Keresés

Részletes keresés

gombóc63 Creative Commons License 2019.11.27 0 0 5055

Úgy érzem nem vagy teljesen képben. Az általam említett Gordiusnak a gabagamma, a Lyricának a pregabalin a hatóanyaga, az egy dolog, hogy ezeken a neveken is forgalmazzák magát a gyógyszert. Nem a sima ideggyulladásra ajánlják. Személyes véleményem úgy hogy persze nem ismerlek, hogy talán sok lesz a jóból, Xanax, Rivotril mellé még antidepresszáns?? Mielőtt ezekbe belevágsz próbáld ki a neuropátiás gyógyszert, nekem végül nem hatott arra amire kaptam, viszont a migrénem nem jelentkezett és aludni tudtam tőle. Pedig nem kicsit vagyok alvászavaros.

Előzmény: sic transit (5054)
sic transit Creative Commons License 2019.11.27 0 0 5054

Szia!

 

Köszi a tanácsot,de ezek a gyógyszerek plusz a gabapentin és a pregabalin inkább a sima ideggyulladások kezelésére alkalmasak.Jobb híján az egyiket meg fogom  próbálni.Mellette szükség lenne antidepresszánsra is.A xanaxon és a rivotrilen kivül Te melyiket szednéd?

gombóc63 Creative Commons License 2019.11.27 0 0 5053

Szia! Keress fel egy normális neurológust, van kifejezetten a neuropátiás fájdalomra gyógyszer, ő tudja felírni. Ilyen a Gordius, Lyrica vagy a Dulsevia. Ha nem vagy cukros az áruk húzós, de gondolom ebben az esetben nem számít. 

Előzmény: sic transit (5052)
sic transit Creative Commons License 2019.11.26 0 0 5052

Sziasztok!

 

Úgy tünik,hogy gyógyithatatlan polyneuropáthiában szenvedek,aminek legelviselhetetlenebb tünete mindkét talp iszonyatos,folyamatos égése.,amit 3 hónap alatt semmivel sem sikerült csillapitani..A pszichiáter rivotrilt vagy xanaxot javasolt anak érdekében,hogy legalább éjszaka aludni tudjak.Én a xanaxot választottam 'fél mg"amitől valamit aludtam,de hallucinációk törtek rám.Van valakinek jó ötlete,mert az orvosoknak nincs?

Roland7777 Creative Commons License 2019.11.25 0 0 5051

Hát nem sikerül belinkelni. :-)

Szóval itt keresd : http://nyugtato.gportal.hu/

Ashton kézikönyv szerint próbáld meg a leszokást.

Előzmény: AlmaPite (5048)
Roland7777 Creative Commons License 2019.11.25 0 0 5050
Előzmény: AlmaPite (5048)
Roland7777 Creative Commons License 2019.11.25 0 0 5049
Előzmény: AlmaPite (5048)
AlmaPite Creative Commons License 2019.11.25 0 0 5048

Sziasztok! Hogy lehet leszokni a Frontinról? Napi 3 x 0,5 mg szedek. Ezt leszeretném csökkenteni, végül elhagyni a gyógyszert. De nem tudom hogyan kéne csökkenteni. Valakinek sikerült leszoknia róla? Ha igen akkor hogyan sikerült leszoknia?

MAN10 Creative Commons License 2019.11.21 0 1 5047

Ajjajj...csak óvatosan a bogyókkal.☺ 

Roland7777 Creative Commons License 2019.11.20 0 0 5046

Biztos sok Xanax-ot nyomott mindenki. :-)

Előzmény: MAN10 (5045)
MAN10 Creative Commons License 2019.11.17 0 0 5045

Nagyon leült a fórum...

 

János55 Creative Commons License 2019.11.06 0 0 5044

Nem tudom ki vagy de miért törölted magad?

Előzmény: Törölt nick (5043)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.05 0 0 5043

Tehat orok kerdojel, hogy maga a hosszutavu nyugtatok szedese rontja a memoriat/koncentralast/tanulasi kepessegeket vagy inkabb a megszokott mennyiseghez valo hozzaszokas, ezzel annak a hianya, es az alap betegseg. Mert ugye tudjuk, hogy maga a szorongas/stressz/depresszio-nak is vannak hasonlo tunetei, mit a gondolkodasi zavarok.

 

Es ami meg erdekes, hogy leginkabb az allando leszokassal kuzdokknel jelentkeznek ezek leginkabb!, akik szedik folyamatosan, ritkabban ereznek hasonlokat.

Törölt nick Creative Commons License 2019.11.05 0 0 5042

En is szedtem kb 10evig napi 1mg-ot, amit lecsokkentettem szinte nullara. Sokszor szorongok, stresszelek, feszult vagyok ami egyebkent az alap termeszetem, de a memoriam romlasa miatt nem merem visszaemelni meg arra a minimalis napi 1szem 0,5-re sem. Pedig mar mondtak, hogy nem biztos, hogy maga a 10ev napi 1mg rivotril szedese okozza a memoria romlast, hanem annak a hianya.

Törölt nick Creative Commons License 2019.11.05 0 0 5041

Unokanoverem pl. kb 25 eve szedi a napi 2-szer 0.5-os rivotrilt, szoval 1mg/nap, amit napi 0.025-re lecsokkentett 3-szori probalkozassal de 2ev utan is produlalta a tuneteket. ilyen eros es kellemetlen tunetek mellett hova csokkentette volna tovabb? Az orvos es a pszihologus is azt ajanlotta, hogy ha napi 1mg-al viszonylag jol van, szedje csak nyugodtan.

Baratom edesanyja 30eve szedi a napi 3db 0.5-os rivotrilt, minden probalkozasnal, 2-3havonta minimalis csokkenessel is jelentkezett a panik/szedules/rossz gondolatok/felelmek.

Előzmény: Törölt nick (5040)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.05 0 0 5040

Évtizedekig szedtek napi mekkora adagot? Érdekelne mennyinél alakul ki ilyen szintű függőség.

Előzmény: Törölt nick (5037)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.05 0 0 5039

A mostani tunetek akkoriban nem voltak jelen, csak az eros szorongas.

De igazabol majdnem mindegy mert sajnos nelkuluk nem mukodik csak az emiltett eros tunetekkel.

Előzmény: GPeti1977 (5038)
GPeti1977 Creative Commons License 2019.11.05 0 0 5038
Biztos elvonás? Nem az amire szedni kezdted?
Előzmény: Törölt nick (5037)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.04 0 0 5037

Es mi van abban a helyzetben, mint sok 40-50-60 eves a csaladi/ismerosi korben, akiknel a leszokasi fazis utolso napi fel szem 0.5-os adagnal 2-3ev mulva sem multak el az eros elvonasi tunetek, mint pl. a derealizacio/eros emelyges/depresszonalizacio/szorongas stb..?! Kinlodjanak meg jo par evig?! Es ha mondjuk 15ev mulva sem mulnak el ezek az elvonasi tunetek? Akkor leeltek ugy az eletuket, szorongva mindenfele rosszulletekkel.

Csak mert van az a hosszutavu (10-20-30eves) szedes, amiutan mar soha tobbe nem tud az agy nelkuluk mukodni, soha.

MAN10 Creative Commons License 2019.10.30 -2 0 5036

Tudod, hogy hogy megy ez kedvesem? aki már nagyon rákapott, és nem írnak neki annyit, vagy kábítószernek használják fiatalok buliban, pia mellé, megkérnek valakit, hogy írassa fel magának. időseket esetleg. aztán mikor kiváltják, a gyógyszertár ajtajában megveszik tőlük a cuccot. úgyhogy itt tilthatod a csencselést, de az attól még virágzó üzlet...

Előzmény: Csincka (5022)
gombóc63 Creative Commons License 2019.10.29 0 0 5035

Aki 40 szemet vesz be annak igen komoly mentális problémája lehetett. Ne keverjük ezt össze azzal, aki felelősségteljesen, csak a szükséges mennyiségben és ideig szedi.

Előzmény: MAN10 (5034)
MAN10 Creative Commons License 2019.10.29 0 1 5034

Most mondja egy ismerősöm, hogy tegnap temetésen volt. 42 éves volt a srác, akit temettek. Az ismerősöm szerint volt, hogy 40 szem xanaxot vett be....ez lett a vége....:-(. úgyhogy óvatosan!!

MAN10 Creative Commons License 2019.10.26 0 1 5033

Megint én..lassan 11 hónapja vagyok tiszta. Már kb. két hónapja nem voltak tüneteim, azt hittem, megszabadultam tőle. És akkor, derült égből villámcsapásként jött a tünetegyüttes.azt vettem észre, hogy a szívverésem felgyorsult, kb.85 volt percenként. nekem, akinek 60-70 szokott lenni. ezen az estén alig aludtam, úgy 2-3 órát, felszínesen, tele hülye álmokkal. éjfélkor felébredtem, fél kettőkor még fent voltam, és szorongást éreztem. aztán már nem sok alvás volt, hajnalban mentem dolgozni. mikor felkeltem, hőhullámok jöttek rám, meg szorongtam is, de hirtelen elmúlt, majd egy idő után jött a következő.ja, éjszakától fogva fájt a fejem, ami ezután még két napig kitartott. napközben azért kezdtem jobban lenni, ritkábban jöttek a szorongások hőhullámmal. este már jobban aludtam, de mint írtam, a fejem még eztán is fájt. másnapra a pulzusom is visszatért a normális szintre, meg már nem jöttek "rohamok", és a fejfájás is enyhült. nem tudom, hogy ennyi idővel a xanax abbahagyása után is lehet-e ez késői elvonási tünet, de én nem tudom másra fogni.

 

gyurmy40 Creative Commons License 2019.10.22 0 0 5032

Senkinek nem volt Frontin szedése mellett vagy átállás alatt komoly gyomorfájások főleg étkezés után?

Törölt nick Creative Commons License 2019.10.18 0 0 5031

"persze előtte rendezni kell a problémáidat"

Hát ezt könnyű mondani. Nyilvan ha olyan egyszeruen menne egy honapig se szedne az ember a cuccot.

Előzmény: Man-Erg (5027)
running wild 42 Creative Commons License 2019.10.18 0 0 5030

Ezek már a tolerancia elvonás tünetei. Amúgy pont a frontint (=xanax) a legnehezebb letenni, mivel rövid a felezési ideje. Hamar elveszti a hatását, és akkor ütnek a tünetek.

Javaslom, hogy válts át rivotrilra, persze egyenlő dózisra, nem többre. A rivó tovább tart hatásilag, így könnyebb letenni. A könnyebb persze csak viszonylagos, minden benzót nagyon nehéz. Lassan kell csökkentgetni, 4-6 hetente. Ha 6-8 hónap alatt eljutsz a nulláig az már jó. Persze piszok nehéz lesz, de sokan végigcsinálták már.

Előzmény: Alvers (5026)
Man-Erg Creative Commons License 2019.09.21 0 0 5029

0.5 mg Frontin elhagyása technikailag nem jelenthet problémát, annyi a lényeg, hogy a hosszú szedési idő miatt lassan kell letenni.

 

VISZONT! Előtte meg kell oldani a megoldanivalókat, mert ha ez nem történik meg, akkor mindig "vissza fogsz nyúlni", nagyon nehéz lesz a leszokás, ami ha sikerül is, lelkileg függő maradsz. Amíg ott a nyűg, ott vannak a gondok, mindig a nyugtatón fog járni az eszed.

 

Hogy hogyan tudod megoldani? Erre neked kell rájönnöd. Egy valóban jó antidepi sokat segíthet, de mellette neked kell a legtöbbet dolgoznod ezen.

Előzmény: Alvers (5028)
Alvers Creative Commons License 2019.09.21 0 0 5028

Remélem, hogy igazad lesz :)

Előzmény: Man-Erg (5027)
Man-Erg Creative Commons License 2019.09.21 0 0 5027

10 év szedés után természetes, hogy elvonási tüneteid vannak, az lenne csoda, ha nem így lenne. Főleg úgy, hogy este szeded, és egyszerűen megszoktad, hogy azzal alszol.

 

Ugyanakkor 0.5mg nagyon pici mennyiség, ennek elhagyása nem ütközhet problémába, persze előtte rendezni kell a problémáidat, mert anélkül nagy szenvedés lesz az elhagyás. És még jó esetben is pár napig alig fogsz tudni aludni, ezt el kell fogadni, túl kell élni.

 

A Valdoxan nem a legjobb választás, próbálj kiharcolni valami komolyabb gyógyszert, és amint attól jobban leszel, minden további nélkül elhagyható a Frontin. Ez a kiút.

Előzmény: Alvers (5026)
Alvers Creative Commons License 2019.09.21 0 0 5026

Sziasztok!

 

Nagyon kevés dolgot bánok csak az életemben. Az egyik, hogy voltam olyan barom, hogy rászoktam a Frontinra.

 

Az egész pánikbetegséggel kezdődött 2009-ben, azóta minden este lefekvéshez megy az alprazolám. Első években 0,25 mg, 2018 vége óta pedig 0,5 mg. Voltak antidepresszánsok is, jelenleg Valdoxan, ami szerintem túl sokat nem ér, legalábbis nálam.

 

Amióta alvászavaraim vannak, rohamosan romlik az életminőségem és egyre többet vagyok rosszul. Napi 4-5 óránál több alvás kizárt, pedig szedem az alprazolámot és 10 mg Sanval (zolpidem) is. Folyamatosan szívritmuszavataim (VES), izomgörcseim- és kisebb izomrángatózásaim vannak és az idegeim tropára mentek. Ez mellett ugye dolgozni is kell, de egy 8-9 órás műszak után már csak arra vagyok képes, hogy bezárkózzak a szobámba és az ágyban feküdjek. Aludni napközben vagy szundikálni már régóta nem tudok, csak egy meghatározott időben, és csak akkor tudok aludni, ha benyomom a Frontint.

 

Ahogy megpróbáltam a leszokást, és elkezdtem csökkenteni, akár csak minimálisan is (levágva egy millimétert a gyógyszer sarkából), jött az álmatlanság. Egyszerűen ilyenkor nem tudok átbillenni a félálomból a mélyálomba. A kialvatlansággal meg jön a pánik, a depresszió. Kb. hatszor próbáltam már abbahagyni ezt a szert, de tudom, hogy nemcsak testi, de lelki függőségem is van tőle.

 

Eljutottam odáig, hogy már napközben is a megvonás tipikus tüneteit érzem magamon, fejfájás, remegés, orrfolyás, stb, de még tartom magam és nem veszem be napközben. Van, hogy már reggel arra gondolok, csak menjen le minél hamarabb a nap, feküdhessek ágyba és benyomhassam a jó kis Frontint.

 

Egyébként minden hónapban van jelenésem az ideggondozóban, ott mindig azt mondja az orvos, hogy mivel az életkörülményeim olyanok, amilyenek és a problémáim nincsenek megoldva, ne is reménykedjek abban, hogy le tudom tenni a nyugtatót.

 

Teljesen tehetetlennek érzem magam, elvesztettem az életem fölött az irányítást. Frusztrált vagyok ésn agyon dühös magamra. Évekig úgy szedtem ezt a gyógyszert, hogy tünetmentes voltam. Miért is kellett ez nekem? Ja igen, könnyebb és járhatóbb út volt bekapni a gyogyit, mint megküzdeni a saját démonaimmal. Ez igaz.

 

A történetem hosszú és tanulságos, és ha valamit tanulni lehet belőle, akkor az az, hogy SOHA nem a nyugtatók a megoldás. Próbálkozz minden mással, de soha, semmilyen nyugtatót ne kezdj el szedni, mert beláthatatlan következményei lesznek.

Mondom ezt úgy, hogy az évek hosszú során át a pánikrohamok minden válfaját, a legpusztítóbb rosszulléteket is átéltem.

 

Biztos van ebből kiút, én jelenleg sajnos nem látom.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!