte mindig vakon fotózott és utólag nézte a kijelzőn, hogy mit sikerült... talán D610 volt - FIX kijelzővel. Ahol én oda hajtottam volna a kijelzőt ahová akarom, ott ő lelógatta a gépet és "vakon" csípőből lőtt. Ilyenkor örülök befelé, hogy az A77 kijelzője zseniális - remélem legalább 8-10 évig bírja is majd a tekergetést...
Rengeteg jó fícsör van a Sony-ban ezzel semmi gondom nincs és az is boldogító, hogy anyagilag sikeresek a MILC-cel, és hosszútávon bízhatunk a márka fennmaradásában - csak ne hanyagolnák el ennyire az a-bajonettet vagy legalább ne csak profi igényekre koncentrálnának...
Megyek ebay-ezni és keresek egy MAF 300/4.0-t óccsóért... ;-)
Akkor végszóként csak annyit, hogy óvodás vita ott alakul ki, ahol érvek helyett a mások képességeit és alkalmasságát kérdőjelezzük meg. És ezt kiválóan bemutattad hogyan kell csinálni. Sajnálom hogy azonos érdeklődési körrel ilyen stílust kell másoknak olvasgatni a fórumon.
Nagyon sok hasznos (többnyire) infót olvasok itt, próbálok elsajátítani belőle. Köszönöm is a hasznos hozzászólásokat! Én mind amatőr "fotós", egyet tudok érteni többek között PMiheller (33498) hozzászólásával, hasonló cipőbe járván. Talán egy kicsit több vagyok egy átlag "iphone6" fényképésznél, mivel törekszek megtanulni ezt a hobbimat. A technika fejlődése nekem kedvez, hisz pár éve még elérhetetlen, megfizethetetlen eszközök állnak ma már rendelkezésemre. Persze ettől nem vagyok xy.photography, viszont lehetőségek nyílnak ki! Sajnos azt látom, hogy vannak olyan régi motorosok, akik nem, vagy csak nehezen érzékelik (elnézést a kifejezésért: viselik el), hogy már nem csak az ő "privilégiumuk" a jó fotó elkészítésének lehetősége! A technika már biztosítja, hogy egy kis odafigyeléssel, akár szerencsével (értem ezt egy remek pillanatra) nagyon jó képek készíthetőek. Megtanulva a gép sajátosságait, lehetőségeit, nem csak milliós felszereléssel érhetünk el élvezhető eredményt. Nem a fotókra való igénytelenségem mondatja ezt velem, hisz bőven kritikusabb vagyok a képeimre, mind akármelyik rokonom, barátom.
Nagy örömömre (igaz még pénzem nincs rá, de törekszem) a napokban megjelent a Sony DSC-RX10 M2
Én úgy gondolom, hogy ezzel a géppel (is) csodálatos, minőségi, igényes képek/videók készíthetőek, elérhető áron. Bőven túlnő tulajdonságaival a fényképezni kedvelők 80%-nak képességénél, azaz a humán faktor lép életbe! Persze, a tévedés jogát fenntartom! :) Itt is van infó az RX10M2-ről
Autofokuszt használok. Az elkészült képet pedig a nagy hátsó kijelzőn nézem vissza nem tudom hány megapixelen. Ha nem látom jól belenagyítok. Nekem ez elég és N/C is szépen megél belőle.
Óvodás vita meg akkor alakul ki, ha vannak hozzá partnerek. Én nem vagyok az. Sorry.
Ez az állítás úgy igaz, hogy akik vettek egy ~100-150 eFt körüli kompaktot, jobban jártak volna egy IPhone-nal. De egy belépő NEX kitobival 1000x jobb képet csinál, mint egy IPhone, és nem kell kukába dobni másfél év után. Nekem van mindkettő...
Vagy azt is mondhatnánk, hogy bármilyen (nem csúcs) kompaktnál jobban járnának az emberek, ha egy alap NEX-t vennének (akár használtat is).
Egyébként a fényképezők piaca egyértelműen az okostelefonok térnyerése miatt szorult vissza. Egy átlag embernek bőven elég egy középkategóriás Samsung képe, hiába csinál egy 5 éves NEX-3 jobb képet. Nem számít neki.
3 hónap után kelt el az A850-em dobozával, <30000 expoval 200.000 Ft-ért, a 2/35mm-es RS Minolta majd háromnegyed év volt... milyen professzionális piacról beszélünk itthon?
Az amúgy nem zavar hogy rajtad kivül van még többszázezer felhasználó akinek nincsenek Terminátoros kvalitásai mint neked? Nem velem kell vitatkoznod, hanem velük. Jónéhány fotós ismerősöm szemüveges, komoly dioptriákkal, nekik magyarázd hogy bennük van a hiba. És képzeld használtam Minolta 7D-t, A700-at és A850-em is volt, de a fent emlitett felhasználóknak A100-200-350 jutott, aminek a keresője kulcslyuk méretű. Azon keresztül szemre élesre állítani egy manuálfókuszos objektivet nem olyan mint az A850-emen. Néztem ismerős Nikon 5100-át, hát az se nagyobb. És szinházban meg egyéb extrém helyzetben is használtam az optikai keresős gépeimet ahol a fényviszonyok elég mostohák. Ott áldás az EVF, mert kis mélységélesség mellett a képbe nagyítva pontosabb tudok lenni. De a megjegyzésem az éjszakai fotózásra vonatkozott, nem általánosságban. Lehet hogy most jó a szemed, aztán amikor 40 fölött jön az időskori távollátás, akkor meglepődsz hogy kinyujtott karral se tudod visazanézni az LCD-n a képet.
(Azt meg tényleg nem tudom hogy mi a szarnak kell személyeskedni, óvodában vagyunk vagy mi? Tényleg ahol két magyar van ott már csak az ellenségeskedés van...)
A probléma az, hogy szétbaremolják a profi fotós eszközök piacát. Szerintem akik a nex-milc vonalon vásárolnak, de sose cserélik le a kitobjektívet eleve jobban jártak volna egy iphone6-al. Akinek egygombos kamera kell, meg video (gyorsítás, lassítás) ilyet vegyen ne sonyt jobban jár. Én meg kérem vissza az A-mount támogatást.
igen, igazad van nagyon sok mindenben... Csak az átlag felhasználók nem vették még meg az FF CZ/SSM obijaikat sem... Nekem is csak játék/hobbi a fotózás és a 24-70/2,8 CZ helyett fél millióért csak egy 24-105/4.0 SAM/SSM lenne megfizethető számomra... Talán.
NEKEM az esetleg elérhető alternatíva az egy kifutó A99 lenne - nekem kell egy normális méretű váz a kezembe és egy OVF/EVF. Viszont alap objektív meg vagy egy 28-70G/2,8 lehetne vagy egy 28-75D/2,8 - a CZ nekem elérhetetlen és szerintem többen vannak ezzel így, nekünk ez csak egy (drága) hobbi és sosem térül meg a befektetett pénzünk...
És még egy a back light szenzorok FF-be emelése óriási innováció a fázis detektálásos intgrált halom AF ponttal!
Ez a leg komolyabb fejlesztés ebben! Nagyon kíváncsi vagyok az Olympus mit lép apró szenzoraival és a két nagy gyártó szépen döglődik, vagy lassan felébred. De tény bármit tesznek már óriási a hátrányuk a jövőt nézve.
A MILC piac 45% már a Sony-é, 30 valahány az Olypus-é és a többi Pana, Fuji. Sehol C/N!
Az elmúlt években telítődött a piac a rengeteg DSLR-el nincs már rés benne. Külföldön sem akarnak egy belépőt sem 2 évenként cserélni. A világ összes fényképezőgép eladása csökkent az elműlt két évben ez okból a 2006-tól számítható Bumm után.
A Sony ilyen helyzetben növelte brutál az össz imaging eszköz eladását.
Egyértelműen a MILC a siker oka FF-ben!
Lentebb magyaráztam miért!
Semmi meglepő nincs piaci magatartásukban, inkább a még mindig DSLR-et ontó másik három gyártó fura számomra. Nézzétek meg a külföldi vagy itthoni adok veszek oldalakat vagy Ebay-t hegyekben az eladásra szánt DSLR! Ez is jó nekünk kis pénzű magyaroknak, harmad áron lehet egy két éves középkategóriás vázakat venni.
Elindult a tükörház temetése. Én szerettem, de eljárt felette az idő, használjuk ki az új fotózási lehetőségeket, miként régen is tették mikor valami új sziztéma terjedt el. A tech fejlődik, de nem kell eldobálni régi eszközeink amíg szét hullnak mert semmi nem örök, használjuk őket ha már megvettük!
Nagyon úgy tűnik az A objektívek még rengeteg ideig használhatóak. Az A7IIr bebizonyította, gyorsabb mint bármi eddig egy Canon objektívvel is.
Eddig ez tartott vissza engem. De most látva z első heuréka teszeteket Canon obikkal, akkor várható az A bajonettes SSM objektíveim minimum iylen szépen dolgoznak majd FE-n.
Akkor meg miért siránkozzak!
Ez a jövő, majd a későbbiekben ha kikopik egy két régi objektívem már FE végűt veszek.
Annó 1985 a Minolta váltott az AF-el MD/MC bajonettről A-ra. Senki nem síránkozott én sem. Ettől még vagy 10 évig futott tovább a két rendszer, lassú átmenettel. Még 1998-ban is vettem új MD objektívet az MM-ben.
A Canon ugyan ezt tette a fókuszmotor miatt 1987-ben. Nem sírtak a Canon tulajok sokáig párhuzamosan használták régi MF rendszerükkel és a 90-es évekre átálltak.
Halad a technika, a Nikon tartja még az 1959-es F bajonettjét, de az egykori mechanikus rekesz vezérlésű objektívjeik semmivel nem használhatóbbak jobban egy mai Nikonon, mint egy MILC-en bármiylen 50-60 éves Leica vagy akármilyen objektív.
A MILC nagy előnye, mindent rácsaverhatsz amit eddig kisformátumban objektívet gyártottak!
A termék vonal? Hol itt a gond. A58, A77II, A99 kapható portréka 42db rendszer objektívvel, tucat 3th party gyártó termékével. Az A77II mnd árban, mind tudásban üti C/N-t! A Canon 7D 600 000 Ft!!!!!!
Nem kéne.
Az A99 utód szeptember közepén érkezik és az sem zavar ha FE bajonnetes lesz. Tuti most már nem lesz SLT hanem egy pro MILC több száz teljesmezős fókuszponttal. Az A-s obijaim teljes funkcióőjukkal működnek majd rajta apró adapter gyűrűvel vagy a nélkül.
Én ős A felhasználó vagyok, de nem értem pláne most a sírást!
A Sony igen egy multi, hasznot akar, de most oylan irányt visz ami már jelen és a hosszabb távú jövő a két nagy deffenzív gyártó leragadt, közel sem oylan flexibilis rendszerük és sem belépőben, sem pro-ban nem is olcsó negyed annyi szolgáltatűssal.
Persze mindenki maga sajátja. Én a jövőbe invesztálok szívesebben, mint a halálra ítélt 100 éves tükrös rendzszerekbe. Az A objektívek meg nem kell kukába mnjenek, ismtlem most már teljes funkcióval használhatók lesznek egyre több FE vagy E vázon továbbra is.
Akkor néhány gyors megjegyzés: 1. a Sony nem későn lépett be a piacra, gyakorlatilag az érzékelőgyártással már korábban benne volt, még a Cannonak is gyártott kompaktba érzékelőt aztán megvásárolta a Minolta foto üzletágát, annak minden tudásával, technikájával együtt és ma is az A bajonettes obik jelentős része a Minolta javított változatai szerintem a szinekre se nagyon lehet panasz, gyakorlatilag hozzá se kell nyúlni a jpg-hez
2. a tükörrendszer és beugrórekesz nagy találmány volt annak idején, mert kizárólag igy lehetett megoldani hogy azt a képkivágást lássuk ami aztán a filmre kerül, a rekeszt meg be lehetett/kellett ugrasztani hogy lássuk a mélységélességet na az elektronikus kereső és az E bajonett folyamatos rekesze ezt a bonyolult rendszert tette teljesen feleslegessé, mert az esetek 99,99%-ban már pontosan azt a képet látjuk amit majd elkészítünk, mélységélességgel együtt számomra ez egy technikai korszakváltás a fotózás világában, ami leegyszerűsíti és könnyebbé teszi a képalkotást, a méretcsökkenésről nem is beszélve
valahol megértem hogy belépő szintben már nincs értelme A bajonettes vázat kinálni, a komolyabb felhasználóknak viszont megmarad az A77 és az A99 meg az utódaik de meglátjuk mit hoz a jövő...
Hát a sötétben fotózás megint egy rossz példa... Az optikai keresőben alig látsz valamit, mig az EVF-ben szépen meg tudod komponálni a képet, igaz zajosodik, de van kép és pont azt látod amit majd elkészítesz és a rekesz vagy záridő változtatásával módosíthatsz expo előtt. Az emberek igen kis részének problémája azonos a tieddel, te meg rögtön úgy estél neki hogy viszed vissza gépet, pedig az alapbeállítás a legelőnyösebb a felhasználók számára.
Még egy ami nekem gond: a zajosodás magasabb ISO-nál...
Tudom, hogy ez a sűrűn levő pixelek kínja - ezért is lenne nekem bőven elég a 24MP FF szenzoron is.
Nekem személy szerint nincs komoly bajom a Sony-val és könnyebb volt átállni az EVF-re is mint gondoltam - óriási előny pl. látni egy hisztogramot mielőtt megnyomom a gombot vagy rossz fényviszonyok közt látni végre, hogy mit fotózok majd...
Viszont meg tudom érteni azokat akik KOMOLYAN frusztráltak az a-bajonett miatt. Ha nem lennék megrögzött Minoltás és nem imádtam volna már az 505si-t, a 7-et majd a 7D-t akkor ma én sem váltanék Sony a-bajonettre!!!
Nem igazan ertem a fanyalgokat. A sony alpha egy elegge kiforrott rendszer, eleg jo objektivparkkal. Ha ide veszem a 3rd party gyartokat, akkor keves speci obi van, amit hianyozna a sony vazakra. Teny, hogy mar nem hoznak ki evente tobb vazat, de ez minden gyartonal igy van. Egyszeruen nem fogy a dslr, tultelitett a piac. Nezz be a nikon forumba, miota sirnak egy profi aps-c vaz utan (D300 utod).
Viszont tudomasul kell venni, hogy az A rendszer nem lett egy tulsagosan nagy uzleti siker. Talan egy ev volt, amikor sikerult 10%-ot kihasitani a DSLR tortabol. Ezzel szemben a tukornelkuli rendszer hasit, raadasul az RX rendszerrel is gyakorlatilag piacvezetok lettek igazi versenytars nelkul. Az A7(x) FF tukornelkuli kamerakkal sikerult az, ami a tukrosokkel nem. A canon/nikon tulajok sorra partolnak at a sony-hoz. Meg lehet nezni a dpreview canon/nikon FF forumokat, a legporgosebb topikok az A7rII korul porognek.
En maradok az aps-c vonalon, iden talan beruhazok egy A6000-re (ami egy kivalo vaz, szerintem ar ertek aranyban messze a legjobb tukornelkuli kamera), de meg tudom erteni a sony-t, hogy most a FF E-t fejleszt (A7 szeria). Egyszeruen abban van penz, arra vannak az emberek raporogve.
Szerintem eleg nagy valsag tanacskozasok lehetnek a canon es nikon kozpontokban (ha nem, akkor meg nagyobb a baj).
Tudomasul kell venni, hogy a pentaprizma/tukor kombinacionak lealdozott. Egyszeruen olcsobb lett legyartani a full elektromos fenykepezogepeket minnel kevesebb alkatresszel. Biztos vagyok abban is, hogy a nyomottabb ar ellenere a sony vazakon nagyobb a haszon, mint a Canon/nikon DSLR-eken.
Nem azt mondom, hogy nem lehetne jobb a helyzet. En is csak kivancsisagbol nezem meg az uj Zeiss-eket, 1000 eurot soha de soha nem adnek egy objektivert.
Orulnek, ha jobban tamogatnak az aps-c tukornelkuli rendszert es egy 60-70mm-es makro is jol jonne (samsungnak pl. van egy egesz jo 60-as makroja). Ennek ellenere nagyjabol meg vagyok elegedve a helyzettel
én Ennyire nem vagyok elégedetlen de egy 24-105/4.0 és egy 300/4.0 nagyon hiányzik... Mondhatjuk, hogy van 18-135 és 70-300G de azért az nem ugyanaz... Ráadásul előbbit nem tudom használni majd ha FF-re váltanék...
Akkor félreérthető voltam. Arra akartam utalni, hogy a beugró blendénél sem sötétül el a kereső, amíg nem exponál a gép, ill. nem kéred a beugrasztást, tehát normális, világos keresőben "fogod" be a témát. Gondolj a sötétben készülő képekre, vagy amikor stúdiófotózol jó pár külső vakuval, amit nem vesz figyelembe a gép.
Azért ne keverjük a kettőt össze... Egy rekesz beugrasztásos megoldásnál azért sötétül el a kép, mert ugyan a megfelelő fénymennyiséghez szűk rekesz kell, de így a keresőbe nem jut elég fény. Az SLT elektronikus keresőjében meg azért, mert az elkészülő kép fényviszonyát mutatja pontosan. Ha behúzod a rekeszt és sötétedik akkor számits rá hogy alulexponált képed lesz. Ennek szinte csak előnye van.
Pontosan ezt várnám el, tehát amikor záridőt állítok, akkor ne sötétüljön el a kereső, ahogyan a rekeszállításnál is a beurró blende működik, tehát a beállításokat normális keresőkép mellett végezheted el. Most már valóban rendben van ez az üzemmód is. :-) A többiben, már amit eddig teszteltem, rendben működik a gép, bár a time lapse videó lehetőségét még nem találtam meg benne. (talán nincs is)
Természetesen M módban szeretnék képeket készíteni, amikor én adom a paramétereket, hiszen ezért manuál. Hogyan tudnál használni külső vakut, ha a gép nem hajlandó a te paramétereidet figyelembe venni, ill. ezen beállítás mellett egy töksötét kijelzőt nézhetsz a tényleges előnézet helyett. Elég logikus, hogy nem arra vagyok kíváncsi, hogy milyen lesz-lenne a kép, ha nem használnék külső vakut, hanem arra, amit ténylegesen látok...vagy legalább kiválaszthassam, hogy mit akarok látni.
Amúgy meg egy baromi jó szolgáltatás hogy a várható képet látod a keresőben, nem akkor csodálkozol rá miután elkészült, hogy mennyire alá vagy fölé sikerült exponálni. Én csak ezt a módot használom, ellenfénynél pl. szépen precizen be lehet álltani a képen a fényviszonyokat. Az A7-nél talán az LCD fényerőnél lehet beállítani (két lehetőség van csak), de most nincs előttem a gép.
Pedig lehet újból át kellene túrnod. Én is belefutottam ebbe az A77II-nél és tényleg van ilyen menü. Nálam igen, gondolom Nálad is. Még egy próbát megér, élő nézet kijelzés/beállítás effektus ki. Én sem gondoltam volna.
Üdv mindenkinek! Hosszas vajúdás után váltottam Pentaxról Sonyra. (A-58) Szombaton vettem és holnap viszem is vissza, mert gyakorlatilag alkalmatlan manuális fotózásra. Ki hallott már olyan baromságot, hogy a záridő, ill. rekesz, vagy az ISO érték csökkentésével a megjelenített nézőkép és a keresőkép fényereje is lecsökken úgy, hogy gyakorlatilag nem lehet beállítani a képet. Így a külső középérintkezős, vagy a stúdióvaku használhatatlan.
Baromi nagy a csalódásom. Őszintén remélem, hogy ez csak valami beállítási, vagy egyedi hiba és nem a széria sajátos működése.
Érthető a csalódottság, de nézd azt az oldalát, ami a Sonynak számít: a HASZON.
A DSLR piacon soha nem voltak számottevő résztvevők, hiszen későn szálltak be a buliba - bár kétségtelen, hogy nagyon innovatívan. Viszont minden jó termékük és fejlesztésük mellett volt egy "de...", ami miatt sosem váltak igazán népszerűvé.
A NEX-, majd pláne most a full frame A szériával azonban nagyon jó vonalon indultak el, és a tükör nélküli piacon bizony már az élen állnak, a legutóbbi jelentések szerint. Az egész fényképezőgép ágazat a tükör nélküliség fele halad - bármennyire is nem tetszik ez a régi DSLR / SLT felhasználóknak - hiszen ebben van a pénz. És egy gyártónak ma csak ez számít. Lojális ügyfél? Te most nem veszel SLT-t, de közben mások vesznek 10 Sony tükörnélküli gépet, dolog lezárva.
De ne hidd, hogy ez csak nektek, SLT tulajoknak bosszantó: pl. az én Nex 6-omhoz is kiadhattak volna egy firmware frissítést, ami mondjuk javít a JPG képminőségen, meg mondjuk megkaphattuk volna az újabb vázak menürendszerét. De lópikula cintányér, ha ez kell, vegyél új vázat. "It's a Sony", ahogy sokszor emlegetni szoktam a szlogenüket...
Szóval most hasít a mirrorless szekér, ezt kell meglovagolják, és meg is teszik. Nem is titkolják, hogy a belépő SLT-k helyét átveszik a kis nex-utódok; majd pár év múlva az egész rendszerből száműzve lesz az ódon tükör. Ami jó dolog, de attól még fáj azoknak a kispénzű, de fotózni szerető embereknek (magamat is ide sorolom!), akik beinvesztáltak a rendszerbe...
"I am so tired and pissed for any new e-mount rumor or another zeiss $$$ e-lens.
Sony A57 - no successor. The A58 isn't better and replaced A37. 3 years of waiting for nothing.
Sony A65 - almost forgotten? Released in 2011!
Sony A77 II - APS-C top level. Oh, A-Mount is alive. But still no entry or mid-level camera. And still too expensive.
24mm plastic prime lens missing. No problem. Take a look at ebay for old minolta.
Normal users can't or won't pay >1000€ for lens and cam. I can't recommend Sony for any friends of mine. Going to Sony A-Mount and not Nikon (Canon) was a big mistake and pain in the ass waiting and looking for every little life signs of affordable A-Mount future."
And now A99 II is coming... well, if I would have the money for full frame equipment I would surely not rely on Sony A-Mount policy and twitch to N610. Same costs for less trouble.
Magyarítva a lényeg:
"Tele a púpom a mindenféle e-bajonettes pletykákkal és drága Zeiss obikkal.
Az a57-nek nincs utódja, az a58-as nem jobb és leváltotta az a37-et. 3 évig vártunk a semmire.
a65 - szinte elfeledve, pedig 2011-ben jelent csak meg.
a77 II- APS-C csúcsa. Éljen az a-bajonett! De továbbra sincs belépő vagy középszintű váz. És persze túl drága.
Hiányzik egy olcsó 24 mm-es obi. Nem gond, nézz egy olcsó Minolta-t az ebay-en...
A normál felhasználók nem tudnak vagy akarnak több mint 1000 dollárt kiadniegy vázra és obira. Nem ajánlom a Sony-t a barátaimnak. Az, hogy a sony-t és nem a Canikon-t választottam komoly hiba volt és most csak várom, hogy van-e, lesz-e valami jövője az a-bajonett-nek?
És most jön majd az a99II... Ha lenne pénzem FF cuccokra akkor nem vacakolnék tovább a Sony bizonytalan sorsú a-bajonettjével hanem megvenném a Nikon 610-et - ugyanannyiba kerül kevesebb gonddal..."
Kissé sarkított és dühös vélemény - de őszintén, kicsit én is így vagyok vele és örvendezek a régi obiknak a netről...
Van egy Minolta 50mm F1.4-em és a blende nem akar visszacsukódni, így rekeszelni sem tudom. olyan mintha szorulna, vagy mintha gyenge lenne a "rugó"? ami visszarántaná.
Mivel itt egy kicsit aktívabb az élet mint a NEX-es topikban, megkérdezem itt is, hátha valaki tudna segíteni .
Ha már ismét felvetődött a "timelapse" dolog, (Nex topikban) akkor kérnék egy kis segítséget. Elkészültek a képek "sorozatok" de nem tudtok valami jó programot amivel össze lehetne fűzni a képeket, mint egy mpg videót ? Próbálkoztam a live movie maker-rel, de az meg kiteszi a kamera nevét a képre, és minden kockáról le kell vakarni (törölni), az meg 1500 kockánál kicsit babrás (mindíg csak egy kockával dolgozhatok).
Aki ha tud segíteni annak nagyon szépen megköszönöm.
Jogos annó, a 6-ról 10,12-re ugrás, majd a 24-re jelentős felbontásképesség növekedési előnyt hozott a részletekben a felhasználásban.
Dolgoztam 36mpx-es kamerával és mit mondjak, rá kellett beszélni magam hú több részlet azonos méretű nyomaton (40x60-as volt) mint a 24mpx-es állomány.
Gondolom a 40-50 vagy akár 60mpx esetében egyre nüansznyibb lesz a részletnövekedés érzet.
Hisz 6mx9m-es nyomatot általában nem vágyik egyik felhasználó sem.
Cropolhatóságra meg azt mondom, ha van egy felületünk használjuk fel, persze néha jó korrekció.
Persze a kép szélek stb., de szerencse a fotográfia mint szellemi termék nem csak erről szól 100%-ban.
Nekem a CZ1,4/85-öm gyönyörűne rajzol f16-on, lehet labórban mérhetően F11-en jobb, de csak hngyavesényit ami gyakorlatomban lényegegtelen, viszont a nagyobb mélyég fontosabb számomra bizonyos helyzetben. Elég gyakran-
Az öreg Minolta 100-as macro obim is gyönyörűen rajzol még f22-őn is!
A végfelhasználás szempontjából nem a labór eredmények érvényesülnek ami nagy általánosságban f8-f11-et javasol minden obinál. A mértéke nem mindegy! Egy olcsó egyszerűbb építésű öbjektívnél markáns különbbséget hoz, egy Carl Zeiss-nél nem szignifikáns egy nyomaton pl., hogy f11 vagy f16,f22.
Ez nem igaz, FF-en f16 és alatta még bőven van előnye a nagyobb pixelszámnak, csak többet kell élesíteni a végeredményen. Az élesség valóban degradálódik, de egyáltalán nem olyan mértékben (sőt van, hogy a sarkok élesebbek).
Az más kérdés hogy a "valódi" felbontásnövekedés egyáltalán nem olyan nagy 24 és 42 megapixel között (6000 vs 7952 pixel szélesség), inkább az AA szűrő elhagyása, ami miatt nő a felbontás. Egyébként ezért is van, hogy a jobb fajta (főleg fix) objektíveknek nem lesz gond kihasználni ezt a felbontást optimális rekeszértéken.
12 és 24 megapixel között viszont jelentős a különbség (akkor is, ha utóbbit leméretezik 12 megapixel felbontásra)
,,nyomnám a 40mpx-es képeket f16, f22 rekesz mellett"
Sajnos a fényelhajlás miatt is csökken az élesség, ezért a 8 - 11 rekesznél szűkebb rekesznyílásoknál szintén nem lesz meg az elvárt élesség. A 16 -os rekesz 12 megapixelnél is is határeset, a 22-es rekesz pedig minden fényképezőgépnél lágy képeket eredményez.
Számomra a leg izgalmasabb a szenzor tech. lépés. Végre nagy szenzoton is megoldották a back light technológiát, így jelentősen jobban hasznosítják a fotódiódák a fényt.
Ezért szenzációs a dolog, mert FF gépben nagy felbontás mellett is jó magas ISO képességre számíthatunk. Majd nézzük a teszteket, de annó mikor a Sony a kompaktoknál, telefonoknál ezt már bedobta jelentősen nőtt a DRO és ISO szint.
Alábbi észrevételre kivetítve, nekem néha jól jönne akár a 40mpx-is, de nagyon néha. Legutóbb egy kaminon promó fotózáson kellett volna. Ott az A900-ból úgy facsartam ki a képeket, hogy 70x100-ban még elfogadható legyen a nyomdájuknak.
Engem nem zavar a nagy felbontás képesség, ha jó a magas ISo és DRO, viszont valóban esküvőkön, koncert fotóknál már 16mpx-is kicsit túlzás a felhasználásban.
A Canon csinál sRAW funkciót. Ha ez belekerülne egy A7IIr-be, A99II-be mondjuk sRAW 12mpx, sRAW 20mpx akkor alább kolléga által jelzett probléma megoldódna.
És egy hasonló kamion fotózáson nyugodtan nyomnám a 40mpx-es képeket f16, f22 rekesz mellett.
És ami mellett, ne menjünk el a teljesen elektronikus zár funkció óriási dolog. Színházban főleg prózai baromira elviselném ha végre nem engem bámulna a közönség mikor az A900 tükör belerobban az áhitatba :-) és az ISO képessége 1000-ig forszírozható.
Szóval ez komoly innováció, szenzor tech és alkalmazás terén is. Nagyon kiváncsi leszek az AF képességére., de főleg milyen lesz a pro változat A9, A99II ősszel?
En ezert maradok APS-C-n. A 20 megapixel is eleg lenne, de a kovetkezo gepem 24 megapixeles lesz (A6000). Igazabol ennel nagyobb felbontasra nincs szuksegem (maximum tobb kepbol osszerakom)
Ez amugy boven eleg egy NatGeo kozepso dupla oldalra.
Szerintem amugy nem a nagy felbontas a nagy dobas, hanem az, hogy lassan barmilyen objektivet fel lehet tenni ra. A canon tulajoknak nem fog fajni, ha az objektivparkot ezentul sony gepen hasznaljak.
A masik, ami erdekes, az a gyors szenzorkiolvasas, ami lehetove teszi a slow-motion videok kesziteset.
Mindenkinek egy hozzászólásban válaszolok. Jelenleg 36 megapixeles géppel dolgozom, így sejtem, milyen lesz az a 42 megapixel. Kurva sok. A számítógép persze elkezeli, azzal nincs gond. Ezt bárki most is kipróbálhatja, felméretez egy képet 8000 pixel szélesre és megnézi hogyan viselkedik a számítógépe. A kész képek viszont nem lehetnek ilyen nagyok, mert nem sok fér fel egy DVD-re, nem lehet gazdaságosan átadni bármelyik ügyfélnek. Jelenleg a képeimet 20 megapixelre méretezem le, így kb 40 képet tudok átadni egy DVD-n. Tudom, hogy van dual layer DVD, meg usb kulcs, de ezek nem életszerű megoldások. Már a 110 megabájtos 16 bítes tiff képeket is nagyon ritkán használják az ügyfelek, többnyire a tömörített jpg képeket nézegetik, küldözgetik.
De az igazi probléma máshol van elásva. Az élesre állított sík előtt és mögött egyre csökken az élesség. Van ugye a régóta alkalmazott fogalom, mélységélességi zóna amelybe a témánk többnyire belefér. A mélységélességi zónának kb. 5 megapixel szintű élesség felel meg. Amikor 42 megapixelnyi élességi követelményt támasztunk, akkor Az ehhez tartozó élességi zóna, a pixelélességi zóna a mélységélességi zóna töredéke lesz. Most csak saccolva azt mondom, hogy a pixelélességi zóna 42 megapixeles felbontásnál iszonyatosan szűk, kb. a mélységélességi zóna negyedrésze. Ebbe a valós tárgyak, személyek többnyire nem férnek bele. Vagyis ilyen éles képeket térbeli kiterjedésű dolgokról fizikai képtelenség készíteni. Tehát hiába van 42 megapixeles géped, nem tudsz ezzel arányosan élesebb képet készíteni. Ha valakit ez a téma jobban érdekel, fent van a honlapomon: www.fenykepes.hu fotósoknak - pixelélesség.
Az óriási pixelszám a képkezelési gondokat mindig hozza, a vért eredményt pedig ritkán, például egy festményreprodukciónál. A fotós által elkövetett élességet csökkentő hibákról most nem is beszélek, és arról sem, hogy csak a legkiválóbb optikák felelnek meg ilyen játékokhoz.
4-5 évvel ezelőtt a 24 mpixeles A900 megjelenésekor hangzott el ugyanez :-) a profiknak jól jöhet ilyen felbontás, természetesen nem állandóan, de lesz az a helyzet az öreg Rokkor 1,2/50-em a 24 mpixelen nyitva is élvezhető képet ad, nem hinném hogy a 40-et ne tudná kiszolgálni a gépek is fejlődtek azóta, a átlagos tárolókapacitás is de meg kell tanulni törölni és nem őrizgetni olyan RAW képeket amikhez már sose nyúlunk már a családi képekhez is sok a 24 mpixel jpgben
Erdekes, hogy senki nem emlitette meg a ma bejelentett uj sony kamerakat. Pedig velemenyem szerint mindharom hoz jelentos ujitasokat. Ugy gondolom, hogy a canon vezetosegben most komoly fejvakaras folyik. A sony A7RII-t tobbek kozott egy canon objektivvel (metabones adapteren) demoztak. Allitolag teljesen gyors volt az autofokusza.
Igy az objektivparkba fektetett penz se veszik el a kamerarendszer valtasa eseten. Gondolom nikon obikra is lesz ilyen adapter.
3600D-m van, de nincs átalakítóm, az tervben van, de mostanában nem kellett a vaku. Csak a múltkor meglepődtem, hogy nem ment a wireless a vázról, így meg annyira nem jó a történet.
A Metznek volt (van?) pár éve egy plusz derítőcsővel felszerelt vakuja, az nagyon szimpatikus volt.
Igazából az A700 miatt vacillálok, hogy az új, vagy a régi papucs legyen adapterrel, mert akkor mindkettőre felrakható lenne.
Noxin-nak valószínű (most is) igaza van, ha ne adj Istan még melegszik is a kijelzőtől jobbra a váz akkor qka... :-(
Sokkal olcsóbb venni egy másikat mint javíttatni. Kérj esetleg egy javítási árajánlatot, akkor költesz rá pár ezer forintot és biztos lehetsz benne - de kicsi az esély arra, hogy érdemes legyen javíttatni.
Egy olyan problémám adódott hogy a SONY A200 tükörreflexes fényképezőmnek valami problémája adódott és ezért nem tudok vele fotózni. A gond a következő: mikor képet szeretnék készíteni a furán sokat kattog majd kiírja hogy "fényképezőgép hiba" majd nem csinál semmit míg ki nem kapcsolom majd kis idő múlva megint be. Az a helyzet hogy már 1 éve ezzel az obival ezzel az aksival és ezzel a CF kártyával fotózok és teljesen hirtelen jött az egész. Hibakódot nem ír ki és a zár is normális állásban van.
Nem tudjátok mi baja lehet esetleg mi a típus leggyakoribb problémája vagy hogy talán megéri e szervibe vinnem?
Nekem van tronic akksim és nagyon meg vagyok vele elégedve , ez egy alacsony önkisülésű akksi ami még a lidl-es akksitöltővel(intelligens) még gyorstölthető is. Ha nem viszik el előlem akkor minden évben veszek 1-2 4db-os csomagot
A kicsinyítésnél elég ha a szélességet leveszed 2000-re a magasságot automatikusan állítja. Ezek az átlag 2 Mpixeles képek feltölthetők.Ha nem 4K tévén nézed egész jók.
Igen, ilyen Tronic nekem is volt, pontosan nekem is ez a tapasztalatom....! Sajnos közben a gyerekek elmajmolták valahová (valami távirányítósba). Varta nekem sem vált be. Van egy spéci töltőm, ami csak két féle akkut fogad el: Eneloop és az IKEA. Ezeket brutál energiával tölti, a többire hibát jelez.....
Igazság az, hogy a Pentax-nál még vakuztam, de a Sony-nál szinte soha.
Ami jó, hányja az ampert magából, és még olcsó is, az a Tronic aksik, amiket időnként a Lidl-nél lehet kapni. A legutóbb 4 db AA-s vagy AAA-s volt 900 ft per 4 db! 2300 meg 1000mAh-sak. Egy barátom ajánlotta aki modellezik.
Egyébként a tőltőjük is kiválló, összesen nyolc aksit tud tölteni teljesen külön kezelve őket, ha kell előtöltve, regerenálva stb. A töltöttséget százalékban mutatja, és asszem 4500 ft ha jól emlékszem. Én ezt meg az eneloopkoat használom.
A Varta nem rossz, de az Eneloop kb. 2x annyit villant és talán gyorsabban is tölt kicsit... A Varta nekem is megadta magát 2-3 év után, most az a vésztartalékom ( saját intelligens töltőjével használtam pedig, aminek a tápja halt meg, de azt tudtam pótolni ). Valóban olcsóbb is a Varta, anno kimondottan olcsó volt ellenben az Eneloop-pal.
Marad az utóbbi, mert az Ansmann 2850 meg gyengén muzsikált...
Van a Varta ready for use akku, icsit olccsóbb is. De nekem kevesebbet bírtak villanásszám ciklusban és 5-6 év után mindhárom Varta pack-em lehalt. A velük azonos korú Eneloop 4-ek (mert nem keverem őket), hibátlanul működnek 7. éve. Most vettem a kihulló Varták miatt.
Amúgy a Sanyo találta ki, legalábbi először tette termékké ezt a technológiát, de közben a Varta felvásárolta.
Én nem tudok más lassú önkisülésű AA, AAA termékről.
Nekem van egy olyan vizalatti vakuadapterem, ami a nex-5 vakuvillanasat leszimulalja barmilyen gyors (tobbszor tud egymas utan villanni) vakuval. A baj, hogy csak egy speci nikonos 5 veghez gyartjak, amit baromira nem ertek, mert ha kihoznak szarazfoldi alapvakukra, nagyot kaszalhatnanak vele.
Hülyén hangzik, de az IKEA akkupackja nekem elég jól teljesített vakuban is. 1200-ért 4 db szinte ingyen van. Nekem is volt Eneloop-om, de elég hamar elhagytam 6 db-ot.
Nem a reklám helye, de mások tapasztalatai, majd a saját próbáim után beadtam a derekamat: eneloop. Semmi más nem bírt ennyit+ilyen gyorsan tölteni együtt.
Egyébként ebből is látszik, hogy kis hazánkat mennyire le sem tojják - mindenféle szabályok és törvények ellenére sincsenek magyar nyelvű kezelési útmutatók a termékekhez. Amíg a kici ócó terméket ezért megbüntetik, addig a multiknál "nem veszik észre" ezt a kis hiányosságot.
Ha van is, akkor is csapnivaló sokszor, mintha a google translate fordította volna, de még tévéműsoroknál is... Nincsenek lektoraik?!
Ha nem tudnék németül és angolul is (valamennyire ) akkor sok kütyümnek nem ismerném bizonyos funkcióit...
PL. régebbi vaku "elektronikus első redőny be" üzemmódnál nem jókor szinkronizálva villan és az őrületbe kergetett ezzel. Jobb híján RTFM és angolul ezt javalloták kikapcsolni - más nyelven szó sem esett róla. Mai napig boldogan vakuzok... :-) :-(
Amikor megvettem az 58-as vakut, egy darabig én is néztem mint a moziban.... nagy tudású, bonyolult szerkezet. Nekem sem tudott senki segíteni. Sajnos megyarnyelvű útmutatót nem találtam hozzá. Idővel az angol nyelvűből silabizálva és kísérletezgetve rájöttem a dolgokra.
Itt alább le volt írva mit kell csinálni. Szerintem aszerint működni kell neki.
Ha van skype-od beszélhetünk róla, sajnos személyes tali nem megoldható. Esetleg ha kiugrasz Cambridge-be :) mindenesetre én azt mondom ha biztosra akarsz menni akkor venni kell egy vakukioldó szettet de nem az ócó kínait. Én phottix odint vettem annó és mintha a fogam húzták volna, de megérte.
a mai napot arra szenteltem hogy meg oldódjon a mostani problémám az új 60 as vakuval....
sajnos kifogott rajtam,....... reggel 9 től jártam Bpét ill. felhívtam 12 tel.számot .... mindhiába egy sonys bácsi sem néni nem értett a vakuhoz. a legrosszabb és legviccesebb az volt ,mikor telefonon keresztül kommunikáltam egy sony centeressel: sony:pillanat ,adom a kollégám aki ismeri és segíteni tud a vakuval kapcs..... háttérben a hozzáértő kolléga meg a sonysnak :talán már egyszer fogtam a dobozát.......... itt elment az élőkedvem:(
Szép és jó hogy van sony center,de nem kéne ismernie legalább egy embernek a terméket? neki kell álni az angol utmutatonak......
Esetleg ha valaki tudna segíteni benne..... rolandgorog@freemail.hu
Sajnos a Nex-ek közül egyik sem képes a beépített vakuval vezérelni a többi vakut vezeték nélkül - a "miért"-je sajnos számomra érthetetlen, de biztos a piaci pozícionálás az oka. Én is emiatt vettem egy 20-as rendszervakut a Nex 6-ra.
Az SLT gépek azonban mind képesek erre, a belépő szinttől a profiig...
Én annak idején mikor kísérleteztem ezekkel akkor az lett a vége, hogy az A6000 nem képes egyetlen vakut sem elvillantani, megoldás az volt, METZ 44 AF-1 vakut úgy lehet távvezérelni, hogy az A6000-re felpakoltam egy Metz 24 (kicsi) vakut, és az elvillantotta a nagy vakut. Annak idején a NEX topikban körbejártuk ezt a kérdést
Mindenkinek köszönöm a segítséget, úgy néz ki működik. A próba során délelőtt a szobánkba sok fény szűrődött be valószínű ezért nem működött a 60-as. Most este már minden fényképezésnél villan.
Időközben felvettema kapcsolatot a Sony-val ahonnan vettem, ott megnyugtattak, temészetesen kicserélik ha hibás. Elmondták azonban, hogy nem szokott ilyen lenni....
Pedig RMT (remote) módban el kéne villannia, semmi köze a beépített vaku erősségének ehhez. A másik, CTRL mód az, amikor a vaku a vázon vezeték nélkül kioldja a többi vakut, és ekkor elvileg nem villan, ha nem a vázon van...
A kézikönyv szerint:
- tedd a vakut a vázra
- kapcsold be őket, a vázban állítsd be a vakuzást WL módra, a vakut pedig RMT módba
Sziasztok! keresek Budapesti 25 és 60 év közti személyt aki tud fotózni,művelt, szeret beszélgetni, szereti az állatokat NAGYON ÉRTI A VAKUTÉMÁT ÉS MEGMAGYARÁZNÁ A RENDSZERVAKU BEÁLLÍTÁS!444 Magamról :Budapesti ,fiatalos és fotózni kedvelő személy vagyok.
Amennyiben megengeditek, párnapos tapasztalatomat megosztanám veletek (ne csak mindig kérdezzek) . Sikerült beszereznem egy élőképes távvezérlőt (RM-LVR2), amit régóta nézegetek. Elsősorban sport kamerához, de fényképezőgép vezérlése is szempont volt. Főleg égitestek és makró fotózásához, de remek lehetőséget ad álatok, madarak megfigyeléshez is , ha pl.: el kell bújni az alany elől! Az ismertetőében leírtak szerit bőven tudja az 5 m hatótávolságot, még akkor is, ha egy másik helyiségben van az eszköztől. Pillanatok alatt csatlakozik az adott kamerához/ fényképezőgéphez, főleg, ha már egyszer összebarátkoztak. Késésmentes az élőkép, legalább is nem érzékelhető a különbség hirtelen, gyors mozdulatoknál se. A kamerának funkcióit egy az egyben tudja vezérelni, úgy mind pl.: minőség állítás, álló- mozgókép váltás, sorozatfelvétel, stb.! Fényképezőgépnél zoom + -, fókuszpont, DRO, HDR, arcfelismerés ki-be, sorozatfelvétel/ egyszeres, és egyéb néhány funkció. Amilyen beállításnál használható: intelligens automata, P, A, S, M, SCN, egyedi beállítás. Amivel nem működik: iPanoráma, kivalló automata (i+), mozgókép.
Kamera esetében elég csak a wifit on állásba állítani, míg fényképezőnél az menü >alkalmazási lista > élőképes távvezérlés funkciót be kell kapcsolni a használathoz. Ilyenkor látható is a monitoron, hogy miket lehet használni. Több bekapcsolt eszközt is tud vezérelni, ebben az esetben választani kell a listájából, hogy melyiket. Ez is egyszerű, hisz a képernyőn látható felsoroltakból kell kiválasztani.
Mind ez elején írtam, én a LVR2-est vettem, nem az LVR1-et. Mi a különbség nem tudom, csak homályos infót kaptam erről, de a netten se sok minden található. Azt mondták (vagy igaz, vagy nem), hogy a 2-es már a legújabb modelleket is tudja irányítani. Szerintem az 1-es is! Csak pár ezer ft volt a különbség, így adtam egy esélyt ennek. Miért döntöttem a vezetékes távirányítóval szemben ez mellet? Sport kamerához nélkülözhetetlen, rendkívül praktikus. Fényképezőgépnél is remekül használható, kényelmes viselés/ használat, nem lóg a vezeték. Valamit a sony jövőbeli kamerái, f. gépei kompatibilisek lesznek ezzel, így nem csak a mostani gépeimhez fogom tudni használni. Kicsit luxus kategória ugyan, de tényleg jó és praktikus. Ajánlom minden profi és amatőr fotósnak, hisz új, kibővített lehetőségeket ad.
Talán még egy infó: Attól, hogy a saját gépünknél nincs feltüntetve a 2-es kompatibilitása, még működhet, ki kell próbálni! Amennyiben az 1-el jó, úgy szinte tuti, hogy a kettessel is!
Nem ez az én műfajom, de ezzel csak egyet tudok érteni - nekem ez nagyon nehéz helyzeteket teremt... Na ennél már csak a felülvilágítós csarnokban a focikupa volt rosszabb - olyan mértékben váltakoztak a fények, hogy szinte lehetetlen volt követni...
A mai színpadtechnika szivatás a köbön.... Hirtelen elsötétül a színpad, marad valami kékes fény. A zársebesség nem csökkenhet, mert a táncosok sebessége marad. Így marad az ISO. (A táncosok épp a levegőben vannak.)
Oké, mondtam hogy az átlagfelhasználó pentatükrös keresőjével vesd össze (és ne a felsőkategóriás D700-zal), de nekem a Sony A850 után sincs bajom az A7 keresőjével, zizivel még nem találkoztam csak nagyon sötétben, ahol az optikai keresővel nem láttam semmit...
Már milyen késleltetés? Oké extrém fényviszonyok közt zajos az érzékelő és belassul, csak épp olyankor az optikai keresőben meg már alig látsz valamit, nemhogy élesre tudnál állítani mondjuk egy manuális obival. De normál fényviszonyok közt semmi ilyen nincs és ettől még több az EVF előnye mint a hátránya.
Teszek még egy utolsó próbát holnap (veszek még Sony kártyát), az a furcsa, hogy a leggagyibb SD-vel is jól működik. A nagy sebességűek külföldről valók, illetve egyet itthon vettem. Szerintem nem hamis. A Canon és a Pentax jól kezeli. A Sony lehet a ludas. Esetleg valami beállítás-probléma? Simán használhatnám 4-szeressel, de akkor nem tudok videózni.
Valami nálad nem jó. Hatos, tízes kártyáimmal semmi gond. Legújabb samsung tízes sebességű 32gigás kártyával sincs semmi gond. Ua. a kártyát Canonból átrakva is jó. Semmit nem változtattam a menüben.
Apropó, azt be lehet állítani valahogy az a58-on, hogy kártyacserekor ne kezdje újra a számozást??
Na, az a művészet, ha olyan géppel el tudod kapni......:) Tudod, hogy mennyit "késik" a gép. Én Konica-Minoltával fotóztam pár éve, ki tudtam "számolni" hogy mikor fordulnak a néptáncosok (legjobban libben a szoknya..:) ) illetve a férfiak lába mikor ér fel a legmagasabb pontra.......
Van egy furcsa problémám..... A58-ba betett nagy sebességű kártyákat valami eltitkosítja. Próbálok valami logikus választ keresni, de nincs ésszerű magyarázatom.
1. a 10-szeres Kingstonnál a Nikon és Canon könyvtárak olvashatatlanná váltak. A Sony könyvtár olvasható.
2. Másik kártya: az olvasón keresztül egyik helyen kattintva üres, a másik helyen lekérve a tulajdonságokat 3,5 GB-ot foglal el. Ez Sony könyvtár. Nem olvasható, még Sonyból sem. A könyvtárnév hieroglifa.
3. Harmadik kártya: a kártyaolvasóban nem olvasható, hieroglifákat ír ki könyvtár névként, viszont a Sony-t feldugva a gépen a képek kiolvashatóak.
4. a 4-szeres sebességű kártyáknál nincs eddig probléma.
Rutinosan azt írják az Alpha vonalat erősitik abba tólnak sok pénzt. Jó, hogy E bajonettet mutatnak arra hajaznak. De mint obi park 2016-ban is 70 lencsét jelölnek mint alpha Line-up!
Abból 54db az A bajonettes obi. 500-as telét már írtam nincs is értelme FE-ben készíteni, mert csak pár mm-rel lenne rövidebb és pár grammal könnyebb, oda akompaktság 200mm felett MILC FE -ben
Nagyon titokzatosak. Az FE üzleti siker, érthető abba tólják a lóvét.
Én továbbra is egy A9 pro MILC meggjelenését prognosztizálom cserélhető A-ba tekerhető FE adapterrel teljes érintkező átvitellel interface-val, Z-shift szenzorral. Nem, lesz olcsó, de pro gép lesz.
Senki nem fog egy 4/500-at egy maroknyi A7-re feltekerni adapterrel, nem praktikus.
Másrészt 3 év cilkusát követve az A77II analógiájára, nagy valószínűséggel ősszel jön az A99II kérdés SLT vonalon vagy már ott is dobják a tükröt ha már az A6000-nél bebizonyosodott lehet AF segédmodul nélkül is gyors szenzoritnrgrált AF-et gyártani!
No para az A A77 és A99 szinten még él jó darabig. Egy tény SSM-re és 4D trackingre upgradelik csak őket, most tették a CZ24-70 és CZ16-35-el. Miért szűnne meg ha most ebbe pénzt öltek és fejlesztést? Azért mert jönnek a nagy 4D fókusz képességű új A-s vázak. Egy A900, A99-en mit érnék egy új CZ24-70II-el ami 4x gyorsabb mint elődje? Épp ezért miért vennék II-es új verziót? Akkor meg kinek gyártják most ezeket, az A99-en sem tudnak villantani? Valami miatt belerakták :-)
Persze mert az új A99II már A77II vagy még durvább képességgel bír majd AF-C terén.
Egy tény nagy obi fejlesztés új lencsékkel az FE vonalon égető é as jövőben valamikor nyilván csak az marad már, de ez sok év még! Minimum 5-6 évig A-E átfedés lesz az obi line up ban alpháéknál :-)
Pontosan ahogy írod (kinek-kinek), a nagyfelbontású EVF a jelen és jövő. Mondom úgy, hogy a D700-nál nagyobb és világosabb A900 OVF-el dolgozom még, de alig várom az A99II-őt.
Kollégám D700-át stúdióban sokat lóbálom, és az A900-am után megjegyzi mindig húúú bakker ez bazi nagy és világos, én meg nem írigylem a 700-as keresőjét :-) Ettől független 30 év SLR használat után váltok a jövőre ami a jelen már, óriási előnyt és munka stílus lehetőséged ad az új tech. Tele a You tube az áttérő fotósokkal, akik felismerik nincs miért ragaszkodni a 100 éves megoldáshoz. A két nagy C/N gyártó védi még defenzíven, de nem sokáig. Nekik is muszáj lesz beállni, fejleszteni MILC irányban FF és pro vonalon. De most a Sony a jövő az idő előnyben.
folytatom a kollégák felsorolását amit a 100 éves tükörmechanizmus nem tud megadni!
focus peaking, amit eddig csak a videósok élvezhettek (kiválasztott színnel látható az éles fókuszterület, élpontok, szem stb. (macro, vagy precíz portrénál óriási és 80 éves Leica objektívvel is gyorsan használható).
zebring funkció, megint csak eddig a videósok fegyvere volt, beállíthatod a kiégésre hajalmos képtartomány milyen telítettségnél beállíthatóan jelezze elérted a csúcsfényeket ahol még van adat.
Kollégák rosszul írták, tulajdonképpen a kész képet látod JPEG esetén vagy hatását RAW esetén a beállításaidnak, mikor még nem is nyúltál az expo gombhoz. Ez a fantasztikus a végterméket előre látod és sok időt és felesleges képet és azok ellenőrzését a hátsó kijelzőn úszod meg.
És még amit imádok, tűző napon a keresőben mindent állíthatok a menükben, visszanézhetem nem hunyorogva a kész kéepket és a hátam mögött leselkedők nem bámulhatják az ellenőrző képeimet és gőzük sincs fotózom vagy képet nézek vissza!
Ja élőhisztogram a keresőben és destopként berendezhető kereső, mire vágysz azt teszed ki magadnak, de ha kell semmit. Ez a szabadság a fotós munkában. Egy keresőnek így van igazán értelme.
A videósok 30 éve tudják a fotó ipar most ért fel ehhez, az átkozott tükör dobása miatt :-)
én még ezeket bökném hozzá.
És amit írtak megtoldva: Egy belépő A58 EVF keresőképe egy D800 vagy 5MkIII, méretű kereső nagyítását mutaja a fenti szolgáltatásokkal 100 ezer Ft-ért, egy pentatükrös 100D, 600D, 70D, K-5, D3200, D5100 keresője egy borzalmas alagút és sötét is mint állat. Hát ha az valakinek komfortos és az elkészült képnak csak 80%-át mutatja, hááááát nem a jövő az biztos!
Én momentán D700 kukucskáját jobbnak tartom, mint egy EVF zizis, nem jó felbontású képét. De... Kinek a pap, kinek a papné, ezen nem veszünk össze. Valóban valami hibrid megoldásé a jövõ, mint talán a Fujié.
Több gépet is használok rendszerességgel, de amióta, ,megismertem a Sony EVF-ét, azóta nagy híve vagyok....:) (Sokat fotózom rossz fényviszonyok között)
Bocs, hogy bele vaú, de az optikai kereső/tükör megoldás vs. EVF kereső esetén azért az optikai nyer, még mindig. Persze annyira nem vagyok otthon a Sonyban, lehet, hogy ezen túlléptek... :)
Ha végigondolod a tükör gyakorlati funkcióját hogy miért volt korszakalkotó találmány a filmes világban, akkor megérted hogy mostanra miért válik feleslegessé és hátránnyá a tükörcsapdosás.
Nem hiszem, hogy meg merik csinálni, az A "kihalasztását". Mi a frásznak vette volna meg a Minoltát. Az E vonalhoz nem kell Minolta örökség.
Valamikor nyilatkozta hónapokkal ezelőtt egy japán Sony főnök, hogy az A ban készítenek egy belépő modellt, egy természet, sport fotózáshoz egy csúcs modellt, valamint táj épület stúdió fotózáshoz szintén egy csúcs FF gépet. (Jelenleg is ezek kaphatók).
Az objektívparkot is e szerint fejlesztik ill nem fejlesztik. Vannak a SAM kit obik. A professzionáis felhasználásra pedig a G és Zeiss gyártmányok egészen az 500-as teléig.
Persze hogy miért nincs egy csomó új fix kis és nagy fényerős obijuk elérhetőbb áron szintén meg tudjuk ezzel magyarázni. Nins középső szegmens, vagy olcsó, vagy méregdrága. Középső szegmens régebbi Minolta obik.
Én ezeket hiszem, ha nem jól látom korrigáljatok, azonban e szerint merek fejlesztgetni.
Ha a közeljövőben lesz új A99 akkor a fentiek valószínűsége nő.
Ez nekem azt mondja, hogy rövid távon SEMMI újra nem várhatunk A-bajonetthez, ha még valami lesz egyáltalán ( rosszindulatú megjegyzés tőlem ), csak az E-bajonett és vázak fejlesztése várható kb. a köv. egy évben...
Lehet persze örülni a világ legnagyobb felbontású objektívjének és lehet majd boldognak lenni a várhatóan 50+MP képeknek - de könyörgöm, kinek van arra valóban szüksége?! 6MP-ből lehet A/4-es FOTÓT csinálni és még az A/3 sem lesz gáz 180 px/in felbontással. Ennyire ódivatú a tükörcsapkodás? OK, ollt az SLT. Most vesszen az is? Kissé borúlátó vagyok...
Ne kapkodj, mert ráfázol. A vaku és ledes villanó két külön dolog. Egy villanócsöves vakunak mindig rendes becsületes napfény színe van, egy lednek meg valami olyasmi. Sajnos sokszor azonosan nevezik a vakut, és a villanó LED-es lámpát. A vaku nem világít folyamatosan.
Szóval először döntsd el, fotós vagy, vagy videós. A körvakuk általában vacak, lapos világítást adnak, mert a fény az objektív mellől jön. Valamit ezen segít, ha a jobb-balodal fényerősség arányát állítani lehet. Ha fotózol, akkor egy rádióvezérléssel szabadon mozgatható vakuval szebben lehet dogozni. Egy barkácsolt box az egyik oldalról, derítőlap a másik oldalról szebb fényt ad. Ha van egy szabadon mozgatható vakud, és fillérekből különböző méretű boxokat barkácsolsz, akkor sok tapasztalatra tehetsz szert. Ha veszel egy körvakut, mindig hasonló jellegű lesz a világításod, és ha az netán nem tetszik, buktál egy csomó pénzt. A box mérete a témához kell hogy idomuljon. Nem mindegy, hogy egy katicabogarat, egy gyíkot, vagy egy portrét szeretnél készíteni. Szerintem olvass, kutakodj, kísérletezzél, és ne vegyél, különösen határidőre ne vegyél körvakut.
Nekem állandó fényre van szükségem elsősorban, ezért is keresem ezt a megoldást!Tudom, ehhez csak át kell kapcsolni, de ha már veszek, akkor jó lenne ha vakuzna is! Szóval, nem lenne hátrány, ha a vakupapucsa kompatibilis lenne, és némi vakuképességgel is fel lenne vértezve! Elfogadva a "normál" vaku előnyeit és tanácsodat, de továbbra is kérdésem, hogy alkalmas-e sonyhoz az említett led körvaku?
Szerintem is túldimenzionálják a kollégák a problémát. Filléres áram/feszültségmérő elektronika kellhet oda amiből egymilliárdot gyártanak naponta. Vámot, áfát és termékdíjat ha meg tudok spórolni valami filléres kinai cuccon annak örülök, fizetek épp elég adót így is.
Mellesleg készülékek százmilliói müködnek "noném" kinai li-ion aksikról és ha az 50$-os mobilba meg tabletbe tudnak nemfelrobbanó aksit gyártani akkor a fényképezőgépaksi se igazán mission impossible nekik
És nem korrekt megkerülni a vámot, áfát és a termékdíjat.
Mivel tipikusan az utángyártott aksik nem vám és áfaköteles összegbe kerülnek így nincs mit megkerülni, termékdijat pedig 2010 óta nem kell fizetni li-ion aksira.
A makro fórumba kérdeztem, de ott nem kaptam választ, ezért utólagos engedelmetekkel, ide is betenném! Viszonylag sürgős volna az infó, mivel hétvégén, de legkésőbb következő hét elején szükségem lenne rá (ezért is rakom ide is)!
"Körvakunál maradva, megszeretném kérdezni, hogy kinek mi a véleménye a Aputure Amaran Led AHL-HC100 95 körvakuról? Most szeretnék beszerezni egyet, tavaly vásárolt sony fényképezőgéphez. Canonhoz, Nikonhoz írja, de alkalmas e az említett márkához? Lehet amatőr kérdés, de saját kútfőből nem tudom a választ! Amennyiben nem kompatibilis, úgy mit tudnátok ajánlani helyette, hogy tudjam használni?"
Köszönjük, hogy ennyi időt szántál ránk......Egészen röviden: engem meggyőztél, visszateszem az eredetit, az után gyártott max. tartalék. Ránézetre a kettő tökéletesen egyforma (fröccsöntési anomáliák, szín), de hiányzik az elektronikai szabványnak megfelelőség és tesztelés jele. Viszont korrektül rajta van, hogy "Sony-nak" és nem Sony
Panánál pont fordítva jártam, ott a gyári eredeti ment tönkre, a három utángyártott meg jól üzemel.
Egy drága vázat tényleg nem jó kockáztatni.
A kisebb kapacitásúaknál nem láttam komoly elektronikát, egy varisztor és egy hőbiztosíték, legalábbis a Panánál.
Én onnan közelíteném a dolgot, szakterületem és tudom mi van a dobozkákban és hogyan működik.
Lehet egy gépsoron készülnek, azonban nem csak a gyári felirat miatt 2x drágább hanem, pl. a Lio technológia leg kritikusabb részére, mikor a mikron méretű lemezekkéket átütik a kialakult tüskék több cilkus után, megtudja e az elektronika fogni és erre komoly meo és méréses tesztet végeznek a részelemekre és áramkorlát teszteket, hőmegfutás stb.
Nagyon elektronika kontrollált üzem a Lio tech és sok a veszélye!
A no name ezeken nem esik át és nagy kockázatot vállalnak a felhasználók!
Feszmegfutás, vagy fordítva áram csúcsok, jobb esetben kinyirják gépeink belsőtápját ha kell a procit is, rosszabb esetben felrobbanhatnak.
A Sony volt a Lio tech uttörője és majdenem nagyot bukott a hirhedt Laptop felrobbanásokkal annó a tech. hőskorában. Azóta ebből sokat tanultak és nagyon precízen nagy tapasztalattal kezelik a gyártást és ezt a technológiát.
A felirat egy komoly meo és minőségbiztosítási hátteret ad a felhasználónak. Én annó úgy voltam vele az utángyártottal, lehet 99% nem lesz gondom, de ha még is (két ismerősömnek rossz gagyi Lio akku nyírk ki kamerát, adóvevőt stb.) ne egy 6000Ft-os különbség üsse ki ki a 700 ezer Ft-os vázamat. Másrészt a Sony 3 év garis. Egy utángyártottal volt rossz tapasztalatom, még a 7D-el, még fél év gari is volt hátra hozzá, de már a gyártó forgalmazóját és magát a gyártót sem találtam a neten :-(
Mi a gazdaságosabb ? Mindenki döntse el!
A Lio technológia hihetetlen gyors és pontos elektronikát kell tartalmazzom, mert nagy a veszélye a hőmegfutásnak és a kristályos tüskéknek idővel és az akkor BUMMM!
Tehát a kolléga akkuja ezt íratta ki az A450-el, az azt jelenti az elektronika nem tartja biztonságosnak az akkut és kisöntölte a cellákat. Kuka, de nem a szemétbe, miként Képfaragó írta!
Kevesen tudják, de fontos az Lio akkukat teljesen kisütve huzamosabb ideig nem illik tárolni! Drasztikusan csökken az élettartamuk. Ahogy lemerült töltsétek és ha nagy az önkisülése, mejd felhasználás előtt töltsetek rá. A rátöltést viszont nagyon simán bírják, ellenkezőleg a Nikkel metal hibriddel. És ok a nagy meleget is jobban tűrik, de aki nyári szafarizik állandóan felhevült géptesben műkösö akkuival, se csodálkozzon a rövidebb életcilkus miatt!
Nekem van még az A700-hoz vett gyári akkum 2008 elejéről. Tökéletes mai napig az A900-ban pedig én küldöm és ciklizálom rendesen. Én úgy döntöttem minimalizálom az esélyét annak, hogy akku miatt a gépem sérüljön vagy rosszabb esetben az arcom és a kezem is.
Igen sokszor ugyan az a gépsor, a fent említetteket hagyják ki viszont a vevőre tólva a rizikót!
Kívánom mindeni legyen szerencsés az utángyártott akukkal, én ismerve a háttréipart elvből is kerülöm. Pont a védelmet nem kalibráltan, próbázva kiadni, felelőtlenség, mert bizony komoly kárt okoz! Na ezért kerül fele annyiba és a gyártó ezért nem írhatja rá Sony vagy Nikon ect. Nem minőségbiztosított és bemért darabok, tehát lutri és felelőtlenség! És ha baj van 0 felelősséget vállalnak! A Sony annó a felrobbant laptopoknál komoly kértérítést kellett kifizessen a károsultaknak! a neve miatt is muszáj volt! Egy no name meg egy év múlva már új néven, miként írtátok tojik az esetleges károkozásokra, hát én olcsó vagyok! Lehet 0,1% a rzizikó, de nekem már lopták el autómat, lettem vétlenül totálkáros járművel stb. több százezeres felszerelésem esetén nem az akkukon spórolok!
Sok igazság van a szavaidban,de elég árnyalt a kép.......A gyári akku és az után gyártott akku gyakran ugyanazon a gyártósoron készül, mivel a gyártósoron egy típus folyamatos legyártása olcsóbb, a márkanév felárral lényegesen kevesebb adható el, mint után gyártott. Nekem jók a tapasztalataim (4 videókamera után), két gyári Pana akksi már megadta magát, míg a "noname" jól tartotta magát. A Sony utángyártott jól bevált nekem, ugyanazt tudja, mint a gyári. Egyébként a ránézet is árulkodó (fröccsöntési nyomok, a Sony szerintem tökugyanaz a beszállító, a Pana videónál látható különbség. Az FZ30-at is használom, itt sincs gondom az utángyártottal.
Én napi felhasználó vagyok: diplomakoncert, néptánc események, werkdolgok, ilyesmi.
Az utángyártott akku egy zsákbamacska. Az utángyártott akku ezerféle lehet, egy név alatt is futhat bármi. Az élettartam a vásárló által ellenőrizhetetlen. Ha már mindenki tudja hogy vacak ráírnak, egy új nevet. A felíratok adatai sem biztos hogy igazak. A gyári akku az más tészta, a gyári akkuknak teljesíteniük kell a gyári specifikációt, bárki is a beszállító. Szerintem a gyári akku meg is éri a felárat, ez majd akkor derül ki, amikor még hat év után is vidáman működik. (saját tapasztalat, nikon )
Az akkuk vételénél egyéb szempontokat is figyelembe kell kell venni. Az akku mindig szennyezi a környezetünket, még ha szabályosan leadod, akkor is. Ezért nem mindegy mennyi az élettartama, ha hamarabb kipurcan jön a következő környezetszennyezés. És nem korrekt megkerülni a vámot, áfát és a termékdíjat.
Nem az ingyen szemétszedési mozgalomban kell részt venni, ahol a rendes (de kicsit lökött) emberek szedik a szemetet, miközben a szemét emberek pedig szemetelnek, hanem a mindennapokban kell gondolnunk, és áldoznunk a környezetünk védelmére.
Az akksival nem érdemes próbálkozni, mert a beépített "elektronika" tönkre mehetett. Után gyártott van olyan jó,én az után gyártottal is ezernél több képet csináltam (vaku nélküli) több alkalommal, de még le sem merült teljesen. (Nekem A58-am van, nem tudom, hogy szempont-e)
Tegnap 850-et és egy 10 perces videót és 67%-on zártam. A % nagyon becsapós, 42%-os zárás után másnap kiírta, hogy lemerült.
Nem mai gép, akár az akkunak is vége lehet. De a hamisitványok pont úgy néznek ki, mint az eredeti, szóval ha nem újonnan vetted a gépet, akkor bármi lehet. Meg kell próbálni valahogy kicsit lemeriteni és újrafeltölteni hátha...
Üdv mindenkinek. Van egy kis gondom az A450 es gépem akkumolátorával:NP-FM 500H a tipusa.Eredeti Sony akksi nem utángyártott, így ránézésre. Olyan hibát produkál az utolsó lemerülése után hogy a töltő nem kapcsolt ki feltöltés után , és a gép azt írta ki hogy nem kompatibilis az akkumlátor, és nem is volt hajlandó működni .Kérdésem az van e valami mód észre téríteni az akksit ,vagy kuka és vegyek másikat. Ha valaki tud , segítsen, mert egy akksival elég zűrös hosszabb túrát végig csinálni. Előre is köszi
Talán még azzal egészíteném ki (nem Neked de másnak hasznos lehet) hogy ha makrózni akarsz majd a zöldben akkor a vízszintesig nyitható lábak, vízszintesen is berakható középoszlop vagy akár középoszlop nélkül rögzíthetó fej is izgalmas lehet...
És igen, legyen stabil - segít, hogy ha a középoszlop alján levő horogra rá tudod akasztani a táskádat... :-)
Ezen kívül viszont elég eltérőek tudnak lenni az igények... meg a lehetőségek :-(
Igazad van a leírtakban. Nagyon jó a "rángatási" próba.
Hasonló kérdésem volt nekem is, próbaképpen bevállaltam az Ebiről egy kínai carbont.
"Q-666C Carbon Fiber Tripod Monopod f SLR Camera Portable Traveling Max Load 15KG " 50 e Ft
Teljesen stabil mindene.
Nagy telét ami lebucskázhat azonban nem tennék semmilyen gömbfejre, véletlenül rosszul szorítod meg és lekonyul. Így jártam a Minoltámmal és egy National vakuval ami letörött róla (30 éve történt).
Mondok néhány általános dolgot. Mindenképpen a 30-50e fölötti kategóriára gondolj. Az állvány legyen elég a Te magasságodhoz. Majd a gömbfej is magasítja egy kicsit. Húzd ki a maximális magasságra és rángasd meg a tetejét vízszintesen. Ha lötyög kotyog, hajlik, nyaklik nyeklik, vagy akár csak megmoccan, felejtsd el. Legjobb ha először keresel egy barátot, megkukkolod az állványát és akkor már látni fogod a boltban, mihez nyúltál. Ha olyat látsz, hogy carbon, vagy bazalt, azok könnyebbek, és a súlyukhoz képest stabilabbak. És persze drágábbak is. Az sem jó ha az állvány stabil, nagy és nehéz és végül nem majd viszed magaddal.
Fő hogy a ,,rángatási" próbát kiállja. Ezenkívül a gömbfejnek is nagyon kiválónak kell lennie. Talán ma már az állványok olcsóbbak, de az állvány + fej kombináció valószínűleg 100e fölé kerül.
Egyszer az egyik barátom megkérdezte, hogy milyen kioldózsinórt használok. Nem használok ilyet, mondtam. Döbben csend, majd: hülye vagy.
Viszont használok egy gitzo (már felvásárolta a manfrottó) karbon állványt egy markins gömbfejjel. Az expozíció sorozat képeit photoshopban gond nélkül összerakom, a pixelek fedik egymást....
Tüzetesebben vizsgálva a hisztogrammot azt vettem észre, hogy 0-15 és 240-255 között nincs semmi. Olyan, mintha szűkebb tartományban dolgozna a gép mind manuálban, mind autón. Ez lehet kiindulási alap? Beállítás lenne? De ilyet nem találtam.
Valaki tudna segíteni nekem vaku téren? Sajnos nem értem a digitális kijelzőket 43 56 60 as vakuk.... Valakinek van 1 fél órácskája elmagyarázni kávézás sütikézés sörözgetés közben?
a ledesekről én is lebeszéllek - nem erre való igazán... Vagy vegyél valami manuálisat de vakut vagy meglepően jó eredményeket lehet elérni kis barkácsolással fényterelőkkel is - még az is jobban működött nekem mint a ledes. ( Külön előny, hogy a 7D vakuja nagyon magasra nyílik... Sajna pl. a 77-esé már nem... )
Most Minolta 1200AF-et és 2400AF Twin Flash-et használok - nagy nehezen lett hozzá vezérlő is, mert az a nagy kincs...
Elsőre vegyél 15e körül egy manuálban használható vakut és hidd el, hogy jobban jársz - ha nem akarsz focus stacking-gel foglalkozni akkor vaku nélkül nem fogsz kivillantani soha egy f/16-ot vagy annál kissebb blendét... Ehhez kevés a ledek fénye sajnos.
Ha kérdésed van megpróbálok segíteni, jöhet ide is ha nem zavar másokat, hogy "bogarászunk" vagy privibe is.
Nekem viszont az előbbiben segíthetnél. Te milyen típust használsz? Egyenlőre valami olcsó ledesre lenne keretem, érdemes abban gondolkodnom? Típusra sok különbség van ezekben?
Szep napot! kerdes:valaki hasznal korvakut? Es ha igen akkor milyet? Ill kavezas vagy sorozes vagy egyben kozbe valaki megtudna nekem magyarazni a sony vakukatw.... sajnis nem ertem a kijelzojet......koszonom
En egy 1.7X telekonvertert probaltam (ami az objektiv es a vaz koze megy), tobbek kozt 50-es sigma makro lencsevel. Annyira nem voltam vele elegedett, bar szuletett par jo kep.
Azert nem minden objektiv elejere csavarhato konverter gagyi. Sokan hasznalnak a sony MILC-ekhez is egy sony elotetlencset 55-210-eshez. Kompromisszumos, de lehet vele jo kepeket loni. Csodat ne varj.
Szerintem teljesen mindegy, de ezt inkabb sajat magadnak kene ellenorizni. Nekem amugy nincsenek jo tapasztalataim az ilyen elotetlencsekkel. Szerintem meg egy is sok beloluk, nem hogy tobb egymasracsavarva.
Egyébként ha kizárólag a színeket nézzük, azok színhelyesek -, hogy legyen valami jó is :)
Egyébként már arra is gondoltam, hogy a vázammal nincs rendben valami. Tegnap sem volt hajlandó nagyítani pár képet, volt, hogy lefagyott, de legalább 1 hónapot mondtak a szervizben, mint javítási idő, mert persze itthon nem javítják. Ez meg olyan hiba, hogy vagy produkálja, vagy nem. Kénytelen leszek kiterjeszteni öt évre a garit, nehogy gond legyen.
Illetve az, hogy sötét a kép az meg sajnos senkit nem érdekel szerintem. Bár a múltkor rákerestem pár külföldi fórumban és ott is volt hasonló tapasztalat. Remélem egy firmware frissítés megoldja majd ha ilyen természetű a hiba.
A múltkor linkeltétek a ColorMunki Passportot, még be is ruháznék ha nem csak LR-mal menne.
A színkezelés a digi technikában egy nagy átok :-)
Analógban sem volt könnyű, de ott egyszerűbb volt egy munkafolyamathoz referencia pontokat találni. Persze ott meg a gyengülő vegyszer komponensek tudták az egyenletet felrúgni.
Amúgy egy kalibrált Dell 2412M, amit pont azért választottam, hogy azt lássam amit kapni szeretnék. Tudom, hogy van jobb, de nem dolgozom Adobe színtérben, mert a jelenlegi labor nem tudja, ez meg tudja az sRGB-t. A múltkor ott tartottam, hogy majdnem újratettem a Windowst, új videodrivert tettem fel és elgondolkodtam egy új kártyán. Aztán rájöttem, hogy nem itt van a hiba.
Válts labort. De a monitorodnak jónak (sajnos kurva drágának) és kalibráltnak kell lennie. És be kell tartanod amit a környezeti fényekről írtam.Még a fal sem lehet erőteljes színű.
Az általam linkelt labor www.dfl.hu nem nyúl bele a képekbe, az alapvetően nincs benne az árban. Bár lehet hogy kérésre megteszik, de nem ez a normál munkamenet. A labor a saját rendszerét kalibrálja, Te meg a sajátodat. Ezután néhány próba, és összeszoktok. Ennek az az előnye ha van egy képed, beadod a laborba most vagy később , ugyanazt kapod.
Azok a laborok, akik belenyúlnak a képbe, a fényviszonyok, a laboroslány, borosfiú, vegyszerállapot, vagy bármi más miatt szórást mutathatnak. Én nem szeretem ha a labor belenyúl a képbe. Ha egy rendbe tett képet én két évvel később beadok a laborba, ugyanazt kell kapnom. Ha az ügyfelem adja be, akkor is ugyanazt kell kapnia, akkor is, ha én már ott sem vagyok.
Amit leírsz teljesen jó gondolatmenet, köszönet érte. Csak egy helyen dől meg sajnos, az az, hogy azonos időben, azonos fényviszonyok mellett számomra megfelelő fényerő mellett máshogy lesz nagyítva az A700 és az A77 által készített kép. Eddig sosem volt gondom, csak az új vázzal, mindent ugyanúgy csinálok, mint eddig. A monitorom új, de az nem lehet a baj, mert akkor mindkettő sötét lenne. A labort kipróbálom, bár az sem baj ha belenyúlnak, mert ha tudják, hogy mi a baj, akkor az nekem csak segítség.
Az a baj, hogy a mostani laborban van legalább két nagyítógép, attól függ melyiken készül a nagyítás, más lesz a végeredmény. Voltunk bent párszor személyesen, segítőkészek, azzal nincs baj. Csak nem jöttünk rá mi lehet a gond, mert egyik képen -3, a másikon +2 a denzitás korrekció és ránézésre nekem monitoron tökéletes. Meg laptopon. Meg telefonon.
Amúgy színhelyesek, azzal sincs semmi baj, gyönyörű a bőrszín, csak épp sötét. Ha meg húztak rajta, akkor volt, hogy kiégett. Rejtély...
Ha nem állítgatsz a RAW konverteren belül, akkor valóban lehet eltérés akár a gépbeállítások miatt, akár a gépek eltérő kora miatt. Ez alatt nem azt értem, hogy öregedik a szenzor, hanem azt hogy a gyár idővel fejleszti a képfeldolgozást.
Ha az a gondod, hogy a ,,jó" képeidet sötétre nagyítják, először próbáld ki a www.dfl.hufotólabort. Ők nem nyúlnak a képbe, azt kapod amit vittél. Ha ez után is sötétek a képeid, akkor tegyél meg néhány dolgot: Nézd meg a monitoron ugyanazt a képedet napsütéses időben nappal és este. Este világosabbnak látod? Nyilván igen a válasz.
A monitor esetében nem elég a kalibráltság, egyenletes színhelyes és álladó környezeti fény kell adni az egész szobában. Az egész szobát ki kell világítani, nem csak a közvetlen munkakörnyezetedet. Ehhez áll be a szemed. Én kényes munkát csak napsütéses napon, nappal korrigálok, már borult időben sem. pedig vettem futóztól www.mcgoat.hu egy 85w-os nagy színhelyességű energiatakarékos izzót. Alapvetően jó, csak az 5x5-ös szobában a nálam működő 85+20+20+20 W (mind energiatakarékos ,,fénycsőizzó"), kicsit kevés. Kellett volna 85 +85 W. Szóval ha sötét van a szobában, a pupillád kitágul, a képet kellően világosnak gondolod, a laborban pedig sötétebbet kapsz, mint szeretnéd.
Úgy értettem, hogy a gép beállításával készült képek kiexportálva a konverteren belüli állítgatások nélkül.
Szóval RAW be, 16 bites TIFF ki és egész más a végeredmény. Ok, az lesz a kész kép ami nekem tetszik a három közül. De így eléggé elvisz, hogy mi volt az eredeti. Mert jpg nem készül soha. Ráadásul tripla meló.
Az már csak hab a tortán, hogy mindegyiket sötétre nagyítják, pedig már ezernyi eszközön néztem, nálam mindenhol rendben van. De ez már egy másik téma.
A RAW konverterek ha más beállítás nem történik, alapból átveszik a fényképezőgép beállításait a white balansz, színek, tekintetében. Tehát ha a gép beállításai nem is hatnak közvetlenül a RAW képre, mégis mivel a RAW konverter a gép adatait átveszi, számíthat a fényképezőgép beállítása. Ahhoz hogy ez ne történjen meg a RAW konvertert át kell állítani például wb:daylight, színek:normál, állásba. Ezenkívül az is szükséges hogy a felvételi körülmények és az alkalmazott optikák azonosak legyenek, és a Raw feldolgozásnál Az ,,expozíció" állításával a fedettségek is azonos szintre legyenek hozva. Ha mindez teljesül, akkor meg kell nézni, hogy a RAW-bó kikonvertált 16 bítes Tiff-ek Photoshopban a színek nem hozhatók kb. azonos szintre?
Ezt én akkor tapasztalom, amikor 3 különböző raw konverterrel dolgozom fel a képeket egyszerre (még mindig keresem melyik tudja kezelni az A772 raw-kat).
Mindhárom teljesen más; színben, fehéregyensúlyban (természetesen "ahogy fotózva" állásban hagyva), expóban. A kidolgozásról már ne is beszéljek. És teljesen mindegy milyen obi van fent. A700-nál nem jön elő ennyire.
Ma fotóztam a900-al egy lányt egy parkban 1.8 rekeszen a jelenlegi kedvenc portré optikámmal, elképesztő jó a színvilága, ezt az optikát adapterrel használom az A7-en is, nagyon nagy különbség van a 2 vázon készült képek között, igazából egyikre sem mondanám azt hogy jobb a másiknál, de az A900 színiebe jobban bele lehet szeretni... ha beválik akkor végre megvalósulhat az A7 csere A7R modellre :)
Ha Sigma AF 24-70mm f/2.8 EX DG macro-t használok 70-es állásban, nyitott rekesznél nagyon lágy, 5.6-nál már megfelelően éles, akkor viszont a háttér nem eléggé elmosott. Úgyhogy amíg nincs saját 85-ös fixem, addig legfeljebb kunyerálok egyet arra a 2-3 alkalomra. Köszönöm a hozzászólásokat.