Keresés

Részletes keresés

kígyószisz Creative Commons License 2006.10.02 0 0 1002
Aha. Kicsit szkeptikus vagyok ezzel az "áron aluli" kérdéssel, mert roppant könnyen kiszámítható, hogy mi a valós forgalmi érték, ahhoz képest mennyi volt a tényleges vételár, mennyi volt a kártérítési kötelezettség (ha a vevő átvállalta, akkor hozzá kell adni a vételárhoz), s ha így is nagy az eltérés, akkor az indok jól hangzik, de.....
Mivel picit járatos vagyok - nem nagyon, de picit - a Főváros környékén is, azt kell mondjam, nem lett volna teljesen reménytelen onnan pénzt szerezni, ha nem is mindegyikhez. Van ugyanis egy központi alap.

Azt hallom viszont, hogy már nincs a kerületben az alpolgármester, akinek szívügye volt az ilyen eladás. Ez igaz? Ha igen, akkor még akármi is lehet, tényleg.

Előzmény: cyber.greg (1001)
cyber.greg Creative Commons License 2006.10.02 0 0 1001

Nem tudom a részleteket visszaadni, de amikor kb. másfél évtizede a kerület a vagyonátadáskor megkapta az Andrássy úti ingatlanokat, azzal járt egy kötelezettség is, hogy műemléki védettségük figyelembe vételével fel kell őket újítani tíz éven belül. A kerület próbálkozott uniós támogatás kérésével, de nem jött be, a főváros pedig nem tudott ennyi milliárdot rákölteni. 

(Az épületeket csak egyben volt szabad értékesíteni.)

Ezt minden kerületvezetés csak görgette maga előtt, és Verókék idejére érett be annyira, hogy muszáj volt valamit tenni. Próbálkoztak a szokásos tetőtér-beépítéses megoldással, de ezt nem engedték.

 

Az áron aluli értékesítést azzal magyarázta, hogy a vételár jelentős részét a lakók kompenzálására kellett fordítani, és csak a maradék folyt be a kasszába.

 

Példaként hozta fel, hogy egy lakástulajdonos közvetlenül hozzá fordult, hogy a 80 m2-es lakásáért ajánlott 28 milliót nem lehetne-e 32-re feltornászni.

 

Előzmény: kígyószisz (1000)
kígyószisz Creative Commons License 2006.10.02 0 0 1000
Nem láttam az adást, elmondanád röviden, mit mondott?
Amúgy pont ezek miatt az ügyek miatt nem szavaztam rá (de az Illésre sem), most kíváncsi vagyok, hogy tudott maradni.
Előzmény: cyber.greg (999)
cyber.greg Creative Commons License 2006.10.02 0 0 999

Illés már a tavaszi választások előtt mondta, hogy indul a polgármesterségért.

 

Egyébként Verók beszélt a kábeltévén, hogy mennyi minden történt az elmúlt 4 évben, és mi lesz még. Az Andrássy úti ingatlanok állítólagos elkótyavetyéléséről elmondta a saját álláspontját. Nem tisztem védeni, de megértem az ő álláspontját is.

Előzmény: prokator (998)
prokator Creative Commons License 2006.10.02 0 0 998

Hiszitek, hogy a Verók egy jogerős bírósági ítélet után is polgi tudott maradni (az Andrűssy 47-re gondolok, ha nem csal az egyébként megbízhatatlan számmemóriám)?

 

Mondjuk az Illés hosszan és gondosan titkolta, hogy polgármeesteri ambíciói volnának. De akkor is.

kambekk Creative Commons License 2006.09.30 0 0 997
És a mai online fogadóóra is elmaradt. Szopás szerint... Nem baj, jővő hónapban már úgysem neki kell megtartania...
Előzmény: kambekk (996)
kambekk Creative Commons License 2006.09.30 0 0 996
Néhány nap, ugye? Most is ugyanazt mondják... Csak közben épp egy hónap telt el. Nem baj, nekik sem lesz már gondjuk vele...
Előzmény: kambekk (973)
cyber.greg Creative Commons License 2006.09.26 0 0 995

Jókaitér átadáss témája:

További, nagy képek: http://www.cybergreg.hu/jokaiter/

cyber.greg Creative Commons License 2006.09.23 0 0 994
Úgy látszik, sokan éltek a lehetőséggel:
Előzmény: cyber.greg (993)
cyber.greg Creative Commons License 2006.09.22 0 0 993
Sobbacs basa Creative Commons License 2006.09.22 0 0 992

Ez a mostani a Kulturális Örökség Napok keretén belül hirdetett rendezvény volt.

A bejáratnál egy pillanatra láttam egy táblát valami nyitvatartási idővel, és bár nem volt egyértelmű, hogy mire vonatkozik, de én úgy értelmeztem, hogy vezetés nélkül máskor is meg lehet nézni az Epreskertet (amelynek bizonyos épületei egyébként valóban elég lepukkant állapotban vannak, hogy a minket vezető néninek is igazat adjak). 

Szóval mindent egybevetve azért érdekes volt, nem tudtam például, hogy a Mátyás-templom, eredeti, tehát a Schulek-féle átépítés előtti kapuja is ott van a kertben, amelyet (a józsefvárosi - nemrég felújított - barokk kálváriához hasonlóan) kövekre bontva hoztak át, és raktak össze újra.

Előzmény: fukisunni (990)
cyber.greg Creative Commons License 2006.09.22 0 0 991
Én a kábeltévén futó képújságból tudtam. Persze az ilyen tévécsatornán az ember csak átszörföz, úgyhogy szemfülesnek kell lenni :)
Előzmény: fukisunni (990)
fukisunni Creative Commons License 2006.09.22 0 0 990

sajnos nem voltam itthon, úgyhogy nem tudtam ott lenni ezen a bejáráson.

De világosítsatok fel légyszi! Ez a "bejárás" most mi tulképpen? Időszakonként megnyitják a kapukat és idegenvezető nénik körbekísérgetnek, mint egy múzeumban? A múzeumoknak van nyitvatartási rendjük, amikor látogathatók. Az Epreskertnek is van ilyen? Honnan lehet tudni, hogy mikor van lehetőség részt venni ilyen "bejáráson"?

Előzmény: Sobbacs basa (989)
Sobbacs basa Creative Commons License 2006.09.18 0 0 989

Szörnyű volt ez az Epreskert-bejárás idegenvezetéssel.

Vagyis nem az Epreskert volt szörnyű (bár az is lehetne rendezettebb), hanem az idegen-vezető néni.

Rengeteget beszélt arról, hogy mi mindenre nincs pénz, de hogy pontosan melyik épületről mit érdemes tudni, azt gyakran csak kérdésekre válaszolva volt hajlandó elárulni.

Előzmény: cyber.greg (978)
fukisunni Creative Commons License 2006.09.18 0 0 988

Van olyan hely, ahol bővebben lehet erről olvasni, látni valamit?

Két cikket találtam, mindkettőnél ugyan az a semmitmondó kép volt az illusztráció.

Hogy valamit mindenképpen tenni kell ezzel a hellyel az kétségtelen. Terézvárosban nagyon kevés a zöldterület, talán lehetne ITT növelni. A pavilonokról nincs jó véleményem. Nem tudom elkpzelni, hogyan alakítanak ki közösségi területet, pár négyzetméternyi pavilontetőn. Volt már Budapestnek ilyen pavilonos koprszaka, szerintem ocsmány volt akkor is.

Előzmény: kambekk (987)
kambekk Creative Commons License 2006.09.16 0 0 987
Láttátok a kerület legújabb fejlesztését? "Nyugati tér rekonstrulció" az álneve neki... Muhahahaha! Ezt a bódéépítést akarjai bárki is rekonstrukciónak nevezni???? Mi abban a rekonstrukció, hogy egy eddigi - elvileg - közterületet butiksor építésre átadnak egy vállalkozónak? Tán, hogy a majdani alauminium hullámtetőre néhány centis (mű)füvet telepítenek majd? Nevetsélges mindezt "Nyugati tér rekonstrukciónak" csúfolni. Hát mekkora ő szerintük a Nyugati tér? Száz négyzetméter pavilonnyi? És a túloldali gyalogosfelüljáró/parkoló/buszállomás térsége talán már nem Nyugati tér? Vagy a Bajcsy felöli húgyzsagú padsor tán nem Nyugati tér?
Leragasztani egy posztertérképet, beépíteni egy közterületet minden, csak nem rekonstrukció. Még választáskor sem. Legalább is egy normális főváros épeszű kerületében...
kígyószisz Creative Commons License 2006.09.14 0 0 986
Még meg se kezdődött az építkezés. Talán az ősszel lesz az első kapavágás.
Előzmény: prokator (984)
Devil23 Creative Commons License 2006.09.14 0 0 985

Köszi, de azt a környéket inkább kihagynám.

Előzmény: prokator (984)
prokator Creative Commons License 2006.09.14 0 0 984
Keress a Corvin-Szigony projekt környékén! Mondjuk az nem teriváros, az biztos. De ott egyelőre még alacsonyak az árak, és jó környék lesz nemsokára.
Előzmény: Devil23 (983)
Devil23 Creative Commons License 2006.09.13 0 0 983

7-9 millió körül

egyszobás

24nm2-50nm2-ig

gáz fűtésű

Előzmény: kambekk (982)
kambekk Creative Commons License 2006.09.13 0 0 982
Mennyiért keresel?
Előzmény: Devil23 (981)
Devil23 Creative Commons License 2006.09.13 0 0 981

Sziasztok!

Még nem sikerült lakást vennem, pedig már voltunk egy jó pár helyen (itt a kerületben is).

Amiket itt és a VII. kerületben néztem, azok általában tetszettek, na jó volt egy kettő ami elég gázos volt (Pl. a Bajza u.-ban a Szondi és a Podmaninczky u. között), pont egy rossz házat sikerült kifognom.

Nagyon hasonló volt a VII-ben a Rózsa u.-ban a Wesselényi és a Dob u. között.

A lakások is elég gyalázatos állapotban voltak.

De voltam Kőbányán az Újhegyi ltp.-en ott meg a környék volt elég gáz, voltam a Havanna ltp.-n is az borzalmas hely (mondjuk az Újhegy is), voltam a kispesti ltp. az elég normális helyen volt (a lakás is nagyon tetszett), de az sajnos elég hamar elkelt.

Csepelen és Pesterzsébeten akartak még lakást ajánlani meg Budafok, Leányka ltp.-en, de nekem ezek a helyek sem jönnek be abszolút, olyanok tisztára, mint a Havanna, az Újhegyi vagy a Kőbánya-Városközpont.

Én legszívesebben a VI. és a VII. kerület jobb részeire költöznék.

fukisunni Creative Commons License 2006.09.13 0 0 980

Na igen. Én is ezért örültem volna a Király utcaihoz hasonló megoldásnak. Ott is forgalomcsillapító célzattal épültek a kis "félszigetek", meg a "bukkanók". Most így a Szondin szuper klassz az út, tényleg lehet száguldani.

Egyébként őszintén szólva, tényleg nagyon klasszul megcsinálták az aszfaltot. Talán még az aknatetőket is sikerült szintbe hozni a burkolattal.

Előzmény: Sobbacs basa (979)
Sobbacs basa Creative Commons License 2006.09.12 0 0 979

Ha már megújult, bevezethetnének valami forgalom-csillapítást is. Nehogy afeletti örömében, hogy már nem ráz az utca minden autós ezt az utcát válassza.

Csak a troli hajthasson be (bár az is csak egy "ideiglenes" áthelyezés eredményeként jár arra), meg az ottlakók.

Előzmény: fukisunni (976)
cyber.greg Creative Commons License 2006.09.12 0 0 978
Most vasárnap lesz 3-kor Epreskert-bejárás idegenvezetéssel.
Előzmény: fukisunni (976)
kígyószisz Creative Commons License 2006.09.12 0 0 977
A Magyar Hírlap cikke a terézvárosi önkormányzati kampányról itt.
fukisunni Creative Commons License 2006.09.12 0 0 976

Nagyjából elkészült a Szondi utca felújítása. Örülök is, meg nem is. Örülök, mert a makadámköves burkolat végre eltűnt, DE egyszer az online fogadóórán polgármesterünk úgy fogalmazott, hogy a Király utcaihoz hasonló módon díszburkolatot kap  a Szondi az Epres kerti szakaszon. A díszburkolat hiánya mellet  az fájdalmas a dologban, hogy ennyire tök mindegy, hogy mit mond a polgármester. Igaz, nem ez az első eset...

De gondolkodjunk pozitívan: tök jó megújult a Szondi utca burkolata.

Nannics Creative Commons License 2006.09.08 0 0 975
koszi!!!
Előzmény: fukisunni (974)
fukisunni Creative Commons License 2006.09.07 0 0 974
szeptember 8-ig élhetünk ajánlási jogunkal
Előzmény: Nannics (972)
kambekk Creative Commons License 2006.09.05 0 0 973
Megkérdeztem a VI. ker. honlap üzemeltetőit, hogy mi az oka a nyárra beharangozott honlapfrissítés csúszásának, és mellékesen rákérdeztem a lomtalanítás okaira is.

Ezt írták egy hete:

"A lomtalanítás elhalasztásának nem csak az önkormányzati választások az
oka, hanem a kerületben lévő számtalan felújítás (Opera körüli dísztér,
Jókai tér, Hunyadi tér). Polgármester úr úgy gondolta, hogy a lakóknak
így is nagy terhet és számos kellemetlenséget jelentenek a munkálatok,
ezért kérte a lomtalanítás szeptember utáni időpontra áttételét,
amikorra ezek a munkálatok befejeződnek. Így kaptuk a novemberi
időpontot."

Szerintetek én vagyok a lüke, ha nem ilyesfajta okfejtésre emlékszem abból a bizonyos belinkelt FKF levélből?!

A honlapfrissítéssel kapcsolatban pedig ezt kaptam:

"Örömmel tájékoztatom, hogy a honlap frissítése nem marad el. Kollégáink
már az új forma feltöltésén dolgoznak, a nehéz részén, a programozáson
már túl vagyunk. Sajnos a tartalom átvitele hosszú folyamat, de
folyamatosan haladuk, >néhány nap kérdése< és valóban új honlappal
jelentkezünk, melynek teljes tartalmi részét is frissítettük, az Önöktől
kapott javaslatokat, amennyire lehetett beépítettük. Szerencsére nagyon
sokan jeleztek hiányosságokat, nehézségeket, melyeket igyekeztünk ezen a
honlapon kiküszöbölni.
Természetesen nem úgy gondolkodunk, hogy csak október 1-ig tart a
munkánk. Dolgozni függetlenül a választásoktól kell, ugyanúgy mint
bármikor, mert az ügyfelek nem érezhetik ennek tétjét, nekik és nekünk
is az a fontos, hogy ők elégedettek legyenek.
Reméljük valóban folytatni tudjuk ezt a munkát, s ha mégsem, emelt fővel
adhassuk át az általunk elvégzett dolgokat.
Sajnos ez egy nagyon rossz felfogás hazánkban, hogy nem érdekli a
"hatalmon" lévőket, mi lesz a váltás után.
A mi felelősségünk nem csupán abban áll, hogy most becsülettel
dolgozzunk, hanem ha úgy hozza a sors, akkor egy hónap múlva az utánunk
következők ne káosszal találkozzanak, mert hiszen mindannyiunknak
ugyanaz az érdeke, függetlenül pártállástól, hogy a terézvárosiak
szeressenek itt élni.


Alig bírtam a meghatottság örömkönnyeitől gépelni...
Előzmény: kígyószisz (971)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!