Keresés

Részletes keresés

mugheb Creative Commons License 2012.07.21 0 0 13435

Vagyis kiegyenlítettség helyett pont feszültságet vinnék bele, esetleg szükség lehet balra fönt egy felhőre ellenpontnak a kinyíló égboltban.

Előzmény: mugheb (13434)
mugheb Creative Commons License 2012.07.21 0 0 13434

Nekem az a komponálási mód kedves, ami jelen esetben abban nyilvánulna meg, hogy a jobb oldali ház és a fa találkozását veszem fókusznak, az egész, ami a rajzon van, jobbra és lefele mozdul, balra nyílik, fa fölfele meghosszabbodik. Lehet, hogy mindez még azzal is járna, hogy a háttér dombja ellaposodik és balra megnyúlik, a középső, kerekded lombú fa elsétál onnan a fókusz felé, nekimegy a nagy fának, ha nem volnék lusta, leskiccelném.

De ez csak az ÉN megoldásom, lehet, te totál máshogy gondolkodsz.

Előzmény: hartmano (13433)
hartmano Creative Commons License 2012.07.21 0 0 13433

Szerintetek balról zárjam,vagy jobbról nyissam a képet?

Nem fura így ez a kompozíció?

(Helyszíni színes vázlat)

adrian: Creative Commons License 2012.07.21 0 0 13432

Jó kis rajz. Szeretem a rajzaid. :)

adrian: Creative Commons License 2012.07.20 0 0 13430

Szia!

 

Ezen a kis fa bábún meg lehet tanúlni az arányokat, hozzászokik a szemed. Szerintem ha épp nincs pénzed egy rajzszakköre, akkor ez is segít abban, hogy hozzászokj az emberi testen lévő arányokhoz. Teljesen nem helyettesíti az élőm modellt szerintem, de sokat használ. Ezen a bábún a karok a testhez, lábhoz, fejhez, vagy a fej aránya a többi testrészhez mindig ugyan az. Egy valós modellnél ezek az arányok eltérnek, mert nincs két egyforma arányokkal rendelkező ember. Ebből a szempontból jobb valós modell után rajzolni. De a fő arányok benne vannak, és utána egy valós modellnél már a kisebb nagyobb eltéréseket könnyebb korrigálni, felismerni.

Mindenféleképpen hasznos dolog, és segít a fejlődésben.

Előzmény: figuramodell (13428)
meliboszi Creative Commons License 2012.07.19 0 0 13429

Szerintem is sokat lehet tanulni a másolásból... Mint kezdo, ha ránézek egy képre nem biztos, h észre veszem azt a sok apró reszletet, megoldást amitol jó egy kép ezeket sokszor másolás kozben látom meg. Próbálom keverni a szineket, egybe folytatni de sokszor amikor mosom ki a tányért akkor jon ki az a szin amit ugy kerestem :) 

 

figuramodell Creative Commons License 2012.07.17 0 0 13428

OFF

 

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy festők vagy festőnek tanulók használnak ilyet élő modellek helyett, mellett? Vagy ez csak játéknak jó? 

sanzio Creative Commons License 2012.07.16 0 0 13427

haho  (szvidrigajlov " is "vagygyok :)) tehát :

 

vasiy69  ,  lattam  már  valahol a kepeidet  de amit mondani akarok a velencéssel  kapcsolatban :  az

 hogy  sikeült  egy nagyon friss, termeszetes  hangulattot  belevinni ami  feledteti  velem  azt , hogy  a téma  , egy eléggé lerágott csont  de  most ez eszembe sem jutott..:)  (gondolom  akvarell..)

 

rozsbimbós alkotónak  azt izenem  hogy nagyois  hasznos dolog  másolni (szerintem nem szégyen) , nagyon szépen  elkapta  a vizfestékkel  való munka fortélyát..:)

adrian: Creative Commons License 2012.07.14 0 0 13426

Nagyon jók. Mind a kettő.

Előzmény: vasi69 (13425)
vasi69 Creative Commons License 2012.07.12 0 0 13425

Sziasztok. Ne kíméljetek, minden építő kritikát szívesen fogadok. :-)

 

 

Előzmény: szvidrigajlov (13395)
hartmano Creative Commons License 2012.07.11 0 0 13424

PETYUS:)

 

Előzmény: PETYUS (13422)
hartmano Creative Commons License 2012.07.11 0 0 13423

Formailag oks.

Javaslat: keverd a színeket. Pl a szirmokhoz lehetne helyenként lilás,kékes árnyalatot rakni.A szárakba is lehet vöröst rakni és néhol okkert is eltérő mértékben keverve a zöldhöz..

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: meliboszi (13421)
PETYUS Creative Commons License 2012.07.10 0 0 13422

> ... inspiralodtam ...

 

A spirál az látszik is. ;O)

Előzmény: meliboszi (13421)
meliboszi Creative Commons License 2012.07.10 0 0 13421

Sziasztok,

Ime elso vizfestekes kepem amit fol merek tenni. Sajnos egy letezo kepbol inspiralodtam.

mugheb Creative Commons License 2012.06.24 0 0 13420

OK, a reneszánsz idején szokás volt az anyagszerűséget a minimálisra redukálni, ecsetvonás ne is látsszon, mintha csak színes levegővel festenék, na de ma már messzemenően nem erről szól, az ilyesfajta finomkodásról. Szerintem.

Előzmény: mugheb (13419)
mugheb Creative Commons License 2012.06.24 0 0 13419

Szia, én ugyan még az életben nem festettem vászonra, de hát mi az, hogy "a textil szövése így is nagyon látszik"? Hiszen az a szép, ha látszik, ezért szoktak pl. a farostlemez 'csúnya' felére festeni, hogy látszódjék. Ha sterilitást szeretnél, dolgozz fotosoppal és egérrel, az olaj-vászon az anyagszerűségről, szép faktúráktól szól.

Előzmény: Tikett (13418)
Tikett Creative Commons License 2012.06.23 0 0 13418

Valahol olvastam, hogy a festővásznakat, 3réteg gipsszel kell lekenni. Nem túlzás egy kicsit?

Állaga milyen legyen, mint a gessonak?  Van gessom is, én azzal egyszer lekentem, akrillal együtt, de a textil szövése így is nagyon látszik, portré képnél nem szép.

Mivel van egy pár feszített vásznom is, gondoltam maradok a gipszes megoldás mellett.

Milyen raqgasztós réteggel kened le még?

Előzmény: sanzio (13411)
Tikett Creative Commons License 2012.06.23 0 0 13417

köszi szépen a linket...

Előzmény: hartmano (13413)
peear Creative Commons License 2012.06.23 0 0 13416

  

 

 

Néhány régi , selejtezésből valamiért visszatartott rajz

sanzio Creative Commons License 2012.06.23 0 0 13415

- rég  tervezem  hogy  "peear" szerü, gyors-vonalas rajzokkkal probalkozzam én is...

 

- hogy ezt  hogy  folytatnám ??

 

> maréknyi,  vizbeáztatott füzfavesszövel, párszor  jol  megsuhintanám  a kérdezöt .. !..:)

peear Creative Commons License 2012.06.22 0 0 13414

 

Hilfe ! Rajztoltaml egy portrét , tanácsotokat kérném , hogyan folytassam ?

hartmano Creative Commons License 2012.06.21 0 0 13413
Előzmény: Tikett (13412)
Tikett Creative Commons License 2012.06.21 0 0 13412

Azt hiszem nagyon jó tippeket tőletek, köszönöm.

Volna pár kérdésem még... mindig olajjal dolgozom. Nagyon tetszenek az olyan portrék, ahol egészen jól látszanak a kidolgozott hajszálak, ami nekem sehogy sem sikerül. Először adok egy teljesen fedett rétegett a hajnak, ami sokszor megszárad és már nem tudom alakítani a szálakat......ilyenkor mi a megoldás? olvastam olyat is, hogy a hajszálakat pengével alakítják ki, ez sem sikerült, féltem kivágoma vásznat.....

Mostanában nagyon tetszik a száraz kefe technika. Mi a lényege, kevés festék médium nélkül?

Nem használnak médiumokat? Igaz a youtube eddig csak speed technikában láttam, nem sokat. utálom, mikor a művészek gyors mozdulattal alkotnak... 

sanzio Creative Commons License 2012.06.21 0 0 13411

még  egy P.S.:

 

(sok  helyen  nincs muveszellato,  gesso  alapozoval,  olasz hegyikretaval...)

 

- ha, közelben  csak közöseges kömives kretapor  kaphato ,  azis megteszi, 

 

szaradas  utan  egy  pengével  ügyesen  levakarom simara   a feluletet, 

 

esetleg  még  egy  sima , ragasztos  reteget   kenek rá. pont.

sanzio Creative Commons License 2012.06.21 0 0 13410

- igaz, a gessó  eszembe sem jutott.

 

-(tulajdonkeppen ,  éppeg a gessó  alapozot  irtam le, mikor ezt csinaltam, nagyobb tetelben  alapoztam, ergo  igy gazdasagosabb volt, stb.)

kiegészitem,  majd  tema off:

 

- feher  vizes, faragaszto mindenhol  kaphato

- krétapor, müveszelletokban  kaphato, (olasz  gyartmany,  hihetetlen finom örlés, szinten  hihetetlen  ócso pezert.)

 

-  vászon,  farostra  kasirozva nagyon  jó ,(szaradaskor vigyazni , meghuzza a felületet  homorura,  sulyokat  helyezni rá ,  4  sarkanal)

 

- vaszon >  vakrámára  kiszegezve,  elegansabb, vagy inkabb mondanám:  jobban buknak rá  a verebek

 

-valaki emlitette a gessót,  szinten  okés  , nem tudom a mostani  árát, mennyiseget.

 

P.S.:  nagyon  látványos  a "zsákvászon"  alap,

 

-az  alapozást  ajanlatos  sötétre  szinezni,  fekete  vagy okker  temperat  az alapozoba keverni

- a féstek  felvitelnél  elölazurozni (hig  arnyalatokkal elöfesteni) különben  egy  vagyon  olajfesteket  megenne

 - hoppá  !!!  az "elöfestést"  lehet  nyugodtan  temperával  elkésziteni,  sporlás  erdekeben. !!! majd  rá  az olajat..

 

 

 

hartmano Creative Commons License 2012.06.20 0 0 13409

Szeritnem jobban jársz kasírozott vászonnal. Könnyű tárolni és keretezni, csak lehetőleg farostra legyen kasírozva. 

 

 

hartmano Creative Commons License 2012.06.20 0 0 13408
Előzmény: Tikett (13407)
Tikett Creative Commons License 2012.06.20 0 0 13407

Most nétem meg ezt a Tela-t, kárhogy csak tömbökben kapható, ára nagyon kedvező...

Előzmény: hartmano (13404)
Tikett Creative Commons License 2012.06.20 0 0 13406

Köszi szépen a tippeket ! hol lehet kapni krétaport? valószínű, ez lenne a legjobb  megoldás a potrékhoz.

Előzmény: sanzio (13401)
peear Creative Commons License 2012.06.20 0 0 13405

Bizonyos Toulouse-Lautrec csinált olyanokat , hogy alapozatlan kartonokra , hevenyészett fel képeket lányokról . Persze ez nem jelenti hogy így kéne csinálni , csak azt hogy a kivétel erősíti a szabályt ..!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!